AMSTERDAMSCHE BEURS y/t-Vu £aatste Aedchten JCunst en Wetenschap Een midzomernachtdroom. Boksen. FARR KAN TEGEN LOUIS UITKOMEN. Uitspraak van Londensch Hoogge rechtshof ten gunste van Farr. Zooals bekend heeft de Engelsche boks- promotor Sydney Hulls getracht door een gerechtelijk verbod te verhinderen, dat de Britsche kampioen in het zwaargewicht, Tommy Farr, vóór zyn wedstrijd tegen den Duitschen kampioen Max Schmeling, welke reeds contractueel vaststond, tegen andere boksers in een gevecht zou uitkomen. Zooals reeds gemeld, zou de party tusschen Farr en Schmeling door de I. B. U. en de Britsche officieele boksinstanties beschouwd worden als te zijn om het wereldkampioenschap Farr heeft evenwel kort geleden een con tract geteekend voor een wedstryd om den wereldtitel tegen den wereldkampioen Joe Louis. D€ poging van promotor Hulls zou dus neerkomen op een gerechtelijke verhin dering van de Party tegen Louis. Gister heeft het Hooggerechtshof te Lon den in deze „zaak" uitspraak gedaan. Het verzoek van Hulls werd op formeel juridi sche gronden afgewezen. Tommy Farr kan nu dus ooksen waar hij wil en dat hy vandaag naar New York zal vertrekken, is thans wel zeker. Voor de tweede maal wordt Schmeling dus gepasseerd. Een volkomen analoog ge val met de „zaak" BraddockLouisSchme ling. Motorsport DE INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSCHE. Gister is de tweede etappe van de negen tiende internationale motor-zesdaagsche in Wales (Eng.) over een afstand van ongeveer 410 K.M. verreden. Evenals op de eerste etappe waren de wegen niet bijzonder slecht, gisteren kon zelfs op goede hoofdwe gen een eventueelen achterstand door een vrij groote snelheid weer worden ingehaald. De weersomstandigheden waren beter dan gisteren, alleen in de bergen was het zicht niet bijster goed. De Nederlandsche deelnemers hadden weer een uitvaller te betreuren. De Eysink-ryder Renooy kreeg niet gemakkelijk te herstellen schade aan het achterwiel. Verder kreeg de D.K.W.-ryder Heusden 23 strafpunten, doordat hij met zijn machine over den kop sloeg, maar deze des kundige rijder had de grootste schade aan dè machine spoedig hersteld en kon tenmin ste de etappe uitrijden. De drie rijders van het B-vaasteam had den ook met pech te kampen. Roest kreeg een defect aan de ontsteking, Persoon had het te kwaad met de accu, terwyl ïijma in een greppel reed, maar alle drie wisten zij tenslotte zonder strafpunten aan te komen. van Woensdag 14 Juli 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 100»/, 4 Ned -Indië 1934 lol1/» SU Duitschl '30 m. verlcl. 36'/» BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Nederl Ford Philips Gloeil Gem. Bezit Uoilever INDUSTR. OND. BU1TENL. 1531/, 193'/, )63i/, 164 Vb 73 90 V, 2641/4 342»/, 161»/» Am. Smelting 66»/« 41»/m Bethleh. Steel 67»/]6 Cities Service 2»/» Kennecott Copper 433/4 Republic Steel 30*/u Standard Brands 1 10 Steel comm. t 83'/, U. S. Leather 9 7a/u CULTUUR MAATSCH. H. V. A 9 522 Java Cultuur 9 240>/4 Ned. lnd. Suiker Unie. 173»/, 41'/, Dito actions 9 25.30 MIJNBOUW. 114 Alg Explor. Mij. Redjang Lebong t 1763/4 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi latere. Rubber scheepvaarten. Kon. Ned. Stoomboot cP*nart Unie 395»/, 410'/, 106 43»/g 213/g 14 Vis 291V. 240V, 251 115 1721/, SS/is 132»/, 135 laatste k 2.30-2.45 100'Vio 101»/. 35'/» 154 193V, 160'/« 165'/, 72?-4'/» 90*/, 265 340-2Vs 161Vs-i 68 40'%, 67 4-®/i« 2V,-'J/i6 43»/m 30-*/is 9!/s 83V*-V, 78/ie 523 235 170'/, 407, 24.20 111V» 176»/» 398 412V«-3 1057, 44 20'*/,» 14?-Vu 289-»/, 234 249?-50 113 170 134-57, 136?-1/, °tneep\ Tabakker. HI Deli Batavia 244 244 Oude Deli3251/, 325-V, Senembah330 332 AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 591/8 59 Southern Pacific 3&V]« 357/§ Southern Railw. Cert. 24»/, 24-'/$ Union Pacific97 97'/, Oanadian Pac 91/, 9'A fNoteering per 50 x) ex-coupon ttxclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stookhclm Oslo Italië Praag 1.81*/i, 1-81 Vu 9.02 9.01'/, 73.10 73.— 7.05 a 7.04'/, 30.57 a 30.57 41.63K 41.64% 40.27 a 40.27 a 46.50 46.52 a 45.32V2 45.32 a 9.60 6.34 De overige Nederlandsche deelnemers weer den zich uitstekend. In totaal moesten gisteren tien rijders den strijd staken, terwyl negen deelnemers straf punten opliepen. Dammen. RAICHENBACH EN SPRINGER IN HOORN? Een grootsch dam-evenement. I>e N. H. Crt. verneemt, dat een comité, bestaande uit de ïeeren J. Visser, van Doorn, K. Wiggers en R. Posthuma, pogin gen doet te Hoorn een simultaanseance te doen spelen, waarvoor de heeren Raichen- bach en Springer zyn uitgenoodigd en waarvoor een der gemeentelijke lokalen is aangevraagd. (Ongecorrigeerd). DE RONDE VAN FRANKRIJK. Bartali staakt den strijd. Op medisch advies heeft de Italiaansche renner Bartali, één der favorieten van de Ronde van Frankryk, den strijd gestaakt. Hij is hedenmorgen niet vertrokken voor de 12e etappe. MEISJE TE LEIDEN OVERREDEN. Gisteravond laat is op den Hoogen Rijn dijk, nabij de grens der gemeente Zoeter- woude, het zevenjarige dochtertje van den heer J. S., bij het oversteken van den rij weg, aangereden door een personenauto, welke bestuurd werd door den 19-jarigen A L. M. uit Leiden. Het kind bekwam een schedelbasisfractuur. Het is in den afge- loopen nacht, in de ouderlijke woning, over leden. RADIOREDE MINISTER ROMME. Donderdagavond kwart voor acht. Prof. mr. C. P. M Romme, minister van sociale zaken, zal morgenavond te 19.45 uur voor de radio spreken over de zomerpost- zegels. De uitzending geschiedt over de beide Ne derlandsche omroepzenders. MINISTER COLIJN OP BEZOEK BIJ DEN FRANSCHEN MINISTER VAN FINANCIEN. Dr. H. Colijn heeft heden te Parijs een bezo-k afgelegd bij den Franschen minister van financiën den heer Georges Bonnet. DE NANDOE NAAR INDIE Vanochtend om 6.05 uur is de Nandoe met acht passagiers aan boord, resp. twee voor Jodhpur, drie voor Karachi, één voor Ban- doeng en twee voor Batavia, van Schiphol naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is de heer Tepas. Voor het traject Boedapest-P-enang heeft éénpassagier plaats besproken en één pas sagier voor Athene-Batavia. Het toestel ver voert 181 K.G. bagage, 484.428 K.G. brief post, 11.420 K.G. pakketpost en 109.171 K.G. goederen. PRINS H. J. E. DE BOURBON, HERTOG VAN NORMANDIE OVERLEDEN. In den ouderdom vgn 69 jaar is te Den Haag gisteren overleden prins H. J. E. de Bourbon, hertog van Normandië. Bij het overlijden' van dezen man, komt in de herinnering terug de bekende kwes tie Naundorf-Bourbon. DE INDISCHE PADVINDERS AANGEKOMEN. Hartelijke begroeting te Rotterdam. Met de Dempo is het Indische contingent padvinders hedenochtend te Rotterdam aangekomen. De drukte op de kade was grooter dan gewoonlijk bij de aankomst van een Indi sche boot het geval is. Afgevaardigden van Rotterdamsche, Schiedamsche, Haagsche en Oegstgeestsche padvinders in hun keurige uniform, ongeveer 100 man sterk, met vlag gen en vaandels gaven een opgewekt en vroolyk aspect aan de wachtende menigte. Van het comité ter bevordering van de uitzending van een Indisch contingent naar de wereld-jamboree waren aanwezig de voorzitter, P. A. A. Koesoemo Joedo, oud- lid van den Raad van Nederlandsch Indië, generaal-majoor b.d. C. J. M. Collette en de heeren M. C. Koning, commissaris van de Stoomvaart-Maatschappij Nederland en J. G. Larive, oud-gouverneur der Molukken. Verder waren er: ir. P. Telder, namens den hoofdverkenner en het hoofdkwartier, commissaris A. M. Sunderman, als plaats vervanger v. d. Rotterdamschen districts commissaris, de Haagsche districtscomnrs- saris, de heer van Rijen, commissaris Beets, voorzitter van de padvinderij en de com missaris Lamers, die reeds te Hoek van Holland aan boord was gekomen, Kuyck, die zich te Rotterdam aan boord begaf en Westerman en Schüttenhelm. De directie van den Rotterdamschen Lloyd was vertegenwoordigd door de hee ren W. Ruys en Crommelin. Om kwart voor negen meerde de Dempo en even over negen ging de troep, 77 man sterk van boord. Toen hun hopman G. J. Ranneft halverwege de loopplank was ge komen, zongen de padvinders aan den wal het padvinderslied. Nadat op den wal de eerste begroeting had plaats gehad en drie hoera's op de ko ningin waren uitgebracht, werd het vaan del van boord gedragen. De Amboneesche fluitisten, aan den wal opgesteld, speelden hierby de eerste strophe van het Wilhelmus. De officieele begroeting. In een van de gebouwen van de Rotter damschen Lloyd heeft Koesoemo Joedo de padvinders welkom geheeten en de Rotter damsche Lloyd voor de zorgen aan boord bewezen dank gebracht. De Pangeran eindigde met het uitspreken v^den wensch. dat het verblijf van de In dische padvinders een succes moge worden en dat deze padvinders den goeden naam van de Indische padvinderij hoog zullen houden. Commissaris van Rijen sprak in gelijken geest, bij welke woorden ir. P. Telder, spre kende namens den hoofdverkenner en het nationaal hoofdkwartier, zich aansloot. Voor deze hartelijke woorden dankte hopman Ranneft. Hij gaf de verzekering, dat zijn padvinders hun best zullen doen en dat zij beseffen hier te komen als 'n deel van groot-Nederland. Een der jongens ziek geworden. De hopman deed nog enkele mededeelin- gen over de reis. Hij vertelde, dat een van de jongens longontsteking aan boord had gekregen. Dank zij de goede verpleging maakt de zieke het thans vrij goed en he denochtend is hy per auto naar een Rotter- damsch ziekenhuis overgebracht. De ver zorging aan boord was uitstekend. Ook hebben de padvinders druk geoefend, aldus de heer Ranneft, die ervan overtuigd was, dat zijn jongens te Vogelenzang een goed figuur zullen maken. Défilé voor den minister van Koloniën. Te ongeveer elf uur arriveerden de auto bussen met de Indische padvinders uit Rot terdam op het tournooiveld te 's-Graven- hage. Onder veel belangstelling van het publiek stelden de jongens zich hier op om haar het Plein te marcheeren, waar voor het ministe rie van Koloniën voor den minister gedefi leerd zou worden. Voor het ministerie werd halt en front gemaakt. Te kwart over elf gaf de leider van het contingent, Hopman Ranneft, het bevel: Geeft acht, salueert. De minister van Kolo niën, Z.Exc. Ch. J. I. M. Weiter trad naar buiten, gevolgd door eenige hoofdambte naren en door den gecommitteerde voor In dische zaken, de heer Th. van Voorthuysen. Hopman Ranneft werd voorgesteld aan den minister, die vervolgens den troep inspec teerde en zich daarbij ongedwongen tus schen de gelederen bewoog. Hij sprak ver schillende jongens aan, informeerde naar de plaats, waar zij vandaan kwamen, wat zij daar deden en hoe de reis hun bevallen was. Na deze inspectie sprak de minister de jongens toe met de volgende woorden: „Padvinders, ik heet jullie allemaal van harte welkom in Nederland, dat ons aller en dus ook jullie moederland is. Denkt erom, dat jullie hier thuis bent. Ik ben er trotsch op, dat Nederlandsch-Indië zich op de Wereldjamboree laat vertegenwoordigen door een zoo kranig contingent. Denkt er om, dat jullie de eer van Nederlandsch- Indië hoog houdt, zoowel door jullie gedrag als door jullie discipline, jullie gehoorzaam heid aan de leiders en door jullie presta ties. Denk erom, dat de eer van Neder landsch-Indië ook de eer van Nederland is". De minister eindigde zijn korte toe spraak met den uitrc'ep: „leve de koningin", welke kreet door de jongens werd over genomen. De jongens keerden naar het tournooi veld terug, waar de troep ontbonden werd. Onder leiding zullen de jongens den ver deren dag besteden aan de bezichtiging van den Haag. De koffiemaaltijd werd ge bruikt in de lunchroom van de Bijenkorf en vanavond zullen de jongens hun intrek nemen in het pa*l vinders-troephuis te Wassenaar, waar zij eenige dagen zullen blijven tot zij naar het Jamboree-terrein te Vogelenzang vertrekken. Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... ORGANIST JAN ZWART OVERLEDEN. Nadat hij in den nacht van Zondag op Maandag een zeer ernstig buik-operatie had ondergaan, is in den daaropvolgenden nacht op 59-jarigen leeftyd te Amsterdam over leden de bekende organist Jan Zwart. Deze werd op 20 Augustus 1877 te Zaan dam geboren. In zijn jongensjaren was hij op het kantoor van zijn vader werkzaam, doch het orgelspel trok hem véél meer aan dan het kantoorleven. Na de ontvangen opleiding werd hy in 1893, dus op 16-jarigen leeftijd, reeds be noemd tot organist der Geref. Kerk te Rot terdam. In 1896 werd Jan Zwart benoemd tot organist der N. Herv. Kerk te Capelle a. d. IJssel. Hier bleef hy slechts kort, want in 1898 werd hij benoemd tot organist der Hersteld Evangelisch Luthersche Kerk te Amsterdam, welke functie hy tot op heden vervulde. De overledene, die ook veel ge componeerd heeft, bezat groote bekendheid door het geven van orgelconcerten. Vrijdagavond gaf hij nog een prachtig concert te Noordwijk-Binnen. Ook voor de N. C. R. V. trad hy regel matig op. In 1935 bracht de nu overledene het cantus firmus zingen weer in ons land. De overledene concerteerde ook meerdere malen hier ter stede. TENTOONSTELLING E. W. BOWIEN. Wanneer men in Duitschland, Frankrijk en Zwitserland gestudeerd heeft, wanneer men kunstreizen gemaakt heeft door geheel Europa en het Noorden van Afrika en men komt dan in deze streek van zee en duinen zoo onder den indruk van de schoonheid der natuur, dat men er reeds vijf jaren schildert en teekent zonder zich aan de bekoring van het landschap te kunnen onttrekken, dan is er sprake van een kunstenaar aan wiens werk wy meer dan gewone aandacht mogen schenken. Wanneer men in bekende buiten- landsche bladen als een artist van beteeke- nis wordt geprezen en vele bestellingen tot groote tevredenheid van de opdrachtgevers heeft uitgevoerd, dan mag men ook als por tretschilder de aandacht voor zijn werk vra gen en de kunstschilder Erwin Johannes Bowien houdt deze maand dan ook een twee tal exposities, de kleinste gedurende Juli in de achterkamer van den boekhandel Hop- map te Bergen en de grootste vanaf Zondag j.L tot 26 Juli in het voormalige postkantoor te Schoorl. Hier is de kunstenaar dagelijks zelf aanwe zig om belangstellenden voor te lichten en wy kunnen ieder, die' goede kunst weet te waardeeren aanraden er dezer dag.n eens een kijkje te nemen. De heer Bowien woont in Egmond aan den Hoef, in het centrum van het gebied, dat hij bij voorkeur uitbeeldt: het duinland schap. Hij schildert het en hij teekent het met zijn zachte crayon-stiften en waar hij de stemming doorvoelt en zijn kunstenaars hand het uitbeeldt, is het hoogst interessant. Men kan een vaas met bloemen schilderen en als men er niet mee gereed komt den volgenden dag den arbeid voortzetten om dat, wat men schildert er daft nog precies eender uitziet, met het eenige gevaar, dat de bloemen misschien een tikje verwelkt of wat uitgevallen zullen zijn. Maar men kan geen duinlandschap onafgewerkt laten omdat men de zekerheid heeft, dat het den volgenden dag weer heel anders zal zijn. Dat komt door de lucht, die blauw kan zijn of grauw die alles met zonlicht kan overgieten of die loodgrijs, vol jagende en dreigende v/olken kan wezen. En daarmee verandert het karak ter van het landschap, daarmee krijgt het telkens weer een 'andere kleur èn een an dere sfeer. Men kan de op het strand uitrol lende zee op een zonnigen dag op doek of pa pier brengen en men kan dat ook doen als de aanrollende golven hun witte schuimkoppen tegen de strandpalen te pletter slaan, men kan zee en strand weergeven in het voor jaar en in het najaar en elk schilderij, elke crayonteekening, heeft weer een ander ka rakter omdat de natuur zelf van dag tot dag en soms van uur tot uur van stemming ver wisselt. Maar wanneer men het ook weer geeft en hoe men het ook ziet, het is altijd even mooi en even indrukwekkend. Men komt er eigenlijk nooit op uitgekeken, men gevoelt telkens weer de behoefte het nog eens weer te geven zooals men het op een bepaald oogenblik ziet en het gevolg is na tuurlijk, dat men uit deze streken niet weg kan komen en dat schilderijen van de duinlandschappen Noord- en Zuidwaarts in telkens wisselende kleuren, in telkens an dere sfeer en stemming de collectie van de zen artist blijven verrijken. Wie zich voor deze stemmingskunst inte resseert, ga dezer dagen naar Schoorl en loope het voorzaaltje van het oude Postkan toor eens binnen. Zoo is de heer Bowien als schilder en tee kenaar van onze zee en van onze duinen. Maar zijn belangstelling gaat ook naar den mensch, dien hij »niet ziet als maat schappelijk individu, maar als een per soonlijkheid met een eigen geestelijk leven. Er zijn schilders geweest, die zoo sterk naar dat innerlijk leven en zoo weinig naar hun model zelf keken, dat het eerste op hun schilderij meer tot uiting kwam dan het tweede, zoodat de exposant aan eiken bezoe ker opnieuw moest vertellen wie het nu eigenlijk voorstelde. Bij Bowien is dat over bodig, zyn portretten zijn sprekend gelij kend en in al zijn koppen ziet men niet al leen het portret, maar ook de joie de vivre, de melancholie, den ernst, de onverschillig heid of de gevoeligheid, die de persoonlijk heid van het model beheerschen. Zoo zijn deze schilderijen en kleurteekeningen niet alleen portretten, maar in zekeren zin ook karakterstudies geworden. Men vindt in het kleine Schoorlsche zaaltje schilderijen van dames en heeren, bekende figuren uit deze omgeving, die gaarne hun eigendom voor enkele weken aan den vervaardiger afston den om het hier te exposeeren. Men treft in Bergen bij eenige duinlandschappen een op merkelijke weergave van een boerenfamilie aan er wie Bowien nog niet kennen, kunnen in Valk's lunchroom een karakteristiek por tret van den overleden organist Jan Zwart bewonderen. Markante koppen, denkers en gevoelsmenschen, kinderen in de natuurlijke charme van hun jeugd, het is allen opmer kelijk werk van dezen kunstenaar en wij kunnen ook om zijn portretstudies een be zoek aan de Schoorlsche expositie van harte aanbevelen. Deze bescheiden werker, die zich nimmer op den voorgrond plaatste, verdient inder daad de belangstelling van allen, dieN stem- mingswerk weten te zien en te waardeeren. Tj. In het Openluchttheater te Bergen. Voor de voorstelling van Shakespeare's openluchtspel, dat 17 en 18 Juli in het Openluchttheater te Bergen wordt vertoond, bestaat reeds groote belangstelling. De zes voorstellingen in het Park te Koog aan de Zaan werden een groot succes. De gezant uit Tsjecho-Slowakije, die Zondagavond de voorstelling bijwoonde en in verschillende landen in totaal 6 voorstellingen van dit stuk zag, noemde deze de beste, die hij ooit zag en verklaarde, dat hij dergelijk spel door dilettanten eenvoudig voor onmogelijk had gehouden. Sinds Paschen hebben de beste dilettanten uit de Zaanstreek, onder leiding van mevrouw Royaards, met assis tentie van beroepsspelers, dit spel van liefde en droom ingestudeerd. In het symphonie- orkest werken voor de moeilijke instrumen ten vakmusici mede. De door MendelssohnBartholdy compo neerde de wonderlijk mooie ouverture, spe ciaal voor „Een Midzomernachtdroom", ter wijl de overige muziek, die er in voorkomt, gecomponeerd werd in opdracht van den koning van Pruisen, Friedrich Wilhelm IV. Vele componisten hebben muziek bij Sha kespeare's drama gecomponeerd, doch mis schien kam men wel niemand aanwijzen, die den geest van drama zóó zuiver heeft door voeld en zoo raak en gaaf heeft vertaald als de zeventienjarige Mendelssohn met zijn ouverture van „Eën Midzomernachtdroom". De korte inhoud van dit stuk, dat Shake- speare in Alkmaar laat spelen, is de volgende: Het huwelijk van Theseus, hertog van Athene, met' Hippolyta zal binnenkort met luister worden gevierd. Minder voorspoedig is echter de liefde tusschen Lysander en Hermia. Deze liefde vindt geen genade in de oogen van Hermia's vader Egeus, die Demetrius als gemaal voor zijn dochter be geert. Daarom besluiten Lysander en Her mia te ontvluchten, welk plan door Helena aan Demetrius wordt verraden, in de hoop. j dat Demetrius de liefde, die Helena voor i hem koestert, zal beantwoorden. Het gevolg is, dat Lysander en Hermia, maar ook Demetrius en Helena, zich des nachts in het woud buiten Athene bevinden. De koning en koningin van het elfenrijk, Oberon en Titania vertoeven daar eveneens en voeren toevalligerwijs een twist met el kaar. Oberon wil zijn ongehoorzame gade straffen en maakt daarbij gebruik van zijn schildknaap, den spotzieken kabouter Pu:k. De tooverkracht van een bijzonder bloe- mensap zal de elfenkoningin verliefd doen worden op 't eerste levend wezen, dat zij ziet. Puck druppelt het sap in de oogen van Titania en kort daaarop ontmoet zij den wever, Spoel. Onverhoeds heeft Puck hem een ezelskop opgezet, terwijl hij met een aantal handwerkslieden in het bosch aan het repeteeren was voor het drama „Pyia- mus en Thisbe", dat de handwerkslieden bij het huwelijk van hun hertog zullen opvoe ren. Ondanks deze bespottelijke vermom ming betuigt Titania aan den eenvoudigen wever haar liefde. Oberon wil echter ook iets goeds trachten te bereiken door de tooverkracht van het bloemensap en draagt Puck op om de oogen van Demetrius te be sprenkelen, teneinde aan Helena den door haar zoo vurig begeerden echtgenoot te be zorgen. Puck vergist zich, sprenkelt het sap in de oogen van Lysander, herstelt zijn fout en doet hetzelfde met Demetrius. De gevolgen zijn verschrikkelijk. Hermia wordt door Lysander verlaten en zoowel Lysander als Demetrius dingen nu om de gunst van Helena. Tevergeefs, want Helena kan deze ommekeer niet begrijpen en denkt dat beide haar willen bespotten. Een tegengif brengt uitkomst. Oberon verzoent zich met Titania, terwyl Demetrius met Helena en Lysander met Hermia het bruiloftsfeest van den her tog bijwonen waar de handwerklieden het melodrama „Pyramus en Thisbe" opvoeren. Dan verbleekt het maanlicht en blijft nog slechts de herinnering aan dit zeldzame stuk, waarin door meesterhand droom en werkelijkheid, boert en ernst, adel en een voud tot een schoon geheel werden samen- geweven. De handwerkslieden uit „Een Midzomernachtsdroom". Van links naar rechts: Tuit, de ketellapper, Schaaf, de schrijnwerker, Dissel, de timme-i een wever, Wind, de blaasbalgmaker en Slokker, de snijder. ïranen zijn er gelachen om dit illustre 6-tal.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7