Pijnenburg-Slaats winnen de Alkmaarsche kermisrace. Van der Vijver wereldkampioen. Uitstekende sport op een mooien Zomerzondag. DIRK VELD IS STERK. Georget in de finale geslagen. OOMS DERDE. SPORT EN WEDSTRIJDEN Wielrennen. Pii- dat Hy Een zeer talryk publiek, dat op den onverwacht mooien zomermiddag giste ren naar de Alkmaarsche wielerbaan wag getogen, heeft kunnen genieten van uitstekende sport. Het heeft kun nen zien, hoe sterk PijnenburgSlaats wel waren en het heeft tevens kunnen constateeren, dat we heel spoedig in de directe omgeving krachten hebben, die zich zullen kunnen meten met de groot heden op wielergebied. Daar is bijvoorbeeld Dirk Veld. We zullen hem even onder de loupe nemen na.v. wat hij presteerde in den 10 K.M.-wedstrijd. Veld. De ongeroutineerde renner, moest het opnemen tegen andere Noordhollanders, maar ook tegen Vopel, Slaats, Middelkamp en anderen. Welnu, hij deed dat op een eigen wijze Hy wist, dat hij in de sprints niets kan klaar maken. Moest hij dus een kans heb ben, dan lag die in het nemen van een ronde. En kijk, van stonde aan heeft Dirk Veld met een vooropgezet doel gereden: uitloo- pen, stug en stoer. Lukte het, dan was het best. Lukte het niet, dan een volgende keer weer probeeren. 't Lukte niet! Ook de tweede keer niet. En de derde poging faalde ook al. Maar de doorzetter gaf geen enkelen renner gelegen heid om uit te blazen. Hy demarreerde op nieuw; niet met een sprong van een sprin ter, maar met een geleidelijk verhoogen van het tempo. En tenslotte kreeg hij al zijn tegenstanders er onder. Meter na meter werd veroverd en eindelijk had hij een voor sprong van 166 meter oftewel een ronde. Dat beteekende de volle winst. Want noch een Middelkamp, noch een Slaats, noch Vopel zagen kans, om ook een ronde te nemen. Veld had zich positief de sterkste getoond en won in den tijd van 13 min. 16 sec., wat slechts 0.4 boven het baanrecord van nenburg is. En ook deze tijd bewijst, Veld meetelt. Lezer! let eens op dezen knaap, is eigenlijk nog slechts een beginneling in het vak, maar ondanks het groote ge brek aan routine toont hij zich nu al in individueele wedstrijden op weg en baan een kracht van beteekenis. Zijn oer-sterke kracht doet hem winnen. Als daar straks nog de routine bij komt, zal Veld spoedig nog meer van zich laten hooren. Was dit nummer voor Noordholland- Noord het belangrijkst? We gelooven het wel, al mogen we hier ook wel iets zeggen van de andere „thuisrenners". Daar was bij voorbeeld de af val wedstrijd. Vrijwel de zelfde groep renners van de 10 K.M.-race zat in het veld. En hier werd de Alkmaar der Groot tweede achter Vopel. Weliswaar dankte hij deze tweede plaats aan de dis kwalificatie van Dieterman, maar wij mee- nen, dat hij bij een normaal verloop ook tweede geworden was. Dieterman deed n.1. een paar onsportieve dingen. In het begin van den rit trok hij Veld achteruit en tegen het einde sjorde hij Groot terug. Zeer terecht werd Dieterman een plaats teruggezet. Intusschen werden Middelkamp, Boeyen, Martens e.a. toch maar naar hun renners kwartier verwezen. Dan was er Klink, de Wieringer, die „de eenige verrassing van de nationale kam pioenschappen genoemd werd. Hij reed een achtervolging tegen Slaats, die zich lang niet geheel gaf en reeds na 12 ronden Klink passeerde. Dat beteekent niet, dat Klink zoo zwak was: het demonstreerde alleen den buitengewoon fraaien vorm, waarin Slaats, de kampioen, op het oogenblik is. De nederlaag kan Klink niet deeren; de overwinning beteekent voor Slaats een be vestiging van zijn grooten vorm. Wat van heel veel belang is in verband met zijn komenden aanval op het werelduurrecord, dat Michard op 't oogenblik bezit met bijna 46 K.M. Om tenslotte nog eens de Noordhollan ders te noemen. Zij reden mee in den kop pelwedstrijd en mogen tevreden zijn. De Denen Christensen en Magnussen zijn veel bekender bij de baandirecties dan Bakker Veld, of GrootSchipper of Klink—Die terman. Maar ze hebben dezen middag ver zuimd te toonen, dat ze ook sterker zijn. Dat konden de Denen niet, omdat de Noordhol landers volkomen tegen hen waren opge wassen. Alle drie Hollandsche koppels eindigden in het achterste gelid. Dat is waar, maar tenslotte is het nog zoo slecht niet, om vier ronden achter PijnenburgSlaats, drie ron den achter KilianVopel en twee ronden achter Middelkamp—v. Meerschaert te ein digen. Zoo slecht niet, omdat er hard gevochten is en omdat PijnenburgSlaats persé met ee$ winstronde wilden winnen. Zoodat er van onze jonge koppels plotseling heel veel, en veel meer gevergd werd dan verwacht mocht worden. Bravo Noordhollanders! Taai volhouden en crescendo! De prestaties van de jongens zijn des te mooier, als men bedenkt, dat de groote koppel wedstrijd niets meer of minder was dan een revanche-gelegen heid voor PijnenburgSlaats. Tot twee keer toe waren ze op de Alkmaarsche baan dit seizoen geklopt; deze derde en laatste gelegenheid moesten ze met beide handen accepteeren. Ze hebben dat gedaan op hun eigen wijze. Ze hebben getoond, tot de allersterk ste koppels der wereld te behooren. En wel licht was er gisteren geen enkel ander kop pel tegen dit duo opgewassen geweest. KilianVopel? Ze kregen geen kans! Er werd met hun gespeeld! Middelkampvan Meerschaert. Ze kwa men er niet aan te pas. Begon al direct goed met een uitloop poging van KilianVopel. Jawel, maar Pij nenburgSlaats lieten zich niet verschal ken en zoo hadden de eerste 10 K.M. zich gekenmerkt door een lange, taaie jacht. Was het wonder, dat de jonge Noordhollanders allen op 2 ronden kwamen? En dat Kilian Vopel en PijnenburgSlaats alleen aan den kop stonden? En dat de middenmoot be stond uit Middelkampv. Meerschaert en BoeyenMartens, beiden op één ronde? En nog voor het eerste klassement was de situatie al geheel veranderd. Toen was feitelijk de beslissing al gevallen. Want de Duitschers vergisten zich. Ze trokken op nieuw weg met Middenkampv. Meer schaert en BoeyenMartens. Maar de Pijn was er ook nog en zijn partner Slaats draai de eveneens mee. En in plaats dat Kilian Vopel voor een verrassing zorgden, werden ze zelf verrast. Nog voordat genoemde drie koppels opnieuw een winstronde genomen hadden, waren PijnenburgSlaat al bezig aan nóg een winstronde. En het was een lange rush van geweldige hardheid en enorme snelheid en toen de storm geluwd was, kon de volgende situatie genoteerd worden: Aan den kop: 1. PijnenburgSlaats. Op 1 ronde: 2. KilianVopel. Op 2 ronden: Middelkampv. Meerschaert en BoeyenMartens. De rest op 4 ronden. Dat alles nog voordat het eerste klasse ment verreden werd! Dit klassement werd gewonnen door Christensen, gevolgd door Boeyen, Dieterman en Middelkamp. Na dit klassement is de strijd gelukkig levendig gebleven. Daar zorgden allereerst KilianVopel en Middelkampv. Meer schaert voor. Beide koppels hebben heel veel pogingen gedaan, om hun achterstand geheel of gedeeltelijk in te loopen, maar 't lukte niet. Soms leek het er even op, maar als Pijnenburg werkelijk zijn rug kromde en als Slaats werkelijk stampte, dan was alles weer bij elkaar. Toen Veld het tweede klassement voor zijn rekening genomen had en het even leek, of de rust was gekomen, ging de kleine Bakker weg. Hij wilde van de rust profiteeren en een ronde terugnemen. Veld hielp hem en 't lukte. En hetzelfde deden GrootSchipper en de beide Denen. Zoodat tenslotte KlinkDieterman de staart vorm den. Dat is zoo gebleken tot vlak voor het ein de. Toen heeft dit staartkoppel hetzelfde ge daan, waardoor bereikt werd, dat alle jon gere koppels precies gelijk eindigden. Maar PijnenburgSlaat wonnen. Ze voel den zich zeer sterk; zóó sterk zelfs, dat geen der twee eenige moeite deed in de klasse ment. Per ongeluk veroverden ze een punt in de 3 eerste klassementen. Maar toen de finale kwam, toen toonde Pijnenburg ook nog even weer eens zijn sprintcapaciteiten. Hij won het klassement met vele lengten. De revanche was er! De omnium-wedstrijden. Wij hebben reeds het een en ander ge schreven over verschillende wedstrijden, maar moeten tenslotte nog even iets zeggen van de beide omnia, die op het voor programma stonden. Daar was allereerst de landenomnium tusschen Pijnenburg (Nederland), Kilian (DuitschL), v. Meerschaert (België) en Christensen (Denemarken). De sprints waren ongetwijfeld de mooiste onderdeelen van dezen omnium en ook hier was Pijnenburg nummer één. Hij klopte zijn drie tegenstanders op regelmatige wijze, zooals ook Kilian won, behalve natuurlijk zijn rit tegen den Pijn. Ook de klassementrace over 5 K.M. was voor Pijnenburg, terwijl hij tegen het hor loge over 500 M. de meeste snelheid bezat. De tweede omnium ging tusschen de ama teurs B. Leene, J. Derksen en J. Pronk. De Hagenaar was de beste en won feitelijk a son aise. In de sprint over 1000 M. liet Derk sen zich verrassen; wellicht was hij anders eerste geworden. Toen daarna Leene ook de tijdrace won had hij meteen den omnium gewonnen. De resultaten van de klassement race mogen dus niet al te serieus worden genomen. Leene gaf zich daarin niet geheel. Toch toonde Derksen vooral in deze klasse mentrace, dat hy uit het goede hout ge sneden is. Tenslotte is dit voor beide jonge Alk- maarders een goede les geweest. Meer van zulke lessen en de profijten zul len komen! De uitslagen. De gedetailleerde uitslagen waren: Amateurs, omnium. a. Sprint over 1 K.M.: 1. B. Leene (laatste ronde 11.4 sec.), 2. J. Derksen, 3. J. Pronk. b. Klassementrace 5 K.M.: 1- Derksen 12 pt.; 2. J. Pronk 10 pt.; 3. B. Leene 7 pt. c. Tijdrace over 500 M. met vliegende start: 1. B. Leene 31,6 sec.; 2. J. Pronk 32,4 sec.; 3. J. Derksen 32,6 sec. Totaal-uitslag: 1. B. Leene 1 3 1 5 pt.; 2. J. Derksen 2 1 3 6 pt.; 3. J. Pronk 3 2 2 7 pt. Profs, omnium, a. Sprins in matches a deux: le serie: 1. J. Pijnenburg (laatste ronde 11 sec.), 2. Christensen. 2e serie: 1. Kilian (id. 11 sec.); 2. v. Meer schaert. 3e serie: 1. Kilian (id. 10,8 sec.), 2. Chris tensen. 4e serie: 1. Pijnenburg (id. 10,6 sec.), 2. va Meerschaert. 5e serie: 1. v. Meerschaert (id. 11,2 sec.), 2. Christensen. 6e serie: 1. Pijnenburg (id. 10,8 sec.), 2. Kilian. Totaal: 1. Pijnenburg; 2. Killian; 3. van Meerschaert; 4. Christensen. b. Klassementrace 5 K.M.: 1. Pijnenburg 15 pt.; 2. Kilian 14 pt.; 3. v. Meerschaert 14 pt.; 4. Christensen 7 pt. c. Tijdrace over 500 M.: 1. Pijnenburg 31.4 sec.; 2. Kilian 33.2 sec.; 3. v. Meerschaert 34 sec.; 4. Christensen 35 sec. Einduitslag: 1. Pijnenburg 1 1 1 3 pt.; 2. Kilian 2 2 2 6 pt.; 3. v. Meerschaert 3 3 3 9 pt.; 4. Christe nen 4 4 4 12 pt. Achtervolging over 4 K.M.: Slaats haalt Klink is na 2 K.M., tijd 2 min. 16,8 sec. Afvalrace voor profs. 1. Vopel; 2. Groot.; 3. Dieterman; 4. Magnussen. 10 K.M. eigen kracht: 1. D. Veld in 13 min. 16 sec. Op 1 ronde: 2. Middelkamp; 3. Boeyen; 4. Martens. Koppelwedstrijd over 60 K.M.: zAan den kop: 1. PijnenburgSlaats, pt., in 1 uur 23 min. 54 sec. Op 1 ronde: 2. KilianVopel 0 pt. Op 2 ronden: 3. Middelkampv. Meer schaert 14 pt.; 4. BoeyenMartens 10 pt, Op 4 ronden: 5. BakkerVeld 6 pt.; 6. KlinkDietermai 5 pt., 7. Christensen- Magnussen 4 pt.; 8. GrootSchipper 2 pt. Door achtereenvolgens den Belg Col- lard in den kwarteindstrijd, den Italiaan Pola in de halve finale en den Fransch- man na drie ritten, in den eindstrijd te hebben verslagen, heeft de 22-jarige Jef van der Vijver den titel van wereld kampioen der amateursprinters be haald, waardoor de traditie, dat Neder land altijd over uitstekende amateurs in de sprint heeft kunnen beschikken, op fraaie wijze werd voort gezet. Na Jaap Eden in 1894 en 1895, Peters 'm 1920, Meyer in 1925, Maraizac in 1929, van Ëgmond in 1933 en van Vliet in 1936 is van der Vijver thans de zevende Nederlandsche renner, die den hoogsten U.C.I.-titel in deze categorie heeft behaald. Dat Nederland, evenals op den eersten dag bij de voorwedstrijden, ook thans weer sterk op den voorgrond is getreden, moge ook blyken uit het feit, dat behalve de kam pioenstitel ook de derde plaats in ons bezit kwani. Ooms slaagde er in om op eminente wijze den Italiaan Pola, alweer in drie rit ten, te kloppen. Het was een grootsch mo ment, toen, nadat de luidspreker verkon digd had, dat de Nederlander van der Vij ver het wereldkampoenschap had gewon nen en het Wilhelmus klonk, het in het kleine groepje Nederlandsche officials en renners, die van der Vijver en elkaar ge- lukwenschten met deze indrukwekkende zege en op uitkundige wijze hun vreugde over den glorierijken dag uitten, plotseling stil werd en allen op eerbiedige wijze naar het volkslied luisterden. De voorwedstrijden van Zaterdag waren buitengewoon gunstig voor de Nederland sche vertegenwoordigers verloopen en in Hollandsche kringen was men zoo optimis tisch gestemd, dat de drie eerste plaatsen aan landgenooten werden toegedacht. Een dergelijke stemming kan funest zijn en uit onderstaand relaas zal duidelijk blij ken, hoe de zege van van der Vijver aan een heel dun draadje heeft gehangen en hoe moeilijk het voor Ooms is geweest, de derde plaats te bemachtigen. De indeeling van den kwarteindstrijd was voor onze renners verre van gunstig ge weest. Pola startte tegen Kropman, Ooms tegen Hans Nielsen, Van der Vijver tegen Collard. Kropman viel af, maar zijn rijden heeft een utstekenden indruk achterge laten. In de halve eindstrijden kwamen van der Vijver en Pola tegen elkaar te staan hoewel men algemeen had verwacht, dat deze beide renners eerst in de finale zou den ontmoeten. Van der Vijver won, dank zij zijn enorme snelheid. Ooms kon het tegen Georget niet houden en durfde niet tegen den Fransch- man zijn eigen koers te rijden, hetgeen ons verwonderde, daar hij juist dit seizoen, spe ciaal in de Nederlandsche kampioenschap pen, maar ook in deze wereldkampioen schappen tot nu toe zoo moedig en zoo tac tisch had gereden. Zoo werd het een finale van der Vijver— Georget. Laten wij dadelijk verklaren, dat het rijden van den Brabander ons in de beide eerste ritten geenszins heeft bevallen. Ook hij reed zijn eigen koers niet, liet zich in de beide eerste ritten bij het uit komen van den vooflaatsten bocht tegen de balustrade drukken, speelde geheel in de kaart van Georget, die in het bijzonder door zijn snelheid en zyn kwiek demarreeren het geheel op den korten afstand zocht. En als Georget niet dien zwieper had gegeven, in den tweeden rit, midden in den laatsten bocht, waardoor van der Vijver beslist gehinderd werd en de Franschman wel moest worden gedistanceerd, dan had, wij durven het zonder beschroomdheid verklaren, Georget gewonnen en in twee ritten den wereldkampioenstitel behaald. Want Georget behoefde op dat moment, midden in den bocht, dien zwieper niet te geven, want hij lag zoo in de koers, dat hij ook zonder het on regelmatige rijden gewonnen had. De derde rit moest dus de beslissing brengen. Even dachten wij, dat deze op de zelfde wijze zou verloopen als de beide vorige ritten, want weer ging van der Vij ver hoog door de voorlaatste bocht, weer ging Georget binnendoor, trachtte zijn tegen stander te verhinderen te demarreeren om op den korten afstand een beslissing uit te lokken. Maar nu werd niet de balustrade opge zocht, het gevecht werd ditmaal in het midden der baan geleverd en van der Vij ver had den Franschman by het ingaan van den laatsten bocht reeds te pakken. Hij kwam langszij en ontwikkelde op de laatste 50 M. een dergelijke snelheid, dat Georget juist iets te kort schoot om met zijn ge- vreesden sprong op de laatste tientallen meters te kunnen winnen. Een rit, waarin snelheid over tactiek zege' vierde. De kwarteindstrijden. In den eersten kwarteindstrijd startte Pola tegen Kropman. Pola nam den kop, bij het uitkomen van den voorlaatsten bocht joeg Kropman den Italiaan op, trachtte hem voorby te komen, doch Pola ving onzen landgenoot op en gaf hem ook in den laat' sten bocht geen kans om te passeeren. Met anderhalve lengte won Pola op besliste wijze. De laatste 200 M. in 12.8 sec. In den tweeden rit versloeg Georget met twee lengten den Deen Gene. In de derde kwartfinale startte de Ne derlandsche kampioen Ooms tegen zijn Deenschen collega Hans Nielsen, Een lekke band van den Deen, binnen de 200 M., was oorzaak, dat de rit opnieuw moest worden gereden, na den vierden kwarteindstrijd. Om moeilijkheden te vermijden was bepaald, dat binnen de 200 M. lijn bij lekke ban den zou worden overgereden. In den tweeden rit nam Nielsen weer den kop, in de tweede ronde versnelde de Deen geleidelijk op. Op het rechte eind tegenover de officieele tribune demarreerde Nielsen, Ooms had opgelet, deed een schijnaanvai, direct gevolgd door een serieuze poging. D:t tactische, maar vooral ook moedige rijden van onzen kampioen werd met succes be kroond. Bij het ingaan van de laatste bocht lag Ooms bijna gelijk met den Deen, maar bij het uitkomen van den bocht was het duidelyk, dat Ooms ging winnen. Het werd een wiellengte verschil. ----- In den vierden kwarteindstrijd moest Col- viiver h^H dit v®rr,asse'1- Doctl van lard voor van der Vijver den kop kernen. I -Vljver had dit speUetie door- verh( Bij het ingaan van den voorlaatsten bocht nam de Roosendaler den kop over, in de laatste bocht slaagde Collard er niet in opzij te komen. Met wiellengte werd de Belg verslagen. De halve-eindstrijden. In de halve eindstrijden waren dus twee. - 6Clt(au.»™ Nederlanders, Ooms en van der Vijver, een °P volle snelheid te komen. In de laatste Voor het ingaan van den laatsten bocht minderde van der Vijver iets, zoodat Pola gelegenheid kreeg weer het wiel van den Hollander te pakken. In den bocht kwam Pola langszij, de Italiaan gaf alles, doch moest zich met een kwart lengte geslagen bekennen. De tijd van van der Vyver was 11.8 sec., de snelste tijd tot nu toe gemaakt. Indien men bovendien bedenkt, dat deze tijd voor de laatste 200 M. van onzen land genoot was, die op 200 M. meer dan een lengte had voorgelegen, dan is het duidelyk, hoe geweldig snel Pola moet zyn geweest, door nog op een kwartlengte achter den winnaar te eindigen. De kans op een algeheele Hollandsche finale was dus nog aanwezig, doch zoover is het niet gekomen. Ooms reeds tegen Geor get voor. Met schijnbewegingen trachtte de Franschman onzen landgenoot te beïnvloe den, die achter hem reed. Ooms had ver standiger gedaan om op dat moment hard door te gaan, nu gaf hij Georget gelegen heid bij het uitkomen van den bocht over hem heen te komen. En de Franschman, die op korten afstand zeer snel is, wist met enkele krachtige rukken met een half wiel te winnen. Om de derde plaats. In den eersten rit in het duel om de derde plaats tusschen Ooms en Pola nam Ooms den kop. Het werd een korte sprint. In den laatsten bocht zette de Nederlandsche kam pioen, evenals in den rit tegen Georget, niet door, waardoor hy zyn hoog tempo verloor, Pola kon toen gemakkelijk over hem heen komen. In den tweeden rit nam Pola de leiding, in den voorlaatsten bocht reed Pola in het midden, zocht bij het uitkomen, waar Ooms zich bevond, boven of beneden achter hem. Van dit moment maakte Ooms gebruik, schoot naar beneden, demarreerde, had zeer snel 5 M. voorsprong genomen, een wan hopige achtervolging van den Italiaan ont stond, doch op 250 M. kon de snelle Pola het niet meer halen. Met een half wiel werd hij geslagen in 12 sec. over de laatste 200 M. Tactiek had over snelheid gezegevierd. Het merkwaardige was, dat in den derden rit, de wereldkampioen van Leipzig in 1934, een renner met toch zeer veel ervaring, de zelfde fout maakte. Of, zoo men wil, Ooms kon dezelfde handige tactiek toepassen. Weer ging het hoog boven in de voorlaat ste bocht, Pola ging het midden opzoeken en bij het uitkomen sprong Ooms weg, liep buitenom en had met enkele stevige trap pen drie lengten voorsprong genomen. In hoog tempo ging Ooms door, Pola had tegen van der Vijver en in de beide eerste ritte» tegen Ooms reeds zooveel moeten gev^ é*t hy Ooms* niet meer kon bereiken. De )wt- ste won met ongeveer twee lengten. HIJ had S'"v over meer reserve dan zyn tegenstander beschikt. Wederom werd een tijd van 12 sec. genoteerd. De finale. Georget nam in den eersten rit den kop. In de eerste ronde ging het langzaam, Geor get liet het duidelyk op een kort sprint aan komen, doch van der Vijver nam de leiding over, een juist inzicht. Want hij ging hoog door den voorlaatsten bocht en nog voor het uitkomen kwam de Franschman binnendoor. Hy bleef echter hoog rijden, drukte van der Vijver haast tegen de balustrade aan, belette zoodoende den Nederlander zijn tempo te versnellen. Zoo werd het dus toch een korte sprint, ge heel in het voordeel van den Franschman, die met een halve wiellengte won. In den tweeden rit hetzelfde beeld als in den eersten. Van der Vijver nam den kap, een lange sprint en moest het worden. Hoog, te hoog ging van der Vijver de voor- latste bocht in, veer ging Georget bin nendoor, drukte onzen landgenoot tegen de balustrade aan, waardoor hij geen gelegen heid kreeg te demarreeren. In de laatste bocht gaf Georget hem nog een zwieper, zoodat van der Vijver terecht zijn hand op stal: als protest tegen dit unfaire rijden. Hij liet Georget gaan. 11.8 sec. van den Fransch man. Een protest van Van der Vijver volgde. Onze landgenoot, J. Stol, vroeg advies van een der bochtcommissarissen, dié inderdaad moest toegeven, dat Georget zwaar gehin derd had. Daarop werd Georget gedistan ceerd en van der Vijver winnaar van dezen rit verklaard. Een belle was dus noodig. In den beslis- senden rit nam Georget den kop, een zeer langzame eerste ronde volgde, onder aan de baan gereden. Deze methode van den handigen Franschman was juist gezien, bi) wilde onzen landgenoot door zeer lang zaam rijden als het ware doen „inslapen" om dan, het liefst op korten afstand en niet met een langen sprint met een sprong zijn der Hy verhoogde het tempo bij het ingaan van de tweede ronde door zelf den kop te nemen, weer ging hij hoog door de voorlaatste bocht. Weer schoot de Franschman binnendoor, maar by het uitkomen drukte hy onzen landgenoot niet naar de balustrade, doch zocht ditmaal het midden. Toen hadvandef Vyver op 230 M. voldoende gelegenheid om Italiaan, Pola, en de Franschman Georget gekomen. In den eersten halven eindstrijd reden van der Vyver en Pola tegen elkaar. Het werd een der fraaiste ritten van den dag. Van der Vijver nam den kop, na een snelle eerste ronde ging de Brabander omhoog door de voorlaatste bocht. Op 250 M. liet Pola plotseling grooteren afstand, onge veer drie lengten, tusschen hem en onzen landgenoot. Van der Vyver maakte van bocht lagen de beide renners op vrywel gelijke hoogte, doch de titel werd gewon nen op de laatste 50 M„ toen van der Vyver een zoo groote snelheid ontwikkelde, dat Georget, ondanks uiterste krachtsinspanning met een half wiel geslagen werd. Tijd wederom 12 sec. Een buitengewoon fraaie race. De huldiging- Hoe populair de Nederlandsche renners in Kopenhagen zyn, bleek wel na afloop van ontactisch riiden van d*n r.'Tdlt I "-"t^nnagen zyn, bleek weina alioop va» bruik demarreerde en i u- aan ge" dezen "t. Met uitbundig enthousiasme werd ment in denzelfden snelheid lo°P d™" V\n der V«ver door het Deensche publiek gegaan ze^Pok ,d°°r" £ehind«d. Van Vliet was er direct by, Guus zijn geworden. °ng en g ager Schilling, de trouwe N.W.Ü.-verzorger was er °°h. Van alle kanten werd de nieuwe

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6