HET BETOVERDE BOS. ;u iV DE JAMBOREE LOOPT TEN EINDE. fU Binnenland Nog duizenden bezoekers genoten van de laatste demonstraties, D« k«llner#tt«king, onaangename noot Een kellnersconflict. Zondag nog een drukke dag Een warme Zaterdagmiddag, die de bezoekers weerhield van uitbundig heid. Het leek wel of het nog nooit heet ge weest was. De lucht was niet meer blauw, maar weggetrokken tot een nevelige blank heid, waaruit een overweldigend zonlicht boomen en velden in een trillenden gloed zette. Elke stap beteekende een stofwolkje, duizenden stofwolkjes stegen omhoog en vormden een loome neveligheid, waarin een voor de jamboree opvallende kalmte ontstond. De uitbundigheid van de duizen den bezoekers en de tallooze padvinders had plaats gemaakt voor een gezellige rust, waarin een ieder trachtte het zich gemak kelijk te maken. Misschien zijn er door de hitte ook wel wat minder bezoekers naar Vogelenzang gekomen, maar toch bewoog zich door de breede laan statige beuken, die den toegang tot de jamboree vormt, een breede rij belangstellenden onafgebroken in de richting der kampementen, minder jolig dan de vorige dagen, minder uitge laten, maar gezellig rondkijkend naar het gedoe der duizenden jongens en kalmpjes slenterend van kamp naar kamp, liefst een beetje in de schaduw. Zóó warm is het, dat officieel door de microfoons het publiek, dat in de arena naar de demonstraties der Eritsche scouts kwam kijken, werd aange raden op de tribunes vooral niet met onge- dekten hoofde te blijven zitten, het gevaar voor een zonnesteek was daarvoor te groot. De laatste demonstraties in de arena. De demonstraties zijn Zaterdagmiddag op schitterende wijze door de Engelsche scouts besloten met een uitgebreid programma, dat de jongens ondanks de blakerende hitte, onvermoeid ten uitvoer legden. Met Romeinse!» gladiatoren-spelen, wa genrennen, slaven-verslindende leeuwen, voorts met rennende paarden, bereden door fiksche jocky's, vingen zij aan. Vervolgens vertoonden zij den eersten passagierstrein, die in Engeland gereden heeft, en een mo derne gestroomlijnde trein, om, na nog een reeks voorbeelden te hebben vertoond van pionieren enz., te eindigen met een geweldig circus-pTogramma, dat stormen van gelach van de tribunes deed opstijgen. De Fransche gezant, baron de Vitrolles, v. as des middags op de thee genoodigd van den „Eclaireur Unioniste Francais", waarna hij het Fransche kamp bezocht. Ook de Ne- derlandsche gezant te Parijs, jhr. Loudon, heeft een bezoek aan het Fransche kamp ge bracht. Het theater een evenement. Het bezoek aan de theatertent was Zater dagmiddag, ondanks de warmte, al even groot als andere dagen, en de schouwburg- lustigen hadden nog niet zoo heel erg on gelijk. Het was er in de schaduw lang niet zoo heet en er trok van tijd tot tijd tusschen de lichtelijk heen en weer waaiende tent doeken een koeltje, dat een heerlijke ver ademing vormde. Het wereldtheater heeft Zaterdagavond zijn poorten gesloten met een voorstelling, waarin tot groote voldoening van de aan wezigen prins Gustaaf Adolf en Bernadotte op het tooneel verschenen en het woord richtten tot het publiek voor een toelichting der padvindersidealen. Dat wereldtheater is een geweldig succes geworden op deze jamboree. Er werden dagelijks drie voorstellingen gegeven en herhaaldelijk moesten menschen worden ge weigerd wegens plaatsgebrek. Vol is het regelmatig geweest. Natuurlijk is het ver toonde allemaal werk van padvinders en ziet men er geen volleerde artisten. Men zou het anders vaak niet zeggen. Ziet de Schotten met hun wapperende rokjes op de tonen van den doedelzak hun dansen uit voeren, de armen kandelabersgewijs ge heven, licht, rhythmisch en tegelijk forsch en mannelijk. Hoort den Stiermarker jode len, terwyl hij zichzelf frisch tintelend op den guitaar begeleidt. En ziet de Britsch- Indiërs met hun magnifieke dansen, de Lit- tauers met hun eeuwenoude, primitieve en melancholieke boerenfluiten, de Mexicanen met hun weemoedige volksliedjes (Waarom ben je van me weggegaan, nu zit ik hier te weenen. Veel liever had ik gezien, dat je op eens gestorven was), de Japanneezen, de Australiërs, de Polen en Hongaren, allen met hun nationale nummers, te veel om op te noemen en zoo aardig, zoo treffend, zoo indrukwekkend soms, dat het ons niet zou verwonderen, wanneer velen in de theater tent blijvende herinneringen aan de jam boree zullen blijken te hebben opgedaan. Het laatste kampvuur. Het laatste kampvuur was een geweldig succes en werd aanschouwd door niet min der dan naar schatting dertigduizend men schen. De Schotten lieten hun doedelzak ken hooren, de Zwitsers jodelden, de Sia- meezen dansten en de Egyptenaren gaven een bewijs van hun zangkunst. Het geheel werd besloten door Engel- schen met een harmonica-orkest en een tooneelstukje, „De prinses en de kat". En nu dan het einde nadert, beginnen reeds enkele groepen aanstalten te maken voor het vertrek. De Estlanders openden de rij der scheidenden en vertrokken reeds Zaterdag. De zeeverkenners. We hebben Zaterdag in den vroegen och tend den langen tocht ondernomen naar het waterkamp van de zeeverkenners in de ringvaart. Het was de groote dag voor de zeeverkenners, die, na een schitterend ge slaagd kampvuur van Vrijdagavond, bezit zouden nemen van de Kaag. Het was een drukte van belang en alle booten waren voor dit gebeuren extra op getuigd en tal van vlaggen en wimpels gaven een kleurigen en f eestelij ken aanblik. Onder groote belangstelling van de omwo nenden wendden de vele booten, waarbij zich tal van kano's aansloten, den boeg naai de Kaag, waar een groote demonstratie het hoogtepunt voor het zeeverkennerskamp zou worden. De uittocht werd besloten met de statige uitvaart van de Prinses Juliana, het vlaggeschip van den leider van het kamp, den heer Mante, op welk schip tal van genoodigden den tocht medemaakten onder de vroolijke tonen van het Hongaar se!» muziekkorps. Omstreeks half tien werden de trossen gevierd en vertrok de bonte waterkara vaan. Voorop ging een politieboot en dan volgden de booten van de meeste uiteen- loopende types volgeladen met zeeverken ners. In het begin van de vaart was het rustig op het water, al zorgden de jeugdige sche pelingen er wel voor, dat het niet te rustig werl. Op de groote schepen speelden muziek corpsen, afgewisseld door vreugdevolle yells. Naarmate men dichter bij de plassen kwam, nam de drukte toe en voor de Kaag- societeit was het zelfs een kluwen van boo ten van allerlei soort, waartusschen de rijk- bewimpelde jamboree-vaartuigen voeren. Plechtig klonk het Wilhelmus over het water, gevolgd door de zooveelste uitvoe ring van het jamboree-lied. Na de ontscheping krioelde het van de menschen in den tuin en in de zalen van de Kaag-societeit. In een gereserveerd zaaltje vereenigde de heer Mante zijn gasten aan een koffiemaal tijd, waarbij hartelijke woorden gesproken werden door staatsraad Rambonnet en den burgemeester van Warmond. Het was intusschen zeer warm geworden. Op het water bracht een zacht windje eeni- ge verkoeling, maar aan land was het blad stil. Voor de spelen begonnen, werd door een luidspreker aangekondigd, dat de chief- scout in aantocht was. Deze tijding werd door langdurige en ovationeele yells uit hon derden kelen begroet. Even later kwam een motorbootje in zicht, waarin de chief-scout met lady Baden Powell en hun dochter, alsmede enkele an dere gasten zich bevonden. Toen het bootje aan den wal was gekomen, zette de muziek het „God save the King" in, dat met eer bied door allen werd aangehoord. Op het steigertje voor den starttoren ver welkomde de heer G. Mante den chief- scout en zijn gezelschap en vergezelde hen, tusschen een dubbele haag van zeeverken ners door, naar de voor hen gereserveerde plaatsen, waar de Nederlandsche hoofdver kenner, staatsraad Rambonnet, hen ontving. De heer Mante bood hierop aan lord Baden Powell een oorkonde aan, uit naam van alle zeeverkenners, waarin deze hun blijdschap uitdrukken, dat de chief-scout in hun midden verkeerde. Hierna namen de demonstraties een aan vang, bestaande uit een kano-estafette, tobben-varen en een hinderniswedstrijd voor kano's. Tegen half vijf eindigden de demonstra ties voor de Kaagsocieteit en nadat de chief-scout de prijzen had uitgereikt en zich had ingescheept, vertrok de> stoet van zee verkenners en gasten van den hoofdkwar tierscommissaris den heer G. Mante, om naar Bennebroek terug te keeren. Met het jamboreelied en enkele daveren de yells namen de padvinders afscheid van het publiek op den wal en geëscorteerd door talrijke particuliere motorbootjes werd naar de Ringvaart koers gezet. Ook op de terugvaart was de stemming opperbest, al was zij minder uitbundig dan bij de heenvaart. Vermoeidheid speelde na tuurlijk een rol en de muzikanten aan boord van de groote schepen, blazens- en schreeu- wensmoe, hielden lange pauzes. Tegen 7 uur kwamen de tenten van de aan de Ringvaart kampeerende zeeverken ners in het zicht en kort daarop gingen de schepen voor anker. Poolsche middag op Ypenburg. De Poolsche padvinderij kent anders dan de onze ook „luchtverkenners". Het zijn kranige kerels, die het ook in de zweef- vliegsport een heel eind gebracht hebben. Dit heeft men Zondagmiddag op het vlieg veld Ypenburg kunnen zien. Eenige Pool sche jamboree-bewoners hebben gedurende een uur aan het Nederlandsche publiek hun vaardigheid in de vliegsport gedemon streerd. Het begon met het „voorvliegen" van de ranke R.W.D. 13, een motorvlieg tuig. Later verscheen ook de R.W.D. 8 in de lucht en werden twee zweefvliegtoestellen medegesleept. Er waren heel wat bezoekers op Ypenburg en velen van hen hadden nog nimmer zoo'n sleep gezien. Toen de sleep los ging, is een der toestellen snel gedaald. Het andere, geel geschilderd, met platte vleugels, bleef langen tijd in de lucht en bleek zeer geschikt voor kunstvliegen. De kranige verkenner voerde althans allerlei manipulaties uit en de eene looping volgde op de andere. Dit kunstvliegen met een zweeftoestel is veel moeilijker dan met een motorvliegtuig, omdat het eerste de kracht van het optrekken mist. Het publiek volgde deze interessante demonstratie met groote belangstelling en heeft den Pool, toen hij op aarde was teruggekeerd, hartelijk toege wuifd. Voorts waren er oefeningen met vlieg tuigmodellen en gaf de nationale lucht vaartschool nog eenige nummers te zien. De levendigheid werd nog verhoogd door de rondvluchten met een 2-motorigen Kool hoven en door een interessante proefvlucht met een Airspeed Envoy, een toestel van Engelsch fabrikaat, maar dat hier gemon teerd is en dat een enorme snelheid bleek te kunnen ontwikkelen. Ware het weer minder dampig geweest, dan zou het in de bedoeling hebben gelegen, ook parachutespringen te demonstreeren. De vergunning was er, maar men vond het met het oog op het weer niet geraden, deze gevaarlijke demonstratie te doen doorgaan. De Poolsche padvinders hadden binnens huis een tentoonstelling van hun attributen ingericht. Zaterdag omstreeks vier uur groepten de kellners van het restaurant De Totems op het marktplein plotseling bijeen, druk ge- sticuleerende. Het publiek kwam naderbij en er ontstond eenige verwarring, hetgeen voor de politie aanleiding was het geheele restaurant te ontruimen en versterking uit Overveen te laten komen, teneinde in ieder geval te voorkomen, dat onaangenaamheden ontstonden. De kellners hadden een groot aantal grie ven, die kort opgesomd hierop neerkwamen: zij moeten zonder vergoeding zelf zorgen voor hun wasch en het stoomen van hun in dienst vervuilde kleeren; zij krijgen, ter wijl zij allen buiten Vogelenzang wonen, geen reisgeld, terwijl de accomodatie aan het buffet, waar zij de bestelde ververschin- gen komen halen, onvoldoende is. Zoo is er slechts één bierpomp, waar alle tachtig kellners moeten worden bediend Het is voor het buffet voortdurend een ontzagge lijk gedrang van kellners, die de gasten niet op tijd kunnen bedienen, zelf nerveus en vermoeid raken en herhaaldelijk gasten zien vertrekken, zonder dat zij iets hebben gebruikt, hetgeen voor hen verlies betee- kent. Daar komt het volgende bij: er schij nen gevallen te zijn voorgekomen, waarin door een enkelen kellner onjuiste prijzen in rekening zijn gebracht. De kellners zelf wijten dit aan fouten in de prijslijst, het publiek echter heeft geklaagd, kortom er is ernstige critiek op de kellners uitgeoefend. In verband hiermede had de directie van het restaurant Zaterdagmiddag groote bor den doen ophangen waarin het publiek aan geraden werd de prijslijsten te raadplegen, alvorens met de kellners af te rekenen. Het meerendeel der kellners, dat zich van bovengenoemde critiek niet bewust was, zag hierin een blamage, die voor hen de maat deed overloopen. Zij staken de koppen bij een, protesteerden, het publiek kwam toe- loopen, en, zooals hierboven gezegd, de poli tie zag hierin de kiem van mogelijke onaan genaamheden en deed de kellners en latei- op gemoedelijke wijze ook het publiek de zaal verlaten. Het conflict was ontstaan. Den kellners werd last gegeven hun toe gangskaarten voor het jamboree-terrein in te leveren en het kamp te verlaten, hetgeen zij deden. k. Doodsch en verlaten lag het geweldige restaurant, een enkele politieuniform, een padvinder, vormden de eenige mensch.'- lijke stoffage. Getracht werd althans een deel van het publiek met vrouwelijke hulp nog een maaltijd te verschaffen, maar veel schot kwam daar niet in. Enkele uren duurde de toestand zoo en toen arriveerden de bestuursleden van den Ne- derlandschen r.k. bond van hotel-, café- en restaurant-geëmployeerden St. Antonius en den Nederlandschen bond van hotel-, café- en restaurant-personeel, de heeren J. F. van Bysterveld en F. A. Claassen, die terstond de onderhandelingen met de directrice, mevr. Colnot uit Amsterdam, openden. Zij stelden als eisch een vergoeding voor de onkosten van de kellners, ten bedrage van 2,50 per dag, met terugwerkende kracht voor den geheelen duur van de jamboree. De directie bood daartegenover een vergoe ding van 10 in het geheel. Werd dit aan bod niet aanvaard, dan zou het restaurant terstond gesloten worden en voor den ver deren 'uur van de jamboree gesloten blij ven. Met vrijwel algemeene stemmen aan vaardden de kellners na eenig gedelibereer tenslotte dit voorstel, zoodat dit evenement tot het verleden behoorde. Zondagmorgen hebben de kellners hun werk hervat. Padvinders als hulpkellners. Toen Zaterdagmiddag de kellners waren vertrokken, kwam het publiek al gauw weer het groote terras bezetten. Men ging zelf naar het buffet en haalde zijn bestelling op. Maar in de keuken kon men nu het werk in het geheel niet meer aan. Een aantal voortrekkers, dat toevallig vrij-af was, stak eveneens de handen uit de mouw en spoedig fungeerde een tiental pad vinders reeds als kellner. Ondertusschen v&rden de limonadewin keltjes op het marktterrein bestormd en deze maakten reuzenzaken. Het restaurant is feitelijk den geheelen avond gesloten gebleven. Weliswaar konden de bezoekers buiten op terras plaats nemen en bestellingen opgeven, maar of men deze ook kreeg was natuurlijk zeer de vraag. De ingang tot het gebouw zelf was afge sloten, zoodat men ook met meer, zooals in den laten namiddag, het bestelde zelf kon gaan halen. En de weinige kellners die aan het werk waren gebleven, konden het lang niet af Dat het terras toch nog vol zat, was te danken aan de limonade-winkeliers op het marktterrein, die hun omzet plotseling sterk zagen stijgen- Jamboree en middenstand. In verband met berichten over het optre den van sommige caféhouders en winke lier, die bezoekers en deelnemers van de jamboree buitensporige pryzen zouden heb- ben berekend, heeft de Koninklijke Neder landsche Middenstandsbond zich tot de jamboree-commissie gewend met het ver zoek deze klachten, indien gewenscht, ter verdere behandeling in zijn handen te stel- 16Genoemde bond is namelijk gaarne bereid om, indien de feiten vaststaan, de betrok kenen op het onjuiste van hun houding wijzen en eventueel verdere maatregelen te nemen, aangezien men het van groot be lang acht, dat binnen- en buitenlandsche bezoekers van de jamboree ook van den Nederlandschen middenstand een gunstigen indruk mee naar huis nemen. Godsdienstsamenkomsten. Na een drukkend warmen nacht, die niet de zoo gehoopte verademing van de tropi sche hitte van Zaterdag schonk, brak gister morgen de laatste Zondag dezer jamboree aan, een dag van rust voor de padvinders. Geen demonstraties mee, geen opmarschen, geen theater. Des morgens te tien uur kwamen de ka tholieke padvinders wederom bijeen op het kerkterrein ter bijwoning van de plechtige hoogmis, opgedragen door den voorzitter van de interdiocesane jeugdcommissie, rec tor de Groot uit Amersfoort. Met uitzon dering van de wisselende gezangen zongen de duizenden padvinders een Gregoriaan se!» mis onder leiding hunner geestelijken. Het geheele Britsche contingent woonde een godsdienstoefening bij, onder leiding van den bisschop van Jarrow. De chief- scout van Engeland, lord Somers, las uit den bijbel voor. De hoofdaalmoezenier van Nederland, de heer Ramselaar, heeft namens de katholieke padvinders nog een in het Fransch gesteld telegram aan den paus gezonden, dat luidt: „Duizenden katholieke verkenners en drie honderd aalmoezeniers, bijeen op de jam boree in Nederland, zenden den H. Vader de groeten der geestdriftige padvinders en smeeken zijn apostolischen zegen af". De paus heeft hierop geantwoord met een telegram van den volgenden inhoud: „Zeer gevoelig voor de huldebetuigingen van de verkenners en de talrijke aalmoezeniers, die op de jamboree vereenigd zijn, zegt de H. Vader dank voor hun vurige getuigenis van kinderlijke aanhankelijkheid en smeekt voor hen allen en hun families, terwijl hij hen in het diepst van zijn hart zegent, de uitstorting af van de beste goddelijke gunstbewijzen". Het publiek verschijnt weer in dichte drommen. Het is Zondag en een sfeer van ingetogen kalmte hangt den geheelen morgen over het kamp. Hierin kwam echter wel eenige ver andering. toln de poorten voor het publiek werden geopend. De geweldige belangstel ling, die de geheele week reeds voor de pad vinders van Vogelenzang betoond was, bleek met in het minst verflauwd te zijn. Zelfs de ongewone warmte, welke den ge heelen morgen aanhield, zelfs het even dreigend samenpakken van een looden wolkenlaag kon niet verhinderen, dat het weer een topdag is geworden voor de jam boree. Officieele cijfers zijn nog niet op gemaakt, maar er kan niet aan getwijfeld worden, of de aandrang van menschen is gister even groot, zoo niet nog grooter ge worden dan Woensdag j.1., toen honderd duizend bezoekers kaartjes hebben gekocht aan de loketten, zonder nog de met speciale spoorwegkaartjes gekomen gasten jnee te rekenen. Zonder ophouden reden de extra- treinen aan, ononderbroken golfden de men- schenmassa's de Beukenlaan door naar de kampen en tot laat in den middag verdrong zich een ongeduldige file voor den hoofd ingang. Rondom de verschillende subkam pen stonden in rijen de bezoekers te kijken naar het leven in en om de tenten, langs de hoofdpalen trokken zy op naar verder af gelegen contingenten, geen hoekje van de linnen stad bleef onbekeken. Gelukkig zette tegen half één een frissche zeebries in, die lustig de honderden vlag gen boven de tenten deed wapperen. De stofwolken verdwenen en, terwyl de zon alles op zijn best bleef doen uitkomen, streek er een heerlijke koelte over de zan dige vlakte, een waar geschenk voor de drommen Zondagsgangers, die thans zon der bezwaar de groote afstanden konden af leggen. - Verschillende tea's aangeboden. Verschillende contingenten hébben of ficieele tea's aangeboden, o.a. de Poolsche, de Hongaarsche en de IJslandsche. Op de tea van de Poolsche padvinders waren verschenen de Apostolische internun tius, mgr. Paolo Giobbe, de Poolsche ge zant, de heer Babinski met zijn dochter en de dochter van den chief-scout. Het was er uiterst gezellig, de Poolsche jongens maakten met hun corps vroolijke muziek, waarbij het speciaal ingestudeerde „Piet Hein" uitbundig succes oogstte. Voorts speelden zij Poolsche liederen en lieten zij nationale dansen zien die van een aanste kelijke opgewektheid waren, zoodat de dochter van den Poolschen gezant niet kon nalaten, zich bij eenige dansen aan te slui ten. Verscheidene leiders van andere kam pen waren eveneens verschenen. De Hongaren hadden hun tea voorname lijk aangericht ter eere van het comité, dat in 1920 zorg gedragen heeft voor de Hon gaarsche kinderen, die toen hier te lande gastvrijheid genoten, waarvan de herinne ring nog op ontroerende wijze bij de Hon garen leeft. Ook hier waren tal van autori- teiten aanwezig. De geheel uit padvinders bestaande band speelde Hongaarsche mu ziek en zigeunerliederen, op zoo'n voortref, felijke wijze, dat menig beroepsorkest er jaloersch van zou kunnen worden. Er werd thee geschonken in koppen van enorme af metingen, welker omvang slechts overtrof fen werd door de beminnelijke en natuur lijke hoffelijkheid der Hongaren. (Tusschen twee haakjes, die Hongaren hebben op de jamboree een pracht kampement ingericht met eenvoudige middelen, maar zoo model verzorgd, dat hier zelfs de schepste criticus niets zou kunnen aanmerken). Ook de Hongaarsche jongens hadden hun tijdens de jamboree gemaakte vriendjes op de thee uitgenoodigd. Den geheelen morgen hadden zij er hard voor gewerkt, overal hadden zij geïnformeerd, wat de verschil lende landen nu eigenlijk wel smakelijk vonden en toen de theetijd dan eindelijk aangebroken was, hadden zij op lange lage uit planken saamgeflanste tafels allerkeu rigst vruchten en versnaperingen voor hun makkertjes uit andere landen uitgestald. We weten niet, waar 't het gezelligst was, by de „grooten" of bij de „kleinen", maar dat die Hongaarsche jongens een pracht- figuur hebben gemaakt op de jamboree is zeker. Bij de IJslanders was een klein gezelschap op intieme wijze bijeen gekomen, o.m. eenige personen, die betrokken zijn geweest bij het internationale Pool jaar. De tea der IJslanders bracht koffie voor de gasten en broodjes, waarbij, alleraardigst gezongen IJslandsche liedjes. Ook werd het IJs landsche worstelen vertoond. Toen de doch ter van den chief ook even bij de IJslan ders kwam aanwippen, waren de jongens zoo blij,dat zij nogmaals een reeks IJsland sche liedjes aanhieven en wederom hun be hendigheid in het worstelen lieten zien, waarna zij de ontvangst besloten met het zingen van het Wilhelmus. In een tent had den zij een kleine IJslandsche tentoonstel ling ingericht met IJslandsche mineralen, schapenpelsen e.d. NIET SCHULDIG AAN DEVIEZENSMOKKELARIJ. Mevr. v. d. R. na drie maanden voorarrest op vrije voeten gesteld. Ongeveer drie maanden geleden is aan de grens te Wyler bij Nijmegen aangehou den een der groote autobussen van de Reisonderneming v. d. R. te Grave. Eenige chauffeurs der onderneming, die in den wagen zaten, werden aangehouden, even als de vrouw van v. d. P De chauffeurs werden spoedig op vrye voeten gesteld, doch mevr. R. werd in voorarrest gehou den, onder verdenking motoronderdeelen, welke in Duitschland waren vervaardigd, te hebben ingevoerd, zonder bij de betaling aan de clearingvoorschriften te hebben voldaan, terwyl zij tevens verdacht werd van deviezen smokkelarij. Naar wij thans vernemen is mevr. v. d. R op vrije voeten gesteld op grond van het feit dat ontduiking van de clearingvoor schriften niet van dien aard is, dat langer voorarrest noodzakelijk moet worden ge acht. Bovendien bleek zv niet direct schul dig te zijn aan deviezensmokkelarjj. Een gezond lichaam; een gezonde geest! Twee levenseischen. H. L. O.-diplomal ÏÖSÏ i 1 i 1 'w (Ji rjk 129. Op de thans donkere gang krioelden de kabouters doorheen in hun hansopjes. Alleen het maantje scheen naar binnen en gaf licht genoeg, dat Anneke alles kon onderscheiden. Een paar kabouters hielden een groot laken aan de uiteinden vast, en de anderen renden één kabouter achterna. waar de iacht on ^eek, zag ze dat de kabouter waar de jacht op werd gemaakt Flipje was Weeteraag holde voorop. Die wilde fJ was' wee*8raa« Anneke had een fijn plek?e °P of lette op haar en Zy zag alkï

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6