£uchtvuaet Jhovinciaal Tlieuws Agenda £aatste betichten Weet&edcht mk* N.V. DE BANK VAN SAS, te Alkmaar. Vliegtuig op soldaten gevallen. SPOORSTRAAT 38. TELEF. 3850. Deposito's. Coupons. Rekeningen-courant. Laat ons Uwe Effectenorders uitvoeren en Gij en wij zijn tevreden. Safeloketten vanaf f 5.— per jaar. UITGEEST SCHAGERBRUG NOORDSCHARWOUDE OUDESLUIS WESTWOUD TEXEL STOM PETOREN BERGEN HEERHUGOWAARD Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Mlooi gebruinde Huid Alkmaar, Donderdag. V DE TOESTAND VAN DR. VAN DAM. Naar wij uit Den Haag vernemen, heeft Dr. van Dam wederom een rustigen nacht gehad. De patiënt heeft gister reeds eenig voedsel tot zich kunnen nemen. De toestand is, naar omstandigheden, redelijk weL OFFICIEELE ONTVANGST VAN DE INDISCHE PADVINDERS. Ter gelegenheid van hun bezoek aan Alkmaar zullen de Indische Padvinders Vrijdagmiddag te 2 uur door het gemeen tebestuur officieel ten stadhuize worden ontvangen. AANRIJDING TE NIEUWE NIEDORP. Gisteravond kwam de heer R. B. per auto uit de richting van het dorp en be hoorlijk richting aangevende wilde hij over steken om het links van den weg liggende erf op te rijden. Toen reed een achter hem aankomende D.K.W., bestuur door den heer L. B. uit Alkmaar, zijn Citroen in de flank. De botsing was nog al hevig en het mag een wonder heeten, dat zich geen persoonlijke ongelukken hierbij hebben voorgedaan. De materiëele schade is echter niet gering, vooral de D.K.W. zag er zeer gehavend uit. De schuld zou ook volgens ooggetuigen vermoedelijk zijn te wijten aan den be stuurder der D.K.W., die zeer snel reed en te laat heeft gezien, dat de Citroen richting naar links uitweek, om met tamelijk snelle naar links uitweek, om met tamelijk snellen vaart te passeeren. Hij kon toen onmogelijk tijdig meer stoppen en een botsing was on vermijdelijk. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. NA VELE WEDERWAARDIGHEDEN Gistermiddag kwam een 17-jarige jonge man zich aan het bureau van politie aan melden als ontvluchte uit het opvoedings gesticht Valkenheide te Maarsbergen (U.) Hij was tezamen met een 18-jarigen kame raad daaruit ontsnapt, waarna hij langs ver schillende wegen met vrij veel avonturen Alkmaar bereikte. In Zaltbommel hadden ze een roeiboot ontvreemd, waarna zij de Waal zijn afgezakt om tenslotte koers te zet ten naar Dordrecht. In Zwyndrecht namen de heeren een paar fietsen weg ont hun reis te vervolgen. Deze tocht vond zijn einde te Scheveningen, alwaar zij den nacht in een kermispakwagen doorbrachten. Den volgenden dag vatten zij het plan op om per auto verder te reizen en maak ten hierbij gebruik van een weggenomen personenauto, waarmee zij een tochtje maakten tot aan den rand van Haarlem. Om weer eenige verandering in het plan van den dag te brengen, werd de auto aan den kant van den weg geplaatst en ging men per fiets verder. In Alkmaar vond de een het voldoende en meldde zich, zooals gezegd, bij de politie aan, terwijl de ander zich naar Bergen aan Zee begaf om zich vervolgens verder uit de voeten te maken. De gestolen vehikels werden steeds door hen ergens in de gemeente achtergelaten. De fiets van den zich alhier bevindenden jongen was op het Kerkplein neergezet. De knaap zal zich bij de politie te Haar lem moeten verantwoorden en is daartoe vandaag naar die gemeente overgebracht, waar verdere maatregelen zullen worden genomen. DIERENBESCHERMING. De Inspecteur van Dierenbescherming verzoekt ons opname van het volgende: In een tuintje in de Leeuwenhoekstraat verzorgt een zwarte poes haar 3 jongen (pl.m. 10 dagen oud), allen in goede condi tie en zeer geschikt voor een boerderij. Op de Sandersloot is zwervend aangetrof fen een mooi Cypersch poesje. Voorts is ter beschikking een wit poesje, beide pl.m. 10 weken oud. Eigenaars of liefhebbers kunnen zich hedenavond vervoegen tusschen ly, urn: bij den heer C. Verwer, Inspecteur Die renbescherming, Baanstraat, Alkmaar. In verband met de vele klachten over on gedierte bij onze huisdieren, vooral gedu rende de maanden Juli en Augustus, zij het volgende aanbevolen: In den handel zijn zeer goede verdelgings middelen voorhanden. Poeder de dieren er goed mede in, binnen een uur is poes of hond vlooivrij. Luizen verwijdert men daar na met een stofkam. Gebruik vooral geen benzine, petroleum of lysol, men heeft er geen resultaat mede en 't is zeer schadelijk voor de huid. Schagenteeken (Elzerluizen) verwijdert men het beste door eenige druppels benzine of terpetijn op den kop van de luis te drup pelen. Na eenige minuten de ltiis met een tangetje verwijderen. Vriendelijk verzoek: breng geen zwervers bij den inspecteur, houdt het dier eenige dagen bij u. Binnen enkele dagen tracht de inspecteur een plaats te vinden. (Wanneer dit in verband met een ons gestelde vraag ook de woning dieren- vlooien herbergt, doet men het best overal waar deze insecten kunnen nestelen in sectenpoeder te strooien Red. Alkm. Crt.) IN VERZEKERDE BEWARING GESTELD. Zekere P. T. uit Uitgeest is gearresteerd •wegens onzedelijke handelingen met minderjarig meisje en in Alkmaar in zekerde bewaring gesteld. een ver- GESLAAGD. De heer A. Dirkmaat te Broek op Lan- gendük slaagde voor het examen Engelsche Handelscorrespondentie voor de Vereeni- ging van Leeraren in de Handelsweten schappen. VERBOUW GEGUND. Door de architecten J. en C. D. v. Reij en- dam is namens den heer D. C. de Gier op gedragen het verbouwen van het winkel huis Langestraat no. 88 aan den laagsten inschrijver, den heeer J. Huiberts Jr. aan nemer alhier. RONDOM T SLOT OP DEN HOEF. Aangaande het plan van de P. W. B. om rondom de fundamenten van het oude Slot op den Hoef een uitgebreid park aan te leggen, kan worden medegedeeld, dat behalve de daaromheen gelegen gronden, ook de woning van den heer Gorter is aan gekocht, een en ander echter onder goed keuring van Gedeputeerde Staten van Noordholland. De boerderij naast de woning van den heer Gorter zal niet worden aangekocht. Het water in de gracht van het oude Slot heeft thans zijn normale hoogte be reikt, zoodat de uit drie groote deelen bestaande fundamenten geheel door wa ter zijn omringd, en door pas aangelegde houten bruggen onderling met elkander verbonden zijn. Hoewel nog niet geheel zeker, bestaat 't plan om de fundamenten dezen zomer op bepaalde dagen, onder leiding ter bezich tiging open te stellen. Drie dooden in Denemarken. Volgens te Kopenhagen ontvangen berichten is gistermorgen bij Schleswig een vliegtuig op een groep soldaten gevallen. Een soldaat kwam om het leven, veertien werden er zwaar en negen licht gewond. Een echtpaar op een motorfiets uit Kopenhagen, dat op het oogenblik van het ongeluk voorbij reed, kreeg brandende benzine op het lichaam; zoowel de man als de vrouw zijn aan de verwondingen bezweken. DE RAMP VAN DE „HINDENBURG". In het rapport van het Amerikaansche departement van handel over de ramp van de „Hindenburg" wordt gezegd, dat deze vermoedelijk is ontstaan door een vonk statische electriciteit, welke een mengsel van lucht en zuurstof heef doen onbranden. Hieraan wordt toegevoegd, dat er geen enkel bewijs is, dat de ramp door sabotage zou zijn veroorzaakt. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: „Specht" (uitreis) te Singapore, „Valk" (uitreis) te Athene, „Reiger" (thuisreis) te Athene. NAAR DE HARSKAMP. Van 26 Juli a.s. tot 31 Juli d.a.v. wordt het 21e Regiment Infanterie (waarbij zijn ingedeeld de dienstplichtigen uit de provin cie Noordholland) gekampeerd in het Infan- terie-Schietkamp in de Harskamp, tot het houden van gevechts-schietoefeningen; een der Stafmuziekkorpsen van de Landmacht gaat met de troepen mede. HERHALINGSOEFENINGEN. Heden zijn bij het Regiment Kust-Artille- rie te Den Helder 100 man van de lichting 1933 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen gekomen. IVE GREAT FRYSKE LaNGEANNE. 29-30 31 Juli. Het is blijkbaar niet algemeen bekend, dat op de IVe Graet Fryske Langeanne ook bui ten de lezingen veel te genieten zal zijn. Beide avonden wordt in Hoorn een demon stratie kantklossen gegeven door de kant werkschool te Wijdenes; er is een boeken- uitstalling van „It Fryske boek", waarin ook de West-Friesche uitgaven niet zullen wor den vergeten, uitstalling van Makkumer aardewerk, Hindelooper houtwerk, souve nirs aan het Congres, vervaardigd door de bekende zilverfabriek Begeer te Utrecht, enz. Op den eersten avond worden Westfriesche voordrachten gegeven, benevens Gysbert- voordrachten in kostuum. Deze laatste heb ben onlangs in Leeuwarden een groot suc ces geoogst; de tweede avond zal worden gevuld met een concert, aangeboden door de gemeente Hoorn. Dit concert zal worden uit gevoerd door het bekende Hoornsche Har moniecorps „Kunst na Arbeid", dir. de heer G. Boedijn. Dit alles zal geschieden in de zalen en tuin van het Parkhotel te Hoorn. Medemblik ontvangt hare gasten in de prachtige oude ridderzaal van het Radboud- slot en werkt heel hard om het terrein rondom het kasteel in orde te krijgen, opdat de historische vorm tot zijn recht zal komen. Bovendien zal daar een zeer bizonder uit stalling van oude archiefstukken zijn, waar op o.m. de handteekeningen van Prins Wil lem, Maurits, Al va, Bossu, Sonoy en an dere bekende namen voorkomen. Autotochten worden gemaakt op den eer sten dag naar Hoom, den tweeden dag naar Enkhuizen. Het congres wordt door de ge meentebesturen van de steden Hoorn, Enk huizen en Medemblik officieel ten Stadhuize ontvangen. Dicht bij het kasteel Radboud te Medem blik is een ideaal kampeerterrein. In Westfriesland wordt de grootst moge lijke moeite gedaan de gasten onvergetelijke dagen aan te bieden, en dit zullen het on getwijfeld worden. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P- Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling werken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bowien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Schoorl (in het oude postkantoor): Tot 26 Juli tentoonstelling van werken van den kunstschilder E. J. Bowien. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De postiljon van ^onjumeau (hum., rom hoofdrollen Leo Slezak, Willy Eichberger, Lucy Englisch. Toegang voor eiken leeftijd, City-theater, 8 uur, hoofdnummer De man die wonderen kon doen (fant.); hoofd rollen Joan Gardner en Ralph Richardson Extra: de kroningsfeesten te Londen (in natuurlijke kleuren). Toegang boven 14 jaar. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Bleeke Bet (Holl. amus.-fiim); hoofdrollen Sylvain Poons, Fientje de la Mar, Johan Elsensohn, Jopie Koopmans, Johan Hees ters e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Donderdag 22 Juli. 7.30 uur, Alkmaarschp wielerbaan, trai ningswedstrijden. De kermis. De kermis behoort weer tot het verleden. Begunstigd door uitstekend weer is zij zeer kalm en vlot verloopen; er werd van onre gelmatigheden eigenlijk niet gehoord. Des Zondags was er buitengewoon veel publiek en werd het getal bezoekers op ongeveer 10.000 personen geschat. De diverse inrich tingen maakten dan ook uitstekende zaken, in het bijzonder de diverse café's met dans gelegenheden en de autoskooter. Deze in richting met haar auto's, voorzien van ben zinemotoren, was voor Uitgeest iets geheel nieuws; er werd dan oqk een zeer groot gebruik van gemaakt. Met uitzondering van de bioscoop, want voor deze inrichting was het alle dagen eigenlijk te mooi weer, en den steilwand, een attractie die zoo goed als al haar aantrekkingskracht verloren heeft op een kermis, daar er slechts zeer weinigen eenig belang hierin stelden, hebben eigen lijk alle inrichtingen goede zaken gemaakt. In het bijzonder verdient vermelding de tram, door eenige ingezetenen geëxploiteerd. Hiervan is een zeer ruim gebruik gemaakt. Overdag zat zij vol met kinderen; 's avonds zag men er vele ouderen in, die eens op hun gemak een toertje door het dorp maakten. Ged. Staten hebben in verband met de kermis en paardenmarkt 1937 te Schager- brug ontheffing verleend van de betreffen de verbodsbepaling van het wegenreglement Noordholland. Hierdoor zal het mogelijk zijn de kermis en paardenmarkt op den Schagerweg in Schagerbrug te houden. Maat van de eigenheimers. De maat van de eigenheimers is door de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale op ver zoek van den handel veranderd en als volgt vastgesteld: Drielingen van 30 tot 40 mm, grooten van 40 tot 60 mm en bonken 60 mm en op. Kermis lief en leed. De kermis 1937 is hier weer achter den rug. Mede door het buitengewoon mooie weer was het zoowel Zondag als Maandag en Dinsdag zeer druk op de kermis en in de diverse lokaliteiten. Er zijn dan ook onge twijfeld goede zaken gemaakt. Vooral des Zondags was er veel publiek op de been. De verschillende danslokaliteiten waren te klein om de bezoekers te bergen. Over het algemeen heerschte er een echte feeststem ming. Niet altijd ging het er echter even vredig toe. Zoo werden Zondag klappen uit gedeeld met een bierfleschje, waardoor een kermisganger danig in het gelaat werd ge wond. In den nacht van Dinsdag op Woens dag, toen de kermis op zijn einde liep, ont stond een heftige vechtpartij tusschen een 10-tal jongelieden. Een van deze vechtlusti- gen kreeg van een collega een onbehoorlijke beet in den neus, terwijl een zekere D. B. uit Schagen zoodanig werd toegetakeld, dat hij in den strijd het bewustzijn verloor. Dit slachtoffer werd bij een der omwonenden binnengedragen. Het bleek, dat hij een ern stige verwonding aan een oog had opgeloo- pen, zelfs zoodanig dat hij het oog mogelijk zal moeten missen. Na door dr. Boerma te 't Zand te zijn behandeld, is hy later naar zijn woning te Schagen vervoerd. Gelukkig vond deze vechtpartij buitens huis plaats, zoodat het gros van de kermis- vierenden door dit minder fraaie evenement niet werd gestoord. Natuurlijk heeft de politie deze zaak in onderzoek. Burgemeester herbenoemd Met ingang van 20 Augustus is tot burge meester dezer gemeente herbenoemd de heer G. P. Haverkamp, gemeente-secretaris. Schapenfokdag. De datum van den jaarlijkschen Scha penfokdag op Texel is vastgesteld op 6 Sept. a.s. Het vee hiervoor moet te 8 uur op het marktplein te Den Burg worden aan gevoerd. Op dezen schapenfokdag zullen alleen voor geregistreerd wolvee prijzen beschikbaar worden gesteld, niet-ge- registreerd vee wordt wel geprimeerd en gekeurd, doch het komt voor de geldprijzen niet in aanmerking. De Texelsche landbouw organisaties hebben drie premies van 25 beschikbaar gesteld, terwijl ook de vereen. „Het Texelsche Schapenstamboek" verschil lende premies heeft uitgeloofd. Brandweerdemonstratie. Woensdagavond kwam de bemanning van de Alkmaarsche motorspuit, onder com mando van den heer Lind, een demonstratie geven op de buurt bij de Noordervaart, welke groote belangstelling trok. Wethou der Spaan en de burgemeester woonden deze demonstratie bij. Met een geweldige vaart schoot het water boven de boomen de lucht in, vormend een dichten nevel, als ware het een rookgordijn. Na afloop trok de bemande motor, onder luid sirenegeloei, naar het dorp Oterleek, ons achterlatende in het veilige besef, dat wij bij het uitbreken van een brand een krachtige hulp voor het roepen hebben. Concert Zaansch-Kamer-Orkest. Dinsdag 8.15 uur wordt men in de ge legenheid gesteld in de Ruïnekerk een concert bij te wonen van het Zaansch- Kamer-Orkest, onder leiding van den heer Piet Mever. Als solisten verleenen aan dit concert hun medewerking onze plaatsgenoot, de fijne tenor Michel Gobets, en de violist A. v. Diepen. Het orkest bestaat uit: 4 le en 4 2e violen, 2 altviolen, 2 celli, 1 contrabas; als blaas-instrumenten: 2 fluiten, hobo, clarinet, fagot, 2 waldhoorns, trompet, trombone en slagwerk, in totaal 23 musici. Deze musici hebben zonder uitzondering een vak-opleiding doorgemaakt op één onzer officieele instellingen voor muziek onderwijs (conservatorium of muziek- lyceum) en verschillende van hen zijn als gediplomeerd leeraar(es) voor hun instru ment werkzaam. Op he programma komen werken voor van Handel, J. S. Bach, J. Ch. Bach, Haydn, W. A. Mozart, Naumann, Vivaldi, Corell, Quantz, enz., terwijl de modernen vertegenwoordigd zullen zijn door Lyri sche Suite van G. Boedijn, Poême van J. W. Felderhof, de suite uit de opera „Pierrot en Manestraal" van Jac. Jansen; werk voor strijkorkest van Henk Badings. In Haan's boekhandel zijn voor dit con cert voorverkoopkaarten verkrijgbaar voor 0.65. Het kerkje moet te klein zijn. Schoolfeest. Gisteren vierde de geheele jeugd van de buurtschool het jaarlijksche feest. Met twee bussen der H.A.B.O., die, als naar ge woonte, gevolgd werd door een bus met oudere belangstellenden en de proviand auto van de Boorder, werd om 9 uur ver trokken. De tocht ging over Alkmaar, waar de Hertenkamp werd bezichtigd. Van hier zette men ongeveer half elf koers naar Vel- serend om het natuurbad te bezoeken. Hier genoten de kinderen volop. Het weer was buitengewoon schitterend en naar evenre digheid was de gelegenheid voor ontspan ning en vermaak voor de opgetogen jeugd. Vooral het baden viel in den smaak. Den ouderen ontlastte het van veel zorg, dat hier niet de gevaren van de zee, die een ononderbroken toezicht eischen, dreigen. Tevens werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de ruïne van Brederode te be zoeken en ook dit bleek voor de jeugd een ware attractie. Hierna werd de terugtocht over Bakkum naar Bergen aanvaard, in welke laatste plaats men nog in den speeltuin verpoosde. Om ruim zeven uur vertrok men naar honk en om ruim acht uur arriveerde men weder in Hugowaard. De commissie kan weder met genoegen op een welgeslaagden dag terugzien. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats ten eerste voor den ijverigen secretaris, den heer Kooij, die ook dit jaar weder zich moeite noch zorg ontzag om alles vlot en regelmatig te doen verloopen. Ongecorrigeerd INDIE HOORT ZIJN PADVINDERS. Het Indische contingent voor de Phohi-microfoon. Hedenmiddag van 15.10—15.25 uur is via den Phohi-zender Phi op een golflengte van 16,88 meter een uitzending tot stand gekomen door het Indische padvinders-con tingent naar het moederland. De Phohi-lei- ding stond hier aanvankelijk voor een pro- leem, daar op het programma der padvin ders een bezoek en lunch te Naarden ston- en geboekt, zoodat het een onmogelijkheid zou zijn geweest, tijdig te Hilversum te zijn. e padvinders loopen n.L nagenoeg uitslui- en, ®n maken geen gebruik van vervoer middelen. Een uitweg werd daarop echter gevonden, door het terrein en de oude stu dio s van den zender te Huizen speciaal voor deze uitzending in orde te laten maken, zoo- Meest matige westelijke wind; gedeelte lijk bewolkt; waarschijnlijk nog enkele regenbuien; iets wanner overdag. Na eenige regenbuitjes warmer weer op komst. De depressie heeft zich oostwaarts uitge breid en begint in het westen af te nemen, in het zuidwesten herstelt zich de hooge- drukking. De Britsche eilanden hebben op klarend weer met matige tot krachtig» westelijke winden en weinig regen. In Scandinavië dringt de regen verder haar het midden door, in Zweden is het nog warm. Duitschland heeft onweersachtig weer in het oosten en koeler weer met regenbuien in het westen. In Zwitserland stijgt de barometer en klaart de lucht op, Frankrijk heeft eveneens betrokken lucht en in het zuiden hooge temperatuur. In het algemeen is geleidelijk opklarend weex met overdag iets hoogere tempera tuur te wachten, maar een secundaire over Engeland kan nog enkele regenbuien bren gen. Mededeeling aan den landbouw. In het etmaal van des avonds 20 tot des avonds 21 Juli is in de omgeving van Broek op Langend ij k en in het midden van het land de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.39 uur tot 4.32 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juli. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 23 4.04 4.31 0.39 0.54 24 4.41 5.06 1.17 1.33 25 5.16 5.41 1.50 2.08 26 5.49 6.16 2.24 2.42 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juli. Hoog water. Laag water. Dat. vm. nm. v.m. nun. 23 4.01 4.28 0.27 0.42 24 4.38 5.03 1.05 1.21 25 5.13 5.38 1.38 1.56 26 5.46 6.13 2.12 2.30 van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ot. dat juist op tijd de padvinders voor de microfoon konden staan. Het programma werd aangevangen met het zingen van enkele Krontjong-liederen, waarna de hopman enkele vertegenwoor digers van elk der in het contingent voor komende rassen in zijn eigen taal in het kort interviewde. O.a. werd gesproken in het Javaansch, Maleisch, Madoereesch, Chi- neesch en Arabisch. Eenige amusante voorvallen over de reis kwamen ter sprake en het geheele vlot ver- loopende en interessante programma werd besloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. Het ligt in de bedoeling, om in de toe komst ook padvinders-contingenten uit an dere werelddeelen, als Amerika en Afrika, in de gelegenheid te stellen een uitzending te verzorgen naar hun moederland. DE KWESTIE MR. DR. W. M. WESTERMAN. Het Haagsche raadslid zet moti veering uiteen. Het lid van den Haagschen gemeen teraad mr. dr. W. M. Westerman heeft aan het Verbond voor Nationaal Hef- stel een schrijven gezonden in ant* woord op het door gemeld verbond aati mr. Westerman gedaan verzoek om in verband met zijn toetreding tot de N. S. B. zijn raadszetel ter beschikking te stellen. Mr. Westerman zet in dit schrijven uit een, dat hij aan het verzoek, als lid van den Haagschen gemeenteraad te bedanken, geen gevolg zal geven. Als gronden voor zyn weigering voert hij in de eerste plaats aan, dat de organi satorische banden die hem met het ver bond voor nationaal herstel verbonden, reeds geruimen tijd zyn verbroken, en dat het verbond er niettemin in berust heeft, dat hij zijn taak in den raad bleef vervul len, zich daarbij baseerend op het feit, dat in schrijvers opvattingen met betrekking tot het gemeentelijk bestuur geen wijziging was gekomen. De heer Westerman is van meening, dat zyn toetreding tot de N.S.B. in dezen toestand geen verandering heeft gebracht. Voorts wijst de heer Westerman ®r®P' dat by de verkiezingen van 1935 op de lyst van nationaal herstel 20.113 stemmen zyn uitgebracht, voor een belangrijk ge deelte afkomstig van kiezers, wier sympa thie naar de N.S.B. uitging. Mr. Westerman meent, dat hij het vertrouwen, dat i°° talrijke kiezers in 1935 in hem hebben g®" gesteld, zou beschamen, indien hij schentyds het lidmaatschap van den Haag schen raad zou prijsgeven.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2