Agenda |i Stad en Omgeving i| VxovUidaal Hieuw* tiundlqjt Uur vrroVubtui EGMOND BINNEN HOOGWOUD DE KERMIS 1937. LANGENDIJK m 1 Alkmaar. Zaterdag. DROEVIG ONGEVAL TE HEILOO. Gisteravond is een vierjarig zoontje van N. Schouten aan den Slootersweg te Heiloo aan gereden door een auto van J. Ranzijn, be stuurd door W. H. Akkerman. Hoewel het ongeval zich niet ernstig liet aanzien, vond men het kind hedenmorgen dood in zijn bed. Onze correspondent deelt nog nader mede, dat de vader van het jeugdige slachtoffer van meening is, dat den chauffeur geen schuld treft, omdat het kind met nog een paar anderen zich door een auto had laten voortsleepen en daarbij tegen een hek of paal zal zijn geslingerd. Dr. van Oppen uit Limmen, die het kind gisteravond na het ongeluk onderzocht, achtte de bekomen verwondingen niet ge vaarlijk. Hedenmorgen echter vond men, zooals gemeld, het kim? •'jod in zijn bed. VERKEERSBOTSING MET VEEL SCHADE. Gisteravond omstreeks 7 uur heeft in de Bergerhout een botsing plaats gehad tus- schen twee auto's, welke botsing zoo hevig was, dat beide wagens voor een groot deel vernield werden. Een Duitsche wagen kwam vanaf het gerechtsgebouw en reed in de richting Scharloo, terwijl een vrachtauto van den heer S. en bestuurd door J. W. vanaf den Westeiweg in de richting Bergerhout reed. Deze laatste had aan de Duitsche auto voorrang moeten geven, maar verzuimde dit. Het gevolg was, dat de wagens tegen elkaar opvlogen en het kleine Duitsche wagentje een slag van 180 graden maakte. De schade was zeer groot. Beide wagens waren aan den voorkant geheel ingedrukt en van de luxe-auto was o.m. de radiateur geheel afgerukt. Merkwaardig genoeg bekwamen de in zittenden van beide wagens geen letsel. de richting heen tegen GEEN SPREEKUUR. De heer G. van Slingerland, wethouder van financiën, pensioenen en sociale aan gelegenheden, is verhinderd Maandag a.s. spreekuur te houden. OPBRENGST SPELDJESDAG. De speldjesdag, gehouden op 20 Aug. j.1. ten bate van het sanatorium- en kin- derherstellingsfonds, uitgaande van den Chr. Nat. Werkmansbond, heeft opge bracht 223.55. WICO-STUDIO. Onder dezen naam opent de hr. Wiedijk een permanente expositie-gelegenheid in perceel Koningstraat no. 5. De zeer fraaie étalage trekt direct de aandacht en is evenals de zaak zelf in stemmige kleuren uitgevoerd, waardoor de ten toongestelde werken voor 100 pet. tot hun recht komen. Er werd hedenmorgen nog hard gewerkt om tijdig gereed te zijn. AANGEHOUDEN. De politie heeft gisteren twee personen aangehouden, die in het Algemeen Politie blad stonden gesignaleerd tot het onder gaan van hechtenisstraf. Zij zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. AANGEREDEN. In de Langestraat werd gistermiddag een 5-jarig jongetje aangereden door een wiel- rijdster, doordat het knaapje snel den rij weg van links naar rechts overstak. Hij werd aan een zijner armen licht gewond, waarbij de heer Vermeulen de eerste hulp verleende. een vervaarlijken sprong In van de beide mannen. De koe sprong echter over hen Slager G. kreeg toch nog een trap het hoofd. Hierna liep de koe de Dorpsstraat in, de richting Noordscharwoude uit. De knecht er achter aan. Bij de r. k. kerk had hij het dier weer te pakken en werd het in de richting van de slagerij gedreven Bij het café van den heer Bergen sprong de vluchteling echter over een hek en de sloot, welke zij overzwom. Op het erf van den heer Zijp scharrelde zij een öogen blik rond en ging vervolgens verder het pad op, achtervolgd door den slagersknecht, die er blijkbaar niet veel voor gevoelde op de horens te worden genomen. In het laatste huis aan dit pad woont de heer E. die met vrouw en kind zat te eten, Het losgebroken dier wilde zeker mee eten van de lekkere pannekoeken, want het verdween in het portaal der woning. Het gezin E. vermoedde niet van dit on gewone bezoek en dacht, toen er wat leven werd gemaakt, dat iets bij de buren om viel. Men kon zich den schrik voorstellen van de menschen toen bleek, dat zich een koe in de keuken ophield. De heer E. hield de deur dicht en liet z'n vrouw uit het raam klimmen, hetgeen echter niet gelukte. Toen werd het kind maar door het raam aan de buren overgereikt en de deur stevig dicht gehouden. In de keuken was de koe doorgegaan met boksen tegen den wand. Het Zondagsche pak van E. werd verscheurd, het schot be schadigd en de vloer bevuild. Zoo zijn die koeien Tenslotte is de indringster de deur weer uitgeloopen, het pad af en de brug over, waar zij door eenige „mannetjes putters" uit het zeer talrijke publiek werd opge vangen en naar de slagerij gevoerd, waar zij haar vervroegd doodvonnis hoorde uit spreken. De slager was weer van de schrik beko men, maar zal zich dezen dag nog wel lang herinneren. Het is een dure koe gewor den EEN AANHOUDING, EEN CONTROLE, EEN ACCOORDBEVINDING EN TOEN EEN ACHTERVOLGING. De slager G. uit Hoorn reed Donderdag door Grootebroek en werd aangehouden door controleurs van de Vetcentrale, die een onderzoek in de auto instelden, waar bij alles in orde werd bevonden. Toen zij het „klaar" lieten hooren reed de heer G. fluks weg, naar wij vernamen omdat er zieken in de familie waren. Echter meenden de ambtenaren toen nog iets te moeten nazien en werd de heer G. ach tervolgd. Daarbij werd zeer vlug gereden, waarbij op een gegeven moment de heer G. moest stoppen, zoodat de ambtenaren- auto tegen de eerste auto aanbotste. De voertuigen gingen er toch weer vandoor, waarbij nog enkele aanrijdingen voor kwamen tot ten slotte de heer G. voor sprong had. Nu wordt nog een onderzoek in zaak ingesteld. Feit is echter, dat de heer G. direct zich ter beschikking van het onderzoek heeft gesteld en dat de controleurs daar in gansch niet zijn bemoeilijkt. deze DEMONSTRATIE MET AUTOTRACTOREN. De Werktuigencommissie der Holl. Mij. van Landbouw en van de Vereeniging Holl. Noorderkwartier maakt bekend, dat op Dinsdag 24 Aug. een demonstratie zal worden gehouden met autotractoren. Zij zal plaats vinden om 2 uur n. t. in de Wieringermeer op een terrein bij de terp en zal worden voorafgegaan door een uit eenzetting door prof. Visser uit Wagenin- gen. Deze zal dan den ombouw van auto's bespreken en technische wenken geven, welke zeer in het belang zijn voor de genen, die dergelijke tractoren wenschen te bouwen, zoodat de commissie meent een ieder, die in dit onderwerp belang stelt, te moeten adviseeren deze bespreking bij te wonen. Na afloop der bespreking zal gedemon streerd worden met den tractor, door prof. Visser vervaardigd, terwijl tevens auto- tractors van ander type in het werk te zien zullen zijn. Zoo zal b.v. ook de tractor van den heer de Ridder met zijn anti-slipketting aan wezig zijn. DE GEVANGENIS OP 1 SEPTEMBER IN DIENST GENOMEN. Naar wy vernemen zal de strafge vangenis alhier met ingang van 1 Sept. a.s. in dienst worden gesteld. DE KLUCHT MET DE KOE. Een kostbare geschiedenis. Donderdagmiddag heeft zich aan den Langendijk een gebeurtenis afgespeeld, welke, doordat een en ander goed is afge- loopen, zeer vermakelijk was. Bij den slager G. te Zuidacharwoude stond een koe vastgebonden aan een in den muur gemetselde kram. Op een gegeven oogenblik, toen de sla ger en z'n knecht zich in de nabijheid van het dier bevonden, werd het onrustig, rukte kram en ring uit den muur, en deed DIERENBESCHERMING. In de van der Woudestraat is zwervend aangetroffen een cypersch poesje, in de Verschuirstraat een zwart dito. Tusschen 6%7K uur hedenavond kun nen eigenaars of liefhebbers zich vervoe gen bij de afd. Dierenbescherming, Baan- straat. Vriendelijk verzoekt de inspecteur hem geen dieren te brengen. Slechts voor ge wonde dieren is bij hem een plaats ter be schikking. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 22 Augustus is de apotheek van Dr. H. Harton>g van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. HET EINDE VAN DE STRANDFEESTEN TE EGMOND AAN ZEE. Tengevolge van het slechte weer zijn de strandfeesten pas Donderdag beëin digd. Des morgens werden nog wedstrij den gehouden in het maken van sier werken op het strand, welke verleden week door den regen vrijwel geheel mislukt waren. Des avonds om kwart over tienen werd tenslotte het vuurwerk afgestoken, dat eerst Zaterdagavond afgestoken zou zijn. Hoewel het weer nog verre van ideaal was, waren toch dui zenden opgekomen om dit vuurwerk te zien. Er woei een sterke landwind, waar door de rook juist naar het publiek dreef, zoodat men van de groote stukken niet naar waarde kon genieten. Ook de lichtkogels, zevenklappers, donderbus sen e.d. kwamen daardoor niet geheel tot hun recht. Nabrandende stukken vlo gen nog over de daken der huizen en spatten daarop uiteen. Er waren verschillende nieuwe stuk ken, maar niettemin maakte dit vuur werk, mede door het slechte weer, niet zulk een grootschen indruk als verleden jaar. Hoog klaterde na de slotapotheose, een „Hulde aan Egmond's gasten", een Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P- Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker, Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van T. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Zondag 22 Augustus. 1.30 uur, Sportpark te Alkmaar, lange- baan-draverij en. 2 uur, Alkm. wielerbaan, verschillende wedstrijden, o.a. vier-landen-omnium. spontaan applaus op uit de menigte, die zich daarna verkleumd huiswaarts spoed de. Het weer heeft de feestcommissie dit jaar wel tot het laatst toe in den steek gelaten. WEER EEN VERBETERING AAN DE VEILING. Op de Alkmaarsche Exportveiling is heden een volledige Philips-luidspreker- installatie aangeschaft, welke geleverd is door de firma Ko Bottemanne, alhier. Wij hebben naar aanleiding daarvan eens een kijkje genomen, waardoor wij in de ge legenheid zijn gesteld het omvangrijke be drijf der veiling van nabij te bezichtigen. Wij hebben daarbij den indruk gekregen, dat deze instelling voor Alkmaar en om-j streken in een groote behoefte voorziet, vooral nu ons werd medegedeeld, welke ver beteringen er de laatste tien jaren op vei- linggebied in het bedrijf werden aange bracht. Ons werd b.v. verteld, dat er de laatste jaren voor ruim 30.000 aan veran deringen en nieuwe gebouwen zijn ge sticht en dat er ook in dezen tijd voor on geveer 35.000 aan emballage is gekocht. Ondanks deze groote uitgaven zoekt het bestuur nog steeds naar verbeteringen op elk gebied, en ongeacht de vele verbeterin gen, welke de gemeente voor dezen tak van bedrijf heeft gedaan (demping van een ge deelte van het z.g. dooie gat, het aanleggen van een parkeer terrein enz.) komt het be stuur toch voor de moeilijkheid, dat deze plaats op den duur te klein zal zijn, vooral nu de Helderscheweg officieel als voor- rangsweg is bestemd. HET ONDERWIJS AAN ZOONS VAN LANDBOUWERS EN VEEHOUDERS. De moeilijke tijden, die de boer achter den rug heeft en waarin we nog gedeelte lijk leven, hebben wel duidelijk gemaakt, dat er naast een practische ook een theore tische ontwikkeling van den jongen boer noodig is. Het vak-onderwijs voor den boerenstand wordt o.a. gegeven aan rijkslandbouwwin- terscholen, voor Noordholland te Schagen aan de Landbouwstraat. De leerlingen, die voor toelating 16 jaar oud behooren te zijn of te worden in 1937, ontvangen twee winters onderwijs in schei kunde, natuurkunde, plant- en dierkunde, veeteelt, veevoeding, plantenteelt, zuivelbe reiding, economie en landbouwboekhou ding. Het onderwijs wordt gerangschikt onder het middelbaar onderwijs, het schoolgeld bedraagt f 15 per winterhalfjaar. Toegela ten worden candidaten, die met goed gevolg een toelatingsexamen op 15 Sept. zullen af leggen. Aan de school is een voorbereidende klas van één winter (alleen 's Maandags) ver bonden, toegankelijk voor leerlingen van 15 aar, die bij voldoende resultaten zonder toelatingsexamen op de eerste klas der R. W. S. kunnen geplaatst worden. Dit on derwijs is kosteloos. Zoowel voor toelating tot de voorberei dende klas als voor die tot de eerste klas kunnen bij den directeur der R.L.W.S. te Schagen formulieren worden aangevraagd, evenals programma's van het onderwijs. De directeur der R.L.W.S. te Schagen (spreekuur Donderdags 1112 uur in café „De Beurs" te Schagen) geeft gaarne alle inlichtingen, zoowel mondeling als schriftelijk. Vernielzuchtige passagiers. Door de werkloozen, die dagelijks van Aartswoud naar Egmondbinnen vervoerd worden, is de Naco-autobus, waarmgde het vervoer plaats vond, op een avond op flinke wijze beschadigd geworden. Een ruit van de achterdeur werd bij het uitstappen te Egmond aan den Hoef vernield. Verder was de bekleeding van triplex bij de sluiting van de achterdeur vernield en was het steunijzer van de rugleuning van een bank achterover getrokken, waardoor een stuk van de bank by de schroeven was afgebroken. De zaak is by de politie in onderzoek. De boomen leeggeschud. De heer L. Klomp, die eenige weken gelden aangifte heeft gedaan van de ver missing van tuingereedschap van zijn land, bemerkte Donderdagmorgen, dat onbeken den zijn pruime- en pereboomen hadden leeggeschud. Ook hiernaar wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Een dreigende lucht. En regenbuien. Zoo, onder die omstandigheden, kan de Alkmaarsche kermis beginnen. Of liever: onder die omstandigheden is zy reeds be gonnen. Want weliswaar blijven de „spullen" nog gesloten tot vanmiddag 4 uur, weliswaar zullen de schouwburgen pas morgenavond hun deuren voor het eerst oper.en, maar de pierementen zyn op de Alkmaarsche bevol king losgelaten. De pierementen! Zou men zich wel een kermis kunnen indenken zonder deze muzi kale attracties? In alle wijken der stad ko men ze een week lang. En ze zullen hun welluidende muziek doen hooren en de be woners uitnoodigen tot een gift, een kermis' gift. Het pierement, het draaiorgel, behoort by de kermis. Het is een apparaat, dat zich aan ons toont in verschillenden vorm en kleur. Daar zyn er bij, die groot en forsch gebouwd zijn. Daar er ook bij, die nauwelijks den titel van muziekinstrument verdienen. Maar draaien doen ze en geluid maken ze. Dat {lebben we vanmorgen „ontdekt", toen er voor het politiebureau groote parade werd gehouden. De meest-muzikale agenten vormden de jury en hebben de kermis-mu- ziek gekeurd. En gewapend met een bewijs van onze politie zijn de muziekmakers vertrokken, de stad in. Ruim een week lang zullen ze een heelen dag lang moeten draaien aan het wiel en zullen zij trachten het Alkmaarsche publiek te veroveren en mild te stemmen. Terwille van de centjes Inmiddels zijn onze pleinen en „kermis- straten" met allerlei tenten en tijdelijke gebouwen bezet. Alle eigenaars hebben hun best gedaan, om zoo goed mogelijk voor den dag te komen en allen hopen op een goede Alkmaarsche kermis. Datzelfde hppen onze middenstanders, die hooge onkosten hebben gemaakt terwille van de klandizie. Datzelfde hopen wij voor allen, die bij de kermis betrokken zijn! We spreken den wensch uit, dat de Alk maarsche kermis een prettig en gezellig verloop mag hebben en dat zij begunstigd wordt door fraai zomerweer. FRAUDULEUS GESLACHT VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. De politie heeft, in samenwerking met den keuringsveearts, bij M. H. in beslag geno men het vleesch van een frauduleus geslach te geit, van welke slachting „verzuimd" was aangifte te doen. HET GRIEKSCHE WONDERTHEATER. Een der groote bezienswaardigheden der kermis mag zeker wel genoemd worden het Grieksche Wondertheater op den hoek MarktstraatNieuwesloot. Dit theater heeft ook een plaats ingeno men op de wereldtentoonstelling te Brussel en werd daar door meer dan 80.000 men schen bezocht, die allen de grootste verba zing aan den dag legden over het myste- rieuse optreden van prof. Don Quadra Lamaqua en het medium Daphne Diana. En geen wonder! Want deze juffrouw wordt door hem zoo maar veranderd in een lau rierboom of een geraamte, al naar verkie zing! Over het onvolprezen „Het Getrouwde Schoolmeisje", dat Vrijdag en Zaterdag wordt opgevoerd, schrijft het Handelsblad o.m.: „Carla de Raet vindt als Lilly een rol, die voor haar geschreven had kunnen zijn. Louis Saalborn speelt de rol van Lily's man met meesterschap. Er is slechts reden om het gezelschap SaalbornParser met de keuze van dit stuk geluk te wen schen. Den laatsten kermis-Zondag gaat „Myin zoon de minister", welk stuk een unaniem gunstige persbeoordeeling heeft. De Tele graaf meldt o.m.: Een creatie Van Saal born. Een geestig stuk. Er zijn twee groote rollen in dit stuk: de eerste is die van Julia Cuypers, wier spelkwaliteiten ik be wonderde en de tweede is die van Louis Saalborn, die wellicht de rol speelt van een heel seizoen. De Maasbode: Deze bode is Louis Saal born, een vondst van top tot teen van dezen ras-acteur. Een voorstelling, waar aan men later nog met genoegen terug denkt. Nieuwe Rotterdamsche Crt.: Een eclatant en verdiend succes. SCHOUWBURGLOGE DASSI OP HET DOELENVELD. Wij eenen er nog even op te moeten wijzen, dat in de Schouwburgloge Dassi op het Doelenveld de voorstellingen morgen avond zullen aanvangen. Dan gaat voor den eersten keer „Het Zevende Gebod", het bekende stuk van Heijermans. Door de Hanze, afd. Langendyk, is opgericht de Kath. middenstands-handels school Langendyk, opleiding voor het mid denstandsdiploma algemeene handelsken nis in verband met de vestigingswet klein bedrijf. Tot leeraren zyn benoemd de heeren B. J. Wilmink en J. Huitema. De lessen zullen aanvangen half September. jt'N&E VOORRANG 150 Ml Waar n zoo'n bord itaat Is het einde van een voorrangsweg In zicht, verderop moet u zich dus weer aan het normale voorschrift houden: RECHTS GAAT VQQRi IN 'T GULDEN VLIES. Traden wij gisteravond in bijzonder heden over het programma der eerste vier dagen, nu zijn wy in staat een en ander te schrijven over het programma der laatste vier dagen. Donderdag, Vry'dag, Zaterdagen Zondag zijn gereserveerd voor het gezelschap van Saalborn en Parser .Eiken avond zal men Saalbor'ns superieure tooneelspeelkunst kunnen bewonderen. Saalborn is in langen tijd niet in Alkmaar geweest en het is prettig voor zijn tallooze bewonderaars, dat zij nu in de gelegenheid zijn hem te zien en te hooren. Dit gezelschap brengt de drie schlagers van Amsterdam. Donder- f Arme Millionnair", een spel van illusie, bedelaars en rijkaards, door Wülem ^if?^rg\uWaarover de Telegraaf o.m. w i Saalborn 1S Dantry, het is een rol Hansen en hij benut ?e, met zyn i Van karaktersPeler; hij staat wh f, Ken aV0nd op het tooneel en boeit van begin tot eind De Maasbode: „Men gaat voor zyn ge- acteur z.v. die zijn métier zoo goed kent als Louis Saalborn. Een op- ajmbevelen.W1J ganscher ha*a k—n MASSA-JUSTOTE. In City-theater. De inzet van de kermis is, ondanks den regen, voor het City-theater zeer goed ge weest: een vrij druk bezoek voor een uit stekend programma, want behalve het cine matografisch gedeelte was er nog het op treden van Harry Woodward (ook in Alk maar bekend als parodist) en den accor deonist John Crofort (bekend om zijn op treden voor de radio). Zij traden op na het afdraaien van het voorprogramma en moch ten zich verheugen in een flink applaus, welverdiend, de een voor zyn spel, de an der voor zyn zang (als vrouw), maar vooral voor het laatste nummer, waarin hij als een „zij" optrad als een soort ruiter. „Massa-justitie" spreekt van de volks woede over de bescherming door de wette lijke machten van een vermeenden kinder- roover, welke woede zóó hoog stijgt, dat de gevangenis wordt bestormd en in brand ge stoken, om den in een cel als verdachte op gesloten jongen man te laten omkomen. Hij weet echter te ontsnappen en komt op een avond weer thuis bij zijn broers, die hij weet over te halen om een vervolging wegens moord in te stellen tegen 22 men schen, die hebben deelgenomen aan de be storming en de brandstichting, waarbij de (inmiddels onschuldig gebleken) gevan gene Joe Wilson is omgekomen. Omdat wij eenigen tijd geleden in ons Filmpagina deze rolprent reeds besproken hebben, zullen wij de zeer interessante rechtszaak, waarin een opname voor een journal van een bios coop een overtuigende rol speelt, hier stil zwijgend voorbijgaan, maar er slechts aan herinneren, dat de wraakgevoelens van den doode" ten slotte door de tusschenkpmst van zijn verloofde wijken, zoodat de men schen worden vrijgesproken, nu er immers geen moord is gepleegd. Wij zien in „Massa-justitie" een klemmend pleidooi tegen het menschonteerende lyn chen, dat in Amerika helaas nog zoo dik wijls ongestraft menschenlevens vraagt. Zij geeft aan hoe weinig er noodig is om de volkswoede op te zweepen totdat zij on- toombaar is geworden. De massa-regie, hier voor noodig is het werk van den meester Fritz Lang, die zich hiermede een kunste naar toont. De hoofdrollen worden op schit terende wijze vervuld door Spencer TTacy (als Joe Wilson) en Sylvia Sidney als de verloofde. Mede door hun spel en dat van vele anderen is een film tot stand gekomen, die méér dan honderd uitvoerige betoogen kan bijdragen tot de bestrijding van de massa-justitie, welke leidt tot geweld en moord op gevangenen. Wij willen voor de komende dagen een bezoek aan 't City-thea ter van harte aanbevelen. Het voorprogramma geeft na het joumal nog een klucht en een aardige gekleurde teekenfilm. DRIE SCHATTIGE MEISJES. Bioscoop Theater Harmonie. Wij kunnen met volle overtuiging verkla ren, dat de drie dochters van Judson Craig gisteravond in de Harmonie een glansrijke overwinning hebben behaald. Het reeds tal rijk opgekomen publiek heeft onafgebroken genoten van een filmwerk, zoo eenig, zpo amusant en zoo goed gespeeld als men Voor ^nfeestweek maar kan wenschen. f. °Ptreden van Deanna Durbin be- trett, dat was een triomf in alle opzichten. aar zingen was schitterend (hoe gaarne had men nog wat meer nummers willen hooren) "iaay aar sPelen hield daarmee volkomen gely en tred. Een kostbare aanwinst voor de niversal deze jonge kunstenares. De andere medewerkenden waren met de grootste z°i g gekozen, zoodat een geheel verkregen Wer .'i dat ieders bewondering afdwong, voora om de kostelijke en soms zoo fijn verzorgde details. Vol plannen vertrekken de drie dochters van uit Zwitserland naar New-York om hun gescheiden vader te helpen. Want deze is aen gewillig slachtoffer geworden van onna Lyons en haar moeder, die den rijken ra'g gaarne als man en schoonzoon zou- den wiUen hebben. Maar het schattige drie-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2