CHIEF WHIP Agenda Schoolboeken s Beveiliging en herstel van de Groote Kerk alhier. |i Stad en Omgeving. i| M» i r i 1" i i Een onderhoud met den architect over de restauratiewerken. I tl adieu beslommeringen .nu zalig nietsdoen trek in een sigaret hè, heerlijk dan zoó'n DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID1. levert VLUG en ACCURAAT Boekh.K.TERBURGN.v. tegenover de Groote Kerk. IEL. 3003. NASSAU-TAX. Tel. 3545 £aatste Aetichten ovinciaat Tlieuws HEILOO CASTRICUM Jjuiezonden Stukken T %T»T; Ju* Alkmaar, Zaterdag, Uit den Haag wordt gemeld: De nood toestand, waarin het trotsche kerkge bouw der Ned. herv. gemeente te Alk maar, de Groote of St. Laurenskerk, zich bevindt, heeft aanleiding gegeven tot uiteenloopende beschouwingen. In verband hiermede had een redac teur van het Algemeen Nederlandsch Persbureau een onderhoud met den ar chitect, die reeds vele jaren geleden met de leiding van de restauratiewerken de zer kerk werd belast, den heer Herm. van der Kloot Meijburg te s-Gravenha- ge, en die, nadat einde 1927 het eerste gedeelte van de restauratie was voltooid, erin heeft moeten berusten, dat het ver dere herstelwerk niet tijdig ter hand werd genomen. De Groote kerk te Alkmaar, zoo zeide de heer Meijburg, behoort tot de fraaiste reli- gieuse bouwwerken der Nederlandsche gothiek. Het typische van den gothischen stijl is wel, dat de bouwconstructie berust op een samenstelling van verschillende bouwele menten, die een onderling evenwicht vor men, waardoor ranke bouwlijnen met be trekkelijk dunne en sterk doorbroken mu ren kunnen worden verkregen, in tegenstel ling met de Romaansche bouwwijze, die meer op massiviteit berust. Zoolang nu de diverse knooppunten en verbindingen intact blijven, behoudt een gothisch bouwwerk zijn samenhang, doch wanneer de tand des tijds of eenige andere oorzaak het onderling verband heeft verbro ken, dan kunnen de gevolgen fataal zijn. De St. Laurenskerk dateert van omstreeks 1500. In 1470 werd tot den bouw besloten, in 1508 werd de kerk in gebruik genomen en in 1518 werd de laatste hand aan dit bouw werk gelegd. De groote restauratie van 1923. Bü de groote restauratie, waarmede in 1923 werd begonnen en waartoe, naast de bijdrage van de kerkelijke gemeente, door het rijk, de provincie en de gemeente, sub sidie werd verleend, bleek, dat het kerkge bouw er veel slechter aan toe was dan men aanvankelijk vermoedde. In de jaren 1923- 1927 is het eerste deel van het restauratie werk tot stand gekomen, waarbij het dwars- schip met vieringtoren en een deel van het koor werden voltooid. Toen waren omtrent vier en een halve ton verwerkt, en er moest opnieuw een dergelijke som worden beschik baar gesteld voordat men verder kon gaan. De inmiddels ingetreden groote werkloos heid en de omstandigheid, dat voor een ar beid als dezen ongeveer twee derde aan loo- nen waarbij zeer veel handenarbeid moest worden ten koste gelegd, gaven aan leiding tot een voorstel om dezen restaura tie-arbeid bij wijze van werkverschaffing uit te voeren. De Alkmaarsche gemeenteraad evenwel kon zich met dit voorstel niet ver eenigen en verlangde uitvoering als normaal werk, waartoe evenwel ook met het oog op den gebleken grooteren omvang van de res tauratie geen voldoende middelen beschik baar waren. Zoo was aan de voorwaarde van medewerking der gemeente niet voldaan en bleef het werk liggen, dat noodig was om het koor verder af te werken en het midden schip, de zijbeuken en de bijgebouwtjes we der de eeuwen te doen trotseeren. Reeds tijdens de restauratiewerken bleek dat de muren van den koorveelhoek, die in verticale mooten waren gescheurd, buiten waarts dreigden uit te wijken, terwijl de muren van het middenschip in noordelijke richting overhelden. Toen de restauratie tij delijk moest worden gestaakt, kreeg het koor een provisorische noodverankering. De toestand veel slechter. In Mei van het vorige jaar deden zich ernstige teekenen van zetting voor die een nieuw onderzoek noodzakelijk maakten. Hierbij is gebleken dat de toestand van het monument, sinds de restauratie werkzaamheden zijn stilgelegd, aanmer kelijk slechter is geworden. De kappen boven de zijbeuken bleken grootendeels te zijn vergaan, vooral die bo ven de zuiderzijbeuk had alle samenhang verloren. Daardoor oefent deze kap een na deel igen druk uit op 't onderliggend muur werk. Blijkens tal van scheuren in het met selwerk en de gewelven worden de muren naar buiten gedrongen. De gewelven zijn dientengevolge op meerdere plaatsen afge weken van den muur tusschen de zijbeuk en het schip. Ook in de opgaande schipmuren vertoonden zich vele scheuren die in omvang toenemen. Blijkens verrichte controle-opmetingen heeft na het jaar 1922 de noorderschipmuur een groote afwijking verkregen, terwijl bij de vroegere aflooding werd vastgesteld dat deze muur 5 tot 10 C.M. noordwaarts over helde, bleek deze afwijking bij bedoeld on derzoek van 3 tot 12 c.M. te zijn toegenomen. De kopperbalken in het schip schijnen hun beteeken is te hebben verloren terwijl- de zware onderslagbalken van het schoorwerk boven de noorderzijbeuk, dat in verband met deze uitwijkingen reeds in vroegere ja ren was aangebracht, waarschijnlijk aan de uiteinden aangetast zullen zijn waardoor de oplegging zal zijn ingedrukt. Ook de raamkoppen van het schip ver keerden in een toestand van verval zoodat het gevaar dreigde dat stukken natuursteen omlaag zouden storten, wat sindsdien inder daad is geschied. Eveneens ernstig was de toestand van den topgevel aan de westzijde van het midden schip met de aan de noordzijde aansluitende traptoren. Beide zijn in hooge mate bouwval lig. De topgevel vertoont aan den voet, over een hoogte van ongeveer 2 tot 3 meter een groote uitpuiling en wordt blijkbaar alleen nog in stand gehouden door enkele ankers die aan den kap verbonden zijn, waarvan er echter een het reeds had begeven en de ove rige weinig vertrouwen wekten. Het natuur- steenwerk bezit niet de minste samenhang en de voegen staan wijd open. Gevaar voor het orgel. Een instorting van den topgevel met aan- sluitenden traptoren zou ook voor het daar onder geplaatste fraaie orgel noodlottige ge volgen -kunnen hebben. Dezer dagen zijn nieuwe afloodingen gedaan en hierbij is gebleken, dat de af wijking van den 24 meter hoogen muur van het middenschip, thans op enkele plaatsen 17 tot 18 centimeter bedraagt. De overhelling is sinds verleden jaar n.L met ruim vier centimeter toegeno men, terwijl de scheuren in de steun- beeren een bedenkelijken omvang heb ben verkregen. Wat nu onverwijld moet geschieden is het aanbrengen van een schoorconstructie tus schen de opgaande muren van het midden schip. Deze constructie bestaat uit een vijf tal zware jukken, erop berekend om zoowel druk- als trekspanningen op te nemen, die de muren aan elkaar koppelen en door on derling verband het hoog opgaande -v"->n- schip een belangrijke verstijving geven. Ook het koor, dat in verticale mooten is i an scheuren, heeft een onmiddellijke voorzie ning noodig, waarbij twee zware staalt" -aden en diverse trekstangen zullen worden aange bracht Tusschen het schip en het dwarsschip zal een groote schol worden geplaatst, opdat de verdere werkzaamheden kunnen worden verricht nadat straks het dwarsschip voor den dienst zal zijn ingericht. Tot de eigen lijke restauratie werkzaamheden behooren o.a. het aanbrengen van een gewapend be tonnen schoorconstructie, zonder verande ring van het uiterlijk van het kerkgebouw, de vernieuwing van, de balken en kap, het herstel van metsel- en natuursteenwerken, enz. enz. Het eerste noodwerk, waarvoor de re geering 15 mille beschikbaar heeft ge steld, moet binnen zes weken na de gunning de aanbesteding zal 22 dezer geschieden gereed zijn met dien ver stande, dat het schoorwerk binnen vjer weken moet zijn voltooid. En dan kan de kerk weer zonder gevaar in gebruik worden genomen. Met de afwer king van de restauratie zullen evenwel nog jaren gemoeid zijn en hiervoor is het wach ten op de overheid, die de middelen moet verschaffen om dit kostbare monument uit onze middeleeuwen in volle glorie te doen herleven. OPBRENGST COLLECTE. De hier ter stede gehouden collecte voor S.I.M.A.V.I. heeft een totaal bedrag van 413.52 opgebracht. Den milden gevers en allen die hun krach ten hieraan gaven wordt dank gebracht. HET WIT GELE KRUIS. Gedurende de maand Juni werden door de Wijkverpleegster 25 patiënten bezocht met totaal 420 bezoeken. Hiervan waren 283 bezoeken bij leden van het A.A.Z.A. 120 be zoeken by leden van het Wit-Gele Kruis, 13 bezoeken by stadspatiënten en 4 bezoeken bij particulieren. De Wijkkraamverpleegster legde 227 be zoeken af bij 13 patiënten en verleende 1 maal assistentie by den dokter. A.V.R.O.-UITZENDING. In den tijd van optreden van het Schoorl's Gemengd Koor morgen voor de A.V.R.O.- mlcrofoon is een wijziging gekomen. Was dit optreden aanvankelijk bepaald op 1,40 uur namiddag, thans is dit vastge steld op 2,30 uur n.m. zooals de Radio-bode definitief aangeeft. De onder leiding van den heer Corn. Jonker uit te voeren liederen zijn: Der Sturm (Haydn) Zondag-morgen (Bonset) en Morgen (Fred. J. Roeske). BEVORDERD. De heer Tj. A. H. Adema, alhier, werd aan de Zeevaartschool op Terschelling tot het laatste studiejaar bevorderd. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.j werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling werken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bowien. Schoorl (in het oude postkantoor): Tot 26 Juli tentoonstelling van werken van den kunstschilder E. J. Bowien Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De postiljon van ijonjumeau (hum., rom.); hoofdrollen Leo Slezak, Willy Eichberger, Lucy Englisch. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De man die wonderen kon doen (fant.); hoofd rollen Joan Gardner en Ralph Richardson. Extra: de kroningsfeesten te Londen (in natuurlijke kleuren). Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Bleeke Bet (Holl. amus.-film); hoofdrollen Sylvain Poons, Fientje de la Mar, Johan Elsensohn, Jopie Koopmans, Johan Hees ters e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, eerste hoofdnummer The singing kid (rom.); hoofdrollen Al Jolson, Claire Dodd, Sybil Jason e.a. Tweede hoofd nummer De mail-express (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 17 Juli. 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, op voering Een Midzomernachtdroom. Zondag 18 Juli. 2 uur, terrein A.F.C. aan den Westerweg, windhondenrennen. Av. 7 uur, Alkm. wielerbaan, wedstrijden, e.a. 60 K.M. koppel wedstrijd. 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, op voering Een Midzomernachtdroom. Kermis te Schoorldam: dansen in café 's Lands welvaren. Kermis te St. Pancras-Zuid. 7 uur, by C. Renses te Stompetoren, vrij bal. Maandag 19 Juli. 8.30 uur (n.t.), café 's Lands welvaren te Schoorldam, opvoering van „Een zeer wild huwelijk" door Ons Genoegen. Kermis te St. Pancras-Zuid. GROOTE NATIONALE WINDHONDEN- RENNEN TE ALKMAAR. Zooals bijna iedere sport haar bestaan vond in Engeland, zoo zijn ook de wind hondenrennen daar eeuwen en eeuwen in zwang. Wel een bewijs, dat hier groot spor tief genot in schooL Wie kent dan ook den windhond niet met z'n prachtige belijning, zijn slanken ranken bouw, zijn bultige spie ren, zijn elastischen gang, geheel op snelheid aangewezen? Geen stuk wild ontkomt hem dan ook, behalve de kunsthaas, die mecha nisch wordt voortbewogen. Hier leert men zijn topsnelheid kennen. De Alkmaarsche Windhondenrenvereeni- ging, nog betrekkelijk weinig bekend, heeft 't aangedurfd een groote nationale ren te houden hier ter stede op 't A.F.C. terrein aan den Westerweg achter café „Sportlust". Een 40-tal exemplaren van Nederlands beste renhonden zijn hiervoor ingeschreven. Grey- hounds met hun alom vermaarden Cheerful Bisop (winnaar der grooter internationale rennen te Bremen en de Whippets met hun wereldkampioen 1935 Anka's Rita en ook Friesland, bekend om z'n zeer snelle honden, zal op de baan verschijnen met een zes-tal van haar snelste honden. Wij hopen dus, op 't A.F.C.-terrein aan den Westerweg achter café „Sportlust" een talrijk en be langstellend publiek aan te treffen. GESLAAGD. Ly de examens voor Stenografie en Ma- chineschryven gehouden op 16 Juli te Am sterdam onder leiding van den ontwerper den heer A. W. Groote slaagden: voor ma- chineschrijven de heer M. Philips te Alk maar met een snelheid van 252 letteraan- slagen per minuut, mevr. V. te Bergen met een snelheid van 191 letteraansl. per min., de heer Godijn te Alkmaar, met een snel heid van 152 letteraansl. per min. en de heer de Laat, te Noord-Scharwoude met een snelheid van 163 letteraansl. per min. Onze plaatsgenoot, de her A. Mak, slaagde voor het eind-examen van de Mid delbare Technische School te Haarlem, afdeling werktuigbouwkunde. DE VERNIELZUCHTIGE ZWERVER. Het is de politie mogen gelukken achter den naam van den vernielzuchtigen zwerver te komen, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag vijf groote spiegelruiten by de firma Vroom en Dreesmann inwierp. Het is een zekere v. d. L., gedomicilieerd te Zoeterwoude, die nog steeds blijft ontken nen, doch die men zekerheidshalve naar het huis van bewaring heeft overgebracht. EEN ZWALUW-AVONTUUR. Een bewoner van de Noordervaart schrijft ons: Woensdag, tijdens een zware onweersbui, viel een nestje waarin drie jonge zwalu wen zaten van het dak. De bewoner van het perceel haalde een klein mandje waar in hij de jonge beestjes legde. Tot zijn te leurstelling moest hij ervaren dat moeder en vader zwaluw niet bij hun jongen te rug kwamen. Toen nam de bewoner het mandje weer weg en timmerde een plankje op de plaats waar het nestje geweest was, legde de jonge beestjes hierop in een paar flanellen lapjes en ziet, na een poosje ver schenen de ouders die nu regelmatig hun jongen weer voederen. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. Diefstal te Egmondbinnen opge helderd. Tijdens de Hoever kermis werd in den nacht van Zondag op Maandag achter het erf van den caféhouder A. Modderman al hier een fiets van A. Zwaan te Egmond aan Zee gestolen. Na de aangifte werd terstond een onderzoek ingesteld, doch tevergeefs tot onlangs de politie te Zaandam opbelde met 't bericht, dat aldaar was aangehouden een zekere de R. uit Alkmaar, die o.a. be kend had een fiets te Egmondbinnen ge stolen te hebben Zondagnacht. Deze S. de R. bleek een bekende fietsen dief te zijn, die zijn buit steeds met goed succes te Amsterdam wist te verkoopen. Ook de fiets van A. Zwaan (vermoede lijk) had hij reeds verkocht. Eenige adressen, aan wien de R. gewoon lijk zijn gestolen fietsen aflevert, zijn door hem bekend gemaakt. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam is hiermede op de hoogte gesteld. Het is bijna zeker dat de R. behoort tot een bekende rijwieldievenbende in Noord holland. Mogelijk dat thans meer aan 't licht komt. De verdachte is inmiddels reeds naar Amsterdam overgebracht. IN DEN MUZIEKTUIN. De Langedijker zangvereenigingen, die onder leiding van den heer Paul Kok meer dan eens een concert in den tuin gaven, en een bizonder goeden indruk maakten, zingen a.s. Dinsdag 20 Juli we derom in den tuin. Zes koren zullen op treden (Chr. Meisjeskoor, 4 Chr. Gemeng de- en één mannenkoor), die elk drie nummers zullen zingen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 18 Juli is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Groote ritten speciale tarieven. Ofl&ecorrigeerd ONZE POSTVLUCHTEN. De „Valk" is gistermiddag te 15.37 uur op Schiphol geland. De „Nandoe" (uitreis) en de „Wielewaal" (thuisreis) kwamen gisteren beide te Jodh- pur aan. DE TRANSATLANTISCHE VLUCHT. Ook de Clipper in Botwood geland. De American clipper is gistermorgen om 11.49 te Botwood geland, na een vlucht, welke 16.24 uur geduurd heeft. Hiermede is deze oceaanvlucht naar beide zijden met succes volbracht. LETLANDSCH VLIEGER LEGT 44.000 K.M. AF. Gisteravond is de Letlandsche vlieger, kapitein Cukurs te Parijs geland, na een vlucht volbracht te hebben van 44.000 K.M. in een klein door hem zelf gebouwd toestel over den afstand Riga—Tokio en terug. Hij werd by aankomst verwelkomd door den opperbevelhebber van het Letlandsche leger. TWEE VRACHTAUTO'S NABIJ PADANG IN BRAND GEVLOGEN. Twee personen gedood. Op den grooten weg van Solo naar Sawahloento nabij Padang (Sumatra) zyn by een botsing twee met benzine geladen vrachtauto's in brand ge vlogen. Twee personen werden hierbij ge dood, terwijl er elf lichtgewond wer den. „SPECHT" NAAR INDIE VERTROKKEN Vanmorgen 6.01 uu. is het K.L.M.-vlieg- uug „Specht" van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zyn 7 pas- sagiers t.wéén voor Singapore, één voor acutta, een voor Jodhpur, één voor Ka- rachi, een voor Alexandrie en twee voor Batavia, Onderweg komen nog aan boord: één pas sagier Halle-LeipzigSingapore, twee Halle- LeipzigBagdad, één AlexandrieBangkok, één MedanSingapore en twee Singapore— Batavia. Meegenomen is 459 K.G. briefpost, 42 K.G. pakketpost en 130 K.G. vracht. Vergetea; Woensdag zou men aan de rioleering aan den Heerenweg onderzoeken, waarom er op een bepaald punt geen doorstraling was. Vermoed werd, dat er iets in de buizen zat. Met lange ijzers werd van put tot put onderzocht en men kwam tot geen oplossing van het raadsel. Teneinde raad heeft men den grond uitgegraven en tot welke ontdek king men kwam is moeilijk te raden. Men had vergeten om een gedeelte.... aan te sluiten, een 2% buis lengte!! Hoe dat moge lijk is, zal wel een raadsel blijven. De in beslag genomen broedmachine, Naar we nader vernemen heeft de in be-' slag genomen broedmachine welke het gesprek van den dag is nog iets andere aan het licht gebracht. Naar het schijnt zijn aan de fraudeleuze handeling ook debet een zekere I. alhier en de B. te Heerhugowaard. Het onderzoek is in vollen gang. Hoelang men het heeft gedaan zal wel niet uitgezocht kunnen worden. Of de heer A de B. Sr. er veel profijt van heeft getrokken, trekt men in twijfel. Jubileum van den gemeente-sec retarh. Gister herdacht de heer N. A. van Lu- nen, secretaris dezer gemeente, den dag, waarop hij voor 25 jaren zijn intrede m de gemeente-administratie deed. Op verzoek van den jubilaris is officieel huldebetoon achterwege gelaten. Niettemin is deze dag voor den jubilaris niet ongemerkt voorbijgegaan. Door gemeentebestuur, ambtenaren, poli tie en oud-ambtenaren werd een cadeau aangeboden in den vorm van een serie boeken. Voorts waren bloemen gezonden o.a. door de brandweer, ziekenhuisverzekering en het bestuur van den „Stillen Omgang", waarvan de jubilaris resp. secretaris en voorzitter is, terwijl mede een groot aantal schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen. In den loop van den dag kwamen ver scheidene personen hun felicitaties aanbie den. DE GROOTE KERK. Mijnheer de Redacteur! Met belangstelling heb ik het door den heer Smits ingezonden stukje gelezen en ik moet zeggen, dat deze heer wel heel sterk manifesteert een kind van dezen tyd te zyn door een dergelijke grove gevoelloosheid jegens oude en schoone dingen te uiten. Dat het postkantoor nu juist niet de plaats heeft, waar het moest staan, daar ben ik het vol komen mee eens, doch om daarvoor een stuk cultuur als deze kathedraal op te offe ren, zou een wandaad jegens de voor ons geleefd hebben kunstenaars en deszelfs tijd- genooten zijn. Is zulk een gebouw niet tot stand gekomen uit eerbied en vroomheid? Hebben niet tal van geslachten het hunne bijgedragen tot het vormen dezer kunst werken? Dat het behouden van cultuur monumenten mede oorzaak is van verar ming eener bevolking kan onmogelijk, daar juist een volk rijk is wanneer het de voort brengselen zijner kunstenaars in eere weet te houden. Deze verarming heeft andere oorzaken, doch het ligt niet in dit verband, die hier te behandelen. Ook schilderyen enz. worden door den heer S. ingedeeld bij den ouden rommel, maar vergeet niet, dat het tot stand komen van dien rommel (althans voor een zeker deel) voor den maker veel, heel veel moeite en strijd gekost heeft. Heeft een nakomend geslacht dan het recht, dit van nul en geener waarde te be schouwen? „Er blyven nog genoeg gebouwen over voor kunstwinaars om te gaan huilen, wan- neer er een steen af valt", schrijft de heer S., doch het is den inzender waarschijnlijk niet bekend, dat hier in Alkmaar gedurende de laatste 50 a 60 jaar tallooze mooie oude gevels opgeofferd zijn aan de meer prac- tische noodzakelijkheid van een vermateria- Iiseerd gedeelte van het menschdom, wat alleen maar kijken kan, doch niet „zien", veel schoons dat met liefde gewrocht was, is er al vernietigd en opgeruimd uit een oogpunt van „wat kunnen wij er aan ver dienen?" Nu ben ik realist genoeg om de belangen van onzen tijd helder te zien, maar laten wij wat wij nog bezitten asm oude schoon- eid, bewaren en in eere houden, want het zou niet voor het eerst zyn, dat wanneer een dergelijk object weg is, er een groote eegte zou ontstaan, die een onbehagelijk heid te weeg brengt. Ik kan dan ook vol komen beamen, hetgeen de redactie in haar onderschriftje te kennen gaf, in welks be aming ik niet alleen zal staan. Met dank voor de opname, R. BANKERT. [Het is vanzelfsprekend, dat de opvatting van den heer Bankert door alle weldenken- den gedeeld \frordt. Het heeft o.i. geen zin hierover nog lang te ^>olemiseeren en wij sluiten dus de discussie over dit onderwerp- Red. Alkm. Crt]

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2