JCuitst en Wetenschap £uchtoaaet Aanslag op kolonel Adam Koe De kabinetscrisis in Tsjecho-Slowakije. Een rede van Chamberlain Het spoorwegongeluk in Britsch-lndië. Nieuws in 't kort. „Een Midzomernachtdroom" te Bergen. EEN GROOT SUCCES. 1 Jean Piccard's ballon verongelukt. De nasporingen naar miss Earhart gestaakt. Zondagavond om kwart over tien is te Warschau een aanslag gepleegd op het leven van kolonel Adam Koe, den leider van de Nationale Unie, die zich in zijn villa bij Warschau bevond. Bi; de deur van de villa is de bom, welke van groote ontplofbare kracht was, eerder tot ontploffing gekomen dan de dader had bedoeld, met het gevolg, dat deze ter plaatse werd gedood. Adam Koe Zijn lichaam werd door de ontzettende kracht van de bom eenige meters wegge slingerd en geheel verminkt. Kolonel Koe bleef ongedeerd. De gerechtelijke autoriteiten en de poll tie hebben direct een onderzoek ingesteld. Ook de onder-minister van binnenland sche zaken, Paciorkowski, heeft zich naar de villa van kolonel Koe begeven. Hodza met de nieuwe kabinets vorming belast. De president der Tsjecho-Slowaaksche republiek, dr. Benesj, is van zijn buiten verblijf naar de hoofdstad teruggekeerd en heeft terstond Hodza ontvangen, die hem de ontslagaanvrage van het kabinet voorlegde. Benesj aanvaardde het ontslag en verzocht Hodza de loopende zaken te willen afhandelen. Terstond daarop is de president met de raadplegingen begonnen en later heeft hij Hodza Hodza opnieuw met de samenstelling van een kabinet, op grondslag van de bestaan de partijcoalitie, belast. De acht partijen, die tot dusverre teza men de regeeringsmeerderheid vormden, streven er, ondanks hun onderlinge ver schillen, naar een basis te vinden voor een nieuwe coalitieregeering. In politieke kringen verwacht men, dat heden het nieuwe kabinet gereed zal zijn. De Duitsche kerkstrijd. DERTIG PREDIKANTEN NOG IN ARREST. In de kerk van ds. Niemöller is Zaterdag medegedeeld, dat dertig predikanten der belijdende kerk zich nog steeds in arrest bevinden. Engeland moet paraat zijn. Minister-president Chamberlain heeft te Ormesbyhall bij Middlesborough een rede gehouden, waarin hij o.m., zinspelende op de opdracht aan de Britsche regeering tot het vinden van een oplossing voor de handhaving der niet-inmenging in Spanje, zeide dat een dergelijke hulde aan de partijdigheid en de oprechtheid van een enkele groote mogendheid nooit tevoren gebracht is. Sprekende over de wapening zeide de minister-president „Wij moeten eerst de oorzaken voor de wederzijdsche vrees tusschen de landen wegnemen dan zullen ook de wapeningen van zelf verdwijnen. Intusschen kunnen wij niet weerloos blijven in 'n tot de tanden gewapende wereld. Wij zijn reeds veel sterker dan verleden jaar en dagelijks neemt onze kracht toe. De luchtmacht behoeft een vergelijking met eenig ander luchtwapen niet te vree zen en ieder, die een aanval in den zin zou hebben, zal aarzelen, als hij zich tegenover de kracht en de hulpbronnen van een ge heel gewapend Engeland geplaatst ziet. Tachtig dooden, vijf en zestig gewonden. Officieel wordt medegedeeld, dat het aantal personen, dat bij het spoor wegongeluk bij Patna in Br.-Indië om het leven is gekomen, tachtig be draagt, terwijl vijf en zestig personen gewond zijn. ONGEREGELDHEDEN TIJDENS DEFILE IN BRAZILIË. Een doode, achttien gewonden, Uit Sao Paulo wordt gemeld, dat het al daar tijdens een defile tot ongeregeldheden is gekomen, waarbij een persoon werd ge dood en achttien personen werden gewond. GEHEIMZINNIGE ZIEKTE TE MECHELEN. Reeds vijf kindertjes overleden. Naar de Brusselsche „Soir" mededeelt, zijn in een ziekenhuis te Mechelen dertien kinderen van twee tot drie jaar oud opge nomen, lijdende aan een ziekte waarvan men den aard nog niet heeft kunnen vast stellen. Reeds zijn vijf kinderen overleden. De medische autoriteiten stellen een onder zoek in. De ziektegevallen hebben onder de bevolking groote consternatie verwekt. BUITENGEWONE PARLEMENTS- ZITTING TE WARSCHAU. Nogmaals het conflict met aarts bisschop Sapicha. Tegen Dinsdag is een buitengewone Poolsche parlementszitting te Warschau bijeengeroepen op verzoek van een groep afgevaardigden en senatoren. De zitting zal ten doel hebben het recente conflict met den aartsbisschop van Warschau te behandelen. Aangezien de regeering dit conflict echter reeds drie dagen geleden gesloten verklaard heeft, verwondert men zich in politieke kringen over de handha ving van het verzoek tot het houden van een buitengewone parlementszitting. De oppositiepers vraagt zich af, waarom deze groep de regeering volmachten wil geven, die deze weigert voor de oplossing van een reeds geregeld conflict. Na deze buitengwone zitting zal terstond een buitengewone vergadering der beide kamers bijeenkomen ter behandeling van het nieuwe statuut van Opper-Silezië. DE STRIJD TUSSCHEN LEWIS EN GREEN. De Amerikaansche stakingen. De internationale executieve van de Uni ted Mineworkers of America, welke vak organisatie de ruggegraat vormt van het comité voor industrieele organisatie, zal morgen te Washington een vergadering hou den, ten einde te beraadslagen over de royeering van William Green, die, zooals bekend is, als mijnwerker is begonnen en ten slotte voorzitter is geworden van de American Federation of Labor. EEN OUD CONFLICT TUSSCHEN ECUADOR EN PERU. Wellicht voor het permanente hof te Den Haag. Het permanente hof voor internationale justitie te Den Haag zal wellicht uitspraak moeten doen over een twistpunt inzake het bezit van twee grensprovincies, waarover reeds meer dan honderd jaar verschil van meening bestaat tusschen de staten Ecu- ador en Peru. Het zijn de provincies Jaen en Maynas. Eenerzijds meent Ecuador hierop recht te hebben, terwijl anderzijds Peru beweert hierop souvereiniteitsrechten te hebben verkregen toen het land 116 jaar gele den van .Spanje onafhankelijk werd. Peru heeft thans voorgesteld het geschil voor te leggen aan het hof in Den Haag, teneinde over het doode punt, waarop de onderhandelingen zijn geraakt, heen te komen. Men wacht thans af, of Ecuador dit voorstel zal aanvaarden. Op uitnoodiging van de regeering der Vereenigde Staten vergaderen de delega ties der beide landen in Washington. OPENING DER DUITSCHE KUNST TENTOONSTELLING. Redevoering van Hitier. Bij de opening van de Duitsche Kunst tentoonstelling te München 1937 heeft Hitier een rede gehouden, waarin hij o.m. het vol gende zeide: Toen vier jaar geleden de plechtige eerste steenlegging voor dit gebouw geschiedde, waren wij ons er allen van bewust, dat niet alleen de steen voor een nieuw gebouw moest worden gelegd, doch tevens de grond slag voor een nieuwe Duitsche kunst. De ineenstorting was niet alleen van economi- schen of politieken aard, doch wellicht in nog grootere mate van culturelee aard ge weest. Volgens de vroegere normen was de kunst slechts een uitdrukking van een be paald tijdperk, welke vandaag met het woord „modern" wordt aangegeven en morgen onmodern, want verouderd, zal zijn. Door een dergelijke theorie wordt de kunst gelijkgesteld met het werk onzer moderne kleermakerijen en modeateliers, de ware kunst is en blijft echter in haar uitingen steeds een eeuwige, d.w.z. zij is niet onder worpen aan seizoen-waardeeringen en ont leent haar waarde aan het feit, dat zij een uit het diepste wezen van het volk stammen de openbaring is. Tot het nationaal-socialisme aan de macht kwam, bestond er in Duitschland een z.g. „moderne kunst" d.w.z. bijna elk jaar een andere. Het nationaal-socialistische Duitschland wil echter weer een „Duitsche kunst", welke evenals alle scheppende waarden van een volk een eeuwige zal zijn. Ik ben ervan overtuigd, dat de cultureele opleving van Duitschland voor de toekomst van nog groo tere beteekenis zal zijn, dan de politieke en economische. De Duitsche staat van he den heeft ook de Duitsche kunst de groote vereischten voor een nieuwen en sterken bloei gegeven. Noodweer in Noord-Italië eischt men- schenlevens. - Tijdens een noodweer, dat de omgeving van verona en andere plaatsen in Noord-Italië heeft geteisterd, zijn eenige personen om het leven gekomen. Twee Oostenrijksche alpinisten ver mist. - Den geheelen dag zijn gisteren de nasporingen naar de sedert twee dagen op den Eiger vermiste Oostenrijksche berg beklimmers voortgezet. Zij hebben echter geen succes opgeleverd. Britsch vrachtschip in moeilijkheden. Het Britsche vrachtschip „Barrhil", dat zich ter hoogte van Kaap Polonio (Zuid- Amerika) bevindt, heeft noodseinen uitge zonden. Er is brand aan boord. Uit Buenos Aires is een sleepboot ter assistentie uit gevaren. Socialisten in Polen gearresteerd. - Ephraim Zelmanowizc uit Lodz. een der leidende figuren van de socialistische partij, en van joodsche afkomst, is teza men met nog een militant socialist van joodsche afkomst, Vrijdag te Warschau gearresteerd en overgebracht naar het concentratiekamp te Bereza. De autoriteiten te Lodz hebben drie plaatselijke dagbladen verboden, die inzamelingen hadden gehouden ten gunste van de Spaansche regeering. Poolsche spoorwegarbeiders mogen den Hitlergroet niet brengen. - De directie der Poolsche spoorwegen te Dantzig heeft haar werknemers verboden den Hitler groet te brengen. Dit verbod heeft een levendige verontwaardiging bij de natio naal-socialistische arbeiders gewekt. De socialistische afgevaardige Mau is in hechtenis genomen. Laatstgenoemde is evenwel weer in vrijheid gesteld, nadat hij had verklaard zijn mandaat neer te leggen. Spoorwegongeluk in Roemenië. - Op het station Tekirghiol in Roemenië zijn t-vee treinen met elkaar in botsing geko men. Acht reizigers zijn gewond, vijf be kwamen ernstige verwondingen. De belastingen van mevrouw Roose- velt. - Afgevaardigde Hamilton Fish laat niet af van zijn aanvallen op mevrouw Roosevelt in verband met de belasting die naar zijn meening door de echtgenoote van den president had moeten worden betaald over de bedragen, die zij verdiend heeft met radiolezingen. Thans heeft hij den eisch gesteld, dat de schatkist de regeling ongeldig zou verklaren, waarbij mevrouw Roosevelt aan het betalen van deze belas tinggelden is ontkomen door het ontvangen bedrag rechtstreeks over te schrijven aan een liefdadige instelling. Mocht de schat kist hiertoe niet willen overgaan, dan eischt Fish, dat de overgeschreven gelden een ieder ten goede zullen komen. Bankroover gevat. - Na langdurige opsporingen heeft men thans eindelijk het laatste nog niet gearresteerde lid van de bende Amerikaansche bankroovers in ar rest gesteld, die den bekenden roofoverval in de O'Palleybank in Washington gepleegd had. Het bleek de 31-jarige Harry Blëe te zijn. De bende had langen tijd het geheele Midden-Westen geterroriseerd. De V. V. V. te Bergen heeft met de op voering van „Een Midzomernachtdroom", het openluchtspel van liefde en droom van> Shakespeare, Zaterdag en Zondag in het Openlucht-theater een groot succes ge boekt. Het organiseeren van opénluchtvoor- stellingen blijft altijd een riskant werk. Men is daarbij steeds van het weer afhan kelijk en Vrijdag zag het er naar uit dat deze voorstellingen, die onmogelijk in een zaal konden worden gegeven, door weers omstandigheden niet zouden kunnen doorgaan. Het werd Zaterdag echter schit terend zomerweer, zoodat de talrijke be zoekers op beide avonden iets onvergete lijks werd geboden. De muziek en het spel kwamen in het Openluchttheater te Bergen, door de betere accoustiek en de beperkte speelruimte nog beter tot hun recht, dan in het park te Koog aan de Zaan, waar binnen twee weken in 7 voorstellingen ruim 6000 menschen van de uitbeelding van het stuk hebben genoten. I Velen noemden deze opvoeringen een openbaring en achtten het onmogelijk dat zoo iets met dilettanten kon worden be reikt. Het waren in werkelijkheid dilet tanten, die medewerkten. Ook Ben Groen veld hebben wij ten onrechte voor den acteur van dien naam gehouden. Men vergete hierbij eeftter niet dat van af Paschen daarvoor driemaal per week door de beste dilettanten van een achttal Zaansche gemeenten onder leiding van mevrouw Royaards-Sandberg, met groote volharding is gerepeteerd. Voor de leiding van het ballet had me vrouw Polak zich bovendien veel moeite gegeven, terwijl de heer v. d. Boogaard, de leider van het symphonieorkest, uit zijn menschen gehaald had, wat er in zat. Vóór den aanvar.g sprak de voorzitter van de „Zaansche Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer", de heer F. A. Caron, een kort woord, waarin hij deed uitkomen, dat het hier gold een opvoering van twee kunstwerken n.1. het stuk van. Shakespeare „Een Midzomernachtdroom" en de muziek van Felix Mendelssohn, waarom hij ook speciale aandacht voor de muziek vroeg. Dat dit verzoek zijn uitwerking niet heeft gemist, bewees de muisstille aan dacht, waarmede het publiek ook de uit voering van de ouverture volgde. Over de muziek en zang schrijft onze muziek-medewerker, zoodat wij hierover niet verder uitweiden. Over de vertolking van het stuk willen wij slechts opmerken, dat het algemeen oordeel was, dat mevrouw Royaards met groot talent de juiste personen voor de verschillende rollen heeft gekozen. Wat met dilettanten, die goed zijn ingespeeld (voor de meeste dilettanten is het een groote handicap, dat zij een stuk voor slechts één voorstelling instudeeren) be reikt kan wordens werd hier bewezen. Niet alleen dat alle spelers goed verstaanbaar waren en 'n juiste intonatie toepasten, ook als acteurs toonden ze goede kwaliteiten Bovendien viel er door de prachtige costuums en de fantastische belichting ook met het oog te genieten. Onze voorouders, die van het bestaan van de bioscoop en de radio onkundig waren, hebben, waar zij dergelijke stukken te zien kregen, zeker niet te veel gemist en zich ongetwijfeld met dingen bezig gehouden, die artistiek op hooger peil stonden. Shakespeare heeft den mensch zoo juist als menschen gade geslagen en daarom kon dit stuk ook in onzen tijd spelen. Wij achten het overbodig om den inhoud van 't stuk weer te geven, omdat wij dien reeds bekend maakten. Het is voldoende mede te deelen dat die inhoud aanleiding heeft gegeven tot tal van besprekingen. Ondoenlijk is het ook alle spelers te noemen, die van Theseus, Hippolyta, Hermina, Helena, Lysander en Demetrius moeten echter als de dragers van het stuk worden genoemd. Wij zouden voorts te kort schieten wanneer wij niet vermeldden dat het publiek zich kostelijk heeft geamu seerd bij het spel van de handwerklieden, die Shakespeare wel wat als al te simpele lieden teekent. Herhaaldelijk klonk bij hun spel het applaus waarvan het leeuwenaandeel aan Spoel, den wever, toekwam. De koning en de koningin van Elfen oogstten, evenals Puck de kabouter, veel succes. Hulde voorts voor de feeërieke dan sen van de Elfjes. Onder groote instemming van het tal rijke publiek l racht de heer Klomp, de vice-voorzitter der V. V. V. te Bergen, de leiding en de medewerkenden dank, waar bij hij de spelenden huldigde door de vier dames-hoofdrollenspeelsters ieder een bouquet aan te bieden. Tot 2 uur bleven de Zaanlanders na af loop van de voorstelling feestelijk in café Duinvermaak bijeen. Zondagmorgen maakten zij, onder leiding van het V. V. V. bestuur in Bergen, een wandeling, terwijl zij des middags, vergezeld met een groot aantal Zaansche vrienden, naar het strand trokken en ee-i thé in café Nassau-Bergen gebruikten. Hier was het dat de voorzitter van de Zaanlandsche V. V. V., de heer Caron, de leiding en de spelers huldigde. Mevrouw Royaards werd onder groot en thousiasme van de aanwezigen, een krans aangeboden en zij beantwoordde deze hulde met een warm waardeerend woord aan de spelers, waarbij zij haar groote erkente lijkheid uitte voor de energie waarmede allen de talrijke repetities hadden bijge woond. Mevrouw Polak, de leidster van het ballet, en de heer v. d. Bogaart, de dirigent van het orkest, ontvingen even eens bloemen, terwijl de hoofdspelers ieder een boekwerk ontvingen en alle spelers en elfen, als herinnering een groote foto. de spelers en de elfen. Spontaan huldigde een der spelers het V. V. V. bestuur. Zondagavond voor den aanvang richtte de heer Caron nog een waardeerend woord tot het V. V. V bestuur van Bergen voor de sympathieke samenwerking en voor den durf om deze kostbare voorstellingen in Bergen te organiseeren. Speciaal richtte hij zich tot den heer Klomp, aan wiens echtgenoote bloemen werden aangeboden. Het was frappant te constateeren met hoeveel aandacht het publiek ook de tweede voorstelling volgde. Ditmaal had men de zangeressen dicht bij het orkest geplaatst, waardoor het muzikale gedeelte beter tot zijn recht kwam dan dit den eersten avond het geval was. Voor Bergern zijn beide opvoeringen, ook uit propagandistisch oogpunt, van groote beteekenis geweest. Niet alleen dat de Zaanlanders voor een weekend 75 van de medewerkers in Ber gen medebrachten, gister kwamen ook een 60-tal van hun vrienden in verband met de voorstelling in Bergen dineeren. Onze muziekrecensent schrijft: Bij dit stuk neemt de muziek van Mendelssohn een zeer belangrijke plaats in. De ouverture die als concertnummer be wondering verdient, doet dit in nog grooter mate als het de instrumentale inleiding voor het tooneelstuk is. Zij bereidt den hoorder zoo goed voor op wat komen zal. Ook de balletmuziek vooral die in het tweede bedrijf, een ragfijn stuk, de mag- nifique Nocturmeensche Marsch zijn nummers die aan waarde winnen, wan neer zij in verbinding met het stuk uitge voerd worden. Voor de vertolking dezer muziek had men een aardig bezet symphonieorkest, dat, blijkbaar goed voorbereid, de num mers uitstekend speelde. Dit waardeere men temeer daar de musici allen dilettan ten waren. Hun zeer muzikalen, jeugdigen dirigent Jo van. den Boogaart had het ge heel goed in de hand, ook waar een klein koor. met korte solo's, zich deed hooren. En waar hij het gesproken woord met korte trekken muzikaal ondersteunde, wist hij het orkest aan dat gesproken woord ondergeschikt te houden. Zoo heeft men aan dit deel der opvoering blijkbaar veel zorg besteed en de dirigent kan over zijn werk ten zeerste tevreden zijn. A. K. Alzijdige harmonische, sportieve oefening om gezond en krachtig te blijven. H. L. O.-diploma! EXPOSITIE WERKEN J. PONSTIJN EN G. MARREE. De kunstschilder Jan Ponstijn en de beeldhouwer G. Marree, houden in het Dokter Dekkerhuis te Bergen tot einde Augustus een tentoonstelling van hun werk. Deze tentoonstelling is in hoofdzaak een tentoonstelling van schilderijen, aquarel, len en teekeningen van Jan Ponstijn, die reeds eenige jaren in Bergen woonachtig is en wiens werk tot de Bergerschool be hoort. Vooral zijn aquarellen-stillevens zijn prachtig van compositie en kleur. Ook zijn teekeningen (men bezie de hand met de druiven in het voorzaaltje en de boomtak in het achterzaaltje) de- monstreeren wat deze vrije kunstenaar vermag. Ook zijn er schilderijen die van zijn fijn kleurgevoel en talent getuigen. Men heeft hier te doen met een zeer gedistingeerde tentoonstelling. Het beelhouwwerk van Marree getuigt er van dat men hier werk aanschouwt van een veelbelovend kunstenaar. Voor de opening bestond Zaterdagmid. dag groote belangstelling. Wij merkten op den burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, de kunstenares Charly Tooron de kunstenaars Matthieu Wiegman, Vos kuil, B. Essers en vele anderen. Dr. J. Hemelrijk sprak een openings woord en stelde in het licht, dat er nogal eenig verschil is tusschen een tentoonstel ling van werk van waarachtige kunste naas en uitstallingen van de z.g. verkoop schilderijtjes. Wie zich in dit opzicht cultureel wil ontwikkelen, raden wij, aan deze tentoon stelling eens een bezoek te brengen. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was Zon dag als yolgt: Nandoe, uitreis, te Singapore. Specht, uitreis, te Basra. Wielewaal, thuisreis, te Athene. Reiger, thuisreis, te Rangoon. SPORTVLIEGTUIG BIJ GOTHENBURG VERONGELUKT. Twee dooden. Een sportvliegtuig is ten zuiden van Gothenburg in zee terecht gekomen. De beide inzittenden, de bestuurder en een jong meisje, zijn om het leven gekomen. Geen persoonlijke ongelukken. Professor dr. Jean Piccard, de broer van den bekenden stratosfeeronderzoe- ker August Piccard, heeft, nadat hij Zondagmorgen met een nieuw soort ballon voor een proeftocht was opge stegen, een noodlanding moeten ma ken, waarbij de geheele ballon ia brand vloog. De professor zelf bleef hierbij ongedeerd. Met 2000 kinderballonnetjes de lucht in. J Dr. Piccard wilde aantoonen, dat zijn plan, om met een nieuw soort ballon,-die uit 2000 kleine ballonnetjes bestaat, tot een hoogte van 32 K.M. op te stijgen uitvoer baar is. Hij had daarom een kleineren bal lon, bestaande uit 80 met waterstofgas ge vulde ballonnetjes, laten vervaardigen, waarmede hij een proefvlucht ondernam en zeven uur in de lucht hoopte te blijven. Een menigte van circa 3000 personen waS bij het vertrek, dat des morgens om 6.08 uur te Rochester plaats vond, tegenwoor dig. De ballons stegen vlug op en bereikten spoedig een hoogte van 165 meter. Daarna verdween het vreemde ballonnenoomplex in Oostelijke richting. Eenigen tijd later seinde dr. Piccard, die een radiotoestel aan boord had, dat de vlucht vlot verliep en hij reeds een hoogte bereikt had van 3000 me ter. Alles was wel aan boord. De professor liet tevens weten, dat hij niet voor zons opgang zou dalen. De ballon schijnt boven Lansing op 120 K.M. afstand van Rochester in moeilijkhe den te zijn geraakt, zoodat de professor be sloot een noodlanding te maken. Deze ver liep echter zoo ongelukkig, dat alle bal lons in brand vlogen en de instrumenten in den gondel totaal vernield werden. De pro fessor telegrafeerde kort daarna aan zü» vrouw, dat hij bij deze noodlanding ongr- deerd was gebleven. Voorloopig geen verdere plif*'1. Professor Piccard heeft tegenoV«'de journalisten verklaard, dat hij van ®te" ning is, dat de brand, welke zijn baÜ1"1 heeft vernield, veroorzaakt is door een ont ploffing, welke hij had doen ontstaan °m de touwen, die eenige ballonnetjes met éen gondel verbonden, door te snijden. Tevoren was de ballonvaarder reeds gedwongen ge' weest met zijn revolver eenige ballonnetje stuk te schieten om te kunnen dalen. Piccard is zes uur in de lucht geweest. Hij heeft 180 K.M. afgelegd en een hoogt® bereikt van 3500 meter. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de professor mede geen directe plannen te hebben voor een nieuwen bal* lontocht. De Amerikaansche marine heeft nasporingen naar miss Amelia Earhart en Noonan opgegeven en gisteravon medegedeeld, dat niet verder naar hen gezocht zal worden. Het Amerikaansche vliegkampscb'P Lexington heeft bevel ontvangen z'cB naar San Diego (Californië) te bege ven. De kosten van het opsporen yaJ> Amelia Earhart. Volgens niet-officieele ramingen ^ee de federale regeering een bedrag van V1 millioen dollar uitgegeven voor het opsp ren van Amelia Earhart.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7