Agenda liketAecUM Van Alkmaar: 5.40 8.0011.00 116.0018.00 NASSAU-TAX. Tel. 3545 De paratyphus-epidemie. Per Alkmaar Packet naar Amsterdam Clubmatch „Cynophilia". Zeer mooie honden van vele goede rassen. Verwachting: Buitenland sch weeroverzicht Alkmaar, Maandag. I Toestand van de patiënten bevredigend. In de ziektegevallen van de vleesch- vergiftiging te Harenkarspel en om streken is na het afloopen week-end een stilstand gekomen. Er meldden zich n.l geen nieuwe patiënten en men mag vrijwel aannemen, dat het maximum aantal slacht offers is bereikt. Ook in den aard van de ziektegevallen is een lichte kentering merk baar. Vooral de jongere zieken voelen zich al heel wat beter en enkele van hen moch ten het bed reeds verlaten en hebben het ergste achter den rug. Naar men ons hedenmorgen bij navraag van medische zijde verzekerde, is bij geen der patiënten levensgevaar aanwezig en men hoopt dan ook, dat binnenkort het al- gèheele herstel zal intreden. Inmiddels hebben de verschillende col leges van B. en W. maatregelen getroffen, dat het besmettingsgevaar zoo gering moge lijk is en er bij de bewoners op aangedron gen ook vooral geen emmers om te spoelen in slootwater. Hedenmiddag om 3 uur is ten stadhuize van de gemeente Oudkarspel een vergade ring belegd van den keuringskring Oud- karspel-Harenkarspel-Broek op Langendijk en Noord- en Zuidscharwoude voornamelijk om over een eventueel ontslag van den keurmeester, den heer U. Wester te beraad slagen. Deze vergadering was niet open baar. Slager v. Duin verzocht ons te willen mededeelen, dat de verhalen, welke diverse buurtbewoners aan ons hebben verteld, sterk overdreven zijn. Zoo is het gebeurde van de bruiloft te Tuitjehom niet vorig jaar geschied, doch reeds eenige jaren ge leden en aldus spr. in deze zaak zou dr. v. Hesteren wèl gekend zijn. Verder zou de commies de Jong niet wegens frauduleuze handelingen uit zijn functie zijn ontheven, al is hij dan wel op plotselinge wijze overgeplaatst naar Alphen a. d. Rijn. TERAARDEBESTELLING L. ADMIRAAL. Zaterdagmiddag is op de algemeene be graafplaats het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. A. Admiraal, die op zoo droevige wijze te Stompetoren het leven liet, ter aarde besteld. De belangstelling voor deze droeve plechtigheid was zéér groot. Vele leden van de Fabrieksarbeiders- bond formeerden 'n stoet achter de met rouw omfloerste vlag en zoo trok men langs de bierbottelarij De Otter aan het Tooren- burg, waar de overledene 26 jaren heeft gewerkt en zich door trouwe plichtbetrach ting had weten op te werken tot de 'functie van meesterknecht. Op het kerkhof stonden nog vele vrien den, die zich daar bij den stoet aanslooten. Bondsmakkers droegen de door vele bloemstukken als bedolven lijkkist naar de groeve, waar de bondsvlag een laatsten groet bracht en de heer Gurgens, lid van het hoofdbestuur van den Fabrieksarbei- dersbond, een troostwoord sprak tot de echtgenoote en verdere nabestaanden. Een lid der familie dankte ten slotte voor de betoonde belangstelling. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer G. Pranger, slaagde te den Haag voor het theoretisch gedeelte van het Staatsexamen voor toon kunst, hoofdvak piano. HUIB FENIJN VOOR DE RADIO. De heer Huib Fenijn, vroeger alhier, thans te Texel, zal hedenavond van 9 tot 9.30 uur eenige van zijn luimige gedichten voor de N. C. R. V.-microfoon voordragen onder: „Grepen en Grappen, vroolijke verzen van Huibert Fenijn". BOVEN HUN THEEWATER. Zaterdagavond en Zondagavond is een alcohol-niinnenden meneer gratis onderdak verschaft in het politie-bureau. Toen de al cohol had uitgewerkt, is in beide gevallen den logé goede reis toegewenscht. Als sou venir van de stad Alkmaar werd een bon netje meegegeven, dat aan den Geestersin gel ingeruild kan worden. FRANSCHEN IN ONZE STAD. Vanmiddag is een groep van 45 Franschen, die een studiereis ondernemen, welke geor ganiseerd is door het bureau voor „tourisme intellectuel" in onze stad geweest. Het ge zelschap gebruikte de lunch in het hotel Proot en tijdens den maaltijd heeft een der V.V.V.-bestuurderen een causerie gehouden over de kaasmarkt en den kaashandel. Na de lunch werd het kaaspakhuis der firma Henneman bezichtigd, terwijl ook de weeg schalen in de Waag in oogenschouw werden genomen. DE KRINGLOOP DER BELANGEN. Het slechte weer was oorzaak, dat de laatste voorstelling van het harlekijnspel „De Kringloop der Belangen" moest wor den uitgesteld. Aangezien, volgens de weerberichten, pas Woensdag 18 Augustus beter weer verwacht kan worden, zal op dien dag de slotvoorstelling plaats hebben. De voor Zondag gekochte toegangsbewijzen zijn dien avond geldig, terwijl tot Dinsdag avond de verlaagde verkoopsprijzen blij ven gehandhaafd. HET HUK MET DE LUIFEL. De luifel in de Huigbrouwerstraat is al weer eens aangereden. Een auto heeft een gedeelte er van gekraakt en versplinterd. DE MOTORDIEFSTAL TE BERGEN. Dader gesnapt. Het is de politie te Bergen in samen werking met de recherche te Alkmaar mo gen gelukken klaarheid te brengen in den diefstal van een D K. W.-motorrijwiel, dat op Zondag 8 dezer bij Duinvermaak aan een Amsterdamsch ingezetene was ont vreemd. De dader van den diefstal, de 18- jarige G. C. B. te Bergen, is aangehouden en de motor werd in beslag genomen. Het bleek dat de jongeman de geheele week met de motor op avontuur was geweest, hij had de Jamboree bezocht enz. Zelfs had een vriend van hem, een zekere M. V., wonende alhier, nog bij het rondtoeren op het motorrijwiel een ongelukje gehad, door hiermede op den Duinweg tegen een boom op te tornen, waardoor het motor rijwiel beschadigd werd. De avontuurlijke jongeman is op trans port gesteld naar Alkmaar en in het Huis van Bewaring ingesloten. CITY THEATER. De directie verzocht ons mede te deelen, dat de in de krant van j.1. Donderdag ge melde populaire prijzen alleen gelden voor de matinee. KINDERHYGIENE IN NOORD HOLLAND. Uit het thans verschenen jaarverslag van de Commissie voor Kinderhygiënie in Noord holland blijkt, dat in 1936 de praenatale zorg ter hand is genomen, terwijl het aantal consultatiebureaux voor zuigelingen en kleu ters is uitgebreid en de bakeropleiding beter is georganiseerd. Nog altijd is helaas een deel der bureaux in minder geschikte lokaliteiten gehuisvest; in Akersloot, Blaricum, Kortenhoef en Mon nikendam werden nieuwe consultatie-bu- reaux opgericht voor zuigelingen, in Aals meer en Heemskerk voor kleuters. Het huisbezoek door plaatselijke wijkver pleegsters, een belangrijk onderdeel van het werk der kinderhygiëne, wordt in vele plaatsen met stijgende intensiteit verricht. De praenatale zorg werd voorloopig reeds in Alkmaar en in Haarlem verricht. In de bakeropleiding is meer eenheid gebracht. De belangstelling voor de moedercursussen blijkt nog altijd groot te zijn. Het bureau voor kraamhulp verheugde zich in 1936 in een voortdurende bloei; het aantal aangesloten bakers bedroeg 64. De rekening van de commissie vertoonde per 31 Dec. j.1. een voordeelig saldo van 7074.90. KINDERFEEST SPEELTUINYEREENIGING D. E. S. Het zag er Zaterdagmorgen slecht uit met het weer, maar gelukkig knapte het tegen den middag op, tenminste het was droog. Om 1.30 uur stonden de kinderen in de drie stadswijken opgesteld met hunne vlaggen, om even later, vooraf gegaan door trommelslagers van de muziekvereeniging Excelsior, op te marcheeren naar het Waagplein. Daar stonden zestien groote touring cars van de H. A. B. O. opgesteld om de 550 kinderen met geleidsters en geleiders naar Kamperduin te brengen. Onder den rit werd he weer niet beter, het begon te motregenen, gauw namen de leiders een besluit, en inplaats van naar zee, ging het naar den speeltuin van den heer Timmerman te Schoorl. Daar kon gegeten en gedronken worden in de wa randa, en tusschen de buien werd er naar hartelust gespeeld. Om zes uur ging de tocht verder voor een mooien rondrit langs de duinenrij en zoo nu en dan werd er uitgestapt voor versnapering en spelen. Te gauw was het tijd om naar Alkmaar terug te gaan, en hoogst voldaan, wat bleek door het zingen der kinderen, kwam de lange stoet om half negen in Alkmaar aan. Groot was de belangstelli j in de verschil lende straten waar zij doortrokken en het was voor D. E. S. een ware propaganda- tocht voor de speeltuinen. Vóór negen uur waren alle kinderen weer bij hunne ouders terug. De voorzitter bracht eer. woord van dank aan allen, die medegewerkt hadden aan het slagen van dit vacantiekinderfeest, ook aan de politie voor hare medewerking. A.s. Zaterdag is het feest voor de klein tjes van 4 en 5 jaar. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen op den Ber- gerweg een klein hondje. Ken teekenen: wit, korte staart, krulhaar. Te verkrijgen bij den heer C. Verwer, inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat, Alkmaar. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de rechtbank alhier is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in faillissement van H. Witte, manufacturier te Den Burg op Texel. Uitkeering aan concurrente schuldeischers is nihil. WAT ER OP DE KERMIS KOMT! Ziekenhuisterrein: J. W. Jan vier, Micky Mouse; Joh. Sipkema, Auto- caroussel; B. Gosschalk, Showattractie; Hugo Korinke, Steilwand; C. M. Vermolen, Vroolijk Rad; C. M. Vermolen, Tété a Que; J. W. Janvier, Emotiebaan; H. Resman, Crinoline. Paardemarkt: J, Schipper, Haring wagen; Wed. M. Abrahams, Minervatent; C. M. Vermolen, Autoskooter; F. Hommer- son, Autofietsmolen; C. M. Vermolen, Caterpillar; D. J. van Dam, Zweefmolen; H. Vallentgoed, Luchtschommel; A. Roels, Golfbaan; W. Lobman, Palingkraam. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur! Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarzan's vlucht (avonturen), hoofdrollen Johnny Weismuller en Maureen O' Sullivan. Toegang boven 14 jaar. lederen middag, half 3, voorstelling. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het arme rijke meisje (rom.), hoofdrollen Shirley Temple, Alice Faye, Gloria Stuart en Michael Whalen. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sanders van de Rivier (sens.), hoofdrollen Paul Robeson en Leslie Banks. Tc-—mg boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Vrijspraak levenslang! (rom.-sens.), hoofdrollen Danielle Darrieux, Henry Garat Margherite Templey, Suffel Pasquali, e.a. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 18 Augustus. 8 uur, Sted Muziektuin, concert Zang en Vriendschap m. m. v. Hofstad's matrozen- koor. Groote ritten speciale tarieven. Nieuwesloot, vanaf School straat: J. Venema, Suikerkraam; C. Winter, Pyramidesport; J. Brantenaar, Slagmachine; A. v. d. Veen, Waggelkamer; A. Roels, Flesschensport; J. Vader en E. Elings, Vliegbomsport; Ph. de Winter, Fotoschiettent; B. HermansVermeulen, Weegstoel; J. M. Denies, Gebakkraam; H. Overman, Haringwagen; J. Vader en E. Elings, Vliegbomsport; H. M. Vale, Vlieg- bomsport; P. Hofman, Koekhakstal; H. Vader, Suikerkraam; H. Visser, Zuur kraam; C. Wester, fruitopstal; A. Sips, Kijktent; N. v. d. Abeele, Oefenspelen; J. Vogelpoel, Suikerkraam; W. Stuvé, Nou gatkraam; G. Kooistra, Ballensport; A. Denies, Gebakkraam; Jac. Stuvé, Nougat- kraam. Hofplein: C. M. Vermolen, Benzine- Skooter; B. van Slooten, Weegstoel; J. J. Kalter, Palingkraam. Korte Nieuwesloot: M. Serierse, Variété-theater; P. S. Stuyde Haan, Rijwielcaroussel; G. Klein, Palingkraam; P. H. Verwijkvan Langen, Gebakkraam; P. Bos Jr., Suikerkraam; C. W. Beelen- kamp, Suikerkraam; D. Schrijnemakers, Sjoelbaksport; J. A. Peterson, Spijker- sport; P. Bakker, Sportkanon; J. van Leer, Nougatkraam; G. Schipper, Suikerspin nerij. Doelenveld:L. Dassi, Schouwburg tent; F. Snaayer, Schouwburgtent. Steenenbrug: S van der Zee, Wafelkraam; C. L. J. Hoefnagel, Beignets- kraam; Th. Beemsterboer, Palingkraam. Kleine Kaasmarkt: N. Poland, Palingkraam. Achterstraat: W. Smit, Paling kraam. Laat, vanaf Schoutenstraat D. v. Veen, Palingkraam; M. de Weyer, Gebakraam; Wed. J. de Boer, Suiker- nougatkraam; Wed. A. Franke, Galanterie- kraam; A. Zentveld, suikerkraam; J. F. Verwijk, Gebakkraam; K. F. Swart, sui kerkraam; J. Mol, Koekhakstal; R. Otter, Nougat-suikerkraam; G. Gerver, Paling kraam; J. v. Vegten, Suikerkraam; J. Bie- man, bijouteriekraam; K. Verwijk, Gebak kraam; D. Visser, Galanteriekraam; J. Hartland, suikerkraam; J. Kooy, speel- goedkraam; J. W. Jansen, Gebakkraam; J. Bruyn, nougat-suikerkraam; D. v. Dam Jr., Kinderdraaimolen; A. Aué, Nougat kraam; P. Bos, Suikerkraam; J. v. Drunen, Palingkraam; G. Lauwcrs, Nougatkraam; J. de Weerdt, Gebakkraam; J. v. Leer, Nougatkraam; R. Kooistra, Suikerkraam; J. Bek, Palingkraam; H. Bonda, muziek instrument. HET 40-JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR H. J. G. VAN BAAREN TE OUDORP. Zondag 15 Augustus heeft Oudorp's pa rochie op waardige wijze het 40-jarig priesterfeest herdacht van haar herder, den heer H. J. C. van Baaren. Ter eere van deze gelegenheid had het interieur van de pa rochiekerk een echt feestelijk aanzien ge kregen: roode, gele en witte linten door kruisten het kerkgebouw, terwijl de vele palmen en de tallooze bloemen achter en op het altaar en in het kerkgebouw alles tot een smaakvol geheel deden worden. Aan eiken pilaar hing een keurig geschilderd wapen van een parochie, waar de pastoor geduren de zijn loopbaan van priester was werk zaam geweest. Wij zagen de wapens van Zijpe, Noordwijk, Nieuwkoop, Noord-Schar- woude, Alphen a. d. Rijn, 't Heerenhoek, Akersloot, Kethel en Spaland, Oudorp, St. Pancras en Koedijk. Vóór den ingang van 't kerkgebouw stond een eerepoort opgesteld, met opschrift: „Ik ben de goede herder". Jammer was het, dat de eerepoort door den aanhoudenden regen reeds veel van zijn schoonheid had ingeboet. Reeds Zaterdagavond hadden zeer veel parochianen de driekleur van de daken la ten wapperen, teneinde uiting te geven aan de feestvreugde. Des avonds werd de jubi laris, na eenige dagen te Driehuizen in re traite te zijn geweest, aan het station te Alkmaar afgehaald door den Burgemeester, den kapelaan en de kerk- en armmeesters. x Niet op Vrijdag en Zaterdag. xx Niet op Zaterdag. Fiateretours f 0.S5 ongeacht den afstand. Goedkoops dagretours. Vandaar ging het in een viertal luxe auto's naar de parochie. Allereerst werd gereden naar het Noordelijk gedeelte der parochie Koedijk en Sint Pancras, daarna werd koers gezet naar Oudorp, waar vele belangstellen den den jubilaris opwachtten. Onder klokge lui en toejuichingen werd de kom van het dorp rondgereden, totdat men weer bij de pastorie was aangekomen. Hier werd de ju bilaris door een groot aantal belangstellen den enthousiast toegejuicht en werd spon taan het „Wilhelmus" ingezet. Men kon het den jubilaris aanzien dat hij zichtbaar ont roerd was door deze onverwachte hulde blijken van de parochianen. Het moet den volgenden morgen vóór de plechtige H. Mis aanving voor den jubilaris eert treffende gebeurtenis zijn geweest, toen hij, voorafgegaan door vele bruidjes en onder het zingen van een welkomstgroet door koor en geloovigen, de kerk werd bin nengeleid. Nog vóór de Hoogmis werd door den pastoor zelf het prachtig zilveren al- taarkruis gewijd, dat ojn. door de pa rochianen ten geschenke was gegeven. Na de wijding van het kruis werd door den ju bilaris de plechtige H. Mis opgedragen, ter wijl het koor de diverse gezangen extra mooi deed klinken. De jubilaris hield zelf de feestpredikatie en had als onderwerp ge kozen: „In 't erfdeel des Heeren zal ik ver blijf houden". In deze predik, werden door den jubilaris op duidelijke wijze uiteenge zet de diverse plechtigheiden van zijn priesterwijding. Besproken werd het ver loop der voorbereidingen, de wijding, de handoplegging en zalving door den Bisschop. Aan het einde der predikatie verzocht de jubilaris, de gebeden te vereenigen en God te bedanken voor dit mooie priesterjubi leum. Na afloop van de H. Mis zong het koor nog een heel goed uitgevoerde Cantate. Zeer te betreuren was, dat het des Zon dagsmiddags begon te regenen, hoewel het opmerkelijk was hoevele parochianen den regen trotseerden en den jubilaris in het Vereenigingsgebouw gelukwenschten. Tij dens deze receptie waren in het Vereeni gingsgebouw een groot aantal geschenken tentoongesteld w.o. het prachtig zilveren kruis en zeer vele priestergewaden, Ook bemerkten wij nog een keurige bloemen mand van den Gemeenteraad met B. en W. 's Avonds te half 7 volgde een plechtig Lof met rozenhoedje en Te Deum. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag, den pastoor dadelijk na het Lof een zanghulde te brengen vóór de pas torie, kon dit wegens den aanhoudenden re gen niet in de open lucht geschieden, ten gevolge waarvan dit in het Vereenigings gebouw moest plaats vinden. Door het fanfarecorps „Genot door Kunst" van de St. Joseph-Gezellenvereeniging te Langendijk werden eenige zeer mooie num mers ten gehoore gebracht, waarna het meerstemmige koor der Meisjes-congregatie de aanwezigen deed genieten van een twee tal keurige liederen. Na dit muzikale gedeelte hield de burge meester, de heer W. Bos Gz. een korten toe spraak, waarin hij namens alle parochianen en mede namens de feestcommissie een woord van gelukwensch tot den jubilaris richtte. Hij bracht in herinnering de zegen rijke jaren welke de jubilaris in de pa rochie Oudorp heeft doorgebracht. Uit dank baarheid voor deze jaren werd nu den jubi laris, namens de parochie, eenige cadeaux aangeboden, n.l. een groot zilveren altaar- kruis, een harmonium, terwijl de nieuwe wijzerborden en wijzers niet meer aangebo den konden worden, door dat deze reeds ter plaatse waren aangebracht. Door de jeugdvereenigingen werd den jubilaris een prachtig vloerkleed aangeboden. Hierna zong het r.k. zangkoor „Jubilé- hulde" en „Laudate Dominum omnes gentes". Na deze gezangen dankte de jubilaris al leen die hadden medegewerkt om dezen dag te doen slagen, in 't bijzonder den burge meester, den kapelaan, het feestcomité. Later hoopte hij allen nog eens te kunnen bedanken vanaf den kansel. Tenslotte sprak hij de wensch uit, dat hij in deze parochie ook nog het gouden priesterfeest zou mogen vieren. Na dit dankwoord bracht het fanfarecorps nog tot slot een vroolijk nummer ten ge hoore, waarna alle aanwezigen huiswaarts keerden. Hoe practisch de overdekte en gesloten waranda in den muziektuin is, werd mis schien nbg nimmer zoo duidelijk als gister middag, toen onafgebroken neervallende regen alle in den tuin aanwezigen met hun dieren dwong tot een vlucht naar die zaal, zoodat het hondenfestijn niet behoefde te worden afgelast. De afdeeling Alkmaar en omstreken van de Nederlandsche kennelclub „Cynophilia" heeft gister een goeden dag gehad met de door haar uitgeschreven clubmatch. Er wer den in nog drie andere plaatsen in den lande dergelijke tentoonstellingen gehou den, maar, naar de voorzitter, dr. Cohen uit Hensbroek, in zijn openingswoord meedeel de, mocht die in Alkmaar zich verheugen in de meeste inzendingen, en dat wil heel wat zeggen, als men bedenkt hoe jong de afdeeling nog is, wat erop wijst, dat de lief- e voor den hond hier en in de omgeving nog nie zoo heel lang geleden eigenlijk pas tot uiting is gekomen. En nu hebben we vele mooie exemplaren gezien van de trou- rJlerTterS, vr'ent^en van den mensch eeuwen> en desondanks dikwijls mishandeld en verjaagd. Maar wie gister met z«n blaffenden huisvriend in den mu ziektuin aanwezig was, behoort wel ge- Tijdelijk afnemende, later weer toene mende westelijke tot zuidelijke wind; tijde lijk opklarend; later weer kans op regen; iets warmer. Wind en regen blijven voorloopig. De depressie bij Denemarken nam nog in diepte toe zonder veel van plaats te ver anderen en bracht vooral in het noorden van ons land zeer zwaren regen, te Gronin gen 33 m.M. Thans verschijnt de nieuwe depressie bij Ierland met flinke barometer, dalingen. De hoogedrukking in het zuid westen is bijna verdwenen, die in het noordoosten nam af. Groot-Britannië heeft tijdelijk opklaring met zwakke naar zuid loopende winden, in Ierland begint het weer te regenen. Scandinavië heeft meest zwaar bewolkte lucht met weinig regen en vrij hooge temperatuur in het zuiden. In Duitschland waait het vrij krachtig in het noorden met losse regenbuien, in het zui den is de wind vrij zwak en de lucht nog zwaar bewolkt. Frankrijk en Zwitserland hebben windstil weer met vrij veel bewol king en temperatuur onder normaal. De hooge Alpentoppen zijn in wolken gehuld en er valt sneeuw. In onze omgeving is tijdelijk eenige opklaring met afnemenden wind te wachten, maar de nieuwe depressie zal vermoedelijk reeds spoedig weer toenemenden wind en regen brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.57 uur tot 5.11 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 17 0.01 0.44 8.44 9.18 18 1.18 2.00 10.00 10-80 19 2.25 2.54 11.04 1U8 20 3.07 3.32 11.53 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 17 0.41 8.32 9.06 18 1.15 1.57 9.48 10.18 19 2.22 2.51 10.52 11.16 20 3.04 3.29 11.41 rekend te worden tot hen, die in den hond inderdaad een vriend zien. De bedoeling van een clubmatcb. De bedoeling van een clubmatch door den heer Harms, een der keurmeesters, uit eengezet is niet zoozeer te zijn een ten toonstelling als wel een gelegenheid om kennis te vergaren van de verschillende hondenrassen en om te weten te komen welke gebreken den hond, wien men als den zijnen beschouwt, aankleven, m. a. w. in welke opzichten hij niet beantwoordt aan de eischen, welke aan zijn ras worden ge steld. Tal van mooie dieren aan het oordeel der jury onderworpen. Er warer 62 dieren aangegeven, die echter niet alle opkwamen. Maar toch waren er wel zooveel, dat men mag spreken van een zeer druk bezoek, en het aantal begeleiders was daarmede in overeenstemming. Om ruim elf uur werd met de „tentoon stelling" een aanvang gemaakt. Van elk der voorgebrachte dieren werden door de& keurmeester de goede en de minder goed» eigenschappen verteld, in verband met de kenmerken van het ras, waartoe het dier behoorde. Wij zullen niet trachten dit alle maal weer te geven, maar ons bepalen met de einduitspraak te vermelden van de ver schillende dieren. De St. Bernhard van den heer W. de Wijn was de eenige vertegenwoordiger van zijn ras. Hem werd het praedicaat „uitmuntend" toegekend. „Zeer goed" was het oordeel over Zampa> van den heer Th. van Gijzen, het eenige dier van het ras Barsois, dat -werd aange boden. In Greyhounds was méér te zien, n.l. vijf stuks, waarvan vier afkomstig uit den ken nel van den heer J. Wortel te Alkmaar. On der deze vijf dieren waren twee teven, welke afzonderlijk werden voorgebracht. Als uitmuntend werd gerangschikt het dier van J. Wortel, waarbij de keurmeester op merkte, dat juist doordat in de laatste paar jaren steeds meer van deze hondensoort wordt gefokt, het praedicaat „uitmuntend steeds meer waarde krijgt. Het dier van J« van Meurs werd „zeer goed" genoemd. De reuen in deze rubriek werden alle een „zeer goed" waardig gekeurd, maar toch was er nog wel eenig verschil, zoodat de volgorde als volgt werd bepaald: H. U*" Peert, J. Koudijs, G. Hackman. Van het Oostersche windhondenras der Sloeqi's, voornamelijk voorkomende 1,1

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2