De Europeesche roeikampioerischappen. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 Duitschland wint de meeste nummers. SPORT EN WEDSTRIJDEN R-o e i en. Zondag werden op de Boschbaan bij Amsterdam de finales van de Europeesche kampoenschappen verroeid. De eerste eindstrijd der Europeesche roeikampioenschappen, de vier met stuur man, heeft voor Nederland een teleurstel lend resultaat opgeleverd, daar niet de Nereus vier, doch de Duitsche ploeg, na een zeer spannenden strijd als eerste door de finish ging, met Nederland op de tweede plaats met ongeveer anderhalven meter achterstand. Aan den start verschenen voor den eind strijd in het eerste nummer, de vier met stuurman, in deze volgorde: Boei 1) Denemarken, boe 2) Italië, boei 3) Duitschland, 4 Nederlande (Nereus) De Duitsche vier nam onmiddellijk de leiding, toen voor de tweede maal gestart werd. De eerste start was n.1. ongeldig ver klaard. Op 250 meter lag Duitschland een taftlengte voor op Nederland, gevolgd door de ploegen van Italië en Denemarken. Op 500 meter waren de Duitschers nog verder uitgeloopen en lagen ongeveer 3/4 lengte voor op Nederland, terwijl Italië op dezelfde hoogte van de Nereus-ploeg kwam te liggen. Op 1250 meter spurtte Nereus en dit had op de volgende 150 meters een uitstekend resultaat, want de achterstand op Duitsch land werd tot 'n halve lengte gereduceerd, terwjjl Italië weer een kwart lengte achter Nereus lag. De Denen waren toen ver ach ter. Nogmaals verhoogde de vier witten het tempo. Een geweldige eindspurt met de Duitschers ontstond. Zienderoogen liep de Hollandsche vier op Duitschland in: centi meter voor centimeter werd teruggewon nen, een kwart lengte nog, een taftlengte, doch toen bleek, dat de Amsterdammers de eindspurt te laat hadden ingezet. De Duit schers gingen als eersten door de finish met anderhalven meter voorsprong op Ne reus, terwijl Italië de derde plaats innam op een lengte. De uitslag was: 1. Duitschland, tijd: 6 min. 43.7e sec. 2. Nederland 6 min. 44 sec. 3. Italië. 4. Denemarken. De twee zonder stuurman. Aan den start kwamen voor het nummer twee zonder stuurman: 1. Denemarken, 2. Duitschland, 3. Zwit serland, 4. Italië. Italië was het beste weg, gevolgd door Zwtserland, Duitschland en Denemarken De Italiaansche ploeg liep uitstekend. Met een tempo van veertig tamelijk lange slagen per minuut, schoot hun boot door het water. Steeds meer liepen zij uit, en met vele lengten voorsprong won de Ita liaansche ploeg. De uitslag was: Italië, tijd: 7 min. 18.5 sec. 2. Denemarken; 3. Zwitserland. Het skiffnummer voor Studach, Voor het skiffnummer verschenen aan den start: 1. Duitschland, dr. F. Westhoff; 2. Polen. R. Verey; 3. Zwitserland, E. Studach; 4. Oostenrijk, J. Hasenoerhl. Na den start nam Hasenoerhl de leiding voor dr. Westhoff, maar de Duitscher ging spoedig naar voren en op 500 meter bedroeg zijn voorsprong een lengte op den Oosten rijker. Na 750 meter kwam Hasenoerhl, de win naar van de Diamond Sculls opzetten. Hij bracht zijn achterstand terug tot een halve lengte. Ook de Duischer stuurde niet al te best, zoodat Hasenoerhl gelegenheid kreeg op 750 meter met een klein spurtje gelijk te komen. Op 1000 meter kwam een sensatio- neele wending in den strijd. Studach verhoogde het tempo, was inmiddels reeds Verey gepasseerd, had ook Hasenoerhl spoedig te pakken, ging zelfs dr. Westhoff voorbij en nam de leiding. Op 1250 meter bedroeg de voorsprong van den Zwitser drie kwart lengte. Op het laatste gedeelte ontstond een ge weldig duel tusschen Studach en Hase noerhl. De Zwitser sloeg een veel hooger tempo dan de Oostenrijker, voor wien 28 lange slagen genoteerd werden. In het woelige water sorteerde de korte slag van Studach echter veel meer effect. In prachtig tempo en in uitstekenden stijl ging Studach als eerste door de finish met twee lengten voorsprong op Hasenoerhl. De uitslag was: 1. Zwitserland, Studach, 7 min. 14.4 sec. S. Oostenrijk, Hasenoerhl, op twee lengten. 3. Polen, Verey, op drie lengten. 4. Duitschland, dr. Westhoff, op 5 lengtes. Twee met stuurman. Aan den start verschenen: 1. Frankrijk, 2. Duitschland, 3. talië, 4. Polen. Italië nam de leiding voor Polen, Duitsch land en Frankrijk. Op 250 meter hadden de Italianen, die 44 slagen per minuut maakten, een lengte voorsprong op Duitsch land, dat veel rustiger roeide en voor wie zelf6 32 slagen werden genoteerd. Zeer spannend verliep de strijd tusschen Italië en Duitschland. Op 1250 meter waren de Duitschers nog een halve lengte op Italië achter. Opnieuw zette de Duitsche twee een spurt in, zij slaagde erin na 1600 meter de Italiaansche twee te passeeren. De Duitsche ploeg ver grootte den voorsprong geleidelijk en wist tenslotte met meer dan een lengte over Italië te zegevieren. De uitslag werd: 1. Duitschland, tijd 7 min. 39,4 sec.; 2. Italië 7 min. 43,2 sec.; 3 Polen en 4. Frankrijk. De vier zonder stuurman. Voor het nummer vier zonder stuurman verschenen aan de start: 1. Nederland (Triton), 2. Duitschland, 3. Hongarije, 4. Zwitserland. Reeds direct schoot de Zwitsersche vier naar voren. Het duel tusschen Zwitserland en Duitschland begon na 250 meter, welke strijd op zeer sensationeele wijze zou eindi gen. Nederland en Hongarije kwamen al spoedig achter te liggen. Op 900 meter kwam Duitschland naar voren en wist den achterstand tot een halve lengte terug te brengen, doch de Zwitsersche vier, die in den voorwedstrijd zoo schitterend geroeid had, bleek ook nu beter dan de overige deelnemers en wisten door tactisch roeien opnieuw uit te loopen. Voor het tribune terrein bedroeg hun voorsprong nog steeds een lengte. Zwitserland scheen wel zeker van de overwinning, doch het einde verliep wel zeer sensationeel. De Zwitsersche boeg schoot onder zijn riem door en aange zien de drie andere roeiers probeerden door te zetten, kon de ploeg zich niet direct herstellen. De voorsprong van een lengte ging niet alleen geheel ver loren, doch Duitschland zag kans, dank zij deze fout van hun tegenstanders, voor te komen om tenslotte nog met een lengte te winnen. De uitslag was: 1. Duitschland, tijd 6 min. 31,7 sec.; 2. Zwitserland; 3. Hongarije; 4. Nederland. Doublé Scull. Voor de doublé scull kwamen aan den start: 1. Zwitserland, 2. Duitschland, 3. Ita lië, 4. Hongarije. Reeds direct na het starten was de strijd feitelijk reeds beslist. De Duitsche Doublé Scull, de Schweinfurter Ruderclub „Franken" nam de leiding voor Hongarije, Italië en Zitserland. Van strijd viel weinig te bespeuren. De vier booten kwamen steeds verder van elkaar, en alleen Hongarije ver mocht het tempo van de Duitschers nog eenigszins te benaderen. Duitschland be haalde daarmede zijn vierde overwinning, en was daarmede practisch zeker van het winnen van den Glandaz. De uitslag werd: 1. Duitschland, 2. Honga rije, 3. Italië, 4. Zwitserland. Italië wint de acht. Het laatste nummer der Europeesche roei kampioenschappen werd gevormd door het nummer acht riemsgieken, waarvoor aan den start kwamen: 1. Duitschland, 2. Dene marken. 3. Italië, 4. Hongarije. Zooals te verwachten viel ging de strijd hoofdzakelijk tusschen Italië en Duitsch land. Na een prachtigen start kwam er na 500 meter pas teekening in den strijd. Italië lag toen iets voor, Hongerije en Denemar ken gelijk en Duitschland sloot de rij, doch het verschil met de leiders was maar zeer gering. Ook op de volgende 500 meter was de strijd zeer fraai. Duitschland kwam naar voren en bezette na 1000 meter de tweede plaats achter Italië, terwijl Denemarken en Hongarije resp. 3 en 4 waren. 500 meter voor de finish lag Duitschland vrijwel gelijk met Italië. De laatste 200 meter waren zeer fraai De Italianen hadden het tempo aanmerkelijk verhoogd, zij sloegen 40 slagen per minuut en met dezen prach tigen eindspurt wisten zij de Duitsche acht te slaan met een kwartlengte. _je uitslag was: 1. Italië, 2. Duitschland, 3. Denemarken, 4. Hongarije. Na de onthulling van den kranigen Ita- liaanschen acht en het spelen van het Ita liaansche volkslied waren deze Europee sche kampioenschappen teneinde. De hegemonie van Duitschland be vestigd. Met 4 overwinningen en een schitterende tweede plaats in de achten heeft Duitsch land zich het sterkste roeiland van Europa betoond, dat is tijdens de Amsterdamsche kampioenschappen wel duidelijk naar voren gekomen. En volkomen verdiend kan Duitschland de coupe Glandez dit jaar mee naar Berlijn nemen. De hegemonie van Duitschland, tijdens de Olympische roei wed strijden tot uiting gekomen, heeft zich bij deze F.I.S.A.-kampioenschappen volkomen bevestigd, maar in de nummers 4 met en 4 zonder stuurman heeft Duitschland niet over geluk te klagen gehad. Na Duitschland heeft Italië enkele fraaie overwinningen behaald. En tenslotte is het de Zwitsersche skiffeur Studach geweest die voor een verrassing zorg droeg na ge durende de eerste 1000 meter als vierde in de baan te hebben gelegen. En tenslotte de Nederlandsche prestaties. Alleen in het nummer vier met stuurman telde Holland mee. Wij zijn van meening, dat 't onjuist van de Nereus-vier is geweest om Duitschland gedurende de eerste 1000 meter gelegenheid te geven een flinken voorsprong te nemen, welke op een gegeven moment tot 1 1/4 lengte was uitgegroeid. Bovendien werd de eindspurt te laat iilge- zet, zoodat de Duitsche vier, die ziender oogen op de laatste 250 meter terrein ver loor, het nog juist kon winnen. Doch aan den anderen kant heeft deze vier den buitenlanders getoond, dat Nederland op internationaal roeigebied nog meetelt. En dat feit mag voldoening schenken, al is er dan geen overwinning behaald. Zwemmen. RIE MASTENBROEK PROFESSIONAL. Naar wij vernemen zal Maandag a.s. Rie Mastenbroek definitief als instruc- trice verbonden worden aan de Gooische zweminrichting aan de Kapelstraat te Hilversum. Volgens de internationale bepalingen wordt de Olympische kam pioene door dit feit automatisch op de beroepslijst geplaatst. Rie Mastenbroek was den laatsten tijd ad ministratief werkzaam bij genoemde zwem inrichting. Door dit feit behoefde zij haar amateurschap niet te verlieten. Nu zij echter begin deze week officieel door de directie van de zweminrichting als instructrice is aangenomen en zij dus haar beroep er van maakt, is Rie Mastenbroek tot het profes sionalisme overgegaan. Vanzelfsprekend heeft de K.N.Z.B. hierover een beslissing te nemen, doch naar wij uit de bestuurskrin- gen van dezen bond vernamen, zal Rie Mas tenbroek nu zij definitief het beroep van in structrice heeft aanvaard, ongetwijfeld niet meer als amateur worden beschouwd. Daarmede heeft een zwemster met bijzon der capaciteiten afscheid van de zwemsport genomen. Het hoogtepunt van Rie Masten- broek's carriere als zwemster werd gevormd door de Olympische Spelen te Berlijn, waar zij de 100 meter borstcrawl en de 400 meter borstcrawl won, terwijl zij verder deel uit maakte van de Olympische kampioensploeg in de estafette. Bovendien was Rie Masten broek in het nummer 100 meter rugslag tweede. Rie Mastenbroek heeft in den loop der laatste jaren verscheidene wereldrecords op haar naam gehad. Waterpolo HET TORNOOI OM DEN HORTHY- BEKER AANGEVANGEN. Hongarije wint met 80 van Nederland, Zaterdag»is in het nieuwe zwemstadion te Boedapest op het Margarethen-eiland het internationale waterpolotornooi om den Hor- thybeker begonnen, waaraan de zes sterkste Europeesche landen, t.w. Hongarije, België, Oostenrijk, Duitschland, Nederland en Frankrijk deelnemen. Na de openigsplechtigheid nam het water polotornooi een aanvang met den wedstrijd Oostenrijk-België, die in een 33-gelijk spel eindigde. Duitschland won met 31 van Frankrijk, maar de tegenstand was zeer groot. De laatste wedstrijd van den dag bracht Nederland tegen Hongarije. Onze landgenoo- ten troffen het niet, dat zij reeds in hun eer sten wedstrijd moesten uitkomen tegen de wereldkampioenen, die bovendien het voor deel hadden voor eigen publiek te spelen in bekend water. Niettemin bood 't Nederland sche zevental in de eerste helft uitstekend tegenstand. De wedstrijd, die onder leiding van den Franschman Delehaye stond, was zeer snel en stond op een technisch hoog peil. Meermalen werden de wereldkampioe nen verrast met bliksemsnelle aanvallen, maar de verdediging van de Hongaren was zeer sterk. Onze landgenooten mochten ver schillende keeren van geluk spreken, da' de schoten van de Hongaarsche voorhoede te gen de latten knalden, maar toch bleek uit alles, dat men van Nederland een dergelij- ken tegenstand niet verwacht had. Tot doel punten brachten onze landgenooten het ech ter niet. Bij onze tegenstanders bleek de be roemde midvoor Nemeth wel de gevaarlijk ste te zijn. Voor de rust hielp hij zijn land aan een 20-voorsprong. Na de rust gooiden de Hongaren er een schepje op en toen kwamen de Nederland sche spelers er vrijwel niet aan te pas. Wel werden er nog enkele goede dingen gedaan, maar de Hongaren toonden zich ware kam pioenen en onder stormachtige toejuichin gen van het in groote getale aanwezige pu bliek produceerden zy er nog zes doelpun- te bij. De makers hiervan waren achtereen volgens Hommonay, Nemeth, Halassy, Ne meth, Hazay en wederom Nemeth. Neder land 'verloor aldus met 0—8. Nederland wint met 31 van Oostenrijk. Zondag is het internationale waterpolotor nooi om den Horthy-beker voortgezet. De eerste wedstrijd bracht reeds onmid dellijk het Nederlandsche zevental in het water tegen de Oostenrijkers. Onze landge nooten verrasten door een uitstekend samen spel, dat bovendien zeer snel was en tech nisch op een hoog peil stond. De Oostenrij kers, die toch reeds de reputatie genieten het waterpolo niet al te fair te kunnen spe len, trachtten zich tegen de overmacht van onze landgenooten te verdedigen met een zeer hard en vinnig spel, dat bovendien wei nig effectvol was en dat de goede verstand houding nu niet bepaald stimuleerde. Oostenrijk nam door een goed schot van Havlik de leiding, maar Stam die zeer goed speelde, had den stand spoedig gelijk ge maakt. Het Ned. zevental speelde uitste kend, het samenspel was veel beter verzorgd dan bij de tegenstanders en ook waren onze landgenooten sneller Het gevolg bleef ook niet uit. Na verschillende schoten, welke net naast of over gingen, bezorgde van Aelst zijn ploeg de leiding met een onhoudbaar schot. Na de rust was de meerderheid van onze landgenooten nog grooter. De Oostenrijkers trachtten hun minderheid te compenseeren door zeer vaak te ruw te spelen, maar onze landgenootén lieten zich hierdoor niet uit het evenwicht brengen. Het gelukte van Aelst tenslotte wederom den Oostenrijkschen doel man te passeeren, waarna het einde met een 31-overwinning voor Nederland kwam. De tweede wedstrijd tusschen België en Frankrijk werd na een spannenden strijd door de Belgen met 32 gewonnen, nadat de rust nog met gelijken 11-stand was in gegaan. De laatste wedstrijd was tevens de meest belangrijke van het tornooi. De Hongaren moesten het tegen hun grootste concurren ten, de Duitschers, opnemen. Scheidsrechter was de voorzitter van den K.N.Z.B., de heer Jan de Vries, die als een der beste, zoo niet de beste waterpolo-fluitist van het vasteland wordt beschouwd. Onze landgenoot had een uitermate zware taak, welke hij echter, ook door de sportieve houding van het Hongaar sche publiek, op zeer goede wijze volbracht. De Hongaren bleken ook nu weer de beste spelers der wereld te zijn. In een snellen, maar zeer forschen wedstrijd, wonnen zij met 31. De Duitsche ploeg stelde zeker niet teleur, maar de Hongaren bleken toch te sterk. Na dezen tweeden dag heeft Hongarije in het tornooi de leiding. België staat op de tweede plaats voor Duitschland, terwijl Ne derland de vierde plaats bezet. De stand is als volgt: 1. Hongarije 2. België 3. Duitschland 4. Nederland 5. Oostenrijk 6. Frankrijk 11—1 6—5 3—9 4—6 3—6 Motoren DE GROOTE PRIJS VAN ZWEDEN. Zondag is voor de negende maal op het bekende circuit van Saxtorp de Zweedsche T.T. verreden, welke in de 250 en 500 c.c.- klasse een Duitsche- en in de 350 c.c.-klasse een Engelsche zege opleverde. Voor den aanvang van de races stroomde de regen neer, zoodat het er voor de renners niet al te best uitzag. Gelukkig kwam even voor het begin de zon door, maar het 14.52 K.M. lange circuit bleef toch gedurende de wedstrijden nat. Hoewel het aantal toeschou wers natuurlijk door de slechte weersom standigheden werd beïnvloed, woonden toch ongeveer 110.000 kijkers de races bij. Ook kroonprins Gustaaf Adolf gaf van zijn be langstelling blijk. Hij werd op enthousiaste wijze door de menigte ontvangen. In de 500 c.c.-klasse werd de spannende strijd tusschen Gall en Ley eerst op de eind streep beslist. De Duitscher Gall kwam reeds na eenige kilometers op het gladde wegdek te vallen, maar hij kon onmiddellijk weer doorrijden. Al spoedig had zich een kop groep van vier man gevormd, bestaande uit den Italiaan Aldrighetti, den Zweed Sun- qvist en de Duitschers Gall en Ley. Na vijf ronden echter moest de Italiaansche renner opgeven en daarna kwam de Zweed er ook niet meer aan te pas. De Duitschers maak ten het onder elkaar uit. Gall viel voor de tweede maal en hoewel hij daarna nog de snelste ronde maakte, kon hij zijn landgenoot net niet meer inhalen. Hij verloor met 0.1 sec. Ook in de 250 c.c.-klasse waren de Duit sche renners in de meerderheid. Ook hier werd het een verwoede strijd om de over winning tusschen twee Duitschers, n.1. Wink- Ier en Kluge. Deze laatste rijder, die sneller was dan zijn landgenoot, verloor bij het tan ken veel tijd en kon het, ondanks een nieuw ronderecord van 127.60 K.M. niet tot een overwinning brengen. Winkler zegevierde met slechts 1 1 seconde verschil. Op de der de en vierde plaats eindigden de Engelsche Excelsior-rij ders Ginger Wood en Manders, met resp. ongeveer 3 en 6 minuten achter stand. In de 350 c.c.-klasse werden de eerste twee plaatsen bezet door Engelsche renners. Mellors won met zijn Velocette met onge veer iyt minuut voorsprong op zijn stalge- noot Thomas, terwijl ook de als derde aan komende Franschman Loyer een Velocette bereed. De uitslagen luidden: 250 c.c.-klasse, 22 ronden, 319.44 K.M.: 1. Winkler (Duitschland) op D.K.W., 2 uur 35 min. 53.1 sec. (gemiddelde uursnelheid 122.9 K.M.) (nieuw klasserecord); 2. Kluge (Duitschland) op D.K.W., 2 uur 35 min. 54.2 sec.; 3. Ginger Wood (Engeland) op Excel sior, 2 uur 38 min. 32.3 sec.; 4. Manders (En geland) op Excelsior, 2 uur 41 min. 22.6 sec.; 5. Sonntag (Duitschland) op D.K.W., 3 uur 5 min. 56.3 sec. 350 c.c.-klasse, 26 ronden, 377.5 K.M.: 1, Mellors (Engeland) op Velocette, 3 uur 50.6 sec., gemiddelde uursnelheid 125.244 K.M.; 2. Thomas (Engeland) op Velocette, 3 uur 2 min. 26.9 sec.; 3. Loyer (Frankrijk) op Ve locette, 3 uur 5 min. 14 sec. 500* c.c.-klasse, 26 ronden, 377.5 K.M.I 1. Ley (Duitschland) op B.M.W., 2 uur 41 min. 22.9 sec., gemiddelde uursnelheid 140.3 K.M.; 2. Gall (Duitschland) op B.M.W., 2 uur 41 min. 23 sec.; 3. Taruffi (Italië) op Gilera, 2 uur 47 min. 30.1 sec.; 4. Sirkiae (Finland) op Norton, 3 uur 2 min. 32 sec.; 5. Brandt (Fin land) op Rudge. Wielrennen. DIRK VELD TELT MEE! Zaterdag werd te Apeldoorn de Ronde van Apeldoorn verreden. In de klasse der profs en onafhankelijken reed o.a. Dirk Veld mee. Deze Alcmariaan, die nog heel weinig wedstrijdroutine heeft tot nu toe reed hij mee in vier wedwedstrijden beet onge looflijk fel van zich af. Direct na den start kwam Veld in de kop groep en toen er na drie ronden een premie verreden zou worden, probeerde hij het: Piet van Nek werd netjes geklopt en de eerste premie was veroverd! Meteen ging de jonge Alcmariaan door, heelemaal alleen en tot verbazing van alle renners en het publiek. Ronde na ronde draaide hij alleen rond met meer dan een halve minuut voorsprong op de rest. En zoo bleef hij 35 ronden v. 1800 M. alleen aan den den kop zitten. Een poging van Theuns, om hem in te halen, mislukte, de jonge Bras- penninx zag ook geen kans, om alleen den achterstand in te loopen en intusschen ver overde Veld premie na premie, in to taal 15! Tenslotte werd hij toch ingehaald door een groep van 5 renners, w.o. van Nek, v. d. Ruit en van Amsterdam. Veld bekommerde er zich niet om, demarreerde opnieuw, nu met Piet van Nek samen. En weer lagen beiden gedurende 8 ronden aan den kop. Met veel moeite zagen v. Amsterdam en v. d. Ruit kans, om de vluchtelingen te achter halen en dit viertal snelde toen op de finish af. Helaas, Veld is geen sprinter en toen een sprint de beslissing moest brengen, plaatste de Alcmariaan zich vierde. Wat intusschen niet wegneemt, dat hij met den vierden prijs en 15 premies een goeden dag maakte. En bovendien plotseling een gevreesd tegenstander werd, dien onze grootste weg renners in de gaten moeten houden. Bij de nieuwelingen was Bosma weer in actie. Hij won den derden prijs, terwijl Zoons 9de werd. Hollebeek moest opgeven na een val en Eenhoorn kon zich niet plaat sen, omdat de modder zijn bril volspatte. En zonder bril kan Eenhoorn niet rijden. Alcmaria kan dus op een suceesvolleti dag terugzien en begint hoe langer hoe meer mee te teller.. Nog even en we hebben hier een speciale Alcmaria-ploeg, die heel, heel sterk kan zijn. Automobilisme WIMILLE LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. De bekende Fransche coureur Wimille is tijdens een auto-ongeluk bij Aix (Provence) zeer ernstig gewond, zoodat men voor zijn leven vreest. Wimille was met zijn landgenoot Rach met zijn auto op weg van Nice naar Parijs. In de nabijheid van Aix kwam de wagen van Wi mille in botsing met een vrachtauto. Met zeer ernstige verwondingen werden zoowel Wimille als Rach opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht. Voor beide cou reurs vreest men, dat hun verwondingen zoo ernstig zijn, dat men de hoop op behoud van hun leven zal moeten laten varen. Wi mille wilde in de eerstvolgende dagen op de baan te Montlhery met zijn nieuwe Bugatti recordpogingen ondernemen. OM DEN COPPA ACERBO. Rosemeyer wint met Auto-Union. Onder zeer groote belangstelling werd Zondag voor de 13e maal te Pescara de auto race om den Coppa Acerbo gehouden, welke door Bernd Rosemeyer met Auto Union op fraaie wijze werd gewonnen. Wederom hebben de Duitsche automobiel- merken de overwinning op de Italiaansche behaald, immers de nieuwe Alfa Romeo, wel ke eerst door Nuvolari en later door Farina bestuurd werd, kon zich niet handhaven en moest den strijd vroegtijdig staken. Tijdens de ochtendwedstrijden heeft zich nog een noodlottig ongeval voorge daan. De Italiaan Ermini kwam in bot sing met den wagen van den Engelschen coureur Reginald Tongue. Ermini werd met den wagen tusschen het publiek ge slingerd. Vier personen werden gedood, Ermini zelf werd levensgevaarlijk ge wond. Het circuit was 25.8 K.M. lang en moest 16 maal gereden worden, totaal dus een af stand van 412 K.M. Slechts één nieuwe Alfa Romeo, die door de Italiaansche deskundi gen minstens even snel werd geacht als de tegenwoordige Mercedes Benz- en Auto Unionwagens, werd gestart met aan het stuur Tarzo Nuvolari, later afgelost door Farina. Tien wagens werden gestart. Carraciota nam de leidng, gevolgd door von Stuck en Rosemeyer. De laatste verscheen het eerst voorbij de tribunes en vestigde met een tijd van 10 min. 36.58 sec. een nieuwe rondere cord (gem. uursnelheid 146 K.M.) De wagen van Stuck liep niet goed en daardoor kon

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9