£antU enJuinêoa» Jkovincuud Tlieuws Sbuicgediike Stand Stad en Om LANGENDIJK RIJKS VOOPRANG5WEGEN HENSBROEK KOEDIJK STOMPETOREN NIEUWE NIEDORP voorstel haar weder aan te stellen als kwee- keling met acte. Met een en ander hadden de belanghebbende en de inspecteur van het Lo. zich accoord verklaard. De raad deed desgelijks, zoodat het voor stel zonder meer werd goedgekeurd. Schoonmaken nieuwe n.l.o.-school. B. en W. stelden voor om aan de nieuwe school voor u.l.o. een schoonmaker (ster) te benoemen met ingang van 1 Sept. Voor deze functie wilde het college het salaris bepa len op 300 plus 100 voor de groote schoonmaak (een soortgelijke regeling geldt ook voor de lagere school). De heer S c h u ij t zou 't salaris voorloopig voor niet langer dan 1 jaar willen zien be paald op genoemde bedragen, zulks om daar na gemakkelijker te kunnen veranderen. De heer Kamer vroeg of de zorg voor de verwarming hier ook bij inbegrepen is. De voorzitter zei, dat die zich zelf regelt, 't is een automatische oliestockinrich- ting. Het salaris wenschten B. er W. te zien bepaald zooals voorgesteld, omdat de aan te steiler persoon ook buiten het gebouw een en ander zal hebben cp te knappen. Het voorstel werd zonder stemming goed gekeurd. Verkoop bouwterrein. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om aan den heer W. Bolding een perceel grond te verkoopen aan den Kennemer- straatweg in de buurt van Ter Coulster, groot circa 385 M2., voor 2695, zijnde 7 per M2., voor den bouw van een eengezins woning van twee verdiepingen. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten. STRIJD TEGEN DE AARDAPPELWRATZIEKTE. De verbouw van het aardappel ras Odenwalder Blaue is in 1938 ver boden. Ter voorkoming van uitbreiding van de aardappelwratziekte, die voor uitvoer van aardappelen zeer nadeelige gevolgen heeft, is in geheel Nederland de verbouw verbo den van een drietal aardappelrassen, Bravo, De Wet en Kampioen, die voor genoemde ziekte zeer vatbaar zijn. Bij ministrieele beschikking is met ingang van 1938 dit verbod uitgebreid tot het eveneens zeer vatbare ras Odenwalder Blaue. Nadrukkelijk wordt de aandacht geves tigd op dit verbouwverbod. Telers van aardappelen dienen er dus thans rekening mede te houden dat in 1938 geen Odenwal der Blue meer verbouwd zullen mogen worden. Het bewaren van pootgoed van dit ras heeft dus geen beteekenis. Aan hen, die nu met een ander aardap pelras willen beginnen, kan niet genoeg worden aanbevolen, den verbouw van een voor aardappelwratziekte onvatbaar ras ter hand te nemen. De Plantenziektenkundige Dienst te Wa- genjngen, de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren en de rijksland- en tuinbouw- consulenten geven gaarne nadere inlich tingen over de voor wratziekte onvatbare aardappelrassen. BASTAARDSATIJNVLINDER EN DENNENBLAD WESP. Optreden van de tweede generatie. De Nederlandsche heidemaatschappij maakt eigenaren en beheerders van bos- schen, lanen en boomgaarden opmerkzaam op het optreden van een tweede generatie van bastaardsatijnvlinder en van dennen- bladwesp. De eerste is in hoofdzaak vijand van eiken- en ooftboomen. De eitjes, die zich als bruine behaarde hoopjes aan de onderzijde der bladeren be vinden, zijn dezer dagen uitgekomen. De jonge rupsen beginnen reeds met het be- vreten der bladeren en zullen in het najaar overgaan tot het spinnen hunner overwin teringsnesten om voorjaar 1938 de vreterij voort te zetten. Thans zijn ze zeer gevoelig voor bestuiving met insectendoodende mid delen en kunnen dus tijdig worden ver delgd. De dennenbladwesp heeft haar eitjes aan de naalden der dennen afgelegd. De jonge beiaardrupsen kunnen binnen korten tijd worden verwacht. Zij zijn dan teer, zitten dicht bijeen en kunnen dan eveneens door bestuiving nog gemakkelijk worden ge dood. Verdere inlichtingen geeft gaarne de di rectie der Nederlandsche heidemaatschappij te Arnhem. KENNEMERLAND. In de week van 2 tot 7 Augustus was aan de veilingen de aanvoer van de meeste producten grooter dan de daarvóór gaande week en de prijzen voor het grootste con tingent aan den hoogen kant. Boonen (vooral dubb. boonen zonder draad) werden bij duizenden zakken of kisten aangevoerd en ook de aanvoer van snijboonen wordt van beteekenis. Bloemkool, welke de sporen van den zo mer droeg, werd aangevoerd in middelma tige kwaliteit. Dientengevolge waren de prijzen niet hoog en wel voor le soort 5.509 en voor 2e soort 24 per 100 stuks. Kropsla was in trek en le soort maakte een prijs van 34, de 2e soort 0.901.50, per 100 stuks. De prijzen der komkommers waren redelijk, de notee ring 1.503.50, per 100 stuks. Meloe nen werden in beduidende kwantums aan gevoerd en alleen le soort bracht een hoogen prijs op; de noteering voor le soort was 1824, per 100 stuks. Peulvruchten werden ruim (althans voor den tijd van 't jaar) aangevoerd en de prijzen waren niet onvoordeelig. Bliss Abondance maakte een prijs van 58, capucijners 711, raspers 815, Meidoppers 59, en peulen 36, per 100 K.g. Boonen, waar van dubb. z. dr. domineerden, golden middelmatig. Dubb. boonen maakten een prijs van 56.50, enkele z. dr. 9 11.50, trosboonen f 10—13, stamsnijboo- nen 1 S—7.50, stoksnijboonen t 8—14 en pronkboonen 56.50 per 100 K.g. De handel in tuinboonen was vlug en le soort was hoog in prijs; de noteering was 3.50 8 per 100 K.g. Andijvie gold weinig, slechts f 0.501.20, per 100 stuks. De aanvoer van bosgroente was groot genoeg en over het algemeen genomen waren de prijzen niet onvoordeelig. De noteering was: bospeen 2.507.50, selderie f 3 6, peterselie 1.50f 2.50, kervel 1— t 2, radijs 12, en rabarber 1-50 f 3, per 100 bos. Waspeen was gewild en maakte een prijs van 2f 3.50 per 100 K.g. Tomaten golden 5f 10 per 100 K g.. Spinazie en postelein waren in prijs opge veer gelijk n.1. 0.10—i 0.20 per kist (4 K.g.) Aan de fruitmarkt was een groot con tingent van alles en nog wat doch alleen le soort bracht een rniddelmatigen prijs op We noteerden: Kruideniersperen 1419, suikerperen 1 4f 5, Yellow Transparant 16—f 23, Gladstone 8—f 12, roode bes sen 17—18, prolefic 20—25. blauwe pruimen 1618 en witte pruimen (pruimen alleen Geldersche) f 20f 28 per 100 K.g. Frambozen 0.12—f 0.20 per doosje. De overige aanvoer van groente en fruit onveranderde prijzen. TELEURSTELLINGEN IN DE WTERINGERMEER. Optreden bietenvlieg. In den Wieringermeerpolder vertoonen diverse perceelen suikerbieten een bruine I kleur, veroorzaakt door de bietenvlieg, die haar eieren legt in een buitenblad. De meeste landbouwers hadden dit ver- I schijnsel nog niet waargenomen, behalve in jonge planten in begin Juni. Draaihartlgheid in de kool. De kool, die door tuinders uit Koedijk en van den Langendijk in de Wieringermeer is I uitgepoot, geeft dit jaar niet zulk mooi ge was als vorig jaar. In lichte mate treedt de draaihartigheid op. Deskundigen geven als reden op den verbouw van koolzaad in het vorige jaar. Men zou, wilde men een zuiver gewas behouden, de kool veel meer achter in den polder moeten verbouwen. Ook daar ziet men echter reeds de luis optreden. Verkoop pootaardappelen. De gezamenlijke verkoopvereeniging van goedgekeurde pootaardappelen, afd. L. T. B, vergaderde Dinsdagavond in hotel De Burg. Voorzitter was de heer D. Bruijn, die allen hartelijk verwelkomde, in het bijzon der den h"r Jac. Groen Az. De hef roen deelde mede, dat degenen, die in aanmerking wenschen te komen voor de garantieprijzen van de Ned. Groenten en Fruit-Centrale voor goedgekeurde aard appelen, hun formulier vóór den 20sten dezer maand moeten inleveren. De voorzitter merkte op, dat sommigen hun pootaardappelen uit de hand voor prijzen beneden den minimumprijs verkoo pen, hetgeen zeer funest werkt. Op de vei ling wordt voor de drielingen toch een goede prijs betaald. De aanwezige voorraad by de leden bleek te bedragen 31 spoorwagons A, 4 y, wagon B en 2 wagons C. Het voorstel om de helft te verkoopen en de helft te bewaren werd aangenomen. De drielingen worden buiten de gewone betalingsregeling gehouden, merkte de voorzitter op. Nadat nog eenige vragen waren gesteld aan den heer Groen, die ze beantwoordde, volgde sluiting. ALS VOORRANGS.WEG AANGEWEZEN'WEGEN IN NEDERLAND PROVINCIALE VOORRANG WEGEN WPfiFN VAN HET RIJKS WEGENPLAN Naast de wegen, welke reeds eerder als voorrangswegen waren aangewezen zullen per 15 Augustus a.s. wederom een aantal wegen als voorrangswegen worden aangemerkt. Op de hierbij afgedrukte kaart van de K.N.A.C. komen alle wegen voor, waarop het verkeer van 15 Augustus af den voorrang zal hebben boven dat van de zijwegen. De kermis. De jaarlijksche kennis is weer achter den rug. Zij heeft zich dit jaar gekenmerkt door een gezellige drukte, waar ook het mooie weer wel zijn aandeel aan gehad zal hebben. Vooral Zondag was het in de beide café's buitengewoon druk en was er een gezellige stemming. Maandag gaf de tooneelvereeniging in café Groot haar jaarlijksche kermisuitvoe- ring voor een stampvolle zaal. Over stuk en spelers niets dan lof, en het blijspel Polly Perkins viel bij het publiek geweldig in den smaak. Dinsdag, den laatsten ker misdag, was er ook een gezellige drukte. In tegenstelling met andere jaren was ook heel wat kramery aanwezig. Behoudens een kleine schermutseling op de laatsten dag is alles in goede orde verloopen. By de politie werd door iemand aan gifte gedaan, dat zyn fiets tijdens een be zoek aan de kermis was gestolen. Een onderzoek werd door de politie ingesteld, maar nog zonder resultaat. Tocht ouden van dagen. Dinsdag was het weer de belangrijke dag, dat de afd. van den Bond voor Staats- pensionneering de ouden van dagen een auto tocht aanbood. Begunstigd door goed weer, werd te ongeveer 10 uur de reis aanvaard Verschillende heeren hadden hun auto gratis beschikbaar gesteld, terwijl boven dien nog een paar autobussen meegingen. De tocht ging over Alkmaar, langs de Zaan streek, door Amsterdam, het mooiste ge deelte van het Gooi, met als eindpunt het Pannenkoekenhuis te Oud-Valkenveen, waar een goed voorziene broodtafel aange richt was om den inwendigen mensch te versterken. Daar was alle gelegenheid om zich te vermaken, niet het minst de dwaal- uin met zijn lachspiegels. Te ruim vier uur werd de terugtocht aanvaard en ging men over Naarden, Muiden, door Amsterdam, den IJ-polder en langs de Fordfabrieken, zoodat weer nieuwe punten te zien waren. Om 8 uur bereikte de stoet het laatste sta tion: het café van den heer Groot, waar hij verwelkomd werd met de vroolijke tonen van de muziekvereeniging Aurora. Een den tocht, de heer P. Hart, besprak de belevenissen van den dag, die weer in op gewekte stemming gepasseerd was en bracht dank aan allen, die medegewerkt hadden aan het welslagen van dezen dag en in zon derheid aan zuster de Looper, die een on^ misbare hulp was voor de oude vrouwtjes. Aan het einde sprak de heer Beets na mens de ouden van dagen nog een dank woord en onder de vroolijke tonen van Aurora gingen allen hoogst voldaan huis- waarts. Herbouw boerderij. De opbouw van de nieuwe boerderij van den heer Jb. Kramer Hz., is opgedra gen aan den heer D. de Leeuw te Sint Maartensbrug onder architectuur van de heeren Ch. Dekker te Schagen en P. L. Koster te Zeist. Ingekomen personen. P. van der Weg van Heiloo. C. Hoppe van Alkmaar. J. N. Wessenius en gezin van Den Helder. Vertrokken personen. J. Otto naar Haarlem. B. Blouw en ge zin naar Wieringen (Westerland). J. Oud naar Nederlandsch-Indië. P. Bleeker naar Oudorp. G. Sietsma en gezin naar Bever wijk. Rectificatie. In ons bericht over de kermis is een fout geslopen. Er stond n.1. dat de uitvoe ring van Aurora in café Renses is geweest, dit moet zijn café Kamsteeg, waar de A. B. C.-boys de kermisdagen ook de dansmu ziek verzorgden. Ongeval. Woensdagmiddag reed de heer Kiese- ling, reiziger van den margarinehandelaar de Wit van Schagen, met zijn auto ter hoogte van de woning van den heer Kater, toen het 5-jarig jongentje van Woudt, dat achterna werd gezeten door andere jongens, plotseling dwars over den weg wilde ste ken, met het gevolg, dat hij tegen de auto botste en kermende van pijn werd opgeno men. De heer K. reed heel langzaam. De jongen klaagde over inwendige pijn en is op advies van dr. de Boer naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. NIEUWE NIEDORP (Juli). oud 86 jaren, weduwe van Willem Stam mes. Floris Kuiper, oud 75 jaren, we duwnaar van Guurtje de Graaf, overleden te Winkel. Geboren: Margreet, d. v. Gerrit Keu ken en Grietje Borst. Agatha Maria, d. v. Johannes Eeken en Johanna Brantjes. Marie, d. v. Gerrit Rezelman en Miena van Dam. Overleden; Neeltje van Stipriaan, KOEDIJK (Juli). G e b o r e n: Klaas, z. v. D. Brak en M. J. Leegwater. Gettrouwd: Pieter Scheltus en Catha- rina Maria Klaver. Overleden: Neeltje tractgtie werd aangeboden, De lgider van I W, Heerdipg, 72 jaar, WARMENHUIZENë (Juli). Geboren: Wilhelmus, z. v. J. Mekken en C. Smit. Wim, z. v. P. K. de Geus en J. Schenk. Maria Elisabeth, d. v. A. Bak ker en E. Grin. Ambrosius Fredericus Jacobus, z. v. A. Lingerak en H. A. v. Westen Gerarda Catharina, d. v. P. M. Nannes en G. Apeldoorn. Elisabeth en Cornelis, resp. d. en z. van M. Pronk en M. M. Vlugt. Getrouwd: Theodorus Zutt en Anna Groot. Sytze Dijkstra te Broek op Lan- gendyk en Guurtje Vos. Overleden: Neeltje Quant, 64 jaar, wed. van M. Pronk. ZUIDSCHARWOUDE (Juli). Geboren: Trijntje Geerie, d. v. Gerrit Barten en Aaltje Kos. Catharina Maria, d. v. Johannes Bruin en Veronika Tesselaar. Adrianus Theodorus, z. v. Adrianus en Maria Geertruida de Goede. Getrouwd: Johannes Vroling en Jacoba Roozendaal, onlangs te Oudkarspel. Cornelis Stoop te Noordscharwoude en Johanna Maria Koopman. Overleden: Henricus Bekker, oud 39 jaar, overl. te Alkmaar. Jan Kostelijk, wedn. v. Neeltje Duin, oud 88 jaar. HEERHUGOWAARD (Juli). Ge b oren: Aagje, d. v. G. Huizinga en N. Otto. Catharina Cornelia, d. v. G. Tamis en C. Korver. Johannes Cornelis, z. v. C. Korver en J. Sneekes. Antonius Gerardus, z. v. G. Jonker en C. Smit. Petrus Johannes, z. van H. J. Beers en C. Loos. Johannes Hendrikus, z. v. H. J. Beers en C. Loos. Agnes Geertruida, d. v. Th. Voskuil en S. van Lint. Hendrika Anna, d. v. Th. Voskuil en S. van Lint. Anna Geertruida, d. v. K. Oudeman en G. Bruin. Adulphus Johannes, z. v. J. de Haan en G. M. de Haan. Petronella Bri- gitta, d. v. A. Brink en A. Masteling. Jo hannes Petrus, z. v. J. P. Koenis en J. Beers. Cornelis Antonius, z. v. P. Tromp en E. Buurman. Ondertrouw d:J. Pankras en Th. G. Verholt te Renkum. Pieter Stam en Trijntje Waker. Cornelis Petrus Johannes Scholten en Geertruida Groot. G e t r o u w d: J. P. Baars en B. M. van Egmond. J. Pankras en Th. G. Verholt. Oveleden: Aaf je v. d. Gragt 67 jaar, echtg. van Chr. Vos. Agnes Geertruida, oud 2 dagen, d. v. Th. Voskuil en S. van Lint. Maria Nelly, oud 1 jaar, d. v. G. Kooy en A. de Jong. Hendrika Anna, oud 3 dagen, d. v. Th. Voskuil en S. van Lint. VERTROKKEN PERSONEN. C. Visser, geen, employé B.P.M., en echtg. van Kenn.str.weg 80 naar NederL In- rï*®- B. H. Samshuijzen, geen, sigaren maker en gezin, van Van der Woudestraat 60a naar Amsterdam. R. Bromberg, R.K., medisch adviseur, en gezin, van Kennemer- park 23 naar Breda. A. Mellema, Ger.K., winkeljuffrouw, van Baansingel 1 naar Dokkum. J. c. C. Koreman, R.K., echtg. A' Langkemper, z. b., van Oudegracht 143 naar Amsterdam. D. J. Pabbruwe, geen, z. b., van Kenn.str.weg 145 naar 's- Gravenhage. w. C. Galema, R.K., kinder juffrouw, van Emmastraat 36 naar Roer mond. G. J. Bijkerk, R.K., dienstbode, van Eikelenbergstraat 20. naar de Bilt. S. Snel, R.K., dienstbode, van v. Everdfa- genstr. 7 naar Sambeek. J. Korver, R.K, broeder-onderwijzer, van Nassaulaan 30 naar Oudenbosch. J. C. van Sprang, R.K., broeder-hoofdonderwijzer, van. Nassaulaan 30 naar Amsterdam. H. Cornelisse, R.K, broeder-onderwijzer, van Nassaulaan 30 naar Amsterdam. A. van den Dungan, R.K., broeder-onderwyzer, van Nassaulaan 30 naar Roosendaal. G. de Haas, N.H, winkelbediende, van Kenn.str.weg 108 naai Amsterdam. J. te Winkel, D.G., inge« nieur, van Metiusgracht 13 naar Eindhoven» J. C. M. Ploegmakers, R.K., wed. v. R. Dekker, z. b„ van Emmastraat 12 naar Be* verwijk. G. Jonker N.H., pluimveehou der, en gezin, geen, van Westdijk 61 naaf Heiloo. S. Tuithof, N.H., z. b., van Luttik Oudorp 6a naar Valburg. G. R. Epskamp, R.K., dienstbode en zoon, van Kinheimstraat 35 naar Leiden. J. Kallansee, N.H., echtg. v. G. E. F. van Dijk, z. b., van Nieuwesloot la naar Den Helder. A. Bakker, Ger.K, z. b, en echtg., van Lyceumstraat 43 naar Zeist. A. C. Asjes, N.H, waterbouwkun dig opzichter, van Snaarmanslaan 105 naar 's-Gravenhage. I. U. de Nes, R.K, kinder juffrouw, van Helderscheweg 34 naar Am sterdam. T. Hoogland, R.K., echtg. v. W, F. G. L. van Dongen, z. b, van Laat 171 naar Heiloo. A. van der Lubbe, R.K, instru mentmaker-telefoon, van Paternosterstrttt 4a naar Bergen (N.H.) Th. D. Upelsan, R.K, z. b, van Liefdelaan 10 naar Wormer- veer. T. Peereboom, R.K., dienstbode, van Kooltuin 29 naar Den Helder. Th. van Duin, R.K, bloemenventer, van Friedrieh Engelsstraat 5 naar Wormerveer. INGEKOMEN PERSONEN. E. Jansen, dienstbode, R.K, van Deven ter naar Nassauplein 5. A. J. Molenaar» winkeljuffrouw, N.H, van Zaandam naaï Forestusstraat 12. C. C. Groot, N.H, echtg. v. P. H. Ippen, z. b, van Graft naar Waterschapstraat 24. J. J. Oudejans, R K, dienstbode, van Anna Paulowna naar Laat 179, M. J. Koetzier, machinist N.S., N.H, en gezin, van Amsterdam naar Bis schop Bottemannestraat 15. A. Kluft, geen, dienstbode, van Egmond aan Zee naar Achterstraat 37. j. Molenaar, N.H, vrachtrijder, en echtg, van Zuid- en' Noord schermer naar Heiligland 25. B. J. Min ders, R.K, schoenmaker, en gezin en zustert M. J. Mijnders, dienstbode, van Limmen naar le Kanaalstraat 6. M. Roemer, R-K, kapster, van Wognum naar Parkstraat 16* C. Walter, Ger.K, onderwijzeres, van Haarlemmermeer naar Appelsteeg 5. A« J. M. Gisolf, H.A.Z.E.A, reiziger, en gezin, van Enkhuizen naar St. Anthoniusstraat 8. A. E. Ruiter, R.K, z. b, van 's-Graven hage naar Hekelstraat 19. A. R- van Regteren, R.K, dienstbode, van Almelo naar Snaarmanslaan 78. A. I. Meiborg» N.H, echtg. v. J. H. Dykstra, z. b, en kin deren, van Winschoten naar Nicolaas Beets- kade 72. j. q. F. A. H. Richter, Vr.Ev-, z. b, van Rheden naar Jul. van Stolberg- laan 12. L. Verploegh, Ger.K, leerling- verpleegster, van Krommenie naar Wilhel* minalaan 11. F. O. Hamel, H.L. en ge zin, van Rheden. naar JuL van Stolberg- laan 12. B. Magendans, R.K, gevangen bewaarder, en echtg, van Breda naar Bernhardlaan 21. M. A. Knook, Ger-K-» z. b, van Heerhugowaard naar Stuartstr8a 69* O. Führ, Ev.L, monteur, en gezin, van Oudorp (N.H.) naar Krelagestraat 4. •- W. C. Helfrich, geen, z. b, van Leiden naaf Houtweg 8,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10