Agenda £aatste AeticfUm Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht belgische vliegtuig maakt een noodlanding. HetW" eCh,er uitde" het vliegongeluk op de lijn praag—moskou. nieuwe douglas-vliegtuigen voor de k.ljvi. Alkmaar, Maandag, TERAARDEBESTELLING DS. D. EILERTS DE HAAN. Op Oud Eik en Duinen te Den Haag werd Zaterdagmiddag teraardebesteld het stoffe lijk overschot van den emeritus-predikant D. Eilerts de Haan, tot voor een zestal ja ren te Heiloo, en o.a. oud-voorzitter van den raad van beheer voor de predikants- tractementen. Op de begraafplaats werden o.m. opge merkt prof. dr. Slotemaker de Bruine, minister van onderwijs, kunsten en weten schappen, dr. P. Smit, president van de synode der herv. kerk, ds. den Breems, secretaris en prof. Haitjema, prae-advisee- rend lid dier 6ynode, dr. Wagenaar, direc teur van den raad van beheer voor de predikantstractementen, de heer W. J. Hemmes, algemeen secretaris van de fede ratie van diaconieën in de herv. kerk te Utrecht, ds. mr. Bartels, voorzitter van de vereeniging van kerkvoogdijen en oud-di recteur van den raad van beheer voor de predikantstractementen, de heer C. van Harderwijk, penningmeester van het hoofd bestuur van de vereeniging van kerkvoog dijen en voorts verscheidene predikanten en vrienden van den overledene. Ds. Paassen, predikant te Haarlem, sprak In de aula namens de kerk, die de overle dene met zooveel toewijding en trouw heeft gediend, enkele treffende woorden van af scheid. Aan de groeve heeft een familielid voor de belangstelling bedankt. DE MUGGENPLAAG OP DEN AFSLUITDIJK. De dienst, welke door de K. N. A. C. is ingesteld ter verkrijging van inlichtingen met betrekking tot de muggenplaag op den afsluitdijk meldt ons, dat zoolang de hui dige weersomstandigheden blijven aanhou den, met vrij groote zekerheid is aan te nemen, dat iederen dag tegen het invallen der duisternis de muggen het rijden over den afsluitdijk verre van aangenaam zul len maken. Ook overdag zijn er grootere en kleinere zwermen muggen waar te ne men, maar deze huizen vooral in en boven de bermen, terwijl zij eerst tegen den avond mij millioenen boven den weg ko men. Nadere inlichtingen kunnen dagelijks na 9.30 uur v.m. telefonisch worden ingewon nen bij de bijkantoren der K. N. A. C. te Leeuwarden, Groningen en Amsterdam en bij het secretariaat te 's-Gravenhage. Thans weinig last. De inlichtingendienst van de K.N.A.C. meldt, dat voor het oogenblik de muggen op den Afsluitdijk zoo goed als verdwenen zijn, zoodat het automobilisme hiervan wei nig overlast zal ondervinden. GEBROKEN. zijn een motor DR. F. A. STEHR. t In den ouderdom van ruim 79 jaar is gister hier ter stede dr. F. A. Stehr over leden. Hij had zich reeds jaren geleden hier als tandarts gevestigd en had, door zijn medische en technische vaardigheid, nog steeds een groot aantal patiënten. Hoewel de jaren van rust reeds lang voor hem waren aangebroken, kon hij moeilijk van het werk, dat hem lief was, scheiden en zoo gaf hij dagelijks nog vele arbeidsuren aan zijn patiënten. Hij was een man, die altijd gereed stond de lijdenden te helpen en of het werkdag of Zondag, was, 's mor gens vroeg of 's avonds laat, hij was altijd bereid onmiddellijk hulp te verleenen. Dr. Stehr, die in diverse universiteitsplaatsen in Duitschland en later in Utrecht studeer de, zou oorspronkelijk dokter worden, maar de tandheelkunde had zijn groote voorlief de en daarvan heeft hij dan ook bijzondere studie gemaakt. Hij sprak vroeger op vele wetenschappelijke congressen en heeft door zijn publicaties in diverse tijdschrif ten op tandheelkundig gebied de aandacht getrokken. De begrafenis zal Dinsdagmiddag twee uur vanaf het Sint Elisabeth-ziekenhuis op de algemeene begraafplaats geschieden. BEEN Zaterdagmiddag zyn een motor en een auto met elkaar in botsing gekomen op den Geestersingel nabij de Spoorstraat. De mo torrijder, de 22-jarige J. V. uit de Kooi- meerlaan, werd door een auto, bestuurd door den heer S. van den Schermerweg, aangereden en maakte een zeer leelijken val, waarbij hij een been brak. Per ziekenauto van de Kennemer Auto garage werd de jongeman naar het Cen traal ziekenhuis overgebracht. De politie heeft een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bo- wien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn «n beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Bioscoop Hanmnie, 7.30 uur, hoofdnum mer Golddiggers 1937 (revuefilm); hoofd rollen Dick Powell en Joan Blondell. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Zigeunerprinses (klucht); hoofdrollen Laurel en Hardy. Toegang boven 14 jaar. Iederen middag, half 3, voorstelling. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Born to dance (zang en dans), hoofdrollen Elea- nor Powell, James Stewart, Virginia Bruce en anderen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Oké, mr. Deeds! (amus.); hoofdrollen Gary Cooper en Jean Arthur. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 9 Augustus. Kermis Stompetoren, tooneeluitvoering door „Aurora". Dinsdag 10 Augustus. Kermis te Stompetoren. Woensdag 11 Augustus. 1.30 uur, kortebaandraverij aan de Hof- laan te Bergen. geheel, waardoor een geheel verkregen was geworden, dat men, als zomer-afleiding in een openluchttheater behoeft. De alge meene indruk was, dat de V.V.V. met het laten opvoeren van dit voortreffelijke stuk, dat Zondag 15 Augustus herhaald zal wor den, een zeer goede greep had gedaan. Het publiek stemde aan het slot enthousiast met de opwekking van Crispyn, den hoofdfiguur van dit stuk in, toen hy de aanwezigen verzocht om aan vrienden en kennissen hun tevredenheid met stuk en spel bekend te maken. De acoustiek in het openluchttheater bleek voortreffelijk, zoodat men op alle rangen het gesprokene volkomen kon vol gen. Ook als kijkspel is dit aardige harle- kijnspel, waarin spottende en lachende de waarheid wordt gezegd en waarin wordt aangetoond, dat men van allen rang en stand geneigd is met bedriegerijen accoord te gaan, als het wederzijds belang dit mee brengt, een stuk, dat voldoening schenkt. KLEIN BRANDJE. Zaterdagmiddag heeft de brandweer een brandje op de Krocht gebluscht. Wat tak- kenbosschen en een stapel hout waren in brand geraakt en omdat het erger kon worden was de brandweer er by en zy had het vuurtje spoedig gebluscht. RIJWIELDIEF. Door de politie is gistermorgen een persoon aangehouden, die zich in deze ge meente aan diefstal van verschillende rijwielen heeft schuldig gemaakt. Hij be kende zich eveneens hieraan te hebben schuldig gemaakt te Hoorn en Beverwijk. Hij is heden ter beschikking van de justitie gesteld. staan, waardoor een vlot verloop is verze kerd. Om 1 uur vertrekken de deelnemen de ryders, vooraf gegaan door Bergens Harmonie, die de draverij opluistert, naar de baan. Het belooft een afwisselende mid dag te worden. Onder de 20 ingeschreven paarden bevin den zich ook de kampioen van Friesland, de winnaar van den gouden zweep in Leeuwarden en de kampioen van Noord- Holland De strijd tusschen die 2 kampioenen zal op zich zelf reeds interessant zijn. ONZE KINDERPAGINA. Door bijzondere omstandigheden geven we heden al de kinderpagina voor deze week. AANVARING IN HET KANAAL. Kapitein redt moedig de situatie. Omstreeks middernacht is het Britsche stoomschip „Clan Mac Neil" ter hoogte van Duinkerken in het Kanaal in aanvaring ge komen met de Belgische kanaalboot „Prin- cesse Marie José", die op weg was van Do ver naar Oostende met 600 passagiers, on der wie 350 jonge meisjes aan boord. Aan den voorsteven geraakt, dreigde de Belgi sche boot te zinken, doch de kapitein kon het schip in de nieuwe buitenhaven van Duinkerken brengen. Hier begon men met het aan land brengen der passagiers. Tot dusverre zijn vier gewonden naar het zie kenhuis gebracht Omtrent de aanvaring wordt nader ge meld, dat de aanvaring geschiedde ongeveer een half uur na middernacht, terwijl alle passagiers sliepen. De „Clan Mac. Neil' wilde de haven van Duinkerken binnen varen en aangezien het zicht uitstekend was, begrypt men niet hoe de aanvaring is geschied. Uit voorzorg liet de kapitein van het Belgische schip S.O.S. signalen uit zenden, waarin hy zeide, het schip weste lijk van de haven aan den grond te willen zetten. Onmiddellijk vertrokken sleepboo- ten uit Duinkerken en zonder de minste paniek werden de passagiers aan boord van de sleepbooten gebracht, waarmede zy naar land werden vervoerd. GEVAARLIJK OP DEN WEG. Gisteravond is door de politie een vrachtauto in beslag genomen, welke voor zien was van een ondeugdelijk stuur en slechte remmen. EXAMEN POLITIEDIPLOMA. Door den bond van christelijke politie ambtenaren in Nederland werden op 3, 4, 5 en 6 Augustus te 's-Gravenhage de exa mens voor het politie-diploma afgenomen. Geëxamineerd werden 125 candidaten, waarvan 63 slaagden. Het diploma met aanteekening werd o.a. behaald door den heer H. Kaptein te Alkmaar. Het gewone diploma werd verworven door den heer J. W. Grootenberg alhier. IN FRANKRIJK, enormen omvang en vrijwel BOSCHBRAND Van niet te blusschen. Zaterdagnacht is, waarschijnlijk tengevolge van blikseminslag, 'n brand uitgebroken in Foret de Liège by Arcachon die zich over 'n oppervlakkte van verscheidene hectaren in de richting van Cap Ferrat heeft uitge breid. Tegen den middag bewoog zich het vuur nog steeds voort in de richting van den oceaan, zoodat men voor het blus- schingswerk de hulp van troepen heeft moeten inroepen. Nader vernemen wij, dat deze boschbrand in den loop van den avond nog in hevig heid is toegenomen. Hy strekt zich thans uit over 12 K.M. in de richting van Cap Ferrat, waarvan sommige huizen worden bedreigd. Nog een boschbrand. Ook in het bosch van Saint Laurent du Medoc is gistermiddag een brand uitgebro ken, die zich uitstrekt over een gebied met een straal van verscheidene kilometers. Het front van den brand heeft een totale lengte van naar schatting 25 K.M. en strekt zich uit van Listrac tot Hourtin. Troepen helpen mede het vuur te bestrijden. Men doet alles om de huizen van het dorpje Picard, dat door het vuur omringd is, te beschermen. VEREEN. VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Juli 85 patiënten en legden 1123 bezoeken af, waarvan 325 betalende; 760 voor het Aza en 38 gratis bezoeken. Er werd drie keer de dokter geassisteerd en vijf maal de laatste hulp verleend by het afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 13 patiënten, legde 285 bezoeken af en heeft acht keer den dokter geassisteerd. AL WEER EEN HOND. Bij een bewoonster aan de Fontein Ver- schuirstraat is een herdershond komen aanloopen, waaromtrent aan het bureau van politie inlichtingen zijn te verkrijgen. SLECHTE REMMEN. Zaterdagavond heeft de politie een motorrijwiel in beslag genomen, waarvan de remmen ondeugdelijk werkten, terwijl de berijder niet in het bezit bleek te zijn van een rij- en nummerbewijs. Procesver baal is opgemaakt. DRONKEN MOTORRIJDER. Door de politie is gistermiddag een persoon opgebracht, die als bestuurder van een motorrijwiel onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhou denden drank verkeerde, dat hij niet in staat kon worden geacht zijn motor verder behoorlijk te besturen. Na ontnuchtering is hy weder op vrije voeten gesteld, ter wijl procesvedbaal tegen hem is opge maakt. EEN NATIONALE HARDDRAVERIJ TE BERGEN. De Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Bergen organi seert Woensdag 11 Augustus in de prach tige Hoflaan, die voor dit doel welwillend door het gemeentebestuur werd afgestaan, een Nationale Handicap Draverij, om prij zen van 250, 75, 40 en 10. Aangezien reeds de beste paarden werden inge schreven, mag verwacht worden, dat voor deze harddraverij, by de duizenden zomer gasten die in Bergen vertoeven, groote be langstelling bestaat. De harddraverijvereeniging te Beverwijk was zoo welwillend voor deze draverij haar eigen automatisch starttoestel af te DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30 - Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 2 waterbouwkundigen, 2 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 1 stratenma ker, 2 stratenm.-opperlieden, 2 stuc.-opper- lieden, 1 tegelzetter, 1 granietwerker, 12 be tonwerkers, 18 voegers, 38 opperlieden, 23 stucadoors, 23 schilders, 121 grondwerkers, 51 metselaars, 90 timmerlieden; groep metaalbewerkers: 6 bankwerkers, 4 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 1 construc tiewerker, 10 electriciens, 2 fitters, 1 instru mentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 5 klinkers, 11 loodgieters, 2 lynwerkers, 3 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 4 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslyper, 9 monteurs, 2 orgelmakers, 3 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 piano stemmer, 1 ponser, 1 scheepsbouwer, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkun- dige, 9 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 2 wagenma kers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider; groep voedings- en genotmiddelen: 57 si- garenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 1 kok, 11 sla gers, 5 chocoladebewerkers, 1 koffiestroop- brander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbakker. groep verkeerswezen: 56 chauffeurs, 7 koetsiers, 10 schippers, 19 pakhuisknechts, 24 magazijnbedienden, 3 kellners, 6 loop knechten, 1 emballeur. groep houtbewerking: 26 meubelmakers, 7 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 kis tenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker; groep handel: 23 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur; groep boek- en steendrukkerijen: 7 letter zetters, 2 drukkers, 8 boekbinders; groep land- en tuinbouwbedrijven: 12 tuin lieden, 25 landarbeiders, 4 bloemisten; overige beroepen: 4 wasschers, 2 kleerma kers, 4 schoenmakers, 3 portier-huisknechts, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzou- ter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 pa pierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfsleiders, 7 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 2 admi nistrateurs, 1 boekhouder, 1 batikker, 1 se cretarie-ambtenaar, 20 kantoorbedienden, 38 transport- en 253 losse arbeiders; gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 10, overige beroepen 2; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 19; vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedienden, 1 huishoudster, 3 werksters. Ongecorrigeerd). STAKINGEN IN AMSTERDAM. Hedenmorgen is het personeel van de Amsterdamsche Huidenclub, ongeveer zestig man tellende, in staking gegaan. Deze staking, gesteund door de Neder- landsche Vereeniging van Fabrieksarbei ders en van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in de Slagers- en Aanverwante Bedrijven, vindt haar ooizaak in de afwij zing door de directie van een eisch der ar beiders tot een loonsverhooging van 10 procent. Dezer dagen met den rijksbemid delaar gevoerde besprekingen hebben niet tot resultaat gevoerd. Bij de fa. Veerman in de Wittenburger- straat te Amsterdam, een fabriek tot ver werking van lompen, zijn 29 werknemers wegens ontslag van eenige collega's in staking gegaan. MAN IN AMSTERDAM BEROOFD. Vanmorgen om half tien trof een politie agent van het bureau Marnixstraat te Am sterdam op een stoep van de Keizersgracht een man aan in slapenden toestand. Zijn kleeren waren geheel losgerukt. De agent bracht den man naar het politiebureau, waar bleek, dat hy beroofd was van zijn gouden horloge, zijn portefeuille, waarin o.m. 80 aan bankpapier zat, en zijn porte- monnaie. De man verklaarde den vorigen avond met eenige oude vrienden uit te zyn ge weest. Zy hadden gezamenlijk eenige café's bezocht. Na half tien echter kon hij zich niets meer herinneren. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE BEKENDE „BUITENMAN" BEROOFD. De politie van het bureau Singel te Am sterdam hield een dezer dagen een 22-jarige vrouw aan, die er van werd verdacht een „buitenman" van 150 te hebben beroofd. Thans heeft de politie in verband met deze berooving nog twee mannen aangehouden, die van medeplichtigheid worden verdacht. Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes telijken wellicht Zuidwestelijken wind, aan vankelijk licht tot half bewolkt, later toe nemende bewolking, aanvankelijk nog droog weer, later toenemende kans op regen of onweer, warm weer. Is het nu spoedig afgeloopen met het mooie weer? Het geheele Noorden van het waarne mingsgebied wordt ingenomen door een uitgebreid gebied van lagen luchtdruk, waar van het hoofdminimum binnen den Pool- cirkel ligt. Een uitlooper ligt ten Westen van Ierland. Het gebied van hoogeluchtdruk, dat Zaterdag in het Oosten lag, trok zich naar Oost-Europa terug, dat in het Westen breidde zich gisteren over de Noordzee uit, waardoor de wind naar Noord draaide en in het geheele Westen een belangrijke afkoe ling intrad. Deze afkoeling is thans Oost waarts tot omstreeks den tienten meridiaan gevorderd, Oostelijk daarvan heerscht nog de extreme warmte, welke hier te lande Zaterdag haar hoogtepunt bereikte. Ook in Noord- en Midden-Scandinavië kwam een belangrijke afkoeling. In Ierland viel regen en werd het warmer, op dit eiland en in het Westen van Engeland en Schotland heeft het weer een betrokken en regenachtig karakter. In Frankrijk, Oostenrijk en de Alpen is het weer prachtig met windstilte en heldere lucht, doch mei, groote hitte. De afkoeling heeft in onze omgeving het weer niet van streek gebracht. Het is echter te voorzien, dat de nieuwe storing in het Westen niet zonder in vloed zal blijven op het weer in onze omgeving en de wind zal doen .krim pen en de bewolking doen toenemen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.095.02 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Dat. Hoog water Laag water. v.m. n.m. v.m. nun. 10 6.30 6.58 3.07 3,22 11 7.10 7.34 3.44 3.58 12 7.46 8.07 4.20 4.38 13 8.24 8.46 456 ï).03 RUZIE OVER EEN ERFENIS. Poging tot moord in de hoofdstad. Reeds langen tijd hadden een man en een vrouw, woonachtig in Amsterdam-Zuid, ruzie over een erfenis-kwestie. Gisteravond is het tengevolge van dezen tweestrijd bij den man tot een uitbarsting gekomen. Toen de vrouw by haar moeder was en zich in de kamer van de woning bevond, welke gelijkvloers aan de straat zijde lag, werden zij plotseling opgeschrikt, doordat er een ruit werd ingeslagen. Kort daarop klonken twee schoten, die evenwel hun doel misten. Het bleek, dat de man in overspannen toestand een aanslag op het leven van de vrouw had willen plegen. Na zijn daad is de man gevlucht, doch hij heeft zich vannacht op het hoofdbureau van politie aangemeld. Vandaag is hij naar het bureau P. Aerts- straat overgebracht, waar hem een ver hoor zal worden afgenomen. HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Dat. 10 11 12 13 Hoog water. Laag water. v.m. n.m. v.m. n.m. 6.27 6.55 2.55 3.10 7.07 7.31 3.32 3.46 7.43 8.04 4.08 4.21 8.21 8.43 4.44 4.51 WILDE STAKING BIJ DE AMSTERDAMSCHE DROOGDOK MIJ. In den loop van den morgen is wederom een wilde staking uitgebro ken by de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij aan de overzijde van het IJ. Ongeveer negentig sjouwerlieden hebben vanmorgen, na een goed uur gewerkt te hebben, de werf verlaten. Zij eischen een loonsverhooging van tien cent per uur. HET HARLEKUNSPEL „DE KRINGLOOP DER BELANGEN" De wakkere speelgroep Alberdink Thijm uit Alkmaar gaf Zondagavond in het Open luchttheater te Bergen een zeer geslaagde opvoering voor de talryke zomergasten, van het Harlekijnspel „De Kringloop der Belangen" van den Spaanschen dramaturg Jacinto Benavente. De voorstelling was in de puntjes ver zorgd, onder leiding van den acteur Jan Beerends, terwijl de balletten waren inge studeerd door de bekende danseres Xanda Stradowska. De decors waren vervaardigd naar een ontwerp van den Amsterdamschen kunstenaar Abraham Stokhof de Jong, ter wijl het costuumhuis van Serné uit Am sterdam voor de costumeering had zorg ge dragen. De muziek-reser.cent Willem Schreurs verzorgde de muzikale begeleiding van het Zeilen DE FASTNET-RACE. De Zeearend neemt deel. Aan de door de Royal Ocean Racing Club georganiseerde Fastnet-race, van Plymouth naar Fastnet Rock en terug over een afstand van 600 mijlen, wordt ook deelgenomen door hpt Nederlandsche jacht de Zeearend van den heer C. Bruynzeel Jr. Zaterdagmor gen zyn 29 jachten gestart met een zwak ken noord-westelijken wind. Het Ameri- kaansche jacht „Elisabeth McCaw" ging te vroeg weg en moest worden teruggeroepen. Het sein tot terugroepen was blijkbaar door de bemanning niet waargenomen, het jacht is althans doorgevaren en is automatisch uit de prijzen gevallen. CHINEESCH VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. 11 dooden. Nabij Tsjelano, een honderdtal kilometer benoorden Hongkong in een streek, welke berucht is om de zeerooverij, is een Chi- neesch vliegtuig van de lyn Hongkong— Swatau in zee gestort. Het toestel vervoer de zeven passagiers, terwijl de bemanning uit vier personen bestond. Twee oorlogsbodems van de Britsche vloot in het verre oosten, de torpedojager „Thracian" en de onderzeeer „Otis" hebben een onderzoek ingesteld en volgens de jongste berichten, heeft de „Thracian" acht inzittende» van het vliegtuig, die erin ge slaagd waren land te bereiken, aan boord genomen. Omtrent het lot van de drie overigen is niet bekend. DE POSTVL'TCHTEN. De Wielewaal bereikte Zaterdag op de uitreis Rangoon, de Specht (uitreis) land de te Athene, de Torenvalk (uitreis) arri veerde te Bagdad en de Reiger (thuisreis) Medan. Op het terrein achter de IJsclub aan het zuidenhout te Den Haag is gisterochtend rtne a n n UUr het Belglsche vliegtuig BYan de Nationale Luchtvaart en v. 6 TVCru Brussel> bestuurd door A Jacobs uit Leiden, gedaald. Het weg naaTlewl fff01 opgestegen en op rfiirf Het fan htl .Ylie&tuig niets bescha- Fr wa^ nn^ °m Vler weer vertrokken. Er was nog een passagier aan boord. Italiaansche handelsattache een der slachtoffers. Omtrent het ongeluk met het toestel van de lijn Praag Moskou, verneemt men uit uj, dat op een plek drie K.M. van de plaats des onheils, het lijk gevonden is van den handelsattache der italiaansche ambas sade te Moskou, Vizzi. Het is gebleken, dat hy uit het toestel gesprongen is, toen het ongeluk geschiedde. Het stoffelijk over schot wordt naar het Italiaansche consulaat te Cluj overgebracht. vw vern?™en- dat de N.V. Nederlandsche vhegtuigenfabriek Fokker, die - zooals be- vnnr t\ tfvens a^s vertegenwoordigster ratpH Bouglas Aircraft Company Incorpo- hrifu Monica optreedt, by deze fa- vprin.,6611 order beeft geplaatst voor de le* 3 in Vier harer vliegtuigen, type DC- 3, m opdracht van de K.L M. t? machmes zijn van hetzelfde type als er toe «eleverde, waarvan de KX-M- zwa»^ n Stuks bezit' doch zullen van aardere motoren van het allernieuwste type worden voorzien. Met inbegrip van deze vW 231 d8 KL M" °ver vliegtuigen beschikken. achttien dc-3-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2