De nieuwe niet-inmengingsvoorstellen. Spoct JUek Schooi Jkovwciaai 1lieuws De Ronde van Frankrijk. De Spaanache revolutie Afschafling van het toezicht ter zee. Waarnemers in de Spaansche havens. Herstel der landcontröle. Toekenning van de rechten van oorlogvoerenden mits vrijwilligers worden teruggetrokken. RUST BIJ MADRID. Nieuws in 't kort. HOORN NOORDSCHARWOUDE Een slappe, gerimpelde huid wordt weer soepel en veerkrachtig door Purol - ii. Jamboree te laten gaan. Ik verzeker U dat dit geld voornamelijk komt van de armsten van de armen .1 Belangstelling hebben wij genoeg gehad onderweg In elke havenplaats zijn wij ont vangen en reeds hebben wij op de reis al vriendschapsbanden aangeknoopt met de scouts, die naar Vogelenzang zullen komen. Na de Jamboree hebben wij nog verdere plannen. De Javaansche afdeeling gaat nog naar de Parijsche tentoonstelling. Maar ook zullen wij allen naar Kander- steg in Zwitserland gaan naar het Padvin dershuis. Een bijdrage hebben wij ontvan gen van f 268 aan boord toen wij daar een paar krontjonguitvoeringen gaven. Ik ben er van overtuigd, dat wij, Indische padvinders, in Vogelenzang een goed figuur zullen slaan. De. jongens waarvan het overgroote deel voor het eerst Nederland zag keken zich de oogen uit. Eerst ietwat beschroomd jnatr daarna slotte alles beter. Een „oude kennis van een jaar of zeven tien, die de reis met de Dempo had meege maakt en nu met een snelle taxi voorbij tufte, werd met een hartelijk „Dag Lies" toegebruld. De radio in de luxe bus werd prachtig gevonden. Maar de mest, welke geur door het open dak in enorme hoeveelheden naar binnen stroomde, werd eigenlijk als het meest specifiek Hollandsch gequalificeerd, alsmede de tandem. Maar toen de zon door de grijze, broeierige wolken brak, beteekende dit het toppunt van verbazing. „W a h, Z o n n n in G o 11 a n d Voetbal. PROPAGANDA-VOETBAL TE OUDKARSPEL. Men verzoekt ons opname van het volgende: De voetbalvereeniging „D. T. S." te Oud karspel heeft de voetbalvereenigingen K. F. C. uit Koog aan de Zaan en H. R. C. uit Den Helder bereid gevonden op haar terrein een propaganda-wedstrijd te spelen op Zondag 18 Juli des n.m. 7 uur (n. t.) Dit belooft een aardige wedstrijd te worden en er zullen ongetwijfeld vele voetballiefhebbers zijn, die hiervoor interesse hebben. Wielrennen. Fraaie prestatie van Anton van Schendel. Sylver Maes nog steeds leider. De étappe van gisteren werd in twee ge deelten verreden n.1. van Toulon naar Nimes over 112 K.M. en een tweede gedeelte van Nimes naar Montpellier over een afstand van 51 K.M., welk stuk eigenlijk tegen het horloge moest worden gereden, doch waar van de koerscommissarissen op het laatste moment hadden afgezien. Anton van Schendel heeft een uitstekende prestatie verricht door in het eerste gedeelte als derde te eindigen in den zelfden tijd als de winnaar, de Fransche individueel An- toine. Ook van Nimes naar Montpellier bevond onze landgenoot zich steeds in de voorste gelederen en wederom kwam hü door de finish in denzelfden tijd als de winnaar, de Zwitser Pedroli. In verband met het feit, dat Antoine, Marcaillau, Anton van Schendel, Introzzi, Zimmermann en Lowie in de étappe naar Nimes niet minder dan tien minuten voor sprong hadden genomen op het groote pele- ton, is onze landgenoot in het algemeen klassement vanzelfsprekend verscheidene plaatsen omhoog geklommen. Bezette hij Dinsdag te Toulon in de algemeene rang schikking de 52ste plaats, gisteravond te Montpellier was hij als 46ste geklasseerd. Sylver Maes leidt nog steeds in het alge meen klassement, doch zijn voorsprong op Lapebie is kleiner geworden, door het feit, dat op het tweede gedeelte, ongeveer 10 K.M. voor Montpellier, de Belg een lekke band kreeg en dit vanzelfsprekend het sein voor de Franschen was om er tusschenuit te trekken. In de üiorgenuren werden de eerste 40 K.M. in vrij langzaam temp^ afgelegd. Doen toen namen zes renners waaronder Anton van Schendel, de vlucht en zij slaagden er in niet minder dan ongeveer tien minuten uit te loopen op het groote peleton. Des middags gingen Bautz en Danneels 12 K.M. reeds er vandoor en hadden spoe- ^t'6 een voorsprong van anderhalve minuut Benomen. Eerst toen zag het peleton het ge- vaar in en eerst recht werd het een felle race, toen, zooals gezegd, Sylver Maes band- breuk leed en de Franschen onder aanvoe lt van Lapebie, het tempo versnelden. Bautz en Danneels worden ingehaald. Te Montpellier won de Zwitser Pedroli in de sprint vóór Wengler, terwijl Anton van Schendel met een zelfden tijd als de win naar als zesde werd geklasseerd. u a m m e n. DAMCLUB „VOORWAARTS". Dinsdag werden in café „Populair" de door de damclub „Voorwaarts" georgani seerde wedstrijden om het Alkmaarsche damkampioenschap voortgezet met den aan vang der 2e ronde. De gedetailleerde uitslagen voor deze ronde waren: J. v. MontfoortC. Betlem 02 F. BlankmanL. Ravestein 02 P. RanzijnS. Vos 11 F. AppelS Schure 0—2 D. AkkermanP. de Wijn, uitgesteld. Jb. RavesteinP. Bakkum, uitgesteld. De barragepartij C. StaalP. Bakkum werd door den heer Bakkum gewonnen, waardoor bij zich in de 2e ronde plaatste. De heeren Ranzijn en Vos spelen volgende week een barragepartij voor een plaats in de 3e ronde. Motorsport. DE ZESDAAGSCHE IN WALES. Op de derde etappe der Internationale Motorzesdaagsche hebben drie rijders straf- punten opgeloopen, waaronder onze beide landgenooten Persoon met Harley Davidson zijspan en Meieres met Ariel. Zes rijders staakten den strijd. De drie ploegen voor de International Trophy zijn allen nog zonder strafpunten, terwijl acht teams, die mede dingen voor de zilveren vaas, eveneens nog zonder strafpunten zijn. Hierbij bevindt zich ook het Nederlandsch A-team, bestaande uit van Hamersveld, Moejes en Bakker Schut. De etappe was 400 K.M. lang en liep meerendeels door de bergen van Wales. Bridge. WEDSTRIJD ORANJE-HOTEL TE BERGEN. Gisteravond had in het Oranje-Hótel te Bergen de eerste bridge-wedstrijd van dit seizoen plaats onder leiding van den heer J. de Lange van Bergen. Er waren 36 deel nemers, zoodat in één groep van negen tafels werd gespeeld, Scheveningsch Sy steem, rangnummers per tafeL Door het Oranje-Hótel zijn voor de paren, die in de N.Z.-lijn en in de O.W. over 4 wedstrijden het beste resultaat behalen, bekers beschik baar gesteld. Nu waren er voor de nummers 1, 2 en 3 in elke lijn prijzen. Twintig van de deelnemers waren uit Alkmaar. Er werden 9x3 spellen gespeeld, in een tamelijk vlot tempo, zoodat de wedstrijd mooi op tijd was geëindigd De volgende uitslag kon aar. 't slot door den leider worden bekend gemaakt. O.W.-lijn, 9 paren: 1. de heeren C. Blom en L. Grootegoed te Bergen 33 y, p., 2. en 3. met 35 p. mevr. Niederstufmeyer en de heer Stad te Bergen en de heeren L. Sluizer en van Gulik te Alkmaar. N.Z.-lijn, 9 paren: 1. de heeren D. Leyer en F. Trijbetz te Alkmaar 21 <4 p., 2. mêvr. Dijke en mevr. Knorre te Bergen 36 p., 3. mevr. Blom en de heer Blokker te Bergen 42 p OVERGANGSEXAMENS GYMNASIUM. Jaarlijksche plechtigheid in de Luthersche kerk. Gistermiddag werd de openbare promotie van de leerlingen van het Murmèllius-gym- nasium gehouden, zooals gebruikelijk is in de Luthersche kerk aan de Oudegracht. De voorzitter van het curatorium mr. A. M. Ledeboer, opende de plechtigheid met een toespraak, waarin hij aan het afscheid van mr. P. A. Offers herinnerde, terwijl hij aan de 14 leerlingen, die tot de universiteit bevorderd zijn de bekende herinneringsme daille met een afbeelding van het poortje en toepasselijke latijnsche spreuk, uitreikte. Twee der leerlingen, die tot de universiteit bevorderd waren namen met een toespraak afscheid namens hun klas, n.1. de heer A. T. Boomgaard voor de A-leerlingen met het onderwerp: „De Paedo van Plato", en de heer Fr. Schreuder voor de B-leerlingen met het onderwerp: ,Generatio spontanea". Tenslotte deelde de rector met een toepas selijke toespraak de bevorderingen mee en deelde de toegekende prijzen uit. De resultaten van de overgangsexamens zijn de volgende: van klasse 1 naar 2: Dora Akkerman, Bob van Amerongen, Els Berman, Sisi Besijn. Piet Beyneveld, Sari Blees, Dries Buitstra. Tine Burger, Jaap van Domselaer, Henny Eyssen, Nellie Feringa, Hanneke Fijn, Gonda Harder, Dineke Hemelrijk, Martje Heringa, Hans van Kinschot, Ad Koelma, Louis Kolff, Leen Koning, Max Moens, Jeantje Moens, Erik ten Raa, Bea Schiphorst, Bert Tijm, Lex Vogelenzang: van klasse 2 naar 3: Corry Bloemhoff, Flip Boeke, Anton Bonnet, Willy Brcersma, Ton Bruin, Anneke Castendijk, Chris Dek ker, Wim van Donselaer, Fokke Dijkstra, Birgit Eecen, Lied Ykema, Nico de Groot, Jan Knook, Piet Maas, Aart Mol, Nelly Rolff, Marie Schene, Hans Vogelaar, Vincent Weyand, Bep Woelders, Annie Zaman; van klasse 3 naar 4: Hans van Ameron gen, Lijke Berends, Nel van Breukelen, Toos Dun, Lies Eriks, Klaas Eriks, Harry Hoek, Bep Klant, Geert van Kleeff, Jan Klijn, Wim Koelma, Trudie Kolb, Caspar de Lange, Heio Niehaus, Jo Rijkx, Aletje Schierbeek, Tineke Schilthuis, Jan Schoorl, Marian van Sons- beek, Anneke Schreuder, John Smits, Emmie Zeiler, Jan Zwart, EUy de Wijn; van klasse 4 naar 5: Piet Baretta, Jan Barkman, Piet Bruin, Nancy Degenaar, Matie van Donselaer, Atie Eriks, Jan Franken, Ek van Hees, Mien Hek- ket, Corry Holsmuller, Wim Kraayenhoff van der Leur, Hans de Lange, Thé Lau, Fe- mia van Rossum, Hans Schiphorst, Pim Schipper, Anneke Wagenaar, Charles Za man; van klasse 5 naar 6: Rob Annegarn, Carl Barkman, Lo Beyneveld, Gré Bos, Tjitske Broersma, Jan Dekker, Dick Franken, Goof Heringa, Niteke van Kleef, Adri Kleinjan. Dick Korteweg, Herman Lesterhuis, Marius Vos. Bert Wiebols, Mien Wiggers, Jaap van der Winden, Jo Woelders en Gerrit de Groot. MEISJESSCHOOL TE BERGEN. Het Bestuur der Berger Schoolvereeni- ging heeft besloten meisjes, die als leerling van andere scholen het Mulo-diploma heb ben behaald, dit jaar zonder examen toe te laten tot de 5e klas der Meisjesschool, daar door worden zij in de gelegenheid gesteld door nog een jaar onderwijs in o.a. de let terkunde van Nederlandsch en moderne ta len kunstgeschiedenis, biologie en opvoed kunde haar reeds verworvep kennis te ver ruimen en te verdiepen. Dat daarnaast de handvaardigheid «1 worden bevorderd door onderwijs in teekenen, nuttige en fraaie handwerken en handenarbeid spreekt welhaast vanzelf. Het is noodzakelijk, dat een ieder zijn lichaam behoorlijk ontwikkelt en op peil houdt. o.-diploma! KAPELAAN VAN ZANTEN TOT PASTOOR TE DEN HELDER BENOEMD. De heer J. A. J. van Zanten, kapelaan der oud-katholieke gemeente te Egmond aan Zee, is door den bisschop van Haarlem benoemd tot pastoor der oud-katholieke ge meente te Den Helder, als opvolger van pastoor Th. Moleman. Deze laatste was van 1926 tot 1931 kapelaan te Egmond aan Zee en is nu overgeplaatst naar IJmuiden. Kapelaan van Zanten is 6 jaar in deze gemeente geweest en heeft zich in dien tijd buitengewoon bemind weten te maken Hij was de ziel van het vereenigingsleven, dat hij tot grooten bloei bracht. O.m. was hij bestuurslid van Het Oud-Katholiek Onder steuningsfonds, van de jongeliedenvereeni- ging Vroom, Vrij en Blij en van de voet balclub Egmond Boys. Met zijn bezielend woord en voorbeeld wist hij een opgewekte en gemoedelijke kameraadschappelijke sfeer te scheppen. In de opvoering van de Egmondsche revues had hij een zeer werk zaam aandeel en zijn naam was daar aan, naast dien van den auteur Bosdriesz, onaf scheidelijk verbonden. Hoe zeer men hem zijn promotie zal gunnen, toch zullen de Egmondsche gemeenteleden daarom met groot leedwezen van zijn vertrek kennis ne men. M.UA.O.-EXAMEN. Voor het examen diploma B zijn gister geslaagd: K. Krul te Andijk, C. Rootjes te Oude Nie- dorp, B. Lenters, J. G. Huizinga en H. Sluis te Enkhuizen, S. v. Berkum te den Helder, P. C. Prins te Bergen, A. H. Pol en A. Meijer te Hoorn. Het diploma A is behaald door: M. Beets, S. Piet, L G. M. G. Buisman, E. A. Kooter, G. Pijning, A. Spaans, J. N. Nug- ter, D. M. v. Woerden, P. ter Burg, G. Boon en G. J. Smeding, allen te Alkmaar; A. v. d. Wolff te Castricum, N. C. Haasbroek te Ber gen, T. Visser te Veenhuizen, G. Donker te Hoogwoud, P. Honingh te Winkel, J. C. Buy- ze te Broek op Langendijk, P. M. Lammers v. Toorenburg te Medemblik, M. Meijer, T. C. S. Kalis, J. van Brederode, K. Jellema, W. Brouwer, allen te den Helder. Afgewezen drie. De nieuwe Britsche voorstellen tot herstel van het toezicht op de niet- inmenging, die gisteren aan zesentwintig leden der commissie overhandigd zijn, bevatten de volgende bepalingen: 1. Het stelsel van waarnemers aan boord van de schepen, die naar Spanje varen, wordt gehandhaafd. Het stelsel van vloot- contróle (patrouilledienst) wordt echter af geschaft. Ter vervanging daarvan zouden waarnemers in de Spaansche havens ge plaatst worden, die tot taak zouden hebben, verslag uit te brengen over de in Spanje aankomende ladingen. 2. Het toezicht aan de grenzen wordt her steld. 3. Beiden partijen in Spanje worden, met zekeret beperkingen, de rechten van oorlog voerenden toegekend, maar slechts, nadat de commissie voor de niet-inmenging eenstem mig zal hebben toegestemd in het terug- trekkens der vrijwilligers, zooals omschre ven is in het verslag der technische com missie, en nadat men het er over eens zal zijn, dat het vertrek der vrijwilligers op be vredigende wijze voortgang vindt. De rechten van oorlogvoerenden zouden worden toegestaan met voorbehoud van de volgende beperkingen: 1. de lijst van smokkelwaren zou moeten samenvallen met die van de goederen, welker invoer verboden is krachtens de overeen komst van niet-inmenging. 2. De schepen, die de contrólevlag voeren en een waarnemer aan boord hebben, zouden niet onder de uitoefening der rechten van oorlogvoerenden vallen, evenmin als de schepen, die langs de Spaansche kust varen, doch geen Spaansche havens aandoen. 3. Daarentegen zou elk schip, dat, al of niet de contrólevlag voerend, een niet- neutrale taak verricht, zooals het vervoer van troepen of het overbrengen van seinen van militaire waarde, onder de uitoefening dezer rechten vallen. Dit zou ook van toe passing zijn op vaartuigen, die een genotifi ceerde en effectieve blokkade trachten te breken. Met betrekking tot bovengenoemde bepa lingen doet men opmerken, dat de waar nemer slechts het recht heeft aangifte te doen van schendingen van de niet-inmen- gingsovereenkoinst en dat het niet billijk zou zijn, wanneer men de oorlogvoerenden zou verhinderen schepen te praaien, die de overeenkomst schenden, zelfs al zou er een waarnemer aan boord zijn. Het voorstel is geopperd den landen, die niet in de com missie vertegenwoordigd zijn, te verzoeken den partij en de rechten van oorlogvoeren den toe te staan en de bepaling te maken, dat de schepen van deze landen gemachtigd zijn in de controlehavens waarnemers aan boord te nemen, indien zü dat wenschen. Men hoopt bovendien, dat de commissie zal besluiten beide partijen in Spanje te polsen over een plan, volgens hetwelk op de Spaansche vliegvelden waarnemers geplaatst zouden worden om de landing van uit het buitenland komende militaire vliegtuigen te verhinderen. Ten slotte wenscht men, dat schepen uit de landen, die niet bij de overeenkomst van niet-inmenging zijn aangesloten, geen ver boden goederen uit welke haven ook ver voeren. De zaak is, dat eenige landen wet ten hebben afgekondigd, waarbij de uitvoer van wapenen aan boord van hun schepen verboden wordt, indien deze vaartuigen uit de nationale havens vertrekken, doch niet, indien zij uit vreemde havens uitvaren. Men hoopt, dat deze wetgevingen op den grond slag van het Britsche plan, zullen worden uitgebreid tot schepen, die uit buitenland- sche havens vertrekken. De Britsche voorstellen maken het noodig, dat de Britsche regering onderhandelingen voert over verschillende aangelegenheden, in de eerste plaats moet van beide partijen in Spanje toestemming worden verkregen tot het plaatsen van waarnemers in de Spaan sche havens, in de tweede plaats moet haar toestemming voor het terugtrekken der vrij willigers worden verworven en in de derde plaats moet overeenstemming bereikt wor den over de voorwaarden, waarop de resb- ten van oorlogvoerenden kunnen worden toegekend. Men is te Londen van meening, dat deze voorstellen een redelijke poging beteek enen te voldoen aan de Fransche verlangens eenerzijds en de Duitsche en Italiaansche wenschen anderzijds. De strijd bij Madrid. Het is Dinsdag voor het eerst sedert negen dagen betrekkelijk rustig aan het Madrileensche front geweest. Er kwam een einde aan den heftigen druk der linksche troepen op de stellingen van Franco. De rechtsche troepen bereidden hun basis voor en konden gemakkelijk eenige punten der linksche loopgraven tusschen Quijorna en Brunete bezetten. De rechtsche generale staf is van meening, dat de vijand in dez sector weinig troepen heeft gelaten. De rechtsche luchtmacht heeft talrijke bommen laten vallen op den weg, die komende uit het Noorden, langs Valde- morillo en Villanueva de le Canada uitloopt op den grooten weg van San Martin de Vilde Iglesias naar Madrid. Men heeft weinig tanks gezien en de linksche luchtmacht was veel minder in actie. In de lucht zijn de rechtschen meester. Mededeelingen van de zijde van Franco. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco heeft medegedeeld, dat in het Noorden kleinere vuurgevechten zijn ge leverd. Aan het centrale front zijn de troe pen van Franco in Aragon opgerukt en de aanvallen der regeeringstroepen bij Madrid zijn afgeslagen. De regeeringstroepen leden hier aanzienlijke verliezen. Ten aanzien van de luchtmacht werd medegedeeld, dat de berichten van de regee ring over overwinningen van de regeerings- luchtmacht onjuist zijn. De rechtsche lucht macht verloor vijf toestellen tegen 61 vlieg tuigen van de regeering., welke omlaag wer den geschoten. Gevangen genomen vliegeniers van de regeering hebben medegedeeld, dat de regee- ringsluchtmacht gedemoraliseerd was door de zware verliezen. De Radio-Nacional heeft medegedeeld, dat het offensief van de regeeringstroepen bij Madrid op niets is uitgeloopen. Zonder de gestelde doelen te hebben kunnen berei ken, verloren de regeeringstroepen 24.000 man aan dooden, gewonden en gevangenen, een veertigtal vechtwagens is in handen der rechtschen gevallen of vernield, 57 vlieg tuigen der regeering zijn neergeschoten. De kring om Madrid is nauwer aangehaald en de aanvallen van de regeeringstroepen ne men in kracht af. De troepen van Franco in Aragon hebben, naar Radio Jaca heeft medegedeeld, hun zegevierenden opmarsch voortgezet in don sector Albarracin. Deze sector werd geheel gezuiverd. Generaal Franco staat de inter nationale pers te woord. Voor de eerste maal sinds het uitbreken van den opstand, heeft generaal Franco de vertegenwoordigers der internationale pers op zijn bureau ontvangen. Daarbij sprak hij o.a. als volgt: „Ik geef U toestemming in Spanje te rei zen waarheen ge wilt en de verschillende fronten te bezoeken. Ik verzoek U echter de waarheid te zeggen. De waarheid is onze eenige bondgenoot in dezen strijd, welke voor ons de voltooiing van een internatio nale zending beteekent, t.w. de bestrijding van het communisme en Spanje te redden uit een toestand van chaos. Wij wenschen de Westersche beschaving. Overal willen wij de orde en gerechtigheid invoeren. Dat wil len wij en niets anders. Ik hoop dat de tijd niet ver is, waarop dit land door een schit terende overwinning den vrede zal vinden". Fransche persstemmen. Over het Engelsche bemiddelingsvoorstel schrijft Bourgues in den „Petit Parisien" dat dit in een rechtvaardig evenwicht reke ning houdt met de DuitschItaliaansche desiderata en de FranschBritsche wen schen. Het plan kan een nuttige basis voor besprekingen vormen en tot een op lossing leiden, wanneer ieder goeden wil toont, In „Le Journal" schrijft Saint Brice, dat evenals alle oplossingen, die iedereen tevreden willen stellen, het Engelsche plan klaarblijkelijk begint iedereen ontevreden te maken. De beste kansen van het voorstel zijn wellicht gelegen in de samenwerking der ontevredenheden, die tot gevolg zullen hebben, dat men anderen de verantwoor delijkheid wil laten voor verwerping. Pertinax schrijft in den „Echo de Paris", dat het Foreign Officie in den zin der op vattingen van Berlijn en Rome eenigszins verder gaat dan de besprekingen tusschen Eden en Corbin hadden doen verwachten. Het geheel van het systeem is echter zoo samengesteld en ineengeperst en leent zich tot zooveel vervormingen bij de gedachten- wisselingen tusschen de te Londen ver tegenwoordigde staten en bij de uitvoering, dat het moeilijk is te voorzien welken vorm het tenslotte zal aannemen, wanneer het niet reeds in de eerste uren sneuvelt. In „De Oeuvre" schrijft mevr. Tabouis dat de teksten met opmerkelijke handig heid om de moeilijkheden heen draaien. Elke paragraaf is voldoende dubbelzinnig om de betrokken landen te verplichten a priorie niet te verwerpen, maar op zijn minst er in toe te stemmen ze te bespreken. Van Fransch standpunt gezien moet dit document zeker uiterst nauwkeurig en critisch bekeken worden. „De Figaro" aanvaardt met voldoening het evenwichtige plan, dat bij ontleding zeer verstandig lijkt. DE FRANSCHE HOTELSTAKING. Demonstraties van stakende kellners. Gisteravond heeft een aantal stakende kellners op de groote boulevards gede monstreerd. Het ernstigste incident van den avond deed zich omstreeks elf uur voor bij café De La Paix, waar een vijftigtal betoogers de tafeltjes stuksloegen en aan het plunde ren sloegen. De politie greep in en arresteerde drie personen. Van enkele andere café's werden de ruiten ingeslagen. Niemand werd bij de ongeregeldheden gewond. PAPIERNOOD IN DUITSCHLAND. 1 De Berlijnsche rijksperskamer heeft ge last de grootste zuinigheid te betrachten bij het gebruik van papier voor kranten en tijdschriften. De bestellingen voor Juli moe ten beperkt worden en de kranten moeten in het vervolg voor de tiende van iedere maand hun maandelijksch papierverbruik opgeven. Het gebruik van geglansd papier of luxe-papier behoeft toestemming van de rijksperskamer. Elke uitgever moet bij het bestellen van papier een schriftelijke ver klaring afleggen, dat dit papier slechts zal worden gebruikt voor kranten en tijd schriften. ONJUISTE BESCHULDIGINGEN TEGEN DEGRELLE. Het Luxemburgsche blad „Die Neue Zeit" heeft Degrelle beschuldigd geld te hebben aangenomen van een nationaal-socialistisch spionnage-centrum in Luxemburg. Het on derzoek van het parket van Luxemburg heeft thans uitgewezen, dat deze beschuldi gingen valsch waren. Degene die verant woordelijk was voor deze beschuldigingen is gearresteerd. Het schijnt, dat verscheidene personen bij deze kwestie zijn betrokken. De nationale rijkdom van Canada. - De nationale rijkdom van Canada, welke in de crisis sterk is gedaald, n.1. van 31.000.000.000 dollars of 2800 dollars per hoofd der bevol king vóór de crisis tot 25.000.000.000 dollars in 1933, stijgt weer langzaam. Tegenwoordig wordt de nationale rijkdom geschat op 27.000.000.000 dollar of 2400 dollar per hoofd der bevolking. Men schat dat een vijfde van den rijkdom belegd is of verkregen wordt uit den land bouw. Ernstig auto-ongeluk in Algerije. - Op den weg naar Philippeville, 11 K.M. van Bone (Algerije), is gistermorgen een auto car tegen een boom gereden door het bre ken van de stuurinrichting. Alle 21 inzitten den werden min of meer ernstig gekwetst, één hunner overleed bij aankomst in het ziekenhuis. Groote droogte in Canada. - Het Cana- deesche statistiekbureau heeft medegedeeld, dat in de prairiestaten een groote droogte heerscht. In de overige provincies wordt evenwel een gunstige oogst verwacht. Britsch schip gezonken. - Het Britsche schip „Southern Prince" metende 10.917 ton is op de Plata-rivier in Uruguay gezonken na een botsing met het Britsche vrachtschip „Elstree Gringe". Men vermoedt, dat geen slachtoffers zijn te betreuren. De raad heeft in zijn gister gehouden zitting na breedvoerige debatten met 10 tegen 5 stemmen besloten tot het doen aan-' leggen van centrale verwarming in het stadhuis en in het politiebureau, waarmede een strijdpunt, dat sinds 1931 de gemoede ren bezig hield, van de baan is. Vergadering Banne. Woensdagavond vergaderde het bestuur der banne Noordscharwoude in hotel Con- cordia niet de stemgerechtigde ingelanden. Voorzitter was de heer T. Kostelijk, die de aanwezigen hartelijk welkom heette. De rekening 1936 werd onder dankzegging aan den penningmeester, den heer S. Schui temaker, vastgesteld. Alvorens tot de behandeling van de be grooting 1937 over te gaan, ging men een oogenblikje in comité ter bespreking van de vaststelling van het salaris van den secreta ris-penningmeester. Na heropening werd be-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7