£aatste Aeeichten föucqexiüke JiacfuBecidUm AMSTERDAMSCHE BEURS HEILOO fl BERGEN (Ongecorrigeerd). Deze moesten ringsteken op de fiets. Voor deze attractie waren eenige geldprijzen uit geloofd. De uitslag was als volgt: 1. N. Mul, 2 J. van Kooten, 3. J. Heddes, 4. Jb. Smit. Voor de dames was het „stoelendans". Hiervoor waren eenige mooie kunstvoor werpen beschikbaar gesteld. Hiervan luid de de uitslag: 1. C. van Baar, 2. Gré Nieu- weboer, 3. Corry Konijn, 4. M. Bakkum. 's Avonds werden de prijzen met een toepasselijk woord aan de winnaars en winnaressen uitgereikt. Dinsdagmiddag werden bij café „De Hen gelaar" wedstrijden gehouden. Deze waren voor dames en heeren dezelfde, nl. „Har ten Zessen". Van de heeren behaalde de prijzen: 1. A. v. d. Hurk, 2. J. Zuurbier, 3. J. Veldboer (72 jaar!), 4. G. v. d. Park. De uitslag van de dames was: 1. J. Adrichem, 2. J. Kunst, 3. mevr. Stoel—Weereman, 4. mevr. ZeemanStrooker. 's Avonds werd door de verschillende winnaars en winnaressen een keus gedaan uit de prachtige collectie prijzen, bestaande uit luxe en huish. artikelen. Aanbesteding schilderwerk. Burgemeester en Wethouders hebben aanbesteed het schilderen van de o.l. school, de rijwielbewaarplaats en de houten schut ting. Ingeschreven werd als volgt: N. P. Dirkmaat, alhier 190.50, P. Baltus, alhier 186. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Vergadering V.V.V. In de Woensdagavond gehouden verga dering, in hoofdzaak gewijd aan den ver lichtingsavond van 12 Augustus a.s., werd met dankbaarheid kennis genomen van de mededeeling, dat van B. en W. volledige medewerking is verkregen voor de verlich ting van het raadhuis met gazon en fontein. De verlichting van de Willebrordusput bij de Witte Kerk kan niet doorgaan. Het object leent zich niet voor verlichting en er zijn ook nog andere bezwaren aan verbonden. Afgezien werd om dit jaar nog een ander object onder handen te nemen (voorgesteld werd de verlichting torentrans, doch de electriciens zitten vol werk voor de voor gaande dagen). Door de eigenaresse van De Rustende Ja ger is volledige medewerking toegezegd. De V.V.V. heeft de beschikking over de tooneel- zaai, waarvan men dankbaar gebruik zal maken. Hoewel door de fanfarecorpsen Eens gezindheid en St. Caecilia medewerking is toegezegd, blijken er bezwaren te bestaan voor een muzikalen rondgang op een truc. Men gevoelde er meer voor om in marsch- tempo door een gedeelte van het dorp te gaan. Dientengevolge werd de route uitge- van Donderdag 5 Augustus 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k. koers 22.30-45. STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 - 100t3/i6 lOOJ-is/j, 4 Ned-lndië 1934 100»/, 5K Duitschl. '30 m. verkL 35">/1R 36% BANKINSTELLINGEN Amsterd Bank 156»/, 156% Handel Mil Cert v. 250 192'/, 192'/, Koloniala Bank 167 171 Ned. Ind. Handelsbank 169 169 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 74'/, 75»/,-6 Calvé Delft Cert. 94'/, 94'/, Nederl Ford 276 280 Philips GloeiL Gem. Bezit 364V, 364'/,-5 Unilever 171^/JJ 170»/,-è INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 68ió/la 69 Anaconda t 43I/I6 44%-i/s Bethleh. Steel t 71'/, 72- Cities Service 2V/16 2'Vu Kennecott Copper 44"/lt, 46'/,-5/, Republic Steel 293/i6 29-"/16 Standard Brands 9*/u 9% Steel comm. 87?/,, 88-'/, U. S. Leather 85/l6 81/, CULTUUR MAATSCH. H V. A 5391/, 548-52 Java Cultuur 247 247 Ned. Ind. Suiker Unie. 173 175'/, Vorstenlanden 45V, 471/, Dito actions 23.20 23.60 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.i 110*/. 120»/, Redjang Lebong PETROLEUM. t 175 174% Dordtscbe Petr. .4111/, 413 Kon Petr. 426'/, 4^6% 106 Phillips Oil 45V, 45 Shell Union 209/16 20»/i6 -i Tide Water 16V;« 16-%, RUBBERS. Amsterd Rubber 286 303 Deli Bat. Rubber c 294'/, 250 Hessa Rubber t 241 247 Oostkust 117V, 120 Serbadiadi 176 180'/, latere. Rubber t 5 «/19 5'%«-6 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 151V, 153-»/, Scheepvaart Unie Tabakken. 147% 149V,-| 255 Oude Deli 3381/, 344 Senembah 340 343 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 0 58V, 59% Southern Pacific 35% 377/I,-1 Southern Railw. Cert 22'/S 22i-3% Union Pacific 92»/, 94 Canadian Pac 9'tyjg 9%-% §Noteering per 50. ex •coupon fExclaim *E*dividend. Prolongatie vorige koers K, heden pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.81V*, 9.03»/. 72.97^ 6.80Vt 30.52 41.66 40.32K 46.57 H 45.40 9.60 6.32# New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Heden: 1.81»/, 9.03V- 72.97 H 6.80 7 30.53 41.65 40.32 46.57 45.40 stippeld mi zal men gaan tot den eersten onbewaakten overweg aan den Westerweg (voorbij de R.K. kerk) in zuidelijke richting. De Stationsweg zal in de route worden ge nomen. Er bleek, dat de besturen van de fan farecorpsen een groote voorliefde hebben om in de muzieknis te concerteeren. Daar de Verschuirlaan niet verlicht wordt, komt dit te vervallen, tenzij men er prijs op stelt om daar een paar nummers te geven. Voor zoover men kan nagaan, wordt het centrum raadhuis ook het middelpunt van gevel- en tuinverlichting. Het Nieuwe Tuindorp, dat elk jaar meewerkt, zal zich ook dit jaar niet onbetuigd laten. Dit jaar zullen we de verlichting aan den Rijks straatweg moeten missen, behalve dan voor gevelverlichting en étalages. De Rijks waterstaat staat op het standpunt, dat het snelverkeer niet afgeleid mag worden Van meerdere zijden is medewerking ver kregen, om den avond te doen slagen Weinig medewerking ondervindt men van het zuidelijk gedeelte Heerenweg, Holle- weg en Stationsweg. Misschien komt men er eenmaal toe, om te erkennen, dat de stoot gegeven moet worden door de bur gerij. In overleg met de politie zijn als parkeerterreinen voor fietsen en auto's aangewezen 't Groentje en de Verschuir laan (tegenover Ter Coulster). Ze zijn her kenbaar aan de V. V. V.-letters. Zoo noodig zal de politie meer terreinen aanwijzen. Ingekomen personen J. H. M. Rutten, R.K., dienstbode, Pau- Imestraat 1, van Utrecht. D. J. Smit, N.H., z.b., Wilhelminalaan 23, van 's Gra- venhage. J. M. Schut, R.K., dienstbode, Dorpsstraat 2, van Assendelft. J. Moser, R.K., dienstbode, Breelaan 79, van Amster dam. C. van Langen, R.K., slager, Oos- terweg 1, van Alkmaar. S. Wedman, N.H., dienstbode, Prinsesselaan 46, van Smallingerland. W. Dekker (echtg. K. Kossen), D.G., z.b., Bergerweg 167, van Edam. A. van Vladeracken, N.H., wijk verpleegster, Bergerweg 99, van Alkmaar. N. Stam, N.H., dienstbode, Dorpsstraat 78, van Egmond aan Zee. W. Wokke, R.K., slager, Filarskiweg 7, van Diemen. J. C. Vermeulen, N.H., kruidenier, Breelaan 33, van de BUt (U.) M. de Boer, N.H., z.b., Kerkelaan 26, van Amsterdam. J. N. C Beerends, R.K.,- journalist, Broekbeek- laan 8, van Amsterdam. E. Kuilboer, R.K., dienstbode, Bergerweg 62, van Ha renkarspel. M. Waij, R.K., dienstbode, Dorpsstraat 12, van Zijpe (N.H.) A. H, Visker, geen, leerl. verpleegster, Heeren weg 25, van 's Gravenhage. J. H. Viester, R.K., kunstschilder, Dorps straat 96, v. Amsterdam. G. Holstege, N.H., geleidster, Elzenlaan 2, v. Zeist. M. E. Baus, E.v.L., dienstbode, Komlaan 15, v. den Helder. C. Zant, N.H., bakker, Mo lenstraat 14, v. Hoorn. M. de Moei (wed. L. Bijwaard), R.K., z. b., Loudelsweg 69, v. Schoorl. A. Trieszing, E.v.L., dienstbode, Beemsterlaan 2, v. Villach (Oostenr.) A. M. Marx, R.K., dienstbode, Meerwijklaan 2, v. Weenen. G. H. C. Keesmaat, N.H., dienstbode, Breelaan 50, v. Heemstede. A. Vleck, H.A.Z., huishoudster, Jan Jacob- laan 7, v. Haarlem. J. Neger, R.K., hulp in de huishouding, Wiertwijkje 14, v. Bruck an der Mur (Oostenr.) M. C. Slobbe, R, K., dienstbode, Eeuwigelaan 12, v. Alk maar. A. P. Stoutjesdijk, N.H., z. b., Rus senplein 1, v. Stavenisse. G. M. J. Harand, R.K., hulp in de huish., Hertenlaan 4, v. Amersfoort. A. Scheepbouwer, N.H., dienstbode, Zuidlaan 29, v. Castricum. M. Knausz, R.K., dienstbode, Breelaan 79, v. Amsterdam. H. J. Kras, R.K., bakker, Oosterweg 17, v. Edam. M. Hagenaar wed. P. Bus), N.H., z. b„ Breelaan 33, van Wormer. D. C. Bus (echtg. J. C. Vermeu len) N.H., z. b., Breelaan 33, v. Wormer. J. J. van Wonderen, RK., chauffeur, Karei de Grootelaan 33, v. Hilversum. J. P. Dijk, N.H., stuurmansleerling, van Reenenpark 24, v. Amsterdam. Voorts één leerling op het R.K. Pensionaat. Vertrokken personen. D. Leguit, N.H., zonder beroep, naar 's- Gravenhage. J. E. Bieman, R.K., dienst bode, naar Heiloo. J. J. A. E. van Dors- sen (echtg. K. Kostelijk), Prot. K. N. I., zonder beroep, naar Batavia N. I. F. Sietsma, geen, dienstbode, naar Heeren veen. N. Verduin, R.K., gasfitter, naar Amsterdam. J. Boon, R.K., boerenknecht, naar Egmondbinnen. A. B. J. de Bruijn, Gerk., zonder beroep, naar Leeuwarden. A. Koppes, R.K., dienstbode, naar Alk maar. J. L. Akkerman, N.H., machinist, naar Batavia N. I. W. Zickman, geen, kinderverzorgster, naar Haarlem. A. de Geus, geen, zonder beroep, naar Haarlem. J. van Cann, R.K., verpleegster, naar Hilversum. N. Rademaker (echtg. I. W. du Pon), D.G., zonder beroep, naar Hilver sum. A. A. N. Thomsen (echtg. J. A. F. Gratama) N.H., advocate, naar Leiden. J. Pander, N.H., boerenknecht, n. Duitsch- land. A. Gruben, Gerk., dienstbode, n. Hilversum. P. M. Daniël, R.K., zonder beroep, naar Gendringen. Voorts 25 leer lingen van het R.K. Pensionaat. N. Koning, geen, dienstbode n. Alk maar. M. E. M. Regout, R.K., zonder be roep, n. Amsterdam. M. ,E. Dopmeijer, R.K., dienstbode, n. Baarn. M. J. A. van Eerdenburg, R.K., zonder beroep, n. Haarlem. G. H. Geerligs, N.H., bouwkun dige, n. Egmondbinnen. J. A. Bockting, R.K.', dienstbode, Gendringen. C. J. P. Oostrum, R.K., onderwijzeres, n, Heems kerk. F. A. P. Oostrum, R.K., onderwij zeres, n. Heemsker k. 'ALLÉÉN DEZE VLUCHTHEUVELS Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- I zuilen mogen door mocor- Lro0n rijtuigbestuurders links of P rechts worden voorbijgere den; alle andere altijd ter rechterzijde. (De overige i/impn weggebruikers moeten er P steeds rechts langs.) 5È. ÓF feECHTS PA55EEREM AÉA AUSTRALISCHE PADVINDERS OP SCHIPHOL. Gistermiddag heeft een groep Australi sche padvinders, welke deelneemt aan de wereld-jamboree te Vogelenzang, een be zoek gebracht aan de Amsterdamsche lucht haven. Reeds te voren had de burgemeester van Albury den directeur van de K.L.M verzocht aandacht te willen schenken aan de Australische padvinders, die ter gelegen heid van de jamboree in ons land zouden vertoeven. In verband met dit verzoek had de heer Plesman de Australiërs tot een be zoek aan Schiphol uitgenoodigd. Het is te begrijpen, dat den menschen uit het land van de Melbourne-race een extra hartelijke ontvangst ten deel viel. Nadat den padvin ders verfrisschingen waren aangeboden, accepteerden zij gaarne een vlucht naar de Jamboree. PRINS BERNHARD ZAL DEN ZEEVERKENNERSDAG NIET BIJWONEN. De hoofdkwartiercommissaris voor de zeeverkenners verzoekt ons mede te deelen, dat het bericht, dat prins Bernhard Zater dag a.s. den zeeverkennersdag zal bijwonen onjuist is. De prins zal dien dag niet aanwezig kun nen zijn. HET IN DEN HANDEL BRENGEN VAN SCHEERMESJES. De minister van justitie heeft een schrij ven gericht aan de procureurs-generaal bij de gerechtshoven, waarin de minister erop wijst, dat het „regelmatig voorkomt, dat mesjes voor veiligheidsscheerapparaten, voor welke aan de Gilette Safety Razor Company octrooi is verleend en voor welke o.a. de Roth-Biichner G.M.B.H. licentie houdster is (zgn. „sleufmesjes"), uit het buitenland worden betrokken en vervolgens hier te lande in het verkeer gebracht anders dan door tusschenkomst van de N.V. Nether- lands Safety Razor Company, te Amster dam, de uitsluitend geautoriseerde impor teur en vertegenwoordigdster van deze maatschappijen hier te lande. Teneinde tegen deze overtredingen van art. 45 der octrooiwet beter te kunnen op treden, heeft de minister van financiën bij de opsporing daarvan de medewerking toe gezegd van den dienst der invoerrechten en accijnzen, welke hierin zal bestaan, dat de visiteerende ambtenaren, zoodra zij bij de visitatie een zending van bedoelde mesjes signaleeren, daarvan onverwijld, zoo moge lijk telefonisch, de politie van de plaats van bestemming der mesjes in kennis stellen. Doordat de mesjes in afwijkende verpak king worden ingevoerd waarover de minis ter van financiën de visiteerende ambte naren nog nader zal instrueeren, zal het mogelijk zijn te onderkennen, welke mesjes al dan niet inbreuk maken op bedoeld octrooi. Onmiddellijk na dé ontvangst van een zoodanige waarschuwing behoort de politie, voor zoover noodig In overleg met den be trokken officier van justitie, verder de noo- dige maatregelen te treffen". De minister teekënt hierbij aan, „dat op het oogenblik van den invoer het misdrijf van art. 45 der octróoiwet in den regel nog niet is gepleegd. De douane zal dus, voor zoover er overigens geen aanleiding mocht bestaan om de goederen voor de visitatie op te houden, niet aan belanghebbenden kunnen beletten, dat zij de goederen invoe ren. Het zal dus noodzakelijk zijn zooveel mogelijk in het oog te houden, waarheen en met welke bestemming de mesjes verder worden vervoerd, om onmiddellijk straf rechtelijk te kunnen ingrijpen, zoodra de mesjes in het verkeer zijn gebracht of een poging daartoe plaats vindt". HET VERHUREN VAN GEMEENTE GEBOUWEN AAN POLITIEKE ORGANISATIES. De gemeenteraden kunnen beperkende bepalingen verbinden aan overdracht van bevoegdheden. Deze beperking mag echter niet zóó ver gaan, dat B. en W. van eigen verantwoordelijkheid worden ontheven. De raad van Amsterdam heeft op 1 April van het vorig jaar een verordening vastge steld omtrent het overdragen van bevoegd heden, bedoeld in artikelen 172 en 173 der gemeentewet. In deze verordening komt de bepaling voor, dat B. en W. het verhuren, verpachten of in gebruik geven van gemeente-gebouwen niet mogen weigeren om daardoor uitingen van politieke stroomingen te belemmeren. De raad stelde deze bepaling vast om te voorkomen, dat van de overgedragen be voegdheid een gebruik zou kunnen worden gemaakt, dat naar 's raads meening niet toe laatbaar zou zijn. Ged. Staten hebben deze verordening niet goedgekeurd, op grond dat boven genoemde bepaling met de strekking van de verorde ning niet vereenigbaar is. Indien de raad aldus Ged. Staten de bij de verordening gedelegeerde bevoegdheden aan zich gehou den had, zou hij wellicht hoezeer hij zich dan in het algemeen zou laten leiden door het beginsel dat verhuring van gebouwen en terreinen van de gemeente niet geweigerd moet worden om daardoor uitingen van po litieke stroomingen te belemmeren in bij zondere gevallen aanleiding vinden van dat beginsel af te wijken. Door de onderhavige bepaling komt op B. en W. een verantwoordelijkheid te drukken, die zij niet kunnen dragen. Van dit besluit is de raad in beroep geko men bij de kroon. Deze heeft thans overwo gen, dat weliswaar de gemeenteraad bevoegd is beperkende bepalingen aan de overdracht van bevoegdheid te verbinden, maar dat een bepaling als de onderhavige te ver gaat, aan gezien dientengevolge het college van B. en W., dat in dezen met zekere bestuursdaden wordt belast, in zijn vrijheid van beweging zou worden belemmerd en met ontheffing van eigen verantwoordelijkheid zou worden genoopt tot beslissingen, welke het naar eigen oordeel ontoelaatbaar zou hebben ge acht. Op dezen grond is de kroon van meening, dat Ged. Staten terecht hun goedkeuring aan de verordening hebben onthouden en heeft zij het beroep van den Amsterdamschen ge meenteraad ongegrond verklaard. HET LUCHTVERKEER OVER DEN NOORDELIJKEN ATLANTISCHEN OCEAAN. De „Lieutenant-deVaisseau Paris" in September naar New York? De groote Fransche vliegboot „Lieutenant- de-Vaisseau Paris", die verleden jaar in Januari 1936 te Pensacola was gezonken en daarna is gelicht en geheel hersteld, heeft dezer dagen haar proefvluchten beëindigd, waarbij bleek, dat de machine opnieuw aan de gestelde eischen voldeed. De vliegboot, waarmee men een serie proefvluchten over den Atlantischen Oceaan naar Noord-Amerika wil maken, is uitge rust met zes Hispano-motoren van 650 P.K. elk, die haar een snelheid geven van maximaal 250 K.M. per uur, een kruissnel heid van circa 190 K.M. per uur. Zonder tegenwind is de actie-radius, bij een ge wicht van 4000 K.G., 5500 K.M. De zes motoren, waarmee de proefvluch ten bij Marignane gemaakt zijn, zullen ver vangen worden door zes nieuwe motoren van hetzelfde type. Wanneer deze geleverd kunnen worden voor de vacanties bij de Hispanofabrieken op 15 Augustus a.s., be ginnen, hoopt men, de de „Lieutenant-de Vaisseau Paris" in den loop van Septem ber den eersten tocht naar New York kan maken, via de Azoren, Saint Pierre en Miquelon. Bij besluit van het Fransche luchtvaart ministerie is tot commandant van de „Lieu- tenant-de-Vaisseau Paris" voor de eerste experimenteele proefvluchten over den Oceaan benoemd de kapitein-luitenant ter zee Bonnot, die verbonden is aan hét luchtvaart-ministerie. Dit besluit heeft in de kringen der burger-luchtvaart verwon dering en ook wel ontstemming gewekt, temeer omdat het gerucht de ronde doet, dat ook de overige leden der bemanning tijdens de experimenteele vluchten geko zen zullen worden uit de kringen van marine en militaire luchtvaart. Aangezien de leden dezer bemanning naderhand de bemanningen van andere trantsatlantische vliegtuigen moeten voorlichten omtrent de tijdens de experimenteele vluchten opge dane ervaringen, vraagt men zich af, waarom men de eerste trantsatlantische proefvluchten niet laat uitvoeren door piloten, navigators, marconisten en mecani ciens van de civiele luchtvaart, die op het gebied van trantsatlantische vluchten geen voorlichting van marine-officieren en mi litairen behoeven, omdat zij tezamen op de Zuid-Atlantische luchtlijn van Air France 794 maal den Oceaan zijn overgestoken en 2.461.000 K.M. boven den Oceaan hebben gevlogen. In sommige Fransche kringen toont men zich ook ontstemd over de inmiddels door den Franschen minister van luehtvaart, Pierre Cot, goedgekeurde overeenkomst tus- schen Air France en Deutsche Lufthansa voor het luchtverkeer over den zuidelijken Atlantischen Oceaan tusschen west-Afrika en Brazilië. In deze kringen is men van meening, dat Frankrijk op dit traject in alle opzichten, ook wat regelmatigheid en snel heid van den dienst betreft, een voorsprong heeft op Duitschland, terwijl ook al het pionierswerk,' op deze lijn door Franschen is verricht. Tengevolge van de dienstregeling, waar door beide maatschappijen met een tus- schenpoos van een halve week beurtelings naar en van Zuid-Amerika vliegen, is er van concurrentie geen sprake. Men is dan ook van meening, dat door deze overeenkomst Frankrijk noodeloos verschillende door eigen kracht verkregen voordeelen heeft opgegeven en aan Duitschland afgestaan. OUD-MINISTER TE SOFIA GEARRESTEERD. Uit Sofia wordt gemeld, dat de oud-minis ter en leider der.Agrarische partij, Guitsjef, die van een reis naar het buitenland, o.m. Parijs, terugkeerde, bij het uitstappen uit den trein te Sofia is gearresteerd. De redenen hiervoor worden door de auto riteiten niet medegedeeld. SPAANSCH STOOMSCHIP TE BORDEAUX IN BESLAG GENOMEN. Het blad „France de Bordeaux et du Su- douest" meldt, dat gistermiddag het in de haven liggende Spaansche s.s. „Arnomendi" in beslag is genomen. De redenen zijn niet bekend. De „Arnomendi" lag reeds langer dan een maand te Bordeaux. ALKMAAR. GEBOREN: Christianus, z. van Machiel Reinardus Schneider en Catharina Heesbeen. Jo- hanna Sophia Wilhelmina Maria, d. van Petrus Nicolaas Raas en Antonia Fernanda Maria Jansen. Elisabeth, d. van Jan Jo- hannes Burgering en Johanna Catharina Petronella Maria Peereboom. Arend Maarten, z. van Jan Sjoerd Bloem en Eli sabeth van 't Veer. GETROUWD: Josephus Petrus Sanders en Geertruida Maria Agatha Kraakman. SCHOORL (Juli). Geboren: Adrianus, z. v. Cornelis de Waard en Cornelia KooL Anna Maria, d. v. Nicolaas Jozeph Kager en Maria Johanna Schilder. Gehuwd: Gijsbertus Johannes Krimp, wonende te Castricum en Ferdinanda Cecilia Beerepoot. Cornelis Leeuwenkamp en Guurte IJfs, wonende te OudkarspeL Overleden: Jannetje de Waard, 72 jaar, wed. v. Jacob Kager. SINT PANCRAS (Juli). Geboren: Impje, d. v. Jan Jonker esi Antje Roos. Ary Willem, z. v. Arij Wil lem Geluk en Cornelia Rosetta Rijnberg. Gehuwd: Harmen Westra en Dieuwer- tje Glas. Nicolaas Klercq en Bartje Muurling. NOORDSCHARWOUDE (Juli). Geboren: Jan. z. v. Jacob Boonstra en Bouwina Zandberg. Adriana, z. v. Jö- hannes Hink en Geertruida Bleeker. Simon Adriana Maria, z. v. Theodorus J. Kos en Francisea B. Groot. Johanngs Hermanus, z. v. Johannea H. Hink eh Margaretha A. van der Stoop. Gehuwd: Gerardus Steven Koopman Zuidscharwoude en Aagtje Zijp. Joost Heeringa te Heerhugowaard en Elisabeth de Jong. Jacob de Vries te Nieuwe Nie- dorp en Wijntje Frielnik. Overleden: Jan Heeman 59 jaar. echtgen. van Anna Maria Bood. Corne lis Kramer, 4 jaar, z. v. Klaas Kramer en Grietje Glas. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 4 Aug. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 1.503.30, Groene kool 1.30 2.40, Bieten 1.60—2.20, Prei 2.60 4.60, Rabarber 0.80f 2.20, Roode kool 12 en Uien 2.304.60, per 100 K.G.; Aalbessen 6f 12, Appelen f 4.50 8, Augurken ƒ212, Doperwten 2 8.50, Druiven 2029, Peren 2.50 8.50, Snijboonen 26.50, Tomaten 2 3.50 en Zwarte bessen 23, p. 100 pond; Andijvie 0.601.80, Bloemkool le s. 5 9 2e s. 1.50—4, Kropsla f 0.60— 3.30, Komkommers 1.503, Meloenen 625, Perziken 58, per 100 stuks; Postelein per bakje 2642 cent; Radijs 1.60—2.60, Selderie 0.50—1.20 en Wotrelen 4.50f 9 per 100 bos; Spinazie per bakje (8 pond) 826; Dubbele sper- cieboonen f 0.751.15 en Tuinboonen 36 80 cent per zak. HOORN, 5 Aug. 1937. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 sta pel kleine fabriekskaas 23; 8 stapels kleine boerenkaas f 22.50; 1 stapel boeren commissiekaas 22; totaal 3477 K.G. De handel was vlug. SCHAGEN, 5 Aug. 1937. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 23 Paarden 130500; 4 Geldekoeien (mag.) f 1401.60; 6 Gel- dekoeien (vette) 200f 295; 12 Kalf- koeien 200f 300; 2 Pinken 150; 54 Nuchtere kalveren 618; 45 Schapen (magere) 16f 23; 163 Schapen (vette) 35—81.50; 116 Lammeren 12—16; 4 Bokken en Geiten 310; 10 Varkens (mag.) 3145; 20 Varkens (vette) per K.G. 52—60 cent; 66 Biggen 11—22; Konijnen 0.251; Kippen 0.50—1. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 50000 K.G. Aardappelen 3.70—3.80, Duc of York 4.20, Eigenheimers 2.80f 3.40, BI. Eigenheimers f 2.202.70, Drielingen 1.90—2.50, Grove f 3.804.20; 47000 K.G. Roode kool 1—1.90; 7000 K.G. Witte kool 11.20; 10000 K.G. Gele kool l1.70; 800 stuks Bloemkool le s. 5.30 6.80, 2e s. 1.90; 1500 K.G. Uien: gele nep 5.40, zilver drieling 4.304.60, zilvernep 8.108.40, gele uien 4.60; 300 K.G. Snijboonen 3.705.10; 1600 K.G. Slaboonen f 6.10f 6.90; 400 K.G. Tuinboonen f 3.50. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. 1937. (Noordermarktbond). 97400 K.G. Aard appelen: Duc of York f 3.904.40, Eigen heimers 2.202.70, Sch. muizen f 2.20 3.80, Blauwe Eigenheimers 22.30, Drielingen 1.90f 2.20, Bonken 3.80— 4.10; 1700 K.G. Roode kool 1.20; 17500 K.G. Wittek ooi 0.90—1.20; 2900 K.G. Gele kool 1—1.40; 9500 K.G. Zilveruien 1.30—f 1.50, Gele Nep 5—5.70, Zilver drieling 3f 4.40, Zilvernep f 8.209.70 en Gele drieling 2.30—2.70; 11900 K.G. Gele uien 33.80; 5000 K.G. Spercie- boonen 5.50C.50; 125 K.G. Bieten 2.20; 180 K.G. Tuinboonen 2.30. WARMENHUIZEN, 4 Aug. 1937. Schot- sche muizen 3.704.10, grove 4 4.10, drielingen f 1.501.60, Eigenhei mers 2.20—2.70, Duc 4.10; Zilvernep 78.20, drielingen 2.803.10, uien 80 cent; Slaboonen 6.306.50. Aanvoer: 15200 K.G. Aardappelen; 1800 K.G. Zilveruien en 260 K.G. Slaboonen. PURMEREND, 4 Aug. 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 0.781.19, BL Eigenheimers 5882 cent, Kleine Schotsche muizen 5183 cent en Kleine Blauwe 41— 54 ct. per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 8186 cent, dubbele z. dr. 0.931.04, enkele 1 en enkele z. dr. 1.15 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok f 1.65f 2.25, Stam (breede) 0.60—1.35 per kist, 15 K.G.; Tuinboonen 3948 cent per kist, 15 K.G.; Blauwe Blauwschokkers 0.80—f 1.40 per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 1027, Zwarte bessen 3032 per 100 K.G.; Klapbessen 0.40f 1 per 10 K.G.; Perzi ken 37.30 per 100 stuks; Pruimen f 13 44 per 100 K.G.; Komkommers f 1.50 3 per 100 stuks; Tomaten: A 89 per 100 K.G.; Bloemkool 1.50—9, Roode kool 14 en Savoye kool 5 per 100 stuks; Spinazie 2660 cent en Postelein 1646 ct. per kist, 6 K.G.; Sla 0.60—f 2.40 per 100 krop; Andijvie 10—28 cent per kist; Wor telen 3.10—9.40 per 100 bos; Uien 70 ct. per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 42— 59 cent en Alicant 42—44 cent per K.G. Meloenen: Suiker f 11f 29 en Net 6 19 per 100 stuks. Appels: Kardinaal f 6— 16 en Yellow Transparant f 1023 per 100 K.G. Peren: Janbaasje 25, Kruide nierspeer 5—f 16 en Suikerpeer 2—f per 100 K.G. Augurken: Grof Grof I 912 ce..t, Grof Grof II 6 cent, Klein Grof I 14—16 cent en Klein Grof n 10 cent; Basterd I 20—22 ct., Basterd II 16 cent, Stek 9—11 cent en Bommen 5 cent per mand. Getal manden 27472 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3