De oorlog tusschen China en Japan. ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 29 JULI 1937 Plaatselijke schermutselingen rondom Peiping. Japanners en Chineezen melden overwinningen. Guerilla-oorlog begonnen. OE 5TRUD B'J PEIPING, TOENGSJAU de godsdienststrijd in zuid-slavie. om de verassching van een prinses. sic transit. Nieuws in 't kort. De strijd in het gebied van Peking is in vollen gang. De Chineezen en de Ja panners seinen om strijdberichten over overwinningen. De Chineezen beweren Fengtai waar een groot Japansch gar nizoen ligt en Toengtsjou genomen te hebben, de Japanners daarentegen zeg gen het gebied ten Noordoosten van Pe king geheel van Chineezen te hebben gezuiverd. Wat van deze krijgsberichten waar is, is niet uit te maken, evenmin als er iets valt na te gaan van de posities van de beide partijen. De eenige zekerheid die de krijgs berichten geven, is dat er een guerilla oor log aan den gang is. Een serie van plaatse lijke schermutselingen, waarvan sommige misschien een ernstig karakter hebben aan genomen, doch die in het geheel genomen vermoedelijk toch toch nog niet van al te grooten omvang zijn geweest. Een factor van beteekenis is, dat aan beide zijden gebruik is gemaakt van vliegtuigen, wat er op zou wijzen, dat generaal Soeng reeds vliegtuigen van Nanking tot zijn be schikking heeft gekregen. Een bericht uit Tokio zegt dat de Japan ners voorloopig mogelijk alleen de Chinee- sche troepen over de Joengting rivier wil len dryven. Stel dat het den Japanners zou gelukken en dan zal vermoedelijk nog een groote ren troepaanvoer uit Tientsin noodzakelijk zijn dan blijft het moeilijke punt Peking. De staat van beleg is hier afgekondigd en er is een groote Chineesche troepenmacht grooter dan voor de terugtrekking van de troepen binnen de muren van de buiten- stad. Om de binnenstad waar de buitenland- sche legaties zijn gelegen, die ieder over eigen beschermingstroepen beschikken, moet een verdedigingslinie gevormd zijn. De troepen, die de Japansche legatie moe ten beschermen, zijn het talrijkst van de buitenlanders, het zijn deze troepen ook, die al zoo vaak buiten hun boekje zijn ge gaan bij hun optreden binnen de stad. Er is echter een te groote Chineesche overmacht in de stad om hen dit thans aanlokkelijk te maken. Wil Japan de Chineesche troepen uit de stad hebben, dan zal het van buiten af moeten beginnen. Mogelijk niet met een plotselingen aanval en mogelijk wel door dat in de stad een incident tusschen de Chi neesche en Japansche troepen voorvalt, zoo dat de Japansche troepen bescherming noo- dig hebben om de Japansche rechten krach tig te verdedigen. Dat de toestand te Pe king dreigend en gevaarlijk is, staat wel vast. Een belangrijk bericht is dat de Japan sche ambassadeur te Nanking, Kawagoe, die kort geleden ijlings naar Tientsin reisde om daar overleg te plegen met generaal Kat- soekï, thans, nu Tokio verklaart, dat de zaak nu bij de Japansche militairen ligt, naar Nanking zal terugkeeren. Hij zal daar hartelijk begroet worden, omdat met hem de mogelijkheid van nieuwe onderhande lingen te Nanking komt. Te Nanking, want plaatselijke onderhandelingen te Peking of te Tientsin zijn nu wel uitgesloten. De Japansche vloot heeft gisteren een slechten dag gehad. De marinier Mijazaki, die zoek was en wiens vermissing reeds zoo vele inwoners v. Sjanghai naar veiliger stre ken heeft doen verhuizen, is teruggevonden. Hij had zich misdragen en was bevreesd voor de gevolgen. De vloot zal dit misdragen van Mijazaki nu wel als een pijnlijke ge woonte gaan zien, want zich erger misdra gen dan toe te geven zich misdragen te heb ben, had Mijazaki niet kunnen doen. Mijazaki zal met zekere gepaste vreugde bij den Japanschen consul-generaal te Nan king zijn afgeleverd door de Chineezen. De Chineezen trekken terug. De militaire rapporten, welke te midder nacht te Nanking zijn ontvangen, geeft toe, dat de Chineesche troepen uit Langfangtai teruggetrokken moesten worden. Toengsjau is nog niet genomen, doch de strijd wordt onder de muren van deze voortgezet. Vermoedelijk zullen de Chinee zen ook Nanjoean, dat hevig door de Ja pansche artillerie en luchtvaart wordt be stookt, niet kunnen houden. Ten Noorden en ten Zuiden van Peking Werd gisteravond mitrailleur- en kanonvuur gehoord. Japansche vliegtuigen hebben bom men geworpen nabij den Zuidelijken muur der stad en het is mogelijk, dat de Japan sche troepen zullen trachten de stad binnen te dringen. Gedurende den nacht hebben de Chineezen loopgraven aangelegd in de hoofdstraten. Vroeg in den ochtend werd vooral ten Zuiden van de stad een hevig artillerievuur gehoord. Men schat, dat ten minste tien granaten per minuut worden afgeschoten. Muiterij onder de troepen van Oost- Hopei? Naar te Sjanghai verluidt is een afdeeling miliciens uit Oost-Hopei gaan muiten tegen het Japansche gezag. De troepen zijn over- geloopen naar het 29ste Chineesche leger en hebben den spoorbrug bij Iwansien ver nield. Hierdoor zijn de verbindingen tus schen Tientsin en Sjanghaikwan verbroken, zoodat de aankomst van Japansche verster kingen uit Mantsjoekwo wordt verhinderd. De Chineezen melden een over winning. De Chineesche autoriteiten te Sjanghai deelen officieel mede, dat Toengtsjou, op 25 kilometer van Peking, genomen is. Voor het eerst heeft de Chineesche luchtmacht aan de krijgsverrichtingen deelgenomen. Uit Nanking wordt gemeld, dat maar schalk Tsjiang-Kai-Sjek generaal Soeng- Tsje-Joean en de officieren en manschap pen van het 29ste leger namens het geheele volk geluk heeft gewenscht met de held haftige verdediging van den nationalen bodem tegen de indringers. De geheele stad heeft de gemelde overwinning met geest drift gevierd. De verdedigingsmaatregelen worden voortgezet. Uit betrouwbare bron verluidt, dat alle studenten, die een mili tairen opleiding genoten hebben, een mobilisatiebevel hebben ontvangen. Japansche mededeelingen. Te Tokio heeft men uit Peking het be richt ontvangen, dat de Japansche troepen de Chineezen voor zich uit jagen, geholpen door de Japansche luchtmacht, welke gis terochtend het Chineesche hoofdkwartier te Sijoen van de 37e divisie en te Nan- loean van de 38e divisie bombardeerde. De linkervleugel van de Japansche troepen rukte op in de richting van Nanjoean, ter wijl de rechtervleugel oprukte naar Peij- joean. In den middag vereenigden beide vleugels zich en dreven de Chineesche troepen voor zich uit in de richting van Tsjangsintin. Gisterochtend verdreven de Japansche troepen de Chineezen uit een plaats, 20 ki lometer benoorden Peking en uit Tsjinhots- jen, halverwege Sjahotsjen en Peking. Verder wordt uit Tientsin vernomen, dat de Japansche consul-generaal, Arino, een bezoek heeft gebracht aan den gouverneur van de provincie Sjantoeng, generaal Han Foe-Ssjoe. Hij heeft dezen hierbij gewezen op het binnentrekken van troepen van de Chineesche centrale regeering in de pro vincie Sjangtoeng, hetgeen tezamen met de anti-Japansche oorlogsvoorbereiding, onrust heeft verwekt onder de Japansche ingezetenen van Sjantoeng. Verraad van een Chineesch? Uit goede bron wordt uit Nanking ver nomen, dat generaal Tsji Joe Tsjan, de commandant der burgerwacht in Noord1- China, die als vriend der Japanners wordt beschouwd, de spoorlijn Peiping-Soei- Joean-Tsjaho, (een op 10 kilometer ten noorden van Peiping gelegen plaatsje) heeft afgesneden. Tengevolge van dit verraad heeft gene raal Soeng Tsje Joean met afdeelingen van het 29ste leger, welke weerstand boden aan de Japanners, Peiping om half twaalf in den avond verlaten, ongetwijfeld om zich naar Pao Ting te begeven. Generaal Tsjang Tse Tsjoeng, de burgemeester van Tientsin, die het bevel voert over de 38ste divisie, neemt het bevel waar. Nachtelijk gevecht. In den afgeloopen nacht om twee uur ls te Tientsin een welonderhouden geweer vuur losgebroken tusschen het centraal sta tion en het oostelijk station, zoodat alle aanwezigen in de concessies gewekt en gealarmeerd werden. Mortieren en machi negeweren werden in den strijg gemengd. Uit Chineesche bron wordt gemeld, dai de Chineesche troepen van de 38ste divisie de beide stations hebben aangevallen. Om drie uur deed het gerucht de ronde, dat de Chineezen het centraal station hadden be zet en pogingen in het werk stelden de Japanneezen te verdrijven van het ooste lijke station. Om vier uur scheen de strijd zich uit te breiden. Japansche vliegtuigen stegen op om de Chineezen aan te vallen. Japansche torpedojager beschoten. Om kwart over acht vanmorgen is een Japansche torpedojager beschoten door loopgraafkanonnen,die door de Chineezen waren opgesteld te Takoe aan de monding van de rivier Heiho. Deze rivier loopt zooals men weet door Tientsin. De minister van marine deelt mede, dat in verband hiermede de Japan sche vlootstrijdkrachten overgegaan zijn tot het ofefnsief op Takoe. Zij werken samen met de Japansche strijdkrachten te land. Aanvullende Japansche begrooting. De financieele commissie van het Japan sche lagerhuis heeft de aanvullende be grooting van 79 millioen yen voor de uit gaven in verband met het conflict in Noord-China goedgekeurd. Vandaag zal 't ontwerp in het Huis behandeld worden en vervolgens worden doorgezonden naar het Hooger Huis. Tijdens de debatten in de commissie verklaarde minister-president Konoje, dat de Japansche regeering de hoop op een vreedzame regeling niet op gaf, doch het gebrek aan ernst van de Chi neezen was zoo groot, dat de Japansche troepen in Noord-China gedwongen waren krachtig op te treden. Kamei, voerde het incident terug tot de activiteit van de kominern in Noord-China en tot interna tionale invloeden in Zuid- en Centraal China, welke door Britsch kapitaal worden beheerscht. Spreker achtte het vraagstuk niet door een plaatselijke regeling op te lossen en hij stelde de regeering voor een onafhankelijke wereldpolitiek te formulee ren. Hij vroeg ook, of de Japansch-Britsche besprekingen waren doodgeloopen door het incident in Noord-China, waarop minister Hirota zeide, dat deze besprekingen tijde lijk zijn gestaakt in verband met de ge beurtenissen in Noord-China. Een brief van generaal Soeng Tse-joean. Van Chineesche zijde wordt vernomen, dat generaal Soeng Tse-Joean 27 Juli te middernacht een brief heeft gepubliceerd, waarin hij alle Japansche pogingen om een oorlog uit te lokken sedert 8 Juli opsomt. Verder verklaarde de generaal, dat de eischen van 26 Juli door de Chineesche autoriteiten niet konden worden aanvaard. Tenslotte verklaarde Soeng Tse-Joean, dat hij besloten heeft den Chineeschen bo dem te verdedigen tegen de Japansche aanvallen en te gehoorzamen aan de beve len van de regeering van Nanking. Beschieting van Amerikanen te Tientsin. De Amerikaansche miltaire autoriteiten te Tientsin bevestigen, dat Chineesche troepen hebben geschoten op Amerikaan sche soldaten, van wie een licht gewond werd. De Chineesche autoriteiten hebben ver ontschuldigingen aangeboden en verklaard, dat zij de Amerikanen voor een Japansche patrouille hadden aangezien. Evacuatie van Amerikanen uit Pe king overwogen. Het ministerie van buitenlandsche zaken te Washington overweegt de 675 Ameri kaansche staatsburgers, die te Peking ver toeven, te evacueeren. President Roosevelt volgt nauwkeurig de gebeurtenissen in het Verre Oosten, ten einde eventueel de neutrailteitswet in wer king te kunnen stellen. De Volkenbond en het conflict. Men heeft Eden in het Engelsche Lager huis gevraagd, of het conflict in het Verre Oosten bij den Volkenbond aanhangig zal worden gemaakt. De minister antwoordde: „de toestand is zeker zeer ernstig, maar ik ben niet bereid, in dit opzicht initiatief te nemen. Wij moeten eraan denken, dat twee mogendheden, die zeer veel belang bij deze aangelegenheid hebben. Japan en de Ver- eenigde Staten, geen lid van den Volken bond zijn". De conferentie van Chineesche am bassadeurs te Londen. In Chineesche kringen te Londen wordt verklaard, dat bij de conferentie der Chi neesche ambassadeurs te Londen, Moskou en Parijs met Koeng gesproken is over de formuleering van een advies, dat men de centrale regeering te Nanking wil voorleg gen en dat betrekking heeft op diplomatie ke hulp der buitenlandsche regeeringen en op mogelijke levering van wapens. Men schijnt in Chineesche kringen van meening te zijn, dat China gerechtigd is, bij een Japanschen aanval het recht tot vrijen wapenaankoop te vragen in de landen, die het negen-mogendhedenverdrag hebben geteekend. Voornaamste gebouwen van Tient sin in brand. De voornaamste Chineesche gebouwen, o.m. de Nankai-universiteit, het centraal station en het hoofdkwartier der militie, staan in brand, tengevolge van het bom bardement, dat de Japansche luchtstrijd krachten hedenmorgen op de stad ten uit voer hebben gelegd. De ontruiming van Peiping. De Chineesche troepen hebben in stilte de stad in den loop van den nacht verlaten en de verdedigingswerken afgebroken. Po litiepatrouilles vormen de eenige gewapen de macht, die zichtbaar is. De bewoners loopen vrij door de stad, de poorten zijn open. De uitvaart van den patriarch. Bij de regeling van de uitvaart van den patriarch der orthodoxe kerk is geen enkele plaats voor een lid van de regeering gere serveerd. Tot de kathedraal zullen alleen de uitdrukkelijk uitgenoodigde parlements leden worden toegelaten. Van de regeering zal alleen generaal Maritsj, minister van oorlog en marine, den dienst bijwonen. De spanning blijft groot: de stad wordt over stroomd met vlugschriften, waarin het con cordaat, de regeering, de regeeringspartij en alle voorstanders van het concordaat heftig worden aangevallen. Een der bladen in Belgrado meldt, dat de orthodoxe kerk de canonisatie van den over leden patriarch voorbereidt. Bij de uitvaart, die op vandaag is vastgesteld, zullen het re gentschap en de regeering door gedelegeer den vertegenwoordigd zijn. Waarschijnlijk om incidenten te voorkomen zal de orde dienst verzorgd worden door vaderlandsche organisaties en wellicht door het leger, doch niet door de politie. Sedert vier dagen trekt een enorme menigte langs de katafalk, waarop het stoffelijk overschot geplaatst is. Het uiterlijk der rouwende stad doet denken aan het beeld, dat zij toonde na den dood van koning Alexander. Het uitvaartcomité heeft een proclamatie uitgevaardigd, welker tekst niet door de bladen bekend gemaakt is. UITING VAN VIJANDSCHAP TEGEN ENGELAND? Terrorisme in Ierland. Terwijl de koning en de koningin on der het gejuich van duizenden Noord- Ieren te Belfast voet aan wal zetten, werden gister aan weerszijden van de grens tusschen Ulster en den Vrijstaat daden van terreur bedreven. Spoorweg bruggen en douanekantoren werden in brand gestoken en voorbijgangers door gewapende individuen aangehouden. Men heeft den indruk, dat de actie reeds geruim en tijd van tevoren is voorbereid door republikeinen, die op duidelijke wijze uiting willen geven aan hun haat jegens Engeland. Tusschen Mount Pleasant en Dun- dalk is een brug door dynamiet vernield, op verscheidene plaatsen werden de telefo nische verbindingen verbroken. Te Omagh zijn personen gearresteerd, die niet de minste inlichting wilden verstrekken omtrent de redenen, waarom zij revolvers en karabijnen bij zich hadden. In verband met de aanslagen op den spoorweg DublinBelfast moesten vele rei zigers een grooten afstand in autobussen af leggen. Zij, die van de grens komen, ver tellen, dat daar onafgebroken door honder den politie-agenten gepatrouilleerd wordt. Alle auto's uit de richting van Dublin wor den aangehouden: de inzittenden worden ondervraagd en soms gefouilleerd. Ook te Dublin zijn politie-maatregelen genomen. De feestelijkheden te Belfast zijn echter niet door incidenten verstoord. ONGEREGELDHEDEN TE BARBADOS. Uit Bridgetown (Barbados, Britsch West- Indië) wordt door Reuter gemeldt: Een Britsche kruiser heeft mariniers ge- debarkeerd om de orde te herstellen, nadat gedurende 36 uur straatgevechten waren geleverd, waarbij zes personen werden ge dood en twintig gewond. De wanordelijkheden zijn ontstaan na een betooging van arbeiders, die loonsver- hooging eischten. ZWAAR WEER AAN DE ZWEEDSCHE WESTKUST. Dorpen overstroomd, wegen ver nield. Tengevolge van een hevig onweer aan de westkust van Zweden zijn de dorpen Bastad en Malen binnen enkele minuten geheel overstroomd. Straat wegen werden door de golven vernield en verscheidene huizen zijn ingestort. In den middag werd het plaatsje Soe- dertau, ten zuiden van Stockholm, door een wolkbreuk geheel overstroomd. De omvang van de aangerichte schade laat zich nog niet overzien. DE AANSLAG OP KOLONEL KOC. In het officieele communiqué over den aanslag op kolonel Koe wordt o.a. gezegd, dat de dader Adalbert Bieganek heette. Hij woonde in het dorp Rozopole in het woi- wodschap Rozen. Hij had reeds eerder mis daden gepleegd. Op het oogenblik, dat hij de bom bij de deur van de villa van kolonel Koe wilde begraven, ontplofte de helsche machine en de dader werd uiteengereten. De broer van den dader, Jan Bieganek, die den volgenden dag werd gearresteerd, was zijn medeplichtige. Het onderzoek wordt nog verder voortgezet. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. De aanklacht tegen Ds. Niemöller. Het openbaar ministerie heeft bij de bij zondere rechtbank te Berlijn tegen den pre dikant ds. Martin Niemöller uit Berlijn Dahlem, die sedert 1 Juli in preventieve hechtenis is, een aanklacht ingediend we gens overtreding van de wet op „arglistige aanvallen", wegens het misbruik maken van den kansel, wegens opruiing tot onge hoorzaamheid jegens verordeningen en we gens overtreding van de ministerieele ver ordening van 18 Februari 1937. SPANJE WEER KONINKRIJK? Veronderstelling rond de Spaansche koningstroon. In welingelichten kringen te Parijs wordt de openlijke verzoening tusschen ex-koning Alfonso van Spanje en zijn gemalin be schouwd als een verbetering van de kansen voor Don Juan, den derden zoon van Alfonso, om den Spaanschen troon te bestijgen. Het schijnt, dat het volgende plan is op gesteld: Alfonso zal wederom den troon bestijgen, doch enkele uren later zal hy afstand doen ten gunste van Don Juan. Het schijnt, dat de Carlisten tevreden zijn gesteld door het terugtrekken van den prins van Bourbon, wien een apanage zal worden toegekend en die de titel Infant van Spanje zal krijgen. Naar verluidt zouden de aanhangers van Franco, die een Italiaansch-Duitsche greep naar de macht vreezen, een dergelijke op lossing gunstig gezind zijn. Bovendien is Don Juan, die op de Britsche marine-aca demie van Woolwich heeft gestudeerd, in Engeland zeer gezien en men verwacht, dat hij financieelen steun van Engeland zal krijgen, welke noodig is voor het herstel van Spanje. EXPLOSIE TE BELFAST. Ontploffing toch een aanslag. Naar gemeld wordt heeft zich in een in dustriegebouw in Belfast een ontploffing voorgedaan, waarvan het gerucht ging, dat deze door terroristen, die een bom hadden geplaatst zou zijn veroorzaakt. Het ge beurde was echter een gevolg van opeen- hooping van gas. Niemand werd gewond en er werd uitsluitend materieele schade aangericht. De politie van Belfast heeft gisteravond het volgende communiqué uitgegeven. Het lijdt geen twijfel of de explosie die zich gister heeft voorgedaan is veroorzaakt door ontplofbare stoffen. In het door de ontploffing ontstane gat heeft men een zak lompen gevonden, waarin zich ontplof bare stoffen bevonden, die nabij het ge bouw waar het incident zich voordeed, was neergelegd. Een lange lont was aan de ont plofbare stoffen bevestigd. Verder ontdekte de politie in den avond een samenzwering om de treinen, die de bezoekers, die aan de feesten ter gelegen heid van het koninklijk bezoek hadden deelgenomen, naar huis terugbrachten, te doen ontsporen. Nabij Patrick, een plaats op 20 kilometer afstand van de hoofdstad van Noord-Ierland was de spoorfijn on dermijnd. Reuter verhaalt ons uit Calcutta de vol gende ietwat lugubere geschiedenis: Het gebalsemde lijk van een Birmaansche prinses ligt sinds Mei te Calcutta op ver- assching te wachten. De bloedverwanten van de overledene willen de crematie niet laten geschieden voor zij van de regeering van Britsch-Indië 1000 roepijen hebben ontvangen, welk bedrag noodig wordt ge acht voor een plechtigheid een prinses waardig. Prinses Chandra Devi, die op 24-jarigen leeftijd is overleden, was de dochter van prins Sawjanin en een nicht van koning Thebaw, die zich na de bezetting van Mandalay door de Britten in 1885 had overgegeven en aan het eind van den Bir- maanschen oorlog naar Britsch Indië werd verbannen. De Birmaansche regeering heeft reeds 500 roepijen geschonken voor de crematie, maar de verwanten zeggen nog 1000 roe pijen te behoeven, die zij niet kunnen beta len uit de geringe lijfrenten, welke zij van de Britsch-Indische regeering ontvangen. Deze heeft tot dusver echter nog geen neiging getoond om het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. Intusschen ligt het lijk in een Boeddhis- tischen tempel in een der armenwijken vam Calcutta, waar dagelijks honderden men- schen het komen bezichtigen. Het stoomjacht Hirondelle, dat eens ge varen heeft onder de vlag van Keizer Wilhelm II en die van prins Albert van Monaco, is thans tot bananenboot gedegra deerd. Het schip zal tusschen Puerto Mexico en Provindence op Rhode Island varen. De Hirondelle was in 1911 in Frankrijk gebouwd voor den vorst van Monaco en had 2 millioen dollar gekost. Het was in dien tijd het grootste en fraai ste luxe jacht. Keizer Wilhelm had het schip een tijd in huur, doch gaf het bij het uitbreken van den oorlog terug en Monaco leende het vaartuig toen aan Frankrijk. Koning Carol vertrokken. - Koning Carol van Roemenië is gister van Brussel naar Bazel vertrokken. Japansch schip na botsing gezonken. - Nabij Tsjosji is het Britsche schip Benmohr op weg van Jokohama naar Otaroe in bot sing gekomen met het Japansche vracht schip Seioen Taroe. Dit schip, dat 4783 ton meet, zonk na een half uur; de opvarenden konden allen gereden worden. Mijnlift gevallen. - Een liftkooi in de mijn Kilnhurst bij Rotherham in Engeland, is van een hoogte van 2000 voet gevallen, van de zeventien mannen, die in de kooi vervoerd werden, kwam er een om het le ven, terwijl de andere zestien gewond wer den. Vier dooden bij spoorwegongeluk. - Een van Elserwerda. komende goederen trein is vanmorgen op het station Radebeul Koetzschenbroda (nabij Dresden) uit nog niet opgehelderde oorzaak op een stootblok gereden. Hierbij werden vier personen ge dood en bekwam een persoon ernstige ver wondingen. Rivierstoomer in brand gevlogen. - Op de Amazone, nabij Breves in Madrid, op een afstand van honderd en zestig mijl van Para is brand ontstaan aan boord van den rivierstoomer Jose Antunes. Het schip was toen aangekomen nabij het eiland Marajo. Het brandde geheel uit en zonk. Volgens de hier ontvangen berichten zijn by dezen ramp zeventien personen verbrand of ver dronken. Bette Davies beeft een zonnesteek. - De bekende filmster Bette Davies heeft te Carpenteria gisteren een zonnesteek opge- loopen. Ernstig spoorwegongeluk. - De uit Osaka komende Japansche Zuid-West-Ex press is op het station van Okayama in bot sing gekomen met den luxe sneltrein „Foeji". De locomotief en twee wagons van den express werden vernield. Dertig reizi gers werden gedood of gewond.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9