KIJKEN,sKOOPELCLOECK AKKERTJES Weec&ecicht RuMicaties Rechtszaken J.MQe&ondeH Stukken tBuegectijke Stand Staatsloterij Verwachting: Buitenlandech weeroverzicht De tinbaggermolen „Doejoeng" vertrokken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Geheimzinnige verdwijning van een portefeuille met inhoud. Matige tot zwakke westelijke tot noord westelijke wind; betrokken tot zwaar of 1^1 f bewolkt; weinig of geen regen; aan vankelijk weinig verandering in tempera tuur, Uter wanner. get minimum in het noordoosten dat thans tot het oostelijk Oostzeegebied gena derd is. blij ft met het gebied van hoogen luchtdruk in het westen het weer beheer- schen. De luchtdrukverdeeling geeft aan leiding tot een koele westelijke tot noord westelijke strooming over de Britsche eilanden, de Noordzee en het Kanaal naar Centraal-Europa. Een bijna ononderbroken wolkendek breidt zich over geheel west Europa en de aangrenzende zeeën uit, waaruit langs de Duitsche Oostzeekust en in de Baltische Staten regen valt. Het ge bied van hoogen luchtdruk in het westen vertoont twee kernen, de eene te westen van Schotland, de andere over den ingang van het Kanaal en west-Frankrijk. In Frankrijk heerscht dientengevolge mooi, windstil weer met,koele ochtendtemperatu- ren. Ook in Zwitserland en het westelijk Alpengebied is het weer mooi. Langs de Noorsche kust is de lucht egaal betrokken, doch het weer niet slecht. De diepe de pressie op den Oceaan, die gisteren bij de Azoren aanwezig was, heeft thans een minimum onder 745 m.m. op 48 graden noorderbreedte en 23 graden westerlengte èn begint haar invloed bij de zuidwestpunt van Ierland te doen gevóelen. Bij IJsland verandert de toestand weinig. In onze omgeving zal het weer aanvan kelijk niet van karakter veranderen en wellicht morgen, later op den dag, iets warmer worden. MEDEDEELING AAN DEN LANDBOUW. Ih het etmaal van 's avonds 25 Juli tot 's avonds 26 Juli is in Zeeland de weers gesteldheid critiek geweest voor het optre den van aardappelziekte. "OOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Juli (In zomertijd). Hoogwater. Laag water. Dat. vjh. n.m. v.m. n.m. 28 7.03 7.27 3.36 3.54 29 7.43 8.08 4.17 4.33 30, 8.31 8.58 4.57 5.14 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juli (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. - v.m. n.m. v.m. n.m. 28 7.00 7.24 3.24 3.42 29 7.40 8.05 4.05 4.21 30 8.28 8.55 4.45 5.02 CAFE UITGEBRAND. In den afgeloopen nacht is door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan in het café met aangebouwd woonhuis van den heer H. Gankema te Muntendam (Gr.) De bewoners moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. De brandweer kon we gens een defect aan het materiaal weinig tegen het vuur beginnen. Het perceel is ge heel uitgebrand. Sleepreis van vier maanden naar Ned.-Indië aangevangen. Nadat eenige dagen op gunstig weer gewacht was, is hedenochtend de, in opdracht van de N.V. gemeenschap pelijke mijnbouw-maatschappij Billiton door de fa. J. en K. Smit te Kinderdijk gebouwde tinbaggermolen „Doejoeng" vertrokken om door L. Smit en Co s Internationalen sleepdienst naar Neder- landsch-Indië te worden gesleept. Zooals ook bij vorige gelegenheden bij aanvang van een zoo stoutmoedigen tocht als waarvoor speciaal de Nederland- sche zeesleepers een wereld-reputatie heb- ben, bestond er van verschillende zijden groote belangstelling voor dit vertrek en voor het eerste gedeelte van den tocht, die in den loop van den nacht te Kinderdijk aanving. Vóór zes uur lag de baggermolen, ge trokken door vier sleepbooten en gestuurd door twee andere sleepbooten, reeds voor de Koninginnebrug te Rotterdam. Even na zes uur gingen de Maasbruggen open en zonder stagnatie passeerde het transport in zeven minuten tijds de bruggendoor- gangen. Verder op de Maas kreeg het transport geleidelijk meer snelheid, doch niettemin was het reeds over half tien, t°en men de sleepbooten en hun last bij Hoek van Holland in zicht kreeg. Bij de Berghaven heerschte juist groote bedrijvigheid doordat even tevoren het 36.000 ton metende Fransche pasagiers- schip „Paris" van de Compagnie Generale Transatlantique was gearriveerd met ver scheidene honderden Amerikaansche toe risten aan boord. De Amerikanen keken hun oogen uit, toen zij het gevaarte zagen aankomen en vooral, toen hun was duidelijk gemaakt, dat de baggermolen niet alleen buitengaats gesleept zou worden, doch zelfs een reis zou maken over Oceanen naar den verren Indischen archipel. Naarmate de sleep het einde van den Waterweg naderde konden de sturende sleepbooten meer gemist worden en toen de „Doejoeng" dan ook eindelijk te onge veer Ï0 uur naar buiten gleed werd hij nog slechts gesleept door de „Humber" en de „Oostzee". De „Humber" heeft een capaciteit van 1500 I. P. K. De gezagvoerder, kapitein B. 't Hart, die de leiding van't transport heeft, ziet zich niet voor de eerste maal voor een dergelijke moeilijke opdracht geplaatst. Voor L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst heeft hij o.a. een gedeelte van het bekende Singapore-dok naar Singapore gesleept, en later het groote Engelsche droogdok van de Tyne in Schotland naar Wellington in Nieuw-Zeel and. De tweede sleepboot, „Oostzee", heeft 'n capaciteit van 900 I. P. K. en zal in prin cipe het transport tot Port Said vergezel len, doch de mogelijkheid bestaat, dat, in dien kapitein 't Hart dezen voorzorgsmaat regel op een gegeven ©ogenblik niet meer noodig acht, de „Oostzee" reeds eerder terugkeert. De „Doejoeng" is de grootste tinbagger molen, die tot nog toe in Nederland ge bouwd en op deze wijze naar Indië getrans porteerd is. De baggermolen heeft een lengte van 69.60 meter en een breedte van 23.00 meter en steekt naar schatting ruim 25 meter boven het water uit. Een electrisch gedreven lenspomp is on dergebracht in een houten huis, zoodat te allen tijde met mechanische middelen het water kan worden gepompt uit de water dichte compartimenten, waarin de ponton is verdeeld. Een electrische alarm-installatie waarschuwt de runners op den molen ter stond wanneer het water in een der com partimenten van den ponten zou dringen. Aan boord van de „Doejoeng" ze'f heeft stuurman J. de Vos het commando als runner-kapitein, terwijl de Billiton-maat- schappij een machinist en een assistent- molenbaas aan boord heeft geplaatst. In totaal bevinden zich vijf man aan boord, die hun verblijf hebben in een der hoog boven het water-oppervlak tusschen de Ijzeren stellages gebouwde houten huizen. Het tijdstip van vertrek is zoodanig ge kozen, dat men in de Indische wateren den gunstigsten moeson zal treffen. Men re kent dat de reis ongeveer 100 dagen zal duren, zoodat de „Doejoeng" in de eerste helft van November op zijn bestemming kan zijn. Een groot wit bord, aan weerskanten van het gevaarte, verkondigt in groote zwarte letters aan alle passeerende schepen de herkomst van den molen „J. en K. Smit, Kinderdijk, Holland, Gold-And Tinredge Builders". Twee reusachtige rood-witblau- we vlaggen voor en achter op het gevaarte verkondigen trouwens reeds op een afstand, dat de Hollanders weer eens met een bij zonderen sleep op stap zijn. Ondanks de verbeterde weersvooruit zichten stond er nog een stevige bries uit het westen, die een zware deining veroor zaakte. Hoog spatten de witte schuimkop pen op tegen den boeg van de beide sleepbooten en over de logge ponten, waarop het ijzeren constructiewerk van den baggermolen drijft. Langzaam verdween de „Zwarte Zee" in noordwestelijke richting en begon de „Doejoeng" zijn lange reis, nu geheel overgelaten aan het inzicht en de be kwaamheid van de stoere zeelieden, die aan boord van de „Humber" en de „Oost zee" voor het lot van den tinbaggermolen zullen waken, tot deze in het Verre Oosten zal zijn aangekomen. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan be langhebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 28 Juli tot en met Dinsdag 3 Augustus 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen blauwe kleur. Gehaktbonnen groen met roode streep. Bak- en braadvetbonnen witte kleur. Alkmaar, 27 Juli 1937. De Directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Uitspraken van de op 20 Juli behandelde zaken. Klaas B., chauffeur te Enkhuizen, dief stal van een jas en een vulpen. Eisch 8 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maan den voorwaardelijk met 3 proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. Vonnis 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren en oplegging van bijz. voor waarden Adriaan W., tuinder-handelaar te Alk maar, gedetineerd, diefstal van twee fiet sen te Alkmaar. Eisch 1 jaar gevangenis straf. Vonnis 8 maanden gevangenisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk. Betty Sch., dienstbode te Den Helder, diefstal van diverse kleine voorwerpen. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Vonnis 1 maand gevangenisstraf. Wilhelmus Joh. Leon van G., tuinder te Alkmaar, diefstal en inbraken te Alkmaar. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Vonnis con form. Simon Frans van V., chauffeur te Alk maar. Inbraak in het kantoor der fa. Steeman te Alkmaar. Eisch twee en een half jaar gevangenisstraf. Vonnis 2 jaar gevangenisstraf. Haarlemsche kellner. verdachte van berooving, voor het Amaterdam- sche gerechtshof. De Vacantiekamer van het Amsterdam- sche gerechtshof heeft zich gister geduren de een groot deel van den dag bezig ge houden met een beroovingszaak, voor zoo ver daarvan althans, gezien het element van twijfel, dat bij de behandeling op den voorgrond kwam, gesproken kan worden. Verdachte was de 29-jarige kellner G. S die in hooger beroep was gekomen van een vonnis der Haarlemsche rechtbank, waar bij hij wegens diefstal van een portefeuille met o.m. een bedrag van 350 aan bankbil jetten, was veroordeeld tot één jaar gevan genisstraf. De benadeelde partij in deze zaak was een handelaar in bouwmaterialen, die by de ex ploitanten van vrijwel alle café's in Haarlem een wit voetje heeft vanwege de groote ver teringen, welke hij er gewoonlijk pleegt te maken en die zelfs, als hy zooveel „ge bruikt" heeft, dat hy tot betalen niet meer in staat is, verdwijnen kan en dan de reke ning een dag of een paar dagen later thuis of op zy'n kantoor aangeboden krijgt, welke hy dan prompt voldoet. Van café naar oafé. Zoo was deze man ook op den ochtend van 16 Februari jJ. van zyn kantoor ge gaan, met in zyn binnenzak een portefeuille met o.m. het vermelde(bedrag, dat hij naar de bank wilde brengen. Inplaats van echter dadelijk naar deze bank te gaan, stevende hij een café aan de Botermarkt binnen, waar hy behalve den kastelein, diens kellner verdachte S. in deze zaak aantrof, zoo mede een goeden kennis van laatstge noemde, zekere P., ook kellner van beroep, die beiden elders werkzaam waren, doch, hun vrijen dag hebbende, in het bewuste café op bezoek waren. De handelaar nam met S. en P. aan een tafeltje plaats, waar na een tractatie van eerstgenoemde de noodige borrels geschonken werden. Te half drie liet de handelaar een taxi bestellen, naar hy zeide om daarmede nog verschil, lende andere oafé's te bezoeken, waar hy klanten hoopte aan te treffen, van wie hij geld had te vorderen. Toen de taxi voor kwam, werd de chauffeur, een jonge man, binnen geroepen en moest deze nog twee uren wachten eer de handelaar, die voort gegaan was met het tot zich nemen van hartversterkingen, aanstalten maakte tot vertrek. Naar deze chauffeur, die als getuige werd gehoord, aan het Hof meedeelde, heeft hy gezien dat zyn klant uit zyn portefeuille de gemaakte verteringen betaalde. De han delaar zelf, die uiteraard eveneens door het Hof werd gehoord, kon zich hiervan niets meer herinneren Toen hy eindelijk met de taxi vertrok, gingen de beide kellners als zyn „gasten" met hem mede. P. nam naast den chauffeur plaats, terwijl ver dachte S. met den handelaar achterin ging zitten. Al spoedig werd by een ander café aangelegd, waar allen zich naar binnen be gaven en, terwijl de chauffeur limonade dronk, de anderen zich aan meer geestrijk vocht te goed deden. De „toestand" van den handelaar was inmiddels van dien aard, dat hij in dit café, noch in de vele andere, die hij later bezocht, betalen kon, hetgeen, zoo als gezegd, geen bezwaar was omdat hij, naar alle kasteleins wisten, goed voor zyn geld was, zoodat derhalve de portefeuille niet voor den dag kwam. Na het vertrek uit dit tweede oafé trok de kellner P. zich uit het gezelschap terug. De handelaar en verdachte S. zetten hun tocht met den chauffeur voort, waarbij eerstgenoemde naast den bestuurder ging zitten. Opnieuw wer den verschillende café's bezocht, in één waarvan het tusschen den handelaar en S. tot een stoeipartij kwam en beiden met den vloer kennis maken Te acht uur 's avonds werd de zakenman bij zijn kantoor afgezet. Hy bleef daar ech ter niet Icing, doch trok opnieuw de stad in, waar een aantal andere café's de eer van zijn bezoek kregen Verdachte zette de bloemetjes buiten. Verdachte S. was toen niet meer in zjjn gezelschap, deze had zich by het kantoor van den handelaar verwijderd met de mededeeling „dat hij nog werken moest". Inderdaad verscheen hy bij zyn patroon, die hem voor een extra avond had aange nomen, doch bemerkende dat hij onder in vloed was, hem had weggezonden. S. keerde echter nog éénmaal terug, dit maal als klant, terwijl hy ook nog andere café's bezocht en zich later op den avond per auto naar Amsterdam begaf, waar hij eveneens de bloemetjes buiten zette en eerst 's nachts per taxi naar Haarlem terug keerde om nog zooveel mogelijk zijn roes uit te slapen. Er kon, toen de politie in de zaak gemengd werd, worden vastgesteld dat hij twee malen met een bankbiljet van tien en éénmaal met een van vijfentwintig gulden betaald had. Aangifte van diefstal - Op den ochtend van den 17den Februari deed de handelaar in bouwmaterialen bij de politie aangifte dat hem zyn portefeuille ontstolen was, waarbij hij van den inhoud nauwkeurig opgave deed. Verdachte S. werd op het bureau ontboden en terwijl hy verhoord werd, werd in zijn woning een huiszoeking verricht. In zyn slaapkamer vonden de rechercheurs in een van de hoe ken een broek, die aan een kram was op gehangen en in den zak van deze broek een kilometerafstandsboekje en een rijbewijs op naam van den handelaar, in welk voor werp een biljet van tien gulden was opge vouwen. Zooals van het boekje als van het lij bewijs stond vast, dat deze deel hadden uitgemaakt van den inhoud van de porte feuille. Verdachte houdt zijn onschuld vol. Voor het Hof hield verdachte, die reeds eenige maanden in voorloopige hechtenis doorgebracht heeft, by zyn verhoor door president mr. J. van Binsbergen, zijn on schuld vol. Hij deed daarbij uitkomen, dat hy des morgens, vóór hij naar zijn werk ging, de zakken van de broek, die hij had achtergelaten, geheel geleegd had en den inhoud had overgebracht naar de zakken van zijn kellnerspantalon. Het was hem een raadsel, dat het kilometertellerboekje en het rijbewijs in de thuis achtergelaten pan talon gevonden waren. Hy wist van het be staan van deze voorwerpen niets af. Belangrijke verklaring a décharge. Een in het onderzoek belangrijke verkla ring a décharge werd afgelegd door den op verzoek van den verdediger mr. B. W. Stomps, uit Haarlem, gedagvaarde zuster van den verdachte, die werkster van beroep is. Het meisje verklaarde, dat zy de wo ning van verdachte schoon houdt en zich ook op den ochtend van den 17den Februari naar zijn werk, zij kon echter de woning binnenkomen door een raampje in de deur open te stooten en zoo het slot te openen. Terwijl zij in de woning bezig was, kwam er bezoek van den kellner P., die den vori- gen avond een kleine deel van het „uit stapje" had meegemaakt en die een broer is van de vrouw, met wie verdachte samen woonde. Het meisje ging met haar werk door in de woning en zag nog, dat P. by de radio ging zitten. Of P. in de slaapkamer is ge weest, weet zij niet, wel is die echter mo gelijk zonder dat zij dit gezien heeft. Verdachte verklaarde, dat hij de be wuste pantalon niet in de slaapkamer had achtergelaten, hij had deze in de gang bij het keukentje opgehangen. Hoe de broek in de slaapkamer is gekomen, weet hij niet. Als getuige h décharge werd eveneens verdechte's patroon gehoord, die over diens werkzaamheid zeer gunstige mededeelingen deed en zich niet kan voorstellen dat ver dachte, die tevoren nog nimmer is veroor deeld, zich aan berooving zou hebben schul dig gemaakt. Het feit, dat verdachte bij zijn fouilleering nog al veel geld op zich bleek te' hebben er werd een bedrag van ongeveer vijftig gulden op hem gevonden behoefde geen argwaan te wekken. De gewoonte is, dat de kellners in zijn zaak de gemaakte consumpties, vóór zy afrekenen met de bezoekers, uit eigen zak betalen. Punten van twijfel. De procureur-generaal, mr. D. Reilingh, zeide het noodzakelijk te achten, dat gezien de nieuwe gezichtspunten, welke zich heb' ben voorgedaan, ook de kellner P. gehoord zal worden, waartoe hy het verzoek deed. Het Hof bleek dit eveneens noodzakelijk te achten, in welk verband de Haarlem sche rechercheur, die in deze zaak mede als getuige was opgetreden, opdracht kreeg, P. aan zijn adres te Haarlem te gaan halen en als getuige voor te brengen. De verdere behandeling werd daarna ge schorst tot 's middags vier uur. Nieuw onderzoek. Eerst te ongeveer kwart voor vijf werd de zitting van het Hof heropend, waarna de procureur-generaal mededeelde, dat het niet gelukt is, den kellner P. te Haarlem te vinden. Waarschijnlijk was hy de stad uit. Spr. verzocht daarop, de stukken voor een nader onderzoek in handen van den rech' ter-commissaris te stellen. De verdediger, mr. B. W. Stomps uit Haarlem, deed uitkomen, dat er thans in deze zaak belangrijke punten van twijfel zyn. Hy verzocht het Hof, op zeer korten termijn een nieuwen dag van behandeling te bepalen. Nadat mr. Stomps daarop verdachte's on middellijk ontslag uit de voorloopige hech tenis had gevraagd, deelde de president, na kort beraad met de raadsheeren, als beslis sing van het Hof mede, dat de stukken in handen van den rechter-commissaris zullen worden gesteld, op grond van een noodzake lijk nader onderzoek op het punt of de kellner P. op den ochtend van den 17den Februari in de woning van verdachte is ge weest en wat hij daar heeft gedaan. Tevens beval het Hof verdachte's onmiddellijk ont slag uit de voorloopige hechtenis, op grond van het niet meer aanwezig zijn der rede nen, die destijds tot de verzekerde bewaring hebben geleid. OPLICHTERS VEROORDEELD. Bij de Amsterdamsche rechtbank. Een jaar gevangenisstraf heeft op 20 Juli 11. de officier van justitie bij de Am sterdamsche rechtbank geëischt tegen een 63-jarigen brandstoffenhandelaar, te Ant werpen woonachtig. En tegen twee Am sterdamsche kooplieden, reps. 36 en 43 jaar oud, die terecht hadden gestaan wegens oplichting. Een echtpaar, wonende in de Volkerakstraat, dat den brandstoffenhan delaar van jaren geleden kende, was daar van voor een bedrag van 450 het slacht offer geworden, waarbij de medewerkers van den man uit Antwerpen aan hun optre den een zeker cachet hadden gegeven door zich uit te geven voor koopvaardij-officie ren. Ook de rechtbank, welke vandaag uit spraak deed in deze zaak, heeft het drietal schuldig verklaard, en elk van hen tien maanden gevangenisstraf opgelegd. DE GROOTE KERK EN MEN- SCHENLEED. Mijnheer de redacteur. Onder den oproep aan de burgers van Alk maar, in de Alkmaarsche Courant van 23 Juli j.L, om steun te verleenen voor de restauratie van de Groote Kerk, las ik namen van vooraanstaande en christelijke personen. Ik ben het met hen eens dat de Groote Kerk een prachtig bouwwerk is. Het heeft echter reeds veel geld gekost aan reparatie, terwijl er nu nog een half millioen noodig is voor herstel. Als schrille tegenstelling werden er op 14 Juli li. tegenover de Groote Kerk foto's tentoongesteld van de S.I.M.A.V.L, waar op vele inheemsche ziekten in alle gruwel waren afgebeeld. Daarbij stond dat voor één kwartje een .nensch gered kon worden en onnoemelijk lijden verzacht werd. Voor het half millioen guldens die de restauratie van de Groote Kerk nog moet kosten, zouden dus twee millioen menschen Zoo'n ellendig leurende pijl* en ai en toe van die verraderlijke scheuten. Ge kunt Uw aandacht haast niet bij Uw werk hou den, dat toen af moet. Neem 'n "AKKERTJE". Ze helpen di- Ntdtrlandsch reet. In gemakkelijk in te nemen Product vorm, «onder eenige nevenwer king verdrijven se Uw pijnen en kalmeeren Uw «enuwen. Per 19 stuks slechts 52 cent. hbtgens lecept uon Apothfkor Dmmoat\ gered kunnen worden. Is dit geen overde - king waard? De Groote Kerk wordt geëerd als monument en nie- als Godshuis. Zou het Gode niet meer welgevallig zijn als voor dat geld twee millioen menschen voor ellende gespaard blijven? Ook in Holland heerscht nog veel ellende. Het zou mensch- waardiger zijn, die te lenigen inplaats van geld uit te geven voor een oud gebouw ook al is het een mooi bouwwerk. Met dank voor de plaatsing, C. LUKING. ALKMAAR. GEBOREN: Joris, z. van Jan Westerweel en Johanna Kassa. Maria Jacoba, d. van Abraham Piersma en Eefje Kat. Petrus Johannes Maria, z. van Johannes Josephius Beerents en Catharina Maria Aleida de Bueger. Jacob, z. van Jan Harder en Ida Wilhel- mina Vermeer. Rients, z. van Ernst van der Zee en Susanna de Groot. OVERLEDEN: Maria van der Tholen, weduwe van Afl- bertus Meiboom, 67 jaar. (Niet officieel) lste klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 27 Juli 1937 Hooge Prijzen 1500.— 5551 1000.— 9106 9804 16894 200.— 6370 10671 100.— 3126 4633 5047 14273 14427 22538 Prijzen van 20. 8 34 35 48 136 225 258 299 261 328 337 478 497 500 547 573 585 591 599 604 644 744 810 815 834 839 887 915 922 1021 1039 1050 1140 1146 1210 1220 1314 1561 1572 1583 1653 1682 1794 1816 1822 1826 1827 1846 1848 1871 1882 1894 1910 1912 1988 2019 2119 2268 2349 2362 2374 2381 2453 2455 2470 2484 2534 2562 2655 2764 2769 2770 2848 2850 2892 2902 2926 2950 2962 3001 3069 3080 3133 3156 3180 3257 3264 3288 3300 3317 3321 3345 3350 3352 3360 3378 3399 3406 3465 3539 3562 3664 3672 3727 3738 3875 3909 4032 4086 4145 4155 4194 420" 4213 4224 4239 4251 4336 4338 4381 4424 4426 4488 4498 4625 4640 4659 4725 4742 4820 4832 4841 4843 4860 4926 4967 4971 4974 5065 5116 5117 5158 516* 5194 5228 5265 5269 5331 5411 5431 6465 5473 5517 5549 5558 5563 5607 5647 5679 5696 5769 5779 5798 5806 5824 5918 5967 6002 6021 6041 6133 6192 6247 6249 6253 6261 6270 6298 6362 6417 6511 6541 6629 6645 6702 6776 6833 6837 6899 6970 6985 7025 7031 7081 7069 7101 7121 7130 7304 7328 7335 7352 7370 7385 7397 7474 7490 7493 7505 7517 7528 7538 7540 7545 7961 7562 7645 7665 7772 7774 7804 7879 7913 7925 7935 7945 8031 8085 8131 8137 819» 8297 8366 8370 8379 8393 8397 8470 8494 8505 8554 8589 8591 8604 8637 8644 8653 8729 8751 8792 8862 8956 8957 8976 9031 9056 9064 9101 9104 9153 9156 9184 9212 9225 9227 9288 9316 9334 9389 9393 9400 9407 9409 9486 9627 9653 9676 9711 9717 9776 9844 9861 9862 9877 9890 9894 9015 992tl 9929 9942 9957 9964 9972 9973 9974 10120 10154 10187 10192 10222 10285 10392 10393 10443 10564 10593 10606 10642 10775 10782 10000 10806 10814 10855 10656 10673 10626 10956 10987 11013 11018 11025 11027 11029 11049 11063 11066 11075 11107 11146 11148 11166 11231 11249 11358 11392 11433 11452 11511 11512 11551 J1615 11671 11714 11770 11773 11782 11804 11828 11875 11885 11912 11913 12046 12100 12113 12115 12118 12119 12120 12180 12203 12204 12212 12214 12237 12241 12258 12358 12366 12405 12407 12410 12418 12504 12530 32563 12565 12603 12635 12674 12701 12706 12760 12877 12887 12894 12924 12935 12943 13135 13176 13186 13187 13270 13348 13353 13426 13437 13461 13521 13586 13618 13663 13665 13715 13734 13748 13779 13809 13868 13924 14007 14023 14028 14029 14038 14082 14086 14098 14105 14125 14139 14170 14171 14179 14212 14228 14256 14363 14369 14472 14488 14535 14536 14544 14562 14632 14667 14735 14773 14808 14819 14881 14883 14887 14890 14948 14962 15002 15066 15092 15131 15147 15167 15193 15270 15275 15363 15386 16416 15420 15475 15476 15487 15496 15516 15576 15581 15680 15721 15735 15784 15787 15791 15810 15823 15826 15856 15863 16942 16003 16004 16008 16018 16036 16091 16154 16171 16168 16274 16321 16333 16426 16485 1652» 16572 16677 16584 16620 16621 16643 16664 16681 16714 16745 16759 16763 16784 16791 16831 16840 16871 16876 16901 16929 16946 16963 17040 17164 17208 17256 17278 17282 17316 17338 17408 17430 17495 17564 17571 17699 17807 17816 17826 17861 17961 18017 18037 18056 18078 18094 18130 18180 18207 18247 18358 18382 18411 18434 18550 1863» 18654 18709 18715 18719 18724 18744 18761 18767 18837 18852 18897 18898 18902 18981 18995 19001 19045 19094 19127 19129 19133 19135 19136 19154 19206 19231 19247 19268 19339 19403 19451 19460 19477 19486 19533 19615 19624 19637 19640 19647 19664 19666 19673 19709 19713 19715 19722 19727 19759 19800 19808 19898 19909 19911 19950 19960 20019 20038 20075 20096 20104 20187 20235 20266 20324 20490 20497 20563 20668 20570 20594 20698 20666 20678 20687 20710 20716 20721 20769 20988 20990 21006 21014 21019 21021 21024 21061 21161 21329 21330 21421 21428 21472 21516 21520 21545 21554 21628 21735 21776 21786 21800 21817 21841 21897 21902 21951 21953 22004 22005 22009 22005 22096 22127 22147 22162 22200 22226 22281 22329 22335 22371 22391 22423 22458 22469 22479 22498 22522 22534 22558 22560 22585 22631 22649 22709 22724 22745 22829 22865 22882 22893 22899 22911 22929 22959 23011 23073 23142 23149 23155 23234 23249 23253 23336 23342 23377 21 J 23392 23399 23402 23407 23420 23421 23435 23*o3 23497 23514 23548 23577 23592 23599 23658 23727 23729 23794 23833 23840 23847 23853 23887 23919 23928 23984 23994 Verbet lste kl. lste lijst: 13711 200.— m. s. 13711 400.—,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3