Wereldkoppels. Voor de Huisvrouw. Morgenavond 7 uur Heden VOORVERKOOP bij de befcende adressen. Doornig en Bits De Achterhoek. Het land der acht Kasteelen. H. L. O. maakt opgang. waarby de Nereus-keeper niet geheel vrij uit ging (01). Beter deed zyn collega het aan den an deren kant, Romar, die den heelen wed strijd weer eens zeer goed keepte, terwijl eenmaal een hard schot door een der doel- latten gekeerd werd. Na de rust had Groothuizen Jr. het eerst succes voor D A. W. toen hy na een rush inschoot (02). Nereus zat er nu stevig op en met harde schoten was de stand al spoedig gelijk ge maakt. Weer was het echter Groothuizen jr., die er tusschenuit trok. hij plaatste goed naar Meiman. die hard op doel «choot. Wel stopte de keeper, maar Schil der \v as iets eerder bij den terugspringen- den bal dan de keeper, waardoor hij han dig m het leege doel kon plaatsen. (23) Wel spande Neres zich tot het uiterste in. maar de D. A. W.-achterhoede speelde met meer overleg, daarbij af en toe gehol pen door Dijkstra, die opviel door zyn snelle starten op alle ballen, waardoor hy zijn tegenstanders herhaaldelijk te vlug af was. Romar hield wat er te houden was, zoo dat het einde kwam met een zwaarbe- vochte maar in elk opzicht verdiende zege. NEREUS V—D. A. W. IV 4—1. De sterkste won terecht. Na twee gewonnen wedstrijden heeft D. A. W. IV thans een nederlaag moeten lijden tegen het sterke Nereus V. D. A. W. had invallers voor Meiman, Eriks en Hel der, waardoor het zevental dus tamelijk gehavend was. Voor de rust zag het er dan ook slechts uit, toen Nereus met goede schoten een 4—0 voorsprong nam, waarby de derde goal echter door ?en scheidsrechterlijke vergissing ontstond. Na de rust gaf D. A. W. veel beter partij terwijl Koster vele schoten stopte, zoodat Nereus den voorsprong niet meer kon verhoogen. Groothuizen Sr. maakte uit een aangegeven bal van Kirkenier een tegen- punt. Beide partijen wogen nu geheel tegen elkaar op, gedoelpunt werd er niet meer; wel kreeg Nereus nog een zeer goede kans, die echter door overschieten verloren ging. Direct daarna floot scheidsrechter Kok het einde. Motoren. DE INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSCHE. Timmer en Verkerke krijgen straf- punten. Onder prachtige, zomersche weersomstan digheden is gisteren de vijfde en voorlaatste etappe van de negentiende internationale motorzesdaagsche in Wales verreden. Ook deze etappe was niet bijzonder zwaar. De Ne- derlandsche rijders maakten gisteren een gelukkige inbreuk op de tot nu toe onge lukkige gewoonte om iederen dag een deel nemer te moeten missen. Geen enkele Ne- derlandsche renner viel uit, hoewel toch twee schoone leien met strafpunten moesten worden beschreven. Timmer kreeg eerst last met zijn motor, toen een carburatorbrand en tenslotte een lekken band, waardoor hij 40 strafpunten opliep. De Eysink-rijder Ver kerke sloeg een verkeerden weg in, bemerk te dit, doordat hij een van de eerste rijders was, eerst laat en kreeg 14 strafpunten. Een sensatie was het uitvallen van den Engelschen A-team-rijder Len Heath, waar door dit team, dat als een der sterkste werd beschouwd, voor de zilveren vaas uitgescha keld werd. Voor de zilveren vaas zijn nog in den strijd twee Duitsche teams, het En- gelsche B-team, een Iersch team en onze A- ploeg. De uiteindelijke winnaar, zoowel van de internationale zilveren vaas als van de internationale trophy zal wel eerst na de snelheidsproef van vandaag op het Doning- tonpark te voorschijn komen. In totaal vielen gisteren acht rijders uit, vier Engelschen en vier Duitschers, terwijl zeven deelnemers strafpunten opliepen. Athletiek DE A.A.A.-KAMPIOENSCHAPPEN. Peters Engelsch kampioen bij den hinkstapsprong. De Nederlandsche vertegenwoordiging bij de A.A.A.-kampioenschappen, welke giste ren in het White City-stadion te Londen zijn aangevangen, was ditmaal wel zeer klein. Slechts drie athleten hebben de reis naar Engeland aanvaard, n.1. van Beveren, Brasser en Peters. Boe klein deze ploeg ook is, niettemin werd reeds op den eersten dag een fraai suc- ces behaald. Wim Peters behaalde het A.A. '^-kampioenschap in het nummer hink- 'Up-iprong door een afstand te bereiken v«" 14.325 meter. Nog twee nummers, waarbij direct de 'male werd geloopen, stonden op het pro gramma. De Hongaar Kelen won de 6 mylen 10 den tijd van 30 minuten 7.8 sec., terwijl de Engelsche snelwandelaar Cooper den titel "•haalde in het nummer 2 mijlen snelwan den met een tijd van 13 minuten 58.2 sec. Brasser zou op de 120 yards horden en in het nummer hoogspringen uitkomen. Aan gezien de Amsterdammer echter den laat- sten tijd niet zyn fraaie prestaties by het hoogspringen van het vorig jaar heeft kun nen bereiken, besloot hij zich voor dit num mer terug te trekken en zijn krachten te concentreeren op het hordennummer, dat eerst Zaterdag aan de beurt komt. Bij het verspringen is het A.A.A.-record dat sedert 7 Juli 1928 met een afstand van '•37 meter op naam van onzen landgenoot Hannes de Boer stond, verbeterd door den Duitscher Long. Hij bereikte met een prachtigen sprong 7-45 meter. Wellicht slaagt de Duitscher mor gen in den eindstrijd er in deze prestatie nog te verbeteren. Ten slotte heeft van Beveren zich voor den eindstrijd in het nummer 220 yards gekwa lificeerd. Hy won zijn serie in den tyd van 22.7 sec. en in den later op den avond geloo pen halven eindstrijd wist hij op de derde plaats beslag te leggen, zoodat hij Zaterdag in de finale zal kunnen uitkomen. Het zal zeer moeilijk voor onzen landgenoot zyn in de finale van dit nummer op een der eerste p aatsen beslag te leggen. Zeer waarschijnlijk zal het een Engelsche overwinning worden met Sweeney of Holmes, snrbelanSstelling was matig, ongeveer 5000 toeschouwers woonden deze wedstrij den bij. CHARME VAN BES EN BLAD. De hulst is een struik, die in menig opzicht bekoort. De hulst is één van die planten, waarmee de mensch zich in buitengewone mate heeft bemoeid en wel op zoo intense wijze, dat de hulst veel meer cultuurplant en kweekobject is geworden dan dat zij vrij levend, in de natuur, voorkomt. Stellig: in den laatsten vorm kom je haar hier en daar nog tegen het Oosten van ons land is, dunkt ons, nog het meest bevoorrecht maar toch is zij bovenal de prachtige plant van kweekers geworden, die er een afzetgebied voor vinden in de parken, openbare en particuliere tuinen, op bui tenplaatsen enz. Daar doet de hulst dik wijls heel decoratief, dank zij den sier van haar blad en vrucht. Het is een prettige, dankbare heester, winterhard en even als de coniferen steeds groenblijvend. Dat aldoor frissche is één der bekoringen van de plant en een zinnebeeld eener eeuwige jeugd. Van het gladde, glimmende en fonke lende der veelal gewelfde bladeren gaat een ongemeene charme uit. En vooral is de hulst heel aantrekkelijk, wanneer tus- schen haar donker en glanzend groen uitgelaten vroolijk de blije roode bessen kleuren. Dat is een kostelijk, frisch en fleurig gezicht en daar hoort eigenlijk nog het blanke, lichtende dons van sneeuw bij. Dan is het geheel wonderlijk mooi en komen de blinkende leerachtige bladeren nog pittiger uit. Eigenlijk moesten die hulsten nog veel meer worden aangeplant en vooral kom je tot die gevolgtrekking, wanneer je veel van vogels houdt. Op tal van vertegen woordigers onzer avifauna oefent de hees ter een bizondere aantrekkingskracht uit; ten eerste lokken de kleurige bessen zoo uitdagend en verleidelijk dat de vogels vooral wanneer er 's winters moei lijkheden .zijn met het ophalen van het kostje er niet af kunnen blijven: merels zoowel als lijsters, houtduiven even goed als kramsvogels, zyn verlekkerd op de bessen en doen er zich dart ook met bizondere grafcgte'aan te goed. Doch biet alleen vormen de hessen een kostelijke tractatie voor de vogels, ook benutten deze gaarne het hulstboompje als schuilplaats. Dat hangt samen met den aard der blade ren. Wanneer je die bekijkt, trekt het da delijk de aandacht, dat ze gestekeld zijn en wie zich door de hulst zou willen dringen, kan staat maken op het gewapend verzet der puntige bladeren. Daar zijn de kleine Vogeltjes ook achter gekomen; de ervaring schijnt hun. te heb ben geleerd, dat de roovers van hun lijf en leven er tegen opzien dat stekelig verzet der blaren te breken. Ten overvloede is ook nog de bodem bezaaid met het afge vallen blad, waarvan de taaie randen met de stekels het heel lang uithouden. Poesen houder» niet van die scherpte en mijden zoodoende den voet der hulsten. Nu, daar kunnen de kleine vogels niet dan wel bij varen en zoo worden de hulsten door hen dan ook herhaaldelijk gebruikt om er den nacht slapend in door te brengen. Die stekels vormen overigens een heel probleem: niet in de eerste plaats folklo ristisch, omdat het volk by de scherpe bla deren denkt aan Christus' doornenkroon er. bij de roode bessen aan de bloeddroppe- len, die uit Zijn wonden lekten, maar veel eer in natuurhistorisch opzicht. Onze leeraar, die indertijd zeer fcedre- ven was in het uiteenzetten van de doel matigheid in de natuur, vertelde ons steeds weer, dat alleen de hulstblaren, die binnen het bereik van de grage bekken van het vee vielen, gestekeld waren; hooger aan den boom hadden ze het middel, om zich tegen aanranding te verweren, niet noo- dig. Nu: toegegeven moet worden, dat de Eituatie werkelijk niet zelden is, zooals onze leeraar ons dat vroeger op school uit eenzette. Maar een axioma is het geenszins; ja hebt toch hulsten met blaren, die reeds heel beneden bij den grord volkomen gaafrandig zijn en niet van-die afwerende bitsheid vertoonen. Dus dat doelmatig heidsprincipe gaat niet steeds op; aan den ar'deren kant zijn er ook hulsten, die van top tot teen één stekeligheid zijn; twee uitersten dus, die in strijd zijn met voren- gerr.tmden doeimatigheidsregel. Maar nu moet tevens worden erkend, dat het heel moeilijk is het probleem te bestudeeren, daar het dikwijls bezwaarlijk zal zijn uit te maken, of men bij een hulst heeft te doen met een vrije-natuur-exemplaar. De meeste hulsten zijn producten van kwee kers er. daar kan je nu eenmaal niet zulke Drincipieele dingen en karaktervastheid van verwachten als van de echte wilde exemplaren. Maar wij willen va. die gekweekt? hulsten ook weer niet te veel kwaad .pre ken en in elk geval is er reden om de kweekers te roemen om hetgeen zy hebben bereikt Zy hebben het aanzijn gegeven a„n tal van variëteiten: sommige zonder, andere met stekels; ja, er zyn zelfs hulsten die stekeltjes op de blaren vertoonen; dat ziet er heel bits en grimmig, zy het curi eus, uit, niet ten onrecht- heef men aan die planter den naam egelhulst gegeven. Maar ook wat de bladgrootte betreft, heeft men allerlei zeer uiteenloopende vormen _-SË- De heer C. R. T. baron Krayenhoff, voorzitter der Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, schrijft ons: Gelderland is wel een zeer bevoorrechte provincie wat natuurschoon betreft. Daar is in de eerste plaats de onvolprezen Ve- luwe, daar is het schitterende Rijk van Nijmegen met de mooie oude stad, nog da teerend uit den tijd van Charlemagne, daar is het ander schoon van de Betuwe met zijn beroemde boomgaarden en daar is ten slotte de Achterhoek. De naam mag een weinig geringschattend zyn, het na tuurschoon is er niet minder om! Zutfen is de hoofdstad van de voorma lige Graafschap. Daar bewonderen we de St. Walburgskerk, een der oudste en schoonste monumentale kerken van ons land. Het is een hallen- en tevens kruis kerk in Gothischen stijl, met drie schepen of beuken, twee zijbeuken, koor met om gang en bovendien nog een afzonderlijk gebouwd koor. Aan de Z.O.-zijde bevindt zich een tegen den buitenmuur aangebouwde biblio theekzaal of librije. Een fraai Gothisch voorportaal, het Mariaportaal, ligt tegen den Noordelijken zijmuur. Het godshuis bevat o. a. een fraaien preekstoel, een prachtig koperen doopvont, een wonder- schoonen ijzeren grafkroon, zeldzaam exemplaar van middeleeuwsche smeed kunst, een in wit en zwart marmer uitge voerd grafmonument der familie Van Heeckeren. Het plafond van de librije bestaat uit gewelven, die in het midden rusten op vier achtkantige pilaren met gekleurde beel den en koppen versierd. Behalve een groote boekenkast vinden we er verschei den antieke dubbele houten lessenaars, waarop de groote in leder of perkament gebonden folianten, alle aan ketenen ge klonken, liggen. Eertijds maakte men de goêgemeente diets, dat dit geschied was, omdat de duivel 's nachts de boeken weg haalde, en liet men zelfs ter bevestiging van dit beweren den indruk zijner klau wen in eenige vloersteenen opmerken al waren het ook maar hondenpootjes in den steen gedrukt toen deze vóór het bakken nog zacht was! De Gothische ra men zijn gedeeltelijk van gekleurd glas, ook geschilderd glas, voorzien. Vele relieken uit grijzen voortijd, zooals de Drogenapstoren, de Wijnhuistoren en de Berkelruïne trekken onze aandacht. De Achterhoek is het land der kasteelen. Om en bij Vorden liggen er maar eventjes acht, bekend door den achtkasteelentocht. Vooral de Wildinborch moet eertijds een geduchte sterkte geweest zijn. Vroeger sloten die voorpoorten met twee valbrug gen over de dubbele buitengracht den toe gang af. Dan kwamen nog de hoofdpoort met ophaalbrug en ponden toren, waarvan de tegenwoordige toren in het front een overblijfsel is. Een van zyn bewoners, een geweldig en onverschrokken roofridder uit het laatst der 15e eeuw, vervulde zelfs heel Twente met schrik en gesidder. De Doodenkamp herinnert nog aan de plek, waar in 1506 een aantal belegeraars over de kling wer den gejaagd. Staring's naam is voor altijd aan den Wildinboch verbonden. Hij woon de er bijna een halve eeuw. Het kasteel Ruurlo ligt te midden van mooie waterpartijen, omgeven door forsch geboomte. Het deftige Ampsen bij Lochem is be kend door zijn statige lanen. De Slangen burg tusschen Winterswijk en Doetinchem heeft een zeer rijke flora. By het kasteel Keppel staat ge op de grens van twee machtige stammen, de Saksen en Franken. Het is een der oudste bezittingen van Nederland, waar in 1672 de zonnekoning logeerde. Het tegenwoor dige huis is echter niet ouder dan het be gin der zeventiende eeuw, want in 1582 werd het kloor de Staatschen veroverd en met den grond gelijk gemaakt. Herwaarts kwamen in het rampjaar de gezanten der benarde Republiek om de voorwaarden van Ie roi soleil te vernemen. Bij Hummelo ligt het vorstelijk paleis Enghuizen met zijn strenge lijnen en stoute vormen. Het is een groot vierkant gebouw, in Italiaanschen styl, van roode baksteen met zandsteenen onderpui, pilas ters en lijsten, dat van 1835 dagteekent. 's-Heerenberg was eens de hoofdstad van het machtige en aanzienlijke graaf schap Bergh. Het Hof te Bergh, het eeuwenoude majestueuse kasteel, bewaart daaraan nog de herinnering. Het geslacht Bergh dateert reeds uit de 11e eeuw; het was verwant aan de graven van Zutfen, terwijl de oudste zoon van Oswald, Willem IV, huwde met Maria van Nassau, zuster van Willem de Zwijger. De ingangspoort van het kasteel naast den grooten toren is versierd met medail lons en koppen en draagt een groot wa penschild. Tot 1912 behoorde de bezitting aan het geslacht van Hohenzollern Sigmaringen. Toen werd zij aangekocht door den heer J. H. van Heek te Enschedé, die het kasteel zooveel mogelijk in den ouden staat liet restaureeren. Mooie bosschen vindt ge in den Achter hoek in overvloed. Bij Ruurlo hebt ge b.v. de „Meene", waar we de waterboomen zoeken en tevens genieten van een zeld zame flora. Daar liggen de Heuveltjes, waar mooie dennengroepen en slingerende paadjes tot wandelen nooden. Daar hebt g de mooibegroeide Paaschberg bij Lochem, de bosschen van Gorssel en 't Joppe en in het zuiden de Hummelosche heide, eigenlijk één groot boschcomplex, de Keppelsche bosschen met de prachtige lanen, b.v. de oude Hessenweg, omzoomd door fiere berken, het Buskersbosch met het bevallig slingerende beekje bij Win terswijk, het Loohuis bij Aalten en einde lijk de bosschen van Montferland, waarde Hulzenberg, de Hettenheuvel en de Mont- ferlandsche berg zelf, schitterende pano rama's bieden over Zeddam met zijn ouden molen en de heele Graafschap. Kasteel Onstein (foto A.N.V.V.) veten te kweeken; ook met de bladkleuren heeft men weten te tooveren; je kunt zoo wel goud-bonte als zilver bonte hulsten aantreffen, die heel interessant gestreept en gespikkeld zijn; tenslotte hebben de be moeiingen der kweekers zich zelfs tot de kleur der bessen uitgestrekt, zoodat zy u zelfs hulst kunnen bezorgen met gele bes sen. Maar toch kunnen ons de „normale" hulsten het meest bekoren: de exemplaren met dorkergroene, blinkende, stekelige blaren, waartusschen de roode bessen zoo helder van kleur en juichend opbloeien. Welk een fijnen sier vormen die hulsttak jes, in de woningen, o* wel aangebracht op jas, mantel, bontmuts of mof. De plant suggereert frischheid, vreugde, jong leven en daarom past zij bij de herdenking van het Christusfeest zoo wonderwel. RINKE TOLMAN. WARME DAGEN. We kunnen van een „zomerdienst" spreken in de voeding zoowel als in de kleeding. En die zomerdienst brengt dan mee, dat we ons sterk beperken in het gebruik van zware, vette spijzen en dat we vooral ook het misschien andèrs graag gebruikte vleesch op den achtergrond houden. Eén of meer vleeschlooze dagen per week behooren dus in dien „zomerdienst" thuis. Gewoonlijk zal niemand uit het ge zin daérop aanmerking maken, maar één ding is er, dat men toch nooit graag mist, en dat is de anders by het vleesch behoorende jus. Hoe zullen we de gekookte aardappelen aantrekkelijk maken zonder die toevoe ging? Een klontje boter of een sauskom met gesmolten boter passen vooral bij de nieuwe aardappelen uitstekend, maar ze gaan betrekkelijk gauw vervelen. Gelukkig bestaat er nog een hulpmiddel, n.1. de practische Maggi's justabletjes, die on6 in staat stellen om in een oogeroblik een jus te bereiden met denzelfden pittigen smaak, dien we van echte vleeschjus ge wend zijn. De gebruiksaanwijzing, die trouwens duidelijk op elk tablet vermeld staat, volgt hier. Jus van Maggi's Justabletten. x/i a 1 ons vet of boter (ook wel van beide de helft), 1 Maggi's justablet, 4 d.L. (4 kleine theekopjes) water. Laat in een braadpan de boter of het vet heet worden (de boter tot ze lichtbruin is, het vet tot het dampt). Wryf intusschen het Maggi's justablet fijn en meng het met het lauwe water langzamerhand tot een glad, dun vloeibaar papje: giet dit roeren de in het heete vet, leg een deksel op de pan en laat op een zacht vuur de jus nog een minuut of vyf „doorpruttelen". Met de op deze wijze klaargemaakte jus laten zich in dezen tyd van het jaar ook bizonder smakelijke groentegerechten be reiden. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodlg om te stoppen) 2x2^4 maal zoo groot! Alkmaarsche vereenigingen werken mee! Wat doen de vereenigingen buiten Alkmaar voor de H. L. O.? hebben wij gisteren gevraagd. Wij weten het niet, maar als zij hetzelfde doen als de Alk maarsche clubs, dan mag het comité tevreden zijn. Wy hebben al eens verteld, hoe de turnvereenigingen de Halter, Kr. en VI. en Turnlust de H. L. O. hebben gepro pageerd onder haar leden en wij hebben ook al verteld, hoe niet-leden ook daar kunnen oefenen. Maar terwijl de twee eerstgenoemde vereenigingen over een terrein beschikten, kon Turnlust slechts haar gymnastieklokalen en materiaal beschikbaar stellen. Dat is thans niet meer zoo. Turnlust heeft juist voor de H. L. O. het athletiekterrein op het gemeentelijk sportpark gehuurd voor de Donderdag avonden en voortaan kan men dus ook des Donderdagsavonds de gezellige oefeningen meemaken. Bij het comité is de inschrijving voor oefenen gesloten. Een zeer groote groep heeft de gelegenheid aangegrepen, om onder leiding van leeraren zich voor het H. L. O.-diploma te bekwamen. De deelname was zoo groot, dat het comité gedwongen werd, om nieuwe aanmel dingen niet meer te accepteeren. Wy weten, dat er nog velen zijn, die eerst de kat uit den boom hebben willen kijken. Zy kunnen natuurlijk nóg gaan oefenen, maar zullen zich dan moeten vervoegen bij de drie hierboven ge noemde vereenigingen of bij den N. A. S. B. Alle vier organisaties willen U gaarne helpen en ze doen dat ook al belangeloos en gratis! Welnu dan Alkmaarders, aanvaardt de kans! Dan kan het comité zeggen: „wij zelf hebben aan een paar hon- „derd Alkmaarders gelegenheid gege ten om zich te bekwamen voor de „H. L. O.; „maar daarnaast deden Turnlust, de „Halter, Kracht en Vlugheid en de „N. A. S. B. hetzelfde; „terwijl de politie in eigen verband „oefent." Maar moge het comité ook kunnen zeggen: O. D. I. S. en Advendo oefenen voor de H. L. O." en de r. k. bridgebond laat in deze zomersche weken zijn kaar ten één avond per week liggen en oefent voor de H. L. O. en de r. k. bridgebond Maar de brandweer kan toch geen niet-harmonisch-ontwikkelde kerels ge bruiken? Let eens op: de brandweer zal een der eerste corpsen zijn met na tuurlijk de politie! waar men als eisch stelt: het H. L. O.-diploma! Slakropjes in jus gestoofd (4 personen). 8 a 12 kroppen sla (afhankelijk van de grootte), 1 Maggi's justablet, Vï ons boter, 4 kleine theekopjes water, wat zout. Maak de kroppen schoon en wasch ze zorgvuldig, zoodat ze van binnen geheel zandvrij zijn; kook ze in ruim kokend wa ter met zout gaar (ongeveer K uur) en laat ze op een vergiet uitlekken. Schik ze vervolgens in een diepen vuurvasten scho tel en giet er de jus op, die volgens het eerste recept is bereid. Zet den schotel in den oven en laat de sla nog een half uurtje stoven, nu en dan de bovenste kropjes be druipende met de jus. Doe, bij gebrek aan een oven, de uitge lekte kroppen in een steofpan, giet er de jus over, dek de pan dicht en laat op een zacht vuur de kropjes uur stoven. Leg ze daarna over in een schotel en giet er de jus op. Versche capucijners met rijst en jus van Maggi's justableten. (4 personen), 2 K.G. versche capucijners, 1 pond ryst, 1 Maggi's justablet, 100 G. (1 ons) boter, 4 kleine theekopjes water, wat zout. Dop de capucijners en zet ze op met een bodempje water en wat zout; laat ze op een zacht vuur gaar en droog koken (on geveer M uur). Zet dadelijk na de capucijners ook de ryst op en kook die op de bekende wijze gaar met wat zout en 2K maal haar eigen hoeveelheid aan water. Druk de ryst vlug in een met boter in- gesmeerden rijstrand of vorm er eenvou dig ,met behulp van twee lepels) een op gehoogde omranding van op een vlakken schotel. Vul de binnenruimte met de gekookte capucyners en giet daarover een gedeelte van de jus (klaargemaakt volgens het eerste recept). Presenteer de rest van de jus in een sauskom er bij. (Met toevoeging van een paar harde eieren gewoonlijk 2 per persoon vormt dit gerecht een volledigen maaltijd, die bizonder vlug en gemakkelijk te be reiden is.) Tien communisten gearresteerd. - Tijdens huiszoekingen te Warschau heeft de politie een geheime drukkerij ontdekt, waarin communistische strooi biljetten werden vervaardigd, betrekking hebbend op een in Augustus te houden anti-oorlogsdag. Tien bestuursleden der communistische party zijn gearresteerd. G- eeetembteseearthesaxtheses

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7