Het vliegongeluk op Soesterberg. HUmnieuws %iMicaties Onze JCo 3ieck Sthool Voor de Huisvrouw. naar Bergen togen om de courses bij te wonen en de Bergerweg toonde dan een file van rijtuigjes, van het meest uiteen loopend type, die de bezoekers moesten vervoeren. Dat waren groote dagen voor Bergen zooals wij er nu meerdere kennen, maar thans gaat het vervoer per tram of bus wat vlugger! Toen waren het alleen de paar den, die dien dag haast hadden! Maar de tijd schrijdt voort en met haar verdween door de omstandigheden de reu baan. Alleen de te Bergen aan Zee opge stelde stallen getuigen nog van dezen tijd waaraan voor velen nog prettige herinne ringen zullen verbonden zijn. Het is wel buitengewoon verheugend, dat de zoo fraaie paardensport in diverse vor men weer is gaan opleven en wij, op dezen dag, weer onze Bergensche draverij hebben mogen beleven. Moge <3it de eerste stap zijn op een langen en voorspoedigen weg, want dit zal ook het vreemdelingenverkeer even als vandaag zeer ten goede komen! Hierna reikte de burgemeester, met een toepasselijk woord de prijzen uit. De pikeur van het winnende paard, de heer J. Vergay, ontving een kistje sigaren, beschikbaar gesteld door „De Rustende Jager'' en hij bracht daarvoor, onder ap plaus der aanwezigen, een persoonlijk woord van dank, waarbij hij den wensch uitsprak, dat, met steun van den burgemeester, het volgend jaar wederom een harddraverij zou worden gehouden. De voorzitter van den Bond van Korte- baanvereenigingen, de heer H. Prins, wet houder van Zaandam, sprak namens de be wonderaars van de paardensport en namens den bond een woord van dank voor dezen wedstrijd, in het belang van de paarden sport. Ook hij uitte den wensch, dat het be stuur van de V. V. V. zal voortgaan met het organiseeren van kortebaandraverijen en lid zal worden van den bond, die reeds 60 afdeelingen telt. Hij feliciteerde Bergen met de buitengewoon mooie baan. De heer J. Swaag huldigde nog den vol ij verigen directeur van gemeentewerken, den heer J. Roggeveen voor diens voortref felijke regeling. Nadat nog meerdere aanwezigen de hoep hadden geuit, dat de V. V. V. zal doorgaan met jaarlijks een draverij te oragniseeren, was het officeele gedeelte gesloten. Athletiek AVONDWEDSTRIJDEN VAN HET DISTRICT NOORDHOLLAND. Nieuw Ned. record van Jan Zeegers op de twee Engelsche mijlen. Gisteravond organiseerde het district Noordholland van de K.N.A.U. op de Sin- telbaan op het Olympiaplein te Amsterdam avondwedstrijden, welke zich in een vrij groote belangstelling móchten verheugen. Het voornaamste feit van deze wedstrij den was het nieuwe Ned. record, dat de A.A.C.-athleet Jan Zeegers Jr. op de twee Engelsche mijlen vestigde. Zeegers, die bui ten mededinging meeliep in de B-klasse, ging al dadelijk in een vlot tempo aan den kop en rustig, in soepelen stijl legde hij de 2 mijlen af in den tijd van 9 min. 41.4 sec. Het oude nationale record stond met een tijd van 9 min 52.4 sec. op naam van S. Petit, ge vestigd op 26 Augustus 1934. Dit record, dat niet bijzonder scherp stond, is door den A.A. C.-er dus met niet minder dan elf seconden verbeterd. Over het algemeen waren de prestaties niet bijzonder te noemen, al dient men er rekening mede te houden, dat de avondtem- peratuur en het kunstlicht niet bevorderlijk zijn voor de goede tijden en afstanden. De 100 meter in de A-klasse werd na een spannenden strijd gewonnen door Eikema, die den Franschman Moskowsky, die Zon dag j.1. op de internationale wedstrijden in het Olympisch stadion te Amsterdam uit kwam, met gering verschil versloeg. Wer- nink werd een verdienstelijke derde. In de B-klasse (niet K.N.A.U.-leden), bezetten de Blauw-Wit-voetballers Westphal en Wilders de twee eerste plaatsen. In de C-klasse bleek Sierhuis nog niet geheel de oude te zijn, hij. werd derde in 11.9 sec. Op de 400 meter leverden de Ruijter en Figee op het laatste eind een aardigen span nenden strijd, maar de Quick-athleet liet zich de overwinning toch niet ontnemen. Op de 800 meter zette Bruenn zijn eindspurt even te laat in, waardoor hij nbg net 1/10 seconde bij Hermans ten achter bleef. Op de 4 x 100 meter estafette wist A.A.C., na geruimen tijd de tweede plaats te heb ben bezet, de zege te behalen, terwijl de zelfde vereeniging in de Zweedsche estafet te door van der Kar aan een keurige race op de laatste 100 meter de tweede overwin ning te danken had. De uitslagen luidden: verspringen klasse B: 1. Snijders (A.A.C.) 6.39 meter; verspringen klasse C: 1. Schuddemat (Electra) 6.30 meter; 100 meter klasse A: 1. H. Eikema (A.A.C.) 11.6 sec, 2. Moskowsky (Frankrijk) 11.7 sec., 3. Wernink (Trekvogels)%11.8 sec.; Kogelstooten klasse C: 1. K. Meyn (Zaan land) 11.08 M.; 400 meter klasse B: 1. de Ruijter (Quick) 53.2 sec.; 2. J. W. Figee (Haarlem) 53.8 sec.; 400 meter klasse C: 1. Vos (Lycurgus) 55.2 sec.; 100 meter klasse C: 1 A. A. Blok (K.N.A. U.) 11.8 sec.; 100 meter klasse b: 1. L. van der Kar (A. A.C.) 11.7 sec.; 800 meter klasse B; 1. J. Hermans (Haar lem) 2 min. 5.3 sec.; 800 meter klasse C: 1. L. J. Lodewijks (A. V.A.C.) 2 min. 8 sec.; 100 meter D (na overloopen): 1. Ph. West phal (Blauw-Wit) 11.9 sec.; Hinkstapsprong klasse B; 1. Schenk (Wie- ringerwaard) 13.11 meter; hinkstapsprong klasse C: 1. van Kalken (A.V. '23) 12.52 meter; 1500 meter niet K.N.A.U.-leden: 1. J. J. v. Ham (Wieringerwaard) 4 min. 28.9 sec.; 4 x 100 meter estafette niet K.N.A.U.-le den: 1. A.V. de Vierde 5-jarige, 48 sec.; twee Engelsche mijlen: 1. klasse A: Jan Zeegers 9 min. 41.4 sec. (nieuw Ned. record); klasse B: 1. J. Sweeres (A.A.C.) 10 min. 22.7 sec.; Zweedsche estafette: 1. A.C.C. 2 mm. 8.3 ^sec.; 2. Quick 2 min. 8.6 sec.; 4 x 100 meter estafette: 1. A.A.C. 46.3 sec., 2. A.V. '23 46.5 sec., 3. Wieringerwaard 46.9 sec. 1500 METER-RECORDWEDSTRIJD. Het district Noordholland van de Kon. Ned^Athletiek Unie, zal op verzoek van het K.N.A.U.-bestuur, tijdens de eerstvolgen de athletiekwedstrijden van het district een nationalen wedstrijd over 1500 meer hard-, loopen inlasschen. Deze wedstrijd zal Woensdagavond 18 Augustus a.s op de gemeentelijke Sintelbaan op het Olympiaplein te Amsterdam worden gehouden. Waarschijnlijk zal het nummer 1500 me ter een voorgiftwedstrijd zijn. Het ligt in de bedoeling o.a. de athleten Petit en de Ruijter voor deelneming uit te noodigen. In dit geval bestaat de kans op een sportieve revanche van den Zondag j.1. in het Olympisch Stadion minder gelukkig verloopen 1500 M.-race en op een nieuw Ned. record. Bridge WEDSTRIJD ORANJE-HOTEL TE BERGEN. Voor den gisteravond in het Oranje-hotel gehouden wedstrijd, onder leiding van den heer J. de Lange, bestond weer groote be langstelling. Er waren 56 deelnemers, waar onder verschillende pensiongasten. Er werd gespeeld in twee groepen van 7 tafels, met in elke lijn drie prijzen. De volgende uitslag kon na afloop door den leider worden bekend gemaakt: Groep A, even lijn, 7 paren: 1. de heeren L. Sluizer en van Gulik te Alkmaar 17ya p., 2. de heeren Delvaux en Hartman te Pur- merend 24 p., 3. mej. J. Tol en de heer H. Slotboom te Alkmaar 24 p. groep A, oneven lijn, 7 paren: 1. mevr, Heygenaar en de heer L. Trijbetz te Bergen- Alkmaar, 21 p., 2. mevr. Sluizdt' en mevr. v. Gulik te Alkmaar, 27 p., 3. mevr. Blom en de heer Blokker te Bergen, 27 p. Groep B, even lijn, 7 paren: 1. de heer en mevr. Schuddeboom te Bergen aan Zee, 23 p. 2. H. Visschers en Scheide te Bergen, 24 3. de heer en mevr. v. d. Tooren te Alk maar, 26 p. Groep B, oneven lijn, 7 paren: mevr. Vis- scher en mevr. Schouwen 24 p., 2. de heer en mevr. Consel te Bergen 24 p., 3. mevr. Ro vers en de heer Kamstra te Bergen 26 p. D a.m men. OM DEN ALKMAARSCHEN TITEL. Dinsdag werden de wedstrijden om den Alkmaarschen damtitel voortgezet in café Populair. De barragepartij tusschen de heeren P. Bakkum en E. Hofman werd thans een fraaie overwinning voor laatstgenoemde, die met wit een gave partij speelde. Met den heer Bakkum is het laatste niet-clublid uitgeschakeld. Voor de 4e ronde werd de partij M. He melsA. Burgert gespeeld. Deze spannen de partij werd afgebroken in een vrijwel gelijken stand, waar nog veel in zit. A.s. Dinsdag wordt deze partij vervolgd. Voor de 4e ronde wordt dan ook gespeeld tus schen G. Woonijk en E. Hofman. De winnaars van de partijen Hemels Burgert en WoonijkHofman plaatsen zich in den eindstrijd met de heeren Marees en Smolenaars. „VRIJSPRAAKLEVENSLANG!" In de bioscoop „Harmonie". Danielle Darrieux en Henry Garat spelen de hoofdrollen in de Fransche A.C.E.-film van Jean Boyer „Le mauvais gargon". Het is een luchtige geschiedenis. Een echt sprookje. Van een mooi meisje, dat niet trouwen wil (Danielle Darieux), maar een carrière in de advocatuur wenscht. En van een goedigen vader (Alerme), die steeds met nieuwe huwelijkscandidaten komt aandra gen, tot hij ten bate van zijn uiteindelijke uitverkorene (Henry Garat) een krijgslist bedenkt. Henry Garat zal zich herscheppen in een „toffe jongen" en zal aldus de eerste cliënt worden van zijn dochter, die nog steeds op haar eerste „zaak" zit te wachten. (In Frankrijk schijnt het mogelijk te zijn, dat men zich zoo maar een poosje in de gevangenis laat opsluiten.) Henry Garat wordt dus de eerste boef, dien Danielle Darrieux redt. Zij pleit hem niet a"een vrij, maar helpt hem ook nog aan werk. In haar eigen huis nog wel. Henry Garat en Danielle Darrieux zingen in deze film enkele liedjes en herinneren daardoor aan een paar van de eerste Hol- landsche films, waar men ook van diefilm- operette-scenes in had. Overigens laat het begin van de film zien, dat Henry Garat, de Fransche Johan Hees ters met wien hij een treffende gelijkenis vertoont ook nog wel iets anders zou kun nen dan filmoperettes spelen. Het is alles een kwestie van regie. Dannielle Darrieux in de film „Vrijspraan Levenslang!", welke deze week in bioscoop Harmonie gedraaid wordt. Gisternamiddag stortte een Kool hoven-demonstratie-toestel, dat op Soesterberg een aantal demonstratie vluchten gaf, van betrekkelijk geringe hoogte neer. Het vliegtuig vloog di rect in brand en de beide inzittenden kwamen om het leven. Boven: Een overzicht van het vlieg veld, met de rookwolken van het brandende toestel. Links: De F.K. 52, waarmee het on geluk gebeurde. SHIRLEY TEMPLE IN HET „CITY THEATER". In de film „Het arme, rijke meisje". H Shirley Temple en Jack Haley EEN SMAKELIJKE, VOEDZAME COMBINATIE. Tomaten hebben zich langzamerhand een plaatsje weten te veroveren in onze Hol- landsche maaltijdenal werd in 't be gin van haar verschijning over de grenzen de vreemde vrucht met eenig wantrouwen aangekeken. Wie er niet dadelijk van kon houden, die leerde ze gewoonlijk toch wel appre- ciëeren in den vorm van een zacht tomaten- soepje of van een saus, die den smaak van een eenigszins flauw gerecht hielp ophalen (bloemkool, witte boonen, slaboonen, kom kommer, enz.): de tomaat overheerschte op die manier niet al te sterk, en men leerde zich dus geleidelijk wennen aan wat eerst vreemd leek. Een bizonder goede combinatie vormen om dezelfde reden de tomaten met kaas; hetzij de kaas een onderdeel uitmaakt van gevulde tomaten, hetzij ze de tomaten ver gezelt in het een of ander eiergerecht, al tijd zal ze door haar pikanten smaak de to maten voordeelig doen uitkomen, terwijl ze er tevens voor zorgt, dat de voedzaam heid van de gerechten ongemerkt wordt verhoogd. Enkele recepten uit de groote reeks van mogelijkheden mogen hier volgen. Roereieren met kaas en tomaten (4 pers.) 4 middelmatig groote tomaten, 1 uitje, 1 theelepel gehakte peterselie, 1 flinke theelepel zout, 50 G. ons) geraspte kaas, snuifje peper, 4 eieren, ongeveer 20 G. (1 afgestreken eetlepel) boter. Doop de tomaten een oogenblik in kokend water, ontdoe ze van het buitenste vlies je en snijd ze in plakjes; laat ze met het ge hakte of geraspte uitje, het zout en wat pe per gaar worden (ongeveer 15 minuten), dikwijls roerende, tot het mengsel een dik ke saus vormt. Giet die uit in een ondiep vuurvast schoteltje, van te voren dik met boter ingesmeerd; breek voorzichtig één voor één de eieren en laat ze op de heete saus vallen, strooi er de geraspte kaas over, leg er een paar klontjes boter op en laat in een vrij warmen oven de eieren stollen. Dien het schoteltje (als lunchgerecht of als vóórgerecht bij het middagmaal) zoo heet mogelijk op. Gevulde tomaten (4 personen). 6 a 8 stevige middelmatig groote toma ten, 1 uitje, 1 eetlepel gehakte peter selie, 50 G. (2 sneetjes) oud brood zon der korst, 50 G. ons) geraspte kaas, wat peper en zout, 50 G. ons) boter. Wasch de tomaten, snijd er aan den kant van het steeltje een plakje af en hol dan met een scherp theelepeltje de vruchten wat uit. Wrijf het uitgenomen vrqchtvleesch door een zeef en laat er het broodkruim in wee ken. Smoor intusschen het fijngesnipperde uitje in een stukje van de boter (schraal de helft van de voorgescheven hoeveelheid) gaar, roer het door het geweekte, fijnge wreven brood, voeg er de gehakte peterse lie, de peper en het zout bij met bijna de geheele hoeveelheid geraspte kaas. Vul de tomaten met deze farce, schik ze in een vuurvast schoteltje, strooi op elke tomaat wat paneermeel, waardoor het restje kaas is gemengd en leg er dan een klontje van de nog overgehouden boter op. Laat in een niet te heeten oven de tomaten zachtjes gaar worden (ongeveer 20 minu ten). Gebruik, bij gebrek aan een geschikt vuurvast schoteltje, ook wel een braadslee en breng dan voorzichtig de gaargestoofde tomaten over op een schotel van het ser vies. BUITENGEWCJipN LAGER ONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen sollicitanten op naar de betrekking van Onderwijzeres aan de openbare school voor Buitengewoon lager onderwijs (school voor zwakzinnigen), in het bezit der akten j, k en r. Het getuigschrift spreekonderwijs strekt tot aanbeveling. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse). Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatiestukken (adres op zegel) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of op 30 Augustus a.s. Overlegging van getuigschrift(en) van bhjve'n gedrag kan voorshands achterwege Alkmaar, 12 Augustus 1937. Buigemeester en Wethouders voornoemd, R \I/RRM^nINSCHOT' Burgemeester. V EENDORPlo.-Secretaris. DE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN HET S.S. „MANVANTARA". Vooronderzoek aangevangen. Gistermiddag ving te Soerabaja het voor onderzoek inzake de explosie aan boord van het Nederlandsch tankschip „Manvantara" door den havenmeester en technische exc perts van den scheepvaartdienst aan. De oorzaak is nog niet te verklaren en het is niet zeker dat een volledige opheldering te verkregen zal zijn. Het vrijmaken van gas duurt voort. In den toestand van de gewonden is geen ver andering ingetreden. BENOEMING HOOFD DER SCHOOL TE STOMPETOREN. In de heden gehouden raadsvergadering der gemeente Oterleek is de heer M. Lang horst te Alkmaar, no. 1 der voordracht, met algemeene stemmen benoemd tot hoofd der school te Stompetoren. NIJVERHEIDSONDERWIJS. Te Den Haag zijn geslaagd voor het exa men akte N IXa (handteekenen en decora tief teekenen) de heer C. J. Mul te Uitgeest en voor het getuigschrift art. 38, eerste lid van de Nijverheidsonderwijswet, behoorend bij de akte NE, de heer W. W. Schoonhoven te Den Helder. Weer een fabriek die groot werd door doelmatig adverteeren. Toen de productie der Schick Dry Shaver Inc. (fabrikanten van een electrisch scheerapparaat) in 1935 meer dan 80.000 van haar apparaten kon afwerken per jaar, durfde men pas met adverteeren beginnen. Men plaatste voor Kerstmis in enkele plaatsen advertenties in couranten. AI de winkelvoorraden verkocht men met deze reclame-campagne meteen. Na* dat de productie in Juli weer bij was. adverteerde men opnieuw, nu in mee1" plaatsen. Hoewel de voorraad 750.000 had bedragen, was men weer uitver kocht. Het is te begrijpen, dat de firma be sloot haar productie voor 1937 tot anderhalf millioen apparaten op te voeren. Met de zoo doelmatige adver tenties in couranten zal zij die stellig verkoopen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8