Aqmda mooi wee* |i Stad m Omgeving. i| N.V. DE BANK VAN SAS te Alkmaar fuchtvaact Weec&edcfU Rechtszaken Ru&ticaties JkouUidaaC Tlieuws Goedkoope spoorkaartjes naar Duitschlani Reischeque's en credietbrieven. Buitenl. bankpapier. Beleeningen op elfecten. Aan- en verkoop etiecten. Overal gezochtmaar toch bij SPAAXDER gekocht. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. ZUIDSCHARWOUDE NOORDSCHARWOUDE OUDORP Alkmaar, Donderdag. DS. EILERTS DE HAAN f. Te 's-Gravenhage overleed op den leeftijd van 62 jaar ds. Eilerts de Haan, die van 1904 tot 1931 het predikambt te Heiloo heeft waargenomen en dit om gezondheidsredenen moest neerleggen. De regeering erkende zyn verdiensten door hem tot officier in de Oranje Nassau Orde te benoemen. Ds. Eilerts de Haan werd in 1864 te Noord- wolde geboren. Hij studeerde in Leiden, werd predikant te Borger, doch kort daar op te Heiloo beroepen, waar hij 27 jaar lang als vrijzinnig predikant een geliefd predi ker is geweest. In het kerkelijk leven in N.H. nam ds. Eilerts de Haan een belangrijke plaats in. Vele jaren was hij voorzitter van de Ver- eeniging van Vrijzinnig Hervormden, voor zitter van het Prov. kerkbestuur in N.H., voorzitter van den Raad van Beheer voor de predikantstractementen, voorzitter van de Diaconale Armenzorg in N.H. en lid van de Algemeene Synode. Het is de groote verdienste van ds. Eilerts de Haan geweest, die als waarachtig pro testant op grond van de historische wording van het protestantisme vast stelde, dat het wezen van den protestant vordert dat hij zijn geweten geen geweld aandoet, dat de synode, als antwoord op de vragen die ge daan worden bij de bevestiging van lid maten de kerk het: „Ja in geest en in hoofdzaak" besloot toe te laten. In Heiloo heeft ds. Eilerts de Haan zich ook op sociaal en maatschappelijk gebied bewogen. Onder zijn voorzitterschap werd de afdeeling Heiloo van „Het Witte Kruis" een zeer bloeiende afdeeling, ook voor de „Volkshuisvesting" en de Vacantiekolonies, alsmede voor de Gezinsverpleging in de classis Alkmaar heeft hij veel en nuttig werk verricht. Wij herinneren ons nog, hoe zeer het ds. Eilerts de Haan leed deed, dat gezondheids redenen hem verhinderden afscheid te ne men van zijn gemeente, die hij met zijn ambt zoo lief had. Thans heeft hij voor immer moeten los laten, wat hem zoo lief was geworden. Bij hen, die hem gekend hebben, zal hij als een ernstig en waardig prediker, die er van doordrongen was, dat de humaniteit niet alleen beleden maar ook praktisch moet worden toegepast, blijven voortleven. DE LAAT IS GEEN WEG VOOR SNELVERKEER. De breede Laat met een schitterend as- faltdek noodigt als het ware de automobi listen uit tot snel rijden. Het feit echter, dat er aan beide zijden een aaneengesloten huizenrij staat, moge evenwel een waar schuwing zijn, dat het daar geen weg is voor snelverkeer. Vanmorgen viel een hond van den heer Schrasser aan het snelrijden ten offer, morgen is het misschien een kind moeten rond worden afgewerkt, zoo noodig met hout worden op- of aangevuld. Indien in de binnenzijde van het voer tuig uitstekende wielkasten worden toege past, moeten deze een rechthoekigen vorm hebben met afgeronde hoeken. Het voertuig moet zijn voorzien van een overdekking, hetzij van een vaste over dekking, hetzij van een goed passend en goed bevestigd zeil. De lengte van de laadklep (pen) moet (en) zoodanig zijn, dat de helling daarvan in een uitgelegden toestand niet steiler is dan 30 graden. Indien de totale breedte van de laadkleppen minder bedraagt dan 1,75 M., moeten deze kleppen, indien neer gelaten, ter weerszijden voorzien zijn van afneembare leuningen. De laadkleppen moeten op het loopvlak over de geheele breedte voorzien zijn van stevig bevestigde, horizontaal geplaatste, houten dwarslatten, op een onderlingen afstand van ongeveer 0,25 M. Deze dwarslatten moeten door middel van moerbouten, voorzien van ronde en in het hout verzonken koppen, worden beves tigd. In de opstaande wanden van het voer tuig moet een aantal ringen als inwendige bevestigingsorganen worden aangebracht. Deze ringen moeten verzonken zijn. Indien daardoor de zijwand te dun wordt, kunnen deze ringen worden verzonken in opge slagen „klampen", waarvan de zijkanten rond moeten zijn afgewerkt. Het voertuig moet zoodanig zijn inge richt, dat geen enkel deel van de inge laden dieren ter zijde buiten het voertuig kan reiken. Ten aanzien van voertuigen, welke voor 1 Januari 1938 ter keuring worden aange boden, zullen ten aanzien van deze punten geringe afwijkingen kunnen worden toe gelaten. Samenwerking met de Vereeniging tot bescherming van Dieren. In overleg met den ingenieur, met de inschrijving belast, zal de commissie-al van de Nederlandsche Vereeniging tot bescher ming van Dieren mede belast worden met de uitvoering van de hierbedoelde keuring van veewagens. De commissie-al heeft, in verband hier mede, het voornemen om, aanvangende op 1 September a.s., op bepaalde dagen en uren in verschillende steden van ons land belanghebbenden in de gelegenheid te stellen htm wagens, mits deze geheel zijn gereinigd, kosteloos te doen keuren. DE TRADITIONEELE HOND. B« een bewoner aan de Spoorstraat is gisteravond een gele herdershond komen aanloopen, welke ter beschikking van den eigenaar door hem wordt verzorgd. Inlich tingen hieromtrent zijn te bekomen aan het bureau van politie. VOOR DE RESTAURATIE DER GROOTE KERK. De vijfde verantwoording van ontvangen bijdragen voor de restauratie van de Groote of St. Laurenskerk luidt als volgt: Mej. H. C. E. van W., Haarlem 100. Ir. M. W. F. S., Alkmaar f 10. G. J. S., Alkmaar f 10. Mevr. wed. dr. H. J. S., Groesbeek f 10. C. W., Alkmaar 6. Fa. A. en M., Alkmaar f 5. B. H., Alkmaar 10. A. W. v. K., Alkmaar f 5. A. L. S., Hilversum 1. F. B. W., 's-Gravenhage 1. Vorige verantwoording 158.— 410.92® 568.92® Het gironummer van den penningmeester F. H. Ringers is 61341. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements Rechtbank werd heden failliet verklaard P. Hemke Jr., caféhouder te den Helder; rechter-com. mr. Ubbens; cur. mr. Mulder. GESLAAGD. Voor het examen Belastingconsulent deel IA, geslaagd den heer P. A. Florijn, gehou den op 7 Juli te Amsterdam, afgenomen door Ned. Inst. van Belastingconsulenten. Mej. W. Nordemann alhier slaagde te Amsterdam bij het instituut „Schoevers" voor algemeen secretaresse. DE GOUDEN RAT. Wij beginnen in dit nummer een nieuwe feuilleton, dat heel spannend beloofd te worden. VERPLAATSING ZAAK. Met ingang van morgen zal de heer A. W. Gerritse, die tot nu een zaak in rookartikelen dreef in de Langestraat, deze verplaatsen naar de Houttil no. 13. De winkel in dit perceel, waar gevestigd is geweest het sigarenmagazijn De Oude Tijd, is belangrijk vergroot door het eraan-toe- voegen van een achtergelegen kamer. Deze ruimte zal speciaal bestemd worden ten dienste van hen, die het koopen van rook artikelen willen doen vergezeld gaan van het maken van een gezellig babbeltje. Dat dit meestal zal gaan over voetballen, ligt voor de hand. De bekende groote collectie rookartike len, welke de heer Gerritse tot dusver in voorraad had, is nog weer meer uitgebreid en gecompleteerd. Aan klanten zal het hem ook in de nieuwe zaak stellig niet ontbre ken. DE VISCHWEDSTRIJD TE BERGEN. De vischclub „De Karper" te Bergen organiseerde gistermiddag voor de kinde ren van inwoners en van de gasten een vischwedstrijd in het Geestmer Ambacht te Koedijk, waarvoor de wed. de Goede aldaar belangeloos een stuk land beschikbaar had gesteld. Om 1.15 uur vertrokken de 35 deelnemende kinderen; onder leiding van de bestuursleden van de club en in gezel schap van eenige gasten, per tram naar Koedijk. Er werd met groote animo door de kinderen gevischt. De jongeheer Visser uit Utrecht was de prijswinnaar voor de grootste visch, terwijl de jongeheer de Groot uit Bergen de prijs voor het grootste aantal (8 stuks) veroverde. De V. V. V. had een bedrag voor prijsjes beschikbaar gesteld, waardoor de club aan alle kinderen een prijsje kon geven. De vischclub, die dezen wedstrijd voor propa ganda georganiseerd had, gaf de kleinen gratis vervoer en onthaalde alle kinderen bovendien, toen men om 5 uur met de tram in Bergen was teruggekeerd, in de lunch room van den heer Roos. Verschillende gasten betuigden het bestuur hun tevre denheid over den aardigen middag, aan de kleinen geschonken. AUTOPED-WEDSTRIJD. De steeds vindingrijke V. V. V. te Bergen had gister weer iets nieuws be dacht. Voor de kinderen van de gasten en de inwoners had ze gistermiddag aan het einde van de Stationsstraat een autoped wedstrijd uitgeschreven, waarvoor de deelname gratis was opengesteld. Deze wedstrijd werd een groot succes. Een 90 kinderen van 6 tot en met 12 jaar namen er aan deel en honderden zomer gasten hebben met groote spanning den feilen strijd van de kleinen gevolgd. De geheele baan was met banken van de V. V. V. afgezet, zoodat men ook zittende de wedstrijden kon volgen. Een woord van hulde komt zeker toe aan het dames comité, bestaande uit de dames Judell, Klomp, Roggeveen en Blok, die alles zoo goed hadden geregeld, dat precies op het uur van aanvang, 2 uur, kon worden be gonnen en dat de wedstrijd een zoodanig vlot verloop had, dat deze om 4 uur was beëindigd, waarna alle deelnemende kin deren, die met een V. V. V.-speldje waren getooid, op chocolade en limonade werden onthaald. De kampioensprijs voor jongens werd gewonnen door Johnnie Winkel uit Am sterdam, die hierdoor in het bezit kwam van een fraaie autoped op luchtbanden, beschikbaar gesteld door een van de be stuursleden. De kampioensprijs voor meisjes, even eens een autoped, veroverde Bregje Ivang uit Bergen. De uitslag van den wedstrijd was ove rigens de volgende: lste prijs jongens van 68 jaar; Johnnie Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees BoendeTmaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug) Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Singende Jugend (de Wiener Sangerkna- ben). Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (Holl.film); hoofd rollen Marcel Krols, Piet Bron, Mimi Boes- nach, A. M. de Jong e.a. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater: Donderdag 8 uur: Menschen in 't hotel (rom.-dram.); hoofdrollen Greta Garbo, Joan Crawford en John Barrymore; boven 18 jaar. Donderdag 5 Augustus. 8 uur, concert in de geref. kerk te Ber gen door het chr. mannenkoor De LoMem uit Broek op Langendijk. Vrijdag 6 Augustus. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, avond van vroolijkheid in tempo. Spoorstraat 38. Telefoon 3850. Winkel, 2de prijs Hans Koedam uit Zaan dam, 3de prijs Kees Mooij uit Bergen. Jongens van 912 jaar: lste prijs Jacob Met te Bergen, 2de prijs Harry Klink hamer te Amsterdam, 3de prijs Joop Klink hamer te Amsterdam. Meisjes van 68 jaar: lste prijs Feli Wayer te Amsterdam, 2de prijs Tini Klink hamer te Bergen, 3de prijs Henni Cou- wenhoven te Kaag aan de Zaan. Meisjes van 912 jaar: lste prijs Bregje Ivang te Bergen, 2de prijs Guurtje Aarse te Bergen, 3de prijs Johanna Miltenburg te Bergen. De gasten betuigden van verschillende kanten aan het bestuur hun dank voor den ken. Dat deze dank wel gemeend was, be- aardigen/ middag, aan de kleinen geschon- wees de opbrengst van "c ter gemoetko- ming in de kosten gehouden collecte, die 24,73 opbracht. VERTROKKEN PERSONEN. A. W. G. Pijning, N.H., z.b., van Prins Hendrikstraat 22, naar Amsterdam. A. C. KoremanSchuijt, geen, z.b., en kinderen, van Bisschop Bottemannestraat 11, naar Curagao. E. Rahder, Ev.L., z.b., en echt- genoote, van Costerstraat 19, naar Bever wijk. T. Doorn, N.H., z.b., en dochter, van Bloemstraat 48, naar Sint Maarten. G. de Boer, N.H., technicus centr. verwar ming, van Corfstraat 32, naar Harlingen. M. Reus, R.K., dienstbode, van Emmastraat 2, naar Limmen. T. Roos, Ger.K, dienst bode, van Kennemerstraatweg 2, naar Am sterdam. A. Wonder, N.H., z.b., van Prin ses Julianalaan 14, naar Heiloo. A. Bur ger, N.H., z.b., en echtgenoote, van Laat 146, naar Heiloo. F. H. Gorter, geen, dienstbode van Kennemerstraatweg 73, naar Anna Paulowna. A. W. F. Kouwen- berg, geen, koopman, van Raaksje 4, naar Amsterdam. H. M. E. Mosheuvel, R.K., depotchef N. S., en gezin, van Stationsweg 184, naar 's Gravenhage. J. Verboom, N.H., van Asterstraat 6, naar Vlissingen. H. E. M. Dekkerde Boer, R.K., z.b., van Hooftstraat 23, naar Oudorp (N.H.) P. Kuijper, R.K., z.b., van Zeglis 73, naar Akersloot. A. E. H. M. Broeckx, R.K., winkelchef, van Fnidsen lila, naar Gouda. P. Vrouwe, R.K., dienstbode, van Stuart- straat 71, naar Heiloo. J. C. Schorsij, N.H., ass. i/d huish., van Prinses Juliana laan 14, naar Bergen (N.H.) K. Meijer geen, kantoorbediende, en echtgenoote, van Nicolaas Beetskade 52 en Boterstraat la, naar Amsterdam. M. C. KehlBakker, R.K., z.b., van Augustijnsteeg 5, naar Kor- tenhoef. INGEKOMEN PERSONEN. E. J. Wichers, N.H., z.b., en echtgenoote, Kennemerstraatweg 41, van Zuidlaren. A. Oolders, R.K., winkeljuffrouw, Station straat 73, van Amsterdam. C. Buis, R.K., dienstbode, Luttik Oudorp 52, van Heiloo. J. Janson, R.K, kapper (o.), Kweerenpad 23, van Culumborg. B. Douma, Ger.K., dienstbode, Bergerweg 24, van Heiloo. W. van Kesteren, R.K., Emmastraat 15, van Norg. M. J. Tauber, N.H., verpleegster, Nic. Beetskade 50, van Purmerend. Wed. H. WitSlinger, N.H., z.b., Kennemerstr.- weg 41, van Amsterdam. B. Groot, HAZEA, machinist gr. vaart, Uitenbosch- straat 116, van den Helder. H. Th. Smo- renberg, R.K., smid, Schoutenstraat 15, van Ursem. M. Kansen, OBisCL, groenten- koopman, en gezin, Overdiestraat 4, van Zuidscharwoude. A. C. Blokker, R.K., dienstbode, Clarissenbuurt 5, van Amster dam. L. P. Hendriks, R.K., werkt, teeke naar, Stationsweg 25, van Amsterdam. A. KraanSchrage, geen, z.b., Langestraat 132, van Den Helder. A. Koppes, R.K., dienstbode, van der Kaaijstraat 54, van Bergen (N.H.) H. J. Snel, N.H., mole naar, Schermerweg 18, van Emmen. J. W. de Heer Kloots, bouwk. en makelaar, Emmastraét 29, van Hilversum. D. G. Litjens, R.K., vertegenwoordiger, Stations weg 3, van Heiloo. A. Bouwmeester- Begeman, N.H., zonder beroep, Van der Lijnstraat 28, van Utrecht. C. van der Slikke, N.H., kinderjuffrouw, Nieuwlander- singel 55, van Amsterdam. ONZE POSTVLUCHTEN. De Torenvalk is gister op de thuisreis te Medan geland. De Ibis (uitreis) kwam te Singapore, de Wielewaal (uitreis) en de Valk (thuisreis) te Athene. DE RAMP VAN DE „FLAMINGO". Brand vrijwel zeker niet in moto ren begonnen. Naar aanleiding van de berichten in ver schillende bladen omtrent de resultaten van het door de Belgische autoriteiten in gestelde onderzoek naar de oorzaak van het verongelukken van het Douglas-vliegtuig „Flamingo", hebben wij de meening hier over gevraagd van den heer Guilonard, onder-directeur van de K. L. M. Deze deelde ons mede, dat ook de Ne derlandsche deskundigen tot soortgelijke conclusies zijn gekomen als de Belgische autoriteiten, n.1. dat de brand niet in een der motoren is begonnen, zooals men na het uitgraven der motoren heeft kunnen na gaan, terwijl het vuur hevig in de cabine moet hebben gewoed. Vooral achter in de cabine moet de brand zwaar zijn geweest, wat blijkt uit de sporen van gesmolten metaal op een der ruiten en uit de wijze, waarop de cabinedeur, die toegang tot het vliegtuig geeft, door de vlammen is aange tast. Het vinden van het noodluik in vrij wel onbeschadigden toestand op eenige kilometers van de plaats waar de machine tegen den grond sloeg, wijst erop, dat de inzittenden nog een poging hebben gedaan om uit het vliegtuig te ontsnappen, mis schien wel in de hoop, dat het nog behou den op den grond zou komen. Voor het onderzoek naar de oorzaak zijn deze resultaten van het onderzoek natuur lijk van groote waarde, maar met nadruk wees de heer Guilonard erop, dat de vastgestelde feiten op zichzelf nog geen enkele aanwijzing omtrent het ontstaan van den brand geven, zoodat men omtrent de juiste oorzaak van het ongeluk nog steeds geen conclusie kan trekken. Het onder zoek wordt dan ook nog verder voortgezet en elke poging om te trachten, uit de tot nog toe bekende feiten toch tot een conclu sie te komen, zou een vooruitloopen op het verdere onderzoek zijn. Nog tal van punten zijn onopgehelderd. De sporen van de vlammen en van zwar te rook wijzen op een zwaren benzinebrand terwijl toch de benzineleidingen der Dou- glas-vliegtuigen geheel buiten de cabine omloopen en de Douglascabines ten aan zien van brandgevaar zoo veilig geacht worden, dat de Amerikaansche luchtvaart maatschappijen, die Douglassen gebruiken, zoowel in de D.C. 2 als in de D. C. 3 den passagiers het rooken toestaan, iets dat in Nederland door den rijksluchtvaartdienst in alle vliegtuigen is verboden. DE TRANSATLANTISCHE VLUCHTEN. Gisteren is de American Clipper van Southampton naar Foynes vertrokken, vanwaar de vliegboot Vrijdagmiddag vier uur zal vertrekken om opnieuw den At- lantischen Oceaan over te steken. De Britsche vliegboot Cambria, zal ver moedelijk tegelijkertijd den Oceaan over steken. ENGELSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een lestoestel van de Engelsche militaii luchtmacht is bij Suttonbridge in Cam- bridgeshire gevallen en vernield. De twee inizttenden kwamen om het leven. KAN EEN GEZIN VAN 3.97 PER WEEK LEVEN? Een werklooze loodgieter uit Soest stond gistermiddag voor de vacantiekamer van het gerechtshof te Amsterdam terecht wegens valschheid in geschrifte meermalen ge pleegd. Hij had aan den steun eenige verdiensten tot een totaal bedrag van 15 niet opgege ven, zoodat hij het volle steunbedrag uitge keerd had gekregen. De man moest met zijn gezin leven van 10.25 per week. Na aftrek van huur, con tributie vakbond, ziekenfonds, e.d. bleef 3.97 over voor levensonderhoud. De politierechter te Utrecht had den man een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een maand opgeegld, hoewel het reclassee- ringsrapport zeer gunstig luidde. De procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh vond de straf, gezien de omstandigheden, te hoog en requireerde een geldboete van 15. NEDERLANDERSCHAP. De BURGEMEESTER van ALKMAAR vestigt de aandacht van belanghebbenden °P de °P 1 Juli 1937 in werking getreden wijziging der Wet op het Nederlanderschap en het ingezetenschap, waarin een regeling is opgenomen betreffende: le. het verkrijgen van het Nederlander schap door kinderen zonder of wel van onbekende nationaliteit; 2e. de nationaliteit van de met een vreem deling gehuwde Nederlandsche vrouw, die geen vreemde nationaliteit deel achtig kan worden. Zij die meenen aan de wijziging van be doelde Wet de Nederlandsche nationaliteit te kunnen ontleenen, worden verzocht zich ot het verkrijgen van nadere inlichtingen l^Afd6 melden ter gemeente-secretarie, Alkmaar, 5 Aug. 1937, De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Meest zwakke wind uit uiteenloopenüe richtingen; gedeeltelijk bewolkt; droog weer; weinig verandering in temperatuur. Het hooge drukgebied over Scandinavië breidde zich belangrijk naar het noorden uit, in het noordwesten bleef de luchtdruk laag, een secundaire van deze depressie passeerde gisteren over het westen van de Britsche eilanden en bracht daar zware regens. De luchtdruk steeg hier, na het passeeren van deze depressie weer aan zienlijk. Overigens kwam in de luchtdruk- verdeeling weinig verandering, de luoht- drukverschillen blijven zeer gering, zoodat in het geheele waarnemingsgebied wind stilte heerscht of slechts zwakke winden waaien. De lucht is meest helder tot licht bewolkt met alleen vanmorgen vrij veel mist of nevel, welke evenwel snel optrekt In Midden-Frankrijk en Noord-Scandinavil is de temperatuur gedaald, in vrijwel het geheele overige waarnemingsgebied is gestegen. In ons land was hedenmorgen de tempe ratuur nog iets order normaal, zulks was ook het geval in Midden-Frankrijk en m West-Duitschland. Overigens was de tem peratuur meest boven normaal. Voor onze omgeving wordt voorloopig weinig verandori-g in den weerstoestand verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijttri- gen en andere voertuigen van 21.16 uur tot 4.55 uur licht op! HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. am, 6 3.42 4.13 0.12 0.35 7 4.29 4.57 1.02 U4 8 5.09 5.40 1.47 2.06 9 5.51 6.18 2.28 2.46 10 6.30 6.58 3.07 3.22 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. urn. 6 3.39 4.10 0.00 0.23 7 4.26 4.54 0.50 UI 8 5.06 5.37 1.35 1.54 9 5.48 6.15 2.16 2.34 10 6.27 6.55 2.55 3.10 Oude belastingplaatjes. Oude belastingplaatjes ten bate der t. b. c.-bestrijding kunnen alhier worden inge leverd bij M. Kuiper Tn., Dorpsstraat B 82. Bakfiets aangereden. Woensdagmiddag heeft in deze ge meente, tegenover den brandstoffenhandel Blij leven, een aanrijding plaats gehad die nog tamelijk goed is afgeloopen. Op de aangeduide plaats had een voddenkoopman met zijn bakfiets standplaats gekozen aan de Westzijde van den weg. De bus van half twee uit Alkmaar passeerde, maar greep met het achterste gedeelte de bakfiets, waarvan een plank werd stuk gereden, ter wijl de speelgoederen die zich op de bak fiets bevonden over de straat werden ge worpen. Overigens was er geen schade. De bus stopte, maar tot een regeling kwam het niet. De Kermis. Evenals andere jaren heeft de kermis te Oudorp een rustig en ordelijk verloop gehad en werd thans, in tegenstelling met het vorig jaar, door uitstekend weer be gunstigd. Hoewel het Zondag en de vol gende dagen tamelijk druk was, was het duidelijk te merken dat de kermis te Heiloo met die van Oudorp samenviel. Vooral was dit te merken op het kermisterrein. Het aantal bezoekers en ook het aantal kramen was er minder groot dan anders. De beide café's hadden hiervan blijkbaar weinig last en waren dan ook als gewoonlijk goed gevuld met danslustigen en toekijkers. In het café „De Hengelaar" van den heer Leering was het Zondag en de andere dagen gezellig als van ouds. De muziek werd door „The Sonny Band" uitstekend verzorgd. Ook werd alle dagen gelegenheid gegeven tot tonknuppelen of katgooien, waarvan vooral des Zondags een druk ge bruik werd gemaakt. Ook in het café van mej. G. Morsch had men voor uitstekende dansmuziek gezorgd. Er werd volop gedanst en ook menig oude ren kon de verleiding niet weerstaan zich nog eens op den gladden vloer te gewagen. Maandagmiddag werden hier volksspelen georganiseerd. Allereerst werden wedstrij den gehouden voor kinderen (zakloopen) om gratis ritten voor de zweefmolen. De uitslag van de jongens was: 1. Nic. Bijman, 2- G. v. d. Hurk, 3. C. de Gier, 4. P. Mul en die der meisjes: 1. M. Blom Pz„ Gré Nieu- weboer, 3. A. Mul, 4. J. Büpost. Hierna kwamen de wedstrijden voor de heeren.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2