KIJKEUOPELCLOECK Weec&eticht (pANDfcfci yUMicaties ZBucqectiike Stand fuchtoaaet Onze JColoniên Spoct Jiacktèetichtea Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Verlaging van den toeslag op melk. aan onze correspondenten. NASSAU-TAX. Tel. 3545 alkmaar. Is II verbrand in de zon £J Meest zwakke wind uit Westelijke rich tingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Het mooie weer komt spoedig terug. Het kleine minimum, dat gistermorgen regen bracht in Ierland, trok recht Oost waarts en ligt thans op de Noordzee en brengt een weinig regen in ons land. Over de Britsche eilanden ligt thans weer een rug van hoogen luchtdruk en daarachter op den Oceaan weer een vlak minimum. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Zuiden breidt zich nog geleidelijk over Zuid- Europa uit. In Frankrijk en in de Alpen vielen plaatselijk onweersregens, Saentfe had 20 m.M. regen. Het mooie weer werd evenwel niet ver stoord en overal in Frankrijk is de morgen zonnig en windstil. Ook in Duitschland is het overal mooi weer, echter met plaatselijke onweers in het Oosten. In Scandinavië steeg de luchtdruk achter de wegtrekkende de pressie. Op IJsland daalden de barometers .bij de nadering van een nieuw minimum. In Engeland is de lucht zwaai bewolkt tot betrokken. Er viel geen noemenswaardige regens. Het is te verwachten, dat de storing in onze omgeving van tijdelijken aard zal zijn en dat het mooie weer spoedig zal terugkeeren, echter met meer be wolking dan de laatste dagen. LICHT OP! Voor rijwiel, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.075.03 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 11 7.10 7.34 3.44 3.58 12 1 7.46 8.07 4.20 4.33 13 8.24 8.46 4.56 5.03 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat v.m. n.m. v.m. n.m. 11 ,7.07 7.31 3.32 3.46 12 7.43 8.04 4.08 4.21 13 8.21 8.43 4.44 4.51 deze in de komende weken nogmaals nauw keurig op de hierboven aangegeven ver schijnselen letten en aangifte doen van elk geval, waarin zij meenen iets verdachts ge vonden te hebben. Deze aangifte moet ge schieden ten gemeentehuize, terwijl ook een ambtenaar van den Plantenpziektenkundi- gen Dienst gewaarschuwd kan worden. Aardappeltelers let op den Colorado kever!! Van 2,16 tot 1,88 cent per K.G. melk van 3,2 vetgehalte. Het bedrag, dat de melkveehouders voor de melk ontvangen, bestaat uit den prijs op de wereldmarkt en het daarop gegeven steunbedrag. Naarmate de prijs op de we reldmarkt stijgt, kan het steunbedrag wor den verlaagd zonder dat de inkomsten der veehouders geringer worden. Het steunbe drag werd het laatst vastgesteld- op den grondslag van een Leeuwarder boternotee- ring van ongeveer 65 ets. per K.G. Sedert ia deze noteering gestegen. Vandaar, dat de minister van economische zaken aanleiding heeft gevonden, het steunbedrag met in gang van Maandag 16 Augustus te verla gen en wel tot 1,88 cent per K.G. van 3,2 vetgehalte. Hierbij is overwogen, dat de stijging der Leeuwarder noteering met een daling van de heffing is gepaard gegaan, daar anders de boterprys voor den consument zou zijn gestegen De inkomsten van het landbouw crisisfonds loopen dientengevolge terug, hetgeen een vermindering van het steunbe drag wettigt. Voorts is in aanmerking ge nomen, dat de veehouders op het oogenblik voor het rundvee betere prijzen maken dan eenigen tijd geleden, dat de hoeveelheid melk, welke de veehouders produceeren toeneemt, hetgeen eveneens gepaard gaat met een vermeert ering van inkomsten en ten slotte, dat het gewenscht is, iedere aan leiding tot verhooging der pachtprijzen te vermijden. In de verlaging van het steunbedrag van 2,16 tot 1,88 is de verhooging van den we reld prijs van de boter slechts gedeeltelijk verdisconteerd. De minister heeft op ver schillende gronden gemeend, het steunbe drag thans niet met het volle bedrag van stijging der Leeuwarder noteering te verlagen. Op deze wijze worden te te schokken vermeden en wordt voor komen, dat het steunbedrag direct weer zou moeten worden verhoogd, indien de Leeuwarder noteering een dalende richting zou volgen. Bovendien kon op deze wijze rekening worden gehouden met de ook na de vorige vaststelling van den melktoeslag vermoedelijk nog iets gestegen productie kosten, voor zoover althans deze stijging niet door rationalisatie werd geneutrali seerd, ten slotte is hierbij ook overwogen het feit, dat het peil van de inkomsten der melkveehouders gedurende de crisis her haaldelijk relatief laag was. Wanneer een nieuwe verlaging of ver hooging van het steunbedrag ter sprake mocht komen, zal rekening worden gehou den met het feit, dat de door de stijging der Leeuwarder noteering mogelijk gewor den verlaging op de aangegeven gronden ditmaal niet geheel werd uitgeput. CHR. BOEREN- EN TTTINDERSBOND. Vergadering van het hoofdbestuur. Dezer dagen vergaderde de permanente commissie voor den tuinbouw uit het hoofdbestuur van den C. B. T. B. Ten aanzien van de berekening van de kostprijzen der verschillende tuinbouw producten was de commissie van oordeel, dat hierbij de invloed van de practische tuinbouwers te gering is. Dit klemt te meer, nu de productiekosten in den tuin bouw aanzienlijk zijn gestegen. Besloten werd aan te dringen op samenroeping der prijzencommissie. Voorts werd besloten aan den minister van economische zaken een schrijven te richten met het verzoek den overmatigen invoer van perziken uit Italië tegen te gaan en maatregelen te nemen tegen misbruik van het Hollandsche fust. Algemeen wordt gevreesd, dat de export naar Duitschland het derde kwartaal van 1937 zal lijden onder een tekort aan devie zen. Een. gedeelte van de deviezen voor het derde kwartaal is gebruikt voor het tweede. Het wordt gewenscht geacht, dat de Ne derlandsche regeering alsnog pogingen in het werk stelt om verhooging van het clearingbedrag voor het derde kwartaal te verkrijgen. Besloten werd om in dien geest een schrijven te zenden aan den mi nister van economische zaken. In de teeltregeling voor den tuinbouw voor 1938 zullen, zooals de toestand zich thans laat aanzien, geen groote verande ringen aangebracht behoeven te worden. Akkerbouw en veehouderij. Eveneens vergaderden de permanente commissies voor akkerbouw en veehouderij uit het hoofdbestuur van den C. B. T. B. De vergadering was gewijd aan een be spreking van de crisismaatregelen in de naaste toekomst. De commissies waren van oordeel dat op financieel gebied tusschen de verschillende maatregelen een nauwe samenhang moei blijven bestaan. Verbreking van dezen sa menhang zou voor verschillende producen ten-groepen nadeel beteekenen. Het Landbouwcrisisfonds zal zijn nivel- leerende werking ook in de naaste toe komst blijven behouden. Slechts een en kele uitzondering zou op dit principe gemaakt kunnen worden voor die pro ducten welke op zichzelf kunnen worden geholpen. De tarweregeling kan om verschillende redenen niet worden gemist of door een ander systeem worden vervangen. Het systeem, dat voor de overige granen in het verleden is toegepast, behoort in tact te blijven, teneinde bij evenueele prijsda ling weer in werking gesteld te kunnen worden. De regeling voor de consunrmtie-aardap- pelen kan niet worden opgeheven. Wel wordt het noodzakelijk geacht om de belanghebbenden zelf, door middel van hun organisatie, meer invloed op den gang van zaken toe te kennen en door de teeltheffing verkregen gelden uitsluitend aan te wen den of te reserveeren voor de aardappel teelt. Ten aanzien van de fabrieksaardat>pelen zal de regeering zich nog niet geheel kun nen terugtrekken. De steun voor de vlasbewerking kan niet worden opgeheven, mede in verband met het scheppen van werkgelegenheid. In verband met den lagen prijs van ver schillende peulvruchtensoorten, behoort een deugdelijke toeslagregeling te blijven bestaan. De kalverbeperkng kan nog niet worden gemist, al zal het noodig zijn om hier en daar eenige uitbreiding der toewijzing toe te staan. Hetzelfde geldt voor de biggenregeling en varkenstoewijzing. Indien de moeilijkheden bij den afzet en den te bedingen prijs van de veredelde producten naar het buitenland- niet in be- teekende mate afnemen zullen regelingen voor productie en afzet niet kunnen worden gemist. Tevens werd besloten, in overleg met de beide andere centrale landbouworganisa ties, er bij den minister van economische zaken op aan te dringen, de richtprijzen voor tarwe en erwten te verhoogen. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. De aardappel-aanvoeren worden wel eenigszins minder, doch niettemin zijn de aardappelen nog de hoofdschotel. Niet al leen de versche, doch ook de opgeslagen aardappelen geven vele handen werk. De export naar Zuid-Amerika houdt aan en deze opgeslagen aardappelen moeten alle worden doorgezocht naar event. zieken. De Schotsche muizen, de mooiste partijen, wer den verhandeld tegen prijzen van 3— 3.50 en f 3.90 per 100 K.G., de iets minder goede kwaliteit noteerde vanaf f 2.20. Grove Schotten zijn hoofdzakelijk van de hand gedaan voor prijzen boven 4. Maxi mum werd 4.40 besteed. Zaterdag waren de noteeringen voor deze sorteering iets lager en kon men van 3.603.90 maken. Blauwe eigenheimers werden nog weer goedkooper. Werd in den beginne nog van f 2.503 per 100 K.G. besteed, later gin gen ze van de hand voor 1.802.20 en een enkelen keer f 2.50. Blanke eigenheimers hadden nog steeds boven 3 per 100 K.G. Wij ontvangen den laatsten tijd herhaal delijk berichten van onze correspondenten, die niet gedateerd zijn of die minstens een dag te laat komen. Wij moeten helaas deze berichten in de prullemand werpen. Nogmaals: schrijft wanneer (op welken dag) iets gebeurd is en v e r- zendtUw bericht zoo spoe dig mogelijk. Wat vandaag gebeurt, moet morgenochtend in ons bezit zijn. Bed. Alkm. Crt. Groote ritten apeciale tarieven. kunnen maken, doch hieraan kwam deze week ook een eiride. De hoogste prijs was doorgaans niet hooger dan 2.50, terwijl er ook voor pLm. f 2 werden verkocht. Er kwamen deze week heel wat meer Duken ter markt. De prijzen van deze witvleezige aardappelen waren goed. Van 44.40 noteerden wij, terwijl Vrijdag 3.60—f 4 werd betaald. Er werden deze week weer wat goedge keurde pootaardappelen verkocht. De prijzen zijn heel dicht in de buurt van de hiervoor vastgestelde minimumprijzen Soms wilde men deze prijzen niet besteden en werden de aardappelen niet verkocht. Voor drielingen werd van 5.10—5.50 be taald en voor de grooteren 5. Koolprijzen zijn weer aanmerkelijk gedaald. De mini mumprijzen spreken tegenwoordig weer een hartig woordje mee. Ook het doordraaien komt bijna weer dagelijks in meer of min der ernstige mate voor. Verscheidene par tijen zijn weer vernietigd moeten worden, doordat er geen kooper voor was. De roode kool werd verhandeld voor prij zen van f 1f 1,60 en een enkel partijtje heele mooie voor f 1.90 per 100 K.G. De gele kool was in den aanvang nog tegen prijzen van pl.m. f 2 per 100 K.G. te plaat sen, doch hieraan kwam ook spoedig een einde en waren de prijzen meestal niet hooger dan f 1.40f 1.60, terwijl bovendien nog heel wat voor minder van de hand ging. Ook draaiden wel eens partijen door. Witte kool is zoo langzamerhand terug- geloopen tot pl.m. f 1 per 100 K.G. Voor 0.80 en 0.90'zijn de afgeloopen week heel wat partijen verhandeld. Voor het inmaken is het nog te vroeg. De enkele partijtjes boswortelen werden betaald met 2.40—2.90, terwijl de losse wortelen 3.90 per 100 K.g. noteerden. Kroten verhandelde men voor 22.90, al naar de grootte. Zaterdag waren de prijzen minder, van f 1.301.70. Sper- cieboonen bleven vrijwel op hetzelfde niveau staan. Van 56.50 zijn deze week de meesten verkocht, hoewel in het begin nog tot 7.10 werd betaald. Snijboo- nen liepen tot 10 en 11 voor de mooi- sten. Minder goede kwaliteit bracht vanaf ƒ4 op. Tuinboonen begonnen met pl.m. 1.502 en konden tenslotte boven 2 tot 2.40 en 2.70 komen. Zilvernep hield goed prijs. Van 810 en 11 tegen het einde van de week. Gele nep daarentegen is iets ge zakt. Begonnen met pl.m. f 7 daalde -deze tot 55.70. Uien noteerden aanvankelijk 44.40, later was het weer 33.50 per 100 K.G. Bloemkool ging omlaag. Van 58 werden deze hoofdzakelijk verkocht. De laagste noteering was 3.20. Tomatenprijzen waren iets hooger. Tot ruim 7 per 100 K.G. werd voor de groot ste sorteeringen betaald. C. bracht 5.80 op en CC 4 of draaide door. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar nr. 1589 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 8 Juli j.1., waarbij is vastgesteld eene verordening tot wijziging der bouwverordening der ge meente Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 10 Augustus 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 11 tot en met Dinsdag 17 Aug. 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen: witte kleur. Gehaktbonnen: blauw met roode streep. Bak- en braadvetbonnen: bruine kleur. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 10 Augustus 1937. GEBOREN: Jan, z. van Koenradus Franciscus Nieters en Albertje Bijker. Franciscus Jacobus, z. van Frans Joharines Kalksma en Jacoba Doodeman. ONZE POSTVLUCHTEN. Specht (uitreis) te Jodhpoer. Reiger (thuisreis) te Jodhpoer. DE VALK NAAR INDIE. Morgen zal het K.L.M.-vliegtuig Valk van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren I. W. Smirnoff (gezag voerder), S. A. Steinbeck (tweede bestuur der), M. Weststrate (werktuigkundige) en J. Suttorp (radiotelegrafist). De post voor dit toestel moet vanavond te Amsterdam zijn. DE KRAKATAU WERKT WEER. De tankboot, welke door de ontplof fing niet lek is geslagen, werd in 1931 te Amsterdam gebouwd. Naar de Vulcanologische dienst te Batavia mededeelt, is de Krakatau de laatste dagen weer in werking, waarbij asch en steenen worden uitgestooten. Gisteren deden zich erupties voor tot een hoogte van 450 meter. De werking van de Tjerimai is thans stationnair en beperkt zich tot matige erupties in den binnenkrater. Voetbal. DE DERDE KLASSERS. Thans is ook de indeeling van de derde klassen van afdeeling I bekend geworden en de 3e klasse A en B. zien er als volgt uit: 3e klasse A: 3e klasse B: Alkmaarsche Boys De Zeemeeuwen Texel Schoten Assendelft Kinheim Helder Beverwijk Hollandia Bloemendaal Purmersteijn WMS Succes DEC Zaandijk Ahrend's VC De Volewijckers SDZ APGS De Meteoor Zandvoort ALCMARIA—BLAUW WIT. Alcmaria zal haar serie wedstrijden (die beschouwd moeten worden als de aller eerste inzet voor het naderende jubileum!) vanavond voort met een ontmoeting tegen Blauw Wit. Zooals men weet staat Bijlsma weer op de oude plaats, waardoor het ge- heele elftal veranderd is. De voorhoede lijkt ons nu behoorlijk versterkt en alleen de middenlinie zal nog een puzzle blijven. Wie weet echter, zal dit trio voor een verras sing zorgen. Blauw Wit komt zéér sterk uit. Het brengt geen combinatie, maar het echte eerste elftal in het veld, dat Alcmaria meer dan de handen vol geeft. We verwachten dus een interessante par tij voetbal tusschen de volgende elftallen: Alcmaria: Brouwer Bijlsma Koning Venema de Grand Burger Keppel v.d. Pol Wieringen Gerritse Hamstra Bergman Wetsphal v. Nol Oudendijk Sluijk Stroker Bosscher Slot Weerman Wilders Ferwerda Blauw Wit Wielrennen. GIJSEN WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN WILRIJK. Vier Nederlanders onder de eerste zes aankomenden. Gisteren is nabij Antwerpen de groote prijs van Wilrijk over 135 K.M. verreden, waaraan verschillende Nederlandsche ren ners deelnamen. Na een spannenden strijd, welke zich in 'n groote publieke belangstel ling mocht verheugen, wisten 5 renners, onder wie Gijsen en Middelkamp, zich uit de groote groep los te maken. Door band breuk viel de Belg, Loopmans nog van de kopgroep af, ruim een minuut voorsprong namen de overgebleven vier renners en toen ontwikkelde zich in den eindsprint een felle rit om de overwinning. Onze landgenoot, Gijsen was de snelste. In den tijd van 4 uur en 1 minuut precies kwam hij als eerste over de eindstreep. Op de tweede plaats, met slechts 10 c.M. verschil, eindigde Middelkamp, terwijl de Belgen van der Driessche en van Eenaeme op resp. 1 en 1 )4 lengte de volgende plaat sen, eveneens in den zelfden tijd als Gijsen, bezetten. Op de vijfde plaats kwam weer een Nederlander, Hellemons, die een achterstand van 1 min. 35 sec. had, terwijl Valentijn de zesde plaats bezette met weer vijf seconden verschil op Hellemons. Op de vijftiende- en zestiende plaats eindigden de Nederlandsche renners Heeren en Mostert. Athletiek. OSENDARP EN PETIT WINNEN TE KOPENHAGEN. Gisteravond zijn te Kopenhagen interna tionale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook onze landgenooten Osendarp en Petit deelnamen. Beide Nederlandsche athleten wisten de nummers, waarop zij uitkwamen, te winnen. Volkomen onbe dreigd won Osendarp de 200 m. in 21.9 sec. De Deen Skydstrup bezette de tweede plaats met een tijd van 22.6-sec. Op de 3000 m. bereikte Petit het eerst de eindstreep. Ook de Heerlenaar had met zijn tegenstanders niet veel moeite. Hij won in 8 min. 47.5 sec. met den Deen Jensen op de tweede plaats in 9 min. 1.1 sec. Waterpolo. D. A. W. I—TRITON I (WEESP). Hedenavond om 8 uur in Pesie's natuurbad. Hedenavond om acht uur zal in Pesie's bad de eerste van de vier vastgestelde prom.-degradatie-wedstrijden worden ge speeld en wel tegen het sterke Triton uit Weesp. Behalve D. A. W. (dat, zooals men weet, kampioen is geworden van de derde klasse K. N. Z. B.) en Triton, doen hieraan ook nog Brandenburg (Bilthoven), Neptu- nus (Zaandam) en („Kromme Rijn") mee. Van deze 5 kunnen er 2 in de tweede klas se komen en in dezen wedloop doet dit jaar voor het eerst ook Alkmaar mee. Het belooft een spannende race te wor den, alle zeventallen zullen hun best doen zoo goed mogelijk voor den dag te komen en voor wat D. A. W. betreft, ook in dit kamp heerscht de noodige en gewenschte spanning. Er bestaat voor vanavond een kleine kans dat de heer Ruiters in het zevental zal meespelen en in dat geval zal de ploeg er volledig als volgt uitzien: Van Straaten Stammes Ruiters Ooyevaar t v. Beek Caarls Soecker Als de huid van Uw gelaat, hals en at&sn door de zon pijnlijk verbrand is, of dat gij U bij het fietsen hebt doorgezeten, doe er dan onmiddellijk Purol op. Dit verzacht en geneest spoedig, Purol (wit en geel) beide in doozen van 30 en 60 et-, tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Zeer waarschijnlijk echter zal ten Herkei in de plaats van Ruiters moeten spelen, waarvan wij hedenmiddag nog geen zeker heid konden verkrijgen. Hoe de ploeg ook samengesteld zal wor den, men kan op een spannenden wedstrijd voorbereid zijn, er staat te veel op het spel om ook maar één onderdeel eenigszins te verwaarloozen. Moge dan in een eerlijke, sportieve ont moeting de sterkste winnen! Schaken HET SCHAAKTORNOOI TE STOCKHOLM. Euwe verliest van Lilienthal. Euwe, die tegen Lielienthal met wit op winst stond, heeft de afgebroken partij van den Hongaar nog verloren, een zeer verwon derlijk resultaat, dat door niemand verwacht werd. Daardoor heeft Nederland zijn eersten landen wedstrijd verloren, de Hongaren zegevierden n.L met 2)41 %J al zorgde van Scheltinga voor een kostbaar winstpunt tegen Vajda. Landau won zijn afgebroken partij tagen Grau uit de ontmoeting NederlandArgen tinië, zoodat ons team met 31 zegevierde. Ten slotte werd een aanvang gemaakt met de ontmoetingen uit de 13e ronde, Nederland tegen Amerika, waarbij Landau en Fine niet meespeelden, EuweReshevski aan bord 1 en Horowitzde Groot werden afgebroken in standen, waarvan het resultaat nog niet te voorspellen is. Prins staat met zwart iets beter tegen Kashdan, terwijl van Scheltinga remise te gen Marshall behield. In de algemeene rangschikking heeft Po len de leiding, met Amerika op de tweede en Nederland op de derde plaats. De resultaten waren: afgebroken ontmoeting negende ronde: !>i- tauenZweden 13; afgebroken ontmoetingen tiende ronder SchotlandItalië 04; ZwedenEstland 22; HongarijeDenemarken 2)41)4; elfde ronde: TsjechoslowakijeFinland 31, LetlandJoegoslavië 13, Estland— Noorwegen 3)4)4, ItaliëLitauen 04, IJslandSchotland 22, NederlandHonga rije 1)4—2y2; twaalfde ronde: LitauenIJsland IX— 2)4, ZwedenItalië 31, NoorwegenEnge land 13, HongarijeLetland 31, België— Tsjechoslowakije )43)4, ArgentiniëNe derland 13; De resultaten der ontmoetingen uit de der tiende ronde waren: PolenBelgië 2)4 DenemarkenFinland 1)42)4, Nederland Amerika )4)4 plus 3 afgebroken par tijen (EuweReshivski afgebroken, Prins— Kashdan afgebroken, van ScheltingaMar shall )4de GrootHorowitz afgebro ken), LetlandArgentinië 2—1 plus 1 afge broken partij, EstlandHongarije )42)4{ plus 1 afgebroken partij, EngelandJoego slavië 12 plus 1 afgebroken partij, Italië— Norwegen 31, IJslandZweden 1)42)4, SchotlandLitauen 04, Tsjechoslowakije vrij. De stand na de dertiende ronde was: 1. Polen 34)4 P- plus 3 afgebroken partijen, 2. Amerika 32 p. plus 6 afgebroken partijen, 8. Nederland 32 p. plus 3 afgebroken partijen, 4. Hongarije 32 p. plus 1 afgebroken partij, 5. Tsjechoslowakije 31% p., 6. Estland 31 p. plus 1 afgebroken partij, 7. Litauen 30 ptn. PURMEREND, 10 Aug. 1937. Op de Gem. Kaasoeurs werden verhandeld 20 partijen, wegende 74000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs 24. Kaas: 13 st. Kleine Boeren 22.50 per 100 kilo; 1 st. Volvette 25.50 per 100 kilo; 1153 K.G. Boter 1.39—1.46 per kilo; Weiboter 1.391.41 per kilo. Runderen, totaal 594 stuks. 270 Vette koeien 6278, handel matig; 135 Geldekoeien 160190, handel matig; 103 Melkkoeien 150—280, handel matig; 86 Stieren 0.52—0.62 per kilo, handel matig; 12 Paarden 110—180, handel stug; 95 Vette kalveren 0.300.60 per kilo, handel matig; 292 Nuchtere kalve ren voor de slacht 7—14, handel vlug; Nuchtere kalveren voor de fok 1016, handel vlug; 150 Vette varkens voor de zouterij; 150 Vette varkens voor de slacht 0.590.62 per kilo, handel vlug; 69 Magere varkens 15—36, handel stug; 293 Biggen 13—21, handel stug; 595 Schapen 1530, handel matig; 37 Bokken 4 15, handel matig; 484 Lammeren 11 16, handel matig; Kopeieren 3.503.90 per 100 st.; Eendeieren 2.60 per 100 st.; Piepkuikens 0.70—0.80 per kilo; Oude Kippen en Hanij 0.35—0.45 per kilo; Konijnen 0.301.30 per stuk; Eenden 0.200.50 per stuk; Duiven 0.40 per paar; Jonge hanen 0.450.55 per K.G. PURMEREND, 10 Aug. 1937. Coöp. Cen trale Eierveiling Purmerend G.A. 50000 Eendeieren 1.80—2.80; 60000 Kippen eieren 65/66 K.G. 3.80—4; 63/64 K.G. 3.80—3.90; 60/62 K.G. 3.60—3.80; 58/59 K.G. 3.55—3.70; 56/57 K.G. 3.55— 3.60; 53/55 K.G. 3.50—3.60; 50/52 K.G. 3.10—3.40; 45/49 K.G. 2.50—3. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. 1997. 28000 K.G. Aardappelen: Duc of York 3.70; Eigenheimers 2.603; Schotsche muizen 3.303.70; Blauwe Eigenhei mers 2—f 2.40; Drielingen 2—2.30; Grove 3.10—3.50; 53000 K.G. Roode kool 1—1.50; 8800 K.G. Witte kool 0.90— 1.20; 12000 K.G. Gele kool 11.60; 250 stuks Bloemkool (le soort) 6.40; Bloemkool (2e soort) 2.70; 4300 K.G. Tomaten a. 9.70; b. 11.10; c. f 9.60; cc. 5.20; 3250 K.G. Uien: Zilveruien f 0.80; Gele Nep 5.506.20; Zilver drieling 4.204.60; Zilvemep 10.3010.60; Gele Drieling 2.502.60; Gele Uien 3.603.90; 600 K.G. Snjjboonen 4— 8.20; 2150 K.G. Slaboonen 4—5.90; 1000 K.G. Bieten 0.90; 700 K.G. Druiven: Frankenthaler l 39.10; Alicante 36.20. a

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3