£aatste AecktUen AMSTERDAMSCHE BEURS De oorlog in China. Pluimveeteelt. 415 45 -»/, De heer C. Borst was het met den voorzit ter eens dat de gedachte van opleving voor de tuinders gevaarlijk is, daar de tuin bouw hier nog niets van bemerkt. Ook spreker drong aan op een algemeene protest-vergadering. De heer Wonder wees op de slechte steun Uitkeering. Wanneer dit niet beter wordt, dient men wederom een protestvergadering te houden. De voorzitter zeide, dat het, nu het in be paalde streken gelukkig iets beter gaat, •moeilijk zal zijn, deze menschen voor een protest-vergadering warm te krijgen. Betreffende het punt steunuitkeering *eide spr., dat deze absoluut te laag is. Besproken werd nog de moeilijkheid om tot samenwerking te komen met de katho lieke en christelijke organisaties. Besoreking looncontraet. Het bestuur heeft een uitnoodiging ge had van den landarbeidersbond tot bijwo ning van een vergadering. Door een abuis was hieraan geen gevolg gegeven. Er was nu een concept-contract ontvangen. De voorzitter vond het begrijpelijk dat de arbeiders een redelijk loon 15 per week) vragen. De tuinbouwers ontvangen echter geen redelijk loon. En nu kunnen we hier lang of kort over spreken, maar steeds zul len wij op de vraag stuiten of het mogelijk is, dat de tuinder een redelijk loon kan uit betalen. De tuinder die nog in staat is dit loon te betalen, is dit ook verplicht. Ook de arbeidersorganisaties hadden veel meer moeten doen dan tot nu toe, om te trachtten het zóó te krijgen, dat de tuinders dit loon konden uitbetalen. De kwestie is moeilijk, ook voor de laksheid ven de tuinders zelf. Op het oogenblik is het echter zoo dat velen geen kans zullen zien een behoorlijk loon uit te betalen. De heer Borst zeide, dat het niet moét zooals verleden jaar, toen men het met elkaar eens was geworden, maar toch het loon niet uitbetaalde. Dan is het beter het contract te verwerpen met de kans dat de rijksbemiddelaar komt, wien wij dan den toestand uiteen kunnen zetten. Nadat nog door verschillende personen hierover het woord was gevoerd, werd besloten dat men uit den N. T. B. een werkgeversorganisatie zal stichten, die in overleg met den tuindersbond zal treden. Rondvraag. De heer J. Duijves wees op de plotseling sterke verlaging van de minimumprijzen der aardappelen. Spr. wilde dit meer ge leidelijk doen. De voorzitter deelde mede dat hierover reeds gesproken is en dat men van den mi nister de mededeeling heeft gekregen, dat, indien de noodzaak mocht blijken, steun op die aardappelen zou worden gegeven. Verkoopen van pootaardappelen uit de hand is verboden. Bij overtreding wordt boete opgelegd. (Ongecorrigeerd PROF. ALDFRSHOFF. t Oud-inspecteur voor de Volks gezondheid in Noordholland. Ons bereikte heden het overlijdensbe richt van prof. dr. H. Aldershoff, buiten gewoon hoogleeraar in de serologie aan de Rijks-universiteit te Utrecht. Prof. Aldershoff werd 18 Mei 1877 in Groningen geboren en studeerde aan het gymnasium en de universiteit aldaar. Ge durende 19021904 was hij assistent bij de ziektenkundige ontleedkunde aan de Groningsche Universiteit. Dr. Aldershoff werd in 1904 tot arts bevorderd en koos toen de bacteriologische richting. Nadat hij de functie van inspecteur voor de Volksgezondheid ih Noordholland en Utrecht had waargenomen, volgde in 1924 zijn benoeming tot buitengewoon hoog leeraar in de serologie en tot directeur van het serologisch instituut. Prof. Aldershoff was begiftigd met het eerekruis in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Woensdag 18 Augustus te omstreeks twaalf uur op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Zeist. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Vanochtend om half elf is een ongeveer 35-jarige schippersknecht van het sleep- schip „Judea", dat te Well in Limburg stroo ligt te laden, bij het scheppen van water over boord gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet opgehaald. De man laat een vrouw en een kind achter. OUDE DIEFSTAL OPGEHELDERD. Dader loopt na 2 maanden in de val. Eenige maanden geleden, het was 8 Juni, werd op klaarlichten dag ingebroken bij de familie van W. in de Carpentierstraat te den Haag. Even voor twaalf uur was mevr. van W. uit huis gegaan om haar dochtertje van school te halen, en van deze gelegen heid hadden ongewenschte gasten gebruik gemaakt cm het huis te doorzoeken. De buit bestond uit eenige effecten, welke uit een geldkistje op de slaapkamer waren ont vreemd. Aanvankelijk gelukte het de politie niet om een spoor van de daders te vinden. Eeni- gen tijd geleden echter werd een der gesto len effecten bij een Haagsche bankinstelling verzilverd. Te laat was mén tot de ontdek king gekomen, dat men hier te maken had met een gestolen effect, echter kon de po litie een nauwkeurig signalement worden verstrekt van den man, die het effect ter verzilvering had aangeboden. Den vorigen Vrijdag werden bij een bank instelling wederom eenige der gestolen ef fecten aangeboden. Nu waren de bankbe dienden op hun qui vive. Zij hielden den man aan de praat en waarschuwden de po litie, die den man arresteerde. In zijn zak ken vond men nog het recu van het in Resi dentie verzilverde effect. De man, de 38-jarige T. H. R. D. te 's-Gra- venhage, ontkent de effecten gestolen te heb ben en beweert, dat hij de papieren ter ver zilvering aanbood in opdracht van een on bekend'vriend. MOTOR-ONGELUK. Duorijder krijgt hersenschudding Vanochtend is op den Rijksstraatweg on der de gemeente Nieuwerbrug (Z.H.) een motorfiets over den kop geslagen, doordat de jas van den duorijder, den 16-jarigen D. Voorendonk uit den Haag. bleef bewusteloos op den weg liggen. Een onmiddellijk gewaar schuwde geneesheer constateerde een zware hersenschudding. In zorgwekkenden toe stand is de jongen naar het algemeen zieken huis te Woerden gebracht. DANKWOORD VAN DEN CHIEF-SCOUT Speciale dank voor de pers. Bij het verlaten van ons land heeft de chief-scout lord Baden Powell tot den pers- en propagandadienst van de wereldjamboree een brief gericht, waar in hij uiting geeft aan zijn dankbaar heid voor de schitterende wijze, waarop de pers het hare heeft bijgedragen tot het welslagen van de wereldjamboree. Voorts verzoekt Baden Powell zijn dank over te brengen aan het Neder- landsche volk en in het bijzonder aan de bevolking van Bloemendaal en den Haag, voor de grootsche en hartelijke ontvangst, welke de wereldjamboree en het internationale padvinderacongres is bereid. DE DRIEMAAL-WEKELIJKSCHE DIENST AMSTERDAM—BATAVIA. Treedt met ingang van 1 October a.s. in werking. Naar wij vernemen, zal de driemaal-weke- lijksche dienst van de K.L.M. Amsterdam Batavia v.v. met ingang van 1 October a.s. in werking treden. Het eerste vliegtuig zal dezen dienst in de richting AmsterdamBatavia op 2 Oc tober aanvangen. In de richting Batavia— Amsterdam zal het eerste vliegtuig 9 Oc tober vertrekken. De vertrekdagen zijn bepaald op Dins dag, Donderdag en Zaterdag en wel in beide richtingen. De sluiting voor de mail valt dus op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond, laatste lichting. GEN. SNIJDERS TREEDT UIT NAT. HERSTEL. De generaal heeft thans óók als lid bedankt. Gep. generaal Snijders, die eenige weken geleden heeft bedankt als ëerelid van het Verbond voor Nationaal Herstel, is thans ook als lid uitgetreden. De heer Snijders stelde er prijs op te ver klaren, dat hij aar zijn uittreden geen ver der commentaar wilde verbinden. MALVERSATIES BIJ WERK VERSCHAFFING. Uitvoerder gearresteerd wegens het opmaken van valsche loonstaten. Dezer ddgen is te Heen vliet (Z.-H.) de uit voerder bij de werkverschaffing in den pol der Heenvliet, van de Ned. Heide-Mij, ge naamd B. en wonende te Rotterdam, gear resteerd, verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte. Verdachte, die reeds vele jaren in dienst was bij de Ned. Heide-Mij., pleegde de mal versaties, door op de loonstaten de namen van de tewerkgestelde arbeiders, die de werkverschaffing verlieten, doordat zij werk in het vrije bedrijf vonden, door te schrij ven en frauduleus uren en verricht werk voor dezen te noteeren. Het arbeidsloon werd door den verdachte ontvangen, waar voor hij valsche handteekeningen op de loonstaten plaatste. Ook leverde verdachte valsche formulie ren in, welke wekelijks door de tewerkge stelde arbeiders moeten worden ingevuld. Doordat deze opgaven van gezins-inkomsten niet geheel in orde waren en aan de desbe treffende personen werden teruggezonden, kwamen de malversaties aan het licht, daar deze personen niet in de werkverschaffing werkzaam waren. Het aldus over een tijds verloop van een tiental weken verduisterde bedrag moet, hoewel dit nog niet met juist heid is vast te stellen, ongeveer 1000 be dragen. SPAANSCH STOOMSCHIP BIJ DARDANELLEN BESCHOTEN. Het schip gezonken. Het Spaansche stoomschip „Ciudad de Cadiz". is gisteren bij den ingang der Dardanellen door een geheimzinnige duik boot beschoten. Het schu werd door acht granaten en twee torpedo's in den romp getroffen en zonk bijna onmiddellijk. De duikboot ging vervolgens onder wa ter. De kapitein en 37 opvarenden van het Spaansche schip zijn door een Sovjet- Russisch schip, dat op weg is naar de Zwarte Zee. aan boord genomen. De kapitein van de Ciudad de Cadiz heeft verklaard, dat de duikboot de onder scheidingsteekenen C 3 droeg, en de vlag van Franco voerde. Japansch vliegtuigeskader bombar deert vliegveld. Een Japansch vliegtuigeskader heeft vanochtend een aanval ondernomen op het vliegveld van Loenghoewa en acht bom men geworpen. Van Chineesche zijde wordt medege deeld, dat deze luchtaanval geen slachtof fers heeft veroorzaakt, en dat de hangars niet beschadigd zijn. Verleden week hebben de luchtvaartmaatschappijen het vliegveld ontruimd. De vliegtuigen zullen niet boven de concessies kruisen. Reuter meldt, dat de Japanneezen het consulaire corps hebben laten weten, dat gezien het gevaar, Japansche vliegtuigen, welke bommen aan boord hebben, niet boven de internationale en de Fransche concessie zullen vliegen. Voorts wordt gemeld, dat Chineesche gevechts- en bombardements-vliegtuigen het groote hoofdkwartier van de Japansche zeemacht te Sjanghai hebben bestookt. Ja pansche toestellen hebben de Chineesche vliegtuigen verjaagd. Verder hebben Ja pansche vliegtuigen nog de luchtbases Kwang Teh, Hangtsjau en Foetsjau ge bombardeerd. Zij hebben zeer belangrijke schade aangericht. De Japansche burgers moeten Sjanghai ontruimen. De minister van buitenlandsche zaken heeft de urgente evacuatie van Japansche burgers uit Sjanghai bevolen. Ongeveer 300 personen zijn uit Tsinan naar Tsing Tau vertrokken, 1500 Japansche vrouwen en kinderen zijn vanochtend aan boord van de Tatsoeta Maroe uit Sjanghai vertrokken. Honderden anderen zullen met de Skoeyo Maroe naar Japan vertrekken. Zes Chineesche divisies op weg naar Sjanghai. Volgens een uit Japansche bron te Sjang hai ontvangen telegram heeft Tsjang Kai Sjek, na een conferentie met alle politieke leiders besloten de zetel der regeering van Nanking naar een éndere stad te verplaat sen. Tsjang Kai Sjek heeft bevel gegeven, dat ze^pvisies zich met spoed naar Sjang hai moeten begeven, om het hoofd te bie den aan de Japansche versterkingen, die zonder ophouden in de omgeving der stad aankomen. Welingelichte Japansche kringen zijn van meening, dat de beslissing den zetel der regeering te verplaatsen, betéekent, dat Tsjang Kai Sjek werkelijk van plan is tot een definitie ven strijd tegen Japan over te gaan. De Fransche concessie in staat van beleg. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Fransche concessie zich thans in staat van beleg bevindt. Er zijn barricades van zand zakken aangebracht en versperringen van prikkeldraad. Tevens wordt gemeld, dat de autoriteiten der Fransche concessie gisteravond den Chineeschen autoriteiten hebben medege deeld, dat zij zich het recht voorbehouden alle noodige maatregelen te nemen, indien Chineesche vliegtuigen boven de Fransche concessie komen. Een ander bericht uit Sjanghai meldt, dat het Fransche garnizoen vanmorgen het luchtafweergeschut heeft gericht op Chi neesche vliegtuigen, toen dezen zich boven de Fransche concessie vertoonden. Zestien Japansche vliegtuigen omlaag geschoten. Van Chineesche zijde wordt medege deeld, dat bij de gevechten in de lucht, welke Zondag boven Nanking, Hangtsjau en Nan Tsjang zijn gevoerd, zestien Ja pansche vliegtuigen omlaag zijn geschoten. De Chineesche luchtmacht verloor zes toestellen. WAPENSTILSTAND TE SJANGHAI. Om evacuatie van Britsche en Amerikaansche vrouwen moge lijk te maken. De Japaqneezen en Chineezen hebben toe gestemd in een wapenstilstand om de eva cuatie van Britsche en Amerikaansche vrou wen en kinderen mogelijk te maken. De schepen, welke belast zijn met deze evacuatie, zullen worden geëscorteerd door Britsche en Amerikaansche oorlogsschepen. De consuls hebben den Chineezen en Ja panneezen verzocht voor eenige uren een wapenstilstand in acht te nemen. Wangpoe ligt op het oogenblik onder een hevig vuur der Chineesche batterijen, welke staan opge steld te Poetoeng. De Japansche oorlogssche pen beantwoorden het vuur. EGMOND-BINNNEN (Juli). Geboren: Alida Maria, d. v. Johannes Cornelis Vendel en Maria Koper. Dirk Antonius, z. v. Theodorus Tromp en Cor- nelia Zandbergen. Antonius Maria, z. v. Anton Hof en Maria Geertruida Stuifber gen. Dominicus Johannes, z. v. Tiemen Walta en Margaretha Wittebrood. Ondertrouwd: Theodorus Pepping te Heiloo en Alida Kraakman. Getrouwd: Nicolaas Schouten te Heemskerk en Anna Zentveld. Gerardus Apeldoorn en Maria Zoon. Overleden: Johannes Kareis, oud 74 jaar. Dirk Antonius Tromp, oud 14 da gen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotter dam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. WERKZAAMHEDEN IN AUGUSTUS. Hoewel Augustus min of meer een rusti ge maand voor den pluimveehouder kan heeten zijn er toch nog massa's dingen die de voortdurende aandacht vragen. Deze maand is eigenlijk veel belangrijker dan meestal gedacht wordt, want in de jonge hennen vinden dan de laatste veranderingen plaats voor ze aan den leg gaan en de oude hennen gaan zich langzaam aan voor den rui gereed maken. Het lichaam der dieren ondergaat dus be langrijke veranderingen en het weer kan soms zoo smoorheet zijn dat de dieren zich heelemaal niet prettig gevoelen. We moeten dus trachten den last van de hitte zooveel mogelijk weg te nemen. Tegelijkertijd moet echter aan den herfst gedacht worden met zijn tijdperk van snot en diphtherie en moe ten de dieren daar thans ongevoelig voor ge maakt worden. De diphtherie is een uiterst besmettelijke en schadelijke ziekte die de dieren juist het meest treft als zij in den gevaarlijksten tijd zijn, n.1. de tijd waarop zij hun dure winter- eieren moeten leggen om rendabel te kun nen zijn. Wie thans laat inenten kan in dit opzicht zonder zorg zijn, tenminste als goe de, betrouwbare entstof gebruikt wordt. Daarom is het aan te raden door den dieren arts te laten inetiten. De vroegbroed jonge hennen zullen op het einde der maand al neiging vertoonen aan den leg te gaan. Toch is dat nog wat vroeg en daarom is het beter te trachten ze nog wat tegen te houden. Veel valt er niet tegen te houden, maar toch kan men door het voe ren van meer graan en groenvoer wel berei ken, dat de dieren nog wat doorgroeien en niet te straf gaan leggen. Het ideaal bereikt men nooit maar men moet er toch naar streven de dieren eerst goed uit te laten groeien en op gewicht te brengen alvorens ze gaan leggen. De eieren zullen dan ook spoe dig grooter van stuk worden, terwijl ze an ders lang klein blijven. Vooral vitaminerijk voer is thans gewenscht over de waarde van vitamine heb ik juist gesproken. Het vitamine zelf laat zich niet gemakkelijk be palen maar de gele kleurstof waar het mee samengaat, de carotine, kunnen we vaststel len en vinden we in de beenen, snavels en oogen der jonge dieren terug. Het ligt lang niet altijd aan het voer als de jonge hennen bleek zijn, het kan bij goed voer voorkomen dat er bleeke dieren in den koppel rondloö- pen. Zulke dieren missen om de een of an dere reden (aanleg of ziekte) het vermogen de kleurstoffen uit het voer (en de vitami nen) op te nemen of te verwerken. Vooral bij darmaandoeningen door coccidiosis of wormen zien we heel gauw deze bleeke kleur optréden en zulke dieren moeten we dan ook in geen geval voor de fokkerij ge bruiken Desnoods houden we ze aan den leg, maar we geven ze een roode rug zoodat we later niet in de verleiding komen ze in de foktoomen op te nemen. Beter is het om ze op te ruimen want juist als smetstofdra gers van coccidiasis kunnen ze voor de toe komst zeer gevaarlijk zijn. Er is ook een oogaandoening welke in verband staat met de beruchte en gevreesde jonge hennen ver lamming en daar moeten we dus nog veel voorzichtiger mee zijn. Jammer genoeg heerscht er dit jaar veel meer coccidiosis dan in andere jaren en doet zich de verlam ming ook veel vroeger voor dan in andere jaren en doet zich de verlamming ook veel vroeger voor dan in andere jaren. Deze financieringsmethode vindt steeds meer Ik heb in de maand Juli nooit zoo veel ge vallen van ernstige verlamming met sterke veranderingen van allerlei zenuwen gezien als dit jaar. Zorg dus dat de jonge dieren, waarmede we doorgaan voor leg en fok in de toekomst, thans kerngezond zijn en v tv wijder alles wat niet normaal is zonder di reet ziek te zijn (bleeke beenen, snavels, grijze oogen). Bij de jonge dieren zijn dus degenen n et mooi geel gekleurde snavels en beenen (al thans de geelbeenige rassen) de besten, tij de overjarige zijn dat de slechtsten. Een goed leggende hen geeft met de dooiers veel kleurstoffen (en vitaminen) af en kan dit uit het voer niet allemaal terughalen. Van daar dus dat de voorraad, die zij als jonge hen opgespaard heeft, opraakt en dat op het einde van den leg de beenen en snavels bleek worden, ook de veeren raken versie ten, de staarten zijn op een afstand al te herkennen, zoo vervallen zi^n ze er uit kortom de beste legsters maken thans meer of minder een versleten indruk. Een overja rige hen die thans rondloopt als een jonge hen met mooie gele beenen en gladde veeren deugt niet, zij heeft niet goed gelegd en moet dus ook opgeruimd worden. Ook de vroege ruisters zijn over het algemeen geen beste legsters en moeten verdwijnen. Zoo moeten we dus thans ons dierenmate- riaal zorgvuldig inspecteeren en den herfst alleen ingaan met goed uitgezochte dieren. Dan zullen we bij goed voer een goede leg en gezondheid kunnen verwachten. In het begin van het seizoen wees ik er eens op dat er zooveel kuikens uit België ons land binnengesmokkeld worden. De strop pen daarmede behaald zijn niet gering, want ten eerste was de kwaliteit slecht (veel pul- lorum) doch ten tweede bleken het achter af meestal gesexte kuikens te zijn, d.w.z. men had de henkuikens gehouden en de haantjes werden verkocht. Een goede leer dus voor de toekomst om geen kuikens van onbekende herkomst of van onbekenden te koopen. Ik wees er op, dat het thans tijd is de toornen van jonge en oude kippen streng te selecteeren en alleen met goede dieren den herfst in te gaan. Dit heeft bovendien het voordeel, dat deze dieren wat meer ruimte krijgen, want over het algemeen zitten er eer te veel dan te weinig kippen op een bepaalde oppervlakte. Om de oude kippen nog een poos aan den gang te houden wil het wel eens helpen ze rul aangemaakt meelvoer te geven. Vooral met heete dagen is dat altijd aan te be velen. Rul aangemaakt voer wordt dan gaarne opgenomen, alleen moet men oppas sen dat het niet te lang blijft staan en zuur wordt. Het eisch,. dus wat meer oplettend heid, doch de dieren zullen er goed bij va ren. Ook een deel van het dagrantsoen graan kan gekweekt worden. Mén zet het graan 24 uren van te voren onder water en laat het daarna afloopen. Men verstrekt van dat geweekte graan een halve dagportie, dus ongeveer 25 gram per kip. Het wordt uit bakken gevoerd en het heeft dan met warm weer ook nog het groote voordeel, dat de kippen zich niet behoeven te ver moeien door het graan uit het strooisel op te scharrelen. De rennen moeten ook steeds kort gehou den worden. Het lange, taaie gras heeft geen voedingswaaide en ik zie voortdurend gevallen van krop- of maagverstopping ooi dergelijk taai gras. Bovendien blijven smetstoffen en coccidiën tusschen het lange gras voor de inwerking der zonnestralen beschut, vandaar dat men het tijdig moet opruimen. Drinkemmers, die buiten staan, moeten door een scheefstaande deksel van een kist of een rietmat tegen de zon beschut wor den, want hoe frisscher het water blijft hoe beter. Er moet steeds overvloedig drink water aanwezig zijn, want een leggende ktp heeft per dag ongeveer 150-200 gram noc- dig. Bij voldoende watertoevoer en de bo" ven beschreven voedermethode gelukt het vaak de eieren, die met de warmte kleiner worden, nog op peil te houden. De hokken krijgen thans ook nog een? een goede beurt. Het pluimvee kan overdag lang buiten zijn, we hebben dus den tijd om de hokken leeg te halen en te ontsmet ten en waar noodig te repareeren. Vooral de legnesten en de zitstokken moeten naar buiten en grondig afgeschrobd worden. £r kunnen zich daarin groote kolonies bloed mijten verzamelen en deze moeten we ve-. nietigen, het beste met carbolineum. De lu'j. zen moeten op een andere manier verdelgd worden. Men bestrijkt 's avonds een half uur voordat de kippen op stok gaan de zi'. stokken met een ontluizingspreparaat (voorzichtig, want deze preparaten bestaan grootendeels uit nicotine-sulfaat). De nies tinedampen dringen dan later tusschen dt veeren der kippen en bedwelmen en dooden de luizen, die naar beneden tuimelen. Het beste is 's avonds meteen de mestplanken met couranten te beleggen. De luizen vallen dan daarop en kunnen meteen verbrand worden. Toch blijven er hier en daar in een hok nog wel parasieten zitten en daarom raad ik aan 's middags, als de kippen buiten zijn, het hok nog eens goed uit te zwavelen Als de zwavel eenmaal brandt, sluit men alles potdicht af en laat dan de zwaveldam pen maar eens goed overal doordringen Vooral waar men een zolderbedekking van riet of stroo heeft kan zoo''n zwavelbehan- deling goed zijn. In geen geval moet men in het hok een stofbad vergeten, dat is een voortdurend werkend bestrijdingsmiddel tegen para- sieten. Een lezer vraagt mij, wat hij er tegen doen moet dat zijn jonge hennen zich en elkaar in den staart pikken tot hevig bloe den toe. Ze doen het vanaf dat ze drie weken oud waren. Ook vraagt hij hoeveel voer 160 kippen per dag noodig hebben. Ik vrees, dat het staartpikken gedeeltelijk een voederkwestie is en gedeeltelijk een kwade gewoonte. Bij een tekort aan be paalde stoffen (mineralen) ziet men het soms optreden en de dieren nemen het vaak snel van elkaar over. Het beste is direct de aangepikte plekken met teer te be strijken en de dieren een volwaardig voer te geven. Voor kippen rekent men onge veer 50 a 55 gram graanvoer en 50 a 55 gram meelvoer per dag. Ik ontving weer kippen ter onderzoek aan mijn huisadres. Deze worden niet on derzocht, het adres daarvoor is Rijksserum- inrichting, Rotterdam. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. van Maandag 16 Augustus 1937, OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 100"'16 4 Ned -Indië 1934 lUC/, 534 DuitscbL '30 m verkl. 36kYlg BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 1587, Handel Mij. Cert. v. 250 195 Koloniale Bank170'/, Ned Ind. Handelsbank 17U'/« INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 787, Calvé Delft Cert. 945/, Nederl. ford277 Philips Gloeil. Gem. Bezit 387 Unilever 169T;S INDUSTR OND. BUITENL. Am Smelting71'/Jg Anaconda 45t%6 Bethleh Steel729/lg Cities Service 29/lg Kennecott Copper 4g7lg Re public Steel29y)g Standard Brands 8>%g Steel comm87"/]t Ij S. Leather 8 CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie. Vorstenlanden 47 5643/, 245i/; 1757, 26.00 1277, 174 415Vs 4293/, 1073/, 457, 207i« 16 301% 2533/, 260 121 185 6 1557, 151% 2757, 3447, 345 607, 36%6 22"/i# 93 9'/, laatste k. 22.30-45. 1003/, 100%, 367, V, 195 170 171 771/.-3/, 943/, 282 379-80} 167}- 441-57,, 73i-»/a ZV, 46-D„ 29{ - Vis 87, 88 87.' 563%.. 248% 178% 63-'/,. 2.700 Dito actióni MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo fopeka Southern Pacific Southern Railw Cert. Union Pacific Canadian Pac §Noteering per 50 x) ex-coupon trxrlaim *F *'dend Prolongatie vorige koers heden )4 pCl- WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.81 9.043% 72.95 6.80-', 30.54 41.65 40.37 y, 46.60 45.47 9.57)4 6.32)4 127% 175 428K-' 1087» Wk i l&j-Y» 298 249 254 120'/, 180 159-60} 153'/,-4 270-1 343 '43 36 223/, 93 9»; '1X6 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Heden: l-Sl'/i, 9.03-7, 72.96 6.80-;, 30 5-1 41.65 40.35 46.60 4-5.42 J4

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8