^Buitenland Onze JCol JUMicaties JkouittcUud LIMMEN HOORN SCHERMERHORN NOORDSCHARWOUDE Branden. nieuws ïr» 't kort. tSS/oSS""1 dg d0OT JCeek ÓL School NIEUWE NIEDORP ENKHUIZEN ZUIDSCHARWOUDE OUDKARSPEL TABAK QLDENKOTT auto aan den zijkant greep, waardoor in minder dan geen tijd een gecompliceerde botsing van drie auto's was ontstaan. De moeder van den bestuurder van den auto uit Delft, mevr. R. B., die in den wagen zat, bleek een ernstige hoofdwonde te heb ben opgeloopen De heer S. N. uit Over- veen, die in denzelfden auto zat, werd in den rug gewond, terwijl mej. H. M. uit Doe' tinchem, uit den auto van D. J. V., eveneens ernstig gewond werd. Na ter plaatse door dokter Bos uit Barneveld te zijn behandeld, werden de gewonden naar Apeldoorn ver voerd. De inzittenden van den stilstaanden auto kwamen met den schrik vrij. LORD BADEN POWELL NAAR ENGELAND VERTROKKEN. De chief-scout zeer tevreden over de Nederlandsche jamboree. Met de Harwichboot de „Praque" is gis teravond om kwart voor twaalf lord Baden Powell in gezelschap van zijn echtgenoote van Hoek van Holland naar Engeland ver trokken. Reeds vroeg in den avond omstreeks negen uur heeft de chief-scout het kas teel oud-Wassenaar, waar hy logeerde, ver laten, om zoodoende nog voor de aan komst van den boottrein aan boord te zijn en zich rustig voor den nacht te installee- ren. Bij zijn vertrek in Wassenaar heeft de directeur van het kasteel aan lord en lady Baden Powell een groote bouquet bloemen overhandigd, waarvoor de chief-scout har telijk dank zegde. Daarna begaf men zich per auto naar Hoek van Holland, waar bij de boot twee padvindsters, leidsters van de afdeeling Wassenaar van het Nederlandsch padvind- stersgilde aanwezig waren. Lady Baden Powell onderhield zich met beide leidsters eenige oogenblikken waarbij het gesprek voornamelijk ging over de prettige samen komst in Warmond na het défilé van de padvindsters voo. de chief guife. Daarna begaf het gezelschap zich aan boord, om het vertrek van de boot af te wachten. Lord Baden Powell teruggekeerd. Lord en lady Baden Pawell zijn vanoch tend uit Nederland te Londen teruggekeerd. De chief-scout zag er gezond en wel uit. Hij zeide, dat zoo veel over de jamboree ge schreven is, dat hy daar niets aan zou kun nen toevoegen. Lady Baden Powell noemde de geruch ten, dat de jamboree van Vogelenzang de laatste zou zijn geweest, welke haar man heeft bijgewoond, onzinnig. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Meer dan tachtig dominees en leden van den kerkeraad der evangelische kerk bevinden zich thans in arrest, 29 andere zijn uit de parochies /erbannen, terwijl 25 ver boden is te preeken of in het openbaar het woord te voeren. De namen dezer personen zijn gistermorgen voorgelezen door ds. Ja- cobi, die onlangs uit zijn gevangenschap werd ontslagen, in de kerk te Dahlem van den kansel van ds. Niemoeller. De datum van het proces tegen ds. Niemoeller is tot nu toe nog niet vastge steld. In een ander kerkgebouw te Dahlem nam ds. Teicke de plaats is van ds. Mueller, wien het preeken verboden was. Ds. Teicke merkte o.a. op, d*t velen naar deze kerk waren gekomen, niet om het evangelie te hooren, doch uit louter nieuwsgierigheid. BOTSINGEN IN ZUID-SLAVIE. Te Mladenovatz hebben zich gister inci denten voorgedaan naar aanleiding waar van het volgende officiëele communiqué werd gepubliceerd: „Volgens bepaalde inlichtingen waren op'positioneele elementen, met name link- sche, voornemens op verschillende plaatsen bijeenkomsten te houden na afloop van den kerkdienst voor de zielerust van patriarch Varnava, teneinde op deze wijze onlusten te verwekken. Genoemde elementen wilden te Mladenovatz een aanval doen op het huis van den afgevaardigde Badjak. Na de mi3 begaf men zich een stoet van verscheidene honderden personen, die door de leiders der plaatselijke oppositie werden aange voerd naar de monumenten voor de tijdens demonstraties gevallenen. De autoriteiten verzochten den demonstrante tevergeefs uiteen te gaan. Het grootste gedeelte van den stoet begaf zich naar de woning van den afgevaardigde, doch de gendarmes ver zetten zich hiertegen. Zij werden met stok ken, messen en steenen aangevallen. Toen twee gendarmes en een officier der gen darmerie gewond waren, opende de gen darmes het vuur. Twee personen werden daarbij gedood en tien gewond. De menigte ging u'teen en de orde werd hersteld. Ook óo andere plaatsen hadden oppositioneele elementen eet>-acht bijeenkomsten en de monstraties te houden, doch zonder succes. Onrust te Calcutta. - in verband met betoogingen, welke werden gehouden ter ge legenheid van den zoogenaamden Anda- mans-dag, zijn te Culcutta honderd perso nen gearresteerd. Tijdens ongeregeldheden werden vijftig personen gekwetst. De Andamans-dag is georganiseerd als een sympathie-betooging met -de gevan genen van de strafkolinie op het eiland Andaman die in hongerstaking zyn gegaan. GROOTE BRAND IN KAMPONG TE BATAVIA. Zondagmiddag is in de buurt Ta- nah Tinggi, nabij het station Senen, dus vrijwel midden in Batavia, een kampongcomplex afgebrand over een oppervlakte van een kilometer lengte en honderd meter breedte. Er stond een vrij krachtige bries, welke het vuur tot een vlammenzee wakkerde. Tusschen de twee- en driehonderd woningen zijn afgebrand. Ruim dui zend menschen zijn dakloos. aan- EUROPEAAN DOOR INLANDER GEDOOD. Slachtoffer had zich gemengd in een ruzie. Brug aangevaren. Woensdag hoopt het echtpaar A. Bakker, alhier, wonende Achter op 't Zand den dag te herdenken waarop het 55 jaar geleden in het huwelijk trad. De echtlieden zijn ieder 78 jaar oud. 40-jarige dienstvervulling. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jb. Plevier, meesterknecht bij de timmerwerf van het waterschap De Schermer in Zuid- Schermer, zal op 21 Augustus a.s. zijn 40-jarige ambtsjubileum gedenken in dienst van genoemd waterschap. Gedurende 22 jaar is hij als molentimmerman werkzaam geweest aan de Noorderwerf. Toen de heer K. Nierop als opvolger van zijn vader tot opzichter werd benoemd, werd de heer Plevier in diens plaats te Zuid-Schermer aangesteld. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat de familie Plevier steeds nauw verwant aan de Schermer is geweest. Be halve vele andere familieleden is de vader van den a.s. jubilaris ruim 50 jaar in dienst van het waterschap geweest, terwijl diens zoon ook in dienst is aldaar en tevens het electrisch gemaal „Wilhelmina" bemaalt. 1937 DE BRANDKAST WAS OP SLOT. Doch sleutel lag er bij. In een kantoor aan de Stille Veerkade te Den Haag is in den afgeloopen nacht inge broken. Door een poort aan de achterzijde van het perceel kwamen de inbrekers, na het forceeren van een deur, naar binnen. Toen zij een brandkast zagen staan pro beerden zij eerst deze te forceeren. Dit ge lukte niet, waarop zij het kantoor rond snuffelden in de hoop andere voorwerpen van waarde te ont dekken. Wie schetst hun verbazing toen zij vlak bij de brandkast een bos sleuters vonden, waaraan ook een sleu tel hing waarmede het hun gelukte de brandkast te openen. De buit viel echter niet mede, want er be vonden zich in de kast slechts post- en rente zegels. Een waarde van slechts tien gulden viel hun in handen. Verder werd er niets ontvreemd. DOOR KOE TEGEN DE BUIK GETRAPT. Tijdens het melken der koeien in de wei de werd de melkknecht A. v. Lieshout te Wanroy door een der beesten zoodanig tegen de buik getrapt, dat hij bewusteloos neerviel. Met ernstig inwendig letsel is hij opgenomen. Men vreest voor zijn leven. BRAND IN EEN BOEKBINDERIJ TE HELMOND. Vanochtend heeft een felle brand ge woed in een perceel aan den Noord- Koninginnewal te Helmond, waarin ge vestigd is de handel in kantoor- en schrijfbehoeften en boekbinderij van den heer H. Maasakkers. Omstreeks half negen brak de brand uit en weldra walmden dikke rookwolken omhoog. Weidra arriveerde ook de brandweer, vuur met groot materiaal aantastte, Groote brand te Marseille. - Zondag ochtend is brand uitgebroken in de haven van Marseille Aangewakkerd door een fei len mistral, grepen de vlammen snel om zich heen en te half drie in de middag wa ren aan de Quay de Lazaret vier loodsen van de compagnie Docks en Entrepots de Marseille in asch gelegd. Een groote hoe veelheid graan, katoen, huiden en andere goederen is in vlammen opgegaan. De brand wordt met groote kracht bestreden. Tot nog toe hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Twee treinen tegen elkaar gebotst. - Zondagochtend is op het station Grenoble, tengevolge van een verkeerde wisselstand een trein uit Chambery op een goederen trein geloopen. Een twintigtal reizigers werden licht gewond en konden na verbon' den te zijn de reis vervolgen. Boschbrand op Sardinië. - Op het eiland Sardinië heeft een boschbrand gewoed, welke het geheele staatsbosch bij Bultei heeft vernield. De schade wordt op drie millioen lire geraamd. Drie terechtstellingen. - De door het Duitsche Volksgerechtshof wegens lands- verraad ter dood veroofdeelde Gebroeders Ericht en Hermann John, resp. 24 en 25 jaar oud, uit Neunkirchen, zijn vanmorgen terechtgesteld. Ook is vanmorgen het doodvonnis voltrokken over den 43-jarigen Wilhelm Firl uit Dresden. Hem was ten laste gelegd, dat hy als vooraanstaand communist diensten had verricht voor de Komintern en een onwettige organisatie had opgericht. Nieuwe arrestaties van Duitschers te Leningrad. - Officieel wordt te Berlijn me degedeeld, dat wederom negen Duitschers te Leningrad zijn gearresteerd. Het aantal Duitschers, dat in de Sovjet-Unie gevangen zit, bedraagt thans 223. Dorp bij Berlijn door brand geteisterd. - Door een reusachtigen brand is een deel van het dorp Macquart, dat door de Ber- lijners veel bezocht wordt, verwoest. Vier personen hebben brandwonden opgeloopen- Tien dooden bij politieke botsing. - Uit Campos (staat Rio de Janeiro) wordt gemeld, dat het daar tijdens een bijeen komst der integralisten tot ernstige bot singen is gekomen, waarbij tien personen werden gedood en eenige gewond. nnrflr6^51)1* t'en had men den brand °£cdne kme. De werkplaats, waar de uitoraarH o*"*- aanwezige materiaal nitvehr j n® voedsel vonden, is geheel hnnHpn3111 ti winkel kon worden be- Süï; 15 Waterschade hier aan- Het pand is eigendom van den heer G. 35 JAAR PRIESTER. Zondag was het 35 jaar geleden da* pastoor Th. J. van Noord te Noordschar- woude tot priester ingewijd werd. Dit heugelijk gebeuren werd Zondagmorgen in een plechtige hoogmis herdacht met preek door kapelaan Oudshoorn. een Alzijdige harmonische, sportieve oefening om gezond en krachtig te blijven. H. L. O.-diploma! Ongeregeldheden op Mauritius. - Uit Port Louis (eiland Mauritius ile de France. Britsch eiland ten Oosten van Afrika) wordt gemeld, dat bij ongeregeldheden op een suikerplantage vier personen werder gedood en zeven ernstig gewond. Op eenige andere plantages hebben zich eveneens ongeregeldheden voorgedaan als gevolg van een door zekere extremistische elementen onder de arbeidersbevolking ge voerde campagne ten gunste van een loonsverhooging. De leiders der beweging voor het meerendeel Hindoes geven te kennen, dat de oogst dit jaar bijzonder goed is en zij eischen derhalve een loonsverhooging, in vele gevallen van 300 procent. De autoriteiten hebben strenge maat regelen genomen en eenige plantages on der politiebescherming geplaatst. Elf vooraanstaande Arabieren ge arresteerd. - De politie te Jeruzalem heeft elf vooraanstaande Arabische bewoners gearresteerd en in een concentratiekamp opgesloten. Men brengt deze arrestaties in verband met de opgelaaide onrust. Zaterdagavond tusschen licht en donker is een werklooze, de heer H. A. J. K., die in de Kampi^^buurt achter Molenvliet te Batavia wandel de, aangevallen. Hij kreeg een houw met een parang op het achterhoofd en was op slag dood. Later is de inlandsche dader gearresteerd. Tevoren was de heer K. aanwezig geweest bij een ruzie in een woning, waarbij hij den dader een klap had gegeven. Laatstgenoemde, wraak zoekende, ging den niets vermoeden den K. achterna en viel hem onver hoeds van achteren aan. Het vuilnis ophalen. In de laatst gehouden raadsvergade ring heeft de heer Bult gewezen op het ongeregelde vuilnis ophalen, hetwelk ge beurt door een particulier „als hij eens zin heeft". De burgemeester heeft toen toegezegd, dat B. en W. er hun aandacht aan zouden schenken. In aansluiting hierop is thans besloten, dat met ingang van een nader te bepalen datum aan een aantal wegen het vuilnis zal worden opgehaald tegen een kleine vergoeding van 0.10 per week. Voldoet de proef, dan zullen B. en W. den ophaaldienst bestendigen. Boerinnenvereeniging, In de bijeenkomst van de boerinnen en andere plattelandsvrouwenvereen. werd in de plaats van de penningmeesteresse mej. A. v. d. Molen, die wegens huwelijk de vereeniging gaat verlaten, gekozen mevr Zwagerman. Ter kennis werd gebracht, dat wederom door het armbestuur een bedrag beschik baar is gesteld voor aankoop van wol, waaruit door de dames kleedingstukken gebreid zullen worden, welke kleeding stukken gebreid zullen worden, en zullen dienen voor de winteruitdeeling. Na het officieele gedeelte volgt de over reiking van een cadeau aan de scheidende penningmeesteres. Door de voorzitster, mevr. v. d. Steen, werd met passende woorden aan mej. v. d. Molen een leeslamp aangeboden. Alle leden hebben het hare er toe bijgedragen, met uitzondering van de leden van Terdiek, die een vergroote foto aanboden van het ouderlijk geboortehuis. Nu volgde een nonstop-voorstelling van de diverse liedjes en voordrachten, wat het geheel tot een buitengewoon gezelligen avond heeft gemaakt en het was dan ook bijna twaalf uur toen de presidente sloot met een hartelijk woord van dank aan allen, die dezen avond voor Aafje en voor alle aanwezigen zoo gezellig hebben ge maakt, waarbij zü niet kon nalaten een extra woord te richten tot de dames Kossen en Boot. Nieuws over de fabriek „West-Frisia". Het fabrieksgebouw met inventaris en '-antoor van de voormalige N.V. Cacao- en "hocoladefabriek „West-Frisia" zal door bemiddeling van een Amsterdamsche ma- elaarsfirma in publieke veiling worden verkocht op 9 September. De voorberei dingen worden reeds getroffen; zoo worden bet inwendige van het gebouw en de ma chines grondig schoongemaakt en opge knapt, terwijl ook de wildernis die na een jaar stilstand van het bedrijf om het ge bouw is ontstaan, terdege onderhanden wordt genomen. Men hoopt, dat de gunstige wending der conjunctuur, die thans in ons land merkbaar is, straks ook in dit fa brieksgebouw weer leven en bedrijvigheid zal brengen, al wordt het dan misschien geen chocolade-industrie. vijf en vijftig jaar getrouwd. Zaterdagmorgen werd de brug van den heer K. over de Voorburggracht, waar schijnlijk tengevolge van het hooge water, aangevaren door een motorboot van den heer van S. uit Broek op Langendijk. De schade was vrij belangrijk. Bestuursvergadering Noorder- marktbond. Het bestuur van de veilingsvereen. De Noordermarktbond te Noordscharwoude vergaderde Vrijdagmiddag in het ver gaderlokaal. Voorzitter, de heer J. Ootjers, opende de vergadering met woorden van welkom, in het bijzonder tot den heer J. van Kleef, die i3 benoemd in de plaats van den heer J. Groen Az., terwijl hij tevens den heer Groen, die als gast de vergadering bij woonde, hartelijk verwelkomde. De voorzitter deelde mede, dat er een verandering is gekomen in de zaak t.a.v. den golfbreker in het Waardje. Doordat het Waardje zeer diep wordt uitgebaggerd, is het noodig geworden, dat een vaste dam wordt gelegd. De provincie wil het onder houd er van overnemen van de Noorder marktbond tegen en jaarlijksche vergoe ding van 50. De bestuursleden vonden dit een zeer goede oplossing. Men ging er dan ook unaniem mee accoord. De vereeniging De Koophandel ver zocht, in het vervolg bij het veilen van uien en peen van elke partij een zak te doen omstorten, opdat men een juist over zicht krijgt van'de partij. Bij het veilen van bieten op monster, wilde men zien aange geven, hoeveel stuks er per 25 K.G. waren, terwijl ook hier bij het veilen van een partij een zak diende te worden omgestort. Ten derde verzocht De Koophandel, den koopman er mededeling van te doen, of een tuinder, die in overtreding was ge weest, was beboet. Over de beide eerste verzoeken werd weinig gezegd, doch tegen het laatste be stonden nogal bezwaren. Na vrij uitvoe rige besprekingen werd tenslotte tot stemming overgegaan over het laatste punt; dit werd verworpen met 11 tegen tien stemmen. De beide andere verzoeken werden ingewilligd. De voorzitter las een schrijven voor, dat door de Prov. Commissie was verzon den aan den regeeringscommissaris voor den tuinbouw naar aanleiding van de ver laging van den minimumprijs van aard appelen van 6 tot 4. Teleurstelling werd hierover uitgesproken, terwijl tevens de noodzakelijkheid werd bepleit, dat voor het tekort aan ontvangsten van de tuin bouwers een aanvullende steunregeling werd ontworpen. De heer Lijftogt zond een uitnoodiging tot een bezoek aan een proefveld met (bloemkool, waarop het tabakszand was toegepast. Men ging hierop niet in, daar men in de naaste omgeving al ervaringen genoeg heeft opgedaan met dit goedje. Medegedeeld werden de omzetten over Juni en Juli, welke resp. hebben bedragen 35.700.17 en 190.007.10, terwijl in Juni aan steun werd uitgekeerd 121.783.84. Deze omzetten zijn belangrijk hooger dan verleden jaar. Aan de orde was hierna de bespreking van het veilen en het inventariseeren van goedgekeurde pootaardappelen.De voor waarden om voor den garantieprijs in aan merking te komen werden voorgelezen.. Over de inventarisatie werden eènige opmerkingen gemaakt t.a.v. de kosten, welke door sommige vereenigingen moeten worden gemaakt voor zaalhuur en bekend makingen. Na eenige besprekingen, waar bij diverse mogelijkheden naar voren wer den gebracht, besloot men dat de onkos ten, uit deze inventarisatie voortvloeiende, door de N. M. B. zullen worden vergoed. Ten opzichte van het verplicht veilen merkte de voorzitter op, dat velen zich aan deze verplichting onttrekken, hetgeen hij ten zeerste afkeurde. Den overtreders moet een boete worden opgelegd. Zeer breedvoerig werd over dit punt ge discussieerd, waarbij ook de Keurings dienst in het geding werd gebracht. Mede gedeeld werd, dat deze dienst zich niet met de wijze van verkoop ophoudt, doch dat aardappelen op controlebewijs ver kocht, administratief mochten worden ge veild, terwijl de anderer over de veiling moesten gaan. Op controlebewijs aan de Streek leveren is echter uitgesloten. Dat is te ver uit de buurt. Verscheidene personen spraken afkeu rend over de handelwijze van den handel, die er toch nog maar op uit gaat om hier en daar uit de hand te koopen; ook de dom heid van degenen die uit de hand ver- koopen, werd gelaakt, daar zij hierdoor zichzelf benadeelen. Alleen met een goede solidariteit van de tuinders kan men slagen met deze maatergelen. De bonafide handel, welke zich aan de bepalingen houdt, word took benadeeld door zulke menschen. SLUITINGSUUR KERMIS VOOR CAFE'S ENZ. Als sluitingsuur voor de café's, kermis- en andere inrichtingen is vastgesteld: Van 21 Augustus tot en met 27 Augus tus 1937 tot 1 uur des nachts en op 28 en 29 Augustus 1937 tot 2 uur des nachts. BEKENDMAKING. De COMMISSARIS van POLITIE der Gemeente ALKMAAR maakt bekend, dat tijdens de KERMIS van 21 Augustus 1937 tot en met 29 Augustus 1937 slechts voor een beperkt aantal STRAATORGELS uitsluitend boekorgels) of STRAATMUZI KANTEN (minstens bestaande uit VIER spelende personen) vergunning zal worden verleend Kunstenmakers, acrobaten, dierenver- tooningen, straatzangers, boeienkoningen, degenslikkers, personen die misvormde ledematen te kijk stellen enz. enz. worden BESLIST NIET op den openbaren weg TOEGELATEN. Voorts wordt geen vergunning tydens de kermis op kermisterreinen verleend aan venters in PALING, GALANTERIEN, WORSTJES, NOUGAT, KOEK. CHOCO LADE, KINDERSPEELGOED, enz. enz. HET STANDWERKEN MET EEN OF ANDER VERKOOPSARTIKEL IS TEN STRENGSTE VERBODEN. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet 1919 betrek kelijk JEUGDIGE PERSONEN, welke luidt: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid verrichten, bestaande in gevaarlijke kunstverrichtingen en in het deelnemen aan kunstverrichtingen, voor zoover dit gevaar oplevert. (De Wet verstaat onder jeugdige personen, zoowel jongens als meisjes BENEDEN ACHTTIEN JAAR). Tenslotte werd de opwekking gedaan om de overtreders van de bepalingen aan te brengen, opdat deze ten voorbeeld kun- -en worden gesteld. Ook de idee van een provinciale ver kooporganisatie voor de pootaardappelen. werd meermalen naar voren gebracht, doch dit werd niet wel mogelijk geacht, in verband met het groote verschil in de kwaliteit of de hoedanigheden van aard appelen uit verschillende streken der provincie. Uit de besprekingen bleek wel, dat het er soms eigenaardig toegaat in den poter- handel. Op een vraag van één der bestuursleden antwoordde de voorzitter, dat desge- wenscht het door de kooplieden gestorte bedrag van 20 der koopsom door de tuinders kan worden ontvangen. Eén der bestuursleden vestigde de aan dacht op de sorteering 3545 m.M., welke eigenlijk meer waard is dan de sorteering 3555 m.M. Het werd gewenscht geacht, dat voor deze kleinere sorteering een aparte, hoogere, prijs werd vastgesteld door de commissie. Vervolgens werd een regeling getroffen voor de vergoeding van de doorgedraaide producten aan den betaalmeester en werd de borgstelling van den penningmeester zeer ten genoege van het bestuur geregeld. In de vacature, ontstaan door het ver trek van den heer J. Groen Az., moest een nieuw dag. bestuurslid worden gekozen. Bij eerste vrije stemming werd de heer P. Duijves met 16 stemmen gekozen. Bij de rondvraag werd aangedrongen op spoedige uitbetaling van den steun, waar op de voorzitter antwoordde, dat dit door door middel van de Prov. commissie wordt gedaan. Hierbij zal er op worden aange drongen, dat bij de berekening van den steun de termijnen korter worden gehou den, daar in April een zeer groot verschil in prijs is opgetreden en vrij plotseling, waardoor het zeer nuttig zou zijn, wanneer April in tweeën werd verdeeld. Daarna heeft de heer Jac. Groen Az. een korte afscheidsrede gehouden. Spr. ge waagde van de prettige samenwerking, welke hij steeds heeft ondervonden van het dagelijksch, zoowel als van het gewone bestuur. Hij zal de belangen van den tuin bouw en in het bijzonder van den N. M. B. blijven behartigen. Spr. hoopte, dat men een vooruitgaanden tijd zou krijgen. Wij moeten ons uiterste best doen, om hier, waar het 't slechtst is, de bedrijven er weer boven op te helpen. De voorzitter dankte den heer Groen voor al hetgeen hij voor den tuinbouw en voor den N. M. B. heeft gedaan. Vergadering van den Nederl. Tuindersbond. Het bestuur meende een tusschentijd- sche vergadering te moeten beleggen in verband met den toestand van den tuin bouw. Na goedkeuring der notulen ging men over tot de bespreking ervan. De voorzitter, de heer Kaan, zeide het een euvel te vinden, dat het voorgesteld wordt alsof het den tuinbouw in zyn ge heel wat beter zou gaan. Wanneer eens een enkel product iets meer opbrengt, dan wil dit geenszins zeggen, dat daardoor de tuin bouw er weer wat bovenop komt. Steun aan den tuinbouw is nog steeds hard noo dig. De heer Volkers wees op de verleden jaar gehouden protest-vergadering in Alk maar, waar een groote kracht van uitging. Een dergelijke vergadering zullen wy weer moeten houden, want nog meer dan by de vorige regeering zullen wy thans onze eischen krachtig naar voren moeten bren gen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7