Aqwda Moderne Kunstzaal de kaasmarkt. taaiste éedcfitm Van Alkmaar: 5.40 8.00 11.00 14.00 16ÏI018.00 JkouiHciaal Tlieuws heiloo AMSTERDAMSCHE BEURS V» f,:- NASSAU-TAX. Tel. 3545 't zand P. BOENDERMAKER Cz. Dagelijks geopend van 10 tot 12 en 1 tot 4 uur. Ook des Zondags. Per Alkmaar Packet naar Amsterdam Prins Bernhard bezoekt de Jamboree. Alkmaar, Vrijdag. Zoo druk als heden was het nog nimmer. Er was hedenmorgen 118000 K.G. kaas op de markt en hoewel er geen 118000 bezoe kers waren hebben wij toch nog niet zoo'n drukte op de markt meegemaakt als heden het geval was. Het is nu volop vacantietijd en trein, bus sen en booten hadden hedenmorgen duizen den en nog eens duizenden naar onze Kaas markt gebracht. Een stralende zon, onoverzienbare rijen kaas, een machtig Waaggebouw dat zijn wondermooien toren in de blauwe lucht steekt en uit dien toren daalt een wa terval van klokkeklanken op de duizenden vacantiegangers neer. Dat alles en daarbij de wetenschap, dat dit geen show is maar voortgezette traditie en dat de kaasdragers geen gehuurde hoeden dragen om de aandacht te trekken, maar uitsluitend omdat het nu eenmaal bij hun uitrusting behoort, dat alles geeft aan het marktbeeld een bijzonder cachet en een bij zondere bekoring. En dan de padvinders. Hoewel op de ons door het zuivelbureau gezonden excursie- kaart Alkmaar volkomen vergeten bleek, waren er heden toch heel wat jongens van het Jamboree-terrein naar Alkmaar geko men, hoofdzakelijk Engelschen, maar ook Polen en Amerikanen en zij bleken voor tallooze jonge meisjes een nog veel grooter attractie dan de Alkmaarsche kaas. De ruitertjes verschenen om elf uur pre cies op tijd een ridderpaard stak zelfs iets te vroeg zijn hoofd om den hoek van de buitendeur maar de klaroenblazer heeft blijkbaar kou gevat en rheumatiek in zijn arm gekregen. Zijn longen zijn nog best, hoewel er geen sprake van is, dat zijn kla roengeschal het marktterrein overstemmen kan. Zou een geluidsversterker hier niet te hulp kunnen komen? Het zal zeker de be langstelling voor de toren-attractie verhoo- gen als men dezen houten muzikant niet alleen kan zien maar ook kan hooren. Men kan dan tegelijkertijd eens een timmer man-medicus over zijn wat onwilligen rechterarm raadplegen. De handelaars in prentbriefkaarten, in miniatuurhoedjes en in kaasjes van diverse grootte hadden heden weer een goeden dag. Wij vertrouwen, dat er voldoende toezicht is dat de hier geleverde kaas aan alle daar voor te stellen eischen voldoen kan. Het is ons en trouwens meerderen opgevallen, dat er onder die kaasverkoo- pers enkelen schuilen, die niet alleen des Vrijdags, maar ook op andere werkdagen wat al te opdringerig zijn. Wij zagen er hedenmorgen weer een, die de kaasmarkt blijkbaar voor de Zaterdag- avondmarkt aan zag en als een soort stand werker optrad. Trouwens ook op andere werkdagen is het velen reeds opgevallen, dat vreemdelingen, die een oogenblik naar Waaggebouw en toren komen kijken door kaasverkoopers in letterlijken zin worden lastig gevallen. Men behoudt dan een onaangename her innering aan onze gemeente en de belan gen van het vreemdelingenverkeer worden hiermede niet gediend. Wie de kaasmarkt bezoekt heeft volop gelegenheid het pro duct te proeven in de door het zuivelbureau uitstekend ingerichte ruimte in het Waag gebouw. Wil men een kaas als souvenir meenemen, dan moet er natuurlijk ook ge legenheid zijn deze te koopen, maar men were de venters die den vreemdelingen achtervolgen en hen met een vloed van woorden en gebaren hun koopwaar op dringen. De politie had hedenmorgen een bijzon der moeilijke taak. Zij weerde de vracht auto's, die om elf uur over de brug kwamen en van plan waren zich een weg te banen door de opeengepakte massa, die den ge- heelen Voordam in beslag nam om naar de ruitertjes te kijken. Zij leidde ook het ver keer in goede banen. Slechts op het midden van de markt ontbrak een agent om de vluchtelingen tegen te houden die zich tus- schen de kaasstapels door een korteren weg zochten. Dagr had de directeur van het marktwezen de handen vol om de menschen links en rechts terug te wijzen en als hij zich naar links wendde, schoot men rechts achter hem weer tusschen de kaas door en omgekeerd. Dezelfde fabrieken die de vorige week een pluimpje voor het oliën van hun kaas kregen, hadden ook nu weer hun product in den fraaist mogelijken vorm ter markt ge bracht. Wanneer deze kaas op berries vervoerd, gewogen en in de schepen gela den wordt, trekt zij in het bijzonder de aan dacht van de vreemdelingen. De heer Zwart van de V. V. V. die bij het kaartjesbureau stond waar men toe gangsbewijzen voor den toren kan krijgen, sprak ons in het voorbijgaan van een prima zaakje. Er waren niet minder dan 1000 menschen op den toren geklommen, zoodat deze inderdaad een „goud-mijntje" begint te worden. Ook de Alkmaar Packet had een dui zendtal vreemdelingen naar Alkmaar ge voerd en het zal op den duur zoo moeten worden, dat Vrijdagmorgen de driedekker geheel gevuld en met muziek aan boord van Amsterdam naar Alkmaar kan ver trekken. Voor fabrikanten en handelaren is dit overdruk bezoek natuurlijk een prachtige reclame, maar men bedenke ook dat er ruimte voor export, voor wegen en laden moet blijven. Vandaar dat men de bezoe kers ook niet achter elkaar tusschen de stapels kan laten loopen. Enkele recht voor het Waaggebouw, in het nauwste deel der passage geplaatste stapels versperden daar leelijk den weg. Wij weten niet of deze ruimte voor het expo- seeren van den aanvoer noodzakelijk ge bruikt moet worden. Men kan den weg hier anders beter vrijlaten. In een hoekje van het „proeflokaal" staat nog altijd een groote gemeentelijke stem bus met het opschrift: „Voor de restaura tie van de Groote Kerk". Of daar veel kwartjes en dubbeltjes zijn ingegleden? Wij twijfelen eraan want er is op dergelijke dagen meer belangstelling voor kazen en padvinders dan voor de restauratie van oude gebouwen. Intusschen kan Alkmaar waar men in alle straten weer feestelijk den kaaswim pel had buitengestoken over den dag van heden meer dan tevreden zijn. Er waren duizenden toersten gekomen, het weer werkte in alle opzichten mee en er is weer een prachtige reclame voor een bezoek aan onze stad en onze kaasmarkt gemaakt. Wat het verloop van den handel betreft, nog het volgende: De aanvoer bedroeg heden 118000 K.G., tegen de vorige week 128000. In dezelfde week van 1936 werd 127000 en in die van 1935 144000 K.G. aangevoerd. De handel heeft thans kaas noodig, waardoor de markt zich door een vlot verloop kenmerkte. De hoogste markt was 23 tegen 22.50 de vorige week. Van veel belang was, dat de gemiddelde markt zich om het bedrag van 21 tot 22 be woog. Vorig jaar was de hoogste markt 19.50 en in dezelfde week van 1935 15. Het gaat dus j^oed met de kaasprijzen. EEN PROMOTIE. De directeur van het postkantoor naar Groningen. De heer H. A. Pabbruwe, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, is met ingang van 1 October benoemd tot inspecteur van de posterijen en telegrafie te Groningen. Februari 1935 werd de heer Pabbruwe, die daarvoor als adjurct-inspecteur te Arnhem werkzaam was, alhier tot direc teur benoemd. Hoewel de heer Pabbruwe dus nog zeer kort hier werkzaam is geweest, had hij, als een zeer welwillende persoonlijkheid en als een goed chef, zich reeds vele vrien den gemaakt, zoodat mer. hem hier noode ziet vertrekken. Aan den heer Pabbruwe onze gelukwenschen met zijn promotie. EEN JUBILEUM. Heden was het 25 jaar geleden, dat mej. C. Fransen in dienst trad bij de N.V. de Alkmaarsche Stoom-, Wasch- en Strijk- inrichting aan den Westerweg. De heer v. Straaten, directeur der N.V., sprak de jubilaresse met eenige hartelijke woorden toe en feliciteerde haar met haar 25-jarig jubileum. Tevens overhandigde hij haar een enveloppe met inhoud, en een diploma van den Bond van Wasch- industrieelen voor 25 ja? trouwen dienst. Namens het personeel werd haar een mooi tafelkleed als blijvend aandenken overhandigd. Den verderen dag zou de ju bilaresse in huiseljjken kring doorbrengen. TRAGISCH GEVAL. In het centraal ziekenhuis is gister overleden de arbeider G. Kaay uit Rusten burg, als gevolg van een val met zijn fiets. Woensdagmiddag te ongeveer één uur begaf hij zich per fiets naar zijn werk bij den heer Verburg. Hij raakte op een gege ven moment bezijden het paardenpad, waar door hy viel en met zijn borst op het stuur terecht kwam. Hij raakte bewusteloos en bleef even liggen; toen hij weer bij kwam, had hij zeer veel pijn, maar bereikte nog zijn werk. Hij was evenwel niet in staat iets uit te richten en zijn patroon liet hem weer gaan. Over den afstand naar zijn wo ning niet meer dan een half uur gaans deed de man drie volle uren, omdat hij door de pijn haast niet kon loopen. Thuis komende, hebben buren de heer K. woont alleen dr. Heringa te Stompe- toren opgebeld, die wel kwam, maar waar schijnlijk niet veel kon doen tot verzachting van de pijn. Althans, den volgenden dag hebben de buren hem weder opgebeld. De dokter meende na onderzoek, dat het beter zou zijn den patiënt naar een ziekenhuis te brengen. Wat dan ook gebeurde. Het heeft echter niet meer mogen baten want gister is K. nog overleden. HOOIKLAMP IN BRAND. Te Egmond aan den Hoef brak gister- mddag in een groote hooiklamp, staande op het bloembollenveld van den heer J. de Waard brand uit. De oorzaak hiervan is on bekend. De plaatselijke brandweer, onder leiding van den heer Rozing was spoedig ter plaat se. Aangezien de brandslangen over de nieuwe zeeweg moesten loopen werd dit gedeelte tijdelijk voor het verkeer stopge zet. Na twee uur spuiten was alle gevaar voor den nacht en eventueel opkomende winden geweken. De heer de Waard was niet verzekerd. FAILLISSEMENTEN. U itkeeringslijsten gedeponeerd. Ter griffie van de rechtbank is gedepo neerd de uitdeelingslijst in het faillissement van Iz. Roos, vrachtrijder te Julianadorp (gem. Den Helder), met een uitkeering van 4.69 pCt. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees. Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: wérken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bo- wien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Bioscoop Harmenie, 7.30 uur, hoofdnum mer Golddiggers 1937 (revuefilm); hoofd rollen Dick Powell en Joan Blondell. Toe gang boven 14 jaar. Zaterdagmiddag 7 Aug. speciaal kinder programma, hoofdnummer De Zwembroek (kom.); hoofdrol Jac. E. Brown. ïoegang alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Zigeunerprinses (klucht); hoofdrollen Laurel en Hardy. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. lederen middag, half 3„ voorstelling. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Bom to dance (zang en dans), hoofdrollen Elea- nor Powell, James Stewart, Virginia Bruce en anderen. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Oké, mr. Deeds! (amus.); hoofdrollen Gary Cooper en Jean Arthur. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 8 Augustus. Kermis Stompetoren, prijzendraverij. 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, tweede opvoering van het Harlekijnspel. Maandag 9 Augustus. Kermis Stompetoren, tooneeluitvoering door „Aurora". Loudelsweg 66, Bergen. WERK VAN Vrjj entrée. TE ZWARE VRACHTAUTO. De heer H. S. te IJmuiden wilde met een zware met kisten visch beladen vrachtauto over de vlotbrug over het Noordhollandsch kanaal te 't Zand rijden. De vracht bleek echter voor de vlotbrug veel te zwaar te zijn. Het brugdek met zijn zwaren last geraakte dan ook geheel onder water, zoodat de auto en zijn bestuurder in een benarde positie kwamen. Na veel moeite slaagde men er tenslotte in den wagen in veiligheid te brengen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Ongecorrigeerd BOOTJE OVERVAREN. Een persoon verdronken. Vanmorgen is in de Merwede, ter hoogte van Werkendam, verdronken de 72-jarige A. Vogel uit Hardinxveld. De visscher was, vergezeld van een fami lielid, uitgevaren om te trachten zijn visch- vangst te verlcoopen. Hij wilde zich een eindje laten sleepen en trachtte daartoe zijn bootje vast te maken aan de sleep boot Tauris II. Hierin slaagde hij echter niet, met het gevolg dat zijn vaartuigje door de sleep van de Tauris II werd over varen. De metgezel van Vogel sprong direct over boord. Hij kon gered worden. Vogel evenwel verdronk. Het l(jk is gebor gen. ROEL HAGENBERG t In den leeftijd van 31 jaar is lieden in het r.k. ziekenhuis te Groningen na langdurige ongesteldheid overleden Roel Hagenberg, be kend pianist en dirigent in binnen- en bui tenland. Hij dirigeerde o.a. meermalen Festspiele in Salzburg en Warschau en was dirigent van het muziekkorps te Assen. Vooral ook als componist had hij grooten naam. TERUGROEPING VAN DUITSCHE INSTRUCTEURS UIT CHINA OVERWOGEN. Politieke kringen te Berlijn overwegen ernstig, de Duitsche instructeurs, die op het oogenblik in China in dienst zijn, terug te roepen. Indien het huidige conflict zich mocht uitbreiden, zou, zoo verklaart men, het handhaven dezer instructeurs door Japan uitgelegd kunnen worden als een onvriendschappelijke daad. Duitschland wil in het Chineesch-Japansche conflict strikt neutraal blijven. Weliswaar bevinden de Duitsche militaire instructeurs zich als particulier in het Chineesche leger, doch als Du:tsche staatsburgers staan zij niette min onder het gezag van het Duitsche rijk. X Niet op Vrijdag en Zaterdag. Niet op Zaterdag. Fieteretouri 0.35 ongeacht den afstand. Goedkoops dagretours. Bij het Indische contingent. Zooals reeds gemeld, is Z.K.H. prins Bemhard hedenochtend tegen 9 uur geheel onverwacht in het jamboree-kamp aange komen. Vergezeld van prins Gustaaf Adolf van Zweden en van generaal Behrens heeft de prins daarna, gedeeltelijk per auto, ge deeltelijk per voet, een rondgang over het terrein gemaakt ter bezichtiging van de kampen. Ook het Indische kampement werd hier bij met een bezoek vereerd. Het hooge gezelschap werd hier aan de poort ontvangen door den hoofdcommissa ris voor Indië, G. J. Ranneft, die enkele begroetingswoorden sprak en daarbij de verontschuldiging aanbood, dat het contin gent, dat druk aan den arbeid was, niet in tenue kon verschijnen, waarop de prins lachend antwoordde, dat het juist de be doeling was, de jongens aan het werk te zien. Met groote belangstelling heeft de prins vervolgens het kamp bezichtigd, waarbij vooral de constructie van de Pendoppo zijn bijzondere aandacht had. Z. K. H. kon bijna niet gelooven, dat dit prachtige bouwwerk door de Indische padvinders zelf vervaar digd was. Ook de expositie in de Pendoppo en de fraaie door de K.P.M. beschikbaar gestelde panorama's werden in oogenschouw geno men, en de prins liet zich uitvoerig inlich ten over de tentoongestelde door de Indiërs gebruikte voorwerpen. Toen de prins vernam, dat zoo juist de kisten met Chineesch vuurwerk, dat het contingent hedenavond bij zijn lichtspel in de arena zal gebruiken, waren aange komen, toonde hij zich hiernaar zeer nieuwsgierig, waarop de heer Ranneft on middellijk één der kisten liet openbreken, teneinde het vuurwerk voor den prins te demonstreeren. Een oogenblik was men beducht, omdat de prins een pijp in zijn mond had, maar lachend weerde Z. K. H. deze vrees af. En daar begon het geknetter van de tros sen rotjes, de z.g. „rentengans", terwijl de prins het schouwspel met voldoening gade sloeg. Tenslotte heeft de prins zijn handteeke- ning gezet in het gastenboek, waarbij Z. K. H. door prins Gustaaf Adolf werd gefoto grafeerd. De prins nam hiervoor echter revanche door een foto te nemen van den Zweed- schen prins toen deze zijn handteekening schreef. Als een aardige bijzonderheid vernamen we nog het volgende: Toen de heer Ranneft den prins vroeg, zijn handteekening boven die van Lord Baden Powell te zetten, ant woordde de prins laconiek: „Neen, hier kom ik na den chief" en hij plaatste den naam Bernhard onder de handteekening van den chief scout. Op zijn verderen rondgang bracht prins Bernhard ook nog een bezoek aan het kamp van zijn begeleider, waar hij eveneens op een stuk leer zijn handteekening zette. Bij het afscheid verklaarde de prins tegenover generaal Behrens, dat hij bui tengewoon enthousiast was over dit groote kamp en dat hij groote bewondering had voor de organisatie daarvan. „Het was een zeer interessante ochtend", zeide de prins, en hij uitte zijn blijdschap over het feit, dat hij vroeg op den dag in cognito zijn bezoek bracht, waardoor hij vrijwel onopgemerkt in de gelegenheid was den gang van zaken in het kamp gade te slaan, zooals deze in werkelijkheid is. EEN VLOEDGOLF IN CHINA. Honderden dooden. De wervelstorm, welke Dinsdagavond boven Sjanghai heeft gewoed, heeft Woens dag zijn weg naar het Noorden gekozen en de provincie Kiangsoe geteisterd. Het plaatsje Nanfing, gelegen aan den Zuidelijken oever der rivier Jangtse, is verstroomd door een huizenhooge vloedgolf, waardoor honderden bewoners zijn omgekomen. Gisteren zijn 60 lijken aangespoeld. AMBASSADEUR VAN HET RECHTSCHE SPANJE OVERHANDIGT ZIJN GELOOFSBRIEVEN. Hitier heeft heden in zijn buitenverblijf te Berchtesgaden den door generaal Franco benoemden Spaanschen ambassadeur An- tonio Marqués de Magaz ontvangen, die hem zijn geloofsbrieven overhandigde, waarbij de gebruikelijke toespraken wer den gewisseld. DUIZENDEN VLUCHTELINGEN TREKKEN NAAR INTERNATIONALE NEDERZETTING TE SJANGHAI. De laatste 24 uur zijn meer dan 50.000 menschen uit de deelen Sjapei en Hongkew van Sjanghai naar de internationale neder zetting en het Fransche concessiegebied ge vlucht. Winkeliers sleepten hun waren me de, pandhuishouders hun kostbaarheden en kleine fabrikanten zelfs hun machines. ENGELSCHE BLADEN IN ITALIË WEER TOEGELATEN. Krachtens een besluit der regeering wor den thans weder Engelsche bladen in Italië toegelaten. Ziekentridium. Voor de tweede maal had op Kapel de ziekenbedevaart plaats. Waren er de vorige week ongeveer 90 zieken, dezen keer liep het ver over de 100. Brancardiers, eerwaarde en leekenzusters waren druk in de weer om 100i3/Je IOO| 100%, 100%, 36»/, van Vrijdag 6 Augustus 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige Iaatrtek. koer» 22.30-45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 4 Ned.-lndië 1934 5K Duitschl. '30 m. verkl. 36'/, BANK-INSTELLINGEN. Amiterd. Bank1561/» Handel Mi). Cert. v. 250 192»/, Koloniale Bank 171 Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philip* Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel t Cities Service Kennecott Copper Republic Steel i Standard Brands Steel comm. t U. S. Leather i CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. .«ii Redjang Lebong t i PETROLEUM. 169 75'/, 94»/, 280 364»/, 170'/, 69%, 44%, 72V8 2»/m 45%^ 29»/, 9»/jj 881/, 81/s 550 247 1751/4 471/, 23.60 1201/a 1741/, 413 426»/, 106 45 20»A, 16 Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil a Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. - - §Noteering per 50 fExclaim *E*dividend. Prolongatie vorige koers K, heden y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers 3021/, 254'/, 249 V, 120 1837a 5's/i, 1537, 149H/1,. 255 344 346 59V, 377/n 23i/s 94 9uAs x) ex-coupon 193 170 169»/, 757,-7, 94./, 280 3627,-J 169»/, 69 457,-7, 97, 871-7/,, 8'/, 552-3 249 175»/,-6 26 1217, 174'/, 413 427%-8 106 451/, 20-% 16 304-V, 261-4 254-5 123 1847, 6-i/j, 1531-4$ I48f-9$ 269-74 344* 345-6'/, 59 36»/, 22J.i% 94 Heden: New-York 1-81% 9.031/, 1.81»/, Londen 9.03)4 Berlijn 72.97)4' 73.— Parys 6.8O7, 6.8O7 Brussel (Belga) 30.53 30.53i/a Zürich 41.65 41.66 Kopenhagen 40.32)4 4045 Stockholm 46.57)4! i 46.60 Oslo 45.40 45.40 Italië 9.57)4 Praag 6.32)4 Groote ritten speciale tarieven. het de zieken zoo aangenaam mogelijk te maken. Bij deze zieken waren er «ok uit Alkmaar en Heiloo (dekenaat Alkmaar). De heer R. Kuyper uit Heiloo en een dameskoor uit Heiloo, verleenden medewerking. In te genstelling met den vorigen keer (toen moest een patiënt worden voorzien van de sacra menten der stervenden en verwijderd wor den) konden nu allen de driedaagsche be devaart meemaken. Concert. Joh. Kuiper uit Alkmaar met zijn koor klassen uit Alkmaar en Heiloo, met mede werking van het fanfarecorps St. Caecilia uit Heiloo, gaf Donderdagavond een uitste kend geslaagd concert in het gemeentelijk muziekpark. Het bezoek bleef beneden ver wachting. Het mooie strandweer zal hieraan wel niet vreemd zijn. Speldjesdag ten bate van t.b.c.-lijders. Zondag a.s. zal Herwonnen Levenskracht, instelling tot bestrijding van tuberculose» haar jaarlijkschen speldjesdag houden, in deze gemeente. Middenstandsvergadering. In café de Wit alhier werd een buiten gewonen algemeente ledenvergadering ge* houden van de plaatselijke middenstands- vereeniging, onder voorzitterschap van den heer W. E. J. Doedens. Nadat de heer J. Louter verslag had uit gebracht van de in Haarlem gehouden raadsvergadering, kwam aan de orde het voornaamste agendapunt, n.L: handelscur sus in verband met de vestigingswet in het kleinbedrijf. De voorzitter lichtte toe, dat het geven van een handelscursus wenschelijk is om in het bezit te komen van een diploma van be kwaamheid inzake handelskennis, handels recht en vakkennis. Het ligt in de bedoeling dezen 3-jarigen cursus, die zal uitgaan van den R.K- niid- standsbond, voor zoover betreft Noordhol lands Noorderkwartier te houden in Alk* maar, Den Helder en Schagen. Vanuit de vergadering werd opgemerkt, dat Schagen vooral in den winter des avonds een moei-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2