Agenda |i Stad m Omgeum NASSAU-TAX. Tel. 3545 Jkouiucuud TUeiws 1 OUDKARSPEL ZUIDSCHARWOUDE LANGENDIJK Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EGMOND AAN ZEE SCHAGEN PURMEREND HEERHUGOWAARD KOEDIJK EGMOND BINNEN Alkmaar, Maandag. KLEIN MEISJE TE HEERHUGOWAARD VERDRONKEN. Zaterdagmiddag ongeveer half vier ge raakte het anderhalfjarig dochtertje van de familie Kooijde Jong aan den Hasselaars- weg nabij de spoorlijn AlkmaarHelder spelenderwijs in een onbewaakt oogenblik te water en werd bewusteloos opgehaald. Ofschoon geneeskundige hulp zeer spoedig ter plaatse was en langer dan een half uur getracht werd de levensgeesten weder op te wekken, bleek alle moeite tevergeefs. Dit is in een tijdsverloop van enkele lut tele jaren het vierde kind, dat in de omge ving van den Hasselaarsweg aan „de sloot" ten offer viel. BRANDJE IN DE „OVERDEKTE". Zaterdagavond werd een uitslaande brand gealarmeerd bij de Overdekte Bad en Zweminrichting. De politie begaf zich onmiddellijk derwaarts, doch behoefde niet handelend op te treden. Het brandje woedde in een houten bekis ting, aangebracht tot demping van den uit laat der machines van de zweminrichting. Het is door energiek optreden van het personeel met emmers water gebluscht. De schade, die betrekkelijk gering is, wordt door verzekering gedekt. BEGRAFENIS JHR. MR. J. W. G. BOREEL VAN HOGELANDEN. Onder buitengewoon groote belangstel ling is hedenochtend in den grafkelder van Hogelanden op de particuliere begraaf plaats te IJmuiden-Oost het stoffelijk overschot bijgezet van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, kamerheer in bui tengewonen dienst van H. M. de koningin, oud-burgemeester van Castricum, die ge durende een lange reek van jaren in het kerkelijk- en maatschappelijk leven van de provincie Noordholland een zeer vooraan staande plaats heeft ingenomen. H. M. de koningin was vertegenwoor digd door haar jagermeester voor Zuid- Holland, W. A. A. J. baron Schimmelpen ninck van der Oye. Van hun belangstelling gaf verder blijk jhr. mr. dr. A. Röell, commissaris der koningin in Noord-Holland. Namens den commandant van, het Leger des Heils was er diens adjudant, de heer W. F. Malcorps, namens de Kweekschool voor de Zeevaart waren er jhr. dr. L. H. van Lennep, president-commissaris en de com missarissen mr. J. F. Th. van Valkenburg en F. de Boer, voorts de commandant, de heer H. v. d. Hiel en vier kweekelingen. De inwendige zending Noord-Holland was vertegenwoordigd door ds. Krijger en ds. Molenaar. Nog zagen wij den minister van staat, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, commissaris der koningin in Zuid-Holland, Hr. Ms. ge zant te Parijs, jhr. dr. J. London en te Was hington, jhr. mr. van Haersma de With, de secretaris-generaal van het departement van buitenlandsche zaken, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, mr. Vissering, oud president van de Nederlandsche bank. In den stoet kwam nog mede ds. Creutz- berg uit den Haag, die ten sterfhuize een rouwdienst had geleid. Op het kerkhof liepen achter de baar de pachters van de landerijen van den heer Boreel, gevolgd door de deputatie van kweekelingen van de Kweekschool voor de Zeevaart. Nadat allen zich in een halven cirkel voor den ingang van den grafkelder hadden op gesteld, nam een schoonzoon van den ont slapene het woord om in de eerste plaats den eerbiedigen dank van de familie aan. H. M. de koningin, die zich wel had willen doen vertegenwoordigen te betuigen. Hij richtte verder woorden van bijzonde ren dank tot het gemeentebestuur van Haarlem en van Velsen, tot de besturen van de instellingen en vereenigingen hier vertegenwoordigd, de pachters, het huis personeel en alle overige belangstellenden en deelde mede, dat overeenkomstig den wensch van zijn schoonvader geen toespra ken zouden worden gehouden. Ds. Creutz- berg ging daarna voor in het gebed, waar mede deze plechtigheid ten einde was. gezonden met bestemming voor het front van Granada, waar het offensief der regee- ringstroepn op krachtige wijze wordt voort gezet en waar den opstandelingen zware verliezen worden toegebracht. De zieken huizen te Ronda zijn overvol gewonden en de dooden worden in massagraven ter aar de besteld in de omgeving van Ronda en Cordoba. De stierengevechten die ter gelegenheid van het feit, dat de burgeroorlog een jaar geleden is uitgebroken, Zondag in Algeci- ras en la Linea zouden worden gehouden, zijn afgezegd om niet bekend gemaakte re denen. Men gelooft echter dat de oorzaak gezocht moet worden in de recente zware verliezen aan manschappen. Sinds een week is geen enkel Duitsch of Italiaansch oorlogsschip in de omgeving van Gibraltar gezien. Opstandelingen verbeteren hun stel lingen gesteund door de luchtmacht. Aan het front van Madrid heeft een groot aantal vliegtuigen der rechtsche troepen de stellingen der regeeringstroepen aangeval len, zonder daarbij op tegenstanders te stui ten. Zes escadrilles, bestaande uit groote driemotorige toestellen, lieten tonnen bom men op de stellingen der regeeringstroepen van Bruneta en Villa Nueva del Perdillo vallen. Na dit bombardement vielen de rechtsche troepen aan en slaagden erin de beoogde doelen te bereiken en hun stellin gen te verbeteren. Hevige luchtgevechten. Aan het Sierra-front ontwikkelde zich gisteren een der grootste luchtgevechten, welke tot nu toe in de geschiedenis der mo derne oorlogen zijn voorgekomen. Honderdzestig vliegtuigen waren geduren de meer dan een uur in gevecht gewikkeld. 18 toestellen der opstandelingen werden omlaag geschoten, terwijl de regeeringstroe pen vier machines verloren. Volgens een communiqué van het ministe rie van luchtvaart bedraagt het aantal gis teren omlaaggeschoten vliegtuigen der op standelingen zes en twintig. AUTO'S RIJDEN OP ELKAAR. Er vond gistermiddag op de Bergerbrug aan aanrijding plaats. Drie auto's reden achter elkaar, terwijl een vierde op eenigen afstand volge. Plot seling hield vóór den bestuurder van de vierde auto de file van de drie voor hem rijdende wagens stil, zonder dat het stop licht van de derde auto hiervan tijdig ken nis gaf. Het gevolg was dat de bestuurder van de vierde auto met zijn wagen tegen de voor hem rijdende auto aanreed. Het bleek dat het stoplicht van de derde auto defect was. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt. GESLAAGD. De heer P. S. J. Schilder alhier slaagde te Amsterdam voor het Mercurius-examen boekhouden. De heer A. Opdeweegh alhier is ge slaagd voor het diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren. Geslaagd is voor het examen boekhou den „Mercurius" de heer L. Klüppel te Schoorl; voor het examen boekhouden van de Verg. van Leeraren in de Handelswe tenschappen de heer Hoekstra te Bergen. Voor het op 17 dezer te Utrecht gehouden examen van de Nederl. Vereen, van Leer aren in stenografie „Groote" en machine- schrijven slaagden mej. Netty de Waal te Alkmaar, mej. Ans Modder te Bergen, de heeren H. London te Alkmaar en C. van Diggelen te Limmen, allen voor het prak tijk-diploma typist. Onze stadgenoote, mej. Grada Vos slaagde te Amsterdam voor het praktijkgedeelte van het examen N VIII (leerares koken). Onze stadgenoote mej. Han Oostwouder slaagde voor het examen Engelsch van wege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Voor het op 28, 29 en 30 Juni j.1. gehou den examen vanwege de Vereeniging van Leeraren slaagde voor het diploma boek houden mej. Janie van Maarleveld. Voor het boekhoudexamen van de Vereen, van Leeraren in de handelswetenschappen slaagde de heer W. Hoekstra te Bergen. Voor het examen Nederlandsche Handels correspondentie slaagde de heer C. Helder man. Groote ritten speciale tarieven. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender- maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon- dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling werken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman)Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bowien. Schoorl (in het oude postkantoor): Tot 26 Juli tentoonstelling van werken van den kunstschilder E. J. Bowien. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De postiljon van uonjumeau (hum., rom); hoofdrollen Leo Slezak, Willy Eichberger, Lucy Englisch. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De man die wonderen kon doen (fant.); hoofd rollen Joan Gardner en Ralph Richardson. Extra: de kroningsfeesten te Londen (in natuurlijke kleuren). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Bleeke Bet (Holl. amus.-film)> hoofdrollen Sylvain Poons, Fientje de la Mar, Johan Elsensohn, Jopie Koopmans, Johan Hees ters e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, eerste hoofdnummer The singing kid (rom.); hoofdrollen Al Jolson, Claire Dodd, Sybil Jason e.a. Tweede hoofd nummer De mail-express (sens.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 19 Juli. 8.30 uur (n.t.), café 's Lands welvaren te Schoorldam, opvoering van „Een zeer wild huwelijk" door Ons Genoegen. Kermis te St. Pancras-Zuid. Dinsdag 20 Juli. 8 uur, Sted. Muziektuin, vocaal concert, 300 medewerkenden. 8.30 uur, Paviljoen Kinheim, demon stratie nieuw permanenttoestel en crème. Kermis te Schoorldam: dansen in café i Lands welvaren. Kermis te St. Pancras-Zuid. Schoolreisje. Donderdag was het schoolreisje voor de laagste klassen van de openbare lagere school te OudkarspeL Begunstigd door prachtig zomerweer werd eerst een bezoek gebracht aan de hertenkamp te Alkmaar, waar vooral ook de apen groote belang stelling trokken. Vandaar ging het naar den speeltuin „Duinvermaak" te Bergen, waar in den lommerrijken tuin heerlijk gespeeld is. Het bezoek aan het speelduin, wat ook op het programma stond, werd overgeslagen, omdat het blinkend witte zand in de scherpe zon niet tot spelen en ravotten uitlokte en nadat de kinderen ge fotografeerd waren, werd al spoedig de reis vervolgd en langs Eeuwige laan en Franschman naar Egmond aan Zee gere den. Op het strand was het heerlijk, de meegenomen schepjes en ballen werden druk gebruikt en in de bijna effen zee, was het pootje baden een heerlijkheid. Zoo was de dag weer ten einde en werd het tijd om te vertrekken; want ook was de lucht wat gaan werken en bij het in de bus stappen, begon het te onweren en plaste de regen spoedig neer. Maar ieder zat droog, de bui trok weer spoedig over en in opgewekte stemming kwamen de kinderen weer in Oudkarspel aan, waar vaders en moeders, ook eenigszins ongerust door het plotseling opgekomen onweer, klaar stonden om hun kinderen weer in ontvangst te nemen. Het moet maar tegenloopen. Vrijdagavond reed een groote trailer, CENTRALE WERKPLAATS. Voor jongens van 14 tot 24 jaar. Over de week van 12 Juli tot 17 Juli '37, werden door bemiddeling van de arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 2 bankwerkers, 2 timmerlieden. Aan de Centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 3 bankwerkers, 5 timmerlieden, 6 metse laars, 2 electriciens, 3 schilders, 1 automon teur, 1 teekenaar en 3 in andere vakken. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: Groep bouwvakken: 3 glas in loodzetters, glazenwasschers, 1 steenbikker, 1 steen houwer, 5 stratenmakers, 3 stratenm. op perlieden, 2 stuc. opperlieden, 1 tegelzetter, 1 granietwerker, 12 betonwerkers, 17 voe gers, 34 opperlieden, 22 stucadoors, 18 schilders, 115 grondwerkers, 41 metselaars, 83 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 8 bankwerkers, blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 2 con structiewerkers, 7 electriciens, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 5 klinkers, 12 loodgieters, 2 lijn- werkers, 1 machinist, 2 machineteekenaars, metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaal slijper, 10 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheeps bouwer, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheeps- werktuigkundige, 10 smeden, 11 stokers, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagenma kers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep verkeerswezen: 53 chauffeurs, 7 koetsiers, 11 schippers, 1 kapitein en 1 machinist binnenvaart, 15 pakhuisknechts, 23 magazijnbedienden, 4 kellners, 5 loop knechten, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 54 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 1 kok, 9 slagers, 5 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars, 2 zuivel- bereiders, 24 bakkers. Groep houtbewerking: 6 stoffeerders, 7 mach. borstelmakers, 1 beitser, kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 24 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 étaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 6 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 10 tuinlieden, 19 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 2 kleermakers, 4 schoenmakers, 3 port. huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbran der, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 1 controleur bedrijfsleiders, 7 incasseerders, 4 zakken- stoppers, 2 administrateurs, 1 boekhouder, batikker, 1 secretarie-ambtenaar, 20 kan toorbedienden, 38 transport- en 245 1 os- arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 10, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18jaar in diverse beroepen: 22. Vrouwelijk personeel: 4 den, 1 huishoudster, 4 werksters. Alkmaar, 17 Juli 1937. De directeur voorn. v. d. HEUVEL. EEN ONDERSCHEIDING. Namens de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen heeft dr. van Dam aan den heer A. v. d. Linde, Helderscheweg alhier, de bronzen medaille met diploma benevens de draagmedaille uitgereikt. Van der Linde heeft met succes de kunstmatige ademhaling toegepast op het kind van den heer Raven, dat door den heer Booy uit het N. H.-kanaal was gered. ZEUG MET 21 BIGGEN. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat de heer K. Roos, wonende aan den dijk te Oosterleek nabij Hoorn, een zeug bezit, welke 21 biggen ter wereld bracht, waarvan er 19 in blakenden wel stand verkeeren. een beladen met leege aardappelkistjes door het dorp, toen ter hoogte van de pastorie der N.H. kerk de wagen niet verder wilde en daardoor niet geheel aan de kant kon wor den gezet. Bij onderzoek bleek, dat de ben zine op was. De chauffeur zou dit euvel ver helpen, greep een volle bus, maartoen hij bezig was met gieten bleek dat er geen benzine, doch water in zat. Goede raad was duur. Na eenigen tijd martelen wist men het toch weer zoo ver té brengen, dat de motor weer liep. Intusschen was echter een rijks veldwachter gearriveerd, die belangstellend naar de papieren van den chauffeur infor meerde. Deze bleken in orde te zijn. Toch werd een bonnetje uitgereikt, omdat de chauffeur het verkeer had belemmerd, hoe wel de autobus van zeven uur kon passee- ren. Het moet maar tegenloopen. De proefpolder. Naar wij vernemen zal de actie tegen den proefpolder aan de Oostzijde dezer gemeente worden voortgezet. Niet door de banne, doch nu wil men het daarheen lei den, dat de tuinbouwvereenigingen zich er voor spannen. Spoedig zal een gecombineerde be stuursvergadering worden gehouden van de tuinbouwvereenigingen „De Toekomst" te Zuidscharwoude en „Groentecultuur" te Broek op Langendijk. A. N. G. O. B. ♦De Algem. Ned. Geheelonth. Bond ver gaderde ten huize van den heer G. Engel te Zuidscharwoude. De voorzitter memo reerde, dat de penningmeester der afdee- ling 20 jaar lang deze functie vervulde. De volledige beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering werd behandeld. De te voeren propaganda met de kermis sen verkeerde in 'n vergevorderd stadium. De mogelijkheid werd onder de oogen gezien om in de eerste helft van Januari 1938 een propaganda-avond te organisee- ren. De rondvdraag leverde eenige vragen op waarover een pretige discussie volgde. Meest zwakke noordelijke tot oostelijke wind; licht bewolkt; droog warm weer. Gerekend mag worden op mooi weer. De depressie in het noordwesten nam in beteekenis af. De hooge drukking breidde zich vooral over Scandinavië uit en krijgt weer versterking uit het zuidwesten. Bij de Oostzee bracht de aftrekkende oostelijke depressie plaatselijk nog eenigen regen. Op de Britsche eilanden is de temperatuur ge daald, de lucht is zwaar bewolkt en er valt hier en daar lichte regen. Scandinavië heeft fraai warm weer in Zweden en noord-Noorwegen en eenige kans op regen in zuid-Noorwegen. Om de oostelijke Oost zee valt nog wat regen, overigens heeft Duitschland fraai en warm weer, evenals Zwitserland en Frankrijk, waar in het zui den zeer hooge temperatuur wordt gemeld. De over de Noordzee trekkende secundaire zal wellicht in het noorden tijdelijk wat meer bewolking veroorzaken. Overigens wordt verwacht, dat het fraaie, warme weer zal voortduren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.42 uur tot 4.29 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juli. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 21 2.47 3.15 11.28 11.58 22 3.28 3.54 0.13 23 4.04 4.31 0.39 0.54 24 4.41 5.06 1.17 1.33 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juli. Hoog water. Laag water. Dat. VJTI. nm. v.m. n.m. 21 2.44 3.12 11.16 11.44 22 3.25 3.51 0.01 23 4.01 4.28 0.27 0.42 24 4.38 5.03 1.05 1.21 31 meubelmakers, houtbewerkers, 4 1 beeldhouwer, kantoorbedien- MUGGEN ROND HET USELMEER. Men meldt uit Hoorn: Langs de dijken om het IJselmeer sche nen Zaterdag groote rookwolken te hangen. In den avond evenwel, om een uur of tien, toen in huizen en straten de lich ten werden ontstoken, trokken de wolken daar op af en het bleek dat het weer eens dichte muggenzwermen waren. Het werd een ware invasie vooral langs de zeezijde zaten gevels en ramen vol en de visschers- booten die in de haven binnenliepen waren met muggep overdekt. GROOT FRIEZIN-CONGRES. In het kasteel „Radboud" te Medemblik. In de Ridderzaal van het kasteel „Rad boud" te Medemblik zal van Donderdag 29 tot en met Zaterdag 31 Juli a.s. het Vierde Groot Friezen-congres worden gehouden. De agenda vermeldt de volgende voor drachten: dr. G. Karsten: „De Westfriesche taal voorheen en thans"; Oberbaurat Krü- ger: „Küstensenkung an der Nordseeküste" prof. dr. C. Borchling: „Die Friesische Spra- che in Ostfriesland"; dr. A. E. van Giffen: „Het systematische terpenonderzoek"; prof. dr. W. A. Craigie: „Anglo-Frisian contacts and contrasts"; prof. dr. G. Gosses: „Gys- bert de psalmbirimer; aspekten fen syn frommens". Kostelooze belastingplaatjes. Voor het aanvragen van kostelooze rij- I wielbelastingplaatjes zal de commies der belastingen in deze gemeente zitting houden in de openbare lagere school op 20 Juli van 1820 uur, 27 Juli van 18>$20>4 uur, 29 Juli van 1820 uur en 2 Augustus van 19—21 uur. Bekroning. De eenacter „Maskerade" van den heer en mevr. GrootHagenaar (Jasper en Me- reike) als antwoord ingezonden op den prijsvraag voor tooneelstukken door den bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs is uit vele inzendingen met den eersten prijs be kroond. Dit is de derde bekroning voor too neelstukken van hun hand, die Jasper en Mereike ten deel viel. Bouw nieuw ziekenhuis. Werkfonds staat crediet toe van 260.000. Het Werkfonds heeft de gemeente Pur- merend een crediet van 260.000 toegestaan tot den bouw van een nieuw ziekenhuis. Dit bedrag is ten gevolge van de prijsstijging der bouwmaterialen bijna een ton hooger dan de aanvankelijke raming der benoodig- de gelden. De teekeningen en het bestek vervaardigd door de plaatselijke architecten J. Plas en C. Koning, zullen den gemeente raad binnenkort ter goedkeuring worden aangeboden. Verwacht wordt dat nog dit jaar met den bouw zal worden begonnen. Auto te water. Hedennacht geraakte door onbekende oor zaak nabij de kromming gevormd door Kabel- en Jan Glynisweg een door den 23- jarigen chauffeur J. C. bestuurde luxe auto te water. Hoewel een paal van het electri- J sche net hierbij door midden werd gebro ken en de wagen zwaar beschadigd werd, hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. Schoolreisjes. Donderdag en Vrijdag werd door de Vereeniging het Schoolverbond het jaar lij ksche schoolfeest gehouden. Begunstigd door prachtig zomerweer gingen Donder dag de twee laagste klassen naar Bergen, waar een bezoek gebracht werd aan de Rondekom en den speeltuin van den heer Bruin. Nadat men zich daar vermaakt en verkwikt had, ging het per tram naar Ber gen aan Zee, waar met de warmte genoten werd van zon en zee. Opgewekt werd de terugtocht aanvaard, maar het plotseling opgekomen noodweer was oorzaak dat men de tram niet kon verlaten, en een gratis retour naar Alkmaar moest mede maken. Terug kwam men in opgewekte stemming aan de halte Koedijk en ging men in optocht huiswaarts, na een mooien dag. Vrijdag ging de hoogste klasse met de stoomboot, onder minder gunstig weer, doch met opgewekte muziek van de Har- monie-vereeniging Aurora naar IJmuiden. De vaart ging lang de Zaanstreek. In IJmuiden werd een bezoek gebracht aan den vischafslag en aan de groote sluizen, waar men het geluk had, dat een groot zeeschip de sluis passeerde. De jongens van de hoogste klasse brachten nog een bezoek aan een ijsfabriek, welke met be langstelling bezien werd. Door het slechte weer werd het programma gewijzigd en werd in plaats van het strand een bezoek gebracht aan de bioscoop, dat een geluk kige keuze bleek te zijn. De terugtocht ging regelrecht naar huis, waarbij de mu ziek de geheele tocht heeft medegewerkt, waarvoor het hoofd der school, de heer Stuffers, een waardeerend woord sprak. Ook de heer Sietsma, die als onderwijzer zijn laatste reis medemaakte, had nog een kleine hulde in ontvangst te nemen. Er werd nog langs de gemeente gevaren, waar de burgerij nog een blijk van be langstelling gaf. Na den geheelen dag goed verzorgd te zijn, kwamen allen hoogst voldaan thuis. Het werk van het Schoolverbond is weer goed geslaagd. Afscheid van den heer Sietsm* Zaterdagmorgen kwamen de kinderen weer op de school, maar dit was een bui tengewone dag, daar de heer Sietsma al» onderwijzer onze school ging verlaten, wegens zijn benoeming te Beverwijk. Het lokaal van den heer Sietsma was versierd, ook zijn stoel en tafel. Te elf uur kwam het onderwijzend personeel en de kinderen in zijn lokaal. Het hoofd der school, de heer Stuffers, sprak een waardeerend woord ten af scheid, na een diensttijd van bijna acht jaren, en de kinderen zongen een toepas selijk afscheidslied. De heer Sietsma had voor den aanvang der les de kinderen versnaperingen aan geboden. Nu werd namens de onderwijzers en kinderen den heer Sietsma een ge schenk aangeboden, bestaande uit een klokje om op de schooltafel te zetten. De heer Sietsma dankte voor de ge brachte hulde. De heer Stuffers wenschte hem mooie vacantie, waarna de kinderen een handdruk van meester afscheid men. een met na- Kostelooze rijwielplaatjes- Hier zal ten raadhuize een zitting worden gehouden tot uitreiking van kostelooze rij- w :el plaatjes voor werkloozen en andere per sonen, die daarvoor in aanmerking komen op: Donderdag 22 Juli 1937 (19—22 uur) en °P Woensdag 4 Augustus 1937 (19—21 uur).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 1