£aatste (kuchten Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS Overal gezocht, maar toch bij SPAANDER gekocht. De oorlog in China. NOORDSCHARWOUDE in de buurt van Ha 11e, ongeveer 15 K.M. ten zuiden van. Brussel. Het toestel, dat, zooals gemeld, te 9.20 van Schiphol was vertrokken, was juist weer opgestegen van het vliegveld Haren nabij BrusseL Het stond onder commando van den vlie ger C. T. R. Steensma, den zoon van den hoofdofficier van de marinestoomvaart dienst b. d., den heer H Steensma, die eveneens in dienst is van de K. L. M. Als tweede bestuurder-mecanicien was aan boord de heer Gerring en als radio telegrafist de heer Ludekuize, terwijl me juffrouw van der Laan dienst deed als stewardesse. Verder bevond zich nog aan boord als passagier de werktuigkundige van de K. L. M., Wapperon, die zich voor werk zaamheden met de „Flamingo" naar Parijs zou begeven. Het staat thans vast, dat zich aan boord bevonden tien passagiers, vijf van Belgische nationalteit, drie Duit- schers, een Mexicaan en een Neder lander, de heer Nathans, secretaris van de Internationale Transportarbeiders- federatie. Het bericht van de ramp werd door de radioafdeeling van het vliegveld Haren doorgegeven aan de radiodiensten op Schiphol en Waalhaven, en werd te 12.10 uur aldaar ontvangen. Te kwart voor één zijn met het dienst toestel van de Air France naar Brussel vertrokken de heeren Van der Heyden, inspecteur van den luchtvaartdienst, Von Baumhauer, lid van de commissie van toe zicht op de luchtwaardigheid, de heer Be- hage, chef van de werkplaatsen van. de K. L. M. en Hondong, één der oudste vlieg tuigbestuurders van de K. L. M. Verder is ook nog meegegaan dr. Slotboom, ge neeskundige van de K. L. M. Onmiddellijk na aankomst op het vlieg veld aHeren zullen de heeren zich naar Halle begeven om ter plaatse een onder zoek in te stellen. Onherkenbaar verminkt. Een der ooggetuigen van de ramp ver telde ons, nog volkomen ontdaan over het gebeurde, het volgende: Ik zag het toestel op normale wijze uit de richting Brussel naderen. Plotseling schoten vlammen rondom uit het toestel en in een grooten boog stortte het vliegtuig omlaag. Met een zwaren slag kwam het neer op een aardappelveld dat op ongeveer 500 meter van het station van Beert gelegen is. Met de overige getuigen van de vreeselijke ramp snelde ik onmiddellijk toe, maar slaagde er niet in bij het toestel te komen, aangezien de hitte van den brand ons noodzaakte op een afstand te blijven. Wij konden niets doen. Machteloos moesten wij toezien, wetende dat in het vliegtuig menschen lagen. Hét was echter volstrekt duidelijk, dat zelfs al hadden wij het toestel kunnen be naderen, onze hulp slechts weinig had kun nen baten. Alle inzittenden moeten, daar kan geen twijfel aan zijn, op slag dood zijn geweest. Sommige lijken waren uit het toe stel geslingerd bij den val. Zij waren onher kenbaar. Reeds spoedig na het gebeurde arriveer den gendarmerie en marechaussee ter plaatse. Ook het parket kwam een onder zoek instellen, terwijl uit Brussel Neder- landsche luchtvaartautoriteiten naar de plaats van het onheil kwamen snellen; het terrein werd onmiddellijk afgezet en streng toezicht werd gehouden dat onbevoegden op een behoorlijken afstand bleven. Zoodra de politie verschen was, stelde zij pogingen in het werk om het vuur, dat loeiend voort- brandde, in de overblijfselen van het totaal vernielde toestel, te blusschen. Aangezien echter naar het schijnt een behoorlijke voor raad benzine in de tanks was meegenomen, kon men er niet in slagen, de vlammen te dooven. Hedenmiddag om twee uur brandde de ruïne nog steeds voorts ondanks het feit, dat men groote hoeveelheden zand en aarde op het geheel had geworpen. Het stoffelijk overschot van de slacht offers had men zorgvuldig afgedekt en be waakt door gendarmerie, tot op dit oogen- blik nog ter plaatse laten liggen, aangezien men er nog niet in geslaagd was alle lijken te identificeeren. De vijfde!! Met de „Flamingo" is het vijfde Douglas- toestel van de K. L. M. verloren gegaan. De vorige Douglas-toestellen die veronge lukt zijn, waren zooals men weet, de „Uiver", de „Gaai", de „Maraboe" en de „Lijster". Het ongeluk met de „Maraboe" was destijds voor de inzittenden gelukkig nog goed afgeloopen. De post vermoedelijk geheel ver loren. De met het nabij Brussel neergestorte K. L .M.-vliegtuig Flamingo meegegeven post is vermoedelijk geheel verloren ge gaan. Deze post, waarvan het totaal ge wicht slechts 5 kg. bedroeg, bevatte uit sluitend stukken bestem 1 voor Frankrijk, welke het epeditiebureel Amsterdam C.S. tusschen Dinsdagavond 22.55 uur en Woensdagmorgen 8.25 uur hebben bereikt. Schiphol rouwt weer... Toen wij vanmiddag de luchthaven Schiphol binnenreden, bemerkten wij reeds dadelijk aan de vlaggen, die halfstok wap perden, dat 't ontstellende bericht van den ondergang van de „Flamingo" waarheid was geworden. Maar niettegenstaande op de gezichten van de autoriteiten en piloten de nervosi teit en ontsteltenis duidelijk te lezen was, ging het leven zijn gewonen gang. De passa giers liepen af en aan, nog onkundig van het treurige feit, dat ginds bij Brussel een vliegtuig, gelijk aan het toestel waar zij instapten, jammerlijk was vergaan, De ar beiders, die aan de verbetering van Schiphol werkten, arbeidden voort, ononderbroken. Op het platform tusschen de vertrekken de en aankomende toestellen, liepen dichte drommen menschen, bezoekers, meest uit de provincie. De gids legde hun m by zon derheden de prachtige eigenschappen van de machines uit, roemde hun comfort en betrouwbaarheid. Niemand dacht daarbij aan ongelukken. De ramp van de „Lyster lag al weer zoo ver achter ons Alkmaar, Woensdag. DE TOESTAND VAN DR. VAN DAM. Naar aanleiding van geruchten als zou de toestand van Dr. van Dam minder goed zijn, hebben wij ons hedenmorgen nog eens in verbinding gesteld met het Roode Kruis- ziekenhuis in Den Haag. Mevrouw van Dam deelde ons van daar uit mede, dat de toestand zeer bevredigend is. De patiënt heeft reeds eenig vast voedsel gebruikt en enkele zeer rustige nachten ge had. Hij leest reeds de couranten en er zyn dus alle teekenen dat de patiënt goed voor uit gaat. STEENTJES VOOR DE RESTAURATIE VAN DE GROOTE KERK. Eerste verantwoording ontvangen bijdra gen voor de restauratie van de Groote- of St. Laurenskerk te Alkmaar. (Vrijdag) 1.17% Van: Jhr. Mr. F. H. v. K., Alkmaar, 100.— Mr. E. H. H., Alkmaar, 10.— Mw. Wed. Mr. Kr., Alkmaar, 20.— P. N. L., Alkmaar, 25.— N. N., Alkmaar, 60.— H. de W., Alkmaar, 2.50 Mr. M. M., Bergen, 10.— C. J. S., Bergen, 1.— E. V. Jr., Bloemendaal, 2.50 H. A. H., den Haag, 10.— W. C. J. Sch., den Haag, 10.— Mr. C. M. J. de J., Haarlem, 3.— W. G. v. O., Utrecht,- 2.50 J. v. Z., Utrecht, 2.— Totaal 259.67% Zooals bekend kunnen eventueele bijdra gen gestort worden op gironummer 61341 van den heer F. H. Ringers te Alkmaar. DE VUURPROEF GLANSRIJK DOORSTAAN. De brand van de kapitale boerderij van den heer Kramer te Koedijk, waarbij de plaats tot den grond toe afbrandde, was wel een brand van buitengewone hevigheid. De eigenaar vreesde dan ook het ergste voor den inhoud van zijn brandkast, een gewone kast voor particulier gebruik, welke zich midden in het gebouw had bevonden, wit gloeiend had gestaan, terwijl de- buitenplaten door de hitte geheel ontzet waren. Nu zal men zeggen, dat een brandkast in de eerste plaats dient om den inhoud tegen brand te beschermen, doch bij vele bran den werd de ervaring opgedaan, dat door het niet nauwkeurig sluiten van de deuren, veel van den inhoud verloren ging. Vol belangstelling werd dan ook deze brandkast, in tegenwoordigheid van den eigenaar, door den plaatselijken smid geopend en, dank zij het uitnemende isola tiemateriaal en het nauwkeurig sluiten der deuren, waardoor geen lucht kon binnen komen, bleek de kast inwendig ongeschon den en de inhoud volkomen onaangetast. Men zal begrijpen, dat de fabrikant van deze kast, de heer Nico van Vuure. Zaadmarkt, alhier, zeer ingenomen is met de wijze waarop zijn fabrikaat deze gewel dige vuurproef heeft doorstaan. De kast vindt men in de etalage geëta leerd, zoodat men zich persoonlijk kan overtuigen van de uitstekende kwaliteit van Nico van Vuure's brandkasten. hij, dat slechts een minderheid der schoen makers vacantie houdt en dat geen enkele schoenenwinkelier in Alkmaar op de ge noemde dagen zijn zaak zal sluiten. EEN ONTPLOFFING. Een logé van den heer M. op den Wester- weg wilde hedenmorgen in de badkamer de geyser aansteken. Omdat het zendvlammetje niet wilde branden, stak hij een lucifer aan, met als gevolg een hevige explosie. Een aan tal dakpannen werd van het huis gerukt en kwamen in den tuin terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. DE BOUWVAKABEIDERS MET VACANTIE. Men schrijft ons: De vacantietyd is weer in aantocht, Ook de bouwvakarbeiders leggen hun zaag, bijtel, troffel, enz. neer om los van alle werkgedachten een week vrij te ge nieten. Daarvoor is het van belang voor de patroons om bonnen te geven en voor arbeiders om ze te ontvangen. Zorg dat de bon-boekjes steeds goed in orde zijn. En het publiek dat wil laten werken houde rekening met de data: van 2 tot en met 6 Augustus a.s. is er vacantie. HET HARLEKIJNSPEL TE BERGEN. Wij meenen goed te doen met onze lezers te herinneren aan het Harlekynspel „De Kringloop der Belangen" dat Donderdag avond in het Openluchttheater door „Alber- dingk Thijm" wordt opgevoerd. Bezoekers uit Alkmaar zij er op attent gemaakt, dat de opvoering tijdig geëindigd is, zoodat zij met de laatste tram van 11.35 uit Bergen kunnen vertrekken. De voorverkoop eindigt onherroepelijk des middags 6 uur. Na dien tijd zijn slechs kaarten verkrijg baar aan de kassa van het openluchtthe ater tegen de vastgestelde (hoogere) prij zen! Aanvang half 9. GEVAARLIJKE CADEAUTJES. Aan het Noordzeestrand onder Petten zijn een viertal projectielen aangespoeld, waar onder waarschijnlijk 3 rookbommen. De gevaarlijke voorwerpen, welke onge veer meter lang en 1 d.M. dik zijn, zijn te Petten ondergebracht. SCHOENWINKELS NIET GESLOTEN. Door een schoenenwinkelier hier ter stede werd ons gister na het verschijnen van onze krant medegedeeld, dat ons bericht, als zou den op 2, 3 en 4 Aug. de schoenenwinkels in verband met vacantie der schoenmakers gesloten zijn, onjuist is. Nadrukkelijk zei BLOEMPJESDAG VAN HET WITTE KRUIS. Men verzoekt ons nog de aandacht te willen vestigen op den bloempjesdag van de Alkmaarsche afdeeling van het Witte Kruis, welke op Vrijdag 30 Juli hier ter stede zal worden gehouden. Wij behoeven het goede doel waarvoor de opbrengst der collecte bestemd is natuur lijk niet meer uiteen te zetten. Ieder weet wel wat het Witte Kruis en de daardoor gesubsidieerde vereenigingen ten bate van zieken en misdeelden doet. Jonge dames, die voor deze collecte haar medewerking wil len verleenen. kunnen zich nog opgeven. Ongecorrigeerd KETELONTPLOFFING TE DELFT. Geen persoonlijke ongelukken. Vanmorgen omstreeks 11 uur heeft te Delft in de chemische fabriek N.V. Nedars, gelegen aan het Stationsplein, een ontplof fing plaats gehad, welke gelukkig slechts materieele schade ten gevolge heeft gehad. De oorzaak was gelegen in het springen van een vacuum-luchtdrukketel. Tal van ruiten van de fabriek en in de omgeving zijn gebroken, de knal was tot ver in den omtrek hoorbaar. Dat er geen persoonlijke ongevallen zijn voorgekomen is te danken aan de omstan digheid, dat de ketel buiten de fabriek is gebouwd en twee arbeiders, die den geheelen morgen aan den ketel werkzaam zijn ge weest, op het moment van de ontploffing zich juist hadden verwijderd. Brokstukken van den ketel werden meters ver over het fabrieksterrein geslingerd en waren hier ar- Steeds nieuwe bezoekers kwamen voor de hekken, blijmoedig en opgewekt, nu eens een dagje uit te zijn. Schoolkinderen die in groote groepen werden rondgeleid en anderen, die de terrassen, op feestelijke wijze met vlaggen versierd, bevolkten. En toch lag Schiphol in rouw, wijl een der vogels van de K. L. M., vanochtend nog blijmoedig opgestegen, op droevige wijze aan haar einde was gekomen, welk ongeluk, zooals men weet, vijftien men- schenlevens had geëischt. Op Schiphol werd het vliegtuigongeluk omstreeks kwart over twaalf bekend. Hoe wel reeds dadelijk het ergste werd ge vreesd, n.L dat men hier met een der lijn- toestellen van de K. L. M. te doen moest hebben, was het niet dadelijk mogelijk ze kerheid te krijgen. De berichten uit Brus sel kwamen slechts zeer schaarsch en onvol ledig binnen. Het wachten op verder nieuws was een pijnigende marteling, wel ke meer dan uur duurde. Totdat eindelijk de aanvankelijk geuite veronderstelling maar al te waar bleek te zijn: Het Douglas-toestel Flamingo was bij Hal neergestort en in vlammen opgegaan. Alle inzittenden vijf menschen van de K.L.M. en tien passagiers waren daarbij om het leven gekomen. De heeren Plesman en Guillonard, resp. directeur en onderdirecteur van de K.L.M. die juist op Schiphol vertoefden in verband met de op vanmiddag vastgestelde onthul ling van de door de gemeente Amsterdam aangeboden wandschildering in het stations gebouw, welke plechtigheid na het bekend worden van de ramp is afgelast namen onmiddelijk in overleg met den stationschef Thomson en den waarnemenden chef van den vliegdienst Fuchs, de noodige maat regelen. Om kwart voor één vertrokken met het diensttoestel van de Air France de réeds eerder genoemde heeren naar Brussel, ten einde ter plaatse het onderzoek te beginnen. Gemeld kan nog worden, dat de heer Wapperon van den technischen dienst, die mede tot de slachtoffers behoort, pas op het laatste oogenblik besloten had met het rampspoedige toestel naar de Fransche hoofdstad te vertrekken. De leden der bemanning. De gezagvoerder van het nabij Brussel verongelukte K.L.M.-vliegtuig „Flamingo", C. Th. R. Steensma is op 27 September 1913 te Hellevoetsluis geboren. Op 11 Fe bruari 1936 kwam hij als vliegtuigbestuur der in dienst van de K.L.M. Evenals alle overige leden der bemanning was hy onge huwd. De tweede besturder, G. Geerling, die in opleiding was voor bestuurder-mecanicien, is 9 September 1912 te Rotterdam geboren. Op 9 Mei 1936 kwam hy in dienst van de K. L. M. De radio-telegrafist B. van Ludekuize, werd op 16 November 1912 geboren te Durgerdam en trad op 11 November 1935 bij de K. L. M. in dienst. De om het leven gekomen stewardess, mejuffrouw M. J. van der Laan, is op 1 Februari 1912 te Helpman geboren. Zij kwam op 1 Maart j.1. bij de K. L. M. in dienst. der den beiders aan het werk geweest, de gevolgen van het ongeval zouden niet tot materieele schade beperkt zyn gebleven. (Vervolg van pagina 1.) Peiping's beleg. Uit Peking wordt gemeld, dat de Chinee zen de legatiewijk omringd hebben en mi trailleurs hebben geplaatst op de strategi sche punten en op de daken der huizen. D< garnizoenen der buitenlandsche mogend heden werken samen ter verdediging van de wijk. Een raadsheer van de ambassade Vereenigde Staten te Peiping heeft raadsheer van de Japansche ambassade een gemeenschappelijke nota overhandigd van Engeland, Amerika, Frankrijk en Italië waarin gevraagd werd de legatiewijk bui ten de strijdzone te laten en toe te staan dat de vier genoemde mogendheden zelve de bescherming voor leven en eigendom men hunner onderdanen in de wijk ver zorgen. De Japansche raadsheer aanvaard de het verzoek der mogendheden. Groote geestdrift in Shanhai Het bericht over de overwinning der Chineesche troepen bij Fengtai en Lang fangheeft zich onmiddellijk door de ge heele stad verspreid, waar het gepubliceerd wordt in transparanten en op aanplakbil jetten voor den vensters der dagbladbu reaux, voorts door middel van de op auto' geplakte bljetten en door de radio. Iedereen heeft zijn werk laten liggen, de stad weerklinkt van het oorverdoovend rumoer der ontploffende voetzoekers, vlag gen wapperen van de huizen. Na korten tijd was het verkeer bemoeilijkt door dichte drommen menschen, die zich door de straten bewogen en die uiting gaven aan een onbeschrijfelijke geestdrift. Een hevige veldslag. Een hevige veldslag woedt bij Hsiautien op 20 K.M. ten noorden van Peking, waar de Japansche troepen de stellingen van de 37ste divisie aanvallen. Japansche berichten over den toe stand. Het officieuse Japansche persagentschap Domei meldt, dat volgens berichten uit Peiping, tot dusverre de rust in de stad bewaard is gebleven en de bewoners met een zucht van verlichting vernamen, dat de Japansche troepen alleen buiten Pei ping tegen de Chineesche troepen optra den. Hetzelfde bericht meldt, dat de Ja pansche autoriteiten samenwerken met de Engelsche, Amerikaansche, Fransche en Italiaansche troepen, ter bescherming van de in het district Peiping wonende vreem delingen. De Japansche autoriteiten, zoo wordt aan het bericht toegevoegd, stellen alle pogingen in het werk om te verhinde ren. dat de vijandelijkheden naar Peiping zouden overslaan. Het agentschap Domei meldt verder uit Tientsin, dat de Chineesche troepen he denmorgen vroeg opnieuw de telegraaflei- dingen der Japansche militairen tusschen Tientsin en Peiping zouden hebben door gesneden. Ten slotte meldt het agentschap, dat he denmorgen in de legatiewijk van Peiping, Chineesche troepen gevuurd hebben op zeven Amerikaansche mariniers en eenigen daarvan gewond hebben. Chineezen stellen een ultimatum. De bladen te Sjanghai melden, dat op bevel van Tsjang Kai Sjek door generaal Soeng Tsje Joean op zijn beurt een ui timatum is gesteld aan de Japanneezen, wien hy 48 uur gaf om de provincie te pei te ontruimen. Het 29ste leger heeft Toengstjoe, de resi dentie van de autonome regeering van Oost- Hopei, geheel bezet. Negen Chineesche vlieg tuigen i\emen aan de operaties deel. Uit welingelichte bron wordt verder ge meld, dat eenheden van het 29ste leger nabij Jantsoen op 30 K.M. ten noorden van Tient sin de spoorbrug hebben bezet van de lijn de spoorbrug hebben bezet van de lijn Tientsin-Peiping over de rivier Peiho. Te vens wordt verklaard, dat belangrijke for maties van de troepen der centrale regee ring vertrokken zijn uit Pautingfoe en te Antse, op 10 K.M. ten zuiden van Langfang zijn aangekomen na een geforceerden nacht- marsch in oostelijke richting. Zy bedreiger, den rechterflank van de Japansche verbin dingslinie. In de streek van Pauting wordt de lijn PekingHankau krachtig versterkt. Gepantserde treinen met luchtafweerbatte- rijen patrouilleeren voortdurend langs de lijn. Zeven en twintig Chineesche vliegtui- gen zijn te Pauting aangekomen. Verlaging der electriciteits- tarieven besproken. In een dezer dagen in hotel Concor- dia gehouden vergadering, waar een flink aantal genoodigden, o.m. gemeenteraads leden en leden van de Comm. van Beheer der gemeensch. lichtbedrijven tegenwoor dig waren, is het rapport besproken, dat door den heer Haga, electrotechnisch inge nieur van den Kon. Ned. Middenstands bond werd uitgebracht over de electrici- teitstarieven aan den Langendijk. De heer Haga begon zijn inleiding met een overzicht van de electrificatie van Nederland, na te hebben gewezen op een publicatie van 1918, waarin dr. van der Waerden heeft behandeld het plan tot cen tralisatie van de opwekkingsbedryven in Engeland tot 100 centrales, waardoor een enorme prijsverlaging kon worden bereikt tot 5/8 cent per KWU. Een werkje van prof. dr. Gelissen werd eveneens door spr. aangehaald, waarin o.m. wordt gewezen op het loslaten door de overheid van het principe waarom de overheidsbedrijven zyn gesticht. Spr. vergeleek de kostprijzen van Noordholland met die van het heele land en met Friesland, tevens het verbruik en de opbrengsten naar voren brengend. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boen dei-maker. Geopend 10—12 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bo- wien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel, ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De romantische senorita (rom. zangfilm); hoofdrollen Nino Martini, Ida Lupino, Leo Carillo. Toegang boven 14 jaar. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Roxy-theater 7.45 uur, hoofdnummer Pygmalion (Holl. film); hoofdrollen Lili Bouwmeester, Johan de Meester, Ed. Verkade. Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rose Marie (rom.); hoofdrollen Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, hoofdnummer Circus Buf- falo Bill (sens. circusspel); hoofdrollen Barbara Stanwyck en Preston Forster. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 29 Juli. 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, op voering van De kringloop der belangen, door Alberdingk Thijm. De toestand in Friesland komt ongeveer neer op die aan den Langendijk, het gemid deld gebruik is nl. 63 KWU, de opbrengst 16% cent, de winst 4 cent en derhalve de kostprijs 12% cent. Spr. berekende aan de hand van zyn particuliere verbruik, dat hij als eenling nog goedkooper stroom afnam van het PEN dan de vijf gemeenten samen; dit heeft tot gevolg, dat de menschen hier zuinig gaan doen inplaats van het verbruik stimuleeren. Spr. toonde aan de hand van berekeningen aan, dat de f 78.50 voor de spitsuren zeer fnuikend is voor het tarief. Dat bedrag moet gereduceerd worden. Verder dient het verbruik buiten de sper tijd te worden opgevoerd, hetgeen men kan verkrijgen door verlaging van de tarieven voor den buiten, de speruren afgenomen van Woensdag 28 Juli 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige] laatst* k. koers 22.30-45. STAATSLEENINGEN. 4 Mederl. 1934 100n/i6 4 Ned -Indië 1934 100'Vi6 5% Duitschl. '30 m. verkl. 37'/< BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank INDUSTR OND. BINNENL. Alg Kunstzijde (Jnie Calvé Uelit Cert. NederL Ford265l/a Philips Gloeil. Gem. Bezit 344 Unilever 165i/g INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 671 l/i6 Anaconda 42%, Bethleh Steel 68'%, Cities Service 2 Kennecott Copper 44l/a Kepublic Steel 29'/, 153 1923/s 163 168 7iy« 93 Standard Brands 9'%, Steel comm. 86%, U. S. Leather 7 CULTUUR MAATSCH. H V A528 Java Cultuur 2351/* Ned Ind Suiker Unie. 169 Vorstenlanden 42 23.80 Dito actions MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Dell Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 0"de DeliI i benembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Pacific i Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac §Noteering per 50 éx-coupon tExclaim *Ex-Jividend. Prolongatie vorige koers »/4, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 120 1721/, i 405 419% 1053/. 45^/16 21VM 159/l6 2851/, 224 V, 240 112 167 5S/)6 144V. 1417. 2403/4 329 3363/4 62 V, 363/4 25 V, 6 96 V, 8'%« 1003/, 100*/, 363/4 153 193 163'/, 1673/, 71-74 93*/, 265'/, 3423/4 1676/8 673/4 41-9/j» 67%-é 2 44-% 28%, 9'VM Mi/*, 7 V. 530 235 168 421/4 23.80 119. 172% 407 421i/4-i 104 45% 21 Va-i 15H/M 2853/4 225 113 168 5V« 1441/4 141% 241 331-% 338 62 353/, 24% 96 9-%, New-York Londen Berlijn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Vorige koers: 1-81V, 9.02 72.90 6.79 30.50 41.59 40.27% 46.50 45.32% 9.57% 6.32% Heden: 1.81»/, 9.02»/, 72.921/2 6.79% 30.54 40.30 40.30 46.52% 45.35

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2