Agenda Moderne Kunstzaal Van Alkmaar: 5.40 8.00 11.00 14.00 16.00 18.00 a Stad m Omgeving. i| £aatste A jBucqedifke Stand ^comnüaal TUeum AMSTERDAMSCHf BEURS NASSAU-TAX. Tel. 3545 Redt de Alkmaarsche Sint Laurens. De kaasmarkt. DAT MOET U ZIEN „Soir de Paris", Bourjois H. van der Schilden, Per Alkmaar Packet naar Amsterdam De teraardebestelling van Marconi P. BOENDERMAKER Cz. Dagelijks geopend van 10 tot 12 eo t tot 4 uur. Ook des Zondags. ZIJPE Alkmaar, Vrijdag. DE TOESTAND VAN Dr. VAN DAM. Naar wij hedenmorgen telefonisch uit Den Haag vernemen, blijft de toestand van Dr. v. Dam zich bevredigend ontwikkelen. De patiënt heeft ook heden een rustige r-acht gehad en in den loop van den mor gen weer eenig voedsel tot zich genomen. Naar omstandigheden is de algemeene toestand thans zeer gunstig. De praktijk zal echter tot nadere aan kondiging worden waargenomen door de doktoren Broer e, Frederikse en Kersse- makers. Aan velen, die geacht worden hierin be lang te stellen, is thans het volgende schrij ven gezonden: Een wonderschoon kerkgebouw dreigt in te storten! De Sint Laurens- of Groote kerk van Alkmaar van oudsher een sieraad van Noordholland, het massale bouwwerk, waarvan de contouren reeds in de verte in het prachtige landschap de aandacht trek ken, dreigt een prooi te worden van sloo- pende krachten. De pers en de radio hebben U dezer dagen het ontstellende nieuws gebracht, dat, wat reeds geruimen tijd werd gevreesd, thans droeve werkelijkheid zal worden tenzi krachtig ingegrepen wordt: de eerste on heilspellende teekenen van wat een ramp kan worden hebben zich vertoond. Nog is er niets verloren. Nog is het trot- sche kerkgebouw, een van de fraaiste reli gieuze bouwwerken der Nederlandsche gothiek, dat reeds ruim vier eeuwen getuigt van de machtige scheppingskunst der Mid- deleeuwsche bouwmeesters, een imponeerend kunstwerk, dat landgenoot en vreemdeling met bewondering vervult. Nog bezit Alk- Maar, bezit Nederland in dit prachtige ge bouw een monument van zeldzame schoon' heid. Helpt mee om dit te behouden! De ramp, die dreigt, kan nog worden 'af gewend mits ten spoedigste hulp wordt ge boden. Veel is er noodig om het gebouw weer bestand te maken tegen den tand des tijds. Veel en grondig zal er moeten worden ge restaureerd, zal het verval kunnen worden gestuit. Helpt mee een onheil te bezwaren, dat den overgeleverd en rijkdom van onze oude bouwkunst een onherstelbaar verlies zou berokkenen. Stort daartoe Uw bijdrage op de giroreke ning nr. 61341 van den heer F. H. Ringers te Alkmaar, penningmeester van het Comité van Actie voor de restauratie der Alkmaar- sche Sint Laurens- of Groote kerk. Het voor deze actie gevormd comité is als volgt samengesteld: Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, Tj. N. Ade- ma, N, P. Andriesma, S. W. Arntz, Ds. W. D. M. Baar, Mr. J. Belonje, Mr. T. G. G. Boer- rigter, J. W. Boersma, T. Bonsema, Mr. J. P. Bosman, Ir. P. M. Bosscher, Mr. H. B. de Brueys Tack, Dr. J. Degenaar, Ds. C. van Dop, N. J. M. Dresch, H. van Drunen, G. C. Dun, J. F. M. Endel, mevr. van Sonsbeek Baning, Mr. G. C. B. van der Feen de Lille, Jhr. H. van Foreest, Jhr. N. van Foreest, D. Govers, Jb. Groen Azn., L. Groen, G. Grondsma, Mr. C. A. de Groot, P. Hartkamp, Dr. H. J. N. Hofstee, Mr. J. G. Holsteijn, G. H. Hoytink, Mr. E. H. Hijmans, J. G. A. Kerssemakers, H. Klaver, A. W. van Kleeff, Mr. A. Koelma, D. J. P. Kolles, G. Koop- mans, Ir. C. G. Kraijenhoff van de Leur, A. M. de Lange, Mr. C. J. de Lange, Mr. P. Langeveld, Mr. A. M. Ledeboer, Mr. A. J. M. Leesberg, P. N. Leguit, D. G. G. Marga- dant, Mr. M. Moens, J. van Reijendam Sr., F. H. Ringers, J. Ringers, Th. A. Ringers, D. Saai, D. J. Scheffel, B. H. J. Schouten, R. C. C. Schröder, A. Sietsma, G. van Slin gerland, G. J. Sluijmer, P. Termaat, W. van de Vall, Mr. R. Veendorp, C. Venneker, J. Vogelaar, G. Vos, C. C. Walraven, Ds. J. H. W. Warners en C. Wij den es Spaans. Aanbesteding uitvoeren van schoorwerken. Onder architectuur van den heer H. v. d. Kloot Meyburg te Scheveningen werd gisteravond namens de kerkvoogdij der herv. gem. aanbesteed het uitvoeren van schoorwerken enz. in de Groote Kerk. Deze werkzaamheden zullen vrij omvang rijk zijn en beoogen verder instortingsge vaar te voorkomen, een en ander in afwach ting van definitieve restauratie van de kerk. Deze voorloopige werkzaamheden zullen be staan in beveiliging van het schip der kerk door het maken van kratten aan muren en pilaren en het door trekstangen onderling verbinden daarvan, zoodat verder overhel len niet mogelijk zal zijn. De omgang om het koor zal beveiligd worden door verschillen de ijzeren banden. Voor deze werkzaamheden bleek groote belangstelling in de aannemerswereld te be staan. Er waren een zestigtal aannemers, af komstig uit verschillende provincies, aanwe zig in de consistoriekamer, waar de aanbe steding plaats had. De 38 ingeleverde biljet ten noemden bedragen, varieerende van 8770 tot 19.030. Laagste was J. Apeldoorn te Egmond-Binnen, hoogste was H. Koorn te Alkmaar. De begrooting was 13.000. Onder de nu aanbestede werken is nog niet begrepen hetgeen zal moeten worden gedaan om den westelijken gevel aan den kant van het postkantoor voor instorting te behoeden, voor welk werk door het rijk deze week nog f 5000 werd toegezegd boven de 15.000, welke aanvankelijk beschikbaar 8.770 9.760 10.640 10.650 10.848 11.284 11.400 11.500 11.520 11.768 11.887 11.897 11.900 11.974' 12.075 12.200 werden gesteld ter voorkoming van verder onheiL Hieronder laten we de lijst der inschrij vingen volgen: J. Apeldoorn te Egmond-Binnen Iz. Woudenberg te Utrecht Joh. Apeldoorn te Alkmaar Jb. Prett te Oostzaan G. Groot te Den Helder J. Huiberts te Alkmaar C. de Graaf te Alkmaar R. Holman en Zoon te Alkmaar J. Bakker te Alkmaar J. Faus te Nieuwe-Niedorp Doedens en Schilder te 't Zand H. J. Landman te Alkmaar W. van Heijst te Velsen P. Smit te Alkmaar E. van Latum te Alkmaar R. K. Koppen en Zoon te Alkmaar N.V. Waterlandsche Aanneming- en Handelmaatschappij te Landsmeer 12.221 G. Kuijpers te Hoogwoud 12.320 Firma G. Boon te Amsterdam 12.480 Fr. Philips te Haarlem 12.900 Joh. Schutte te Zaandam 13.380 Fa. N. C. van den Idsert te Alkmaar 13.432 Fa. Naaktgeboren en Zonen te Delft 13.842 S. Schaaf te Alkmaar 13.900 R. J. Bot te Alkmaar 13.940 D. Huurman te Delft 14.218 P. Buis te Oudorp 14.300 Boel en van Eesteren te Den Haag 14.420 Adr. J. Knots te Zaandam 14.500 D. Kaay en Zonen te Leiden 14.600 N. Bijl te Bergen 14.666 K. Venema te Den Helder 14.795 P. Doorn te St. Maartensbrug 14.800 N.V, Bouw- en Montagebedrijf te Rotterdam 14.905 Modder en Cuperus te Den Helder 14.980 P. den Das te Schoorl 15.750 M. Uitterdijk te Wieringerwaard 17.380 H. Koorn te Alkmaar 19.030 Over de gunning moet nog beslist worden. De aanvoer van de vreemdelingen was heden beter dan die van de kaas. Er waren vele honderden bezoekers, die op dezen somberen zomerdag weer van harte van alle bezienswaardigheden hebben ge noten. De Indische padvinders niet verschenen. De groote attractie zouden heden de Indi sche padvinders zijn wier komst hier ter stede met belangstelling werd afgewacht. Zij zouden des morgens de kaasmarkt bezoe ken en om 2 uur officieel door het gemeen tebestuur ten Stadhuize worden ontvangen. In verband met de vele excursies, welke de jongens de laatste dagen achter den rug hebben en de daaraan verbonden inspan ning heeft de medische dienst het noodig ge acht de jongens eenige dagen rust voor te schrijven. Het was jammer voor het beeld van onze kaasmarkt, dat door het bezoek van de groote groep Indische jongens nog levendiger zou geweest zijn. Maar vooral was het jammer voor de Alkmaarsche pad vinders en hun actieve bestuursleden, die veel voorbereidend werk verricht hadden om de jongens een feestelijken dag te berei den. De voorgenomen maaltijd een Indi sche rijsttafel welke hedenavond om 6 uur gehouden zou worden, moest thans worden afgelast. Een bus voor de restauratie der Groote Kerk. In het Waaggebouw, waar de heer en van het Zuivelbureau gelegenheid gaven voor enkele centen een behoorlijk stukje kaas te kunnen proeven waarvan ook heden weer een zeer druk gebruik werd gemaakt was thans een groote bus geplaatst waarin men een bijdrage voor de restauratiekosten kon storten. Boven de bus prijkten een paar fraaie foto's van het inwendige van het kerkge bouw en een enthousiaste jeugdige bewaker verkocht er prentbriefkaarten van de kerk waarvan de opbrengst voor de restauratie bestemd is. Deze bus zal daar voorloopig iedere week op Vrijdagmorgen worden neer gezet en Alkmaarders die een steentje voor het restauratiewerk willen bijdragen vinden daar een gemakkelijke gelegenheid een of fer te brengen. Belangstelling voor de Groote Kerk. Alkmaar staat tegenwoordig Vrijdagsmor gens in het teeken van de twee K's, de Kaas markt en de Kerk. Het is te begrijpen, dat de vreemdelingen, die in een breeden stroom langs de afzethekken van de Kerk trekken met groote belangstelling naar het bouw werk kijken, welks lotgevallen dezer dagen zoo uitvoerig in de pers zijn beschreven. De kaaswimpels gaven heden onze stad weer een vroolijk aanzien. Meer en meer tooit Alkmaar zich op Vrijdagmorgen in een feestelijk kleedje en dat zal op den duur de stad en haar product slechts ten goede kun nen komen. Geoliede kaas. Verscheidene fabrieken hadden weer haar best gedaan de kaas geolied gewasschen en ongewasschen op de markt te bren gen. Wij noteerden voor heden Frans van Hei- loo, De Goede Verwachting uit Schoorl, de fabriek te Wervershoof en de fabriek Ken- nemerland te Egmond-Binnen. De handel stelt het fabrikaat in dezen vorm zeer op prijs en voor de vreemdelingen is het bekij ken van deze fraaie exemplaren een groote verrassing. Het is slechts te betreuren, dat de kaas over het algemeen onder de dek- kleeden wordt verborgen. Op dagen met een bedekte lucht zooals heden het geval was zal er van uitdrogen weinig sprake zijn en het marktbeeld zou heel wat aan trekkelijker worden als al deze kaas onbe dekt werd gelaten. De aanvoer bedroeg heden slechts 118.000 K.G., wat hoofdzakelijk te wijten is aan de Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunst zaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kagwtra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bo- wien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponsten en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Schoorl (in het oude postkantoor)Tot 26 Juli tentoonstelling van werken van den kunstschilder E. J. Bowien. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De romantische senorita (rom. zangfilm); hoofdrollen Nino Martini, Ida Lupmo, Leo Carillo. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid' dag half 2, matinee. Roxy-theater 7.45 uur, hoofdnummer Pygmalion (Holl. film); hoofdrollen Lili Bouwmeester, Johan de Meester, Ed. Verkade. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rose Mar ie (rom.); hoofdrollen Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, hoofdnummer Circus Buf- falo Bill (sens. circusspel); hoofdrollen Barbara Stanwyck en Preston Forstèr. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. De speciale etalage van nieuwe aanbieding Eaux da Cologne) PapfumO) Lotiona' Dames- en Hearenkapper( ingestraat 64 - Tel. 2179. omstandigheid dat er deze week veel kaas direct van de fabrieken aan den handel ver kocht is. De kleine fabriekskaas bracht 2 meer op en de kleine boerenkaas werd f 1.50 hooger genoteerd. Er was ditmaal een vlugge handel. SCHERVEN. Scherven brengen geluk zegt een oud- Hollandsch spreekwoord en misschien is dat het geval voor den heer J. P. Geus, Koedijk no. 112, die ons vanmorgen een par tij oude potscherven toonde. Zij hadden hier en daar nog eenige primitieve versie ring en er was een mooi gevormde steenen kraal bij. De heer Geus had dat alles gevonden bij het wieden op zijn land in den Diepsmeerpolder onder de gemeente Oudkarspel, ten O. van den Grebpolder, waar laatst ook scherven zijn gevon den. De heer Geus heeft trouwens ook in vroegere jaren al eens scherven op zijn land ontdekt, maar er toen geen aandacht aan geschonken. X Niet op Vrijdag en Zaterdag. RONDREIZEN PER BOOT MET TREIN Niet Op Zaterdag. EN BUS. Ongecorrigeerd). OTTO DE NOBEL ERNSTIG ZIEK. Naar wij vernemen, is de bekende toon kunstenaar Otto de Nobel sinds de laatste dagen ernstig ziek. Veertien dagen geleden onderging hij een oogoperatie, welke zeer goed slaagde. Echter geheel onafhankelijk daarvan kreeg hij een maagbloeding, welke zich eenige dagen ge leden herhaalde en waardoor de toestand van den thans 70-jarigen toonkunstenaar zorgwekkend is geworden. GROOT AANTAL INBRAKEN OPGEHELDERD. Dezer dagen heeft de politie te Amers foort den 27-jarigen de W. aangehouden toen hij in een villa aan de Dr. Abraham Kuyperlaan had ingebroken. Gebleken is dat men met de arrestatie van dezen man een goede vangst heeft ge daan. De W. heeft namelijk bekend zich te hebben schuldig gemaakt aan niet minder dan 21 inbraken, t. w. tien in Amersfoort, vijf in Zeist en zes in de Bilt, Soest en Hoogland. Bij deze inbraken werd zoowel geld als goederen ontvreemd. De man zal ter beschikking van de 'nstitie worden gesteld. Hedenmorgen in alle vroegte is te Rome de speciale trein met het stof felijk overschot van Marconi te Bologna aangekomen. De gouverneur van Rome, prins Colonna, had het stoffelijk overschot vergezeld en droeg het uit naam van de regeering over aan de Podestat van Bologna. Om half negen vertrok de stoet van het station naar de basiliek. In de straten ver drong zich een dichte menigte belang stellenden. De baar werd gevolgd door den hertog van Genua, die den koning vertegenwoordigde, de ministers Bot- tai en Marsanich en voorts door een reeks militaire, politieke en burger lijke autoriteiten, benevens vertegen woordigers van de universiteit van Bologna. Onder 'n regen van bloemen naderde de stoet de basiliek, waar de bisschop van Bologna, kardinaal Na- salii Rocca, een plechtige pontificale mis celebreerde. BOMMEN ONTDEKT. Te Amman in Transjordanië heeft de po litie in het huis van een bankdirecteur een ruimte ontdekt, waar bommen en munitie waren opgeborgen. De politie heeft den on der-directeur van de bank gearresteerd en de bankzaak gesloten. De directeur werd over de grens gezet. HET INCIDENT MET DE MAC GREGOR. De Britsche marine-autoriteiten hebben op grond van inlichtingen, welke zij hebben ontvangen, de overtuiging, dat de Almirante Cervera slechts waarschuwingsschoten heeft gelost in de richting van het Britsche stoom schip Mac Gregor zonder de bedoeling te hebben dit schip te raken. Groote ritten speciale tarieven. GONDELVAART OP 31 AUGUSTUS. Gelijk reeds eerder werd vermeld, hoopt de Alkmaarsche Oranje-vereeni- ging - in samenwerking met de Alkmaar sche Roei-en Zeilvereeniging - erin te zullen slagen op Dinsdagavond 31 Aug. a.s. een gondelvaart te kunnen houden. Daartoe is de medewerking van velen noodzakelijk. Aan alle belangstellenden wordt ken nis gegeven, dat circulaires, deze gondel vaart betreffende, verkrijgbaar zijn bij den heer H. Lind, Langestraat 72, op het bureau van V. V. V. Waagplein en in de loods van de Roei- en Zeilvereeniging. Verscheidene prij-zen, voor de mooist versierde en verlichte booten, worden beschikbaar gesteld. —■MM* DE PLANNEN TOT OPRICHTING VAN EEN LANITOL-FABRIEK. Wij hebben kort geleden melding gemaakt van de plannen tot oprichting van een Lanitol-fabriek in Purmerend. Thans blijkt, dat deze plannen nog niet voor verwezenlijking vatbaar zijn. Intusschen heeft het bestuur van de Alkm. Ver. voor de Industr. en Handeldrq- venden Middenstand zich tot de N.V. Hol- landsche Industrieele Mtp. voor Caseïne- bereiding gewend met het verzoek om bij eventueele oprichting van de fabriek ook aan een mogelijke vestiging te Alkmaar te willen denken. Een activiteit, welke zeker een woord van waardeering verdient. DR. RINTELEN NIET IN VRIJHEID. Van officiëele zijde wordt te Weenen het bericht tegengesproken, dat er melding van maakte, dat dr. Rintelen binnenkort in verband met de amnestie van verleden jaar op vrije voeten zou worden gesteld. Hieraan wordt toegevoegd, dat geen enkele justitieele maatregel ten gunste van dr. Rintelen is genomen, terwijl evenmin af zonderlijk voor hem een dergelijke actie ontworpen zou zijn. Zooals men weet is dr. Rintelen inder tijd veroordeeld in verband met de ge beurtenissen van 1934, waarbij Dollfuss vermoord werd. Dr. Rintelen ligt op het oogenblik ziek in Weenen. Loudelsweg 66, Bergen. WERK VAN entrée. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De étappe van vandaag. De 18e étappe werd vandaag in twee ge deelten verreden, n.1. van La Rochelle naar La Roche Sur Yon tegen het horloge per ploeg over een afstand van 81 K. M. en een tweede halve étappe van La Roche Sur Yon naar Rennes met massastart over 172 K. M. De Fransche ploeg werd in den tijdrit eerste met een tijd van 1 uur 59 minuten 10 sec. De Italiaansche ploeg werd tweede geklasseerd met een tijd van 1 uur 59 mi nuten 21 sec. In deze ploeg was ook onze landgenoot Anton van Schendel onderge bracht, zoodat voor hem de zelfde tijd werd genoteerd. DE OVEREENKOMSTEN VAN 11 EN 16 JULI. verband met de weigering om de Centrale Chineesche regeering op de hoogte te stellen van de bepalingen, die gemaakt zijn in de plaatselijke Chineesch- Japansche overeenkomst en met het vast houden van Japan aan 'e geldigheid der beide regionale overeenkomsten, vragen de Chineezen zich ongerust af, hoe ver generaal Soen tsje Yoean wel gegaan is met zijn concessies, aldus een Reuter- bericht uit Sjanghai. BOMAANSLAG TE ALEPPO. Bij den ingang van het huis van den Syrischen minister van buitenlandsche za- ken, te Aleppo, is in den afgeloopen nacht een bom ontploft. Verscheiden kinderen werden ernstig gewond. Men meent, dat deze aanslag zijn reden vindt in een persoonlijke vijandschap. BOTSING TUSSCHEN LEDEN DER FRANSCHE SOCIALE PARTIJ EN TEGENSTANDERS. Gisteravond is het te Deullens (Fr.) ter gelegenheid van een door de Fransche sociale partij belegde bijeenkomst tot bot- singen gekomen met 300 personen van andere politieke opvattingen, die in de buurt van de vergaderzaal waren samen geschoold. De betoogers wierpen met steenen. De ruiten der zaalruimte werden vernield en verschelden personen door scherven ge wond. Buiten de zaal werden vijf leden der Fransche sociale partij gewond. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Adolf Langkemper en Jantje Cornelia Catharina Koreman. Josef Franz Hubert Vinhage en Elisabeth Klementine Bonk. Willem van der Wielen en Maria Ha2eloop. Jan Akkerman en Elisabeth VahL Hendrik Dirk Soeting en Engelina Cortie. Frans Spuijbroek en Cornelia van Groe- zen. Adrianus Wilhelmus Antonius Ja- cobus Gerritse en Antje Post. Johan Frederikus Huiberts en Helena Af ra Dek ker. Albert Klaas Post en Geertruida Maria Cornelia Aaldenberg. OVERLEDEN: Cornelis Nicolaas, z. van Theodorns Schouws en Klasina Kuijl, oud 1 maand. De nieuwe verkeersweg. De voor kort in gebruik genomen ver keersweg langs het kanaal Stolpen-Scha- gen blijkt vooral voor het snelverkeer aan trekkelijk te zijn. Terwijl voorheen een goed deel van het verkeer Schagen Dereik- te via den Schagerweg vanaf Stolpervlot- brug door het dorp Schagerbrug, geeft thans vooral het snelverkeer de voorkeur van Vrijdag 23 Juli 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCfl LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 1007/, 4 Ned.-Indië 1934 100% 5)4 Duitschl. '30 m. verkL 36'A BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank155 Handel Mij. Cert v. 250 191 Koloniale Bank 160 Va Ned. Ind. Handelsbank 1653/. INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 71% Calvé Delft Cert. 91 NederL Ford 265'/, Philips Gloeil. Gem. Bezit 339% Unilever 160% INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel t Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij., Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 242 i i i 671/, 41% 67% 2% 43% 29 9% 85% 525% 233 1661/, 40 V, 23.50 122 174 398'/4 4121/, 102'/, 44% 21»/, 14Vl» 286 231'/, laatste k. 2.30-2.45 100% 36%,-f 192 162 165 72%-»/, 90% 265*/, 3441/i-l 161'/,-4 Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli benembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden pd* WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 110 165 5»/, 140»/, 139'/, 241 327»/, 330»/, 61% 36% 247/3 967/8 9 42% -4 68è-% 2»/,-% 43-% 30% -i 9 V. 86% 525.% 235 168% 40»/, 23.20 173 102 44 21-%, 14%4 282'/, 242'/, 110'/, 5%-% 142-% 140% 242% 332%«3 333*/*-4 62 37'/,-'/» 25 97 8% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 1.80"/ie 9.0P/4 72.90 6.72 30.44 41.52)4 40.25 46.47)4 45.30 9.62)4 6.— 1.81 9.01 X 72.87)4 6.76 30.49 41.59)4 40.25 46.47)4' 45.30

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2