r,? J HET BETOVERDE BOS. 3$itutettbutd fC Glimlachje Verkeersongelukken. TE WATER GELATEN. de laatste DE „PIET HEIN Prinses Juliana neemt obstakels weg. Het nationale huwelijksgeschenk aan het jacht „Piet Hein", is Zaterdag van de helling der Amsterdamsche scheeps werf G. de Vries Lentsch Jr. op feeste lijke wijze te water gelaten. H.K.H. Prinses Juliana heeft, in het bijzijn van haar gemaal en vele autori teiten, met eigen hand de bijlslag ver richt, welke het sierlijke vaartuig naar zijn element deed glijden. Omstreeks drie uur arriveerden de auto's van het prinselijk paar en zijn gevolg uit de richting Diemerbrug aan de grens der ge meente Amsterdam. In het gevolg van hunne koninklijke hoogheden bevonden zich de kamerheer der prinses- mr. J. C. baron Baud, de hofdame jkvr. A M. de Brauw en de adjudant van den prins jhr. ir. W. G. Roëll. Een speciale pont bracht het prinselijk paar naar de overzijde van het IJ. Toen de prinses en de prins de loods bin nentraden en het kleine podium, dat recht onder den boeg van het motorjacht was op geslagen, bestegen, werden zij begroet door de plechtige tonen van het Wilhelmus. De loods, welke anders een aanblik hiedt van veel stoffige balken, van olie verzadigde vloeren en een chaos van kleurlooze ge reedschappen en materialen, kende zichzelf niet terug. Fleurige vlaggen bedekten de wanden en heldere schotten van frisschen triplex hadden de loods verdeeld in tribu nes, waar genoodigden in feestelijke klee ding het plechtig oogenblik verbeidden. Op de officieele tribune, welke zich naast den boeg, terzijde van het podium bevond, be vonden zich, behalve verschillende leden der hofhouding vele andere autoriteiten. Nadat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op het podium hadden plaats genomen, sprak de heer G. de Vries Lentsch Jr. een korte rede uit. Het slot luidde als volgt: Koninklijke Hoogheid, thans verzoek ik u eerbiedig, dit bijltje als geschenk van mij te willen aanvaarden ter herinnering aan dit oogenblik, en hiermee de doop en te waterlating van de „Piet Hein" te willen verrichten. Het moment van de tewaterlating is thans gekomen. Alle aandacht richt zich op den hoogoprijzenden witten boegpunt, waarvoor H.K.H., die van haar zetel is opgestaan, thans het sierlijke bijltje opneemt. Een slag snijdt het koord door en neemt de laatste hindernis, die het schip op de helling heeft gehouden, weg. Met een grooten zwaai valt een champagneflesch uit de hanebalken en vliegt tegen den boeg aan scherven. Eenige momentenen daar glijdt de „Piet Hein" weg, vult de wijde poort en is dan buiten, in het volle daglicht, waar het water spat om d enromp en het gejuich opklinkt der honderden, die op schuiten en in bootjes tegenover de werf op dit oogenblik hebben gewacht. Het witte slanke schip, elegant en hoofsch van vormen, drijft langzaam op het watervlak uit. In de lood, waar het ineens leeg geworden ENGELSCH JACHT GEZONKEN. Critieke oogenblikken voor de I opvarenden. I DEN ATJJRATIE-ERWTEN. Gistermiddag omstreeks drie uur werd I De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale per radio medegedeeld, dat een onbekend I maakt bekend, dat met ingang van 16 Engelsch jacht op circa een mijl ten Zuiden Augustus a.s. de mogelijkheid tot dena- van het lichtschip „Noord-Hinder" in zin-1 turatie van groene erwen van den oogst kenden toestand verkeerde. Door de „Noord- I 1937 zal worden opengesteld. Hinder" werden attentiesignalen gegeven Een vergoeding daarvoor zal achteraf aan een naderende stoomboot, opdat deze af worden bepaald, nadat de standaard- eventueel hulp zou kunnen verleenen. I monsters voor den nieuwen oogst zijn Voorts bevonden zich in de nabijheid van vastgesteld, het zinkende jacht het Duitsche s.s. „Olden- Alleen erwten bij telers en die van de burg" en een boot van de „Zeeland". laagste klasse bij handelaren zullen voor De opvarenden van het Engelsche jacht I een eventueele vergoeding in aanmerking hebben Zondagmiddag eenige benauwde I komen. oogenblikken meegemaakt. Op de Noordzee, ter hoogte van het licht schip Noord-Hinder is hun jacht lek ge-1 slagen, waardoor het in zinkenden toestand geraakte. Zij gaven teekenen aan de be manning van het lichtschip, dat zij in nood verkeerden en redding wenschten. Erwten, welke worden gedenatureerd door telers, moeten gezond en boeren- schoon zijn; erwten, welke door den han del ter denaturatie worden aangeboden, zullen tenminste aan he' monster der C- klasse van oogst 1936 moeten voldoen. De aanvrage tot denaturatie moeten op Aan boord van de Noord-Hinder liet kapi-1 dezelfde wijze als vroeger worden inge- tein van der Ende een sloep strijken. Eenigs leden der bemanning boden zich aan om de reddingspoging te wagen. De zwemvesten werden aangedaan en terwijl de sloeg met een lijn aan het lichtschip bleef verbonden, trachtten de wakkere mannen verbinding te krijgen met het in nood verkeerende jacht. Door de hooge zeeën werd de sloep echter telkens opnieuw teruggeslagen, zoodat ten slotte, na tallooze vergeefsche pogingen, het reddingswerk moest worden gestaakt. De kapitein van de Noord-Hinder besloot daarop noodseinen te hijschen, welke wer den opgemerkt door den uitkijk van het Duitsche stoomschip „Oldenburg" van de Oldenburg-Portugal Dampfschif-Rhederei, dat onmiddellijk van koers veranderde er. bijstand verleende. Het gelukte verbinding te krijgen met het jacht en de opvarenden van boord te nemen. Het jacht werd op sleeptouw genomen, doch moest korten tijd later worden gekapt, daar het begon te zin ken. Het verdween dra in de golven. De „Oldenburg" zette daarop haar reis voort. Waarschijnlijk gaat het schip naar Engeland. diend. Hoeveelheden kleiner dan 200 K.G. mogen niet worden aangeboden. De berekening van eventueele kosten voor toezicht geschiedt als vorig seizoen. Zooals bekend mag worden veronder steld, is de richtprijs 0.25 per 100 K.G.1 hooger dan vorig jaar. De maandelijksche verhooging van 0.10 per 100 K.G. gaat dit jaar op 1 September in. 's-Gravenhage, 14 Augustus 1937. ïs, spreekt mr. Trip nog een kort woord tot het vorstelijke paar. Spr. bracht tenslotte een driewerf hoera uit op onze Prinses, op onzen Prins en op de „Piet Hein". Dit verzoek werd niet te vergeefs gedaan. Hartelijk klonk door de loods het gejuich der aanwezigen. Prinses en Prins wuifden lachend ten dank. Nadat de heer de Vries Lentsch en H.K.H. en Z.K.H. geluk had gewenscht, deden de zen by zich ontbieden de leden der tech- BEKEND INBREKER GEPAKT. Een zeer been als bewijsmateriaal. Zooals reeds is bericht, arresteerde de politie te Wassenaar dezer dagen de 26- jarige J. v. d. W„ die zich aldaar op ver dachte wijze ophield en die aan een voet gewond bleek te zijn. De Haagsche politie, van deze arrestatie op de hoogte gebracht, bracht den man, die als een berucht inbreker bekend stond, in verband met een nachtelijken inbraak in de Alexanderstraat te Den Haag, die in het be gin van deze week werd aangegeven. De eigenaar van dit huis n.1. werd mid den in den nacht wakker doordat het licht in zyn kamer brandde. Tot zijn groote ont steltenis zag hij een man naast zijn bed staan, die, zich ontdekt ziende, hals over kop de beenen nam. Weliswaar achtervolgde de bewoner hem en werd de politie onmiddellijk gewaar schuwd, maar de dader werd niet gevonden. Een onderzoek wees uit, dat hij zich toe gang had verschaft door over een tuinmuur te klimmen. Eenige gouden voorwerpen werden ver mist. Ook kon de politie nagaan, dat de man bij zijn overhaaste vlucht zich had be zeerd. Hoewel v. d. W. blijft ontkennen, dat bij iets met dezen inbraak te maken heeft, zijn de aanwijzingen toch van dien aard, dat hij vandaag voor den officier van justitie zal worden geleid. verbouwingen, uitgevoerd aan het naastge legen perceel in het stille achterstraatje, waren zy op stellages geklommen en hadden een raam van het achterhuis omhoog weten te schuiven. Met behulp van een ladder, die zij in het aangrenzend bouwwerk maar voor het grijpen hadden, was het heel gemakke lijk om naar binnen te klimmen. De dieven richtten hun schreden onmid dellijk naar den winkel, die aan de eene zijde grenst aan de Spuistraat en aan de an dere zijde uitkomt in de passage. Zij toon den uitsluitend hun belangstelling voor de diamant- en brillantvitrines. Deze bevonden zich in det toonbank en in de etalage aan de zijde van de Spuistraat. Hieruit blijkt wel, dat de individuen ver stand hebben gehad van juweelen. De vi trine in de etalage werd geheel overhoop gehaald. Naar de heer van Willigen ons me dedeelde, vermist hij minstens 12 sieraden, welke per stuk meer dan 1000 waard zijn De duurste briljant, welke wordt vermist, heeft een waarde van 3500. De gezamenlijke waarde van alle gesto len briljanten en diamanten ligt tusschen de 30 en 40.000 gulden. De dieven zijn in groote haast te werk gegaan, hetgeen moge blijken uit het feit, dat verschillende kostbare sieraden ter waarde van tusschen de 600 en 1000 gulden hebben laten liggen of hebben laten vallen. De eigenaar vond deze juweelen heden ochtend op den grond terug. De dieven hebben het perceel langs den zelfden weg, dus via het achterhuis, de lad der en het aangrenzend bouwwerk, we verlaten. De heer van Willigen, die niets van den inbraak heeft gemerkt, is tegen diefstal verzekerd. DE ZWAARBELASTE SLAGERSBEDRIJF. Adres van de Kamer van Koophandel voor Utrecht. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het gebied Utrecht heeft met betrek- nische commissie, de architecten "de Voogt I king tot den toestand 111 het slagersbedriji en Ravesteyn, den heer Stork en de bazen een adres aan den minister van economi- DE TOESTAND VAN DEN HEER C. VAN DE VELDE. De toestand van den heer C. van de Vel de, student te Amsterdam, die op 9 Augus tus j.1. een ongeluk heeft gehad in de ber gen nabij Grenoble, is thans, hoewel niet zonder zorgen, toch zoodanig, dat er alle hoop bestaat op een goed herstel. DE NEDERLANDERS TE SJANGHAI. Zoo spoedig mogelijk evacutie. Bij de directie van de Koninklijke Paket- vaart-Maatschappij te Amterdam is de vol van de werf, met wie zij zich eenigen tiid Sche zaken gericht, waarin er op wordt ge- gende telegrafisch mededeeling ingekomen: onderhielden. wezen, dat voor een opleving in het bedrijf I Het stoomschip „Tasman" van de Konink- Uitgeleide gedaan door de heeren G de slechts heil wordt verwacht van de afschaf- I ^ke Paketvaart-Maatschappy, dat een dezer Vries Lentsch Jr. en mr L J A Trio zi' fing der crisisheffing op rund- en kalfs- dagen van Sjanghai zal vertrekken, zal zoo hunne Koninklijke Hoogheden korten thd vleesch en van afschaffing, resp. verminde- noodig de vrouwen en kinderen van de Ne- daarna per auto naar Soestdiik vertrokw^n ring van de heffing °P gesmolten vet. derlandsche kolonie in Sjanghai evacueeren. Aan den minister van sociale zaken heeft SCHIP MET STEENEN GEZONKEN. Ongeval op het IJselmeer. In de nabijheid van de haven van Kuinre is Zaterdagmiddag het met steenen geladen schip „Onderneming" van schipper J. Kui per van Wildervank onder water geloopen en gezonken. De schipper, zijn vrouw en de knecht konden gelukkig overstappen op de verbonden, motorsleepboot „Hemna" van schipper Pol uit Zwartsluis, die hen naar de Lemmer heeft gebracht. Tyd om iets uit hét schip te redden heeft men echter niet meer gehad. Alles was verzekerd. de Kamer verzocht zijn aandacht opnieuw te wijden aan het nog steeds bestaande on juiste verband, gelegd tusschen de rang schikking van een zaak naar een bepaalde klasse ingevolge art. 19 der Handelsregister wet en de ingevolge de warenwet te betalen heffing ter bestrijding van een gedeelte der kosten aan de uitvoering der warenwet i f ]|V Ik zou toch ook wel eens wil len vliegen, maar ik durf zoo slecht! DE INBRAAK BIJ DE FA. VAN WILLIGEN. Eenige nadere bijzonderheden. Omtrent de brutale inbraak in de juwe lierszaak van den heer J. van Willigen in de Spuistraat te Den Haag vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: In verband met het feit, dat de huisbe waarder met vacantie is, sliep de heer van Willigen deze week in de zaak. Zaterdag ochtend omstreeks half acht begaf de werk ster zich naar het achterhuis, dat uitkomt in een klein smal straatje. Zy ontdekte, dat een raam openstond en dat 's nachts een groote hoeveelheid water naar binnen was geregend. Omdat het perceel naast de juwe lierszaak een grondige verbouwing onder gaat en er dus 's morgens reeds vroeg werk lieden aanwezig zijn, dacht de vrouw aan vankelijk, dat deze mannen het raam had den opengezet. Ze mopperde wat tegen de werklieden, die van de prins geen kwaad wisten en dan ook hun onschuld volhielden. De heer van Willigen was van het op eenigszins luiden toon gevoerd twistgesprek wakker geworden. Hij voelde onmiddellijk, dat er iets niet in den haak was en spoedde zich naar beneden. Tot zyn ontsteltenis zag hij, dat er 's nachts was ingebroken en dat de vitrine's, in den winkel en die in de etalage aan de Spui straat bijna geheel waren leeggehaald. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat de inbrekers op zeer brutale wijze te werk waren gegaan. Profiteerende van de ERNSTIG ONGELUK OP EEN VOORRANGSWEG. Een doode en twee gewonden. Gistermiddag omstreeks half zes is op den Rijksweg Den BoschNijmegen, welke een voorrangsweg is, een zeer ernstig ongeluk gebeurd, waarbij nu reeds een doode betreurd moet worden. De twintigjarige A. van der Br. uit Gef- fen kwam met zijn verloofde, mej. J. H., eveneens uit Geffen, op de fiets uit een zij weg en wilde den Rijksweg oversteken. Doordat zij zich niet voldoende overtuigden Dinsdag 17 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 J. Kroon's ensemble. 12. Omroeporkest. 2.Gr.pl. 2.30 Deel. 3.Lyra-Trio en soliste. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.Kinder uurtje. 5.30 Orgel, tenor en viool. 6.30 Gr.pl. 7.15 Avro-dansorkest. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Utrechtsche Postmuziek „Onder Ons". 9.Deel. 9.20 Omroeporkest en gr.pl. (10.10 Actualiteitsflitsen). 11.ANP-ber., hierna Avro-dans orkest. 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Modern Kleinorkest, solist en gr.pl. 2.— Voor de vrouw. 3.Gr.pl. (4.05 HIRO: Het vinden van den Meest 1, causerie. 4.30 Gr.pl. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gr.pl. 4.45 Kan men jubileeren na een 40-jarige strijd tegen de wreedheid der vivisectie? causerie). 5.10 KRO- orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6. Gr.pl. 6.20 De KRO-melodisten. 7.Ber. 7.15 Goochelkunst, cau serie. 7.35 Gr.pl. 8.ANP-ber. en KRO-mededeelingen. 8.15 Kon. Mil. kapel en gr.pl. 9.30 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 Charley Wallace en zyn ensemble. 11.2012.Gra- mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gr.pl. 11.35 Orgelspel. 12.05 Radiotooneel. 12.35 Toni en het North Pier- orkest. 1.35 Sportrep. 1.50 Het Isi- dore Schwiller Strijksextet. 2.20 De Metropolitan Police Central Band. 2.50 Gr.pl. 3.20 Jack Wilson en zijn Versatile Five. 3.50 Gr.pl. 4.35 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.British diarists, causerie. 5.20 Sportrep. 5.35 Het Gershom Par- kington Kwintet. 6.20 Ber. 6.45 John Dickinson Apsley Band. 7.20 Populairconcert uit Interlaken. 7.50 Ben Frankel's orkest en soliste. 8.20 BBC-Symph.-orkest en so listen. 10.Ber. 10.20 Woman'? suffrage, causerie. 10.40 BBC- Variété-orkest en solist. 11.20 B. Gerhardi en zyn Band. 11.50 12.20 Uit New York: T. Dorsey's Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.20 Labis-orkest en zang. 2.20 en 4.10 Gr.pl. 4.20 Or gelconcert. 7.20 Zang. 7.35 Gr.pl. 7.50 Zang. 8.50 De Bayans-Singers en het Goldy-orkest. 9.20—11.20 Concert uit het Casino te Ostende. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair orkest. 8.50 H. Hagestedt's orkest. 12.20 Verzoëkconcert. 1.35 Omroep- Amusementsorkest. 4.20 Bergische Landesorkest Remscheid-Solingen. fi 20 Omroeporkest, .oliste en instr. kwartet. 8.30 Gr.pl. 9.20 Radiotoo neel met muziek. 11.10-^-12.20 Om- roepdansorkèst en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 1.302.20 Lue Darcy's orkest. 5.20 Kamermuziek. 8.35 Gr.pl. 6.50 J. Schnyders' orkest. 8.20 E. Loiseau's orkest. 10.30 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 L. Dar cy's orkest. 1,302.20 Gr.pl. 5.20 J. Schnijders' orkest. 0.50, 7.20 en 8.20 Gr.pl. 9.20 Symph.concert uit Ostende. 11.11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Hans Bund en Fred. Hipp- mann's dansorkest. 9.20 Sportrep, 9.35 Gr.pl. 10.20 Ber. 10.35 Cause rie. 10.50 Pianovoordr. 11.05 Weer bericht. 11.20—12.20 Georges Bou- langer met zyn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.50, Parijs R 10.50—12.20, Brussel VI. 12-20 14.20, Droitwich 14.2017.Keu len 17.—17.50, Brussel VI. 17.50— 18.50, Lond. Reg. 18.50—19.40, Pa rijs R. 19.4020.20, Brussel Fr. 20.20—21.20. Parijs R. 21.20—23.20, Boedapest 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Droitwich 10.35 12.05, Lond. Reg. 12.0517.20, Droitwich 17.2018.20, Luxemburg 18.2018.45, Droitwich 18.4522.20 I Luxemburg 22.2022.40, Droitwich 22.20—24.—. Lijn 5: Diversen. of zy dit ongehinderd konden doen, werden zy by het oversteken plotseling aangereden door een uit de richting Nijmegen komende personenauto. Beide wielrijders werden tegen den grond gesmakt en bleven bloe dend liggen. De auto, waarvan de bestuur der op het laatste oogenblik nog wilde uit wijken, kwam tegen een boom terecht Van den Br. was vrijwel op slag dood. Zijn verloofde liep zeer ernstige verkondin gen op en brak bovendien een been. Men vreest voor haar leven. Beiden werden de H.H. Sacramenten der stervenden toege diend. De chauffeur, Th. S., uit Orthen, die al leen in de auto zat, raakte bij de botsing ernstig bekneld en liep daarbij een ernstige hoofdwonde en een gebreken been op. De slachtoffers zijn allen naar het Groot- Ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch over gebracht. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zaterdag kwam een geneesheer uit Den Haag met zijn auto door Terheijden, toen de wagen plotseling op het door den regen glad geworden wegdek slipte. De wagen schoot naar links en raakte op het rijwiel pad den wielrijder K. uit Terheijden. Deze liep ernstige verwondingen op en moest naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda worden vervoerd. Hij is 's avonds om zeven uur aan zijn verwondingen bezweken. DOOD OP DEN WEG GEVONDEN. Gisternacht is op den grooten provin cialen verkeersweg Bergen op ZoomPutte Antwerpen onder de gemeente Ossen- drecht ter hoogte van het Jagersrust de ar beider P Burmans, wonende te Ossen- drecht, vermoedelijk door een auto aange reden. Gistermorgen ontdekten voorbijgan gers het lijk, waarvan het hoofd ernstig verminkt was. Omtrent het uur waarop het ongeluk is gebeurd .alsmede omtrent den juisten toe dracht tast rpen nog in het duister. AUTOBUS GESLIPT EN TEGEN BOOM GEBOTST. Zes inzittenden gewond. Gistermiddag omstreeks vier uur is op den Zwolscheweg tegenover de Nijverheids school voor meisjes een autobus van den dienst ApeldoornZwolle geslipt en tegen een boom gebotst. Onmiddellijk schoten voorbijgangers toe. De gevolgen bleken ernstiger te zyn dan men verwachtte. De chauffeur lag bewuste loos over het stuur gebogen, terwijl een vijftal passagiers uit verschillende verwon dingen hevig bloedden. Zy werden by den aan den Zwolsche weg wonenden heer Kessler binnengebracht. Enkele doktoren uit den omtrek waren dadelijk ter plaatse van liet ongeval en maakten een begin:met het verbinden der slachtoffers. De heer R. Teïlegen uit Zwolle had eert beenbreuk op- geloopen en enkele verwondingen aan de hand, terwijl zijn vrouw, mevr. Téllégen— Kolfschoten den slagader van de slaap werd doorgesneden, waardoor zy veel bloed ver loor. Haar toestand is ernstig. Beiden zyn naar een ziekeninrichting te Zwolle ver voerd. De heer L. Vomberg uit Zwolle be kwam verschillende verwondingen aan de armen en klaagde over pijn in de borstkas. Zijn moeder, de 83-jarige mevr. G. Vom berg, kreeg verwondingen in het gelaat. Ook zij zijn met een ambulance-auto naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. De heer F. Pietersen uit Apeldoorn liep wonden aan beide handen op. De chauffeur, die kort na het gebeurde tot het bewustzijn terugkeerde, klaagde over inwendige pijnen. Hij werd naar zijn woning te Vaassen vervoerd. De autobus werd totaal vernield. Er zaten, behalve de reeds genoemden, nog enkele andere passagiers in de bus. Deze kwamen er evenwel zonder verwon dingen af. Als bijzonderheid kan nog worden ge meld, dat gistermiddag op dezelfde plek een personenauto is geslipt. Het ongeluk liep echter zonder persoonlijke ongeluk ken af. HEVIGE AUTOBOTSING BIJ NIEUW MILLINGEN. Omstreeks 4 uur zijn gistermiddag op den Amersfoortschestraatweg onder Nieuw Mil- lingen bij Apeldoorn, drie auto's op elkaar gebotst. Drie slachtoffers zijn in het Ju- lianaziekenhuis te Apeldoorn opgenomen. Een auto, bestuurd door den heer D. J. V. uit Doetinchem, kwam langzaam uit de rich ting Amersfoort; de bestuurder was nog iu^ vast besloten of hij al dan niet naar Koot wijk zou afslaan. Juist wilde hy een rechts van den weg geparkeerden auo passeeren, toen uit tegenovergestelde richting m«t groote snelheid een auto, bestuurd door den 141. Nieuwsgierig keek een kabouterkopje in de deur opening hen na. Het was Flipje. Hij had natuurlijk met ae kussens gegooid. 142. P otseling rende Flipje de gang af en pakte den boozen koning by een slip van zijn hansop. „Koning", S am® ,1^1 «Weetgraag kon het niet helpen, ik ben de schuldige Anneke rekte zich nog wat uit, om wat ver der te zien.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6