HET BETOVERDE BOS. SBüuteftiand Spoct De saneering in het bloembollenbedrijf. rijkstelefoonpersoneel. de jamboree. dorus rijkersfonds. GEMENGD NIEUWS. Verkeersongelukken. uw drukwerk. alkmaarsche courant, TRI., 3320 Afschaffing bindende minimum prijzen, handhaving teeltbeper king en surplusfonds. Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, heeft de minister van economische zaken ter zake van de voortzetting der *a- neeringsmaatregelen voor de bloembollen, de volgende beslissing genomen: Met ingang van 1 Augustus a.s. zullen zoowel de binnenlandsche als de bui- tenlandsche bindende minimumprijzen voor 1938 vervallen, daarentegen blij ven de teeltbeperkihg en de werkzaam heid van het bloembollensurplusfonds voor den opkoop en financiering van het surplus gehandhaafd. Met de afschaffing der bindende mini mumprijzen wordt tegemoet gekomen aan den algemeen in het vak tot uiting geko men drang om het bedrijf in zoo groot mo gelijke vrijheid te kunnen voeren. Tegen het doen vervallen van bindende prijzen werden door den minister te minder bezwa ren aanwezig geacht, nu in het algemeen is gebleken, dat de prjjsvoorschriften, welke men veelal tracht te ontduiken, zeer moei lijk te controleeren zijn. Hoezeer de minister ook den wensch om ten aanzien van de teelt tot vrije bedrijfs voering terug te keeren, begrijpelijk acht, is hy toch van oordeel, dat zich thans nog te groote bezwaren tegen het vrijlaten van de bloembollenteelt verzetten. Het valt im mers te verwachten, mede aangezien zoowel de boomen- en bloemencultuur als de tuin bouw nog aan een areaalbeperking gebon den moeten zijn, dat opheffing der teelt beperking zou neerkomen op een aanzien lijke teeltuitbreiding. Daar de vooruitzich ten voor den uitvoer nog niet voldoende zeker zijn, is de mogelijkheid niet uitgeslo ten, dat deze teeltuitbreiding wederom tot een zoodanige ineenstorting der prijzen zou leiden, dat beroep op de regeering ander maal noodzakelijk zou «orden. De regeering zou zich dan voor de zeer moeilijke taak geplaatst zien, opnieuw een juiste basis voor een teeltregeling te vinden. Zou als basis genomen worden de teelt na de uitbreiding, dan zouden zij, die door uitbreiding tot de nieuwe débacle hebben bijgedragen, daarvan voordeel trekken, terwijl, indien b.v, het huidige areaal als grondslag zou dienen, degenen die hun teelt zouden hebbert" uitge breid groote schade zouden ondervinden. Bovendien houdt dé teeltbeperking de prij zen meer op peil, waardoor gerechtvaar digde klachten van den buitenlandschen producent over al te lage aanbiedingen wor den voorkomen. Op grond dezer overwegin gen heeft de. minister besloten aan den aan drang om de teeltregeling in te trekken voorshands geen géhóor te geven. Voortzetting van de werkzaamheid van het bloembollensurplusfonds wordt daar naast gewenscht geacht. Hoewel dit jaar door verschillende oorzaken de oogst van bloembollen niet groot zal zijn dient men niet uit het oog te verliezen, dat men hier met een steeds wisselenden eft onzekeren factor te maken heeft. Zooals wel reeds is gebleken, is de werkzaamheid van het fonds, dat reeds geheel in handen van het vak is, bij een surplus aan bollen van groote be- teekenis, omdat door de zekerheid van af koop van het surplus tegen een bepaald minimumbedrag aai. de markt een steun gegeven wordt, welke inzinking der prijzen tot een te laag niveau voorkomt. Dit laatste is vooral van beteekenis voor de positie van de talrijke kleine kweekers. EEN BLINDEDARMOPERATIE AAN BOORD VAN DE EMPIRE STATES. Met het hedenochtend in de Amsterdam- sche haven aangekomen Amerikaansche op leidingsschip voor de koopvaardij Empire States is meegekomen een zeventienjarige Zweedsche koksjongen William Johansson uit Kungalv, die in volle zee met succes een blindendarmoperatie heeft ondergaan. Op 15 Juli kreeg de Empire States, zich bevindende op 34 gr. 37 min. N.B. en 38 gr. 25 min. W.L., midden op den Atlantischen Oceaan dus, een draadloos telegram van den kapitein van het Zweedsche motorschip Axel Johnsson, waarin om medische assistentie voor den patiënt werd gevraagd. De Empire States heeft zich toen onmiddellijk naar het Zweed sche schip gespoed en den jongen aan boord genomen. Ook de dokter van de Axel Johns son ging op den Amerikaan over, om bij de operatie, waartoe oogenblikkelijk werd over gegaan, en die door den scheepsdokter - an de Empire States verricht werd, assistentie te verleenen. De jongen is thans vrijwel genezen. Hij mag heden het schip verlaten en zal zoo spoedig mogelijk naar zijn vaderland terug- keeren. Aan boord van de Empire States bevinden zich 152 cadetten en 11 officieren. Het schip zal op 3 Augustus naar Dover vertrekken. MISLUKTE REVOLVERAANSLAG TE LUTTERADE. Gisteravond heeft zich in het café van Th. w. aan de Molenstraat te Lutterade een Tevolverdrama afgespeeld, dat zonder onge lukken is afgeloopen. Zekere de B. uit Geleen, die een veete heeft met den café houder, stapte het café binnen, liep op den kastelein toe en loste op hem eenige scho ten uit een revolver. De schoten misten evenwel doel. W. vluchtte langs de trap naar boven, achtervolgd door de B., en wist door van de eerste verdieping naar beneden te springen, een veilig heenkomen te vinden. Per fiets ging de B. zijn vijand achterna, doch dezen heeft hij niet meer kunnen vin den. Toen de B. korten tijd later het café betrad, werd hy door de politie gearresteerd en in het bureau ingesloten. Hoewel hy verklaarde met kogels te hebben geschoten, heeft men geen spoor van deze kunnen vinden. De revolver heeft de man volgens zijn zeggen, in een tuin ge worpen, maar ook deze heeft de politie nog niet kunnen ontdekken. DE WERKLOOSHEID VAN 5 TOT EN MET 10 JULI. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 5 tot en met 10 Juli 1937 by gesubsidieerde vereeni gingen met werkloozenkas waren aange sloten 463.6000 personen (de landarbeiders bonden met 74.800 leden zijn hierin niet be grepen). Van deze 463.000 verzekerden was in ge noemde week de geheele week werkloos 23,3 (in de vorige verslagweek, 21 t'm 26 Juni was dit percentage 22,8). Ten op zichte van de vorige verslagweek is de werkloosheid dus eenigszins toegenomen een verschijnsel dat zich in dezen tijd van het jaar steeds heeft voorgedaan, doch thans op een lager peil dan in de 3 vooraf gegane jaren. Het werkloosheidspercentage bedroeg de eerste verslagweek van de maand Juli 1934: 23,9 1935: 26,9 1936: 28,9 By 1053 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 10 Juli 1937 in totaal 328.982 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 310.895 mannen. Van -deze waren 312.604 werkloos, onder wie 299.522 mannen Blijkens een opgave van den directeur- generaal van werkverschaffing en steun verleening waren einde Mei j.L 46.687 arbei ders geplaatst by een werkverschaffing. Het bestuur van het werkfonds 1934 heeft opgegeven, dat op 28 Juni rond 8600 arbei ders aan het werk waren met behulp van dit fonds. SLACHTOFFERS VAN DE KERMIS. Op den tweeden kermisavond is het te Woensel tot een ernstige vechtpartij ge komen. Een 34-jarige man is in de wijk De Nieuwe Bogert door zijn tegenstander leelijk met een mes toegetakeld. Hij heeft een die pen steek in het linkerbovenbeen en twee steken in de zijde gekregen. KANO OVERVAREN. Redding door een kordaat meisje. Gisteravond omstreeks half negen voer op de Delfshavensche Schie te Rotterdam, bemand met den 55-jarigen broodbezorger H. J. A. uit de Messaertstraat en de 19-ja rige J. H. van der P. van de Aelbrechtskade ter hoogte van de loods van de Kon. roei en zeilvereeniging De Maas naderde een motorboot, de Hendrika 1, schipper C. de Winter uit Schiedam. De kano werd overvaren met het gevolg, dat de beide inzittenden te water geraak ten. Van der P. kon zwemmende den kant bereiken, maar W., die vermoedelijk een klap van de schroef van de motorboot heeft gekregen, raakte versuft en dreigde in de diepte te verdwijnen. Op dezelfde hoogte voer juist een andere kano, waarin de 16-jarige mej. A. Kruis uit de Groote Visscherystraat, een oud-lid van de zwem- vereeniging „O. D. Z." Zat. Het meisje sprong gekleed te water en slaagde er in den broodbezorgêr op het droge te brengen. Oogenschijnlijk hebben beide mannen geen letsel bekomen. INTERNATIONALE INBREKER AANGEHOUDEN. De politie te Zeist heeft een Duitscher van internationale beruchtheid, die reeds vele jaren in de gevangenis doorbracht, maar uit een gevangenis in Duitschland wist te ontvluchten, in arrest gesteld. De man, de 46-jarige Heinrich H., die eenige jaren geleden reeds te Zeist ope reerde, maakte zich wederom aan twee inbraken schuldig, o.a. bij een slager. Deze betrapte hem, doch de Duitscher nam de vlucht dwars door een doornenhaag en een sloot. De gewaarschuwde politie alarmeer de terstond de politie in de omgeving. De veldwachter van Odijk slaagde erin den man aan te houden. Hij bracht hem naar Zeist over, waar by fouilleering eenige gouden voorwerpen, afkomstig van zijn laatste inbraak, te voorschijn kwamen. H. bekende deze inbraak te hebben gepleegd, waarna hy is opgesloten. GROOTE PARTIJ BOEKEN GETOLEN. Dief en heler gearresteerd. De Amsterdamsche politie heeft een 19- jarigen jongeman aangehouden wegens diefstal van een partij boeken ten nadeele van een boekhandel aldaar in de St. An- thonie Breestraat. De jongeman was bij bedoelden boekhandel in dienst als pak huisknecht, zoodat dus de diefstal in dienstbetrekking gepleegd is. Tevens is aangehouden een oom van dezen jongeman, die als heler was opgetre den. De waarde van de gestolen boeken bedraagt ongeveer 700. Het tweetal zal binnenkort ter beschikking van de justitie worden gesteld. CONFLICT WERKVERSCHAFFING TWENTEKANALEN. De werkloozen te Deventer, die na het conflict met de te werk gestelden aan de Twente-kanalen weigerden naar Wierden te gaan, en gistermorgen voor de laatste maal in de gelegenheid waren gesteld naar het werk te vertrekken, daar zij anders van alle steunverleening zouden worden uitgesloten, hebben geen gevolg gegeven aan dezen op roep. NOODLOTTIGE TWIST. Een doode. Op den Groenedijk te Emmer-Erf schei denveen (Dr.) heeft gistermiddag om vier uur tijdens een ruzie tusschen twee veen arbeiders, de een den ander met een mes zoodanig gewond, dat deze korten tyd later aan zyn verwondingen bezweek. De arbeiders, de 33-jarige Foekens en de omstreeks 30-jarige F. St., hadden verschil van meening omtrent werkzaamheden. Plot seling greep St. een mes, waarmee hij Foe kens eenige steken toebracht. Onmiddellijk snelde een aantal voorbijgangers naar de plqk van het gebeurde. De politie arresteerde den dader en bracht hem naar Emmen over. De getroffene werd zijn huis binnen gedra gen, in welks nabijheid de steekpartij zich afspeelde, waar hy spoedig den geest gaf. FRANKEERZEGELS MET HET OPSCHRIFT „COUR PERMANENTE DE JUSTICE INTERNATIONALE". De frankeerzegels met opdruk in goud „Cour permanente de Justice Internationale" waren tot nog toe uitsluitend per geheele serie verkrijgbaar. Van heden af zal de 12)4 cents-zegel uit deze serie afzonderlijk worden verkocht. Deze 121/jj cents-zegel, de z.g. vredespost zegel, wordt echter op 1 Januari 1938 buiten gebruik gesteld en zal dus na 31 December 1937 niet meer verkrijgbaar zyn. In de plaats daarvan wordt dan het zegel van 12 y, cent met de beeltenis van H.M. de koningin, voor zien van denzelfden opdruk, verkrijgbaar gesteld. Alle postzegels met dezen opdruk zijn uit sluitend verkrijgbaar aan het verzamelaars- loket van het postkantoor te 's-Gravenhage en worden verkocht na op zorgvuldige wijze door middel van den dagteekeningsstempel onbruikbaar "te zyn gemaakt. Aanvragen van hen die buiten 's-Graven hage wonen, behooren tot den directeur van genoemde postkantoor te worden gericht on der gelijktijdige overmaking van het voor de zegels verschuldigde bedrag. De toéken- ding aan de aanvragers geschiedt per aan- geteekenden brief. In de internationale school voor wijsbe geerte te Amersfoort werd een zeer druk bezochte jaarlijksche reünie gehouden van het personeel, werkzaam bij den Rijkstele foondienst, georganiseerd in den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. Alle belangrijke telefoon centra, van Groningen tot Maastricht en van den Haag tot Hengelo, waren vertegen woordigd. Mej. C. Feldmeijer, chef-telefoniste te 's- Gravenhage, hield een inleiding over het onderwerp: „Is er bij de P.T.T. nog plaats voor de vrouw?" Zij kwam tot de conclusie dat er ook in de toekomst een ruime werkge legenheid voor de vrouw zal moeten blijven bestaan. De heer H. van Giessel, algemeen-secreta ris van den C.B.P.T.T., sprak over „De po sitie van het telefoonpersoneel na de auto matiseering". Ook al zullen langzamerhand de abonné's goeddeels het werk van de telefonisten over nemen, zoo concludeerde hy, nochtans zul len voor het telefoneeren op verren afstand, voor de afwikkeling van het internationaal verkeer en voor bijzondere diensten, telefo nisten noodig blijven. Over de toekomst van dit personeel zal opnieuw met de leiding van het staatsbedrijf moeten worden gespro ken. Op beide inleidingen volgde een geani meerde discussie. weduwen en redders, tot een gezamenlijk bedrag van 83 per week, waardoor thans weder de geheele oude garde van men- schenredders die voor steun in aanmerking komen, is geholpen. Het jaarverslag 1936 werd goedgekeurd en vastgesteld. De begrooting 1937 werd goedgekeurd. Bij acclamatie werden de aftredende commissaris, de heer H. N. A, Swart en de voorzitter herkozen, evenals het aftredende lid van het hoofdbestuur, J. J. van Capelle. Tot nieuw bestuurslid werd benoemd de heer G. Ritmeester, burge meester van Den Helder. VIJFTIGDUIZEND KILO IN VLAMMEN Brandweer moest slang uitleggen voor HOOI GAAN OP. kilometer water kon een zij geven. Maandagnacht heeft op de Hooge Brink aan den Rijksstraatweg te Hoevelaken een felle brand gewoed, waarbij 50.000 K.G. hooi verloren zyn gegaan. Ter plaatse moest pl.m. 650 meter slang worden uitgelegd, voordat een waterbron was bereikt. Toen dit geschied was, bleek, dat er nog niet voldoende water gegeven kon worden, omdat de bron te weinig leverde. Nadat men nog 350 meter slang had uitgelegd, kon water uit de Wetering worden gepompt. De geheele hooimijt, bevattende 50.000 K.G. hooi, is verloren gegaan. De boerderij bleef gespaard. Het blusschingswerk nam verscheidene uren in beslag. Verdeeling over de kampen. Het Nederlandsche contingent van onge veer 11000 verkenners zal vandaag en mor gen op het Jamboree-terrein arriveeren. De. padvinders zullen op allesubkampen hun tenten opslaan. Aangezien in geen enkel kamp het aantal Nederlandsche padvinders grooter mag zijn dan het grootste buiten- landsche contingent, zullen ongeveer 3000 Nederlandsche padvinders kampeeren op een apart sub-kamp op Woestduin, een ter rein, dat geheel is afgescheiden van de ove rige sub-kampen en ligt tusschen den Vo- gelenzangscheweg en De Leidsche vaart ten noorden van de Texlaan. Pers- en propagandadienst. Gisterochtend is het spoorwegrijtuig, waarin de pers- en propagandadienst is ge vestigd, van het staatsspooremplacement Den Haag overgebracht naar het station Vogelenzang-Bennebroek. Het zal aange sloten worden op het telefoonnet van Ben- nebroek (tentcyfer K. 502) onder no. 237. Uitzending toespraken. De rede van de koningin en andere toe spraken, welke Zaterdag a.s. ter gelegen heid van de opening der Wereldjamboree zullen worden gehouden, zullen door de rijkszenders te Kootwijk naar de overzee- sche gebieden worden uitgezonden. Boven dien zal uitzending door de Phohi geschie den. HAAR TWINTIGSTE KIND. De 43-jarige echtgenoote van den veen arbeider J. B. Valke te Zwartemeer (gem. Emmen) is dezer daggn moeder geworden van haar twintigste spruit. Van de 20 zijn zeven overleden zoodat het gezin thans kinderen telt. Te Amsterdam is gister de dertiende aarvergadering van het helden der zee fonds „Dorus Rykers" gehouden. De voorzitter deelde mede, dat verleden aar 14 en met ingang van 1 Augustus a.s. 13 nieuwe uitkeeringen zyn toegekend aan Zeehonden en wolhandkrabben. - De in de Zeeuwsche wateren voorkomènde kudden zeehonden vermeerderen, zoowel wat het aantal als wat den omvang der kudden betreft. Men schrijft dit toe aan het vervallen van de premie op de vangst der dieren. Behalve door enkele amateur- jagers, worden zij thans overal met rust gelaten. Ook de bekende wolhandkrab neemt in aantal sterk toe. Paardententoonstelling. - De Nationale Vereeniging tot bevordering der paarden fokkerij in Nederland, die dit jaar 25 jaar heeft bestaan, heeft naar aanleiding van dit jubileum een tentoonstelling van warm- bloedpaarden georganiseerd, welke op 2 en 3 September e.k. te 's-Hertogenbosch zal worden gehouden. Mond- en klauwzeer. - De veeartsenij- kundige dienst te Leeuwarden heeft mond en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den veehouder F. Wijnsma te Noord- Bergum. Gedurende drie jaren was deze veeziekte daar niet meer voorgekomen. Driejarig kind verdronken. - Het drie jarige kind van den landbouwer Verkley in de buurtschap Bloemendaal nabij Gouda, dat met de familie mee was gegaan naar het land om de koeien te melken, is in een sloot geraakt en verdronken Padvinderij-tentoonstelling te Haar lem. - In afwijking van het oorspronkelijke programma wordt de tentoonstelling ge houden van 29 Juli tot en met 8 Augustus. Minister Weiter te Parijs. - De minis ter van koloniën heeft Maandag te Parijs een bezoek aan de Wereldtentoonstelling gebracht. Hij begaf zich vervolgens naar het Fransche ministerie van koloniën, waar hij met den onderstaats-secretaris een on derhoud had over politieke en koloniale vraagstukken. Gister is hij naar Karlsbad vertrokken. Rotterdam Lioyd Rapide. - De Rotter dam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het 28 dezer te Marseille verwacht wor dende mailschip Baloeran, zal Donderdag 7.38 uur te Den Haag H.S.M. arriveeren. In verband met het groote aantal passagiers zullen twee treinen rijden en zal de twee de trein korten tijd na den eersten aanko men. Crisis-steuncomité voor Nederlandsch- Indië. - Het crisis-steuncomité voor Neder- landsch-Indië, dat zich in April 1932 had gevormd, met het doel om ten behoeve van de crisiswerkloozen in Nederlandsch-Indië hier te lande gelden in te zamelen, heeft be sloten, zijn werkzaamheden te beëindigen. Het no gbeschikbare saldo ad 680.56 wordt ter beschikking gesteld voor steun aan werkloozen te Batavia. Gedurende zyn be staan heeft het comité, met inbegrip van dit bedrag, in totaal 27.880..56 voor het beoogde doel naar Indië kunnen overma ken. De „Sendeja" naar Bilbao vertrokken. - Gistermiddag om half twee is het Spaan- sche s.s. Sendeja zonder ernstig incident naar zee vertrokken met bestemming Bilbao. Het gedeelte der bemanning, dat zich aan de zijde der Spaansche regeering geschaard had, kón volgens de uitspraak van den pre sident van de Haarlemsche rechtbank in Nederland achterblijven. I ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO's. Drie gewonden, o.w. de wielrenner W. Vroomen. Te ongeveer kwart over zeven zyn gister avond in de Beethovenstr. op den hoek ven de Apollolaan te Amsterdam, twee auto's te gen elkaar gebotst, waarbij drie personen verwond werden. Eén van hen is de beken de wiel^pner W. Vroomen uit Heerlen, die met een lichte hersenschudding naar het Wilhelmingasthuis is vervoerd. Beide auto's kwamen in het plantsoentje ter plaatse terecht en waren geheel ver nield. Dadelijk was hulp ter plaatse, waarna uit de wrakstukken vier personen werden bevrijd. Spoedig arriveerde een tweetal am bulance-auto's van den G. G. en G. D., waarmede Vroomen naar het Wilhelmini- gasthuis vervoerd werd, zoomede de 28-ja- rige chauffeur van de Citax, een der auto's, die een hersenschudding van meer erngtigen aard had gekregen. Een passagier van de Citax, eveneens 28 jaar oud, die er niet een beenfractuur was afgekomen, kon naar zyn woning worden vervoerd. Een jonge man, die in de door Vroomen bestuurde auto had gezeten bleek ongedeerd te zijn. De auto's zijn kort na het ongeval weg* gesleept. Naar men ons mededeelde is Vroomen'! toestand niet van dien aard, dat hij in het ziekenhuis verpleegd behoeft te worden, Hij zal bij kennissen te Amsterdam wor den ondergebracht, in afwachting van zün vervoer naar de plaats zijner inwoning, AUTOVLEGELS VEROORZAKEN EEN ERNSTIG ONGELUK. Tusschen Diemerbrug en Weesp is gig. teravond ten gevolge van onbesuisd auto rijden door eenige jongelieden een ernstig ongeluk voorgevallen. De jongelui, die té Weesp wonen, reden in een huurauto, met groote vaart de nieuwe betonbrug over dé Bijlmervaart af en hielden daarbij links. Een tegenliggend wielrijder, die geheel rechts van den weg reed, werd bif dit verkeerd rijden gegrepen en tegen dt straat geslingerd. De auto reed na het on geluk den weg af en kwam aan den onder* kant bij het water tot stilstand. De aangereden fietser, een 22-jarige jonge man uit Amsterdam, bleek er ernstig aan toe te zyn. Hij had vele hoofdwonden en bloedde uit zijn ooren, terwijl een ge neesheer bovendien inwendige kneuzingtri en een schedelbasisfractuur constateerde. Voetbal. ALCMARIA—D.W.S. Alcmaria speelde gisteravond een oefen wedstrijd tegen D.W.S. uit Amsterdam. De gasten warén ontegenzeggelijk veel sterker en wonnën -met 7—3 Van de wtthemden; dié1* eenige zwakke plaatsen in hun elftal' had- r den. De wedstrijd was voor de rust het aan-* kijken zeer waard en toen hield Alcmaria - ook uitstekend stand. Daarna zakte het spel peil en toen door eenige blunders van Alc- marie op gemakkelijke wijze twee D.W.S.- doelpunten gemaakt werden, was bij de thuisclub de aardigheid er af. In tusschen was het een goede gelegen heid voor Alcmaria, om wat te leeren, want vooral in positie-spel was D.W.S. een werke- - lyke leermeester. Bovendien was het elftal meer een geheel en liet men den bal het werk doen, zulks in tegenstelling met Alc maria, waar men al te vaak door indivi dueel spel de tegenstanders trachtten te verrassen. F.; Schaken. DE VIIERKAMP IN DUITSCHLAND. De laatste ronde. Gistermiddag is de laatste ronde van den internationalen schaakvierkamp te Gar- misch Partenkirchen begonnen. Dr. Éuwe, die met zwart tegen dr. Aljechin speelt, moest deze partij in een zeer gecompli ceerde stelling afbreken. Ook de partij tusschen Bogoljubov en Saemisch moest worden afgebroken in een gelyken stand. De stand in het tornooi is thans: 1. Dr. Euwe 3 punt plus 1 afgebroken partij. 2. Bogoljubov 2 punt plus 1 afgebro ken party. 3. Dr. Aljechin 2 punten plus twee afgebroken partijen. 4. Saemisch 1 punt plus twee afgebroken partijen. ZES verschillende persen staan altyd klaar voor 109. De heks ging voort in haar slaap. „Ze kunnen hem nooit vinden want hij is geen jongetje meer Hij niest alleen zodaardoorzouden ze kunnen ra den dat het diertje geen echt dier isHij heeft kou gevatik ben bang datToen maakte de heks een beweging. 110. Eenzaam had echter hij dit alles in zün Mkv,£?0eg 8eh°ord. Fluks schreef hij dit alles in zijn zakboek ie °6^ g °°rc*- kwam, daar de heks ieder dat W6g worden. ogenblik wakker zou kunnen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6