Agenda D'E IN DE P/JP/ N.V. DE BANK VAN SAS te Alkmaar £aatste éeticfiten tRucyectiike Stand tfUmnieuws NASSAU-TAX. Tel. 3545 ALLE BANKZAKEN. MAAR... De oorlog in China. Alkmaar, Donderdag. HET UITVOEREN DER SCHOORWERKEN VOOR DE GROOTE KERK GEGUND. Het kerkbestuur heeft van den minister bericht ontvangen, dat deze zich niet kan vereenigen met de gunning van het schoor- werk aan de Groote Kerk aan den laagsten inschrijver, die voor 8770 had ingeschre ven, maar zich vergist had. Het werk is thans gegund aan den op één na laagsten inschrijver, den heer Iz. Wou denberg te Utrecht voor 9760. De minister komt naar Alkmaar. Het kerkbestuur heeft heden bericht ont vangen, dat Maandag de minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen Alk maar in verband met de restauratieplannen zal bezoeken. De minister zal vergezeld zijn van den heer P. Visser, chef van de afdeeling kunsten en wetenschappen mi waarschijnlijk van dr. Kalf, voorzitter van „Monumentenzorg". STEENTJES VOOR DE RESTAURATIE VAN DE GROOTE KERK. De tweede verantwoording van ontvan gen bijdragen voor de Groote of St. Laurans- kerk te Alkmaar luidt: Mej. Dr. E. M. A. T. te Scheveningen 5. Mevr. J. P. W. geb. J. A. V. te 's-Gravenhage Mr. G. C. M. F. S. Ezn. te Assen Th. M. S.B., 's-Gravenhage H. F. W. te Almelo A. L. te Roermond Mej. M. J. V. D. te Amsterdam G. K. te Alkmaar D. J. G. te Alkmaar Het gironummer van den heer F. H. Rin- gers is 61341. 3.— 1.— f 10— 20— 0.25 5— 2.50 25— HET SINGEL-VERKEER. In dit nummer verschijnt een publicatie van B. en W. betreffende het rij verkeer over de Singels vanaf den Kennemerstraat- weg tot den Helderschen weg. Voor hen, die misschien beter normaal Nederlandsch kunnen lezen dan... „stad huistaal" laten wij hier de bedoeling vol gen van de nieuwe bepalingen: Op de Singels zijn rijwielpaden aange bracht met officieele rijwielborden. Het is nu verboden, met de fiets op den rijweg te komen en evenzeer is het verboden, om met een bakfiets of i. d., op het fietspad te rijden. Ziedaar de oplossing van de puzzle, die publicatie heet! DE DIEFSTAL TE HEILOO. Dinsdag stond, gelijk bekend is, voor de Alkmaarsche rechtbank terecht de los- werkman Gerard J. uit Heiloo, verdacht van diefstal van 30, alsmede van 'n aantal kostbare sieraden uit de slaapkamer van de boerderij des heeren Leeghwater aan den Kanaalweg. Op ongeveer 500 meter voor de plaats van het noodlottig gebeuren heeft men scherven van een ruit op het land gevon den, waaruit men meent te kunnen opma ken, dat een der reizigers heeft gepoogd uit het vliegtuig te komen. Uit de getuigenverhooren is wel komen vast te staan, dat het toestel in de lucht in brand is gevlogen. Volgens mededeelingen van de gendar merie te Hal hebben inwoners gezien, dat een brandend vliegtuig de plaats passeerde. Het was hun echter niet mogelijk de richting van het v'iegtuig te volgen. Andere ooggetuigen verzekeren de linkermotor van het toestel hevig te hebben zien rooken, de stationschef van Brages, de plaats waar de „Flamingo" is neergestort, verklaarde dat hy zich in het station bevond, toen het ge luid van motoren van een betrekkelijk laag vliegend vliegtuig zijn aandacht trok. Op korten afstand zag hij toen een machine, waarvan „de staart rookte". Hij dacht een oogenblik met een reclamevliegtuig, dat met rook een woord tegen den hemel schrijft, te doen te hebben, maar al spoedig ging het toestel dalen. Plotseling stohd het geheele vliegtuig in vlammen en viel het midden in het veld neer. Nauwelijks was het op den grond of een hevige ontploffing deed zich gelden. Toen het vuur was uitgewoed en men het wrak kon naderen, kon men constateeren, dat de motoren diep in den bodem zijn ge drongen. Van de beide vleugels is de be kleeding verdwenen en steekt het naakte skelet omhoog. De geheel verwrongen staart, waarvan het hoogteroer is afge scheurd, is afgebroken en rust op de rest van den romp. Overeenstemmende verklaringen. De verklaringen aan den rechter-com missaris Dellois, die met het onderzoek be last is, stemmen overeen. Landarbeiders ontdekten het toestel om 10 uur 35, toen het nog boven Halle vloog. Plotseling zagen zij uit de linkermotor een zwarte rookwolk komen, kort daarop ge volgd door vlammen. Het toestel vloog op dit oogenblik lager dan men gewend is bij de lijntoestellen op Parijs. Men kreeg den indruk, dat de piloot probeerde te landen. Het toestel daalde snel, doch met den neus naar beneden en viel te pletter op den grond. Op hetzelfde oogenblik hoorde men een zware ontploffing en zag men de stukken naar alle richtingen wegvliegen. De barograaf van het toestel wees aan, dat de grootste hoogte, welke het toestel sedert het vertrek uit Brussel heeft bereikt 800 tot 1000 meter was. Waarschijnlijk heeft de piloot geprobeerd door de wolken heen te dringen om zoo doende boven de heerschende regenbuien te geraken. J. ontkende hardnekkig. De officier van justitie eischte tegen J anderhalf jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde J. hedenmor gen tot 1 jaar gevangenisstraf. Blijkens een mededeeling van den pre sident heeft J. inmiddels bekend den dief stal te hebben gepleegd. HET HARLEKIJNSPEL „DE KRINGLOOP DER BELANGEN". Hedenavond gaat in het Openlucht- Theater te Bergen de première van het harlekijnspel „De Kringloop der Belan gen" van den Spaanschen schrijver Benavente. Wij hebben een slotrepetitie van dit geestige en toch veel zeggende schitterende costuumstuk bijgewoond en geconsta teerd, dat Alberdingk Thijm zich zelf onder leiding van den heer Beerends over treft. Het wordt een schitterende voor' stelling. Voor de Alkmaarders vertrekt nr. afloop van de voorstelling een extra autobus. DE VERLICHTINGSAVOND TE BERGEN. Woensdagmorgen beloofde het weer voor den verlichtingsavond niet veel goeds. In Bergen weet men zoo langzamerhand, dat einde Juli het weer zóó kan omslaan en is men er aan gewoon geraakt, dat men des avonds 7 uur nog bijeenkomt om te be raadslagen of de lampions al of niet opgehan gen moeten worden. De verschillende buurt- commissies gingen dan ook, ondanks den regen, door met het treffen van de voorbe reidende werkzaamheden. Des middags keek men elkander al met zegevierende blikken aan, omdat het inmiddels mooi zomer weer was geworden. De Christelijke jon geren, die met het oog op den verlichtings avond hun landdag Woensdag in het Open luchttheater hadden gehouden, waar mi nister de Wilde hun had toegesproken, ver heugden zich op den feestavond, die komen zou en de leiders van de buurtcommissies oordeelden het zelfs overbodig om 's avonds nog over het al of niet doorgaan van de ver lichting te beraadslagen. Om 7 uur begon echter de lucht dermate te betrekken, dat met recht gevreesd werd, dat de verlichting wel eens kon verregenen. Men denke hier niet licht over, want één plensbuitje kan een tienduizend lampions vernietigen en ook in Bergen is het thans niet gemakkelijk de daarvoor benoodigde gelden bijeen te brengen. Uitstel was met het oog op het openluchtspel van heden avond in het openluchttheater niet gemak kelijk, aangezien dan minstens twee dagen uitstel noodig was terwijl het drukke sei- zoenverkeer vordert, dat zoo spoedig moge lijk de straten weer vrij worden gemaakt. Dat de verlichtingsavond in Bergen alom de belangstelling trekt, bewees het feit, dat vanuit wijden kring (zelfs uit Amsterdam en Rotterdam was men aan de telefoon) ge- informeerd werd of de verlichtingsavond doorging. In Bergen was men overtuigd, dat de onheilspellende wolken niets dan koude beteekenden. Men betoogde, dat het daar- alleen wat vroeger donker werd. Om 8 uur trok de jeugd reeds in drommen naar Bergen en het was hen, door de kaas hoedjes, die sommigen droegen, aan te zien dat ze vast voornemens was, de bloemetjes buiten te zetten. Hangen, d.w.z. hangen van de lampions werd dan ook het parool. Met man en macht toog men aan het werk en daar, waar men om 8 uur nog niets zag, hingen om 9 uur de brandende lampions. Hoe men dit klaar speelde, was voor vele buitenstaanders een raadsel. In sommige straten was men tot tien uur met het op hangen bezig. Dit bracht daar het voordeel, dat om 12 uur de kaarsen nog niet waren opgebrand. In de meeste straten en lanen gingen de kaarsen om half twaaf uit, waar op de straatverlichting weer werd aange stoken en de buurtcommissies weer aan het werk togen om de lampions binnen te halen. Het korte, maar gloeiende feest van enkele uren was weer voorby. Aangezien men dit maal de kerkruïne met een achttal schijn- werkers had verlicht, bleef dit oude ge bouw nog tot 2 uur een lichtcentrum. Dui zenden en nog een duizenden hebben gister avond den verlichtingsavond mede gemaakt en uit tal van van monden hoorden wij woorden van bewondering voor het tot stand gebrachte. Onze hulde aan de ver schillende buurtcommissies is zeker op haar plaats. Bergen's Harmonie heeft zich weer dap per geweerd en hoort bij den verlichtings avond. Jammer was het, dat honderden aan het gedeelte Breelaan vanaf den Stations weg tot den Russenweg vergeefs op het pas- seeren van de muziek hebben gewacht. Met het oog op de uitgebreidheid van de ver lichting (de muziek marcheerde volle 2 uur) zal het wel gewenscht zijn, om, evenals vroeger, 2 muziekcorpsen te laten marchee- ren. CARILLON-CONCERT. Hedenavond van 8.309.30 uur geeft de heer van Langen weer een carillon-con cert. Het programma luidt als volgt: Coucou Preludium v. d. Ghein Geluckig Vaderland Valerius Merck toch hoe sterck O Nederland, o Vryheid Peter Benoit Sonatine IH a. Alegro, b. Adagio, c. Rondo Pleyel Thema en Variaties G. Nees Adagio Mozart Mussette Bach Het liedje v. d. Bergenaar F. Lootz By en Blom Mieke Pruimenmond G. v. d. Veluw Gondellied Weber Ich weisz nicht Silcher lil einen kühlen Grunde Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender- maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan II, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bo- wien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstyn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De romantische sejiorita (rom. zangfilm); hoofdrollen Nino Martini, Ida Lupino, Leo Carillo. Toegang beven 14 jaar. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Roxy-theater 7.45 uur, hoofdnummer Pygmalion (Holl. film); hoofdrollen Lili Bouwmeester, Johan de Meester, Ed. Verkade. Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rose Marie (rom.); hoofdrollen Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 29 Juli. 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, op voering van De kringloop der belangen, door Alberdingk Thijm. SPOORSTRAAT 38. TELEFOON 3850. Vraagt ons gratis Weekblad voor Effectenbezitters. Advies bij beleggingen. Safeloketten vanaf f 5.per jaar. DIERENBESCHERMING. Zwervend werden aangetroffen een cy- persch poesje, pl.m. 3 maanden oud, in de Oosterkolkstraat een witte poes, pl.m. 2 maanden oud en in de Emmastraat een beestje van pl.m. 6 weken. Dit poesje was gewasschen met Lisol. Nogmaals: gebruikt toch insectenpoeder tegen ongedierte in- plaats van waschmiddelen. Eigenaars of liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6K7K uur by den heer C. Verver .inspecteur Dierenbescher ming, Baanstraat, Alkmaar. BAKER-EXAMEN. Op het 28 Juli gehouden Baker-examen, uitgaande van de Commissie voor Kinder- hygiëne in Noordholland, verkregen de volgende dames het diploma: E. T. Luyt te HippolytushoefA. M. van Wessem te Den Burg, Texel; C. Zwart te Egmond aan Zee; J. KI. v. d. Steeg te Einkhüizen en C. Kaagman te Alkmaar. Ongecorrigeerd). SCHIPPERSKIND VERDRONKEN. Hedenochtend om negen uur is het vier jarige zoontje van den schipper G. de Waal uit Werkendam, die met zijn schip in de Ringvaart te Aalsmeer ligt, in een onbe waakt oogenblik te water geraakt en ver dronken. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Gisteren is in het Binnengasthuis te Am sterdam overleden, de journalist M. van der Hut, die Dinsdagavond door een auto was aangereden, waarbij hij een schedelbasis- fractuur opliep. De overledene was 38 jaar oud. Sinds 1935 was de heer van der Hut verbonden aan de redactie buitenland van de „Vereenigde Katholieke Pers". HET ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE VALKENSWAARD. De gemeente-arbeider H. van Poppel, die gisteren bij het ongeluk op den onbewaakten overweg in de Boschstraat te Valkenswaard ernstig werd gewond, is in het ziekenhuis te Eindhoven overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en eenige kinderen achter. WEGENS BRANDSTICHTING VEROORDEELD. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft he den den 22-jarigen grondwerker J. A. van H., verpleegde in de rijkswerkinrichtingen te Veenhuizen, thans gedetineerd, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, wegens brandstich ting in een der slaapzalen van de inrich ting. De rechtbank te Assen had den man in dertijd veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf, van welk vonnis de procureur-gene raal bevestiging had gevraagd. ESTHER DE BOER—VAN RIJK 84 JAAR. Woning in lusthof van bloemen herschapen. Brieven en tele grammen zonder tal. Bloemen in allerlei kleur en vorm, zoo wel de eenvoudige ruiker als de artistiek opgemaakte mand, met daarnevens een ware stroom van brieven en telegrammen wer den vanmorgen en in den verderen loop van den dag bezorgd aan het adres Oost einde 10 te Amsterdam, de woning van Esther de Boervan Rijk, die heden opge wekt en met de beste voornemens, wat de toekomst betreft, haar 84sten verjaardag heeft gevierd. Er kwamen brieven, kaarten en tele grammen uit de hoofdstad en uit alle dee- len van ons land, vooral ook van vacantie- gangers, die de kleine, dappere vrouw niet hadden vergeten. Maar ook uit verschei dene landen in Europa, uit Engeland, Frankrijk en Zwitserland en daarbuiten, uit Alexandrië en Palestina kwamen de geluk- wenschen binnen, met elkander vormend één grootsche manifestatie van hulde en bewondering voor de grijze actrice, die reeds de volgende week weer voor het voetlicht zal treden. Ook de traditioneele gelukwensch met als adres: „Kniertje, Hol land", ontbrak niet, hij was afkomstig van Wim Pauw, het jongste lid van het gezel schap, die zich op het oogenblik te Inns- bruck bevindt. Behalve van particulieren waren er felicitaties van schouwburgdirec ties en van de besturen der kunstkringen in ons land, terwijl in de middaguren velen ook persoonlijk hun opwachting kwamen maken en zich er daarby van konden over tuigen dat de jubilaresse nog over een vitaliteit beschikt, welke bewondering af dwingt. DE JAMBOREE. Polen en Tsjechen aangekomen. Vanmorgen 5.10 uur arriveerde te Olden- zaal een extra D-trein met 520 Poolsche padvinders. Tot 13 Augustus zullen zij te Vogelenzang op de jamboree blijven, om daarna een bezoek te brengen aan België en Frankrijk. De groep heeft een eigen mu ziekcorps. Aan het station was de belang stelling zeer groot. Namens het nationaal comité voor de jamboree heette hopman J. Eveleens uit Oldenzaal de padvinders har telijk welkom. Een der welpen bood den leider als aandenken een mascotte aan, in den vorm van een als boertje gekleede Hol lander. Om zes uur arriveerde een tweede extra trein met 280 Tsjechen en 180 Polen. Veertien dagen blijven de Tsjechen in ons land, waarna een aantal van hen een bezoek zal brengen aan Engeland en de anderen naar Frankrijk zullen gaan. Opmerkelijk bij deze groep is de afdeeling zee-verkenners in hun blauwe uniform. Ook de Tsjechen hebben een eigen muziekcorps, dat tijdens het oponthoud vroolijke mar- schen speelde. Hopman Eveleens sprak ook deze groep woorden van welkom toe, terwijl den leider een zelfde mascotte als den Pool- schen leider werd aangeboden. Drukte in het kamp. Toen gisteravond om 10 uur de taptoe werd geblazen, heerschte er spoedig vol maakte rust in de verschillende subkampen. Het was heden weer vroeg dag, want om 7 uur werd reveille geblazen, en bij het ont waken werd ieder kampbewoner verrast met het eerste nummer van de „Jamboree- Post", de tijdelijke krant van het kamp, waarin naast artikelen en beschrijvingen de verschillende gegevens voor den komenden dag zyn opgenomen. Na het ontbijt toog men dra aan het ver dere afbouwen van het kamp en den gehee- len ochtend was het gehamei en geklop niet van de lucht. Er heerschte onder de jongens de meest opgewekte stemming en het was voor hen een aangename afwisseling, wan neer nieuwe groepen het kamp kwamen binnentrekken, die dan met luide kreten en yell's werden verwelkomd. Ook vandaag was het weer een drukke dag voor de spoorwegen, want behalve nog eenige duizenden Nederlandsche verkenners arriveerden thans ook de eerste groote bui- tenlandsche contingenten. Een gedeelte der Amerikanen opende den stroom van nieuwe deelnemers, spoedig gevolgd door twee extra treinen met 750 Polen, die onder de vroolijke tonen van hun eigen muziekkorps te ongeveer half tien binnentrokken. Eenigen tijd later arriveerde het tweede groote buitenlandsche contingent, bestaan de uit 320 Tsjechen, die in subkamp 5 wer den ondergebracht. Verder nog kleinere groepen Armeniërs, .Syriërs, - Grieken, Ja panners enz., die allen even hartelijk werden begroet. Er begint dus thans reeds teekening in de Jamboree te komen, al moeten morgen en Zaterdag nog duizenden buitenlanders het kamp betrekken. Op het marktterrein heerscht reeds bij de diverse winkeltjes een gezellige drukte, en met man en macht is men nog bezig de laat ste hand te leggen aan het groote restau rant, waarvoor twee groote indrukwekken de totempalen zijn opgericht. De groote theatertent, welke eenige we ken geleden door het noodweer werd ver nield, is weer herrezen en op het oogenblik is men er druk bezig te repeteeren voor te geven voorstellingen. De Nederlandsche Spoorwegen en de jamboree. Ten gerieve van reizigers per spoor naar de Jamboree (station Vogelenzang-Benne- broek) zullen als uitbreiding van den maatregel, dat alle electrische treinen na 12 uur aldaar van 31 Juli tot en met 9 Augustus stoppen op Zaterdag 31 Juli a.s. reeds de electrische treinen 1055 en 1060 aldaar ook stoppen. (Dus vóór 12 uur). Bovendien wordt ingelegd een extra tre n: Amsterdam C.S. vertrek 11.54, Haarlem vertrek 12.09 uur, Vogelenzang van 12.15 u. HET LANDBOUWRAPPORT DER CHRISTELIJK-HISTORISCHE UNIE. Ter inleiding tot de bespreking van het landbouwrapport der christelijk-historische Unie heeft ir. M. D. Smits, inspecteur van den landbouw te Sommelsdijk, een rede gehouden. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis kwamen de Torenvalk te Singapore, de Reiger te Athene aan; de Nandoe landde op de thuisreis te Athene en de Specht bereikte op de thuisreis Medan. C.route ritten speciale tarieven. Douwt Egbtrri Echte friesche Heeren-Baai e* Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. Een gezond lichaam; een gezonde geest! Twee levenseischen. H. L. O.-diploma! Actiever optreden van de Japansche vloot? Volgens berichten uit Chineesche bron zyn in de Baai van Joengsjoeng, aan de Oostkust van het voorgebergte van Sjan- toeng, een Japansche kruiser en zeven torpedojagers aangekomen. In Chineesche kringen ziet men hierin toebereidselen voor grootere operaties van de Japansche vloot, niet slechts ter ondersteuning van de Ja pansche marinevaartuigen, welke heden Takoe hebben gebombardeerd, doch ook om op te treden tegen de havenplaatsen van Sj^ngtoeng. Aanval van Chineezen op Japan sche katoenfabriek. Volgens berichten uit Tientsin hebben ongeveer zestig Chineesche politiebeambten een aanval ondernomen op een onder Ja- pansch beheer staande katoenfabriek by het 'centrale spoorwegstation van deze stad. Door de waakzaamheid der fabrieks- wachten konden zij verdreven worden. Des middags werd de aanval echter herhaald en de katoenfabriek is thans van de bui tenwereld afgesneden, waardoor ongerust heid heerscht over het lot der personen in de fabriek. Tevens wordt gemeld, dat de Chineesche troepen stelling kiezen bij de Universiteit van Nanhoi en de Japansche concessie be schieten. Dientengevolge heeft de Japan sche luchtmacht bevel gekregen vanmiddag de Chineesche troepen te bombardeeren. De toestand in Peiping. Volgens te Tokio uit Peiping ontvangen berichten zijn de Japansche militaire auto riteiten nu Soeng Tsje Joean met zyn troepen uit Peiping vertrokken is, vastbe sloten hun maatregelen tot het einde door te zetten. Hedenmorgen hebben Japansche vliegtuigen strooibiljetten boven Peiping uitgeworpen, waarin mededeeling werd ge daan van het aftrekken der troepen van de 37ste divisie. Hiermede, aldus de strooi biljetten, is de stad gespaard gebleven voor den schrik van vijandelijke handelingen. De bevolking wordt opgeroepen haar bezigheden als gewoonlijk te verrichten, aangezien in Peiping de vrede hersteld is. Vandaag of uiterlijk morgen zal een com missie gevormd worden, die tot taak zal hebben den vrede te handhaven. Generaal Soeng Tsje Joean, commandant van het 29ste leger en voorzitter van den raad van Hopei en Tsjahar, aldus wordt ten slotte gezegd, is heden tezamen met den burgemeester van Peiping uit de stad ver trokken naar Pautingfoe. De burgemeester van Tientsin, generaal Tsjang Tsoe Tsjoeng belast zich met de functie van burgemees ter van Peiping en voorzitter van den raad van Hopei en Tsjahar. WIERINGEN (Juli). Geboren: Geert, z. van G. Nieland en A. Heikens. Jan, z. van M. Hegeman en M. M. de Maesschalck. Nico Pieter, z. van M. Nieuwland en A. Kooy. Daniël, z. van P. J. Stoop en A. A. Mus- ters. Klaas, z. van K. Bijlsma en T. Okkinga. Benjamin, z. van H. Attema en R. Kok. Albertus, z. van A. v. Dijken en G. v. Klinken. Geeske, d. van H. Heis en H. Heis. WORDT NOOIT VERLIEFD. Dit is de titel van een aardige film welke vanaf Vrijdag in 't bioscoop-theater Harmonie draait en waarvan wy de vol gende persstemmen publiceeren: De Telegraaf: ...„genoeglijke historie van liefde en advocatuurHet is Lamac wel toevertrouwd zulk een film te maken. Hy doet het met plezier en vaart en voor de rest zorgt Anny Ondra voor een amu sante hoofdrol in een ensemble dat de kunst verstaat in het beproefde genre een vlot gespeelde en genoegelijke film te draaien, waaraan de bewonderaars van Anny Ondra hun hart kunnen ophalen".- Rotterdamsch Nieuwsblad .„geestige opmerkingen en vlotte dialogen een pret tige ontdekking van een nieuwen kant van haar talent„Wordt nooit verliefd" be hoort tot de beste Ondra-films" Maasbode,een luchtig vlot gegeven zeer raak getypeerde en geestig uitgebeel de personagesEen grappig filmpje me

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2