noordscharwoude warmenhuizen grosthuizen schoorl heiloo AMSTERDAMSCHE BEURS Chineesche tegenvoorstellen onaanvaardbaar. Dringende oproep in Spanje. Militair vliegtuig verongelukt. crvis. I Object Wimmenummerpolder. Het werkverschaffingsobject „De Wimmenummer-polder", bestaande in het uitdiepen van de hoofdwateringen in dien polder, is bij zijn besluit van den 14 Juli j.1. door den minister van sociale zaken goedgekeurd. Het werk zal naar schatting gedurende een drietal maanden 5 a 6 werkloozen aan arbeid helpen. Adspirantenuits tapje. Zondag werd het jaarlijksche uitstapje gehouden van de gymnastiekvereeniging „Hercules en Hygiea". In een vijftal bus sen werd om ruim half negen afgereden vanaf het clublokaal. Schoorl was de eerste pleisterplaats waar naar hartelust genoten vverd in den speeltuin, de duinen, enz. Van hier ging het naar Camperduin, vaaraan het strand zeer veel genoten ^erd. Het was dan ook prachtig weer. Opgewacht door ouders en bekenden ar riveerde men 's avonds ongeveer zeven uur weer thuis. Tocht Ouden van Dagen. Dinsdagavond vergaderde het comité voor Ouden van Dagen alhier in café Wester. Hoewel het aanvankelijk in de bedoe ling lag, dit jaar wederom een kleine tocht te organiseeren, heeft het comité hiervan afgezien, met het oog op de zeer slechte omstandigheden, waarin de bewo ners van ons dorp tot nu toe over 't alge meen nog verkeeren. Het comité meent dit jaar geen beroep op de burgerij te mogen doen en hoopt, dat de toestand het volgend jaar in zooverre zal zijn verbeterd, dat den oudjes wederom hun jaarlijksche uit gaansdag kan worden aangeboden. Verg. Middenstandsvereeniging. De algemeene middenstandsver. „Samen werking" hield dezer dagen een ledenver gadering in café Slikker. Voorzitter was de heer P. Dissel. In bespreking kwam de districtsvergade- ring, welke op 11 Mei in Schagen is gehou den. Door onze afdeeling is deze vergadering niet bijgewoond, omdat door ons bestuur van de Kon. Midd. Bond is ontvangen. Ook de afd. Wieringermeer was niet aanwezig, die eveneens geen bericht hadden ontvan gen. Over de oorzaak is aan den bond ge schreven. Als antwoord is ontvangen, dat w;el bericht aan de bedoelde afdeelingen is verzonden, doch dat de schuld ligt bij de posterijen. Eén nader onderzoek zal worden ingesteld. Uit de notulen van de districtsvergadering bleek, dat de zetel van het district gevestigd blijft in Schagen. Punt 3 van de agenda, bespreking jaar vergadering. De verèeniging herdenkt dit jaar haar eerste lustrum en in verband hiermede heeft de vergadering' besloten voor de ingezetenen een propaganda-avond te houdenj door mid del van een filmavond e.d. Het bestuur is machtiging gegeven dit verder uit te wer ken. t Punt 4. Bespreking ophalen belasting. Breedvoerig is over dit punt gediscus- seerd en de meeste leden hebben zich als lid opgegeven. Na gehouden stemming is een commissie gevormd en hiervoor zijn gekozen de heeren P. Dissel, A. de Geus, W. Dieps meer ,D. Pastoor en Jac. Slot. Een en ander is nog wel wat aan de of- fieuse kant en bedoeling is een drie maan den deze belasting-ophaaldienst te probee- ren. Algemeen werd voor dit doel gevoeld. Door een der leden werd de vraag gesteld hoe het staat met de levering van goederen aan de gemeente. De voorzitter zegde toe een onderzoek in te stellen. Kantoorhouder gehuldigd. Vrijdag herdacht de heer C. Bakker den dag, dat hij voor 25 jaar werd aangesetld als kantoorhouder. Des morgens 9 uur, bij het begin der receptie, werd de jubilaris ontvangen in een kamer met bloemstuk ken, aangeboden door de afd. Hoorn van den C. B. P. T. T., vakgroep kantoorhou ders, en van de marktvereeniging „Aven- horn e. O.", benevens veel bloemstukken van familie en particulieren. Door het dagelijksch bestuur der gemeente werd een hartelijk woord gesproken. Onderwijl was ook het voltallige postpersoneel gearri veerd en werd de jubilaris bij monde van den heer J. Schouten geluk gewenscht met dezen dag en hem een rooktafel met toebehooren aangeboden. Van den direc teur van het postkantoor te Hoorn en het kantoorpersoneel werd een leeslamp mét courantenbak als aandenken geschonken. Velen maakten gebruik van de receptie en namens de ingezetenen bood de heer D. Kamp een enveloppe met inhoud aan voor bewezen diensten en hulpvaardigheid. Uit werd in een passend gedicht vertolkt. Ook van de eerste standplaats van den jubilaris (Oudendijk) werden woorden van dank door burgemeester Stam en den secretaris, den heer Steketee, geuit. In den middag kwamen vele oud-collega's en vrienden het echtpaar, dat ook juist 25 jaar gehuwd was, geluk wenschen. Des avonds werd door het fanfarecorps „De Verwachting" een serenade gebracht, wat natuurlijk veel belangstelling had. Intusschen kwamen de directeur van bet postkantoor te Hoorn en het voltallige bestuur van den C. B. P. T. T. hun per soonlijke gelukwenschen aanbieden. Zij hoopten, dat het den jubilaris gegeven zal zijn nog veel jaren administratie en orga nisatie tot steun te zijn. Ook de voorzitter van „De Verwachting" sprak waardeeren- de woorden. De jubilaris bracht allen dank voor het gesprokene en het aangebodene, waarbij bij getuigde, dat hij dit alles op zeer hoogen Prijs stelde en steeds zou blijven trachten naar de mate van zijn krachten een ieder ter wille te zijn. Het was voor den heer Bakker terecht, zooals hij opmerkte, een dag, die hem een steun was voor zijn werk na zijn ongesteldheid van eenige weken. Avro-concert „Schoorl's Ge mengd koor". Zondagmorgen reden uit ons dorp drié volgeladen autobussen, waarvan het eind doel was: de Avro-studio te Hilversum. Zooals de bladen reeds van te voren had den vermeld, was het Schoorlsche zangkoor door de Avro uitgenoodigd om een micro foonconcert te geven, en nu was het de dag, waar zoo ijverig wor was gerepe teerd, waa* de directeur, den heer Corn. Jonker uit Alkmaar, zoo met mannenmoed voor had gezorgd, dat de weergave der zang zoo goed mogelijk zou zijn. We gelo ven, dat hij en zijn zangeressen en zangers hierin wel ten volle is geslaagd. Trouwens, het mooie zomerweder werkt mede, dat de zang in de huiskamers zeer goed door kwam. Vooral het eerste nummer dat werd gezongen in de mooie concertzaal van de studio, hebben we voor directeur en koor een prestatie gevonden. „Der Sturm een minder bekend num mer van He ij dn, is niet gemakkelijk. Wan neer het echter gezongen wordt zóó, dat alle nuanceeringen tot hun recht komen, is het prachtig mooi. En zoo werd het ge zongen! De begeleiding op de mooie vleu gel geschiede door den heer D. Stam van Zuidscharwoude en ook dit gedeelte werd verzorgd op een boven alle lof verheven wijze. De bijde andere nummers: „Zondag morgen" van Bonset en „Morgen" van Roeske zijn méér bekend. Ook deze werden goed gezongen, doch „der Sturm" spande de kroon. Na het concert werden directeur en koor gecomplimenteerd door de programmalei der van de Avro en een tot weerzien toe geroepen. De voorzitter van het koor, den heer Cor Hoogvorst sprak een speciaal woord van dank voor de vele moeite, wel ke de directeur, den heer Jonker zich had gegeven, aan de pianist en aan de orga nisator van alles, aan den heer Schermer. Na het concert mocht de studio bezich tigd worden. Hiertoe behoord een zekere tijd, want dit prachtig mooie gebouw heeft men nu riiet zoo dadelijk bekeken. In par tijen van dertig tegelijk, ging het in drie groepen fond, en ieder was verrukt over de mooie inrichting, alsmede verbaasd, met hoe eenvoudige middelen de dingen soms tot ons worden gebracht. Men begrijpt, het prachtige zomerweder maakte dit noodzakelijk, dat het gezelschap hierna nog lang in het mooie Gooische land schap vertoefde, waarna aan Amsterdam een bezoek werd gebracht. Laat in den nacht stond het gezelschap weder op het punt van afgang, de Schoorl sche paardenmarkt, doch er kan gezegd worden, dat het koor en de aanhang van dien, een recht prettigen dag hebben gehad. Ons inziens zijn zulke dagen goed, om de vriendschapsband, voor zoover noodig, te versterken. Daarenboven is het voor het koor een glorieuse dag geweest. Bezoek van de stad. Heiloo had Zondag 18 Juli over het bezoek van de stad niet te klagen. Op het bedevaartsterrein waren een 1600 pelgrims en in het bosch waren een 500 A. J. C.-ers uit Amsterdam en Zaandam. Het doet prettig aan de jeugd joelend en stoei^id te zien genieten van het „buiten zjjn Zoowel de komst als het vertrek had onder vroolijken zang en goeden regel maat plaats. Zang en muziek. Zondagavond gaf de V. V. V. wederom een concert in de gemeentelijke Muziek- nis. In 't ruime muziekpark waren slechts een 300 personen aanwezig. Het r.k. fan farecorps St. Cecilia haalde onze gasten het beroemde mannenkoor „Werkmans- lust" van Krommenie, directeur de heer Robert van den trein en in marsch- tempo ging men door een gedeelte van het dorp. Het programma van den avond werd door St. Cecilia en het mannenkoor afgewisseld. Opmerkelijk was met welk een groote belangstelling en aandacht men de koornummers volgde. Na afloop heeft de voorzitter, de heer J. L. Groot, het koor een woord van dank gebracht en een tot weerziens toege roepen. Ongelukken. Zaterdag en Zondag zijn wederom een tweetal kinderen de dupe geworden van hun onvoorzichtigheid, aan den Wester- weg een zoontje van Z. en aan den Straat weg een kind van F. Het eerstgenoemde kind door een auto aangereden is in het ziekenhuis opgenomen; het andere, door een motorfiets, kwam er vrij goed af. £aatste Aecichtm (Ongecorrigeerd). NOG EEN JONGEN VERDRONKEN. Gistermiddag om half vjjf is in de rivier de Rijn onder Elden, tegenover het Rijnpa viljoen, de 15-jarige J. P. L. uit Arnhem ver dronken. Ofschoon L. de zwemkunst niet machtig was, heeft hij zich in het water begeven en door den stroom meegesleurd. Een dertienjarige jongen heeft nog pogin gen in het werk gesteld om hem te redden. Hij heeft L. tot tweemaal toe vastgegrepen doch, om zich zelf boven water te houden, moest hij den jongen laten schieten. De politie uit Eist heeft in samenwerking met de Arnhemsche politie enkele uren ter plaatse gedregd. Het lijk is nog niet gevon den. ONGELUK MET EEN KEERENDE AUTO; VOL GAS ACHTERUIT. Toen vanmorgen de heer H. T. uit Rotter dam in de Dorpsstraat te Capelle a. d. IJsel met zijn auto stopte bij een opgebroken straatgedeelte om het tegenliggende ver keer te laten doorgaan, bemerkte hij, dat hij verkeerd was gereden. In plaats van naar het draaipunt te rijden, trachtte de heer T. zijn wagen op den smallen dijk te keeren. Waarschijnlijk door een verkeerde manoeuvre met het gaspedaal, vloog de wagen plotseling in volle vaart achteruit tegen een hek en trof daarbij den 48-jarigen werklooze T. B., die het bestratingswerk gadesloeg. De man werd met een verbrij zeld onderbeen en verschillende andere ernstige verwondingen opgenomen. Nadat hem eerste hulp was verleend, is hij per ziekenauto naar een ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. - Het rijwiel van den veldwachter, die het verkeer regelde, kwam ook in-den knel werd aan de voorzijde geheel vernield. Tegen den heer T. is proces-verbaal opge maakt en de auto is in beslag genomen. GENERAAL SOENG TSJEH TOEAN TE PEIPING AANGEKOMEN. De tekst der Japansch-Chineesche overeenkomst niet gepubliceerd. Generaal Soeng Tsjeh Yoean is te Peiping aangekomen. Zijn komst schijnt te bevesti gen, dat gisteren te Tokio een Chineesch Japansche overeenkomst is gesloten. De inhoud dezer overeenkomst is niet gepubliceerd. Uit goedingelichte Japansche bron wordt vernomen, dat de overeenkomst geen poli tieke clausules bevat. In buitenlandsche kringen herinnert men evenwel aan het voorbeeld van de overeenkomst met Oemetsoe en veronderstelt men, dat deze nieuwe overeenkomst geheime clausules zal bevatten, welke in den loop der volgen de maanden aan het daglicht zullen treden. Ondanks een opmerkelijke verbetering in den toestand in Noord-China blijft de houding van Nanking een element van be trekkelijke onzekerheid. Naar uit Sjanghai vernomen wordt, worden de Chineesche tegenvoorstellen onaanvaardbaar geacht. DE TRANS ATLANTISCHE VLUCHTEN De „Pan American Clipper" te _ort Washington gedaald. De „Pan American Clipper" is Zondag middag 4 uur 52 min. Greenwichtijd te Port Washington neergestreken en heeft aldus den dubbelen tocht over den Atlan- tischen Oceaan beëindigd. De Madariaga pleit voor menschelijkheid. In de „Times" publiceert de Spaansche oud-ambassadeur te Washington en Pa rijs, de Madariaga, die thans in balling schap in Zwitserland vertoeft, een oproep aan de beide in zijn vaderland strijdende partijen ter gelegenheid van het feit, dat de burgeroorlog thans één jaar duurt. Het ingezonden stuk eindigt als volgt: door een tragischen samenloop van omstandig heden heeft deze essentieel Spaansche oorlog in het buitenland „aangeslagen' Verlokt door een eenigszins oppervlak kig parallellisme, hebben mannen, instel lingen en zelfs regeeringen buiten Spanje olie geworpen op het vuur, dat ons onge lukkig land verteert. Spanje is derhalve als plaatsvervanger lijdende onder den latenten burgeroorlog, dien Europa, tot dusverre, in bedwang houdt. Ik hoop vurig, dat de meer militante groepen aan beide zijden zich er van bewust zullen worden, dat hun optreden niet alleen ge vaarlijk is, dat zien zij wel in, maar onvruchtbaar. Spanje zal nooit communistisch of fascistisch zijn. De Spaansche buitenland sche politiek, bepaald door aardrijkskun dig-politieke en economische wetten, zal nooit fundamenteel veranderen, wie ook de winnende partij zal zijn, en de buiten landsche hulp, waarvan men weet dat zij verleend is ten behoeve van iets meer dan alleen om hulp te brengen, zal zekerlijk een diepen wrok doen ontstaan na den oorlog in Spanje, in geheel Spanje. Ook hier is de beste politiek, die het meest in harmonie is met de belangen van alle be trokken naties, overeen te komen een spoedig einde van den oorlog tot stand te brengen door middel van verzoening. Ten slotte zou ik beide partijen in en buiten Spanje willen vragen zich te onthouden van het opofferen aan de voldoening van haar politieke hartstochten van leven en bloed van een volk, welks lotsbestemming en welks bijdragen voor leven en cultuur der wereld belangrijker zijn dan politieke theorieën, die ten slotte slechts onzekere en ephemere vormen zijn van ons weife lende menschelijke denken. Beide inzittenden ongedeerd. Vanmorgen omstreeks kwart voor twaalf is een militair vliegtuig van het type S-8, dat van het vliegkamp de Kooy onderweg was naar Rotterdam aan de Zuidzijde van het vliegveld Waalhaven verongelukt. Het toestel is totaal vernield en het mag nog een wonder heeten, dat de beide per sonen, die in het toestel hadden plaats ge nomen, het veege lijf nog hebben kunnen redden. Zij zijn met niet ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. Het toestel moet als ver loren worden beschouwd. De machine, een oude S-8 tweedekker, was vanmorgen van het vliegveld de Kooy vertrokken met den 27-jarigen luitenant ter zee tweede klasse, W. J. Reinierse, wo nend op het betreffende vliegkamp, als bestuurder, en met den 26-jarigen korpo raal vliegtuighersteller O. Saay als mecano. Men was eerst naar Ypenburg gevlogen en daarna, volgens de opdracht, die de vlie gers in verband met een oefening gekre gen, naar Waalhaven vertrokken. Het toestel cirkelde eerst eenmaal boven Waalhaven rond, om daarna aanstalten te gaan maken om te landen. Op ongeveer 60 k 70 meter hoogte is de machine in de bolht afgegleden en neerge stort. Het onderzoek is momenteel nog gaande, zoodat men ons nog geen definitieve bevestiging van dit afglijden kon geven, omdat er nog een andere lezing is, dat het toestel in een vrille zou zijn geraakt. mim AAMouioirie VOOR RAM <3 SWf GEN O O Z'JWPfl JCeek 6. School NIEUW HOOFD DER SCHOOL TE OUDORP. De heer F. N. Neuyen, onderwijzer te Assendelft, is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot hoofdonderwijzer aan de r.k. jongensschool te Oudorp. Voor deze functie hadden zich 116 sollicitanten aan ge meld. Jnoe&ondeêt Stukken GROOTE KERK, POSTKANTOOR VERKEER. M. de Redacteur. Er zijn dezen keer niet twee, maar drie vliegen in één klap te slaan: een zomerbéeld, m.i. juist van pas komend. De dreigende instorting van een deel der Groote Kerk zal het spreekwoord weer waar maken, dat uit het kwaad het goede geboren wordt. Het feit ligt er nu eenmaal: de Groote Kerk eischt een afdoend herstel, het post kantoor dient ontruimd. Laten wij, Alkmaarders, deze aangelegen heid nu eens grondig aanpakken. Niet na kaarten, maar aanpakken. Door de verplaatsing van het postkantoor komt dit gebouw vrij. Hierdoor kan het voormalig Rijksopvoedingsgesticht gesloopt worden en op het terrein meer westwaarts, dus met een flinke, breede straat tusschen de Groote Kerk een nieuwe postkantoor ge sticht worden. De architect Jan Bos alhier heeft deze op lossing reeds enkele maanden geleden be pleit in de Alkmaarsche pers. Wanneer men bovendien de kosterij van de Groote Kerk aari de Koorstraat amc- veert, kan het verkeer omgelegd worden via het verbreedë er. om tè doopen Waaigat. Wil men een stap verder gaan en het Land bouwhuis, dat leelijke sta-in-den-weg, door nieuwbouw een eindje verschuiven, dan krijgen we een oplossing van het Kerk plein, die er wezen mag, en zeker de om gaving der Groote Kerk tot een aantrekke lijk geheel maken. De handen inéén geslagen en doen. Gemeente-bestuur, pakt nu eens deze zaak grondig aan: heel Alkmaar zal U dankbaar zijn voor uw initiatief. Wijze, ervaren, voorzichtige (regeeren is vooruitzien) gemeenteraad, want dit is toch de beteekenis van de vroedschap: „do it now". Met dank voor de opname, Jiucqeclijke Stand, ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Cornelis Antonius, z. van Cor- nelis Johannes Vlaar en Johanna Maria Valkering. Christiaan, z. van Hermanus Wilhelmus Godijn en Rinske Veltman. Jacobus Petrus Maria, z. van Petrus Nico- laas van der Meer en Hendrika Maria de Winter. Wilbelmina, d. van Jacob de Jong en Jacoba Agneta Verzaal. Corne lis, z. van Evert van Engelenhoven en Ja coba de Ruijter. OVERLEDEN: Antonie Gerbrand Spierings, z. van Eimert Pieter Spierings en Gjjsbertsi Wij- denes, oud 1 jaar. Maria Catharina Hos, wed. van Adrianus Cornelis de Boer, oud 73 jaar. Hendrika Anna Voskuil, d. van Theodorus Voskuil en Sophia van Lint, oud 3 dagen. Marianne Theresia Divera en Christina Bonifacius Maria, dochters van Gerardus Janson en Lena Doodeman, bei den 2 weken oud. Hendrik Willebrordus Oudhoff, wedr. var. Anna Margaretha Musen, 82 jaar. Antonia van Ewijk, d. van Mattheus Martinus van Ewijk en Trijn tje Bakker, 2 weken oud. Christiaan Fre- drik Godfried van der Meulen, wedr. van Dingena Geertruida Vriesman, 57 jaar. Jiackt&edchien DE VEEMARKT. ALKMAAR, 19 Juli 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 99 Vette koelen 180275, handel stug; 10 Kalveren: vette 3570 per K.G. 60—85 cent en gras 2640; 80 Nuchtere kalveren (slacht) 618; 5 Vette schapen 2223.50; 177 Vette var kens 5356 cent per K.G. handel vlug; 14 Schrammen 2030; 38 Biggen 10 weken) 1420 en 1 Zeug met biggen 130. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Juli 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Groote muizen 4 lA5 cent, Kleine muizen 33)4 cent, Zandmuizen 6 cent, Zeeuwsche eigenheimers 44)4 et.; Zeeuwsche poters 33)4 cent en Zeeuw sche blauwe eigenheimers 44)4 et. Alles per K.G. Aanvoer 255000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 19 Juli 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 342 Vette koeien, le kw. 7682 cent, 2e kw. 6374 cent, 3e kw. 57 62 cent per K.G. slachtgew.; 76 Melk- en kalf koeien 185250; 109 Vette kalve ren, le kw. öO-^B cent, 3e kw. 4649 ct. per K.G. levendgew.; 112 Nuchtere kalve ren ƒ1 016; 55 Schapen f 2530; 9 Lammeren 20f 23; 492 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6162 cent, zware varkens 6061 «ent, vette varkens 5960 cent per K.G. slacht- ge wicht; Paarden 170f 210. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. f»; BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juli 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 70000 K.G. Aardappelen: Duc of York 2.70, Eigenheimers 3.70f 4, Schotsehe muizen 3.504.40, BI. Eigenheimers 3.603.90, Drielingen 2.203, Grove 3.80—4.20. Kriel 1.20—1.40; 18500 K.G. Ropde kool 1.40—f 2; 10800 K.G. Witte kool 2.70—f 3.20; 3000 K.G. Gele kool 2.803.70; 2500 stuks Bloemkool le s. 6—11.30, 2e s. 3—5.10; 1500 K.G. Uien: zilver drieling 5, zilvernep 8.40—8.50; 360 K.G. Slaboonen 13.10 15.40; 200 K.G. Bieten f 2.80; 200 krop Sla 1.201.30; 250 K.G. Tuinboonen 4.50. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juli 1937. (Noordermarktbond). 120400 K.G. Aardap pelen: Schotsehe muizen 34.20, HL Eigenheimers 1 3.203.60, Drielingen 2.60—2.90, Grove 3.60—4; 3000 K.G. Witte kool 1.401.80; 205 stuks Bloem kool le s. 9.30; 6900 K.G. Uien: Nep 4.10, zilver drieling 4.80f 5.40, zilvernep 7.709.10; 30 K.G. Spercieboonen 18 en 200 K.G. Tuinboonen 4.60. WARMENHUIZEN, 17 Juli 1937. Schot sehe: muizen 3.104.30, grove 3.20— 4, drielingen 2.403 en Eigenheimers 2.703.60; Tuinboonen 4.40. Aanvoer: 934000 K.G. Aardappelen en 35 K.G. Tuinboonen. PURMREREND, 17 Juli 1937. „Afslagver. Beemster, Punnerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsehe muizen 0.761.10, BL Eigenheimers 7894 cent en Kleine Schot sehe muizeii 3779 cent per kist, 25 K.G.; Tuinboonen 7279 cent, Gew. Blauwschok kers 0.601.10 en Blauwe Blauwschok kers 0.901.70 per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 19f 22 en Zwarte bessen 27 per 100 K.G. van Maandag 19 Juli 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. 731ht 91 266 .3401/4 161u/if t> 67 40^/1(S 685/8 2»/ii 437* 30»/* 974 85»/* 67/g Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 l0l»/4 4 Ned-lndië 1934 101 5 Vi Duitschl. '30 m. verkL 35% BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 154'/, Handel MiL Cert t. 250 192 Koloniale Bank161 Vs Ned. Ind. Handelsbank 1647/s INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvó Oelit Cert. NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil SheU Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust i Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia a Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 59 Southern Pacific t 35 Southern Railw. Cert 23'ty* Union Pacific 97 Canadian Pac. 9 jNoteering per 50. z) ez-coupon fEzclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pOt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 4 I i 524 236 1651/4 40 23.90 i 118 176»/, 400»/, 4171/s 105i/4 44'/, 21 14»/* 2883/, 233»/, 240 112i/4 1701/, 57/w 138% 139'/, 238 326 333'/, 100"/* 101 35'A 154% 192% 161»/. 165 72*/,-3 91 266 341 %-3 161%-f 67 40H/ie-J 68'/,-% 2»/* 43% 30»/*-* 97« 86'/* 7 524 235»/, 165'/, 40»/, 23.10 122 176»/, 4003/, 414%-* 105 43% 21»/,-'/, 14% 286-% 226 242-4 113% 165% 5-7* 139*-40 139'/, 239 329 335 59 345/8 233/8-7, 96% 9% Vorige koers: Heden i New-York 1.817,. 1.817* Londen 9.02X 9.02 Berlijn 73.02)4 73.0272 Parijs 6.90 6.86 Brussel (Belga) 30.56 30.56 Zürich 41.56 41.58 Kopenhagen 40.27% 40.32 )tf Stockholm 46.50 46.55 Oslo 45.35 45.3742

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2