fllcmaria Victrix I Blauw Wit I ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937 Guthrie doodelijk verongelukt. Tijdens het rijden om den grooten prijs van Duitsch- land. SPORT EN WEDSTRIJDEN Motoren. Op één ronde: 4. Herz (D. K. W.) 2 u. 36 min. 23.3 sec. Met drie ronden achterstand: 5. Knees (N. S. U.) 2 uur 36 min. 47.7 s. Met vier ronden ach terstand: 6. Ruehrschneck (Norton) 2 uur 36 min. 48 sec. 7. Faistenhammer (Rudge). 27 deelnemers gestart, 9 aan de finish. Zwaar verlies. Niet minder dan 120.000 toeschou wers woonden gister de races bij om den grooten prijs van Duitschland, welke wedstrijden op het bekende circuit van Hohenstein-Ernstal plaats vonden. Helaas deed zich tijdens deze wed strijden een ernstig ongeval voor, waarvan de bekende Engelsche renner James Guthrie het slachtoffer werd. Guthrie had in de zware klasse na vijf ronde de leiding genomen en het Scheen een zeer gemakkelijke over winning voor den ook in Nederland zoo bekenden Nortonrijder te zullen wor den. In de laatste ronde, de 40ste, kwam hg op onverwachte wijze met zijn machine te vallen. Zwaar gewond werd Guthrie opgenomen en naar het zie kenhuis te Hohenstein-Ernstal over gebracht. Een voorloopig onderzoek, direct na den val ingesteld, had uitgewezen, dat tijn verwondingen geen levensgevaar lijk karakter droegen. In het ziekenhuis echter werd vast gesteld, dat Guthrie een zwaren sche delbreuk had opgeloopen, aan de gevolgen waarvan hij nog in den loop van gis teravond is overleden. Zijn carrière. Guthrie is een van de meest beroemde motorrenners van Europa geweest. Ook in Nederland was Guthrie een zeer geziene figuur en de laatste jaren ontbrak hij nimmer op de T. T.-races te Assen. In 1935 en in 1936 won hij met Norton den grooten prijs van Nederland in de zware klasse. Dit jaar ontspon zich op het circuit van Drente een felle strijd tusschen B. M. W. met Gall en Ley en Guthrie, die de Engelsche suprematie tegenover de Duitsche merken moest hoog houden. Het is bekend, dat Guthrie ongeveer op de helft van de race den strijd staakte en naar zijn stal reed. Zijn machine had het geweldige tempo niet kunnen volhouden. En thans is Guthrie zelf het slachtoffer geworden. Waarschijnlijk is zijn motor vastgeloopen, waardoor de valpartij plaats vond. Met Guthrie is niet alleen een van de meest beroemde, maar ook een van de meest sympathieke renners van Europa heenge gaan. Na den val van Guthrie had de wedstrijd weinig meer om het lijf. Gall werd de winnaar en vestigde een nieuw circuit recor.d. Ook in de kleine klasse en in de klasse der 350 cc-motoren werden nieuwe klasse-records gemaakt. De uitslagen waren: 250 cc-klasse 35 ronden 301 K.M. 1. W. Kluge (D. K. W.) 28 uur 29 min. 30 sec. uursnelheid 121.6 K.M. nieuw klas serecord. 2. Omoboni Tonni (Italië) met Guzzi 2 uur 30 min. 11.1 sec. 121.2 K.M. 3. Sandri met Guzzi, 2 uur 31 min. 5 sec. 120.4 K.M. Met 1 ronde achterstand: 4. Winkler (D K. W.) 5. Ginger Wood (Engeland) op Excelsior. In totaal startten in deze klasse 26 deel nemers. Veertien arriveerden aan de finish. 350 cc-klasse 40 ronden 344 K.M. 1. Daniell (Engeland) op Norton 2 uur 47 min. 52.3 sec. gem. uursnelheid 123.9 K.M. nieuw klasserecord. 2. White (Engeland) met Norton 2 uur 47 min. 53.3 sec. 123.8 K.M. 3. Fleischman met N. S. U. 2 uur 51 min. f.2 sec. 121.5 K.M. Met 1 ronde achterstand: 4. Mellors (Engeland) met Volecette. 5. Richnow met Rudge. 6. Thomas (Engeland) met Velocette. 31 deelnemers zijn gestart, 18 kwamen aan de finish. 500 cc-klasse 40 ronden 344 K.M. 1. Gall (met B. M. W.) 2 uur 33 min. 44 sec., gem. 133.4 K.M. nieuw circuitrecord. 2. Mansfeld met D. K. W. 2 uur 38 min. 20.2 sec. 131.3 K.M. 3. Bodmer (D. K. W.) 2 uur 38 min. 21.1 seo. DINSDAGAVOND 7 nar: Tribune 40 cents. Staanplaatsen 25 cents. Voetbal ALCMARIA EN BIJLSMA. Alcmaria heeft in den voorzomer af scheid genomen van Douwe Bijlsma, den achterspeler, die met Koning een hecht backstel vormde. Bijlsma had overschrijving aangevraagd naar Volewijckers en zou niet meer de rood-witte kleuren' verdedigen. Maar ziet, nog voor het strijden is be gonnen, kan Alcmaria een verloren ge- waanden zoon opnieuw begroeten: Bijlsma is teruggekeerd en morgenavond reeds zal hij zijn oude plaats weer innemen im den wedstrijd tegen Blauw Wit. Welkom Bijlsma! Welkom temidden van je oude vrienden bij Alcmaria, bij geheel Alkmaar! Visschen. WEDSTRIJD „VISCHLUST". Begunstigd door prachtig zomerweer, hield bovengenoemde vereeniging te War- menhuizen Zondagmorgen haar derden wedstrijd in het water rondom de Kerk- meer. Aan dezen wedstrijd namen 21 leden deel. Het was een morgen vol sensatie, want nog nimmer is op een wedstrijd zooveel zeelt gevangen als nu, n.L 17 stuks. Er waren exemplaren bij van ongeveer 1 K.G. In totaal zijn 135 baarzen gevangen en de uitslag luidde als volgt: L D. de Vries, grootste baars, 25.5 c.M. 2. R. den Das 19 stuks; 3. J. Zon 14 stuks; 4. J. Barsingerhorn 13 stuks; 5. P. Vergay 12 stuks; 6. P. Rempt 12 stuks, na loting; 7. A. Nicolai 7 stuks; A. den Das 7 stuks, H. Slikker 7 stuks, na loting; Jac. Speet 6 stuks. Paarden. KORTEBAANDRAVERIJEN TE STOP.IPETOREN. De uitslag van de te Stompetoren gehou den harddraverij was: 1. Othelha, eigenaar S. Kuiper, berijder Jan van Leeuwen; 2. Uilenspiegel, eig. G. K. Hart, berijder F. Broers; 3. Loblied, eig. en berijder A. Kersbergen. In een geestig speechje dankte de voor zitter, de heer Jb. Posch, B. en W. van Oter- leek en het polderbestuur voor de mede werking en deelde mede, dat het prijswin nende paard gefokt was door den Alk- maarschen paardenliefhebber Jac. Plevier, DRAVERIJEN TE HEERENVEEN. Zondag werden te Heerenveen de Neder- landsche kampioensdraverijen over 800 ge houden. De uitslagen luidden: Kampioensdraverij: 1. Mc. Gregor (780 meter) eig. K. Makken, 1 min. 6 sec.; 2. Windekind (760 meter) eig. P. Kramer. B.-draverij: 1. Xiphias (760 meter) eig. J. van Twisk, tijd 1 min. 5 sec.; 2. Anlezy (770 meter) eig. P. J. Knor. C.-draverij: 1. Akron B. (720 meter) eig. stal Gruno, 1 min. 5)4 sec.; 2. Windekind (760 meter) eig. P. Kramer. Zeilen. WATERSPORT TE UITGEEST. De zeil- en watersportvereeniging Uit geest hield Zondag haar derden en tevens laatsten onderlingen wedstrijd om het clubkampioenschap. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: Klasse 6 M. B.M. klasse C., Ie race: 1. Jb. Vermolen 1.20.28 uur; 2. G. Wil- lemse, 1.20.48 uur. 2de race: 1. Jb. Vermolen, 1.20.03 uur; 2. G. Willemse, 1.21.19 uur; 3. Jb. Meijer, 1.22.53 uur. Clubkampioen Jb. Vermolen met 29 p. Klasse B.M. klasse C. 1. J. Slecht, 1.28.12 uur; 2. K. Krijgs man, 1.29.31 uur. Clubkampioen K. Krijgsman met 29 p. Klasse B. M. klasse B.: 1. Jb. Krom, 1.27.15 uur; 2. Jb. Smits, 1.28.15 uur; 3. W. Vleesman, 1.28.32 uur; C. Starreveld, 1.29.02 uur. Clubkampioen W. Vleesman met 27 p. Klasse Gemengde klasse A.: 1. A. Starreveld, 1.24.17 uur; 2. B. Hos, 1.25.40 uur; 3. J. Zonjee, 1.36.20 uur; 4. G. Heijmans, 1.44.40 uur; 5. D. de Groot, 1.15.— uur. Clubkampioen B. Hos met 19 punten. Klasse 6 M. B. M. klasse B.: 1. B. Jongejans, 1.17.45 uur; 2. J. van Leeuwen, 1.20.15 uur; 3. J. S. de Vries, 1.21.05 uur; 4. Deutekom, 1.23.39 uur. Clubkampioen J. van Leeuwen met 28 p. Klasse 6 M. B. 1*1. klasse A.: 1. N. Starreveld, 1.18.37 uur; 2. R. Zaad- n oord ijk 1.18.44 uur. Clubkampioen N. Starreveld met 29 p. Schaken HET LANDENTORNOOI TE STOCKHOLM. Zal Nederland van Hongarije winnen? Zaterdag werd de elfde ronde gespeeld, waarbij Nederland tegen de Hongaarsche ploeg uitkwam. De partij EuweLilienthal werd afgebroken, doch Euwe, die met wit speelt, staat op winst. Landau bereikte met zwart remise tegen Szabo, doch Prins ver loor weer, nu tegen Steiner. Van Scheltinga, met zwart spelend, heeft een uitstekende stelling tegen Vajda en er bestaat goede kans dat hij de partij nog uit 't vuur zal sleepen. In dat geval zou Nederland nog met 2)4— 1de ontmoeting winnen. Doch een pun- ten-verdeeling, 22, is in ieder geval zeer wel mogelijk. De belangrijke ontmoeting tusschen Polen en Amerika werd eveneens niet beëindigd. De Amerikanen leidden met 1 winstpunt, drie partijen moesten worden afgebroken. Op dezen dag konden ook de afgebroken ontmoetingen uit de tiende ronde beëindigd worden. Amerika won met 31 van Tsje- choslowakije, terwijl Polen een verdienste lijk resultaat behaalde door met 2 y,1 over de sterke Argentijnen te zegevieren. Het gaat er meer en meer naar uitzien, dat de Amerikanen tenslotte toch de beste ploeg hebben, met Polen, Estland, Hongarije, Ne derland en Argentinië als ernstigste concur renten. De resultaten der elfde ronde waren: Nederland—Hongarije )4—1% plus 2 afge broken partijen; TsjechoslowakijeFinland 21 plus 1 afgebroken partij; PolenAme rika 01 plus 3 afgebroken partijen; Dene markenArgentinië 13; LetlandJoego slavië y,2)4 plus I afgebroken partij; Est landNoorwegen 20 plus 2 afgebroken partijen; Engeland—Zweden 1)421/21; Italië Litauen 03 plus 1 afgebroken partij; IJs landSchotland 1%)4 plus 2 afgebroken partijen; BelgiëRoemenië 40. Nederland leidt met 21 tegen Argentinië. In de 12e ronde kwam Nederland uit te gen Argentinië. Euwe won met zwart spe lend van Piazzini, terwijl de partij Landau- Grau afgebroken werd in een stelling, waar in onze landgenoot beter staat. Van Scheltin gaGuimard werd remise, terwijl de Groot met wit uitkomend het tegen Pleci ook niet verder dan tot remise bracht. Nederland leidt dus met 2—1 en heeft opnieuw een goede kans deze ontmoeting te winnen. De Ver. Staten wonnen met 40 van De nemarken, waardoor de voorsprong der Amerikanen nog vergroot werd. Ook Est land en Polen houden de race goed bij, even als Hongarije. De resultaten van de twaalfde ronde waren: LitauenIJsland K1)4 plus 2 afgebro ken partijen; ZwedenItalië 21 plus 1 af gebroken partij; NoorwegenEngeland 2plus 1 afgebroken partij; Joegoslavië Estland 13; HongarijeLetland 2 )4J4 plus 1 afgebroken partij; ArgentiniëNeder land 12 plus 1 afgebroken partij; Amerika Denemarken 40; FinlandPolen 1 )4 21/,; BelgiëTsjechosowakije 03 plus 1 af gebroken partij; RoemeniëSchotland 04. De stand na de 12e ronde luidt: 1. Amerika 35)4 plus 3 afgebroken par tijen; 2. Estland 32 plus 4 afgebroken par tijen; 3. Polen 32 plus 3 afgebroken par tijen; 4. Hongarije 30)4 plus 5 afgebroken partijen; 5. Tsjechoslowakije 30 plus 2 afge broken partijen; 6. Nederland 29)4 Plus 3 afgebroken partijen; 7. Argentinië 291/, plus 1 afgebroken partij; 8. Engeland 25)4 plus 1 afgebroken partij; 9. Joegoslavië 25 plus 1 afgebroken partij; 10. Litauen 24 plus 3 af gebroken partijen. (AM.) 1 min. 18.4 sec.; 2. Mej. Malcorps (B.Z.Z., Zwolle) 1 min. 23.8 sec. 100 meter schoolslag dames: 1 Jopie Waal- berg (A.D.Z.) 1 min. 24.8 sec.; 2. mej. Bar- tels (Neptunus, Zutphen) 1 min. 39.4 sec. 100 meer schoolslag heeren: 1. A. G. Smit (A.Z.C. '82, Arnhem) 1 min. 21.4 see.; 2. G. Kinkel (Weusthag) 1 min. 28 sec. Zwemmen NIEUW WERELDRECORD VAN CARTONNET. De bekende Fransche schoolslagzwemmer Jacques Cartonnet verbeterde het wereldre cord 100 meter schoolslag door dezen afstand af te leggen in den tijd van 1 minuut 9.8 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van John Higgins (V.S.) met een tijd van 1 mi nuut 10 sec., gevestigd op 4 Maart van het vorig jaar te New-Haven. Het Europeesche record stond op naam van Cartonnet zelf met een tijd van 1 mi nuut 10.6 sec., gevestigd op 6 April van dit jaar te Parijs. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE WINTERSWIJK. Overwinningenreeks voor de A.D.Z. In het strandbad te Winterswijk werden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Winterswijksche Watersportvereeniging nationale zwemwedstrijden gehouden. Een sterke damesploeg van de A.D.Z. nam aan deze wedstrijden deeL Ali Stijl won de 100 meter borstcrawl Nida Senff de 100 meter rugslag, Jopie Waalberg zegevierde in den zeer goeden tijd van 1 minuut 24.4 sec. op het school slagnummer. Scheffer had bij de heeren, zoowel op de borstcrawl als in het rugslagnummer over 100 meter geen concurrentie van beteeke- nis. Hij won over beide afstanden zeer ge makkelijk. Nida Senff bleef overigens slechts 2 seconden boven den tijd van Schef fer op de 100 meter rugslag. De voornaamste uitslagen waren: 100 meter borstcrawl: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 2.6 sec.; 2. H. W. van Leer- sum (U.Z.C. 1 min. 10 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Ali Stijl (A.D.Z.) 1 min. 10.8 sec., 2. Nida Senff (A. D.Z.) 1 min. 11.6 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 16.2 sec. 100 meter rugslag dames; 1 Nida Senff Wielrennen. RICHTER DUITSCH SPRINTKAMPIOEN. Het Duitsch sprintkampioenschap voor professionals werd gewonnen door Richter, die Merkens in de finale in drie ritten sloeg. De resultaten der ritten in de finale waren: le rit: 1. Richter 12 sec., 2. Markens wiel lengte; 2e rit: 1. Merkens 12,8 sec., 2. Richter banddikte; 3e rit: 1. Richter 14,9 sec., 2. Merkens banddikte. Richter heeft thans voor de vijfde achter eenvolgende maal den titel behaald. ALKMAARSCHE RENNERS KV ACTIE Successen in de Ronde van den Helder. Zaterdagmiddag had te Huisduinen voor de tweede keer de Ronde van den Helder plaats, die door buitengewoon fraai en warm zomerweer begunstigd werd. Hoewel de deelname niet zoo groot was als men over 't algemeen gewend is bij wegwed strijden, was de kwaliteit der renners uit stekend en ook de sportieve prestaties mochten er zijn. Het korte traject was natuurlijk oorzaak, dat bij dezen wedstrijd ronden uitgeloopen werden hetgeen den wedstrijd niet over zichtelijker maakte. Bij de amateurs en onafhankelijken was Demmenie ongetwijfeld de sterkste en ze ker de meest groote tacticus. Met Anneese heeft hij een harden strijd geleverd om de twee eerste plaatsen. En dan was er Dirk Veld, de Alcmariaan. Hij wist, toen Jan Groot met twee anderen was weggevlucht alleen dit drietal in te ha len en toen meteen door te gaan, zoodat hij al spoedig een ronde voor lag. Ook Groot nam een ronde en reed dus een kans rijken wedstrijd. En zoo was ook Kui per een der sterkste. Zelfs wist deze een tijd lang de leiding te veroveren, maar ten slotte moest hij afzakken. Ook Groot had weer pech, daar hij 10 K.M. van 't einde zijn wiel losreed en daardoor zijn voorsprong verloor. Dirk Veld reed echter stug verder, maar tenslotte zorgden Anneese en Dem menie er voor, dat zy op het juiste moment een veilige voorsprong namen. En daardoor konden winnen. Intusschen kon Piet Evers herhaaldelijk het veld „bijtrekken" en ook hij toonde zich een sterk renner, die tenslotte de ze vende plaats veroverde. Bij de nieuwelingen domineerden de Alkmaarders. Vooraf Eenhoorn was weer in vorm en oer-sterk. Hij wist ook al een ronde voorsprong te nemen en daardoor de eerste plaats te bezetten. Bosma, de tweede Alcmariaan, was ook nu weer vechtlustig en taai volhoudend won hij denderden prijs, terwijl Kuilboer als vijfde eindigde. De uitslagen waren: Wedstrijd voor amateurs over 98 K.M.: 1. J. J. Demmenie, Rotterdam, tijd 2 uur 39 min.; 2. H. Anneese, Amsterdam, 200 me ter; 3. D. Veld, Alkmaar; 4. A. Houtzeil, Amsterdam; 5. A. Kuiper, Julianadorp; 6. A. Andriessen, Leeuwarden; 7. P. Evers, Alkmaar; 8. L. W. Berlips, N. Amstel; 9. S. Lont, Wieringen; 10. J. Groot, Alkmaar. Nieuwelingenwedstrijd over 49 K.M.: 1. Eenhoorn, Alkmaar, tijd 1 uur 19 min. 31 sec.; 2. J. de Groot, Noordwijk aan Zee, 10 meter; 3. H. Bosma, Alkmaar; 4. J. Roze- boom, Amsterdam; 5. Kuilboer, Alkmaar; 6. P. Hollander, Den Helder; 7. A. Lode- wijks, Leiden; 8. S. J. de Jong, Oude Wete ring; 9. F. Zoons, Den Helder; 10. J. H. Enzink, Hoorn. Zoons, de Heldersche nieuweling, maak te de snelste ronde van den dag. Maar hij verdeelde zijn krachten niet oordeelkundig en werd daardoor negende. Athletiek. OSENDARP EN PETIT NAAR KOPENHAGEN. Hedenavond tegen de Amerikanen. Naar wij vernemen zijn Osendarp en Petit hedenochtend met de K.L.M. naar Kopenha gen gevlogen, waar zij vanavond zullen deel nemen aan internationale wedstrijden. Petit komt op de 1500 meter uit, Osendarp op de sprintnummers. Op deze wedstrijden zullen ook aan den start verschijnen de Amerikaansche athleten, die met zooveel succes hebben deelgenomen aan de driedaagsche wedstrijden te Stock holm. Osendarp komt dus o.m. uit tegen Walker, Petit tegen San Romani. OVERWINNINGEN VOOR OSENDARP EN FANNY KOEN. Engelsch overwicht op de midden afstanden. Een incident bij de 1500 meter. Bij de internationale athletiekwedstrij- den, die Zondagmiddag in het Olym pisch Stadion zijn gehouden, is weer eens duidelijk gebleken, welk een be langrijk verschil er bestaat tusschen de Nederlandsche verrichtingen op de korte afstanden en die op de langere loopnum mers. Op de sprint de 100 en de 200 meter sloegen onze loopers een uit stekend figuur, op de 400, de 800 en de 1500 meter moesten zij, hoezeer zij ook het laatste jaar vooruitgegaan zijn, voor de buitenlandsche deelnemers de vlag strijken. En het waren steeds de Engel* schen Brown, Stothard en Wright, die de overwinning in de wacht sleepten. De tijden waren, hoewel de baan hard was, over het algemeen zeer matig. Alleen op de 1500 meter liepen zoowel de Ruyter als Petit in recordtijd, doch, zooals later zal blijken, kon hun prestatie niet als record erkend worden. Osendarp slaagde er in, revanche te ne men op den Engelschman Holmes. Nadat men op de 100 meter driemaal te vroeg ver trokken wa6, lukte het de vierde maaL Hol mes was iets sneller weg, doch spoedig was onze kampioen naast hem. Na dertig, veer tig meter wierp hij zich naar voren en de Engelschman kreeg geen gelegenheid zijn kleine achterstand in te loopen. Osendarp won in 10.6 sec. met een meter vóór Hot- mes, die met ongeveer denzelfden afstand voor Haenni, den Zwitserschen crack, bleefe, Het was wel jammer, dat de Zweed Strand* berg, die zonder eenig bericht was wegge» bleven, verstek liet gaan. Ook met hem had Osendarp immers nog een appeltje te schil len. Op de 200 meter liep Brown in plaats van Holmes, terwijl de plaatsen, opengevallen door het niet starten van Strandberg en van Beveren door H. Baumgarten en „de Haas"1 werden ingenomen. Osendarp had hier du« alleen de concurrentie van Haenni te duch ten. Hij en Brown waren het snelst weg en bij het ingaan van het rechte einde had Osendarp de leiding vóór Brown en Haenni, Toen liet de Zwitser zien, dat hij de kunst van den eindspurt verstaat: hij kwam krach* tig opzetten en liep Brown voorbij, doch Osendarp kon zijn voorsprong behouden. Hij won in 21.7 sec. De Engelschman Richardson die op de 100 meter geen rol speelde, bracht het hier niet verder dan de vierde plaats. De 400 meter werd door K. Baumgarten onoordeelkundig geloopen. Hij begon in eert tempo, dat hij blijkbaar niet kon volhouden en 80 meter voor de eindstreep was hij ge heel uitgeloopen, zoodat Buehrmann nog de derde plaats aan hem kon ontnemen. De eerste twee plaatsen waren voor den Engelschman Brown en den Franschman Keiler. Intusschen bewees Buehrmann op nieuw, dat hij in goeden vorm is. Hij Hep binnen de 51 seconden. Op het nummer 800 meter beging Bouman in de eerste ronde de fout het tempo te druk ken in plaats van er naar te streven een zoo goed mogelijken tijd te maken. Hij liep de eerste ronde aan den kop, maar na 600 me ter kwam Stothard onweerstaanbaar naar voren. Een oogenblik leek het, of Bouman de tweede plaats nog kon redden, maar die werd hem in de laatste vijftig meter door den Duitscher Schmidt ontnomen. Stothard werd eerste in den matigen tijd van 1 min. 58.8 sec. De 1500 meter was het aankijken zeker waard. Het stond vrijwel vast, dat Wright de overwinning zou behalen, maar onze bij zondere belangstelling ging uit naar de prestaties van Petit en de Ruyter, die immer» het Nederlandsch record op dezen afstand ernstig bedreigden. Na 500 meter had Wright de leiding, Petit lag toen op de tweede, de Ruyter op de vijf de plaats. In de laatste ronde kwam Stieglitz, de Duitscher, naar voren: hij ging als twee de na Wright over de eindstreep. Ook de Ruyter had zijn positie verbe terd en hij zou zeker op de laatste me ters Petit, die zijn krachten verbruikt had, voorbijgegaan zijn, als deze hem niet door een armbeweging teruggehou den had. Nu ging Petit als derde door de finish, met nauwelijks waarneem baar verschil voor de Ruyter. Reeds was door de luidspreker mede gedeeld, dat Petit het Nederlandsch re cord, dat op 4 min. 2.6 sec. staat, had gebracht op 3 min. 59.4 sec. en dat ook de tijd van de Ruyter onder de 4 minu ten lag. Doch de Ruyter protesteerde te gen het hinderen van Petit, die waar schijnlijk niet meer dan een reflexbewe ging had gemaakt. De scheidsrechter kon toen niet anders doen dan Petit dikwalificeeren, en, daar de tijd van de Ruyter niet opgenomen was, kon er van een recordverbetering geen sprake zijn. Het is wel jammer, dat het zoo geloopen is, in de eerste plaats voor de Ruyter, die zooveel geoefend heeft en nu moet zien, hoe zijn keurige verrichting 1500 meter bin nen de vier minuten nutteloos was. Hordenloop. Finlay stak op de 110 meter horden met hoofd en schouders boven de andere deel nemers uit. Hij nam de horden met een op merkelijk gemak en maakte in den eind strijd een tijd van 14.6 seconden. Brasser voor wien in zijn serie een tijd van 14.9 sec. genoteerd was, bezette de tweede plaats vóór Kaan. De Engelschman Webster was de eenige polsstokhoogspringer, die tot en met 3.80 me ter bij de eerste poging over de lat kwam. Het speerwerpen waarbij de Hongaar Mak- kay, die geen toestemming van zijn bond had gekregen, ontbrak, leverde een verras sende overwinning voor van Aarem op. Hoe wel zijn stijl nog lang niet fraai is, wierp deze athleet over de 60 meter, terwijl hij vóór Lutkeveld en van de Poll bleef. De dames. Wat Osendarp bij de heeren kon berei ken, deed Fanny Koen bij de dames: zij won de 100 en de 200 meter en dwong de Duit sche deelneemsters haar meerderheid te er kennen. Op het eerste nummer liep zij on middellijk uit. Na 60 meter kwam mej.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9