j Binnenland Vtaaq zn A "Buitenland Branden. Actueele advertentie* in dn krant zijn loonend. Verkeersongelukken. Nieuws in 't kort. H.L.O.-KLANKEN. Jfc. DE VOORMALIGE INSTRUCTIE-COM PAGNIE TE SCHOONHOVEN. Reünie van oud-volontairs. Een 300-400-tal militairen en oud-militairen zal zich op 1 September te Schoonhoven, het oude vestingstadje aan de Lek, vereeni gen op een reünie van de oud-volontairs der voormalige instructie-compagnie. Van 1862 tot 1914 ia de instructie-com pagnie te Schoonhoven gevestigd geweest en tal van jongelieden ontvingen er een driejarige opleiding, als grondslag voor den officier en één werd zelfs minister van oorlog. Schoonhoven en oud-volonairs hebben aan elkander de aangenaamste herinne ringen en het is dan ook begrijpelijk, dat het initiatief van den heer D. Visser te Voorburg tot het houden van deze reünie dadelijk van beide zijden veel belangstel ling ondervond. In het aardige en geurig verzorgde pro gramma der reünie schreef de burgemees ter van Schoonhoven de heer A. M. Nieu- wenhuisen, en voorwoord, en de burgerij van het stadje heeft -aan haar welkoms groet den vorm gegeven van een muzikale ontvangst der gasten. Deze zullen om twaalf uur te Schoonhoven aankomen, in twee zalen de lunch gebruiken en vervol gens met muziek naar de voor het stadhuis gelegen steenen brug marcheeren, waar de voorzitter der reünisten, de heer L. de Rid der te 's-Gravenhage den burgemeester zal danken voor de ontvangst. Als de burge meester een wederwoord heeft gesproken volgt een défilé en een marsch door de stad. Vervolgens hebben de gasten gelegenheid in het historische stadje verschillende be zienswaardigheden te bezichtigen en wel licht nog eenige oude vrienden op te zoeken De dag eindigt met een gemeenschappe- lijken maaltijd, waaraan de voorzitter der reünisten een slotwoord zal spreken. geefs gepoogd, betaling te krijgen van het hun toekomende geld. Wel waren van som- m:ge leveranties eenige termijnen betaald, maar verder bleef betaling achterwege. Een der leveranciers, de rijwielhandelaar Y. aan den Amstelveenscheweg te Amsterdam, die op zijn beurt zorgen moest, dat hij zijn ver plichtingen tegenover zijn leveranciers na kwam, en die trots herhaalde aanmaningen, geen kans had gezien, geld los te krijgen, bedacht een ander middel, om zich voor ver dere schade te vrijwaren. Hij riep de hulp in van een 14-tal inwoners van Amsterdam en organiseerde een nachtelijke expeditie, De 14 helpers werden in een vrachtauto ge laden en zoo trok het gezelschap in alle stil te naar de garage van den ijsfabrikant. Op de een of andere wijze was de rijwielhande laar in het bezit gekomen van een sleutel der garage, en nu werden de 14 bakfietsen de garage uitgereden. De „assistenten" van den rijwielhandelaar namen elk op een bak fiets plaats en zoo vormde men een stillen stoet, welke, wanneer het dag geweest ware ongetwijfeld wel de aandacht van de voor bijgangers getrokken zou hebben. Nu had men geen last van hinderlijke nieuwsgierig heid en zoo bereikte het gezelschap de zaak van Y. aan den Amstelveenscheweg, waar de driewielers gestald werden. Toen de ijsfabrikant 's morgens vroeg ont dekte, wat in het nachtelijk uur geschied was, begreep hij onmiddellijk, wie hem deze poets gebakken had en hij besloot den rij wielhandelaar zoo spoedig mogelijk een be zoek te brengen. Zoodra tien van zijn ijsrij ders zich 's morgens hadden aangemeld, be gaf de ijsfabrikant zich met hen nu naar den Amstelveenscheweg. Wij zullen het discours, dat bij den rijwielhandelaar plaats had, maar niet weergeven. Tenslotte ging men ook tot bedreigingen over, maar een toevallig pas seerend politieagent wist ernstiger optreden van de zijde der ijsryders te voorkomen. Laatstgenoemden zoowel asl de ijsfabrikant hebben zich toen verwijderd, maar de zaak is nog niet tot een oplossing gekomen. DRIE FIETSENDIEVEN ACHTER SLOT EN GRENDEL. De politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam, heeft in den afgeloopen nacht drie fietsendieven aangehouden, die een groot aantal rijwielen hebben gestolen. Vier der ontvreemde karretjes konden in beslag worden genomen. Deze arrestatie is te danken aan ijverige nasporingen door de recherche van het ge noemde bureau, aan wie het ter oore was gekomen, dat in een rijwielstalling een zoo goed als nieuwe fiets voor een belachelijk lagen prijs te koop was aangeboden. Dit rijwiel werd in beslag genomen, ter wijl het spoor naar eenige andere fietsen stallingen leidde, waar eveneens twee te koop zijnde rijwielen werden in beslag ge nomen. In het begin van den nacht werden de drie van diefstal en heling verdachte mannen in hun woningen gearresteerd. Daarbij werd nog een vierde rijwiel aan getroffen, dat ook in beslag genomen is. De betrokkenen zijn oude bekenden van de politie. INBREKERS GESTOORD. Gisteravond om half twaalf ontdekte een bewoonster van de Wenslauerstraat te Am sterdam, dat zich twee personen op ver dachte wijze in een meubelwerkplaats aldaar ophielden. Toen de vrouw naderbij kwam, namen de mannen de vlucht. Er ontstond een achtervolging, waaraan verschillende voorbijgangers deelnamen, doch het twee tal wist te ontkomen. In de werkplaats trof men een hoeveelheid zinken buizen aan, welke de inbrekers gereed hadden gezet om mede te nemen. Zij hebben echter niets kunnen ontvreemden. EXPLOSIE IN EEN SMEDERIJ TE ALMELO. Twee arbeiders gewond, Te Almelo is Vrijdagmiddag een ernstige ontploffing geschied, waarbij twee menschen werden gewond. Omstreeks drie uur waren de 37-ajrige H. Langendijk en de 18-jarige T. Emmink, knechts van den heer P. J. Kamphuis, in diens smederij aan de Rohof- straat aldaar bezig met lasschen. Eenige groote ijzeren roosters moesten worden ge lascht, waarbij een laschtoestel met carbid werd gebruikt. De knechts hebben de groo te carbidbus, die ongeveer 80 c.M. lang is en dus heel wat carbid kan bevatten, by de te lasschen voorwerpen laten staan, terwijl deze bus bovendien nat was. Tengevolge van de hitte van de steekvlam van het lasch toestel is de nog in de bus aanwezige carbid gaan werken. Op een gegeven moment is het deksel van de bus gevlogen, hetgeen met een hevigen knal en een groote vlam gepaard ging. Daar de beide mannen voorover stonden, kregen zij de vlam juist in het gelaat. Lam gendijk werd de laschbril van het gelaat ge brand, terwijl zijn mede-arbeider het hoofd haar werd afgeschroeid. Bovendien liep Langendijk door de explosie bloedende wonden op, terwijl Emmink voort verwon dingen aan het gezicht en de oogen kreeg. Dokter v. d. Vijver en de oogarts dokter Bierens de Haan hebben de eerste hulp ver leend. Merkwaardigerwijze is de materieele schade vrijwel nihil. De politie onderzoekt de zaak. sonenauto, waarbij vier personen verwon dingen van lichten aard opliepen. Het ongeluk gebeurde, toen twee vracht auto's, die uit de richting Bodegraven kwa men, links den weg wilden over steken naar het parkeerterrein bij de kiosk „De Witte Wimpel". De bestuurder van de tweede vrachtauto, wiens uitzicht door den voor hem rijdenden wagen belemmerd werd, merkte de van den anderen kant komende personenauto te laat op, met het gevolg, dat een aanrijding niet kon worden voorkomen. De personenauto, die vri. groote snelheid had, werd door de vracht auto in de flank gegrepen en in elkaar ge drukt. De inzittenden waren, de bestuurder, de heer W. A. G. Peters uit Ubbergen en zijn twee zoons de heeren G. M. en A. M. W. Peters, alsmede twee Duitschers, de heeren H. Jansen uit Cleve en iemand uit Krefeld Alleen de heer G. M. Peters bleef onge deerd. De vier anderen liepen snijwonden op, doch de heer. Jansen had bovendien een gescheurde knieschijf en twee gekneusde ribben. Hij is in het algemeen ziekenhuis te Woerden verbonden, waarna hij naar zijn woonplaats kan worden vervoerd. De ove rige drie gewonden zijn op de plaats van het ongeluk door twee doktoren behandeld en konden eveneens naar hun haardsteden terugkeeren. De vrachtauto werd eveneens ernstig be fchadigd. Tegen den bestuurder, zekere A. K. uit Leiden, is proces-verbaal opgemaakt DOODELIJK VERKEERSONGE LUK TE EINDHOVEN. Omstreeks half twee reed gistermiddag een vrachtauto van den expediteur Spoo- renberg uit Bergeyk over den Aalsterweg te Eindhoven in de richting Aalst en wilde links den weg naar den Philips-woning- bouw inslaan. Tengevolge van het losklap- peren van het zeil van den wagen kon de chauffeur van een taxi, uit Eindhoven, die achter de vrachtauto reed, niet zien, dat de chauffeur van de vrachtauto naar links wilde gaan. Toen dit plotseling gebeurde, trachtte de taxi-chauffeur een aanrijding te voorkomen door eveneens naar links te gaan rijden, waarbij hij echter op het fiets pad terecht kwam en een wielrijdster aan reed. Deze werd met een smak van haar rijwiel geslingerd, waardoor zij met haar op de bagagedrager gezeten achtjarig doch tertje in een droge sloot terecht kwam. Het meisje was er met eenige bloedende won den aan het gelaat afgekomen. De moeder evenwel, de vrouw van den caféhouder Smets uit Valkenswaard, die het bewust zijn verloor, kreeg ernstige verwondingen Onmiddellijk werd geneeskundige en gees telijke hulp ingeroepen. Reeds na een kwartier, nog voordat de ziekenauto uit Eindhoven gearriveerd was, had het slacht offer reeds den geest gegeven. Het stoffe lijk overschot is door de ziekenauto naar het St. Josephziekenhuis te Eindhoven overgebracht. TE zyn KALIUMPERMANGANAAT GEDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik heeft het driejarig zoontje van den landbouwer J. te Helden (L.) in een> schuur een flesch kaliumpermanganaat gevonden en van den inhoud gedronken. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen; het kind is in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Venlo over gebracht. EEN IJSFABRIKANT IN VERLEGENHEID. Veertien driewielers in het nachtelijk duister weggehaald. Een fabrikant van roomijs te Amsterdam kwam, toen hij dezer dagen zijn garage bin nenging, tot de minder aangename ontdek king, dat niet minder dan 14 driewielige bak fietsen, waarmede zijn product in de stad verkocht wordt, in het nachtelijk uur ver dwenen waren. Betreffende de oorzaak van deze onverwachte handicap voor den ijsfa brikant, vernamen wij het volgende: Reeds geruimen tijd hebben verschillende leveranciers van den betroken fabrikant ver- Aansluitend by het nieuws in de krant over den Spaanschen burger oorlog, adverteerde een wijnhandel met een kleine advertentie in één courant. Hy wees daarin op het feit, dat de regelmatige sherry-aanvoer door den oorlog in gevaar kwam, doh dat hy juist een groote lading had ontvangen. Hoewel de advertentie in de krant slechts klein was geweest, verkocht deze zaak toen op één dag tweemaal zooveel sherry als ooit tevoren. Een markant staaltje van de verkoopkracht van actueele reclame, die aansluit bij het nieuws. Een middel dat juist met couranten reclame zoo uitmuntend is te ver- PRINSES ARMGARD EN PRINS ASCHWIN OP HET LOO. Gisteravond circa kwart over zeven prinses Armgard en prins Aschwin, de moe der en broeder van prins Bernhard, per auto op het Loo aangekomen, waar zy ge durende eenigen tijd de gasten van de ko ningin zullen zijn en waar, zooals bekend, prinses Juliana en prins Bernhard thans ook vertoeven. De lichtgroene reiswagen van prins Arm gard werd bestuurd door prins Aschwin, ter wijl een chauffeur achterin zat. De koningin en prinses Juliana begroetten hen in de hal van het paleis. Kort daarna arriveerde prins Bernhard per auto op het Loo. Zooals steeds tijdens deze vacantiedagen hielden zich ook gistermiddag weer talrijke belangstellenden voor het paleis op, in de hoop een glimp van de vorstelijke personen te kunnen opvangen. Om half vijf verscheen de koningin een oogenblik op het bordes. De menigte toonde daarover uitbundige vreugde. KAPITALE BOERDERIJ SCHAYK AFGEBRAND. Gisteravond om ruim zes uur is de kapi tale boerderij van den landbouwer M. J. Derks, gelegen aan de Schayksche Straat te Schayk geheel door brand verwoest. Het vuur was door onbekende oorzaak in het achterhuis ontstaan en vond gretig voedsel in de aanwezige voorraden hooi en stroo Spoedig stond dan ook het geheele gebouw met het voorhuis in lichter laaie. De eige^ naar was niet thuis. Zijn vrouw, die met een geblesseerd been te bed lag, kon met moeite door de buren worden gered. De geheele inboedel ging verloren, ter' wyl tevens 15.000 kilogram stroo, een groote hoeveelheid koren en de landbouwmachines een prooi der vlammen werden. De plaatselijke brandweer stond met haar primitief materiaal machteloos. Dank zij d gunstige windrichting bleven de omliggen de boerderijen gespaard. Alles was ver zekerd. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Verbrand te Alkmaar 1400, gestolen te Heiloo 300 uit een strooppotje, enz. Voor een koopje leveren wij U een prima brand kastje, o.a. Lips, z. g. a. n. DEKKER. Laat 182. Mooie piano, keurig onderhouden, staat geheel op toon voor 48 met garantie. Singer Handnaaimachine 9.50 met ga rantie. Luxe inzinkbare naaimachines, z. g. a. n. DEKKER, Laa 182. Inkoop van Couranten en Boeken 2 cent per kilo of twee gulden p. 100 kilo. Tevens kooper van lompen, enz. Wordt van huis afgehaald. L. DE JONG ZOON, Oude gracht 48, Alkmaar. Prima kwaliteit 2e hands Dames- jn Heerenrijwielen met org. torp. naaf. Jon gens- en meisjesrijwielen v. eiken leeftijd. Prijzen billijk. S. E. COERSEN, Rijwielhal Vrouwenstraat 4, by het Ritsevoort. Te koop een Jongensfiets, 7.50. LIMMERHOEK 18. Te koop gevraagd een z. g. a. n. Autoped met dikke banden. NIEUWESLOOT 113. Aangeboden 2 damesrijwielen en 1 meis jesrijwiel, alle met torpedonaaf. KLAAS DIK, Ritsevoort 17, Tel. 2814. Te koop: 2e hands Geëmail. Badkuipen, waschtafels en closet:. KEIJSPER, Hoeverkade 8. uit kan Te koop: Een practisch ingerichte neembare kolenkist, inhoud 14 mud, overal geplaatst worden. PRINS HENDRIKSTRAAT 12, Tel. 4338, Alkmaar. Pracht Burgers E. N. R. Damesrijwiel 17.50, als nieuw Damesnjw. 15, Heeren- rijwielen met torp. 12, 15, 15.50. NIEROP, Heerenstr. 10, Tel. 3827. Te koop gevr. motorrijwiel voor den sloop. Te koop zoo goed als nieuwe verlovings ringen, gouden horloges en zilver schep- werk. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Te koop gevraagd Meisjesfiets, in goe den staat. Br. met prijsopgaaf onder letter E 503 Bur. v. d. Blad. STRANDDIEVEN OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisteren is een 34-jarige werklooze uit Schiedam, ketelmaker van beroep, op het strand te Hoek van Holland op hee- terdaad betrapt bij het stelen van een portemonnaie met geld uit de kleeren van een bader. De diefstal werd n.1. op gemerkt door twee meisjes van 14 tot 17 jaar, die hiervan een heer, die in een strandstoel zat, in kennis stelden. Deze heer bleek een agent van politie in bur ger te zijn uit Rotterdam, die voor zijn genoegen in Hoek van Holland was. Deze heeft den dief onmiddellijk aangehouden en in bewaring doen stellen. De man had de portemonnaie reeds onder het zand verborgen, doch zij werd spoedig gevon den. Voorts heeft de politie een 23-jarig meisje uit Vlaardingen gearresteerd, dat uit een taschje, dat zij op het strand had gevonden, een bedrag van tien gulden had gestolen. VRACHTAUTO RIJDT PERSONEN AUTO IN DE FLANK AAN; VIER LICHTGEVONDEN. Gistermiddag om vijf uur heeft zich op den Rijksstraatweg LeidenUtrecht te Nieuwerbrug (Z.H.) een botsing voorge daan tusschen een vrachtwagen en een per- HET INCIDENT MET DE AUGUSTA. Uresident Roosevelt en staatssecrtaris Huil hebben te kennen gegeven, dat niet eerder officieele stappen zullen worden on dernomen naar aanleiding van het incident met het admiraalschip Augusta dan dat de verantwoordelijkheid zal zijn vastgesteld. Indien de omstandigheden zulks recht vaardigen, zal, naar men meent te weten, schadeloosstelling worden gevraagd. Zoowel de president als Huil noemden het een ongelukkig incident en zeide, dat men het onderzoek der diplomatieke en mari tieme vertegenwoordigers te Sjanghai moet afwachten. Ambtenaren van het staatsdepartement hebben er den nadruk op gelegd, dat tot nu toe nog slechts weinig inlichtingen over het incident zyn ontvangen en dat uit deze in lichtingen nog niet valt op te maken of de bom uit Chineesche of Japansche kanon nen afgeschoten is. Zij voegde hier aan toe, dat indien het in cident aan een der beide landen moet wor den toegeschreven door tussjhenkomst van de diplomatieke vertegenwoordigers een officieel protest zal worden ingediend, waarna volgens de internationale wetten schadevergoeding zal worden geëischt. De nazi's in Oostenrijk. - Het storm- corps, de hulppolitie, die naar het voor beeld van de Duitsche S.A., in Oostenrijk van regeeringszijde is gevormd, maakt sinds eenigen tijd een propagandatocht door de provincie om de menschen daar te ge wennen aan de nieuwe uniform. Zondag legden de mannen van het corps een krans op het oorlogsgedenkteeken te Villach, den volgenden dag was de krans gestolen. Gis teren deden de mannen van het stormcorps daarop een inval in een herberg, die be kend stond als plaats van samenkomst van de illaeher nationaal-socialisten, waar zij niet alleen de krans vonden, maar ook een groote hoeveelheid nationaal-socialistische geschriften in beslag namen, waarbij ook instructies waren voor het gebruik van ontplofbare stoffen. De politie, die de man nen van het stormcorps vergezelde, stelde de aanwezigen in arrest en gelastte de slui ting van de herberg. Evenals te Graz heeft te Innsbruck de tentoonstelling van Mein Kampf in een uitstalkast van een boekwinkel aanleiding gegeven tot een incident, waarbij de boek handelaar gedwongen was het boek uit zijn étalage te verwijderen. Ontploffing aan boord van Britsch stoomschip. - Gisteravond heeft zich aan boord van het Britsche stoomschip „Ben- guela", dat ter reede van Falmouth ligt, een ontploffing voorgedaan. Vier leden der be manning zijn ernstig gewond, terwij] een vijfde opvarende over boord werd geslin gerd. De ontploffing wordt toegeschreven san de ontbranding van uitstroomend gas. Boerenstaking in Polen. - De bóeren- staking in Polen neemt een steeds grooter omvang aan. In enkele streken hebben de arbeiders zich bij de beweging aangesloten. Dit was o.a. het geval te Kielce waar slechts de beide staatsbedrijven gister werkten. Te Bochnia nabij Krakau werden in een vuurgevecht tusschen politie en sta kers twee personen gedood en verscheidene gewond. Volgens de gemeentelijke statistie ken is de prijs van groenten op de markt te Warschau met 50 tot 80 pCt. gestegen. Valsche credietbrieven. - Gisteren heeft een aantal personen, die tot een ge organiseerde bende behooren, kort na de opening der banken in verschillende steden in Frankrijk valsche credietbrieven aange boden, die samen een waarde van 65000 francs vertegenwoordigden. Op enkele plaatsen is deze poging tot oplichting ge lukt, doch te Charleville, Orleans en enkele plaatsen in Normandië konden de aanbie ders dezer credietbrieven worden gearfes- teerd. Talrijke communisten gearresteerd. - De politie te Warschau heeft 56 militante communisten gearresteerd. Zij heeft tevens de hand weten te leggen op een belang rijke hoeveelheid propagandamateriaal en andere bezwarende documenten, zooals kwitanties, afgegeven door de Spaansche regéeringsautoiteiten voor de bedragen af komstig van een inzameling onder de com munisten ten behoeve van het linksche Spanje. Gashouder ontploft. - Bij het leg gen van een gasleiding op de terreinen van de Siegerland ijzergieterijen te Wis sen in het Rijnland, is door een steekvlam een gashouder ontploft. Achttien arbei ders werden zwaar gewond, een arbeider is om het leven gekomen. De onlusten te Belfast. - Woensdag zijn voor den rechter te Belfast drie man nen verschenen, verdacht van een gewa- penden aanval op kommiezen en politie agenten en van het in brand steken van douane-gebouwen. Volgens de getuigen verklaringen was een groepje van zeven man onder aanvoering van een van de ver dachten op een grenskantoor verschenen, waar zij verklaard hadden te behooren tot het republikeinsche leger, en dat zy als soldaten niet zouden schieten, tenzij er ver zet werd geboden. Daarop hadden zy het grenskantoor en enkele naburige gebouwen in brand gestoken. Aan een kommies, die vergunning had gevraagd om de archieven en andere papieren van het kantoor te mo- Hoeveel deelnemers aan examens? Officieel is de termijn, binnen welke men zich kon opgeven voor de H.L.O.- examens, gesloten. Het Alkmaarsche comité wil natuurlijk zich niet blind staren op den eenmaal vastgesteldendatum en zal den enkeling, die nog niet zeker van zijn zaak was, alsnog accepteeren, het zii ook de vacantiegangers, die over enkele dagen weer thuis komen, nog kunnen In schrijven, maar het kan nu toch wel zeg gen, dat het meerendeel der candidaten zich heeft aangemeld. En hoeveel zyn er nu, die graag het H.L.O.-diploma willen veroverenf Zijn het er 20, of 50, of 75 misschien? Eerlijk gezegd, we weten het niet. We hebben op 't oogenblik niet de beschik king over alle cijfers. Daar zijn ér, die hun examengeld gegireerd hebben op de postrekening van den secretaris-penning meester. Hun aantal is ons onbekend. Daar zyn er, die zich via hun bestuur op gegeven hebben bij een der andere comi té-leden. Ook hun aantal weten we niet. Wy kunnen slechts precies noemen, wat er op de „eigen" oefenavonden op het Sportpark gebeurd is. Daar is getraind, week in week uit en daar hebben de deelnemers zelf een krachtige, eerlijke propaganda gemaakt. En daar hebben wy „zitting" gehouden en de candidaten ingeschreven. Hoeveel? De twee eerste weken liep het „lekker" eh spoedig hadden we 40 deelnemers. Toen zakte de animo, of liever, toen kwam er een periode, waarin we eiken avond een paar candidaten konden no- teeren. Heel langzaam naderden we de 50. En we vonden dat aantal al heel mooi. En toen we nu een week geleden 61 candidaten hadden mogen boeken, toen waren we meer dan tevreden, toen juichten we innerlijk. En deze week? Maandagavond hebben we de vulpen leeggeschreven: 28 nieuwe aanmeldingen! En Woensdagavond? Helaas, we hebben Woensdagavond iets verzuimd. Wy hadden bloemen moeten hebben voor den honderdsten candidaat. Want die kwam! Die meldde zich om precies acht uur! Tenslotte is het aantal nog gestegen tot UI. tl Honderd en elf H.L.O,-candidaten! Het resultaat is verrassend en werd door ni«8- mand van het comité ooit verwacht. En dan te weten, dat we nog rekenen op een 15-tal na-komers. -* Zouden we van het Sportpark 125 deel nemers helen? Met 125 candidaten van het Sportpark en een onbekend aantal deelnemers Van vereenigingen en bonden gaan we begin September in zee. Met meer dan - 150 H.L.O.-ers, varieerende van 14 tot 58 jaar, gaan we na de kermis ons onderwer pen aan de eischen. Is het dan niet begrijpelijk, dat het Alkmaarsche comité een klein beetje trotsch is op wat er dezen zomer op het gebied der harmonische lichaamsontwik keling gedaan is? gen redden, had de aanvoerder geant woord: „Dat kan ik u niet toestaan, na vanavond zal er geen grens meer bestaan". De rechter heeft twee der aangehoudenen naar den strafrechter verwezen en den derde in vrijheid gesteld. Het drijvende Poolstation. - Het drij vende Noordpoolstation heeft in drie maan den tijds een afstand van 530 K.M. in ge broken lyn en van 395 K.M. in rechte lijn in zuidoostelijke richting afgelegd. De schots bevindt zich op het oogenblik op ongeveer 600 K.M. afstand van de Groen landzee, waarheen zij afdrijft. Om dezen afstand af te leggen zal de schots nog minstens vier maanden noodig hebben. Op 20 Augustus bevond het station zich op 87 graden 8 minuten noordef* breedte en 2 graden oosterlengte. Er is du* in drie dagen geen verandering in h»ar positie gekomen. Reeds twee dagen valt een fijne regen en hangt er mist boven het Pool gebied. De temperatuur bedraagt nul gra den. - Een spookkast te koop. - Mevrouw Barkley, woonachtig op Carterton Manor in Oxfordshire, kocht drie jaar geleden op een veiling van een particulieren boedel een kleerenkast. Thans biedt zy deze kast weer te koop aan met de mededeeling, dat het een spookkast is en in de hoop, dat het spoo de kast uit haar huis zal volgen. ie maanden geleden vroegen logé's aan mevrouw Barkley, wat er 's nachts toch te doen was geweest, dat de kastdeuren (het een kast in drieën) den heelen nacht maar open en dicht waren gegaan, zoodat zy amper een oog dicht hadden kunnen Smdsdien heeft het geraas zich eiken c t herhaald. Men verzekert zelfs, dat e geest van een ouden man, gekleed in hno^rWfi e kleed« met een lagen jagers- en nacht met veel geraas de trap en afdaalt en door de voorkeur verdwijnt. Mevrouw Barkley heeft getracht het spook raken' maar dat is niet gelukt, want .verdwijnt het. Naar men zegt, zijn er merika reeds verscheidene aanSIedin- "n lngekomen om de spookkast te koojier..

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6