Ilhecêedcfit OCtdk School Onze JioloHiën jB-oeken £and: en Juiitèotue JCuMSt £#e Wetenschap Rucgectijfo Siand xm m MacktêeddÜeti Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. hoog- en laag water te bergen aan zee. hoog- en laag water te egmond aan zee. aanbestedingsnieuws. OUDORP ZIJPE biggenmerken. kennemerland. Meest zwakke westelijke tot noordelijke wind; betrokken tot half of zwaar bewolkt; weinig of green regen; weinig verandering in temperatuur. Het weer zal somber blijven; weinig regen. De depressie in de Oostzee-staten blijft het weer in het waarnemingsgebied beheer- schen. Een strookvormig gebied van hoo- gen luchtdruk met maxima boven de Noorsche zee, tusschen IJsland en Schot land en voor den ingang van het Kanaal, blijft de scheiding vormen tusschen de Oostzee-depressie en die welke gisteren op den oceaan ver in het westen gemeld werd. In het zuiden blijft het weer mooi en wind stil, doch is de barometer regelmatig da lende. Rondom de Oostzee-depressie blijft het weer tot op grooten afstand bétrokken tot zwaar bewolkt met hier en daar lichten regen. In Engeland is het weer mooi en windstil, doch betrekkelijk koel. In de Alpen is het weer bewolkt doch met hooge temperaturen. Het jungfraujoch meldt tem peratuur boven het vriespunt en een wei nig hooge bewolking. Het is te verwachten dat het weer het sombere karakter zal behouden, echter zonder regen van beteekenis. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.29 uur tot 4.43 uur licht op. Juli. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 29 7.43 8.08 4.17 4.33 30 8.31 8.58 4.57 5.14 31 9.26 9.57 5.43 6.07 Juli. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 29 7.40 8.05 4.05 4.21 30 8.28 8.55 4.45 5.02 9.23 9.54 31 5.31 5.55 stroom. De winst van de Amsterdamsche lichtbedrijven was 9 millioen, merkte spr. op. Wanneer men deze winsten de laatste zes jaren (tot een bedrag van drie maal de boekwaarde) in het bedrijf had ge houden, zouden de tarieven nu twee cent zijn en de fabrieken voor 1 op de balans voorkomen. Verschillende heeren hebben van de ge legenheid tot het stellen van vragen ge bruik gemaakt. De heer W. Kay te Oudkarspel vond o.m. de kosten van de meterhuur zoo'n zware last, daar het steeds door gaat. Het betalen moest eigenlijk ophouden, wanneer men den meter betaald had. De heer Haga antwoordde, dat in het nieuwe tarief geen meterhuur wordt bere kend. De voorgestelde 1 per maand zijn de vaste lasten van het bedrijf, verdeeld over het aantal aansluitingen. De heer Jb. de Vries, St. Pancras, be pleitte de overdracht van het GEB aan het PEN en wel nu, omdat men in 1941 wel kans had, dat he„ net werd afgekeurd. Bij het PEN is het ook goedkooper. De ingenieur antwoordde hierop, dat er ook onder de bij het PEN aangesloten ge meenten ontevredenen zijn. Spr. zou wil len aandringen op prijsverlaging van het PEN. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Smit, directeur van het GEB op, dat reeds vele pogingen tot verlaging zijn gedaan, echter steeds zonder resultaat. Ook vestigde spr. er de aandacht op dat wij behooren tot de goedwillende gemeenten, die meer betalen voor hun stroom dan b.v. Alkmaar. Een bezwaar is, dat de menschen hier geen geld hebben om zulke verbruikers te zijn als de heer Haga zelf. Vergelijkingen met Amsterdam en Alkmaar gaan niet op. In sommige gemeenten van het PEN wordt per hoofd meer voor het electrisch betaald dan hier. Laatst heeft het GEB nog een ver bruiker van het PEN overgenomen, omdat het PEN niet tegen zoo'n lagen prijs kon «veren als het GEB. De heer P. Volkers sprak namens een Wmeenteraadslid van Oudkarspel, dat zelf riet had kunnen komen, doordat de bur gemeester van die gemeente in weerwil v*n deze belangrijkevergadering een ge meenteraadsvergadering meende te moeten heggen. Als de inkoop te hoog is, zooals uit de cijfers blijkt, dient de C. van Beheer po gingen te doen, verlaging te verkrijgen. De onttrekking van 10000 voor de gemeenten achtte spr. een verkapte belasting. De re deneering, dat deze belasting kan worden ontdoken, door geen stroom te gebrui ken gaat niet op voor de winkeliers en de tuinders. Juist de groote gebruikers ont trekken zich thans in zijn gemeente aan het gebruik van stroom. Spr. verwachtte een toeneming van het verbruik wanneer de tarieven zooals de heer Haga voorstel de, worden ingevoerd. De huidige tarieven der straatverlichting achtte spr. ook een verkapte belasting voor den kleinen man. Spr. wilde een petitionnement aan de Comm. v. Beheer aanbieden. (Applaus). De heer Du Burck had waardeerende woorden voor de initiatiefnemers tot deze vergadering. Spr. vond het niet noodig een adres te zenden aan de Gascommissie. Die weet wel, dat men voor verlaging der ta rieven is. Veel heeft men er voor gedaan. Aan verschillende dingen, in het wel wat theoretische rapport kan men niets doen, bijv. de kapitaallasten van het P.E.N.. de vernieuwing van het net van het G.E.B. Succes verwachtte spr. niet van een ver zoek aan het P.E.N. Eerder verwachtte spr. dat het P.E.N. zeide, geeft het bedrijf maar aan ons over. Aan de winstuitkeering aan de gemeenten zijn twee kanten welke spr. belichtte. Spr. was het met den heer Vol kers eens. Men kan de gemeente opleggen, een bedrag uit de bedrijven te trekken. De berekening der straatverlichting trof den kleinen man niet, volgens spr. daar de meesten geen belasting betalen. Zooals bjjv. nu de straatbelasting. Er wordt toch weer een object gezocht om een belasting van te heffen. N. a. v. de conclusie over de tarieven nam spr. aan den stroom gratis te leve ren en nog geld toe te geven, wanneer het vastrecht werd bepaald op 3 per maand. Voor iemand, die 38 ct. KW per jaar ge bruikt is de prjjs 38 ct. per KWh, terwijl het voor iemand, die 500 KWh afneemt op 16.4 cent komt. Dat is ook onbillijk, evenals het tegenwoordige vastrecht onbillijkhe den geeft. Verlaging verkrijgt men eerder door overgang naar het P.E.N. dan door voort te gaan als G.E.B. De heer Haga legde er nogmaals den na druk op, dat men koopmanschap moest toonen en doorzetten met aandringen op verlaging. Waneer met met redelijke ver langens komt, verwacht spr. succes. Met de kwestie der minderbedeelden moet de gemeente zich belasten en niet het bedrijf. Op geen enkele stroom mag de tarieven van de electricteitsbedrijven en verlies worden geleden. De heer Smit wees op dc verschillen in geloofde zeker, dat waneer het weer iets beter werd, de winsten weer aan 't bedrijf ten goede zouden komen. Naar tariefsver laging is steeds gestreefd. Ook aan dit ta rief van ir. Haga kleven onbilijkheden. Hierna deed spr. nog eenige mededee- lingen over de stijging van het verbruik in het eerste halfjaar 137, dat 12 was, terwijl de gemidd. prijs is gedaald tot 17.4 in 1936. Bij dubbel tarief moeten nieuwe meters worden aangeschaft, hetgeen veel geld vraagt. Nadat nog verscheidene heeren het woord hadden gevoerd, o.m. de voorzitter van de Comm. van Beheer, burgemeester Kroonenburg van St. Pancras dien toezegde met het hier gesprokene zijn nut te zullen doen, werd een motie aangenomen, waarin aan de CVB een onderhoud wordt aange vraagd om den heer Haga de gelegenheid te geven zijn tarieven nader toe te lichten. Naar wij vernemen zal door de directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht op 3 Augustus a.s. aldaar in het openbaar worden aanbesteed het afbreken van de dubbele woning no. 34 B nabij K. M. 34.365 van den spoorweg den Helder Amsterdam te Heerhugowaard. Een onverwacht bad. Toen de 66-jarige heer P. gistermiddag per rijwiel huiswaarts keerde, werd hij door eenige kinderen gekwalificeerd met den naam „Opa". Hoewel zijn leeftijd een dusdanigen naam toch zoo langzamerhand meebracht, wond de oude heer zich hier over zoodanig op, dat hij zijn „stalen ros" aan den kant wierp, één der kinderen een ongeveer 10-jarig meisje beetnam en haar zonder pardon tot het middel in het water hield. Natuurlijk waren de ove rige kinderen zóó ontsteld, dat zij niet bij machte waren om die daad te verhinderen. Een juist passeerende wielrijder overzag dra de situatie. Hij stapte van de fiets, trok zoo gauw hij kon het kind uit de ringvaart en gaf toen den ouden heer een fermen duw, zoodat deze met het koude water kennis maakte. Evenwel reikte men spoedig den drenke ling de helpende hand en even later stond deze kletsnat aan den wal. Hij vond het verstandigste om haastig naar zijn nabij gelegen woning te gaan en zich daar van droge kleeren te voorzien. Het onverwachte koude bad zal hem nog lang in het geheugen blijven, zoodat hij een volgenden keer zich beter zal beheer- schen. Verlenging werkverschaffing. De minister van sociale zaken heeft de werkverschaffing van het waterschap Zijpe en Hazepolder (wegen verbetering) ver lengd tot 30 October a.s. Een deel van de kerk wordt afge broken. Burgemeester en wethouders hebben den raad voorgesteld het achterste ge deelte van de Ned. herv. kerk te Petten, dat in minder goeden staat verkeert af te breken. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De positie der postvliegtuigen was gister als volgt; Torenvalk (uitr.) bereikte Ran- goon, de Nandoe (thuisr.) kwam te Bagdad aan. Hedenochtend is de Specht van Batavia naar Nederland vertrokken met 341 K.G. post, 8 K.G. pakketpost en 53 K.G. goederen. Twee passagiers reizen mee tot Amsterdam, terwijl voor de tusschentrajecten tien pas sagiers werden geboekt, aan één moest wegens plaategebrek passage worden ge weigerd. Vanmorgen te 5.57 uur is de Reiger van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich negen passagiers, onderschei denlijk drie voor AmsterdamCalcutta, twee AmsterdamJodhpur, twee Amster damKarachi, één AmsterdamMedan, één AmsterdamAlexandne; onderweg zul len nog zes passagiers instappen. Eén HalleLeipzig voor Bangkok, twee Alexandrie voor resp. Bandoeng en Batavia, twee te Calcutta voor resp. Bandoeng en Bangkok en één te Rangoon voor Bandoeng. Voorts wordt 454 K.G. briefpost, 6,7 K.~ pakketpost, 76,5 K.G. goederen en 180 K. bagage meegenomen. VOORDRACHT ONDERWIJZERE8 te sijbekarspel. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres te Sijbekarspel luidt als volgt; 1. J. du Burck, Zuidscharwoude, 2. J. M. Wolveren, den Helder, 3. G. Porte, Alkmaar. HUISZOEKING BIJ P.N.L-LEDEN. De gewestelijke recherche heeft op de Oostkust van Sumatra huiszoeking verricht bij 15 leden van de „Pendidikan Nasional Indonesia", waarbij boeken en bescheiden in beslag zijn genomen. Enkele verdachten zijn voor een nader onderzoek aangehouden GROOTE BRAND OP CELEBES. De gouverneur van Celebes meldde tele grafisch, dat in den nacht van 25 op 26 Juli een brand heeft gewoed in den kampong Loeaoer, onderafdeeling Madjene. Hierbij zijn 212 inheemsche woningen verbrand De schade bedraagt 28.000 gulden. De oorzaak is onvoorzichtigheid met een petroleumlamp. Het bestuur heeft hulpmaat regelen getroffen. WERELD-JAMBOREE 1937. Wij ontvingen van de Hollandia-drukkerij N.V. te Baarn een boekje, getiteld De We reld-Jamboree 1937 zangbundel. Het werkje is samengesteld door A. E. van Voorthuisen Jr., den Jamboree-kamp vuurleider, en Jan Waldorp, den samen steller van de bekende bundels Zangzaad voor kampeerders. Deze bundel bevat foto's en inleidingen van Lord Baden Powell of Gilwell, Hoofd- Verkenner van de geheele wereld, A. E. van Voorthuisen Jr., Jamboree-Kampvuur leider Wereld-Jamboree 1937, Dr. Pal de Sztrilich, Hoofd-Kampvuurleider Jamboree 1933, Gödöllö (Hongarije), dr. F. R. Lucas, Jamboree-Kampvuurleider 1929, Arrowe- Park (Engeland) en J. S. Beet, Kampvuur leider van de Wereld Rover Moot 1931, Kandersteg (Zwitserland), de openingsce remonie en de openingsliederen der publie ke kampvuren en verder alle liederen, canons en yells, welke in de Fransche, Duitsche, Engelsche en Nederlandsche taal aan de publieke- en - subkamp-kamp vuren gezamenlijk ten gehoore gebracht zullen worden. DE PRIJZEN VAN RUNDVEE EN VARKENS. Nog lager dan vóór de crisis. Naar aanleiding van de klachten over de prijzen van het rundvee, heeft het A.N.P. zich tot een landbouwdeskundige gewend om eenige gegevens over die prijzen te ont vangen. Daarbij werd het volgende mede gedeeld: Vergelijkt men de huidige prijzen met die, welke in het dieptepunt van de crisis in de rundveehouderij hebben gegolden, dan krijgt men een onjuist beeld. Een juistere voorstel ling van zaken wordt verkregen door een vergelijking van de huidige prijzen met die, welke golden vóór de intreding van de ca tastrophale inzinking dier prijzen aan het einde van 1931. Aan de hand van tal van be cijferingen wordt dan gezegd, dat de rund- veeprijzen op dit oogenblik allerminst ab normaal hoog mogen worden genoemd. Het moet daarentegen als een gelukkige omstan digheid worden aangemerkt, dat althans op dit gebied in den noodtoestand der veehou ders een kentering is gekomen. Hoewel moet worden erkend, dat de moei lijkheden van het slagersbedrijf niet gering zijn, volgt uit het bovenstaande, dat afschaf fing der crisisheffing op rundvleesch slechts een relatief kleine verlichting zou beteeke- nen. Zelfs blijft de mogelijkheid open, dat de prijzen van het rundvee na de afschaf fing dier heffing wederom gaan stijgen, in welk geval het voor de slagers gewenschte gevolg uiteindelijk geheel zou uitblijven. Wat de varkensprijzen betreft, doet zich eenzelfde verschijnsel voor. De crisis is in dat bedrijf echter eerder ingetreden, zoodat hierbij een vergelijking met vroegere jaren moet worden getrokken. Uit cijfers blijkt, dat ook ten aanzien van de varkens nog niet het prijspeil van vóór de ineenstorting der prijzen in 1931/1932 is bereikt en dat ook hier van abnormale prij zen niet kan worden gesproken. Na het bovenstaande rijst de vraag, of de groote moeilijkheden, waarin de slagers thans verkeeren, wel overwonnen kunnen worden door afschaffing van de crisisheffing op rundvleesch (het varkensvleesch is on belast) en of de oorzaak dier moeilijkheden niet veeleer elders moet worden gezocht. Uit berichten van den laatsten tijd valt op te maken, dat de slagers zelf reeds een aan vang gemaakt hebben met de saneering van hun bedrijf. Mogelijk zou toepassing van de vestigingswet-kleinbedrijf hier de zoo ge wenschte verbetering brengen. In aansluiting aan hetgeen onlangs werd medegedeeld, vernemen wij, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 3 tot 10 Juli 1937 bedroeg: 36.627 en van 10 tot 17 Juli 37.820, tegen over 45.374 en 48.511 in de overeenkom stige weken van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Ja nuari tot 17 Juli in totaal aangebracht 914.393 merken, tegenover 1.063,506 mer ken in de overeenkomstige periode van 1936. De week van 19 tot 24 Juli was een week van grooten aanvoer, luien handel en lage prijzen. Nog was ons vorig overzicht niet ter perse, of het was mis. We kregen weer die marktdagen, waar ieder beu van wordt. Eigenlijk was het te verwachten, want Amsterdam maakte 'n paar slechte markt dagen mee en daarop reageeren alle markten. De vloed van boonen (voorna melijk dikke, d.w.z. dubbele z. dr.) is ge komen en tegelijk de lage prijzen. Dubbele boonen golden 6.5010.50, enkele idem 1113 en snijboonen (die ook plotseling los komen) 1117.50, per 100 K.G. De aanvoer van peulvruchten was groot genoeg en de prijzen voor le soort aan den lagen kant, terwijl 2e soort nog al eens doordraaide of een prijsje opbrach ten. Peulen maakte een prijs van 6 12, doppers 811, capucijners 10 16, groentjes 68 en bliss abondance 4—9 per 100 K.G. De groente, die als regel in kisten wordt aangevoerd, deelde niet zoo in de alge- meene prijsverlaging. Sla maakte een prijs van 0.802.10, postelein 0.15— 0.25, andijvie 0.200.35, waschpeen 0.20—0.35 per kist. Het aanbod van tuinboonen was te groot, de prijzen waren voor dun en glad nog wat, doch overigens een matig prijsje; de prijzen varieerden van 2.50 7 per 100 K.G. Komkommers waren na genoeg waardeloos. Alleen le soort bracht het tot een prijsje van 12 per 100 100 stuks. Bosgroente kunnen we behalve bos- peen over één kam scheren, een prijsje van 12.10 per 100 bos, bospeen gold 5.508 per 100 bos. De aanvoer van tomaten wordt grooter en de prijzen lager; de noteering 613, per 100 K.G. Bij de aanvoer van fruit, kwamen nog kleine partijtjes aardbeien voor, voorts bessen, kruisbessen, frambozen en druiven. De prijzen van fruit waren middelmatig, alles werd (behoudens druiven) per slot aan geboden. We noteerden als gemiddelde, over. de week; aardbeien 817 per 100 doosjes, roode bessen 0.35u.50, kruisbessen 0.300.50, zwarte bessen 0.75 1.05 en frambozen 0.901.10 per slof. Druiven, waarvan een beduidende aanvoer voor den tijd van 't jaar, maakte een prijs van 45f 55 per 100 K.G. Per ziken deden 36 per 100 stuks. De overige aanvoer, onveranderde prijzen. ZAANSCH KAMERORKEST TE BERGEN. Dat was gisteravond in de Ruinekerk een zeer aangename kennismaking. We hoorden daar het Zaansch kamerorkest, dirigent de heer P. van Mever, en bemerkten al heel spoedig dat we met een ensemble te doen hadden dat zich overal met succes kan laten hooren. Alle orkestgroepen bezitten goede krachten, 't geheel brengt een beschaafde, mooien klank voort, en er zit 'n sterk rhyt- me in. Ook de nuanceering wordt nauwkeu rig in acht genomen en de dirigent is iemand die met eenvoudige gebaren het geheel leidt. Men kwam met een interessant program ma, met muziek van oude meesters. (Sym- phonie, voor strijkorkest van L. J. Holz- bauer 17111783, een symphonie van Haydn, en de balletsuite uit Castor en Pol lux, van Rameau 16831764); en een zeer muzikale, goed verzorgde vertolking viel deze nummers ten deel. Solistische medewerking verleenden de heeren Michel Gobets, en A. van Diepen, beiden van hier. De bekende tenor had ook een greep in de oudheid gedaan, en gaf drie onbekende liederen: „Herr Gott, erhör mein Stimm und Klag", van S. Mahn (1480—1526); „König und Herr", van Th. Stoltzer (1450—1526) en „Mitten wir im Leben sind" van O. Rhaw (14881548), mooie breede zangen, die voor treffelijk voorgedragen werden. De heer A. van Diepen speelde het viool concert in G groote terts van Mozart en hij deed dat rustig en beheerscht, met mooien toon en goed van voordracht. Ook de ca- denz van het eerste en van het tweede ge deelte van het stuk had hij volkomen in zijn macht. Tenorsolo's en vioolsolo werden door het orkest begeleid, en ook hierin toonde het orkest volkomen voor zijn taak berekend te zijn. A. K. GECOMBINEERD TUINCONCERT. Het is een verblijdend verschijnsel, dat in dezen tijd van slecht concertbezoek de plaatselijke vereenigingem de handen in een slaan en door samenwerking trachten te bereiken, wat individueel niet moge lijk blijkt, n.1. voldoende publiek naar onzen mooien Muziektuin te trekken. Dat onze verwachting op een uitverkochten tuin niet verwezenlijkt werd, pleit niet voor het medeleven van de Alkmaarders met hun zang- en muziekvereenigingen. Al was er aardig publiek, er was lang niet voldoende om de kosten voor een dergelijk concert te dekken en dit is heel jammer. Wij kun nen alleen hopen, dat hierin spoedig ver andering komt en dat het muzieklievend publiek van Alkmaar zal begrijpen, dat zonder hun daadwerkelijke hulp en be langstelling het muziekleven hier niet kan bloeien. Over het concert zelf het volgende: „Alcmaria Victrix", dir. G. Hekket, opende met een vlotten marsch en een Ouverture van Adr. Rinchardt. Hierin waren naast gedeelten, die niet geheel zuiver waren, voortreffelijke momenten. Na de pauze trad deze vereeniging nog op met een Fantaisie Romantique van Mon- tagne, waarin vooral de piston- en fluit- solo zeer goed waren. Er werd zeer be schaafd gespeeld, maar wy hadden het geheel wat spontaner gewenscht. Nu klonk het af en toe iets mat. Het „Alkmaarsch Symphonie Orkest", dir. Willi Kohier, speelde drie nummers, die ook op het laatste donateurs-concert werden gegeven. Door vacantie en verhin dering van eenige der beste krachten, o.a. in het koper en de strijkers, werd de groote fantasie uit „Cavalleria Rusticana" niet zoo mooi uitgevoerd als een paar weken geleden. Na de pauze met een compositie ven Ketelbey en de bekende ouverture „D!e diebische Elster" van Rossini, waar vooral in dit laatste nummer van de spelers heel wat verlangd wordt, werd echter uitste kend gemusiceerd. Het Gemengd- en Mannenkoor „Vocaal Alkmaar", dir. Nico Snel, heeft mooi ge zongen. Vooral na de pauze, toen het rus tiger was in den tuin en daarbuiten, kon men van beschaafden zang genieten. ATs buitengewoon goed willen wij noemen het Avondlied van H. van Rheenen voor ge mengd koor. De twee mooie nummers van Palestrina voor de pauze, „O bone Jesu" en „Alma redemptoris Mater" doen het beter in een zaal. Voor een goede verhou ding is echter toetreden van meer heeren tot dit gemengde koor noodzakelijk. Het mannenkoor zong o.a. Stabat Mate* bew. B. Rothe, heel goed, evenals het Matrozenlied van den dirigent. Het publiek was zeer gul met applaus en zij, die niet aanwezig waren, hebben een mooien avond gemist. AD. INT. ALKMAAR. GEBOREN: Jansje Wilhelmina, d. van Pranctecus Mentzij en Marie Sollie. GETROUWD: Anthonius Johannes Dekker en Hendrik* Elisabeth Maria de Boer. Hilbrand Ber- tus van der Meij en Comelia Adriana Mtif- kens. OVERLEDEN: Antje Mars, weduwe van Reijer Zwaan, 59 jaar. Levenloos aangegeven kindje van Cornelis Hendrik Jonker en Jannetje Dekker. <met omciee» late klasse, 3de Ittst Trekking van Woensdag 98 JnH 1987 Hooge Prezen 5000.— 14124 f 400.— 6147 100.— 8206 Pr Oren van 20— 76 235 257 285 847 1014 2182 2285 2409 2705 2778 2943 3183 3298 3409 3524 3648 870Ï 3718 3810 3922 392» 4168 4331 4525 4692 4781 4878 5014 5667 6960 6977 7375 7462 7486 7783 78öjj 7996 8421 8592 8795 9007 9030 9190 9674 9661 10046 10315 10342 11788 11796 12648 12682 12687 12835 13015 13335 13509 13898 14083 14146 14498 14818 15195 15361 15442 15490 15600 15746 16162 16258 16462 16695 16802 17929 18025 18030 18800 18820 19360 19441 19597 20697 2060* 21122 21917 22295 22484 22518 22571 22909 23266 23657 DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 28 Juli 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de pre zen onveranderd. Aanvoer 152000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juli 198^. Aanvoer en prijzen waren heden als volgtt 86000 K.G. Aardappelen: Eigenheimeiü 2.503, Schotsche muizen 2.20f 3.50, Blauwe Eigenheimers 2.30—2.80, Driar lingen f 1.802.10, Grove 4.30—4.40? 22000 K.G. Roode kool 12.10; 2300 K.g. Gele kool 2.60—3.20; 1500 stuks Bloem» kool le s. 5.50—8.50, 2e s. f 2.40—2.50; 2000 K.G. Uien: zilveruien 3, zilver drie ling 3.804.10, zilvernep 8.20f 9, gele drieling 4.80 en gele nep f 6.60; 17Q K.G, Snijboonen 4—4.10; 1500 K.Q. Slaboonen 7.20—8.60; 50 K.G. Bieten 1.20—1.50; 700 bos Peen f 2.80; 17Ó K.G. Tuinboonen i 4.104.20. NOORDSCHARWOUDE, 28 JuM 1987. (Noordermarktbond). 116400 K.G. Aardap pelen: Eigenheimers 2.90, Sch. muizen 2.403.40, BI. Eigenheimers 2.30— 2.60, Drielingen 1.90—f 2.50, Bonken 3.804.30; 110000 K.G. Pootaardappeleri sorteering a f 28.35, sorteering b 28.35; Boerekool 5—5.10; Gele kool 4.80c 3900 K.G. Vroege witte kool 1.301.60( 11400 K.G. Zilveruien 1 2.102.30; 50Ö K.G. Gele nep 6.70, drielingen 3, zilver» nep 7.60—9.30, drielingen 4.10—4.7(fc 1200 K.G. Tuinboonen 3.80—4.70; 170Ö K.G. Spercieboonen 6.70—7.50. WARMENHUIZEN, 27 Juli 1937. Schot sche: muizen 2.70—3.50, grove 3.40-*» 4.40, drielingen 1.80—2.60, Eigenhei mers 1.60—3.10; Zilvernep 7.90—i), drielingen 3.504.30, uien 1.50; Sla boonen 7.208.20. Aanvoer: 75300 K.G. Aardappelen; NH5 K.G. Zilveruien; 210 K.G. Slaboonen. PURMEREND, 27 Juli 1937. „Afslag- vereen. Beemster, Purmerend en Qmstr." Aardappelen: Sch. muizen 6295 cent, BI. Eigenheimers 0.70—1, KI. Schotsche muizen 37—69 cent per kist, 25 K.G.; Sla boonen: dubbele f 1.021.07, dubbele g. dr. 1.03—1.14 per kist, 15 K.G.; Sntf» boonen: stok f 1.70f 2.40 en stam (br.) 0.601.25 per kist, 15 K.G.; Tuinboonen 6173 cent, Blauwe Blauwschokkers f 1.60 per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 10— 26 en Zwarte bessen 2732 per 100 K.G.; Klapbessen 0.501.10 per 10 K.G.| Bloemkool 6 en Roode kool 47 per 100 stuks; Sla f 11.30 per 100 krop; An dijvie 13—34 cent per kist; Uien 1.30 per 25 K.G.; Prei 1.10 per 100 bos. Appels: Yellow Transparant 1 1019 en Perent Janbaasje 3.50f 6.50 en Suikerpeer 1 4 9 per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3