Radionieuws £ucfitvaact £andg en Jumêouut Het F.I.D.E.-congres te Stockholm. H.L.O.-TIPPELAAR. n n ven Biauchitsch de derde plaats innemen achter Caraciola. Nuvolari was al dadelijk in de achterste gelederen geraakt en verloor steeds meer terrein. Tenslotte gaf hij het stuur aan Farina over. Rosemeyer vergroot te geleidelijk zijn voorsprong, Mueller klom tot de vierde plaats, terwijl Stuck, die van banden verwisselde, tot de achtste plaats af zakte. Farina staakte vervolgens den strijd. De volgorde was nu Rosemeyer, Carraciola, von Brauchitz, Mueller en daarachter Som- mer, Fagioli, Belmonde en Stuck. De laatste verdween eveneens uit het veld. Rosemeyer verwisselde vervolgens van banden, het ging zoo snel, dat hij al weer onderweg was, toen Carraciola bij de pits kwam om eveneens van banden te verwisselen. Een kleine sen satie volgde. Carraciola kwam na de volgen de ronde als le door, want Rosemeyer had opnieuw van banden moeten wisselen. 30 sec. na Carraciola stoof Rosemeyer voorbij. Twee ronden lang bleef Carraciola leiden, daarna nam Rosemeyer weer den kop, wel ke hij niet meer afstond. Na 300 K.M. ver dween ook Carraciola van het circuit, hij gaf den wagen over aan Seaman, die de race ver der uitreed. Rosemeyer won gemakkelijk met een gemiddelde uufsnelheid van 141.009 K.M., hetgeen een nieuw record beteekende. Bovendien won Rosemeyer de gouden me daille, uitgeloofd door Mussolini voor den coureur, die de snelste ronde reed. De uitslagen waren: 1. Rosemeyer (Auto Union) 2 uur 55 min, 39.05 sec., gem. uursnelheid 141.009 K.M., nieuw record; 2. von Brauchitsch (Mercedes Benz) 2 uur 57 min 20.29 sec.; 3. Mueller (Auto Union) 3 uur 1 min 49.86 sec.; met 1 ronde achterstand: 4. Luigi Fagioli (Auto Union) 2 uur 58 min. 56.46 sec. Athletiek NATIONALE WEDSTRIJDEN TE DEVENTER. Mislukte recordpoging Bonman 880 yards. Zondagmiddag is de Sintelbaan in het Sportpark te Deventer officieel in gebruik gesteld, met het houden van nationale atle tiekwedstrijden Jammer was het, dat de re gen als spelbreker optrad, 't Werd tenslotte zoo erg, dat verschillende nummers afgelast moesten worden. Door de slechte weersomstandigheden werden geen bijzondere prestaties verricht. Zoo slaagde Bouman (A.A.C., Amsterdam) er niet in het record over 880 yards te verbe teren, hoewel hij een'poging daartoe onder nam. Zijn tijd was 2 min. 1.1 sec. Wernink gaf op dezen afstand goeden strijd en ein digde als tweede. De Trekvogelman moest Bouman bij het ingaan van den laatsten bocht voorbij laten gaan. Zaal werd derde. De 100 meter hardloopen-invitatie leverde een overwinning op voor den Nederlandschen kampioen Osendarp, die zijn serie gemak kelijk gewonnen had. Hij kon in de finale op het nippertje de Haas achter zich laten, die over den afstand slechts een tiende seconde langer deed. Van Beveren eindigde op de derde plaats, nadat hij zijn serie gewonnen had voor Baumgarten, den vierden man in de finale en Wunderink. Een aantrekkelijke strijd leverde de 3000 meter invitatie op. Door de slechte weersom standigheden zag Petit af van een recordver betering. Hü nam van het begin van den wedstrijd af de leiding om deze niet meer af te staan en eindigde met een vrij groot verschil op nummer twee, op de eerste plaats. Kamps en de Groot hebben geruimen tijd om de tweede plaats gestreden. De Groot wist tenslotte nog van Kamps te winnen. ,De voornaamste uitslagen luidden: 100 M. hardloopen heeren: 1. Osendarp 10.8 sec., 2. „de Haas" 10.9 sec., 3. van Be- veren 11 sec., 4. Baumgarten. 880 yards: 1. Bouman (Amsterdam) 2 min 1.1 sec., 2. Wernink 2 min. 2.4 sec. 3000 meter: 1. Petit 9 min. 11.1 sec., 2. de Groot 9 min. 20.2 sec., 3. Kamps 9 min. 29 sec. Hoogspringen: 1. Spanjerdt 1.83 M., 2. van Driel 1.83 M., 3. Brasser 1.73 M. A.s. Zondag worden in dit nummer nog gespeeld de kwartfinale GroenErdman, de twee demi-finales en de finale. In het Damesenkelspel waren 16 deel neemsters. Bij de laatste acht plaatsten zich: Mej. A. Halbesma, Mej. C. Zweedijk, Mej. M. Postma, Mej. A. de Wit, Mej. N. Blaauw- boer, Mej. T. Gramser, Mej. M. Koppen en Mej. A. Groen. Kwartfinales: Mej. Halbesma sl. Mej. Zweedijk 60, 63. Mej. M. Postma sl. Mej. A. de Wit 62, 6- 4. Mej. T. Gramser sl. Mej. N. Blaauw- boer 61, 62. Mej. A. Groen sl. Mej. M. Koppen 6—1, 9—7. Demi-finales: Mej. Halbesma sl. Mej. Postma 6—2. 6—3: Mej. Groen sl. Mej. Gramser 64. 60. Finale: Mej. Halbesma—Mej. Groen wordt a.s. Zondag gespeeld. Bij het damesdubbelspel ging de eerste demi-finale tusschen de Friesche combi natie HalbesmaGramser en Mevr. Dijk stra—de JongeMej. Blikslager, waarbij de Friesche dames met 63, 1210 wonnen. Mevr. Eilers en Mevr. WttewaalMoens sloegen in de tweede demi-finale Mej. A. Groen en Mej. J. Spruyt 06, 64, 75. De finale moest bij den stand 44 wor den afgebroken en kon niet worden uit gespeeld. Ook niet de volgende week. Daarom werd door de beide paren geloot en waren de Friesche dames de gelukki gen. Mr. H. Schuurman reikte alleen voor dit nummer de prijzen vast uit, waarbij hij vooral de leiding van den heer Beek roemde. Heerendubbelspel: 18 paren hadden ingeschreven. Kwart-finales: C. A. Erdman en ïr. J. A. v. Driesum sl. N. Groen en R, Manjoero 63, 61; H. Knoop en H. Blom sl. J. Deetman en J. Kokkes 64, 46, 64; Mr. Schuurman en ir. G. E. F. v. Dijk sl. J. Spruyt en J. MacDonald 63, 63; A. H. W. Schoute en Mr. S. A. W. Nijhoff sl. J. A. Plak en A. J. B. van Huystede 75, 60. Demi-finales: Mr. H. Schuurman en ir. G. E. F. v. Dijk sl. A. H. W. Schoute en Mr. Nijhoff 63, 64. Twee resteerende partijen a.s. Zondag. In het Gemengd Dubbelspel schreven 14 paren in. Voor de demi-finales plaat sten zich: Mej. Halbesma en Mr. Nijhoff; Mej, Gramser en C. A. Erdman; Mej. J. Spruyt en A. H. W. Schoute en Mevr. M. de Jong en H. Knoop. Een der demi-finales werd alsnog ge speeld met den volgenden uitslag: Mej. M. de Jong en H. Knoop sl. Mej. J. Spruyt en A. H. W. Schoute 63, 86. 't Is te hopen dat Advendo" het a.s. Zondag voor de resteerende partijen beter treft met 't weer. Het kunnen een negen tal interessante ontmoetingen worden. Paarden. KORTEBAAN TE ANNA-PAULOWNA. Gisteren hadden te Anna-Paulowna kortebaan-draverijen plaats. Ingeschreven waren 17 paarden, waar van 13 paarden opkwamen. De uitslag was: 1. Aura V, ber. J. Vergay, eig. J. Haan te Wijde-Wormer. 2. Robert E. Lee, ber. K. Bakker; eig. J. Korver te Spaarndam. 3. Quita, ber. J. v. Leeuwen Sr.; eig. P. van Leeuwen te Bakkum. 4. Pinkerton, ber. K. Bakker; eig. mevr. Jakobs te Amsterdam. Tennis. HET TOURNOOI VAN ADVENDO. Voor het jaarlijksche tennistournooï, dat in Augustus altijd door „Advendo" alhier wordt gehouden, bestond ook dit maal groote belangsteling, vooral in het heerenenkelspel. Jammer is het dat Advendo het ditmaal zoo slecht heeft getroffen met het weer. Vooral gisteren, op den dag der finales, was het weer al heel slecht en 's middags moesten de verder te spelen negen par tijen dan ook worden afgelast. (Zij zullen nu a.s. Zondag worden gespeeld). De wedstrijden stonden onder leiding van den heer C. Beek, die een woord van hulde verdient voor de wijze, waarop hij onder zoo moeilijke omstandigheden het tournooi bijna ten einde had gebracht. Tegen het weer is nu eenmaal de mensch machteloos. In het heerenenkelspel waren 37 in schrijvingen. Bij de laatste 8 plaatsten zich: P. Schut, Mr. H. Schuurman, ir. G. E. F. v. Dijk, ir. J. A. v. Driesum, L. Steinvoorde, Sie, N. J. A. Groen en C. A. Erdman. De uitslagen van drie der kwart-fina le» waren als volgt: Mr. H. Schuurman sl. P. Schut 63, 1—6, 62. Ir. G. E. F. v. Dijk sl. ir. J. A. van Drie sum 46, 64, 108. C. Steinvoorde sl. Sie 64, 75. S c ha k e n HET LANDENTORNOOI TE STOCKHOLM. De laatste ronde. Zaterdag werd de laatste ronde gespeeld van het landentornooi te Stockholm. Veel verandering in den stand kwam er niet meer. Zooals verwacht werd neemt Nederland, dat vandaag vrij was, de zesde plaats in de al- gemeene rangschikking in. De uitslagen wa ren: afgebroken ontmoeting achttiende ronde: Finland 3)4)4; de uitslagen der negentiende ronde waren: LetlandDenemarken 31, EstlandPolen 1 Vt2)4, EngelandTsechoslowakije 1% 2k, ItaliëBelgië 22, IJslandFinland 1 y221/i, SchotlandAmerika )43)4, Li- tauenArgentinië 13, ZwedenHongarije 22, NoorwegenJoegoslavië Y3)4. De eindstand werd: 1. Amerika 54)4 p.; 2. Hongarije 48^, p., 3. en 4. Polen en Argen tinië, ieder 47 p., 5. Tsjechoslowakije 45 p., 6. Nederland 44 p., 7. en 8. Litauen en Est land, ieder 41)4 P-» 9- Zweden 38)4 p., 10. Letland 37)4 P-» H- Joegoslavië 37 p., 12. Finland 34)4; p., 13. Engeland 34 p., 14. Italië 27 p., 15. Denemarken 25 p., 16. IJsland 23 p., 17. België 2214 P-, 18. Noorwegen 19)4 P-» 19. Schotland 14 p. De Nederlandsche gedelegeerden ver laten de zaal. Op de zitting van het F.I.D.E.-congres te Stockholm is het Zaterdagochtend naar aan leiding van de debatten over het wereld kampioenschap tot een incident gekomen, dat voor de Nederlandsche gedelegeerden aanleiding is geweest het congres te verla ten. De wereldkampioen, onze landgenoot dr. M. Euwe, wenschte bij de besprekingen over het wereldkampioenschap in de eerste plaats Flohr geluk met zijn aanwijzing tot eersten candidaat voor het wereldkampioenschap. Hij hoopte, dat Flohr tegen hem zou kunnen uitkomen, hoewel het in het geheel niet ze ker is, dat hij van Aljechin zal winnen. De toestand is dus nog geheel onzeker. Naar zijn meening was er echter tusschen den aanstaanden wedstrijd om het wereld kampioenschap en den volgenden wedstrijd, die in 1940 zal worden gehouden, een te lange pauze. Het publiek wenscht op een vroeger tijdstip den wedstrijd. De heer Euwe stelde daarom voor, dat wanneer hij den wedstrijd tegen Al jechin wint voordat hij met Flohr om den titel zou strijden, eerst nog een wed strijd te spelen tegen Capablanca. Deze wedstrijd zou niet gaan om den titel, in zooverre echter, dat wanneer hij den wedstrijd tegen Capablanca zou verlie zen, hij zich bereid verklaarde zich voor Flohr terug te trekken om dan in 1940 een wedstrijd van Flohr tegen Capa blanca mogelijk te maken. De voorzitter van het congres, de heer Rueb, begon met te verklaren, dat hij het voorstel van den heer Euwe sympathiek vond en dat hij persoonlijk er wel wat voor voelde om bij dezen gang van zaken te ijve ren voor een wedstrijd Flohr-Capablanca. De gedelegeerde van Argentinië prees den heer Euwe om zijn voorstel en deed onmid dellijk het informeel aanbod om een wed strijd Euwe-Capablanca in Argentinië moge lijk te maken. De heer Tartakower bracht daarna op nieuw het voorstel van de A.V.R.O. aan de orde om in 1938 een tornooi te houden tot aanwijzing van een candidaat voor het we reldkampioenschap. Hij stelde thans voor dit tornooi van beslissende beteekenis te doen zijn voor de aanwijzing van den candidea. voor het in 1941 te spelen wereldkampioen schap. De heer Rueb verklaarde daarop, dat hi.i dit aan den heer Euwe moest overlaten, di3 dit dan met het bureau van de F.I D E. moest behandelen. De heer Euwe gaf daarop als meening te kennen, dat hij door zijn voorstel getracht heeft de aanhangers van Capablanca tevre den te stellen, terwijl het voorstel van den heer Tartakower thans ook tegemoet komt aan de wenschen van de jongere meesters Hij voelde derhalve veel voor het voorstel- Tartakower. Toen de heer Rueb aldus wordt ons me degedeeld bemerkte dat de heer Euwe op het voorstel-Tartakower inging, verklaarde hij dat het toch niet goed is op de omstandig heden vooruit te loopen en hij stelde voor deze zaak nu niet te behandelen. De Nederlandsche gedelegeerden, de hee ren B. J. van Trotsenburg en G. van Harten verklaarden zich met dezen gang van zaken niet te kunnen vereenigen en verlieten daar op de zaal. Bij de daarop voortgezette besprekingen verdedigde de heer Euwe het voorstel-Tar takower en laatstgenoemde dat van den heer Euwe. Ook Fine hield een warm pleidooi voor het voorstel en de gedelegeerde van Estland stelde een motie voor om de beide voorstellen aan te nemen. Daarop kwam van de zijde van den heer Strick van Linschoten een voorstel om de debatten te sluiten. Dit voorstel werd aangenomen, doch tegelijkertijd sloot de voorzitter de zitting van het con gres, zoodat het voorstel van Estland niet meer in stemming kon worden ge bracht. Deze gang van zaken op het congres wordt zeer betreurd. Men wijst er op, dat het voor het grootste deel der meesters, die te Stockholm aanwezig zijn, en die het meeste belang hebben bij het vaststellen van de wedstrijden, niet in de zitting van het congres tegenwoordig konden zijn, om dat zij de laatste ronde van het tornooi moes ten spelen. Na afloop van de zitting van het congres heeft de heer dr. M. Euwe de volgende ver klaring afgelegd: „Als ik in 1941 nog wereldkampioen ben, verklaar ik mij bereid te spelen net den candidaat, die zou kunnen voortkomen uit het A.V.R.O.-tornooi 1938, indien de A.V.R.O. dit alsnog zou willen organiseeren. DE RADIO-REPORTAGE VAN DE „PIET HEIN". Gelijk bekend zal op 28 Augustus a.s. de K. R. O. aan boord van de ,Piet Hein" een reportage geven van de offficiëele over dracht van het prinselijk jacht. Bovendien wordt voor het vertrek op den wal te Muiden een verslag gegeven, ook gedurende de tocht over het IJselmeer, alsmede van de vlootschouw te Amsterdam. De „Phohi" zal deze reportage van de K. R. O. overnemen voor rechtstreeksche uitzending naar Ned.-Indië, een heruitzen ding op 29 Augustus naar dc West. Voetbal. HET V. V. R.-TORNOOI. Het V. V. R.-tornooi heeft nog een klein verlengstukje gekregen. Vanavond spelen de Ambtenaren en de Scheids rechters hun tweeden wedstrijd (de eer ste eindigde onbeslist), en Woensdag avond spelen de Brandweer en V. V. R. om den derden en vierden prijs. Er wordt ook nu weer op het Alkm. Boys-terrein gespeeld. VERGADERING AFDEELING I In het „Odd Fellowhuis" te Amsterdam is Zaterdagmiddag de algemeene jaarvergade ring van afdeeling I van den K.N.V.B. onder vrij groote belangsteling gehouden. In zijn openigswoord deed voorzitter Sajet nog eens een beroep op de vereenigingsbesturen te trachten de straffen, welke op overtredende spelers moeten worden toegepast, te vermin deren. In een vlot tempo werd de agenda afge werkt. De heer Scheen werd in het bestuur vervangen door den heer Koolhaas, waarna de behandeling van de agenda van de bonds vergadering op 29 Aug. a.s. te Scheveningen de hoofdschotel van de besprekingen uit maakte. Verschillende leden wilden van de be- grootingspost: fonds voor nieuw bondsge- bouw, een 10.000 gulden laten vallen, het geen echter niet werd aangenomen. Een voorstel om uit het crisisfonds ook bedra gen beschikbaar te stellen voor bijzondere gevallen, waarin clubs kunnen komen te verkeeren, werd aangenomen. Voorts werd besloten, verschillende moties in te dienen, n.L een motie om het bestuur van den K.N.V.B. te verzoeken een commis sie in het leven te roepen, welke het voor langen tijd gestrafte spelers onmogelijk zal maken, in een van de andere erkende bon den toch te spelen. Voorts een motie van Alcmaria, waarin het bestuur verzocht wordt maatregelen te treffen, waardoor de prijzen van de laagste rangen bij interlandwedstrij den zullen worden verlaagd, waarbij men dan speciaal leden van den K.N.V.B. op het oog heeft. Ook een motie om het bestuur van den K.N.V.B. te verzoeken maatregelen te nemen, welke er toe zullen leiden, dat de rente van de nog loopende en komende lee ningen van het terreinfonds, welke de clubs hebben afgesloten, zal worden verlaagd van 4 op 3 procent, werd aangenomen en zal te Scheveningen worden ingediend. Nadat de moties na uitvoerige besprekin gen waren opgesteld, werd nog besloten om twee voorstellen, welke op de agenda van de vergadering van afdeeling V voorkamen, op de bondsvergadering te steunen. In deze voorstellen komt ten eerste de wensch tot uiting, dat leden, die na 31 December aan den bond zijn opgegeven, slechts de helft van de contributie verschuldigd zijn, terwijl men voor aspiranten, uitsluitend spelend in de competities van plaatselijke of geweste lijke bonden, en die zestien jaar of ouder zijn. geen contributie wenscht te betalen. De rondvraag bracht geen bijzondere din gen naar voren, waarna voorzitter Sajet de vergadering sloot. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Valk" is op de uitreis te Singapore aangekomen. De „Torenvalk" arriveerde op de uitreis te Basra. Op de thuisreis landde de „Ibis" te Athene en de „Wie,lewaal te Rangoon. SOVJET-VLIEGERS HEBBEN NOOD LANDING OP HET IJS GEMAAKT. Volgens een officieel communiqué hebben de Sovjetvliegers een noodlanding moeten maken op het ijs in het Noordpoolgebied. De ijsbreker Krassin heeft opdracht ge- I kregen, met drie vliegtuigen aan boord naar Kaap Barrow te vertrekken. Mattern zal naar Lewanefski zoeken. De Sovjet-autritoiten hebben den Amerikaanschen vlieger Mattern verzocht de leiding te nemen van de pogingen tot opsporing van Lewanefski en zijn metge zellen. Mattern, die van het departement van handel vergunning heeft gekregen om te vertrekken, is onmiddellijk met de voorbe reidingen begonnen. In 1933 is Mattern, toen hij tijdens zijn wereldvlucht in Siberië pech had, door Lewanefski gered. Geen draadlooze verbinding meer met Lewanefski. De regeeringscommissie tot organisatie van de vlucht MoskouNoord-Amerika deelt mede, dat het Zondag ondanks nauw keurige waarnemingen niet gelukt is, de verbinding met de zendinstallatie van het toestel van Lewanefski, de N. 209, tot stand te brengen. Enkele stations in Sovjet- Rusland en in Alaska hebben van tijd tot tijd op de golflengte van het vliegtuig, zeer onduidelijk hooren uitzenden, doch er bestaat geen zekerheid, dat het station werkte. De ijsbreker Krassin is bij Kaap Schmidt aangekomen, waar men een installatie aan brengt voor het overladen van vliegtuigen. De van de Noordpool teruggekeerde viermotorige vliegtuigen, N. 170 en N. 172 worden met grootse snelheid in gereedheid gebracht om te vertrekken. De voorberei dingen zullen echter wel eenige dagen in beslag nemen. FRANSCH SPORTVLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING. Zondagmiddag omstreeks vier uur heeft het Fransche sportvliegtuig F.-A.P.Z. op een weiland, dat gelegen is naast het terrein van de Gorcumsche voetbalvereeniging Unitas, een goed uitgevoerde noodlanding gemaakt. Het toestel dat vroeg in den middag van Schiphol was opgestegen, was op weg naar Antwerpen. De bestuurder is door de laaghangende wolken en slagregens de richting kwijt ge raakt en na eenige keeren boven Gorcum te hebben gecirkeld op een weiland gedaald. Nadat de bestuurder de juiste richting was gewezen startte hij naar Antwerpen. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Vergadering distr. N.-Holland. Het districtsbestuur van Noordholland van den Nederlandschen Tuindersbond vergaderde Zaterdagmiddag te Alkmaar. Besproken werd de uitkeering van den steun, waarover de kring Langendijk een voorstel aan het hoofdbestuur heeft ge richt, om een audiëntie aan te vragen bij den regeeringscommissaris voor den tuin bouw. Deze audiëntie zal worden verleend op Dinsdag 17 Augustus en voor den Tuin dersbond zullen er heengaan de heeren Jb. de Vries, voorzitter van den kring Langen dijk, N. Kaan, lid van het districtsbestuur en A. Hoogland, hoofdbestuurslid. Deze zaak werd tevens op de provinciale verga dering besproken. Uitvoerig is hierover van gedachten ge wisseld. Men was algemeen van oordeel, dat het in andere streken voor den tuin bouw ook geen rozengeur en maneschijn is, doch dat het in de Langendijker tuinbouw streek het slechtst is, waardoor het nood zakelijk wordt, dat zoo spoedig mogelijk een voorschotuitkeering wordt verleend op den steun, welken men nog tegoed heeft over het begin van dit jaar. Ook werd besproken de contributiebeta ling. Op de algemeene vergadering te Am sterdam is men er niet toe overgegaan, de contributie te vërhoogen, doch wilde men het doel trachten te bereiken door middel van vrijwillige bijdragen der leden. Thans besloot het districtsbestuur zich per circu laire tot de afdeelingen te wenden, om po gingen in het werk te stellen, dat een vrij willige verhooging der contributie wordt verkregen, welke gelden zullen worden aangewend voor de te voeren propaganda en actie. De bond krijgt 45 de provincie 25 Verder werd een rapoprt behandeld, uit gebracht door den heer P. Hart van Koe Tja, dat wandelen! Op zich zelf een afstandsmarschheel gezellig alleen, je moet zoo'n oefening niet aliee doen. Dat's niet zoo prettig. Zoo hebben vele H. L. O.-ers gedaC)t En een paar van hen zijn nog verder ge„ gaan en hebben voor Dinsdagavond trainingsmarsch in elkaar gezet. Vijft^ kilometer zullen ze loopen in een n,stig tempo; ze zullen er geen geforoee,^ snelheidsrace van maken; gelukkig Ze zullen wandelen en willen fit thuiskomen. We hopen, dat de initiatiefnemers zullen meenemen op hun wandeling. t( Kan gemakkelijk; 't kost.... nieta! heeft alleen maar te zorgen, Dinad^ avond om half acht bij den muziektufc y zijn. En verder zorge men voor go^, schoenen en sokken of kousan. That 's all! „Meneer, ik ben met vacantie en kom pas 29 Augustus terug. Kan ik me nog inschrijven?" Zoo'n briefje ontvingen we Zaterdag Eigenlijk zouden wij moeten zeggen; 't te laat! Maar we zullen de soepelheid pre- fereeren en zeggen dus: Vacantie-geiu). kigen, schrijft in elk geval dan direct ia na uw thuiskomst. Dan kunt ge nog mee doen. Maar wacht niet tot den allerlaat- sten dag, want dan wordt het a! te moeilijk met de indeeling. Afgesproken? n Zooals men weet zal de uitreiking der diploma's enkele dagen na de examens in het Gulden Vlies plaats vinden. Burge- meester van .Kinschot zal deze diploma1» aan alle geslaagden persoonlijk overha. digen. Daarnaast zullen eenige zeer ori- ginieele films van de Olympische Speler te Berlijn worden afgedraaid, die onge twijfeld zeer in den smaak van afieit zullen vallen. Alle deelnemers aan de examens dus ook de enkelingen, die missschien niet slagen! (maar er „zakt" natuurlijk nie mand!) hebben tot dezen avond gratis toegang. Dat is de belooning, die het comftS de deelnemers schenkt voor hun volhouden op de oefeningen. Dan is er nog iets: *t WnfcenSe paard, dat altijd achteraan komt!... Neen H. L. O.-ers, schrikt niet. komen heusch niet bij U, om U iets te vragen. Eri toch Het comité heeft maandenlang zijn best gedaan om de H. L. O. propageeren. Het heeft tot nu toe alles zelf betaald; het zal straks ook de terreinhuur aan de gemeente moeten betalen, terwijl de feestavond ook al bekostigd moet worden. En nu zeggen we dit: Wie steunt het comité? We zouden het zoo prettig vin den, als onze vereenigingen eens spon taan een bijdrage afstonden of donatrice werden van de afdeeling der H. L. O. En we zouden het prettig vinden, als we van H. L. O.-ers ook een bijdrage kregen. Ook op een spontane wijze! Ons dunkt, deze ééne oproep kt vol doende. dijk, die een onderzoek heeft ingesteld naar de mogelijkheden van schuldherleiding en eventueele annuleering der credieten van de Overheid. Men is tot de conclusie gekomen, dat dit een zeer moeilijke zaak is. De pro vincie zou wel bereid zijn, de schulden te annuleeren, wanneer ook de andere credi teuren voor een evenredig deel afstand van hun vorderingen deden. Deze kwestie werd aan alle kanten be keken. Men legde vooral den nadruk op de op de bedrijven drukkende lasten en an dere losse schulden. Het distirctsbestuur besloot, deze zaak °P korten termijn bij het hoofdbestuur aan hangig te maken, met het verzoek, aan de regeering te willen vragen, een commissie te willen vormen, welke deze zaak z°° spoedig mogelijk onderzoekt. Het districtsbestuur is van meening, dat het middel om tot een oplossing te geraken is de stichting van een staatsinstelling, wel ke deze schulden zoo mogelijk overneemt. MINIMUM-PRIJZEN GOEDGEKEURDE POOTAARD APPELEN. De door de Provinciale commissie uit de veilingen ingestelde commissie tot het vast stellen van minimumprijzen voor de te vei len goedgekeurde pootaardappelen heeft voor de week, beginnende met heden Maandag een kleine verandering in de prijzen aangebracht. Voor de drielingen zijn de minimumprij zen iets verhoogd. De A-kwaliteit welke tot nu toe 5 moest opbrengen, wordt ge bracht op 5.30 en de B van 4.80 op 5 De maat 3555 mm. is iets in prijs ver laagd. De A van 5 op 4.80 en de B van 4.80—4.60. Naar aanleiding van gedane opmerkingen werd besproken de vaststelling van een aparten hoogeren prijs voor de sorteering 3545 mm. Om verschilende redenen echter besloot men hiervoor geen ap*rten minimumprijs vast te stellen. van 30 deze verhooging en de afdeelingen HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 15 tot en met 21 Augustus, behoudens tusschentijdsche wijziging, weder vastge steld op 1 0.65 per KG.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 1