|i Stad en Omgeving. i| BINNENSHUIS-KERMIS. schouwburg doelenveld. gezelschap jan nooy. zes-jarig knaapje uit heemskerk aangerand. motorongeluk te heerhugowaard westfriesche kanaalvereeniging. vechtersbaas. kermis en alcohol. puzzle-rubriek. komen op de meest ouderwetsche wijze: te voet. De andere categorie komt per fiets per bus, per motor en per auto. Dat beteekent al dadelijk, dat onze rij wiel- en autobewaarplaatsen een week lang honderden van deze vehikels opbergen ge durende vele uren van den middag en den avond. Dat beteekent dus vele stuivertjes en dubbeltjes, die in het laatje rollen van hen. die een dergelijke bergplaats bezitten en iroductief maken. Dan zijn alle menschen wandelaars ge worden en zij vullen de straten en pleinen van onze stad. En van die groote ontelbare massa moeten de kermisvakmenschen en de middenstanders het hebben. De eersten heb ben voor hun tenten en kramen een stand plaats gehuurd, wat voor de gemeente een aardig sommetje beteekent; de tweeden heb ben groote voorraden rookartikelen, snoe perijen, gebak, visch, enz., enz. ingeslagen of zij hebben weer een andere categorie strijkjes en eabaret-artisten geëngageerd Dat beteekent eveneens „verdienen" en zulks van alle mogelijke kanten. Waarmee we dan eindelijk en eigenlijk maar zeggen willen, dat een kermis een be langrijke gebeurtenis is voor honderden, wellicht duizenden menschen. En als er dan zijn, die de kermissen wil len afschaffen, dan moeten deze bedenken, datMit voor velen, voor onberekenbaar velen een financieelen strop beteekent. Omdat gedurende een kermis het geld rolt! De kermis is gekomen! Zaterdagmiddag zijn wij allen gestart en Zondagavond laat zullen we de finish bereiken. Een langdurig feest dus. En daarom moet men den moed bewonderen van hen, die direct Zaterdag al met de volle animo be gonnen zijn. Dat waren er zeer velen, al is het grootste percentage der bezoekers ook kijkers geweest. Toch was de inzet niet slecht. Wel was het op straat reeds voor twaalven vrij stil in den vooravond daarentegen was het overal zeer druk in de café's en dancings was het o.i. over 't algemeen beter dan een jaar geleden. We hebben voor de zooveelste keer den traditioneelen rondgang gemaakt en meen den deze conclusie te mogen trekken. Terwijl men elders het verslag van een onzer collega's kan lezen hij heeft 'zich urenlang op het kermisterrein „vermaakt" met het bezoeken van alle mogelijke spullen zullen wij hier een relaas geven van wat wij zagen in de dancings, café's en cabarets. Zoo'n rondwandeling is geen onverdeeld pretje. Omdat men wel weet, waar men moet beginnen, maar op dat oogenblik niet weet, waar het einde zal zijn en hoe laat dat einde zal zijn. Want in de eene zaak blijft men onwillekeurig wat langer dan in de an dere, omdat het programma uitgebreider is, en dan merkt men plotseling, dat het pols horloge in een razend tempo heeft rondge draaid en dat middernacht reeds voorbij is. Terwijl nog 8 of 10 inrichtingen bezocht moeten worden Terzake echter! Over 't algemeen hebben onze caféhou ders hun best gedaan, om het publiek te trekken. Velen hebben hun zalen feestelijk versierd en zonder uitzondering hebben zij voor een attractief programma gezorgd. Dat sterk afwisselend is, omdat het publiek toch zijn eigen soort inrichting zoekt en daar vindt, wat het wenscht. Laten wij een begin maken op een plaats ver buiten het kermisgewoel: bij Toon Molenaar op het Scharloo. 't Leek daar Zaterdagavond al op een groot familiefeest, waarbij Leo Peelen de hoofdrol speelde. Hij heeft als conferencier en als humorist de talrijke bezoekers zeer prettig bezig gehouden en zelfs de meest stijve bezoekers tot lachen en meezingen gedwongen. The Twinkling Boys hebben natuurlijk ook een groote rol gespeeld en hun spel werkt zeer aanstekend. Bij Toon Molenaar is het volkomen in orde! Wat ook eenigszins buiten de eigenlijke kermisdomijn valt is de Laat. We noteeren hier twee café's die de bijzondere aandacht vragen. In d e T ij d van J. de Ruyter zijn het de vier Volendammers, die natuur lijk met de onafscheidelijke harmonica's er de stemming in brengen. Ze spelen met bravour en hebben bovendien een uitgebreid zang-repertoire. Wie hier binnen gaat, krijgt geen kans zich te vervelen. Datzelfde is trouwens het geval bij Hout- k o o p e r, ook al op de Laat. De Kings Boys trachten hier met succes een groote popu lariteit te veroveren. Op hun eigen manier zorgen ze voor de echte kermisstemming. De heer Houtkooper kan over zijn King- jongens tevreden zijn. Rondom het Waagplein. Er is nog meer muziek en zang. Zoo op het Waagplein bijvoorbeeld. In café Bus heeft de band van Wilmy Francesco zijn ten ten opgeslagen en de musici spelen op on verdroten wijze voort, precies wetende, wat ze moeten brengen, om 't publiek in de ge- wenschte stemming te krijgen. Dat lukt hier uitstekend en daarom kan de heer Bus te vreden zijn met zijn art is ten. In de onmiddellijke nabijheid, op den hoek van de Doorbraak, heerscht Aart Martin. Hier is het niet alleen de muziek de pianist John Crawford werkt serieus en vol entrain! maar ook het cabaretge deelte, dat de massa trekt. Zoo heeft Betty Morellie een vlot geschreven repertoire, dat ze kwiek afdraait. Het duo Rovo (Wiesje en Johny) heeft het publiek stormenderhand veroverd en tenslotte confereert Jan Brink op de hem eigene wijze deze populaire caba retier weet ieder te pakken en hij zorgt, dat het programma vlot van stapel loopt. Een uitstekend cabaret, dat gezien en ge hoord mag worden! Bij Broek huizen (café 't Hoekje) spelen The Ramblers Ministrels: twee dames en twee heeren. Met harmonica, twee violen en slagwerk wordt de geheele zaal bereikt en bovendien zijn alle vier ook nog zangers. Het kwartet speelt met veel bravour en de kwaliteit is naar behooren. Een stap verder en we zijn bij Klaas Groot in de Peperstraat. Nu eens geen Vo lendammers hier, maar Leo van Norden en zijn partners! De verandering is prettig, want dit nieuwe gezelschap heeft een uitge breid repertoire nieuwe liedjes meegebracht, Met humor en muziek veroverden zij beide eerste kermisavonden een volle zaal. Tenslotte is hier in deze buurt, n.1. in de Doorbraak, nog een gezellige inrichting. Het café T i v o 1 i, midden in de Doorbraak gele gen, is n.L door de Engelsche Jantjes ver overd. Het zijn gelukkig geen echte matro zen, die vechtlustig zijn, maar het zijn vroo- lijke musici, die zonder ophouden spelen en van geen ophouden weten. Het uitgebreide repertoire mag er zijn! Tenslotte heeft de heer Klinkhamer achter de Waag een uitstekende jazzband geëngageerd en het is prettig voor den eige naar, dat hij succes heeft met dit werk-enga- gement. Het Hofplein. In café Central is het muzikale gedeel te in tweeën verdeeld. In de groote voorzaal spelen de Sonny-boys voor het publiek, dat hier in het café of op het terras zich ver poost, terwijl in de kolfbaan de A.B.C.-boys met hun bekende animo de danslustigen urenlang bezig houden. Beide bands weten, hoe ze contact met het publiek moet krijgen en houden. In het Wapen van H aarlem kan men genieten van een compleet cabaretpro gramma, dat staat onder leiding van Piet Leenhorst, bij alle Alkmaarders welbekend. We hebben de soubrette Sodekampf met veel genoegen haar liedjes hooren zingen, we hebben een goochelaar aan het werk gezien, die heel knap is en over een zeer uitgebreid repertoire beschikt. Het is de heer Billardi, de man met de 1000 wonderen. Piet Leen' horst zelf is de karakter-humorist, die al even veel succes heeft als zijn collega's. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door The funny musicmakers o.l.v. D. Ottink, die ook voor de begeleiding zorgt. In hotel Wanner op de Nieuwesloot treft men een oude bekende aan: Willy Doggenaar, terecht de harmonica-virtuoos genoemd. Hij is een van de voortreffelijkste harmonica-spelers en beschikt over een uit stekende techniek. Tonny Poncia zorgt voor het slagwerk en bovendien toont deze artist zich een heel gezellige en beschaafde humo rist. Men kan werkelijk plezier beleven in het hotel Wanner. Hoe zouden wij op zoek naar kermis- copie de dancing van de Harmo nie kunnen vergeten. Daar ligt voor ons jedenfalls" een stukje copie. Dat is ten minste bij onzen rongang weer gebleken Hier speelden „The Swingers" en uiter aard was er dus „Swing" in overvloed. Onafgebroken bewogen de danslustigen zich over de gladde vloer en als men ergens van vroolijkheid getuige wil zijn, mag men beslist de dancing „Harmonie" niet over slaan. Gepaste vreugde gepaard aan een uitbundige stemming maakt het vertoeven aldaar tot een moment van zorgeloosheid en prettige tevredenheid. O;» de Steenenbrug. Op de Steenenbrug ligt het „centrum der gezelligheid", d.w.z. het Centrum- h o te 1 van den heer van der Molen. Het Centrum is de gelegenheid voor de dansers, want hier speelt een zeer goede band onder den naam The Racket Makers. De parketvloer is natuurlijk geheel in orde en de dansliefhebbers, die steeds in grooten getale komen, hebben geen ge legenheid, om zich hier té vervelen. De band is zeer goed ingespeeld en zal in den loop van de week door ontelbare bezoekers worden toegejuicht. Een andere dansgelegenheid in de directe nabijheid is het restaurant Lom don aan het Verdronkenoord. The Black Ram- biers spelen hiex de vroolijke dansmuziek en de paartjes dansen met veel lust en animo op de gladde vloer. Beide eerste avonden was het hier uiterst gezellig, zooals trouwens ook het geval was in het Centrum-hotel. The Sweet and hot Players domineeren bij van G ij z e n in> de Breedstraat. Ze zijn natuurlijk al lang bekend en feitelijk hadden ze een aparte vermelding heusch niet noodig. Zaterdagavond zijn ze begon nen en direct met veel bravour. Ze zullen hun daverend tempo volhouden tot en met den laatsten avond en ze zullen steeds kunnen spelen voor ontelbare danspaartjes. Vermeld mag nog wel worden, dat de dansmuziek ook wordt overgebracht naar de benedenzaal, zoodat di bezoekers aldaar steeds rondom in de muziek zitten. In de Langestraat. In de Langestraat heeft de directie van hotel de Toelast voor een zeer gevari eerd programma gezorgd. Een frisch en vroolijk groepje artisten weet hier door muziek, zang en spel de aanwezigen eenige vroolyke en gezellige uren te bezorgen. Het programma is in den beschaafden toon gehouden en ongetwijfeld zullen zeer velen gaarne een bezoek aan de Toelast bren gen en daar buiten het drukke kermisge woel eenige rustige en toch zeer gezellige uurtjes doorbrengen. De Koorstraat. Tenslotte moeten we nog het Gulden Vlies noemen. Daar is de laatste jaren steeds een bizondere kermissfeer gekomen door de aanwezigheid van een Hongaar- sche kapel. Ook dit jaar heeft de directie van het Gulden Vlies een Hor.gaarsch strijkje geëngageerd en het is weer het oude liedje: de virtuosen spelen en slepen het publiek mee. En dat wel op zoo onna volgbare wijze,, dat avond na avond de stemming hier tot het toppunt wordt op gedreven. De directie van het Gulden Vlies is verder op de gelukkige gedachte geko men om twee avonden van de kermis- week voor de dansenden te bestemmen. En het succes van den eersten avond (Zondag), toen George Pickard and his band speelde, liet niets aan duidelijkheid over. Drommen dansenden bevolkten de dansvloer en even onvermoeid als de bandleden waren ook de feestende dansers en danseressen. De stemming in de achterzaal doet zeker niet onder voor de feestvreugde in het café. En dat is een gunstig teeken! Zoo ziet men, dat de Alkmaarsche ker mis op het gebied van muziek, zang en dans heel veel goeds biedt; zoo ziet men, dat de Alkmaarsche kermis aan duizenden de gelegenheid biedt om zich binnenshuis te vermaken, elk op zijn eigen mander. on gedwongen en gezellig. Een wandeling lsn** kermis attracties. Der traditie getrouw zijn wij op kermis- Zaterdag een rustige wandeling gaan ma ken langs alle kermis-heerlijkheden, die badend in een zee van licht toch altijd sprookjesachtige tafreelen opleveren. Bui ten elke verwachting hield het veer zl^" patent, het was zelfs heerlijk zomeravond- weer en de inzet was dus alleszins bevre digend. De eerste indrukken, welke men zooal wandelend opdoet, doen direct de opmer king ontlokken, dat er dit jaar heel wat „nieuwe" attracties zijn en juist hierin zien we een voorname factor, dat de kermis zich in de eerste dagen al in zulk een drukke belangstelling mocht verheugen. De .nieuwe" attracties dan altijd bedoeld als nieuw voor Alkmaar, want om eenige voorbeelden te noemen „The flying Dutch- man", het foto-schieten, de wipveeren draaimolen e.a., zij zijn op zichzelf al jaren bestaande en zeer gewilde attracties en op de groote Wereldtentoonstellingen te Brus sel en Parijs reeds langen tijd bekende^ver makelijkheden. Maar toch, zij „doen" het hier in Alkmaar nog best en dat is de hoofdzaak. Verwonderlijk is het ook te zien, hoe kunstig opgebouwd dit alles is, men be grijpt eenvoudig niet hoe 't mogelijk is zoo veel en zulke groote attracties saam te brengen op een toch altijd betrekkelijk kleine ruimte als het Paardenmarkt-terrein. Want als we dan van hieruit ons verslag beginnen dan stuiten we allereerst op de bekende rupsbaan, de snelle wagentjes, welke in razende vaart rondrijden. Een leuk en amusant gezicht, vooral als het groene laken de inzittenden in donker hult. En hoe grappig is niet de auto- en fietsmolen van den heer F. Hommer som Zie de kinderen in deze molen zich amuseeren; het is dan ook aller aardigst om hier de kleinen te laten ge nieten voor een luttel bedrag. De meer bekende vermakelijkheden als zweefmolen, schommelschuitjes en Minerva- tent, zij vinden alle een ruime belangstel ling en uiteraard is en blijft de auto-skooter een prettig vermaak voor jong en oud. Urenlang zou men naar het moedwillig tegen elkaar stooten van de two-seatertjes kunnen staan kijken en steeds weer op nieuw is men geboeid door dit in wezen toch onschuldig stukje amusement. En wie eens geprobeerd heeft in de Ca terpillar te zitten, hetzij op een paddestoel, hetzij op een „beest", die weet het beste of dit leuk is of niet. Via allerlei traditioneele consumptie-tentjes, waar de lucht van eet- en drinkwaren omheen zweeft en opwekt tot gebruik van haring en rolmops gaan we verderop. Dissonante klanken komen dan weldra op U af, wanneer U het ziekenhuisterrein betreedt. En de oorzaak hiervan laat zich niet lang raden. Tallooze muziekinstrumen ten trachten elkaar te overstemmen en hier is eigenlijk het kermis-rumoer op zijn he vigst. Wij spraken al over de wipveerendraai- molen en inderdaad is dat een helsch appa raat. Wie zich daarin begeeft zet min of meer zijn leven op het spel, het is echter als vermakelijkheid een prachtige vinding. Zoo is ook „The flying Dutchman" een sensatie-gebeuren. Wat daar vertoond wordt, grenst aan het ongelooflijke en is voor lie den met stalen zenuwen een kolfje naar hun hand. De lach-studio, dat is in de volle betee- kenis van het woord een oord, waar men veel plezier kan beleven. Wat daar alzoo te doen is laat zich moeilijk vertellen, men ga er zelf eens heen en overtuige zich van de uistheid van onze bewering. De sensatie- baan is overbekend en behoeft zeker geen nader commentaar. Naast vele gebruikelijke attracties is ook daar voldoende gelegen heid om den inwendigen mensch te ver sterken. De Nieuwesloot levert eenzelfden aanblik op als alle jaren. De beroemde nougat-tenten, vooral die van Jacob Stuvé en W. Stuvé ontbreken niet en vinden telkenj are in de kermisklanten trouwe clièntele. Verder de gebruikelijke oliebollen kra men, „het hoofd van jut", de suiker en chocolaterie-kreunen, de vliegbomtenten, de bekende juffrouw met de weegstoel, vele haring- en azijntenten en de gebak-kramen, zij alle vormen een onmisbare schakel in zulk een kermis-week. Wij wezen reeds op het foto-schieten, een buitengewoon sportieve vinding. Het koek hakken wordt wederom druk beoefend, evenals het ballengooien. Eenige doorweekte dames verrichten allerlei ongelooflijke dingen in een tobbe water, een mysterieus geval is ook dat, waar men een „onzicht bare dame" iets kan zien aantoonen, zoo paradoxaal mogelijk, misschien juist daar om zoo suggestief. Het Hofplein treft door zijn leegte. De beroemde stoom-caroussel is in gebreke ge bleven de aloude Alkmaarsche kermis te bezoeken en voorloopig heeft niemand zijn plaats ingenomen. Vervolgen we dan onze route, dan vraagt de Korte Nieuwesloot onze aandacht. Daar is allereerst een behoorlijke plaats inge ruimd voor het Variété-theater van M. Scrierse, men vindt er verder een rijwiel- caroussel een gelegenheid om de spijker- sport te beoefenen, diverse lekkernij-zaken, kortom het beeld van alle jaren, in ieder geval graag gezien. Eenzelfden aanblik maakt de tentenstraat op de Laat op den voorbijganger. De vele eet- en drinkgelegenheden lokken de ker- misgangers vanzelf naar zich toe en wie met de kinderen een ronde over de kermis maakt, mag dit gedeelte zeker niet over slaan. Last not least de Steenenbrug! Een kermis zonder de poffertjes-kraam van Porton of zonder de wafelen-tent van den Gouenaar S. v. d. Zee, nee, dat is ondenkbaar. Hoe heerlijk kan men daar niet smullen van alles wat de oven biedt en hoe druk is er reeds gebruik van gemaakt. Eet-attracties met een eigen karakter. Noemen wij dan tot slot nog even Beem- sterboer's palingtentje (naast Porton) en K. Leyen's palingkraam of de Laat (t./o. V. D.), dan hebben we de voornaamste dingen gehad. Wij meenen met dit overzichtje althans een schetsje gegeven te hebben van wat de kermis-1937 globaal oplevert. Men toetse zijn eigen ervaring aan de onze! SCHOUWBURG DASSI, DOELENVELD. Niet voldoende menschen hebben het geapprecieerd, dat voor den eersten ker misavond de keuze viel op „Het Zeven de Gebod". Maar wie er waren de tent was ongeveer voor een derde bezet hebben met gespannen aandacht de op voering gevolgd van dit stuk van Heijer- mans, aangekondigd als een burgerlijke zedenkomedie. Meerdere malen is „Het Zevende Ge bod" hier ter stede reeds voor het voet licht gebracht, zoodat wij den inhoud be kend mogen veronderstellen. De wakkere tooneelgroep „De Amsterdammers" heeft er onder regie van Constant van Kerck- hoven (die er zelf twee rollen in vervul de) een alleszins gave uitvoering van ge geven. Trouwens Hes Rijkenvan Rijk, Joh. Timroth en Jeanne Verkade hadden eveneens ieder twee geheel verschillende personen voor te stellen, zoodat er elf personen noodig waren voor dit stuk, dat 15 rollen bevat, en allen hebben zij een o. i. zeer juiste uitbeelding gegeven aan de verschillende typen, al waren die na tuurlijk lang niet allen even sympathiek. Intusschen meenen wij toch nog wel te mogen zeggen, dat de zeer moeilijke rol van Lotte, het in concubinaat met den student Peter levende meisje, op bijzon der aannemelijke wijze werd gespeeld door Corry Korevaer. Alles te zamen genomen, hebben we voor de opvoering van gisteravond van „Het Zevende Gebod" niets dan lof. Blanke Ballast. Spel van de tropen in 5 bedrijven van Leon Gordon. Gordon's Blanke Ballast, dat reeds vroe ger zoo'n triomf op ons tooneel behaalde bij Saalborn's gezelschap, bleek gisteravond nog niets van zijn aantrekking te hebben verlo ren, toen het bij het gezelschap Jan Nooy alhier werd opgevoerd. De schouwburgtent was uitstekend bezet en de talrijke aanwe zigen hebben vol aandacht het spel van Tondeleyo en Langford, van Witzel en van den dokter gevolgd. Zooals men weet toont de auteur hier de moordende atmosfeer in het Afrikaansche land voor de Europianen. Nauwelijks is een employé geheel gebroken naar lichaam en geest, naar moederland teruggekeerd, of er staat een nieuweling klaar, zoo pas vol idealen uit Engeland gearriveerd. Van één dezer, Langford geheeten, maakt de toe schouwer de geheele verwording, totdat hij ten slotte als een stuk blanke ballast met het schip wordt meegegeven en meteen weer de „nieuwe" arriveert, met wien zich het spel zal herhalen. En als de twee onver. woestbaren staan daar naast Witzel, de cynicus voor wien Afrika geen geheimen meer heeft en de oude dokter, die de whis- key als troost heeft. Dan komt Tondeleyo^ de vrouw, half Francaise, half negerin, in wie alle slechte eigenschappen zijn ver- eenigd en die de mannen met wie zij in aan raking komt ten gronde richt. Mooi zijn deze figuren door den auteur geteekend. Fel zijn de conflicten, fel staan de personen soms tegenover elkaar, zoodat de dramatische spanning voortdurend aan wezig is. Het publiek heeft door luid applaus zijn waardeering voor het stuk en spel getoond. Het gezelschap van Jan Nooy heeft Blanke Ballast op zeer verdienstelijke wijze ge speeld en zeker zullen ook de volgende avonden velen naar dit stuk doen gaan. Jan Nooy speelde de mooie rol van den dokter en hij heeft zich kranig van zijn moeilijke rol gekweten. Niet minder goed was Ko de Haas in de rol van Witzel. Hij had zich zeer goed in deze figuur ingeleefd. Karei Baars als Langford liet door zijn spel zoo duidelijk de verwording zien, die van den man vol idealen een wrak maakt en zijn samenspel met den dokter, met Witzel en met Tondeleyo was heel goed. Greta Schoonenberg gaf de gevaarlijke verleidelijke vrouw uit het tropische Afrika zeer goed weer en maakte haar funesten in vloed zeer aannemelijk. Noemen wij verder nog John de Geest als de zendeling, Tonny Voletta als Ashley, het eerste slachtoffer, Piet Mouton als de laatste nieuweling, die weer hoopte spoedig „geacclimatiseerd" te zijn en Leo Spaan als de kapitein van de vol spanning verbeide boot. Zij hebben tot een spannend en goed geheel medegewerkt en zij, die „Blanke Ballast" nog niet zagen, zullen zeker één der volgende dagen (tot en met Woensdag) de gebeurtenissen in het zwoele Afrika wil len medemaken. Het gezelschap Jan Nooy geeft hun daartoe tegen zeer billijken prijs de gelegenheid. 1 1 Alkmaar, Maandag. Zwaar mishandeld in het kreupelhout gevonden. Zondagmiddag is het zesjarig zoontje van den heer de B., wonende te Heemskerk, dat by zijn grootouders te Santpoort logeerde, vermoedelijk met een stukje chocolade, in het bosch te Neethorst gelokt, waar het knaapje om ongeveer vier uur door zijn oom, die ongerust geworden was over zijn lange uitblijven en naar hem was gaan zoe ken, in bewusteloozen toestand in het kreu pelhout werd gevonden, vreeselijk met bloed bedekt. Het bleek dat de knaap op een ver schrikkelijke meinier mishandeld was. De sporen wezen erop, dat vermoedelijk ge tracht is den jongen te wurgen, terwijl zeer zeker minder goede bedoelingen bij den be drijver hebben voorgezeten. Nadat twee dokters de eerste hulp hadden verleend, is de jongen, die vermoedelijk een hersenschudding en een kaakfractuur had bekomen, per ziekenauto naar het Antho- niusziekenhuis te IJmuiden overgebracht. Zijn toestand is redelijk. Onmiddellijk heeft de gemeente-politie van Velsen, onder leiding van den plaatsver- vangenden commissaris, een uitvoerig onder zoek ingesteld, waarbij ook nog assistentie werd verleend door een rijkspolitiehond-ge leider. De dader kon tot nu toe nog niet wor den opgespoord. Te ongeveer half twee des middags moet het kind gezien zijn in gezelschap van een man van middelbaren leeftijd, vermoedelijk met een wit baardje, gekleed in grijs colbert costuum, grijzen vilthoed met donker lint, terwijl om ongeveer drie uur nabij de plaats waar het kind werd gevonden, een man werd aangetroffen, gekleed in bruin colbert costuum, bruinen vilthoed, leeftijd ongeveer 30 jaar. Het kind was gekleed in beige broek, dito blouse met roode slipover, beige kousen, bruine lage schoenen, blootshoofds en in be zit van een autoped. De plaatsvervangende commissaris van politie te Velsen verzoekt degenen, die inlichtingen kunnen verstrek ken met spoed daarvan kennis te geven aan het hoofdbureau van politie aldaar. Zondagmiddag ongeveer 1 uur kwam een motorfiets, waarop gezeten waren de heeren B van Dijk en D. van Maas, beiden woonachtig m de Delistraat te Haarlem, de bocht van den Middenweg-Huigendijk om rijden Uit de richting Alkmaar naderde de vrachtauto der D E. K. A.-fabrieken, bestuurd door den heer Best. Vermoedelijk doordat de motorfiets bij de buiging van den weg (90 graden) niet spoedig genoeg weer den rechterkant kon krijgen, kwam het stuur in botsing met de achterzijde van de vrachtauto. Het gevolg was, dat de bestuurder het beheer over het motorrijtuig kwijt raakte en dit met zijn beide berijders nog ongeveer 12 meter langs den weg schoof. Voornamelijk de duo-passagier bleek er slecht aan toe. Zoowel aan arm en been vertoonden zich ernstige vleeschwonden. Nadat door dr. Destree van St. Pancras de eerste geneeskundige hulp was verricht, volgde overbrenging naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar in de auto van den heer Leering. Tot ontbinding besloten. Naar wij vernemen, werd heden door de algemeene vergadering van leden der Westfriesche Kanaalvereeniging gevestigd te Schagen, gehouden in een det zalen van de Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. te Amsterdam, besloten tot ontbinding dier vereeniging. De heer dr. c. J. K. van Aalst werd tot likwidateur. Door den secretaris der Kamer van Koop handel in Westfriesland te Hoorn werd de heer dr. van Aalst dank gebracht voor al hetgeen hij in het belang der thans ontbon den vereeniging en voor de totstandkoming der kanalen in Westfriesland heeft gedaan. Terzake vechten op den openbaren weg is gisteren door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een uit Egmond afkomstig persoon. Op den eersten kermisdag is door de poli tie terzake openbare dronkenschap tegen twee personen proces-verbaal opgemaakt, die aan het bureau van politie ter ontnuch tering zijn ingesloten. Dit aantal is op Zon dag met 3 vermeerderd. Hierbij bevond zich een persoon die tweemaal binnen een et maal dit feit is opgebracht, en ten gevolge daarvan eenige uren aan ontnuchtering heeft mogen wijden. Tegen een motorbestuurder is proces-verbaal opgemaakt, daar hij zoodanigen invloed van het gebruik van a coholhoudenden drank verkeerde, dat hij niet in staat was zijn motor verder naar ooren te besturen. Hij is ter ontnuchte ring aan het bureau van politie ingesloten. gisteren onder van hij naar Voor de aangegeven letter van de woor den 5 en U leze men een h.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2