s I t iHHettiand NOORD-LIMBURG. Het land der varens. ®oc-o -»««*** JhuUopcOQCCUfUtiG eeewoo» De bestrijding der werkloosheid. Vischvergiftiging. Stempeling nieuwe rijwielplaatjes. de verminderng van personeel bij de ned. spoorwegen. lijk van verdronken kanovaarder gevonden. De heer C. R. T. baron Krayenhoff, voor zitter der Algemeene Nederlandsche Ver eeniging voor Vreemdelingen, schrijft ons Noord-Limburg verschilt wel heel veel Van het zuiden dier provincie, alom bekend om zijn heerlijk schoon. Maar als men meent, dat er op den langen weg van Mook tot Sittard niets te genieten valt, vergist men zich al heel erg. In het uiterste noor den vindt meri al direct de schitterende Mookerhei, waar mooie bosschen op het op heuvelend terrein tot wandelen nooden Daar had in 1574 de rampzalige slag plaats» die het leven eischte van twee dappere Nassauers. Even verder ligt de Plasmolen met zijn beroemde beekwandeling, zijn fraaie boschpartijen op de heuvels, zijn Hei- kuil, zijn Groene water, om maar iets te noemen. De eindelooze Napoleonsweg voert ons door Gennep met het mooie stadhuisje, dat de breede dorpsstraat zoo aardig afsluit. Venlo het stadje van plezier geeft veel moois in zijn oud stadhuis en zijn talrijke oude geveltjes. Dan Roermond! Waar de vroolyke Roer zich in de snel vlietende Maas stort, waar vruchtbare ak kers malsche weiden omzoomen, ligt het oude Rurefemunde. Geldersche vorsten ko zen er hun residentie. De stamboom dier vorsten wortelt in het duister verleden. De sage vertelt er het volgende van: Een verschrikkelijke draak verontrustte het land van Pont, vooral door zijn stinkende adem, die de lucht uren ver in den omtrek verpestte. Wichard van Pont wapende zich met den dolk, die door zeven en twintig zijner voorvaderen was gedragen en doodde onder een bloeiende mispelboom het ver- foeilijkte monster, dat duidelijke verstaan baar „Gelre! Gelre!" rochelend, voorgoed zijn verpestenden adem uitblies, terwijl de bloesem van den mispelboom zich mengde met het drakenbloed. Wichard huwde zijn schoone bruid, Margaretha van Zutfen, en bouwde op de plaats van zijn heldendaad een stad, door hem Gelre geheeten. Van het graafschap, dat aan deze stad zijn naam ontleende, zou Roermond weldra de hoofdstad worden en na langen tijd nog, nadat het rijk zich noortwaarts had uitge breid, en Nijmegen de oudste, Zutfen de rijkste en Arnhem de lustigste werd ge noemd, gold Roermond voor de grootste. Het bezit in de Munsterkerk en Kathe draal twee bedehuizen van groote bekend heid. De eerste is een overblijfsel van een vroegere abdij, door graaf Gerard III in het begin van de 13e eeuw gesticht. Hersteld in oorspronkelijken luister door Roermond's grooten bouwmeester, wiens standbeeld het Munsterplein siert, vormt het de trots der inwoners. De Kathedraal, een parochiekerk, dateert uit het begin der 15e eeuw. Het interieur maakt door zijn groote afmetingen en door de trotsche lijnen der gewelven een groot- schen indruk. De gebrandschilderde ramen laten een schemerlicht door, dat alles met een geheimzinnigen glans overgiet. Bij hooge feesten wordt een prachtig vloerkleed ge bruikt, door de dames der Roerstad naar een teekening van Dr. Cuypers vervaar digd. De Steenen Brug, ook Maria Theresiabrug genoemd, die over de Roer ligt, moge niet zoo oud zijn als de St. Servaarbrug te Maastricht, mooi is ze ongetwijfeld en daar bij ongeschonden. Het tegenwoordige stadhuis dateert uit het laatst der 17e eeuw. De klokken in den toren gaven in vroegere tijden het sein tot het vegen der straten en het sluiten der herbergen. Een eindje ten noorden van Roermond ligt het bizondere mooie kerkje van Asselt op een hoogte aan de Maas, een der gebou wen, waarover Monumentenzorg zijn be schermende hand uitstrekte. Het intieme bedehuis trekt jaarlijks een groot aantal be zoekers, evenals het museum van cultuur geschiedenis er vlag tegenover. Ook de kerk van St. Odiliënberg is een bezoek zeker waard. De omstreken van Roermond zijn rijk aan natuurschoon. Vooral het bekoorlijke Leudal aan den overkant der Maas gelegen, is de laatste paar jaar zeer bekend gewor den. Men kan het bereiken via het kasteel Horn, waar eens de bekende graaf van Hoorne woonde, die in 1568 met den graaf van Egmond het leven op het schavot liet en het dorpje Nunhem. Voorbij de St. Ser vatiuskapel komen wij door een schilder achtige holle weg bij de oude Leumolen, waar het stroomende beekje het molenrad doet wentelen. Voor plantenliefhebbers is het Leudal een paradijs. In een korte spanne tijds ont dekten we maar eventjes zeven varensoor ten. Aanbevelenswaardig is een wandeling van de oude molen stroomopwaarts tot het bruggetje, om aan de overzijde terug te keeren. Een wandeling van een paar minuten brengt ons dwars door het bosch over de heuvelrug naar het dal van de Roggeler beek, dat zoo mogelijk een nog rijkere flora vertoont. Een schilderachtige land weg voert eveneens naar het laatstgenoem de beekje, waar blauwe klokjes een natuur lijke border vormen op de steenen boog brug. Het is hier vooral mooi! door de bosschen op de hellingen der heuvelruggen voeren diepe karresporen naar de boschgeheim- nissen, leiden smalle varenpaadjes naar de intiemste plekjes. Wij vinden sr heerlijke boschdreven, waar het wandelen een intens genot wordt. Omtrent de oorzaak van de vergiftiging deden verschillende geruchten de ronde. Aanvankelijk meende men haar te moeten zoeken in waterverontreiniging door te Bre da gevestigde industrieën, doch dit schijnt niet juist te zijn. Hoewel een chemisch- bacteriologisch onderzoek eerst zekerheid kan geven, wordt als het meest waarschijn lijke aangenomen, dat bij de wegverbetering van de Baronielaan van de laatste dagen olie en koolstof in de rioleering zijn achter gebleven, welke stoffen na de plasregens in de Mark zijn geloosd en op deze wijze het water hebben verontreinigd. Daarop zou ook het olieachtige laagje, dat zich aan de op pervlakte van het water bevond, wijzen. De schade, welke aan den viachstand in het stroomgebied van de Mark is aange bracht, is op het oogenblik nog niet bij be nadering te schatten. Een brief van minister prof. mr. C. P. M.Romme aan de besturen van de centrale werkgeversorganisaties en aan de vier arbeidersvakcen trales. Naar de Volkskrant verneemt heeft de minister van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, aan de besturen van de centrale werkgeversorganisaties en aan de vier groot ste arbeidersvakcentrales een brief gericht, waarin de minister o.m. het volgende zegt: „Een van de meest belangrijke urgente problemen, waarmee ik mij in de naaste toekomst zal moeten bezighouden, is wel het vraagstuk der werkloosheid. Eensdeels zal getracht moeten worden den omvang der werkloosheid zooveel mogelijk te beperken, anderdeels de geldelijke gevol gen der werkloosheid zoo doelmatig moge lijk te regelen. Ik beperk mij in dit schrijven tot het eer ste punt. Uiteraard ligt een groot deel daarvan bui ten mijn bemoeiing. Het aantal werkloozen hangt niet alleen in sterke mate af van in ternationale factoren, maar ook van het al gemeene economische beleid, waarmee niet ik in de eerste plaats mij heb bezig te hou den. Wel echter ligt het op mijn terrein te over wegen of door regelingen op het gebied van den arbeid zelf iets kan worden gedaan om een zoo groot mogelijk aantal personen aan den arbeid te krijgen en te houden op een wijze, die economisch verantwoord is. Ik heb hiermede met name op het oog re gelingen, die een zoo goed mogelijke ver deeling van den arbeid over de beschikbare arbeidskrachten verzekeren. Wellicht kan in deze ook met behulp van het publiek gezag iets ten goede worden ge daan. Ik denk daarbij aan maatregelen als: een meer gelijkmatige verdeeling van den ar beid over verschillende tijden van het jaar; het twee-op-een-stelsel; de regeling van den toevloed van nieuwe arbeidskrachten tot het bedrijf; uitschakeling van personen, die we gens onbekwaamheid of leeftijd niet of niet meer kunnen worden geacht tot het bedrijf te behooren. Het komt mij voor, dat, wil men dit vraagstuk bezien, zulks alleen bedrijfsge- wijze goed kan geschieden, in dier voege, dat men zich vak voor vak afvraagt, of in deze richting iets is te doen, en wat dan. Te dien einde zou ik gaarne de voorlich ting hebben van hen, die de bedrijven in hun dagelijkschen gang en hun algemeen ver band overzien. Ik zal het dan ook zeer op prijs stellen over dit onderwerp in de tweede helft van Augustus of begin September ook met uw vereen iging een onderhoud te hebben, waar bij dan ter sprake zal komen: 1. of in be paalde bedrijven vermoedelijk iets in bo- venstaanden geest zal zijn te doen en even tueel in welke richting; 2. welke bedrijven in de eerste plaats zouden moeten onder zocht en op welke wijze, waarbij ik allereerst denk aan de ïhedewerking van de bedrijfs- raden en bij ontstentenis daarvan aan die van eventueel ter zake te vormen paritaire commissies". De minister besluit dan zijn brief met een beroep te doen op de medewerking der betrokken organisaties. Vrijdag 23 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (8—12— 4—7.30 en 9—18— VARA, de AVRO van 12—4— en de VPRO van 7.309.uur). 8.Gr.pl. 10.VPRO-morgen wij ding. 10.20 Deel. 10.40 Gr.pl. 11.10 Verv. deel. 11.30 Gr.pl. 12.Kovacs Lajos' orkest en gr.pl. 2.Lyra-Trio. 2.45 Orgelspel. 3.15 Avro-dansorkest. 4.Gr.pl. 5.Kinderuurtje. 5.30 Gr.pl. 6.Musica en gr.pl. 7. De droogmaking van de Zuiderzee, causerie. 7.20 Gr.pl. 7.30 Nieuws. 7.35 God in ons leven, causerie. 8 20 Zang en piano. 8.30 Literaire causerie. 9.VARA-Grootorkest en solist. 10.Gr.pl. 10.30 ANP- ber. 10.40 VPRO-avondwijding. 11.Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30 12.Fantasia. HILVERSUM, 301 M. (Alg. progr. KRO). 8—9.15 en 10—Gr.pl. 11.30 Bybelsche causerie. 12.Berich ten. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Orgelconcert. 3.Gr.pl. 4. Alt en piano. (4.10 Gr.pl.) 4.40 Gr. pl. 5.10 De KRO-melodisten. te- Land- en tuinbouwhalfuur). 7. Ber. 7.15 Werkgelegenheid voor Nederlanders in het buitenland, causerie. 7.35 Musica catholica. 8— ANP-ber. 8.15 KRO-orkest, solis ten en gr.pl. 9.30 Lilly Mathé's Zi geunerorkest. 10.Gr.pl. 11.10 De KRO-boys en solist. 11.4012. Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pl. 12.05 Bariton en orgel. 12.50 John- ny Rosen en zijn Band. 1.35 So praan, bariton en piano. 2.20 Gr.pl. 3.05 Pianovoordr. 3.35 Rep. 4.05 Revue-progr. 4.50 Gr.pl. 5.20 W. Collins' orkest en soliste. 6.20 Ber. 6.45 Bariton en cello. 7.35 Voor tuinliefhebbers. 7.50 Relais uit Amerika. 8.20 BBC-orkest. 8.50 Al Collins en zijn Band. 9.20 Ber. 9.40 People on the move, causerie. 10.Komische voordr. 10.15 Viool en piano. 11.Deel. 11.20 Billy Bissett en zijn Canadians. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.50 Het De Souza- orkest en zang. 4.20 Jean Charron- Trio en solist. 5.20 Cello en piano. 7.20 Zang. 7.50 Pianovoordr. 8.05 Zang. 8.50 Fluit, harp en zang. 9.20 Vroolijk progr. 10.50 Gr.pl. 11.20 1.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Vliegeniérs- orkest. 7.30 Gr.pl. 8.50 OmrOep- schrammelensemb'e. 9.50 Gr.pl. 12.20 Westduitsch Kamerorkest. 2.35 Gev. concert 4.20 Omroep- Amusementsorkest. 6.20 Zang. 7.10 Gr.pl. 8.20 Götz von Berlichingen- progr. 9.20 Omroeporkest. 10.50 12.20 Her bert Fröhlich's orkest en het Bumcke-saxofoonkwartet. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Wlllie Lewis' Entertainers en de Lanigiro Hot Players. 6.20 Viool- soli. 6.50, 7.20 en 8.20 Gr.pl. 8.40 Radiotooneel. 9.05 Gr.pl. 9.20 Sym- phonie-concert mmv. solist. 11 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 12.50 Gr.pl. 1.05 Salonorkest. 1.30 Klein orkest. 1.50 Zang. 2.2.20 Gr.pl. 5.20 Accordeonsoli. 5.40 en 6.35 Gr.pl. 6.50 Pianovoordr. 1,35 Kla- rinetsoli. 8.20 Voor Oud-Strijders. 8 5011.35 Feestprogr. voor Oud- Strijders. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gr.pl. 9.20 Muziek uit Kïrn- ten. 10.20 Ber. 10.50—12.20 Herb. Fröhlich's orkest en het Saxofoon kwartet Bumcke. (11.05 Weerbe richt). GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.05, Nor- mandie 10.0510.35, Parijs Radio 10.35—12—, Lond. Reg. 12—12.35, Keulen 12.3513.20, Brussel VL 13.20—13.35, Keulen 13.35—15.20, Luxemburg 15.2016.20, Keulen 16.20—17.20, Parijs R. 17.20—18.50, Brussel Fr. 18.5019.20, Brussel VI. 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.50 21.20, Keulen 21.2022.15, Droit- wich 22.15—23—, Berlijn 23— 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lille 9.209.50, Luxemburg 9.5010.35, Lond. Reg. 10.3511.35, Droitwich 11.3515.35, Lond. Reg. 15.35 16.05, Droitwich 16.0518.20, Brus sel VI. 18.20—18.45, Droitwich 18.45—21.40, Lond. Reg. 21.40 22—, Brussel VI. 22—22.35, Lond. Reg. 22.35—23.20, Droitwich 23.20 —24— Lijn 5: Diversen. Kerkje van Asselt (foto A.N.V.V.) In de Mark bij Breda. In het riviertje de Mark bij Breda heeft zich een geval van vischvergiftiging voor gedaan. Omstreeks elf uur Dinsdagavond bemerkten voorbijgangers van een koolasch- pad, dat van de Baronielaan naar de nieuwe woonwjjk in den Boeimeerpolder leidt en waarvan slechts enkele personen gebruik maken, een ongewoon geplas in het water van het riviertje de Mark. Bij nadere be schouwing bleek, dat honderden visschen, waarbij snoeken van 40 tot 60 c.m. lengte, brasem, voorn en bliek, bedwelmd aan de oppervlakte zwommen en zelfs in doods angst tegen den oever opzwommen, om daar luchthappend te blijven liggen. Eenige jon gelui maakten een roeiboot los en gingen op de vangst, waarbij in enkele oogenblikken niet minder dan een mudzak vol visch, waarvan de kleinste 15 c.m. mat, werd buitgemaakt. Woensdagochtend was de vergiftiging nog veel ernstiger en tienduizenden visschen dreven amechtig aan de oppervlakte van het water, waarvan twintig personen met net ten gewapend gebruik maakten de groot sten bij tientallen tegelijk uit het water te scheppen. Tusschen zes Uur 's ochtends en twee uur 's middags werden op deze wijze niet minder dan 15 groote zakken boven- maatsche visch uit de Mark geschept. Een gedeelte van deze visch werd door de bewo ners van de Baronielaan, waarvan de tuinen op de Mark uitkomen, in teilen schoon wa ter gelegd, waarna de visschen, waarbij snoeken van 30 en meer c.m., in enkele uren geheel van de bedwelming waren bekomen. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat voorbij de Baronielaan stroomopwaarts van de Mark geen bedwelmde of doode visschen werden gevonden en evenmin stroomaf waarts in de singels rond Breda. Het cen trum van de vergiftiging bleek alleen ge legen te zijn tusschen de Baronielaan en den Boeimeersingel ter hoogte van het nieuwe gebouw van de Kamer van koophandel en fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant. Daarboven en daar beneden dreven wel en kele bedwelmde en doode visschen, doch in vergelijking met het bovengenoemde was dit niets. Op dat gedeelte dreven Woensdag avond rond zeven uur eenige duizenden doode visschen, welke op dat oogenblik reeds een ondragelijken stank verspreid den. Merkwaardiger wijze werd eerst Wóensdagavond de politie in het geval ge mengd, hetgeen hieruit te verklaren is, dat een gedeelte van de Mark waar de vergifti ging zich voordeed, geheel over particulier terrein loopt, waar de politie derhalve niet surveilleert. De politie heeft onmiddellijk afdoende maatregelen genomen en wel door in de Mark, stroomafwaarts by den Boeimeersingel, een stuw van ijzergaas te plaatsen, waartegen tienduizenden doode visschen blijven liggen om door de gemeen tereiniging met netten opgeschept te.wor den en naar de vuilnisbelt te worden ver voerd. De Vereeniging Arbeid voor Onvol- waardigen heeft ook dit jaar weer een poging ondernomen om een vrij groot aantal onvolwaardige arbeidskrachten aart arbeid te helpen door hen te belasten met het stempelen met naam en adres van den bezitter van de nieuwe rijwielplaatjes. Dit is een ongezochte werkverschaffing voor een paar honderd onvolwaardigen, qig behalve een behoorlijke verdienste, de moreele winst baeken dat zy, die als regel buiten het productieproces vallen, thans de gelegenheid krijgen door eigen arbeid wat te verdienen. Het werk ligt buiten de gewone arbeidsmarkt, vormt dus geen concurrentie-object met de volwaardige arbeiders en wordt door de betrokkenen met dankbaarheid aanvaard. Het vorige jaar kon de vereeniging een kleine 10.000 loon uitkeeren. Naast het voordeel van de werkver schaffing voor onvolwaardige arbeids krachten biedt het stempelen der rijwiel plaatjes voor de bezitters het groote voor deel dat diefstal der plaatjes zoo goed als uitgesloten is. Die diefstal vindt nog veel vuldig plaats en vormt een van de perma nente moeilijkheden van politie en justi tie. Daarom heeft de politie in de plaatsen waar verleden jaar gestempeld is, op een rondvraag van de A. V. O. zonder uitzon dering verklaard, dat zij dit werk van de A. V. O. met sympathie begroet, ook om dat in de praktijk gebleken is, niet alleen dat diefstal van plaatjes hierdoor wordt voorkomen, maar in bepaalde gevallen zelfs diefstal van fietsen is voorkomen of opgehelderd kunnen worden. Tenslotte biedt de stempeling ook een groote waarborg tegen het verlies der plaatjes, omdat, wanneer daarop naam en adres is gestempeld, de bezitter als regel zijn plaatje terug krijgt, niet alleen omdat de vinder er geen belang bij heeft om het te houden, maar ook omdat deponeering der plaatjes onder enveloppe in de brie venbus, tot gevolg heeft dat de gestem pelde plaatjes door de post worden thuis bezorgd tegen portovergoeding. Uit een en ander is verklaarbaar, dat zoowel het departement van financiën als de plaatselijke politie, maar ook de post- autoriteiten en de plaatselijke overheid in de gemeenten waar gestempeld wordt, aan de actie van. de A. V. O. alle medewerking verleenen. In het bijzonder by de werkgevers en de werkgeversorganisaties bestaat de nei ging om het werk van de A. V. O. in zoo verre te vergemakkelijken, dat de pa troons voor hun personeelen de plaatjes laten stempelen en voor de verrekening van de kosten van plaatjes en stempeling zorg dragen. De A. V. O. is dan ook reeds in alle deelen des lands druk bezig geweest met de vóórstempeling, dat is de stempeling ten behoeve van de personeelen van fa brieken en werkplaatsen. Deze vóórstem peling brengt een ontlasting van de drukte die verwacht wordt tijdens den openbaren verkoop der plaatjes, die 23 Juli begint. Dan komen de slempelmachines, die thans binnenshuis in allerlei openbare gebouwen benut worden, in de onmiddellijke nabij heid van de postkantoren te staan, waar iedereen zijn plaatje kan koopen en tege lijk kan laten stempelen of waar men een stempeling kan ontvangen nadat men het plaatje bij het postkantoor gekocht heeft. In verband met den grooten toeloop die verwacht wordt, en het beperkte aantal machines, waarover de A. V. O. beschikt, zal het kunnen voorkomen, dat men queue moet maken, maar de voordeelen van de stempeling wegen dubbel en dwars tegen dit ongemak van even wachten op, al zou het alleen zijn doordat men door het offe ren van een dubbeltje een goed en sympa thiek doel steunt. In de plaatsen waar geen machines ge deponeerd zyn, kan. men zijn plaatje in de naast gelegen stad laten stempelen of stempeling vragen aan het centraal bureau van de A. V. O., dat gevestigd is Overtoom 187, Amsterdam. In 't laatste geval komen op de kosten van stempeling nog de kosten van aangeteekend terugzenden. Voor het eerst dit jaar geeft de A. V. O. ook gelegenheid om adresplaatjes te beko men voor koffers, tasschen, doozen, stok ken, parapluie's, enz. 4 15 cent. Het aantal personen in vasten dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen bedroeg op 31 Dec. j.1. 31.391 tegen 33.780 op 31 Dec. 1935 en verminderde dus met 1849 man in één jaar tijds. Gisteren heeft de visscher Smeenk uit Diemerdam op ongeveer twee honderd meter uit de kust het lijk aangetroffen van den ruim twintigjarigen C. Vink uit de Vrolikstraat te Amsterdam, die Zondag j.1. by het kano-ongeluk op het IJselmeer is verdronken, CONFLICT TE TILBURG. Tusschen de Nederlandsche Zuivel- centrale en een melkinrichting. Gisteren is een conflict uitgebroken tus schen de ambtenaren van den crisis-opspo ringsdienst der Nederlandsche Zuivelcen- trale en de directie van de kleine particu liere melkinrichting St. Hermelindus in de Besterdstraat te Tilburg. Alle voorradige melk werd gisterochtend door de ambtene ren met behulp der politie in beslag geno men, zoodat het personeel, ongeveer 20 venters, niet kon uitrijden. Reeds geruimen tijd geleden is de directeur, de heer van der H., door den inspecteur van den opspo ringsdienst gewaarschuwd tegen het ge bruik maken van een bepaalde karnmachi- ne, en niettegenstaande bij het laatste bezoek der ambtenaren de machine verze geld werd, ging de eigenaar rustig met het gebruikmaken ervan door, terwijl hij ver der toeliet, dat een groot deel der venters niet van een voorgeschreven ventvergun ning voorzien hun werk verrichtte. Gisterochtend nu barstte de bom. De ambtenaren legden beslag op den geheelen voorraad melk, een maatregel, die heel wat volk naar deze volkrijke buurt lokt en el- ken dag zal worden herhaald tot de direc tie de grieven uit den weg heeft geruimd. De betrokken venters zijn onmiddellijk per autobus naar Den Haag vertrokken om daar ter plaatse persoonlijk hun belangen te bepleiten. DE KANSELARIJ VAN HET NEDERLANDSCH GEZANTSCHAP IN SPANJE. De regeeringspersdienst deelt mede: In aansluiting aan het bericht betref fende de waarneming van. het consulaal- generaal te Madrid, wordt medegedeeld, dat, ter verzekering van een beter con tact met de regeering der Spaansche repu bliek, de kanselarij van H. Ms. gezant schap in Spanje tijdelijk naar Valencia is overgebracht. DOODELIJK MOTORONGELUK IN BELGIE. Delftenaar het slachtoffer- Op het gevaarlijke kruispunt Veldwezelt (België) heeft Woensdagmiddag een ern stige botsing plaats gehad tusschen een Nederlandschen motor en een Belgische luxe auto, waarvan de Nederlandsche mo torrijder, de ongeveer 40-jarige heer D. uit Delft, het slachtoffer is geworden. De heer D. kwam per motorrijwiel met zijn echtgenoote als duo-rijdster uit de richting Hasselt gereden. Op bovengenoemd kruispunt dook plotseling een Belgische luxe-auto op met het gevolg, dat een ge weldige botsing plaats had, waarbij de heer D. zeer ernstig verminkt werd. Ber taxi werden hy en zijn echtgenoote, die er betrekkelijk goed is afgekomen, naar het ziekenhuis Calvarienberg te Maastricht vervoerd. Hier bleek het noodig te zijn dat beide beenen van het slachtoffer geamputeerd werden. Daarenboven had hij ook nog ern stige hoofdwonden bekomen. Eenige uren later is de heer D. aan de bekomen verwondingen overleden. Zyn echtgenoote is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6