Fraaie sport op de Alkmaarsche Wielerbaan ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 19 JULI 1937 Kilian-Vopel winnen den koppelwedstrijd, PIJNENBURG WINNAAR VAN DE OMNIUM. D.A.W. zwemt succesvol in Wormerveer. SPORT EN WEDSTRIJDEN Wielrennen Een zeer talrijk publiek heeft gister avond het uitstekende programma van de Alkmaarsche wielerbaan zien af draaien en heeft getuige kunnen zijn van prachtige sport, van felle jachten, van harde demarrages, alles van zulk een kwaliteit, dat iedereen zien kon, dat er nog wel eenig verschil is tusschen de cracks en de plaatselijke grootheden en dat ook de strijd der grooten nog iets anders is dan wat we op de trainings wedstrijden zien. Er viel zelfs veel te leer en! Want hoe heeft Pijnenburg zijn achtervolging gereden! Niet door in een razend tempo te starten en zich leeg te rijden, maar door precies de krachten te verdeelen. Hij won daardoor de achter- Volging juist toen velen dachten, dat de i(Pijn" een verloren race reed. Een vrij kalm begin en een heel geleidelijk opvoeren van het tempo, dat bracht hem de zege. Hy be kommerde zich er niet om, dat Kilian en Billiet in de eerste 10 ronden winst boekten; hü reeds zijn eigen race en kon daardoor tenslotte Kilian lappen en Billiet tot op een kleinen afstand naderen. Tevoren had hij reeds in de sprint met beide renners afgerekend. Een sprint van de allerbeste kwaliteit, waarin de Groote Pa penburg zeer plotseling beide anderen ver raste en meteen een nieuw baanrecord ves tigde van 10,2 sec., wat nog altijd een gemid delde van ruim 55 K.M. beteekent! Waar hij ook in de 500 M. tegen het hor loge de snelste was, won Pijnenburg op wel zeer gedecideerde wijze den omnium voor profs. Een omnium van geheel anderen aard was die tusschen het Haagsche koppel Beukers Buchly en de Alkmaarders DerksenPronk. We hebben in dezen wedstrijd weer eens de opmerkelijke goede sprintcapaciteiten van Derksen kunnen zien. Natuurlijk niet in zijn serie tegen Pronk, die Pronk volgens afspraak won, maar wel in zijn series tegen de beide Hagenaars. Tegen Beukers lag Derksen in 2e positie, maar even voor de bel glipte hij binnendoor en demarreerde toen zoo vlug, dat Beukers er heelemaal niet aan te pas kwam. Met Buchly rekende Derksen af, door direct den kop te nemen. Toen Buchly demarreerde, ving de Alcmariaan hem netjes op, zette meteen door en won met groot gemak. Pronk deed het anders. Eerst werd hi door Buchly volkomen verrast en tegen Beukers reed hij lang niet tactisch genoeg. Hij had dezen rit kunnen winnen, als hij op het laatste rechte eind niet omgekeken had. Nu werd hij op de streep geklopt. Beide Alkmaarders reden echter in de klassementrace zeer tactisch en bezetten de beide eerste plaatsen, zoodat tenslotte de koppelachtervolging de beslissing moest brengen. En eerst nu toonden de Alcma- ïianen hun snelheid, want reeds na 8 ronden werden de Hagenaars gepasseerd. Pellenaars was de beste in de klassement race voor profs. Van de vijf klassements won hij er 4, terwijl hij een keer tweede werd. Zijn koppelgenoot Slaats bezette de tweede plaats met 9 punten, terwijl Dekuij- scher derde werd met 5 punten. Een 10 K.M. wedstrijd voor profs en on- afhankelij ken werd door Slaats gewonnen die met Dekuijscher een ronde had weten uit te loopen. De vechtlustige Dieterman ver overde tenslotte de derde plaats. Tenslotte was er nog de 100 ronden-race voor amateurs en nieuwelingen. Wellicht was deze race wat taai geworden, als niet een premie was uitgeloofd voor een winst ronde. Dat beteekende feilen strijd, waarm Jaap Schipper langen tijd een kans scheen te hebben om de ronde te nemen. Tenslotte zette Groot den vluchteling achterna en toen was de kans verkeken. Nadien zijn er aog tal van uitlooppogingen gedaan, maar niets hielp, zoodat de eindspurt moest beslissen. En toen gebeurde het: Eenhoorn, die een uitstekende koers had gereden, la-g voorop; tweede was Jan Groot, derde Th. Pronk en vierde Evers. In de laat ste ronde zou Groot naar voren gaan, reeds was hij Eenhoorn een kwart wiel voor. toen de renners met elkaar In aanraking kwamen. Eenhoorn viel en was kansloos. En Groot kwam als eerste over de streep. De jury kon niet zien, wat er precies ge heuld was en liet den uitslag afhangen van het rapport van den bochtcommissaris. Deze wist te vertellen dat Jan Groot zijn clubge noot had aangereden en zoo werd Groot ge diskwalificeerd. Erg bevredigend is deze uitspraak niet ge weest. Natuurlijk kon de kamprechter zelf geen andere beslissing nemen, maar de vraag is: heeft de bochtcommissaris inderdaad een Overtreding gezien? Waar het pubhek buitengewoon snel was hl het nemen van een conclusie en evenmin als de anderen precies kon zien, wat er ge- buerd was, hebben wij het de moeite waard gevonden, om eens nader te informeeren bij de renners, die den val zagen. En nu is het merkwaardige, dat niemand iets gezien heeft, dat reglementair niet in orde was. En even merkwaardig is het, dat niemand den bocht- cnmmifs«rig gezien heeft, ja dat de rappers zelfs opmerkten, dat deze niet op de plaats was en niets gezien kon hebben! Alleen dit is zeker: beneden de roode streep is er niets gebeurd: daar reed Eenhoorn en Groot er boven. Beide renners zelf kunnen het ge beurde niet verklaren, Evers en Th. Pronk zeggen, dat Groot geen enkele overtreding beging en een der profs, die het geval zag, oordeelde, dat Eenhoorn wellicht wat te vermoeid geweest ie en daardoor zijn stuur- vastheid tijdelijk verloor. Intusschen betreuren wij het gebeurde evenzeer als iedereen, maar onze overtui ging is, dat van opzet hier geen sprake is. De koppelwedstrijd. En nu de koppel wedstrijd. Deze is er één geweest van de allerbeste kwaliteit, 't Be gon al direct goed, want nauwelijks was het startschot gelost, of de jachten begonnen. De Duitschers en Belgen bleken onmiddel lijk vechtlustig en voordat men er eigenlijk op verdacht was, hadden beide koppels reeds een ronde voorsprong genomen op het veld. Daarbij bleef het echter niet, want Slaats Pellenaars en PijnenburgDeneef namen geen genoegen met een achterstand, zoodat die vlugge winst oorzaak werd van onge kend felle jachten. Telkens en telkens weer trok een der koppels er tusschen uit en het duurde niet lang, of nieuwe winstronden werden geboekt, echter door alle vier kop pels, zoodat tenslotte slechts bereikt was, dat de mindere grootheden een achterstand kregen. En zoo gebeurde het, dat na- 150 ronden KilianVopel en BillietDekuijscher sa men aan den kop gingen en SlaatsPelle naars en PijnenburgDeneef op één ronde volgden. Maar ziet, juist even voor het tweede klas sement kwam Pijnenburg los. Hij kromde zijn rug en heel alleen wist hij zijn achter stand in te halen en mede de leiding te nemen. Zoodat op de helft van den wedstrijd drie koppels aan den kop lagen. Dat had weer een ander gevolg: Slaats Pellenaars moesten hun ronde ook hebben en ze vochten er voor. Ze vochten hard en lang en met al hun felheid. Maar ze kregen geen kans, want steeds weer trokken de an deren mee. Alleen, de zwakkere koppels kregen het te zwaar en verloren meer en meer terrein, behalve BakkerDuineveld, die het tempo vrij goed bij hielden en zich met 2 ronden achterstand wist te handhaven Zoo fel was de strijd, dat het derde klasse ment moest vervallen; zoo fel was de strijd, dat een nieuw record op komst scheen. Toch kwam dat nieuwe record niet. Want met nog nauwelijks 10 K.M. te rijden kwam Pijnenburg bij het aflossen te vallen. Hij kreeg een leelijke knieblessure en moest op- zeer fraai geweest en we hadden Pijnenburg geven. Wat jammer was, want de strijd was op zijn best gezien. Dat ongeval drukte het tempo een tijdlang en toen was er geen kans meer op oen nieuw record. Wel was de situatie nog steeds interessant, omdat de Belgen en de Duit schers in puntental precies gelijk stonden. Zoodat het laatste klassement de beslis sing moest brengen. En ziet: hoewel Kilian ingesloten was, dus kansloos, zag hij even een gaatje; hij glipte er door en won in grooten stijl het klassement en daarmee den wed strijd. Een prachtig, boeiend slot van een zomer- schen sportavond. En een bewijs, dat ook zoo'n koppel wed strijd zeer boeiend en mooi kan zyn, als er maar een goede, strenge jury is. Die door een directie gesteund wordt. Bravo renners! knap gedaan. De uitslagen. De uitslagen luiden: Omnium voor profs: a. sprint: 1. Pijnenburg (laatste ronde 10.2 sec.), 2. Kilian, 3. Billiet. b. achtervolging: 1. Pijnenburg, 2. Billiet, 3. Kilian. c. tijdrace 500 M.: 1. Pijnenburg 31.8, 2. Kilian 32.4, 3. Billiet 33.8. Totaal: 1. Pijnenburg 3 3 3 9 pt., 2. Kilian 2 1+2 5 pt., 3. Billiet 1 2 1 4 pt. Koppel-omnium: Buchly—Beukers en DerksenPronk. a. sprint: le serie: 1. Derksen (10.6); 2. Beu kers; 2e serie: 1. Buchly (11); 2. Pronk; 3e serie: 1. Beukers (10.8); 2. Buchly; 4e serie: 1. Pronk (12,2); Derksen; 5e serie: 1. Beu kers (10,6); 2. Pronk; 6e serie: 1. Derksen (10.6); 2. Buchly. b. klassement-race: 1. Pronk 3 1 3 7 pt.; 2. Derksen 0 3 2 5 pt., 3. en 4. Beukers en Buchly elk 3 pt. c achtervolging: Pronk—Derksen halen na 8 ronden Buchly—Beukers in. Totaal: 1. Pronk—Derksen 19 pt., 2. BuchlyBeukers 11 pt. Klassementwedstrijd 5 K.M.: 1. Pellenaars 3 3 3 3 14 pt.; 2. Slaats 3 2 0 2 2 9 pt.; 3. Dekuijscher l+0 2 l 1 5Pt' 10 KM voor profs: 1. Slaats; 2. Dekuij scher. Op 1 ronde: 3. Dieterman. 100 ronden voor am* en nieuw.. 1. Th. Pronk; 2. P. Evers; 3. J. Groot. 60 K.M. koppelwedstrijd 1 Kilian—Vopel 1+ 4 8 13 pt., m uur 21 min. 27.2 sec., 2 Billiet-Dekuy- scher 3 2 6 11 Pt-J 3. Deneef (alleen) K V. ALCMARIA. Gereedschapsvergoeding. Zondag werd door de A-klasse 4 door de B- en C-klasse 3 ronden gereden met bij elke ronde een klassement. De strijd was spannend, al werd deze spanning even onderbroken door een val partij welke heel goed aflep. De uitslag was: A-klasse: 1 J. Schipper, 2 Th. Pronk, 3 J. Boon. B-klasse: 1 E. Bos, 2 P. Evers, 3 C. Kuilenboer, Strijbis, 5 P. Pranger. C-klasse: 1 Wester, 2 de Boer, 3 Bruinen Vendel met gelijk aantal punten, 5 Spanjaard. Zaterdagavond werd er op de Wieringer- baan gereden met het volgend resultaat: Klassementrace nieuwelingen: 1 K. Eenhoorn, 2 Baardman, 3 C. Kui lenboer. Ploegachtervolging gewonnen door Th. Pronk, Evers, Schipper en Hanewald. Sprint voor amateurs: 1 Derksen, 2 Hegeman, 3 Pronk. Afvalwedstrijd nieuwelingen: 1 Groenewoud-Kramer, 2 Bosma, 3 Holle beek. Koppelwedstrijd 1 Derksen-Pronk op 1 ronde, 3 Groot- Evers, 3 Th. Pronk-Schipper. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De veertiende rit over de Pyreneeën bracht geen beslissing. Tegen de verwachting in heeft de veer' tiende rit van de Ronde van Frankrijk geen beslissing gebracht tusschen de favorieten, die met gering onderling verschil de eerste plaatsen in de algemeene rangschikking be zetten. Naar men weet stonden, aan den voet van de Pyreneeën, Sylver Maes, Lapebie, Vinici, Desseaux en Vissers in het algemeen klasse ment met gering onderling tijdsverschil op de vijf eerste plaatsen. Lapebie was slechts 2 minuten en 18 seconden achter op Sylver Maes, een achterstand, welke niet grooter is geworden. En dit houdt eigenlijk lof in voor het rijden van Lapebie, die een minder goed klimmer is dan de Belg. Doch in de monster etappe van Zaterdag, over 325 K.M., in drie gedeelten verreden, hield Lapebie op de bergen de Belgen uitstekend in de gaten, elke poging tot demarrage was bij voorbaat tot mislukking gedoemd, omdat de rennners elkaar nauwlettend bewaakten. Voor de eerse maal in de geschiedenis van de Ronde van Frankrijk zijn de bergbeklimmers er niet in geslaagd hun kunde door geslaagde uitlooppogingen op de machtige bergen met minutenwinst te vergoeden. Reeds om vier des morgens werd gestart voor het eerste gedeelte van de etappe, van Perpignan naar Bourgmadame, een afstand van 99 K.M. Op de helft van den afstand gingen Sylver Maes, Vervaecke en Amberg er plotseling tusschenuit, doch deze poging had alleen maar tot gevolg, dat het peleton in twee groepen werd gesplitst. In de sprint won Meulenberg. Op het tweede gedeelte ging het over de ruim 1900 meter hooge Puymaurens. Bij het beklimmen bleven ook hier de renners bij elkaar en zelfs Barren dero kreeg geen kans een voorsprong te nemen. Te Aix-les-Thermes won Canardo in de sprint. Na een uur rust werd vertrokken voor het derde gedeelte over 167 K.M. r.aar Luchon In gloeiende hitte werd de ruim 1200 meter hooge Col de Port beklommen. En ook bij het bestijgen van de ruim 1000 meter hooge Portet d'Aspet bleef het veld bij elkaar Meulenberg won weer eens in de sprint te Luchon, waarmede hij opnieuw bewees de beste sprinte van deze ronde te zijn. In het algemeen klassement kwamen geen wijzigingen voor, zoodat Sylver Maes nog steeds de gele trui draagt. 4 m. 46 sec.; 3. A. Bakker, Geel-Zwart, 4 m. 48 sec. 100 M. hardloopen heeren: 1. A. Groot, Vios, 11.9 sec.; 2. A. Tuin, A.F.C., 12.2 sec.; 3. C. Smit, Vios, 12.9 sec. 100 M. hardloopen junioren: 1. G. Groot, Vios, 13.2 sec.; 2. Jac. de Nijs, Vios, 13.6 sec.; 3. J. Pater, H.S.V., 14.1 sec. Verspringen kleinste adsp. Vios: 1. Jac, Koot, 3.26 M.; 2. Jn. Pronk, 2.80 M.; 3. G, Mosch, 2.75 M. Verspringen groote adsp. Vios: 1. W. Ligt hart, 3.59 M.; 2. A. Overpelt, 3.45 M.; 3. Jn. Kraakman, 3.31 M. Discuswerpen heeren: 1. A. Keet, D.O.S., 24.83 M.; 2. A. Groot, Vios, 24.40 M. Estafette heeren 4 x 100 M.: 1. Vios, 50.3 sec.; 2. A.F.C., 50.3 sec+3. D.O.S., 52.4 sec. H.S.V., dat oorspronkelijk als derde aan kwam, werd gediskwalificeerd. Estafette junioren 4 x 100 M.: 1. Vios, 55.4 sec.; 2. H.S.V., 55.9 sec. Voor de vereeniging die het hoogst aantal punten verkreeg, werd bovendien nog een mooie vereenigingsprijs beschikbaar gesteld. De uitslag was hiervan: Vios, Warmenhui zen, 41 punten; H.S.V., Heiloo, 15 punten; Geel-Zwart, 't Zand, 8 punten; A.F.C., Alk maar, 7 punten; Berdos, Bergen, 4 punlm; D.O.S., Hoorn, 4 punten; Z.A.P., Anna Pau- lowna, 3 punten. Winnaar was dus Vios 'et 41 punten. 2OpUltronde: 4. Slaats—Pellenaars 4+3+2 9 pt Op 2'ronden: 5. Bakker—Duineveld 1 pt. Athletiek ATHLETIEKWEDSTRIJDEN OP HET V.I.O.S.-TERREIN TE WARMENHUIZEN, Onder zeer gunstige weersgesteldheid heeft de sportver. V.I.O.S. te Warmenhuizen j.L Zondag zijn athletiekdag gehouden. De uitslag van de verschillende wedstrijden is als volgt: Kogelstooten Junioren: 1. G. Tesselaar, Vios, 9.02 M.; 2. P. Nannes Vios, 8.62 M. Kogelstooten heeren: 1. K. Pronk, Vios, 9.37 M.; 2. M. M. Hoebe, H.S.V., 8.92 M. Hoogspringen kleinste ads. Vios: 1. Jac. Koot, 1.05 M.; 2. Jn. Pronk, 0.90 M.; 3. G. Mosch 0.90 M. Hoogspringen grootste adsp. Vios: 1. W. Ligthart, 1.15 M.; 2. A. Overpelt, 1.10 M.; 3. Jn. Kraakman, 1.10 M. Polsstokhoogspringen heeren: 1. A. Broer- sen, Geel-Zwart, 2. P. Vader, Geel-Zwart De le en 2e prijswinnaars zyn aangewezen bij loting. Toen er nog vijf athleten aan den strijd deelnamen, brak jammer genoeg de polsstok, en aangezien er geen reserve aan wezig was, moest onverwacht deze wed strijd beëindigd worden. 400 M. hardloopen heeren: 1. A. Groot, Vios 59.2 sec.; 2. W. Ellis, Berdos, 59.3 sec.; 3. G. Molenaar, Vios, 60.3 sec. Hoogspringen heeren: 1. A. Pekelharing, A.F.C., 1.62 M.; 2. P. Vader, Geel-Zwart, 1.62 M.; 3. P. Alkemade, Z.A.P., 1.52 M. Hoogspringen junioren: 1. G. Groot, Vios, 1.37 M.; 2. T. Pater, H.S.V., 1.37 M.; 3. Jn. Groot, Vios, 1.37 M. Verspringen heeren: 1. C. Smit, Vios, 5.63 M.; 2. P. v. Alkemade, Z.A.P., 5.50 M.; 3. K. Pronk, Vios, 5.50 M. Verspringen Junioren: 1. G. Groot, Vios, 4 94 M.; 2. T. Pater, H.S.V., 4.88 M.; 3. J. v. d. Berg, H.S.V., 4.80 M. 1500 M. hardloopen heeren: 1. C. Bakker, H.S.V, 4 m. 42 sec.; 2. P. Keeman, H.S.V., Zwemmen NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN „DE HAARLEMSCHE WATER RATTEN". Rie Mastenbroek heeft voet blessure. Ter gelegenheid van den waterpolowed- strijd NederlandDuitschland organiseerde de H.Z. en P.C. de Waterratten in de ge meentelijke zweminrichting aan de Klever laan te Haarlem nationale zwemwedstrijden. Daar de beste krachten hadden ingeschre ven, waren de verwachtingen bijzonder hoog gespannen. Een teleurstelling was het, dat Rie Mastenbroek wegens een voetbles sure verstek moest laten gaan. De belang stelling was zeer groot. In het nummer 100 M. borst-crawl dames ging de strijd in hoofdzaak tusschen R. van Veen en A. Stijl. Lang bleef laatstgenoemde bij, maar op de laatste 25 meter toonde Rie tje van Veen haar meerderheid. De 200 M. borstcrawl heeren bracht vin- nigen strijd tusschen Scheffer en van der Kuil. Op de laatste 5 M. werd de strijd be slist in het voordeel van van der Kuil. De 200 M. schoolslag dames ging in hoofd zaak tusschen de zwemsters Waalberg en Stroomberg. Na de eerste 100 M. liep mej. Waalberg uit en wist onbedreigd te win nen. De 200 M. schoolslag heeren bracht den Nederlandschen recordhouder H. Smitshuij- sen aan den start. Direct nam hij een voor sprong, waarbij verder vinnige stryd gele verd werd om de tweede en derde plaats. Op de 100 meter rugslag dames maakte vooral mej. Kint (Rotterdam) het de wereld recordhoudster mej. Senff (A.D.Z.) uiterst lastig. De strijd bleef spannend tot het einde toe. De 100 M. rugslag heeren bracht een ver rassing, doordat hier de Nederlandsche re cordhouder J. C. Scheffer door zijn clubge noot van Schouwen verslagen werd. Vele prijzen behaald op de wedstrijden van „Het Zwet" Voor de door de zwem- en poloclub „Het Zwet" te Wormer uitgeschreven kringwedstrijden bestond wederom een ruime Alkmaarsche belangstelling over de behaalde resultaten kan men alleszins tevreden zijn. Meer dan op welke wedstrijden ook heeft D.A.W. gis teren op de baannummers bewezen van zeer groote kracht te zijn en in ieder ge val zijn de D.A.W.-ers langzamerhand dè gevreesde tegenstanders geworden. Van de keurcollectie zwemmers en zwem sters ontbrak helaas Corry de Vos Burchart en daardoor zijn zeker nog eenige prijzen teloor gegaan al kunnen we niet anders zeg gen dein dat de anderen zich bijzonder kra nig geweerd hebben. Zoowel op de individueele banen als op de team-nummers is het voor D.A.W. succes vol geweest. Het begon al goed toen Annie Klünnen in de eerste serie 50 M. schoolslag dames als eerste aantikte. Ze is nog wel niet van die kracht als haar clubgenoote Corry de Vos Burchart, maar er is in haar zwemmen toch een vooruitgang te bespeuren. In dit nummer kwam de vroegere geduclv te zwemster Janny Spreeuw zelfs „nicht im frage", want dames als Tr. Bakker (Zwet), G. Kat (Kroosduikers) en A. v. Loenen (Kroosduikers) zijn in den laatsten tijd be ter geworden, en behaalden thans de prij zen. Bij de 25 M. vrye slag adsp. meisjes wis ten Willy de Vos Burchart en Marietje Maar- leveld resp. den 3en en 4en prijs in de wacht te sleepen met tyden 15.8 en 16.4 sec. Daar Lyda v. Doorn verhinderd was aan deze wedstrijden deel te nemen, kwam al leen Bep Smit uit in het nummer 50 M. borstcrawl dames, waarin ze na de dames Janny Spreeuw en B. Goedhart als derde aantikte met een tyd van 36.4 sec. De sensatie van den dag was wel het feit, dat by de 50 M. vrije zwemwijze adsp. jon gens niet minder dan vier D.A.W.-ers met de prijzen gingen strijken en dat nog wel op een wijze dat geen der andere deelne mers eraan konden tippen. Zelfs de jury leden staken hun bewondering over deze prestatie niet onder stoelen en banken (figuurlijk gesproken, want in het geheele bad was noch een stoel, noch een bank te ontdekken!) en waren eenige oogenblikken ontsteld over deze snelle adspiranten. P, Wulp stond aan den kop met 30 sec. precies, Frans Mays tweede met 30.2 sec., de andere Wulp volgde met 30.8 sec. en Wim de Vries sloot de rij met 32 sec. En wij hebben zelfs reden te meenen, dat Wim de Vries nog iets sneller kon. Een boeiend schouwspel leverde de 200 M. schoolslag heeren. Toevallig lagen in de eerste serie 3 D.A.W.-ers, n.1. Dick Imhülsen, Dik v. d. Wilk en Ab v. Beek. En hoe prach tig is deze serie verloopen. v. Beek trok èr na 50 M. uit en behield tot het einde een ruimen voorsprong. Toen was er weer den spannenden tweestrijd tusschen de „Dikken", die ook hier tot vlak voor het eind rustig en kalm hun baantjes trokken, voor elkaar geen duimbreed wijkend. D. v. d. Wilk won van hen tweeën op handslag. In de tweede serie lagen Boot, Gerkens en Mays tegen elkaar en zonder aan Gerkens iets te kort te doen (immers, zijn tijd 3 min. 1.6 sec. is schitterend!) mag Frans Mays toch wel heel tevreden zijn met zijn 3 min. 6.2 sec., ook al is hij dan gediskwalificeerd we* gens onjuist keeren. Het lag voor de hand, dat Willy de Vos Burchart beslag legde op den eersten prijs 50 M. rugslag dames. Veel strijd had ze niet te leveren, want de tweede aankomende mej. C. Breggeman bleef met 45.8 sec. twee se conde achter haar. De 100 M. borstcrawl heeren is nog altijd jammer genoeg een baan waarop D.A. W. niet kan meespreken. Alleen E. Groothui zen startte hier en bleef bij de prijswinnaars Koeman, v. Hinte en Breeuwer ver achter. Tijd 1 min. 18 sec. Doordat Corry de Vos Burchart ontbrak bij de 4 x 25 M. vrije zwemwijze adsp. meisjes, trok D.A.W. zich van dit nummer terug. Anders was het gesteld bij dit nummer voor jongens. Daar startten zelfs twee ploe gen, die zonder slag of stoot le en 2e wer den. In de tweede ploeg lagen D. v. d. Wilk, P. Vogtschmidt, G. Wulp en D. A. Imhülsen (tijd 1 min. 0.6 sec.), terwijl in het eerste team Dijkstra, Mays, de Vries en P. Wulp met elkaar de zege uit het water sleepten (tijd 55.8 sec.) In hevig spannenden atmosfeer verliep het nummer 4 x 50 M. vrije zwemwijze estafet te dames. Had Bep Smit op de laatste baan niet gezigzagd, dan ware ook hier de over winning geweest, doch nu werden de Bruin- visschen-meisjes eerste in 2 min. 30 sec., dus 0.8 sec. voor op de Alkmaarsche, met name de dames Maarleveld, de Carpentier, W. de Vos Burchart en B. Smit. En tot slot volgde de 5 x 50 M. vrije zwem wijze heeren, dat eveneens voor D.A.W. een eclatant succes werd .De „heeren" voor Alk maar hadden gemiddeld den leeftijd van 14 jaar, doch zwommen er zeker niet minder om en lieten dit keer zoowel Nereus als de Bruinvisschen achter zich. Een complimen tje voor Wim de Vries, Fokke Dijkstra, Fr. Mays en de onafscheidelijke gebr. Wulp is hier op de juiste plaats. Prachtig, een tijd van 2 min. 38.4 sec. In vroolijke stemming had de prijsuitrei king plaats, waarna in de meest enthou siaste sfeer den terugtocht naar Alkmaar werd aanvaard. Waterpolo D.A.W.'s EERSTE ZEVENTAL GEHULDIGD. Aanvoerder Caarls ontvangt plaquette wegens 15 jaar trouwen dienst. in het restaurant van Pesie's Natuurbad heeft Zaterdagavond een eenvoudige huldi ging plaats gehad van het eerste zevental van D.A.W., dat naar bekend veronder steld mag worden het kampioenschap 3e klasse K.N.Z.B. heeft weten te behalen. Alle heeren spelers waren aanwezig, be nevens een groot aantal leden, toen de voor zitter, de heer Hansen, in een korte toe spraak zyn vreugde uitsprak over het be haalde kampioenschap. Spr. stelde de be langrijkheid van dit feit in het licht en roemde de solidariteit van de spelers, waar door het mogelijk is gebleken een hechte ploeg samen te stellen. Met den wensch, dat de a.s. promotie-degradatie-wedstrijden een sportief en eerlijk verloop zouden mogen hebben, eindigde spr. zijn huldigingewoord wat betreft het zevental, bestaande uit de heeren Caarls, v. Beek, v. Straaten, Soecker, Ooyevaar, ten Herkei en Stammes, om zich daarna speciaal tot aanvoerder Caarls te wenden. Het is thans 15 jaar, dat je het waterpolo- spel beoefent en in dien tijd hebben we je leeren kennen als een speler van groot for maat, die altijd nog met hetzelfde enthou siasme te water gaat en steeds weer alles erop zet om voor zijn club het beste resul taat te bereiken. En mede, omdat je je zoo verdienstelijk hebt getoond by de training van de jongeren, mag hier een stoffelijke blijk van waardeering niet ontbreken. En terwijl een driewerf „hoera" werd aan geheven, overhandigde de voorzitter aan den aanvoerder een plaquette, waarop een in scriptie voorkomt „Ter herinnering aan 15 jaar D.A.W.-polo". In deze hulde betrok spr. den heer en mevr. Pesie, die ook altijd met liefde voor D.A.W. alles deden wat noodig is om in de vereeniging clubgeest te brengen. Binnengekomen was een felicitatie van den eere-voorzitter, den heer H. C. Lind. De heer H. Caarls dankte voor deze on derscheiding met welgekozen woorden en

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8