LBuitenland JCeek 6. School Jkcuiticiaal Tlieuws BARSINGERHORN ZUIDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE Scheepsramp in de Golf van Maracaibo. Een bruine zomerteint WARM EN HUIZEN MEDEMBLIK Nieuws in 't kort. Glimlachje kapitaaldienst waren inkomsten en uitgaven 18.883,67; rekening burg. armbestuur 1936: ontvangsten 9582,94, uitgaven 8875,48, saldo 707,46. De commissie van onderzoek zal voor de gemeenterekening bestaan uit de heeren C Blaauboer, Ch. van der Kolk en J. T. Goos- sens; voor het burg. armbest. zijn het de heeren P. Visser Az. en K. RoL Hierna volgde aanbieding der begrootin gen. De voorzitter zeide, dat het vorige jaar elk lid een toelichting tot de begrooting thuis heeft ontvangen, zoodat toen geen commissie uit de vergadering is benoemd. Die proef is zoo goed bevallen, dat ook nu weer dezelfde weg zal worden bewandeld. En dan zal in de volgende vergadering de begrooting worden behandeld. De voorzitter deelde mede, dat is voorge steld. de opcenten voor de gemeente-fonds belasting van 75 terug te brengen tot 55, wat dus een belastingverlaging beteekent. Het burg. armbest. vraagt 8500 subsidie (vorig jaar 9000). Het sportterrein. Door promotie van de voetbalvereen iging W.F.C. moet het speelveld aan zwaardere eischen voldoen. Het veld is gekeurd door een éxpert van den K.N.V.B. en overeen komstig diens advies wordt voorgesteld: le. het hek op het terrein te verhoogen en te verplaatsen, zoodat de ruimte tusschen speelveldgrens en publiek zoo groot moge lijk wordt; 2e. het maken van houten vloe ren in de kleedkamers en 3e. een kleine wijziging te brengen in de beplanting. De kosten worden geraamd op 100 a 150. Voorgesteld werd tevens de vergoeding voor gebruik van het terrein door W.F.C. in verband met de wijzigingen te brenger, van 50 op 70. De heer Goossens zei, dat er nog al eens vuil wordt aangetroffen in de kleedkamers. Ook zou hij er voor zijn losse vloeren te leg gen, die dus uitgenomen kunnen worden. De voorzitter vond, wat de eerste opmer king betreft, dat de leden van W.F.C! zich verantwoordelijk moeten gevoelen voor een richtig gebruik der kleedgelegenheden. Met algemeene stemmen werd besloten de noodige veranderingen aan te brengen. Archiefbewaarplaats. De in de vorige vergadering medegedeel de plannen van het polderbestuur voor het bouwen van een brandvrije kluis hebben vasten vorm aangenomen. Door dat bestuur werd voorgesteld een overeenkomst aan te gaan betreffende het gebruik der archief bewaarplaats, waarvoor de gemeente de helft der bouwkosten zal hebben bij te dra gen, hetzij door middel van een jaarlijks te betalen bedrag wegens rente en aflossing, hetzij door voldoening van een bedrag in eens, en wegens onderhoudskosten van 1955 of een bedrag van 15 per jaar. De voorzitter lichtte toe, dat het de be doeling is, het ber.oodigde bedrag ineens te voldoen, en ook een bedrag voor onderhoud ineens af te betalen. Algemeen' werd goedgevonden de over eenkomst met den polder aan te gaan. Suppletoire begrooting 1937. Deze beloopt in ontvangst en uitgaaf een bedrag van: gewone dienst 135,44, kap. dienst f 4950. Goedgevonden. Rondvraag. Bij de rondvraag zeide de heer Rol, dat het oppervlakte-water in dezen polder slecht is en hij vermoedde, dat de zuivelfabriek daaraan schuld heeft. Een betere afwatering bij de fabriek is gewenscht. Voor den voorzitter stond het niet vast, dat het door de fabriek komt, maar hij zal gaarne zijn bijzondere aandacht aan deze zaak schenken. Door den heer Koster werd gevraagd, of de kwestie der W.C.'s eerst nog in B. en W "behandeld zal worden. De voorzitter zegde toe, dat elk geval op zichzelf zal worden behandeld, daar het voor de betrokkenen een tamelijk kostbare verandering beteekent. B. en W. zullen de zaak nog eens goed onder de loupe nemen. GUNNING. Door de Nederlandsche Spoorwegen werd het afbreken van de dubbele woning no. 34 B nabij K.M. 34.365 van den spoor weg den HelderAmsterdam te Heerhu- gowaard opgedragen aan den heer K. Bak ker te Schagen met toebetaling door dezen van een bedrag van 82.50 zijnde de meestbiedende bij de gehouden openbare aanbesteding. Verdronken. Zaterdagavond is de pl.m. 75-jarige S. St. uit Poolland in het nieuwe kanaal SchagenKolhorn geraakt en verdronken. Eenige omwonenden hoorden den man om hulp roepen ,doch zij slaagden er niet in hem op het droge te brengen. Na pl.m. 2 uur dreggen werd 't slachtoffer opgehaald. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen, kan men niet vaststellen De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de man zich niet meer herinnerde, dat aan den weg, die hij volgde, een kanaal gegraven is. Autotocht ouden van dagen Donderdagavond vergaderde het comité tot het organiseeren van een autotocht van ouden van dagen van Broek op Langendijk en Zuidscharwoude bij den heer P. Kramer alhier. Vertoond werd de film, welke dr. Wil mink heeft gemaakt van de dezen zomer gehouden autotocht. Men besloot, deze film, welke zeer goed geslaagd is in de eerste helft van October te vertoonen voor de ouden van dagen dezer beide gemeenten. Verder zal die avond worden gevuld met voordrachten, zoodat een mooie avond te wachten staat. Fiets gestolen. Donderdagavond werd de fiets van den heer J. Kr. alhier die bij den heer K. alhier een vergadering bijwoonde, gestolen. De gemeenteveldwachter stelde een on derzoek in en slaagde er in het rijwiel Vrijdag op te sporen. Het, stond op de brug over de Nieuwe sluis te Noordscharwoude. Het nieuwe belastingplaatje was er ech ter afgehaald. Het begint dus weer! Vergadering „Hanze", De afdeeling Langendijk van de Hanze vergaderde Donderdagavond in hotel De Burg alhier. Voorzitter was de heer H. Metselaar van Zuidscharwoude. Deze ver gadering is belegd n. a. v. de door de wet voorgeschreven vestigingseischen voor den middenstand. De voorzitter gaf een uiteenzetting van de wijze, waarop men zal trachten den middenstanders de noo dige kennis bij te brengen. Na eenige besprekingen besloot men, dat het bestuur zal trachten den cursus hier plaatselijk te doen houden. Een propagandacommissie werd ge vormd voor het werven van leden, be staande uit de heeren W. K-uin, T. Zijp, N. Bruin en S. Tromp. Medegedeeld werd, dat het bestuur de volgende week zal rondgaan om gelden te verzamelen voor een te stichten voorschot fonds. Wanneer wij 250 bij elkaar krijgen, aldus de voorzitter, geeft het bondsbestuur ook 250. Dit fonds wordt gevormd om ir. moeilijkheden geraakte middenstanders te helpen. De voorzitter deed nog eenige mededeelin- gen over de gevoerde actie tegen de hooge electriciteitstarieven. De heer C. Kramer merkte op, dat de aanwezigen zich van deze actie maar niet te veel moeten voorstellen. neen: B. en W. weigerden. Zij zijn bevreesd voor excessen! Dit nu is een schandaal, want men veronderstelt dus bij de arbeiders bevolking een mentaliteit, die slechter zou zijn dan die der beter gesitueerden, die wel gemengd baden! Het is een grief van vele leden der Volks badinrichtingen tegen het bestuur ervan dat het zich bij de weigering van B. en W. heeft neergelegd Een der leden heeft zich met zijn gezin aan de weigering van B. en W. onttrokken en dat baadt thans ^gemengd egmond aan ze. Gouden Huwelijksfeest. Op Vrijdag 13 Augustus a.s. hoopt het echtpaar AJb. Prins-Stam, 2e Oosterberg alhier, het gouden huwelijksfeest te vieren. Uitvoering ten bate van de Kleuterschool. De tooneelclub „De Eekhoorns" uit Bilt- hoven, waarvan de leden tot de Egmond- sche badgasten behooren, gaf Zaterdag avond een opvoering van „Muggen om de kaars", een tooneelspel in drie bedrijven van H. de Wilde. De recette kwam ten bate van de Egmondsche kleuterschool. Ondanks het sympathieke doel, was de zaal lang niet uitverkocht, waaraan het schitterende zomerweer wel veel schuld zal hebben. De aanwezigen hebben van hun komst geen spijt gehad, zij hebben genoten van uitstekend tooneelspel. Na een woord van welkom, speciaal tot het gemeentebestuur van Egmond aan Zee, werd het tooneelstuk vlot gespeeld, on-f danks het feit,* dat voor enkele rollen de vaste spelers niet beschikbaar waren. Zij werden echter uitstekend vervangen. Tot 11 uur wist men de aanwezigen aangenaam bezig te houden. Tijdens de pauze werd ten bate van het goede doel een taart ver loot, nadat men eerst de resteerende loten door een Amerikaansche verkooping aan den man had gebracht. petroleummaatschappij om toestemming te verkrijgen voor het leggen van een buis leiding op het Russische grondgebied. Alvo rens deze toestemming echter af te wach ten, die volgens de bepalingen van de con cessie-overeenkomst eerst door de Sowjet- regeering geratificeerd moet zijn is de Ja- pansche maatschappij, naar gemeld wordt, „willekeurig" begonnen de leiding aan te leggen. Nu vraagt de Japansche maatschap pij op „onbeschaamde en onwettige wijze" of de Sowjet-regeering het leggen van de buizenleiding goed wil keuren, nadat er in feite mee begonnen is. Het antwoord van de Sowjet-regeering aan de autoriteiten op het eiland Sachalin luidt om onverwijld maatregelen te nemen het werk van de Japansche maatschappij stop te doen zetten en streng toe te zien, dat de bepalingen van de concessie-overeen komst gehandhaafd worden. Bijna 200 slachtoffers. Naar uit Caracas wordt gemeld, is in de golf van Maracaibo (bij Mexico) het motorschip „Donna Cecilia" met 200 passagiers aan boord omgeslagen en gezonken. Ofschoon direct na het ongeluk een groot aantal kustvaartuigen uitvoeren om hulp te verleenen, konden slechts weinig personen gered worden. Op de plaats des onheils wordt verder ge zocht, doch er bestaat slechts weinig hoop, dat nog overlevenden zullen worden gevonden. LAATSTE AFSTAMMELING VAN CHRISTOFFEL COLUMBUS VERMOORD. Een speciale correspondent van de Popo io d'Italia zegt, uit betrouwbare bron ver- AMERIKAANSCHE AANBOD TOT HET VERHUREN VAN OORLOGSSCHEPEN AAN BRAZILIË. De berichten omtrent een door de Ver- eenigde Staten gedaan aanbod om aan Bra zilië en andere Zuid-Amerikaansche staten oorlogsschepen te verhuren heeft in som mige kringen verrassing gewekt. Bedoelde kringen zijn van oordeel, dat dit aanbod on voorziene moeilijkheden zou kunnen schep pen. GODSDIENSTSTRIJD IN ZUID-SLAVIE. Ongeregeldheden te Bijeljina. De bevolking van Bijeljina is door orthodoxe fanatice en oud-minister Janitsj opgehitst tot een opstand tegen de regee ring met als gevolg demonstraties tegen de regeering. De demonstranten vielen gen darmen aan, die van hun wapenen gebruik maakten, zoodat twee demonstranten ge wond werden. Een van hen is in het zieken huis overleden. Eenige bijzonderheden. Omtrent de ongeregeldheden te Bijeljina wordt in een officieele communiqué mede gedeeld, dat ter gelegenheid van een jaarmarkt het Kamerlid Janitsj, bijgestaan door enkele priesters, niettegenstaande het verbod een openbare vergadering, belegde, waarin hij de gemoederen opzweepte. Na de vergadering vormden de toehoorders een betooging, waarbij de politie, welke de demonstranten wilde verspreiden, met steenen werd geworpen en zelfs bescho ten. Een gendarme werd door een steen ge wond. Uit zelfverdediging maakte de poli tie van haar vuurwapens gebruik. Twee betoogers werden daarbij gekwetst. Een van hen overleed in het ziekenhuis. De betooging werd verstrooid en de orde hersteld. nomen te hebben, dat de laatste afstamme ling Christophorus Columbus die CristobaJ j predikant moesten worden onderzocht. Men HET UITSTELLEN VAN NIEMOELLERS PROCES. Gissingen in evangelische kringen. In evangelische krngen te Berlijn doen verschillende gissingen omtrent de redenen, die tot het uitstel van het proces tegen ds Niemoeller geleid moeten hebben, de ronde. Het uitstel was niet algemeen bekend, daar de Duitsche bladen 't nog niet moch ten publiceeren. Een ambtenaar van het ministerie van justitie verklaarde gister avond, dat nog verdere klachten tegen den Boschbrand in Arcachon. - De „Liberte Sudouest" heeft bericht, dat gistermiddag een boschbricd is uitgebroken in het ge. bied van Archachon nabij Claquey. Drie dorpen werden bedreigd. Mislukte aanslag op kolonel Koe. Zondag werd op den oever van den Weichsel op tamelijk grooten afstand van het buiten verblijf van kolonel Koe te Swidry njaje een bom gevonden. Het is zeer waarschijn lijk, dat een medeplichtige van den man die op 18 Juli een aanslag heeft gepleegd op het leven van kolonel Koe de bom tijdens zijn vlucht heeft achtergelaten, daar hij geen gebruik van de helsche machine heeft kunnen maken. Zestien Noorsche visschers leden schip, breuk. - Te Lerwick op de Shetland-eilan. den zijn Maandagmiddag zestien Noorsche visschers aangekomen, wier boot Zatenja- ter hoogte van de Shetland-eilanden wJs gekapseisd en binnen enkele minuten was gezonken. Drie Duitsche predikanten uitgewezen, - De Poolsche autoriteiten hebben drié Duitsche predikanten van de evangelische kerk in Oostelijk Opper-Silezië gelast het Poolsche gebied binnen een week te verlaten. Een reden werd hiervoor niet opgegeven. Eén der predikanten was sedert 28 jaar be last met de zielzorg van de evangelische ge- meente te Kattowitz. Ongelukken in de bergen. - In de Ti- roolsehe bergen zijn niet minder dan vijf ongelukken gebeurd. De bergbeklimmers, die daarvan het slachtoffer waren, waren voor het grootste deel Duitsche studenten. De ongelukken hebben vier dooden geëischt staat sportief en charmant en beschut tevens tegen de brandende ultra-violette stralen der j zon, AMILDA-zonnebruincrême bevordert een snelle, mooie natuurlijke huidbruining. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gisteravond om zeven uur is de 19-jarige mej. S. de Jong uit Naaldwijk, bij het zwemmen nabij het gemaal Leemans te Den Oever op Wieringen verdronken. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. Missietentoonstelling. Zondagmiddag en ook des avonds is alhier de jaarlijksche missietentoonstelling gehouden. Voor deze tentoonstelling, waarvoor di verse attracties en mooie prijzen beschik baar gesteld waren, bestond groote belangstelling. Er waren ook te bezichtigen de geschen ken die de heer B. Brügeman bij gelegen heid van zijn priesterwijding heeft ont vangen, alsmede de missie-koffer met inhoud welke hij van de parochianen als geschenk ontvangen mocht. ONTBINDING WEST-FRIESCHE KANAAL VEREENIGING. Verdeeling batig kassaldo. Op Maandag 23 Augustus a.s. zal een al gemeene ledenvergadering worden gehou den van de Westfriesche Kanaalvereeniging met het doel te komen tot ontbinding der vereeniging. Wordt op de in de statuten voorgeschre ven wijze hiertoe besloten, dan stelt het bestuur voor om het batig saldo na aftrek van de liquidatiekosten voor de helft uit te keeren aan de Ver. Binnenscheepvaart Congres te Amsterdam. De vergadering zal worden gehouden in het gebouw van de Nederlandsche Han delsmaatschappij te Amsterdam. (Sch. C.) Veilingomzet Juli. Aan de veiling alhier werd verhandeld in: Juli 1937 2.002.700 kg. 12.000 125 1.432 2.750 2.150 Aardappelen Zilveruien Tuinboonen Slaboonen Witte kool Roode kool Gele kool Gele nep De omzet bedroeg in Juli 1937 73.900.24 tegen 32.392.88 in Juli 1936. Juli 193& 1.482.300 kg. 14.623 385 388 14.975 3.050 775 Drie badinrichtingen en twee verschillende moralen. Wjj lezen in het Volksblad: Er zijn hier drie zwemscholen op een rij langs het IJselmeer op een onderlingen afstand van honderd meter Het eerste is een Volksbadhuis voor mannen. Het tweede is een Volksbadhuis voor vrouwen. Tegen be taling van één gulden per jaar kan men van deze gelegenheden met zijn gezin gebruik maken. Echter streng gescheiden. Als een gezin gaat baden, dan gaan de mannelijke leden naar de eerste, de vrouwelijke naar de tweede badinrichting. In het water wui ven zij elkaar uit de verte toe! Dit zal me nigeen wat vreemd in de ooren klinken. Deze toestand is echter niet naar den wil van het meerendeel der leden. B. en W. der gemeente Medemblik willen het zoo. En gold hier nu maar: gelijke monniken, gelijke kappenmaar in badhuis no. 3 mag men wel gemengd baden. Wie dus gaarne met vrouw en kinderen wil baden, moet van badhuis no. 3 lid worden. Maar dat is vrij kostbaar. De slechtst gesitueerden zijn dus op beide Volksbadhuisjes aangewezen. In het begin van het badseizoen heeft men aan B. en W. gevraagd, toe te staan, dat eens per week een paar uren voor gezinsbaden zou den worden bestemd. In verhouding tot wat in het élite-badhuis dagelijks wordt toege staan, is dit toch een bescheiden verzoek. B. en W. antwoordden, dat het verzoek niet kon worden ingewilligd, omdat er in de volksgelegenheid geen toezicht is. Toen heeft het bestuur der Volksbadinrichting medegedeeld tijdens twee uren voor toezicht te zullen zorgen. Men zou denken, dat B. en W. daarna geen bezwaar meer hadden Maar Colon, hertog van Veragua heette, eenigen tijd geleden te Madrid werd vermoord. De hertog was een oude man, die een groote hoeve bezat te Valjuanete bij Toledo, waar hij een beroemden stal van Arabische paar den had. Hij interesseerde zich alleen voor paarden, sport en boeken en bemoeide zich in het geheel niet met de politiek. Ten tijde van het uitbreken van den burgeroorlog woonde hij te Madrid en meende daar rus tig te kunnen blijven. De ambassadeurs van Chili en Argentinië, die bijzondere aandacht wijdden aan den laatsten nakome ling van den ontdekker van Amerika, vroe- genopzettelijk een audiëntie aan bij mi nister del Vayo, om hem te vragen, de vei ligheid van den hertog te garandeeren. Het antwoord was, dat de hertog niet in gevaar verkeerde, omdat hij geen enkelen vijand had. Een bediende van den hertog echter, zekere Ramirez, die den bijnaam „El Cojo" had, wenschte den dood van zijn meester, om zich meester te kunnen maken van de hoeve. Hij plaatste zich aan het hoofd van een der vele ongeregelde benden, die aan sprakelijk zijn voor zooveel gruweldaden en drong op een nacht het hertogelijk paleis binnen, waar hij den hertog arresteerde, en zekeren markies Aguila Fuenta, die toe vallig in het paleis logeerde. Spoedig werd bekend, dat de hertog en zijn neef de mar kies verdwenen waren, maar niemand wist wat er precies gebeurd was. De ambassa deurs van Chili en Argentinië vroegen weer een audiëntie aan bij minister del Vayo, die beloofde een onderzoek in te stel len. Het onderzoek leverde echter geen re sultaat op. Na eenigen tijd hoorde een ty piste van de Argentijnsche ambassade van een lid der Spaansche militia, dat de her tog en de markies gevangen zaten in het kloosten van San Domestico, dat als gevan genis was ingericht. Aanstonds gaf minister kent dit proces een soeciale beteekenis toe in verband met de betoogingen die Zondag door de kerkgangers voor de kerk van Niemoeyer n Dahlem gehouden zijn. Het is niet onmogelijk, dat deze betoogingen en 't feit, dat men dr. Dibelius wegens gebrek aan bewijs heeft moeten vrijspreken, voor de autoriteiten aanleiding zijn geweest er naar toe te streven, dat ock het kleinste spoor van bewijs te°en ds Niemoeller on derzocht wordt, vóór het openbare proces beeint. Dit zou des te noodiger zijn, daar reeds is medegedeeld, dat de verhooren ooenbaar zullen zijn en de pers tot de zitting zal worden toegelaten. DE CORRESPONDENT VAN DE TIMES MOET WORDEN VERVANGEN. Een repressaillemaatregel? Reuter meent te weten, dat de Duitsche autoriteiten hebben besloten, de „Times" te verzoeken zijn voornaamsten corresDondent te Berlijn Norman Fbbutt, binnen veertien dagen terug te roepen. Indien zulks niet zou geschieden, zal zijn verblijfsvergunning worden ingetrokken. De „Times" zou verzocht zijn een anderen correspondent te zenden, die zijn taak zal moeten vervullen op een wijze, welke aan het regime minder aanstoot geeft. Een ontploffing aan het Albertkanaal. - Er heeft zich een ontploffing voorgedaan in een duiker, welke dienen moet om onder het Albertkanaal bij Diepenbeek nabij Hasselt in België het water door te laten van een beek, welke Hasselt van drinkwater voorziet. Hierbij werden twee werklieden gedood en drie gewond. Staking in zijde-industrie begonnen. - De heer H. Bos alhier is te Haarlem geslaagd voor het examen hoofdakte. LEERPLAN H. B. S. (A EN B). De spellingskwestie. .ischenen is staatsblad no. 363, waarin is opgenomen een K.B. van 28 Juli 1937 tot wijziging en aanvulling van -het K.B. van 27 Mei 1937. Het K.B. van 28 Juli bepaalt, dat aan ar tikel 4 van het K.B. van 27 Mei (leerplan voor de openbare hoogere burgerscholen a en b) het volgende zal worden toegevoegd: Bü het schriftelijk werk wordt gevolgd de schrijfwijze volgens de Vries en te Win kel, met de navolgende afwijkingen: 1. De e wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De ee blijft echter aan het einde van een woord, alsmede in afleidingen en samen stellingen van woorden op ee. 2. De o wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De 00 blijft echter voor ch in de woor den: goochelen, goochem, loochenen, als mede in hun afleidingen en samenstellin gen. 3. Sch wordt alleen daar geschreven, waar de ch gesproken wordt. Echter be houdt het achtervoegsel isch de thans gang bare spelling. 4. De verbuigingsuitgangen e en en van het lidwoord een, van geen en van de bijvoegelijk gebruikte bezittelijke voornaamwoorden mijn, uw, zijn, haar, mo gen worden weggelaten, behalve in staan de uitdrukkingen als hare hoogheid, te zij nen huize, en in bijzondere taal en bij zon deren stijl. 5. De naamvalsuitgang n bij lidwoorden, voornaamwoorden, bijvoeglijke naamwoor den of daarmeue gelijkstaande verbuigbare woorden mag worden weggelaten, behalve: a. In staande uitdrukkingen en in bijzon dere taal en bijzonderen stijl. b. In het enkélvoud bij de namen van mannelijke personen, bij de namen van die ren, diq of uitsluitend een mannelijk indivi du aanduiden, of een gebruikelijk afleidsel op in ter aanduiding van het vrouwelijk individu naast zich hebben, benevens bij woorden, die een kennelijk mannelijke zelf standigheid aanduiden. 6. Onverminderd hetgeen geldt voor staande uitdrukkingen, bijzondere taal en bijzonderen stijl, richt men zich bij de voornaamwoordelijke aanduiding van zelf standigheden en bij het gebruik van den tweeden naamval enkelvoud naar het be schaafde taalgebruik, met dien verstande, dat zij, haar, der, dezer, enz. niet gebruikt mogen worden met betrekking tot de na men van mannelijke personen, van dieren, die of uitsluitend een mannelijk individu aanduiden, of een gebruikelijk afleidsel op in ter aanduiding van het vrouwelijk in dividu naast zich hebben, benevens met be trekking tot de woorden, die een kenne lijk mannelijke zelfstandigheid aanduiden, en dat hij, zijn, hen, des, dezes, enz. niet ge bruikt mogen worden met betrekking tot de namen van vrouwelijke personen en de namen van dieren, die uitsluitend een vrouwelijk individu aanduiden. del Vayo order, deze twee gevangenen in 1 Vandaag is in de staten Pennsylvanië, New- vrijheid te stellen. „El Cojo" beloofde dat j k en New-Yersey de staking in de zijde- j1 in^ndrio l~ti - »- I den volgenden morgen te doen, maar des nachts dwong hij den ouden man, een ver klaring te onderteekenen, dat hij zijn land goed vermaakte aan zijn gewezen bediende, er. in den vroegen morgen werd hij met zijn neef den markies in een auto buiten Ma drid gereden en doodgeschoten. WRIJVING OP SACHALIN. Japanners leggen buizenleiding op Russisch grondgebied. Beweringen dat een Japansche petro leummaatschappij begonnen is buizen te leggen op Russisch grondgebied, zonder eerst vergunning daarvoor aan te vragen bij de Sowjet-regeeiing, worden bevestigd door een telegram van het Tass-agentschap. Volgens den Reuter-correspondent in Moskou, heeft inderdaad een Japansche pe troleummaatschappij op het eiland Sacha lin (dat half Russisch en half Japansch is) dorper zijn gemobiliseerd* orT^hèt's'lachtof- een aanvraag gezonoen naar de Russische fer te zoeken. industrie begonnen, waartoe het comité voor industrieele organisatie had besloten. Te Potterson (New-Yersey) zijn 10.000 arbei ders in staking en te Boston 10.000. Er heb ben zich tot nu toe geen ernstige inciden ten voorgedaan. Voor de fabrieken wordt door de stakers gepost. De politie is ver sterkt. Cyclo°n bij het drijvende Poolstation. - In de buurt, waar het drijvende Pool station zich thans bevindt, woedt een cy cloon. Zondagmiddag om een uur bedroeg unvM«m£eratUUr nul 8raden. De wind was WNW. Het drijvende Poolstation bevond zich op 87 gr. 57 min. NB. en 4 gr. WL. u 7nKl?aapie door wotven meegevoerd. - In het Poolsche district i^uniniec heeft een troep wolven een achtjarig knaapje, dat in het Var, hit" "dde vee hoedde, weggevoerd. 1 1S n'ets teruggevonden en de wolven hebben geen spoor nagelaten. Acht Toen 't het model gruwelijk begon (e vervelen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8