QE GOUDEN itsy feuilleton Glimlachje gatie-instrumentên en soortgelijke bijzon' derheden te zijn, die zijn bijzondere belang stelling hadden en die hij zich zoo mogelijk liet demonstreeren. Vervolgens bezocht hy de afdeeling van het N.J. V., die aan de luchtbescherming is gewijd en na op de historische afdeeling de oude F 2 en Fokker s eerste vliegtuig de Spin te hebben bekeken, hield hy zich uit voerig op in de Duitsche afdeeling, waar hy de verschillende stands met belangstelling gadesloeg. Het was kwart voor vyf, toen de prins afscheid nam van het tentoonstellingsbe- stuur. VLAGGENPRIJSVRAAG. In verband met de Jamboree wordt door het bekende Simon de Wit's levensmidde- lenbedrijf een prijsvraag uitgeschreven, waaraan mooie prijzen verbonden. Het prijsvraagformulier, waarop de vlaggen afgebeeld van 46 landen, die aar. óe Jamboree deelnemen, maakt een keu- rigen. fleurigen indruk en is het bezitten waard Ongetwijfeld zal dit formulier, dat van af heden in alle winkels van het genoemde bedrijf, gratis wordt uitgereikt, zijn weg onder de prijsvraagliefhebbers vinden. EXPORT VAN BLOEMBOLLEN. Gewijzigde bepalingen afgekondigd. Administratie-voorschriften voor exporteurs. Blijkens het in Staatsblad 644 afgekon digd Kon. besluit van 28 Juli j.1. zijn ver schillende wijzigingen aangebracht in de voorschriften betreffende den export van bloembollen. Het gewij-.igd 1ste lid van art. 3 sub b, bepaalt nu, dat het verboden is, bloembollen naar he< buitenland te verkoopen, aan te bieden, in consignatie te zenden of uit te voeren, anders dan met inachtneming van de door den minister te stellen voorwaarden. (In de tot nu toe geldende voorschriften werd over den uitvoer eigenlijk niet gesproken; wel van verkoopen en aanbieden). Nieuw ingelascht is de bepaling, dat het verboden is, bloembolle-- te verkoopen, aan te bieden, inconsignatie te zenden of uit te voeren, welke niet voldoen aan door den minister vast te stellen export-ver- eischten, en tevens is bepaald, dat ii dien de minister minimumprijzen vaststelt, het verboden is bloembollen naar het buiten land te verkoopen ,aan te bieden, in con signatie te zenden of uii te voeren tegen lagere, dan de bedoelde minimumprijzen. Volgens de nieuwe bepalingen, kunnen verschillende export-prijzen worden vast gesteld, naar gelang het bloembollen uit den oogst 1937, dan wel uit den oogst 1938 betreft. Na aanbrenging van verschillende wijzi gingen, bepaalt art. 4, lsté lid sub a thans, dat een vergunning tot export slechts dan wordt uitgereikt, wanneer de expor teur (indien de minister als voorwaarde voor het verkrijgen van vergunning tot uitvoer, het betalen van een bedrag heeft gesteld .overeenkomende met een door hem te bepalen percentage van de vast gestelde prijzen per eenheid) over de hoe veelheid bloembollen, waarvoor vergun ning wordt verleend, dat bedrag aan de Stichting Nederlandsche Sierteeltcentrale te 's-Gravenhage zal hebben betaald. Ook kan door den exporteur met de Centrale een regeling worden getroffen inzake de betaling, met dien verstande, dat eerstgenoemde het recht zal behouden, op restitutie dan wel ontheffing van de verplichting tot betaling, ten opzichte van het gedeelte van genoemd bedrag, dat be trekking heeft op een hoeveelheid bloem bollen, ten aanzien waarvan de exporteur kan aantoonen, dat export daarvan niet heeft plaats gevonden. Tot nu toe waren van de verplichte export-vergunning vrijgesteld: bollen van narcissen van de soorten Paperwhite en Soleil d'Or en andere Tazetvariëteiten, alsmede bollen van hyacinthen van de soort Romeinsch hyacinthen. Daarvoor in de plaats is thans de bepaling gesteld, dat vrijgesteld zijn: species-tulipa's en andere eventueel door of vanweg den minister aan te wijzen botanische variëteiten. Het nieuwe art. 5 telt tal van voor schriften met betrekking tot de door den, als georganiseerde aangesloten exporteur, te voeren administratie. O.a. is bepaald, dat alle zendingen bloembollen, welke naar de landsgrenzen worden vervoerd, met de bestemming om te worden uitge voerd. gedurende het binenlandsch ver voer tot aan de landsgrenzen, vergezeld moeten gaan van documenten, vastgesteld door den minister. De nieuwe regeling zal van kracht zijn tot 31 Juli 1938. DE VERLAAGDE POSTTARIEVEN. Nieuwe prijzen der postzegel boekjes. Inwisseling frankeer zegels en briefkaarten. In verband met de invoering van het stuiversport worden te zijner tijd nieuwe postzegelboekjes, bevattende 24 frankeer zegels van 4 cent tegen 96 cent en ge mengde boekjes met 6 frankeerzegels van elk der frankeerwaarden 1, lVa. 2)4, 4 en 5 cent tegen 84 cent verkrijgbaar gesteld. Tévens zullen arbeidslijsten met aange hechte briefkaart van 4 cent worden aan gemaakt. De verkoopprijs dezer lijsten zal 9 cent bedragen. Bij het publiek voorhanden arbeidslijs ten met aangehechte briefkaart van 5 cent worden tot en met 31 Augustus a.s. tegen vergoeding van 10 cent per lijst terug genomen. De op de kantoren nog voorradige ar beidslijsten met aangehechte briefkaart van 5 cent zullen van 1 September af even eens tegen den nieuwen prijs van 9 cent worden verkocht: de aan die lijsten ge hechte briefkaarten worden bij eventueele inwisseling tegen 4 cent teruggenomen. Nog bij het publiek voorhanden post zegels van 6 en 21 cent, briefomslagen en postbladen met een zegelafdruk van 6 cent en briefkaarten (enkele en dubbele) met een zegelafdruk van 5 cent kunnen, mits gaaf en ongeschonden, ook op de post stations en postagentschappen, alsmede bij de met zegelverkoop belaste bestellers tot en met 31 October a.s. worden ingeruild tegen hetzij hetzelfde aantal zegels enz. van het nieuwe tarief, waarbij dan per stuk 1 cent wordt terugbetaald, hetzij tegen een met het waardeverschil overeen komend grooter aantal zegels' RICHTINGAANWIJZERS OP RIJWIELEN. Vooral voor ouderen, die niet gaarne het stuur van de fiets loslaten en ook voor be zorgers e.d., die slechts één hand aan het stuur houden en met de anders iets dragen, is het aangeven van richtingverandering een lastige kwestie. Wat de laatste categorie betreft, wordt zelfs in sommige gevallen door de politie, cp grond van het feit, dat het den bestuur der van een fiets mogelijk moet zijn een richtingverandering behoorlijk aan te dui den, waarschuwend of bekeurend opgetre den. Een verbetering zou hierin te verkrijgen zyn, wanneer de rijwielen voorzien werden van behoorlijke richtingaanwijzers. Op het oogenblik evenwel, laten de wettelijke bepa lingen dit niet toe, wanneer men zich al thans op het standpunt stelt, dat deze rich tingaanwijzers bij donker verlicht moeten zijn, hetgeen ongetwijfeld gewenscht is. In verband met een en ander heeft het bestuur van den A.N.W.B. den minister van waterstaat verzocht het betreffende artikel van de motor- en rijwielbeschikking zooda nig te wijzigen, dat het ook voor den wiel rijder mogelijk wordt verlichte richtingaan wijzers te gebruiken. Verwacht mag worden, dat de industrie in staat zal zijn een prac- tische oplossing voor dit vraagstuk te leve ren. tuur, juist door de Nederlandsche regeering, evenals alle uitingen van het Nederlandsche kunst- en geestesleven in het Vlaamsche deel van België, zooveel mogelijk dient te worden aangemoedigd en bevorderd, zulks in het bijzonder, waar het hier de uitvoering van het Wilhelmus betrof? 3. Is de minister bereid met zyn ambtge noot te Brussel in overleg te treden, opdat in de toekomst de cultureele samenwerking tusschen het Vlaamsche volksdeel in België en Nederland, in het bijzonder op muzikaal gebied in het kader der j aarlij ksch terugkee- rende Vlaamsch-nationale zangfeesten, zoo veel mogelijk zal worden bevorderd? 4. Zoo de tusschenkomst van H.M.'s ge zant te Brussel om politieke beweegredenen is geschied, welke zijn deze dan en waarom is hier dan door de Nederlandsche regeering geen scherp onderscheid gemaakt tusschen politieke en zuiver cultureele en kunstzinni ge uitingen, gelijk dit zangfeest? 5. Indien dé minister bovenstaande derde vraag ontkennend beantwoordt, wat geeft hem dan tot deze beslissing aanleiding, en zoo hy haar bevestigend beantwoordt, is hy dan bereid mede te deelen op welke wijze naar zijn meening een Vlaamsch-Nederland- sche cultureele samenwerking in den aange geven zin op de meest doelmatige wijze kan worden ontwikkeld? DE STALEN RAMEN VOOR DE ROTTERDAMSCHE BEURS. Opdracht voor levering gegeven aan Engelsche firma. Na een onderhandsche inschrijving is be sloten de post stalen ramen voor het nieuwe beursgebouw te Rotterdam op te dragen aan de firma Hope te Birmingham, die had in geschreven voor 239.087. Wij hebben ons over de gunning van deze vrij belangrijken post in het buitenland om inlichtingen gewend tot den technischen dienst. Men zeide ons, het zeer te betreuren, dit werk niet in Holland te kunnen houden, maar het verschil tusschen de firma Hope en de laagste Nederlandsche inschrijfster, de Nederlandsche Staalindustrie te Rotter dam, was te groot. Deze firma had inge schreven voor 284.366.zoodat er een ver schil is van 45.279.—. Overige inschrijfsters waren de firma Braat te Delft voor 281.110.de Vries Robbe te Gorinchem voor 343.460.en de I.G.B. te Breda voor 364.450. Tevens heeft de aanbesteding plaats gehad voor de staalconstructie van de groote beurshal. Laagste inschrijfster was de N.V. Werf Gusto te Schiedam voor 144.700 aan wie het werk is gegund. ®eeeüeee JladioptÖQlCUtUHG oeosoo®# VRAGEN AAN DEN MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Vlaamsch-Nederlandsche cultureele samenwerking. De heer Rost van Tonningen heeft aan den minister van buitenlandsche zaken de vo'- gende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mecle te deelen of het juist is, dat de deelname van den diri gent Jos. Vrancken Jr. aan het Vlaamsch- nationale zangfeest van 25 Juli j.1. te Brus sel, waar deze dirigent de uitvoering van het Wilhelmus zou leiden, door tusschenkomst van H.M.'s gezant mr. J. A. N. Patijn, direct of indirect werd verhinderd? 2. Is de minister niet van meening dat een zoodanige medewerking, als zijnde van groo te beteekenis voor de Nederlandsche cul- DE MINISTER VAN WATERSTAAT OP TEUGE. Het was gister weer gezellig druk op het vliegveld Teuge, bij de daar gehouden zweefvliegwedstrijden. De verhoogde vlieg- actie gold vooral het bezoek, gistermiddag aan het vliegveld gebracht, door den mi nister van waterstaat, mr. dr. ir. van Buu- ren, die daarbij vergezeld was van den heer van Ede van der Pais, directeur van den luchtvaartdienst en van den heer van Vlis- singen, directeur-generaal van den rijks waterstaat. De minister zag na de ontvangst het ge bouw van de zweefvliegschool en het logeer- gebouw dier school. Daarna werden vlieg- demonstraties gehouden, terwijl de zweef vliegwedstrijden werden voortgezet. Ver schillende motorvliegtuigen ronkten boven het veld en men demonstreerde voor den minister met verschillende starts der aan wezige zweefvliegtuigen. Er werden lier starts gemaakt, alsmede starts van zweef vliegtuigen, opgetrokken door motorvlie gers met toestellen van verschillend type en uitloopende capaciteit. Zaterdag 7 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 10— VPRO-mor- genwijding. 10.20 Radiotooneel, VARA-orkest (opnamen) en gr.pl. 12.1.45 Gr.pL 2.Fantasia. 2.30 Gr.pl. 2.40 Fantasia. 3.10 Vakbe kwaamheid, en moderne industrie, causerie. 3.30 Kamerorkestver. „Amsterdam''. 4.30 Esperanto-uitz. 4.50 Verv. concert. 5.40 Literaire causerie. 6.Orgelspel. 6.30 De Ramblers en solist. 7.05 Filmuitz. 7.30 Van gemeente tot kerk, cause rie. 8.Herh. SOS-ber. 8.03 ANP- ber., VARA-Varia. 8.15 The Three Harrysons, accordeon. 8.30 Cabaret. 8.50 Verv. concert. 9.Radiotoo neel. 9.15 Fantasia. 9.45 Deel. 10. ANP-ber. 10.05 Filmuitz. 10.45 De Ramblers. 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 en 10— Gr.pl. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.Gr.pL en Post- duivenber.) 2.Halfuur voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-melodisten en solist. 3.Kinderuur. 4.Gr. pl. 4.10 Causerie over de Bellamy- Gedachte. 4.30 Gr.pl. 4.40 Welke beteekenis kan het spiritisme voor ons leven hebben, causerie. 5. Gr.pl. 5.10 Wat voor mij nieuw is in wat Krishnamurti zegt, causerie. 5.30 Gr.pl. 5.40 Een troosteloos be staan, causerie. 6.Gr.pl. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gr.pl. 7.Ber. 7.15 Inleiding vol gende uitz. 7.25 Uit Salzburg: Die Zauberflöte, opera. (8.35 ANP-ber. 8.40 Overpeinzing met muzikale omlijsting). 10.25 Gr.pl. 10.30 ANP- ber. 10.40 Intern, sportoverzicht. 10.55 De KRO-boys en solist. 11.25 —12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35 Gr.pl. 12.05 BBC-Nor- thern orkest. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Commodore Grand- orkest. 2.20 Gr.pl. 3.05 't Colombo- Octet. 3.50 Orgelspel. 4.20 BBC- Northern orkest. 5.05 Sportrep. 5.35 Billy Thorburn's Band. 6.20 Ber. 6.40 Vioolvoordracht. 7.05 Het Friary Brewery orkest. 7.50 ABC- cabaret. 8.20 BBC-Symph.-orkest en solisten. 10.Ber. 10.20 Verv. concert. 11.Deel. 11.20 J. Harris en zijn Band. 11.50 Ber. 12.12.20 Verv. dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.20 Gev. concert en zang. 3.20 Gr.pl. 5.20 Gev. con cert 7.30 Gr.pl. 7.50 Zang. 8.50 Symph.concert 10.50 Gr.pl. 11.20 I.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 F. Kauff- mann's orkest. 8.50 Blaasconcert. 9.50 Gr.pl. 12.20 Blaasconcert. 2.35 Omroeporkest. 4.20 Westduitsch Kamerorkest en orkest van de Rijksluchtbeschermingsdienst. 6.25 Amusements-orkest en solis ten. 8.30 Omroeporkest. 11.10 Om- roepdansorkest en Schrammelmu- ziek. In de pauze Solistenconcert. 12.201.20 A. Berger en H. J. Fierke met hun orkesten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 J. Schnijders' orkest. 1.30 Gr.pl. 3.20 Ed. Loiseau's orkest. 4.05 Zang. 4.20 Verv. concert. 5.20 Gr.pl. 6.20 Antwerpen's Blinden- Accordeonclub. 6.50 Gr.pl. 7.20 Zang. 8.20 L. Darcy's orkest. 10.30 Fud Candrix' dansorkest. 11.20 12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30 J. Schnijders' orkest. 2.23 Gr.pl. 4.20 Pianovoordr. 5.35 Edith Al- mera's Weensch orkest. 6.35 Piano voordracht. 7.05 en 8.20 Gr.pl. 9.05 Sportrep. 9.20 Symph.-concert uit Ostende. 11.12.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Het Omroeporkest. 10.20 Ber. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weerber. II.201.15 A. Berger en H. J. Fierke met hun orkesten. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8—10.05, Nor- mandië 10.0510.35, Parijs R. 10.35 —12.35, Brussel VI. 12.35—14.20, Brussel Fr. 14.2016.20, Keulen ;6.20—19.20, Brussel VI. 19.20— 20.20, Brussel Fr. 20.20—21.05, Luxemburg 21.0521.20, Brussel Fr. 21.20—22.50, Parijs R. 22.50— 22.05, Boedapest 23.05—24—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lille 9.209.50, Luxemburg 9.5010.35, Droitwich 10.35—17.05, Lond. Reg. 17 0517 20, Normandië 17.20— 17 35, Droitwich 17.3518.20, Nor mandië 18.2018.40, Droitwich 18.4020.20, Lond. Reg. 20.20— 21.20. Boedapest 21.2022.Droit- wicl 22—23 Lond. Reg. 23— 24.—. Lijn 5: Diversen. V AC ANTIECURSUS ONDERWIJSFONDS Gebrek aan lager onderwijs. Het instructievaartuig Prinses Juliana van het Onderwijsfonds voor de scheep vaart, is gistermiddag te Lemmer aange komen. Het schip was van Deventer via het eiland Urk naar Lemmer gevaren. Bij aankomst op het eiland Urk heeft de burgemeester zich aan boord van de Prin ses Juliana begeven, om namens het ge meentebestuur de cursisten te vérwelkomen. Hij wees er in zijn begroetingsrede op, dat Urk, door de werken aan den noordelijken polder, meer dan vroeger betrokken zal worden bij de binnenvaart en hij juichte in dit verband het bezoek van het instructie- vaartuig aan het eiland toe, omdat daardoor ook nauwere aanraking met de opleiding voor de binnenvaart wordt verkregen. Te Lemmer heeft de burgemeester van Lemsterland zich aan boord begeven om de opvarenden welkom te heeten. Gedurende den tocht van Deventer naar Lemmer werden aan boord eenige fragmen ten vertoond van een propaganda-film voor het Onderwijsfonds voor de scheepvaart, opgenomen door den cineast W. Beets Jr. te Amsterdam. Verder werden na een inleiding van den directeur van de binnenvaartschool te Zwolle besprekingen gehouden over het on derwijs op de binnenvaartuigen. Hierbij kwam opnieuw de noodzakelijkheid van goed lager onderwijs voor de schipperskin deren naar voren. Verder werd geconclu deerd, dat het stellen van een verplicht di ploma voor de binnenvaart noodzakelijk is in het belang van de veiligheid van de vaart en van de opvarenden van binnenschepen. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren G. de Jong, directeur van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart, A. Banning, A. de Vos en A. D. Zweers, resp. directeuren van de binnenvaartscholen te Amsterdam, Rotterdam en Zwolle, ter be studeering van de maatregelen, welke ge nomen zyn om bet onderwijs. Op de binnenvaartscholen geheel doen aanpassen aan de eischen van het moderne binnenscheepvaartbedrijf. Gedurende het onderhoud te Urk hebben de deelnemers aan den cursus de werken voor den noordelijken polder in oogen- schouw genomen. Gisteravond heeft het gemeentebestuur van Lemsterland een concert aangeboden. Van achter het scherm: Moet ik myn hoed ook afzet ten, dokter? Naar het Engelsch ■»*n PAUL TRENT dooi J. SCHOUTEN 2) „Ik zou liever eerst onze zaken afdoen. Eigenlijk ben ik erg verlangend te hooren u geslaagd bent. U meende dat u my misschien aan een baantje zoudt kunnen helpen. Ik heb het niet makkelijk gevonden om rond te komen, sinds ik de marine ver laten heb. Het pensioen van een marine officier is niet buitensporig groot", zei Des- brook met een bedrukt gezicht. „En u houdt wel van een goed leventje?" „Inderdaad van wyn en vrouwen om het „gezang" geef ik minder want ik ben niet erg muzikaal", was het lachende antwoord. „Ik heb een secretaris noodig een ver trouwd secretaris. Ik stel voor, dat wij het ééns een maand met elkaar probeeren. Er is een flat in dit gebouw, die u kunt krij gen. Het is gemakkelijker voor mij u in de buurt te hebben. Zooals u weet, heb ik fi- nancieele belangen in alle deelen der we reld. Ik ontmoet menschen van allerlei slag en met velen van hen zou een be kwaam secretaris kunnen onderhandelen", leede Grafton uit. „Maar ik heb heel weinig verstand van geldzaken". „Het is niet noodig, dat u er verstand van heeft. U moet verstand hebben van de menschelijke natuur en in staat zijn goed met menschen om te gaan. Ik ben er van overtuigd dat u die hoedanigheden wel be zit". „Dank u. In elk geval kunt u er van op aan, dat ik mijn uiterste best zal doen". Zjj waren de financieele zijde van hun overeenkomst aan het bespreken, toen Des- brook een uitroep deed hooren. „Wie is die buitengewoon mooie vrouw, die' daar juist binnen gekomen is?" vroeg hij rustig „Prinses Nadine Sulkoff. Een goede vriendin van mij, die u dikwijls zult on- moeten. U zult er verstandig aan doen goede vrienden met haar te worden'". „Niets zal mij aangenamer zijn", ant woordde Desbrook, met oprecht enthou siasme, terwijl zijn oogen haar volgden, toen zij naar een leeg tafeltje liep. „Dan lijkt het mij het beste, dat u maar dadelijk met haar kennis maakt. Ik zal haar vragen, of zij met ons wil dineeren. Wij zijn nu toch uitgepraat. Je kunt je van dit oogenblik af in mijn dienst beschouwen. Breng morgen je spullen naar de flat". Grafton sprak op bevelenden toon en Desbrook glimlachte bij zichzelf, terwijl hij zyn werkgever, die naar het tafeltje van de Prinses liep, met de oogen volgde. Grafton sprak een oogenblik met Nadine, waarna zy opstonden en naar Desbrook toekwamen. De voorstelling vond plaats en een lichte conversatie volgde, terwijl zij het diner alle eer aandeden. Onmiddellijk na dat de koffie gepresenteerd was, werd Grafton aan de telefoon geroepen en Na- dina schonk Desbrook een vriendelijken glimlach. „Philip vertelde mij, dat u hem wilt hel pen. Mag ik opmerken, dat hij heel ver standig geweest is bij zijn keuze van een secretaris", zei zij met een zedig glimlachje. „Ik ben blij, dat u dat zegt, vooral om dat ik begrepen heb, dat wij elkaar dik wijls zullen ontmoeten". „Ja, Philip en ik zijn heel goede vrien den. Ik heb veel geleden door de revolutie en ontmoette hem, toen ik in een wanhopi- gen toestand verkeerde. Hij heeft mij ge holpen eenige familie-juweelen terug te krijgen. Als ik hem niet ontmoet had, zou ik doodarm zijn als zoovele andere Rus sen. Ja, ik ben veel verschuldigd aan Phi lip Grafton", besloot zij nadenkend. „Mag ik de eer hebben dezen dans mei u te doen?" vroeg hij plotseling, er naar verlangend dit lieflijke schepseltje in zyn armen te houden. „Met genoegen", antwoordde zij onmid dellijk en haar oogen lieten duidelijk blij ken, dat zij hem aardig vond. Gelukkig was Ralph een geboren danseur, want hij merkte al spoedig, dat zijn part ner voortreffelijk danste en hy zou het heel vervelend gevonden hebben haar ge noegen te bederven. Vele oogen waren be wonderend op hen gericht, terwijl zy door de zaal gleden en welke man zou zich niet gevleid voelen, zulk een onvergelijkelijke vrouw tot zijn gezellin te hebben. „U heeft mij geleerd, wat dansen werke lijk beteekent", zei hij zachtjes tot haar, toen de muziek ophield met spelen. Er werd om een „encore" geroepen, maar de prinses liep naar hun tafeltje te rug. „Mijn waarde, het was een genot met u te dansen. Helaas, ik moet soms met zulke vreeselijke partners genoegen nemen. Cap tain Desbrook, ik ben erg blij, dat u met Philip gaat samenwerken. Ik verwacht, dat wij menig prettig uur met elkaar zullen doorbrengen in de toekomst", zei zij rustig en blikte hem recht in de oogen. Haar blik was ernstig en vast en het scheen hem toe, dat zij in zijn ziel trachtte te lezen. Blijkbaar was zy ingenomen met wat zy daar las, want glimlachend legde zy haar hand op de zijne. „Ja, ik geloof dat ik u aardig zal gaan vinden. U is iemand, dien men kan ver trouwen". Terwijl zij deze woorden sprak, kwam Grafton naar hun tafeltje toe en bestelde de likeur. „Ik ben blij, dat jullie al vriendschap met elkaar gesloten hebben. Desbrook, kom hier met mij lunchen, nadat je morgen je intrek hebt genomen in de flat. Nadine, als je niets beters te doen hebt, kom dan ook", zei hij en de uitnoodiging klonk bijna als een bevel. Desbrook was verbaasd over zijn toon en begon zich af te vragen wat voor verhou ding er bestond tusschen zijn werkgever en de prinses. Het was moeilijk te gelooven, dat er een liefdesbetrekking tusschen hen beiden bestond, ofschoon Grafton een knappe kerel was, zij 't dan ook geen aan trekkelijke persoonlijkheid. „Ik zal er zijn", antwoordde ze luchtigjes. „Goed. Ik zal je even naar je auto bren gen. Desbrook, ik kom dadelijk bij je terug en dan zullen we tot besluit nog een whis- ky-soda nemen. Er is nog een kleinig heid, waar ik met je over praten wil. Ober, breng sigaren", zei Grafton tegen den kellner en verwijderde zich. De prinses stak Ralph haar hand toe en de uitdruking van haar oogen deed zijn pols sneller kloppen. IJdelheid was niet een van zyn zwakke punten en hy vroeg zich af, waarom zoo'n mooie, elegante vrouw zoo vriendelijk tegen hem was. Hij had echter weinig tyd om na te derken, daar Grafton spoedig terugkwam. „Ik geloof, dat jij den jongen Fraser kent, de man, die de millioenen van zyn oom geërfd heeft", zei deze onverwacht. „Ja, ik ken hem tamelijk goed. Bill en ik waren op hetzelfde schip. Hij is eer» heel geschikte kerel. Wat is er met hem'" „Ik wou zaken met hem doen. Het treft, dat hij een vriend van jou is. Dat is alles. Ik zal je laten weten wanneer ik het noo dig acht, dat jij je met hem in verbinding stelt". „Bill is geen erge zakenman". „Dat hindert niet. Tusschen twee haak jes, begrijp goed, dat als ik je raad noodig heb, ik er wel om zal vragen". „Heel goed, meneer", antwoordde Ralph stijfjes. Kort daarop namen ze afscheid en Des brook verliet de club om naar de woning te rijden, die hy in Half Moon Street be woonde. Met de handigheid, den zeeman eigen, zocht hy zyn bezettingen bij elkaar, zoodat zijn knecht ze den volgenden mor gen alleen maar in te pakken had. Hij floot een vroolijk deuntje, terwijl hij bezig was, maar hield op toen de telefoon rin kelde. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7