Nederlandsche dames te Wuppertal geklopt. H. L. O.-wandelen. wereldkampioen gelukgewenscht. De U.C.I. trui werd hem om de schouders gedaan, met de krans om maakte hy de eereronde on-1 der de tonen van het Wilhelmus. Een onderhoud met van der Vijver. I In zyn nieuwe kampioenstrui met de regenboogkleuren, nog hijgend van ver moeidheid vonden wij den nieuwen wereld kampioen in een der kleedkamers van de Ordrupbaan. „Mijn eigen verjaarscadeau", vertelde hij ons. „Ik ben vandaag 22 jaar geworden". „Dan dubbel gelukgewenscht Jefwas ons-antwoord. „Wat zijn je indrukken". En dan vernemen wij, dat hy vol ver-1 trouwen de finale was begonnen, hoewel hij wist, dat Georget kwiek en vooral voor een moment zeer rap is. In den tweeden rit hin derde Georget vry sterk met zwiepen en beter te protesteeren dan op deze wijze te verliezen, was zyn meening. „En in den derden rit voelde ik, dat het Blaasvechten jongens: J. Bos 14 sec.; v. d. Wardt 19 sec.; E. Fles sing 20 sec.; Knook 40 sec.; D. Jansen troostprijs. DIPLOMA-ZWEMMEN EN ZWEM WEDSTRIJDEN IN NATUURBAD „KARPERTON". Zondagmiddag vonden ter gelegenheid van het diploma-zwemmen wedstrijden plaats in het natuurbad „Karperton", welke een vlot verloop hadden. Begonnen werd met het diplomazwem men, waarbij alle candidaten slaagden. De name der gediplomeerden zijn: mevr. Elema mej. Janna Riepen, Mej. Truus Bellekom mej. Corry Steyn, mej. Maartje Steyn, mej Diny Steyn en mej. Tiny Schmidt, benevens de heeren Jaap Schmidt, Klaas Honing, Dirck Kansen en Dries Bulstra. Hierna werd met de wedstrijden begon nen. Het eerste nummer was een wedstrijd iu u ..i over 50 M. schoolslag voor jongens tot en kon. Maar ik heb toch veel last van myn met M jaar In de diver,e serieg werd een strijd geleverd en het ontbrak niet aan aan verwondingen, bij de training opgelooper., gehad. Mijn nagels zijn er af gegaan, daar door kon ik zoo moeilijk knijpen, een bad heb ik niet kunnen nemen, slapen ging ook niet zoo goed. En van masseeren was geen sprake, zoodat ik uoor dien val by de trai ning zeer gehandicapt was. Maar ik heb veel gehad aan Guus Schilling, die me zoo veel in tactisch opzicht heeft geleerd. En de verzorging van de N.W.U. was uitstekend. Werd er gisteren nog niet een speciale lichte band van 100 gram voor me gekocht?" Wanneer wij hem vragen of en wanneer hij professional wordt, deelde hij ons mede, dat het wel begin 1938 zal worden, alvorens hy als beroepsrenners zal kunnen uitkomen, dit in verband met de bekende bepaling van de Union Cycliste Internationale. Zwemmen ZWEMWEDSTRIJDEN IN PESIE'S NATUURBAD. Voor de abonné's en de badgasten van Bergen. Zaterdagmiddag zijn in Pesie's natuurbad aan den Bergerweg aardige zwemwedstrij den gehouden voor abonné's van het bad en voor de badgasten van Bergen. Alhoewel hét dagen te voren regenachtig weer geweest was, kwam toch omstreeks 2 uur een wel kom zonnetje eenigen fleur aan deze onder linge wedstrijden bijzetten. De heer H. Pesie, die de wedstrijden leid de, bracht in zijn openingswoord o.m. dank aan de V.V.V. Bergen, die op zoo prettige wijze van haar belangstelling in de zwem- sport had blijk gegeven. In vlot tempo werden hierna de verschil lende baannummers verzwommen. Tamelijk veel deelnemers hadden door de slechte weersomstandigheden, welke aan deze wed strijden vooraf gegaan waren, verstek laten gaan, doch desondanks namen de nummers nog ongeveer drie uur ty'ds in beslag. Dg baannummers verliepen goed, evenals I Sistermiddag naar Purmerend, waar kring de komische nummers, zooals het hindernis- wedstrijden waren georganiseerd. Door on- zwemmen, het hardloopen in het water en sportief wegblijven van eenige deelnemers vooral het aardige nummer blaasvechten was er een verzwakking in de deelname voor jongens. ontstaan, welke dan ook duchtig gemerkt Ter afwisseling werden door de heeren is- Koomen en Veldstra eenige goede turn-oefe- Frans MaFs werd winnaar op de 25 m ningen ten beste gegeven, terwijl mej. Bot- vr«e zwemwyze jongens in 13.4 sec. Vogt terfnan een uitstekende demonstratie schoon- schmidt wist zich dit maal niet in de pry springen gaf, aan welk nummer ook de heer 2en te plaatsen. De drie prijzen voor de 25 m. vrije zwemwyze werden door D. A. W.- meisies gewonnen, respect, door C. de Vos Burchart, W. de Vos Burchart en M. Maar leveld. Een aardig en welverdiend succes! Bij de 75 m. wisselslag heeren was Mays goed in vorm, doch jammer genoeg moest hy gediskwalificeerd worden wegens on juiste zwemwijze; een dergelijke fout maakte Willv de Vos Burchart by de 75 m, wisse'slag dames. Natuurlijk won de Nereus-man Gerkens de 100 m. schoolslag. Spannend was echter de strijd tusschen Boot en Mays. Laatstge noemde zwom 1.27 1/5 of wel 1/5 sec, meer dan A. v. Beek. Voor de tweede olaats 100 m. schoolslag dames zwommen- de dames G. Kat (Kroosdu'ker) en C, de Vos Bur chart over met werkelijk miniem verschil. Corry de Vos Burchart verloor met hand slag in 1.34.4 sec. M. Maarleveld zwom over de daarra volgende 50 m. borstcrawl 38 sec., bleef daardoor echter uit de prijzen. Nerevs was favoriet oo de 4 x 50 m. wissel slag, D. A. W. werd tweede met Groothui zen, Imhiilsen Sr., v. Beek en Mays vóór dé Ham. Bij de dames was D. A. W. niet zoo ge lukki*. al hebben ze z'ch best geweerd. De 10 x 25 m. estafette heeren werd door Alkmaar een tweeden prijs (ondanks het meezwemmen van zeer zwakke broeders) Nans Botterman oogstte veel succes met haar schoonsprin®en en de D. A. W.-com binatie won tenslotte de polo-match tegen Pufmerend. moedigingen. De drie gelukkige prïjswm naars waren: 1. Henk Weyers 55.6 sec.; J. v. Roos 57.4 sec.; 3. Dries Bulstra 59.4 sec. Ook hjt tweede nummer 50 M. schoolslag voor meisjes tot en met 14 jaar bracht vele spannende race. Miep Paleari kwam als eerste uit den strijd in 50.4 sec. Marietje Holaar en Nel Stikkel werden respectieve lijk gotde tweede en derde in 53 sec. en 57 sec. Voor het nummer 50 M. schoolslag voor jongens was de inschrijving niet zoo groot J. Wajer won den len prijs in 42.4 sec. Carly Klopper werd een goede tweede in 46.2 sec. terwijl Willem Boon derde werd in 1 min 4 sec. Het nummer 50 M. schoolslag voor meisjes boven de 14 jaar leverde de volgende resul taten op: 1. Anjes Tengbergen 49.4 sec 2 Tinny v. Son 1 min. 1 sec.; 3. Gootje Riepen 1 min. 2 sec. Aardig was nog de wedstrijd over 25 M. gekleed zwemmen, gehouden voor de drie jongste gediplomeerden van Alkmaar, nJL Geertje Hartog, Jantje Nierop en Henkie Schuit. De kleintjes zwommen een keurigen schoolslag. Henkie Schuit werd eerste, Jantje Nierop tweede en Greetje Hartog derde. Ook de 2 X 25 M. mixed estafette gaf aardige momenten te zien. Tenslotte werd het koppel TengbergenSlikkert eerste in 43 sec., terwijl Marietje Holaar met J. v. Roos tweede werden. Aan het eind gaf de directeur van het bad de heer J. v. Hemsbergen eenige demon straties van schoolslag, zijslag, rugcrawl en borstcrawl, alsmede een demonstratie schoonspringen. Een hartelijk applaus werd zyn deeL D.A.W. ZWEMT TE PURMEREND. Suprematie op de 25 M. vrije zwem wijze meisjes. Met een vacantie-ploeg vertrok D. A. W. men het Pronk deelnam. Alles bij elkaar genomen kan zwemfeest geslaagd noemen. De heer Pesie reikte na afloop van de wedstrijden de vele prijzen uit en dankte de jury en deelnemers voor hun belangelooze medewerking. De volledige uitslagen luiden: Meisjes tot 12 jaar, 25 meter schoolslag M. Koel 23 4/5 sec.; M. Greeven 29 sec.; M. Kes 24 sec.; A. Schoenmaker 34 sec.; A. Beets 30 sec.; N. Zweerts 24 4/5 sec.; A. Gorter 33 1/5 sec.; T. v. d. Chys 25 sec.; J Lintveld 561/5 sec.; A. Borst 30 4/5 sec.; B. El te 25 2/5 sec.; G. Elte 26 1/5 sec.: L. Borst 26 2/5 sec.; G. Mans 41 sec.; M. Smit 33 2/5 sec.; M. Kreb 26 4/5 sec. Jongens tot 12 jaar, 25 m. schoolslag: Hooyberg 271/5 sec.; A. v. d. Wardt 38 sec.; H. Ypma 27 4/5 sec.; R. Rol en R. Koopmans beide 23 3/5 sec.; N. Blokker 28 4/5 sec.; H. Snijder 30 sec.; J. Beets 421/5 sec.; R. de Wilde 32 2/5 sec.; E. Flessing 32 3/5 sec.; R. Waalewijn 32 2/5 sec.; J. Meyer 39 sec.; C. Dekker 37 4/5 sec.; J. Winkel 36 2/5 Sec. 50 meter vrije slag, meisjes tot 16 jaar: A. Hoeven 34 4/5 sec.; M. Hoeven 37 sec.; H. Winkel 41 2/5 sec.; A. Oudes 44 3/5 sec.; G. v. Wieringen 12 1/5 sec.; M. Koste lijk; 50 2/5 sec.; N. Sweerts 52 sec.; N. Zwakman 1.4 sec. 50 meter vrije slag, jongens tot 16 jaar: H. Kusters 311/5 sec.; J. Koperdraat 37 4/5 sec.; D. Jansen 38 3/5 sec.; J. Knook 514/5 sec.; J. Bos 39 4/5 sec.; R. v. Vliet 40 sec.; C. de Vries 46 4/5 sec.; W. Robeek 54 4/5 sec.; v. Sigtenhorst 49 4/5 sec. Hardloopen meisjes (die niet kunnen zwemmen) winning voor onze wereldrecordhoudster Nida Senff. Het meeste had de A.D.Z.-zwem- ster nog te doen met de bekende Engelsche zwemster Frampton, maar deze werd toch met een meter verschil in den overigens voor Nida maar matigen tijd van 1 min. 18.4 sec. geslagen. Men dient echter te bedenken, dat de baan zeer zwaar was, waardoor goede tijden vrijwel onmogelijk waren. Op de 400 M. borstcrawl voor heeren won de bekende Wainwright gemakkelijk. Onze landgenoot van der Kuil lag zeker vijftien meter achter en kwam als vijfde binnen. De 100 M. borstcrawl voor dames leverde weer een Nederlandsche overwinning op Rie van Veen won na een fraaien wedstrijd in 1 min. 10.2 sec., waarbij zy haar sterksten tegenstander, mej. Hughes ruim anderhalven meter achter zich liet. Op de 100 M. rugslag leverde Scheffer een zeer fraaie prestatie door den sterken En- gelschman Taylor achter zich te laten. De D.J.K.-zwemmer kwam als eerste aan in 1 min. 11.8 sec. Jopie Waalberg liet zich de zege op de 100 M. schoolslag niet ontnemen. Na een spannende race met mej. Storey won de Ne derlandsche wereldrecordhoudster met een halven meter verschil. Op de 100 M. bij de heeren was, zooals te voorzien was, de zege voor den Olympischen kampioen Csik. Hoving gaf den Hongaar echter kranig partij, de Rotterdammer zwom uitstekend en maakte den prachtigen tijd van 1 min. 0.6 sec. Ook de estafettes werden, op die van de 4 x 50 meter bij de dames na, door onze landgenooten gewonnen. Zoowel op de 3 x 50 meter wisselslag bij de dames als op de 4 x 50 meter borstcrawl en 3 x 50 meter wisselslag bij de heeren tikten de Ne derlandsche zwemsters en zwemmers als eer sten aan, zij het vaak na zeer spannende ra ces. Het talrijke publiek was opgetogen over het fraaie zwemmen van de Nederlandsche meisjes en jongens en beloonde iedere over winning met een enthousiast applaus. Wandelen DE KAASKOPPEN-WANDELMARSCH. Het weer liet zich Zondagmorgen in de vroegte niet zoo goed aanzien, zoodat er heel wat wandelaars thuis bleven, waarvan zij later op den dag spijt gehad zullen hebben, want toen werd het mooi wandelweer. Om tien uur had de start plaats met 130 deel nemers. Het parcours was met de grootste zorg uit gezocht. Het ging langs bosch, landerijen en door het mooie duin. De le prijs viel ten deel aan de Zilver meeuwen uit den Helder en de 2e pr. aan Volharding uit den Helder. Ook de jeugd groep uit den Helder behaalde een len prijs. Met deze jeugdigen tippelaars liepen twee adspirantjes van de Halter mee, n.1. R. de Vet en A. Roozendaal en de jonge Heilooër Boerma. Voor de Burgerwachten was een beker beschikbaar gesteld door de leden der Kaas koppen. Deze werd door de Heldersche Bur gerwacht gewonnen. -De 2e prijs was voor de Burgerwacht uit Alkmaar, die met een mooie groep deelnam. De Padvinders gaven het parcours aan, waarvoor hun grooten dank toekomt. Ook het Roode Kruis mag niet vergeten worden en de heer Bastiaansche voor het beschik baar stellen van zijn auto. De H.L.O. was met twee heeren en drie dames vertegenwoordigd. SCHITTEREND SUCCES VAN DE NEDERLANDSCHE ZWEMPLOEG TE TE LONDEN. In het Wembley-zwemstadion te Londen zijn Zaterdagavond internationale wedstrij- Ypm. 13 3/5 sec; N. B.rkhout 151/5 L'" N. Schoeünk 151/5 sec.; M Buisman pl«S Athletiek Nieuw Nederlandsch record discus werpen van mej. Niesink. Fanny Koen wint de 100 meter, mej. v. Balen Blanken het hoogspringen. Gister is in het stadion te Wuppertal in stroomenden regen de landenwed- strijd voor dames tusschen Duitschland en Nederland verwerkt. De Duitsche da mes waren nagenoeg over de geheel e linie het sterkst en wonnen met 58 te gen 34 punten. De baan, die op zichzelf uitstekend was, kwam gedeeltelijk onder water te staan, on danks dezen tegenslag hebben onze verte genwoordigsters goede prestaties verricht, Mej. Niesink vestigde een nieuw Neder landsch record discuswerpen met 38.25 me ter dit is een verbetering met drie centime ter. Het oude record, dat nog niet erkend is, stond op haar eigen naam, gevestigd tij dens de nationale kampioenschappen op 1 Augustus j.L te Amsterdam. De daaraan voorafgaande prestatie bedroeg 38.19 meter en was van mej. K. A. Pels, dateerend van 27 Mei 1934. Mej. Niesink eindigde als derde, gevolgd door mej. Koopmans. Fanny Koen heeft schitterend geloopen op de 100 meter, welke zij won in 12.2 sec., mej. Koning werd vierde. Behalve dit nummer was het hoogspringen voor Nederland. Mej. van Balen Blanken no teerde hier 1.55 meter, evenals de Duitsche sprong kreeg Duitschland door mej. Krauss. Onze ploeg bestond uit de dames ter Braake, Doorgeest, Koning en Veldman. Door het slechte weer waren er slechts duizend toeschouwers. De puntentelling was als volgt: nummer één 5 punten, nummer twee 3 punten, nummer drie 2 punten, num mer vier 1 punt. De uitslagen waren: 100 meter: 1. F. Koen (Nederland) 12.2 sec.; 2. Winkel (D.) 12.4 sec.; 3. Freitag (D.) 12.7 sec.; 4. Koning (Nederland) 13.3 sec. Kogelstooten: 1. Kirchhof (D.) 12.27 M 2. Eberhardt (D.) 11.50 meter; 3. Koopmans (Ned.) 10.96 meter; 4. Niesink (Nederland) 10.78 meter. 200 meter: 1. Krauss (D.) 25.2 sec.; 2. Koen (Ned.) 25.4 sec.; 3. Kurz (D.) 26.8 sec.; 4. G Veldman (Nederland) 27.7 sec. Hoogspringen: 1. en 2. van Balen Blanken (Ned.) en Ratjen (D.) beiden 1.55 meter; 3 (Kaun) 1.50 meter; 4. Koopman (Ned.) 1.45 sec. Discuswerpen: 1. Hagermann (D.) 40.03 M.; 2. Kirchhof (D.) 38.56 M.; 3. Niesink (Nederland) 38.25 M. (nieuw Ned. record); 4. Koopmans (Ned.) 33.16 M. 80 meter horden: 1. Steuer (D.) 11.9 sec. 2. A. Doorgeest (Ned.) 12 sec.; 3. C. ter Braake (Ned.) 12.1 sec.; 4. Dempe (D.) 12.2 sec. Verspringen: 1. Krauss D. 5.38 M.; 2. mevr. R. Jutte-Briejen (Ned.) 5.35 M.; 3. Kaun (D.) 5.27 M.; 4. Doorgeest (Ned.) 5.27 M. 4 x 100 meter estafette: 1. Duitse!'and (Kurz, Krauss, Freitag, Wr cis) 48.7 sec.; 2. Nederland (ter Braake, Doorgeest, Koning en Veldmans) 50.5 sec. Speerwerpen: 1 Eberhardt (D.) 38.20 M.; 2. Schlueter (D.) 34.26 M.; 3. G. de Koek (Ned.) 32.86 M. 3. ter Braake (Ned.) 24.18 meter. Totale uitslag: 1. Duitschland 58 pun'-n; 2. Nederland 34 punten. Paarden DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB 21 »c H v d Chij s eediskw T Dreven mars werd deelgenomen. Deze avond is een Ratjen, doch de overwinning werd aan onze - v' a" L J geaisKW., i. u trjomf voor de Nederlandsche zwemsport landgenoote toegekend, omdat haar sprongen ^4 3/5 sec.; M. Radsma 25 1/5 sec.; W. van "leringen 26 sec. Hardloopen jongens (die niet kunnen zwemmen): W. Krayenhof 13 4/5 sec.; J. Krayenhof 'Jopie) 24 sec.; J. Krayenhof (Japie) 26 geworden, slechts op enkele nummers na tikte steeds een Nederlandsche zwemster of zwemmer als eerste aan. De eerste wedstrijd van den avond begon met een Nederlandschenederlaag. Op Jleverde Mej. Koopmans geringer hl aantal waren bezette de vierde plaats. Een prachtige race was de 200 meter, waarbij Fanny Koen met slechts een miniem verschil achter Kaethe Krauss bleef, mej. sec-K r '««I* I Hp~400 M borstcrawl voor dames leverde j Veldman eindigde als vierde. 15 sec s v d Gracht 30 fee' J V1Sser Tini Wagner een verwoeden stryd met mej. Verder moet nog worden genoemd de 20 A. de ^rfeder 16 secf G. Schófn- ÏÏrey van de Croydon Ladies S.C., tot den prestatie van mevr. Jutte-Briejen, die by m«ker 30 sec.; Waalewyn en De Broeder laatsten slag was het onzeker, wie zoui w-in beide 16 sec.; P. Smit 161/5 sec.; J. Kut- nen, maar tenslotte bleek de Engelsche Pers 20 sec.; J. Roskam 16 3/5 sec. zwemster toch eerste te zyn geweest, met Dames hardloopen boven 20 jaar: handslag had zij den wedstryd gewonnen. Mays 18 sec.; Visser 13 4/5 sec.; Smit Mej. Hinton van Old Trafford S.C. uit H sec.; de Vries 15 3/5 sec.; Mans 14 3/5 Manchester werd derde, wc.; Hoeven 15 1/5 sec.; Radsma 15 1/5 sec.; Hierna kwam het nummer 100 M. school- Bérkhouwer 16 sec. I slag voor heeren aan de beurt. Ook hiei Hinderniszwemmen jongens: I werd het een Engelsche overwinning, maar D. Jansen 19 2/5 sec.; J. Bos 20 4/5 sec.; Davies moest zich ten volle geven om ten- w. Borst 34 4/5 sec.; Moes 26 sec.; J. Knook slotte met ruim anderhalven meter voor on- H sec.; D. Binkhorst 29 2/5 sec.; H. Rol zen landgenoot Smitshuizen te kunnen ein- 45 sec.; K. Hooyberg 31 3/5 sec.; W. Roo- digen. De Engelschman Henson van Shef- beek 39 sec.; J. Beets 33 4/5 sec.; H. Sny- field werd derde. der 34 sec.; R. Waalewijn 40 sec.; J. Koper- Op de 100 M. rugslag werd het zooals te «raat gediskw. 1 verwachten was een overtuigende over- het verspringen tweede werd met 5.35 meter, slechts drie centimeter minder dan de sprong van Kaethe Krauss, die het nummer won. Mej. Doorgeest werd hier vierde. Groote spanning bracht het nummer 80 meter horden, aangezien allen bij de laatste horde nog elijk lagen. Het nummer werd door de Duitsche Steuer gewonnen, gevolgd door de dames Doorgeest en ter Braake. By het kogelstooten bezetten de dames Koop mans en Niesink de derde en vierde plaats. De dames de Koek en ter Braake werden drie en vier by het speerwerpen. De 4 x 100 meter estafette was voor Duitschland met 48.7 sec. De tijd van Ne derland was 50.5 sec. De beslissende voor- De Kennemer Sportclub trof het giste ren schitterend met het weer. Wel een verschil met de vorige maal. Met dit weer en dan een eersten kermis Zondag, had het bezoek wel grooter mogen zijn. De baan lag er prachtig bij. De opkomst der paarden was in de beide heatnummers niet groot, terwijl de finales in deze num mers weinig spannend waren. Het programma opende met een uitne mend bezete vierdeklas draverij over 1700 Meter, waarin Breakaway Scott, gereden door C. F. Ockhorst, een uitstekende course liep. Deze driejarige had nog veel moeite met Akron B, die eveneens goed werk leverde. Breakaway won met gering ver schil. In dit nummer werden de derde en vierde aankomende paarden gediskwalifi ceerd wegens springen door de finish en wegens onregelmatig draven. Zonnebloem V en Weeskind S. W. waren de schuldigen. In de eerste klas heat leverde Xuthus in de eerste heat een zeer goede prestatie, door in een K.M.-tijd van ruim 1.27 te winnen. Maar Whim, die in de eerste heat ook al tot de beste paarden behoorde, nam in de tweede heat revanche, door in een fraaie eindspurt te winnen. Xuthus was uitge- loopen. Daar er drie paarden in deze heat werden gedistanceerd, ging de beslissing zonder eenigen strijd tusschen Whim en Xuthus, waarbij de eerste al heel gemak kelijk v/on. Ook de 2e en 3e klas heat gaf een slappe finale. Welkom van Aduard won de eerste heat, maar Astra Scott toonde zich sterk in de tweede heat en won voor Welkom. Yankee Scott werd in deze heat als derde aankomende gediskwalificeerd wegens te veel galoppeeren en onregelmatig draven, terwijl Abdullah Scott werd gedistan ceerd. Hier dus ook een eindstrijd tusschen twee paarden, waarbii Astra Scott, die 40 M. voorgift had, op gemakkelijke wijze won. Ip de kortebaandraverij kwamen 18 paarden uit. Er werden vier series ge loopen ,twee van vijf en twee van vier paarden. Seriewinnaars werden Yack, Weidlooper, Lilian W Axworthy en Wel kom. De derde serie wa. al heel verras send. Quita, gereden door J. v. Leeuwen, ging spoedig na den start met enorme snelheid naar voren en leek met over macht te zullen winen, teen plotseling alle stoom er uit was, Lilian verrassend kwam opzetten en nog als eerste door de finish ging. De eindstrijd was zeer mooi. Welkom leek al spoedig een beste kans te hebben, maar op 't laatst ontston een fel duel met Weidlooper, dat door deze laatste werd gewonnen. Welkom werd tweede. Lilian derde en Yack vierde. De gedetailleerde uitslagen der verschil lende nummers volgen ..ieronder: I. A 1 k m a a r-p r ij s. Prijzendraverij 4e klasse, afstand 1700 M. Ingeschreven 14 paarden. Niet opgekomen Alida 1660 M., Amalia 1660 M. en IJsco 1700 M. 1. Breakaway Scott 1720 M. van G. J. van den Elshout, Den Haag, rijder C. F. Ockhorst, tijd 2.39V, (1.32B/10). 2. Akron B, 1700 M. van Stal Gruno, rijder B. Bolwijn, tijd 2.40'/». Niet geplaatst: Zampa N.Z., 1680 M. in 2 44*/,. Xsia, 1720 M. in 2.45"/». Aviatrice, 1630 M. in 2.54"/». Zilver Scott, 1630 M. in 2.54*/». Bella Norton, 1660 M. in 2.59V». Zelda Bird, 1660 M. in 2.59*/, en Yledi- zoon, 1720 M. in- 3.18*/v Gediskwalificeerd Zonnebloem V, derde aankomende wegens springen door de finish en Weeskind S. W. vierde aanko mende wegens onregelmatig draven. II. Augustusprys. Heatprijzen- draverij le klas, afstand 1610 M. Inge schreven 8 paarden. Niet opgekomen Snowdown, 1610 M.. X Smiling, 1610 M., Calumet Bastle, 1650 M. leheat5 paarde .1. Xuthus, 1610 Meter van Stal Hollandia, rijder W. H. Geersen, tijd 2.21 (1.27*/»). 2e, 3e enz. Princess en Whim dead heat, beiden 1610 M. in 2.21'/». Calumet Donald, Morgenavond weer trainen! De H. L. O.-ers hebben Dinsdag j.L een oefeningsmarsch geloopen, die over 't algemeen genomen goed geslaagd is te noemen. Over 't algemeen en dus nietvoor de volle 100 Dat kwam, omdat men één afstand liep voor alle groepen, zoo dat zij die voor het examen 80 K.M. moeten loopen, gehandicapt waren door hen, die slechts 15 K.M. moeten afleg gen. Nu is er voor morgen (Dinsdag)avond een nieuwen trainingstocht uitgeschreven en deze keer hoopt men de foutjes van den vorigen keer te voorkomen. Er zijn nu twee parcoursen uitgezet, die voor een klein gedeelte (ongeveer 6 K.M.) samenvallen. Daarna gaat de groep der 15 K.M.-loopers een zijweg in, terwijl de anderen nog eenige kilometers ver der loopen. En zoo zullen de béide groepen 3 K.M. vóór Alkmaar elkaar weer kunnen ontmoeten en samen weer de stad intrekken. En dan zullen de ouderen 14 en de anderen 19 a 20 K.M. hebben afgelegd. Dit lijkt ons de beste manier van trainen. En nu nog eenige wenken en mededee- lingen. De start vindt plaats bij het café van Doorn, waar gratis fietsstalling is voor de H. L. O.-wandela-.rs. Het vertrek is bepaald op precies half acht. Zorgt voor goede schoenen met stevige zolen en zorge vooral ook voor goede wollen sokken, liefst zonder stoppen. Wandelen is een prettige sport, maar men moet zijn voeten behoorlijk ver zorgen. En de route? We zullen eens niet naar Egmond of Bergen gaan, maar liever een geheel andere richting uit trekken. Want anders komt men ini herhaling, vooral ook, om dat het officieele parcours ook al ten Westen van Alkmaar ligt. En dus een anderen kant uit! Naar We hebben het parcours vani beide groe pen genoteerd op een schetskaartje, dat we morgenavond zullen afgeven aan één der wandelaars. En als iedereen zich dan aan de aanwijzingen houdt, dan zal nie mand spijt hebben van deze wandeling en dan zal iedereen frisch en vroolijk weer aan de finish komen. Tot morgenavond half acht dus, H. L. O.-ers! 1650 M. in 2.25*/» en Senator Norris, 1610 M. in 2.26'/». 2e heat, 5 paarden. 1. Whim, 1610 M. van Stal Good Luck, rijder J. M. v. d. Berg, tijd 2.22V» (1.28). 2e, 3e enz. Xuthus, 1"00 M. in 2.28'/». Calumet Donald, 1650 M. in 2.321/». Sena tor Norris, 1610 Mi in 2.352/» en Princess, 1610 M. in 2.48'/». Calumet Do ald, Senator Norris en Princess, gedistanceerd. 3e en beslissende heat. 2 paar den. 1. Whim, 1610 M. in 2.38 (1.38); 2. Xuthus, 1610 M. in 2.55'/». III. Kermi s-p r ij s. Heatdraverij han dicap 2e en 3e klasse. Afstand 1610 M. In geschreven 7 paarden. Niet opgekomen Xerxes, 1650 M., Anselor, 1670 M., Xave- rius, 1710 M. Eerste heat, 4 paarden. 1. Welkom van Aduard, 1650 M. van J. de Haan, Wijde Wormer, rijder J. de Vlieger, tijd 2.32*/» (1.321/2). 2e en 3e enz. Abdullah Scott, 1630 M. in 2.33»/». Astra Scott, 1610 M. in 2.35. Yan kee Scott, 1670 M. in 2.35'/». Tweede heat, 4 paarden. 1. Astra Scott, 1610 M. van Stal R, rijder L. Ent- sing, tyd 2.32'/» (1.33 1/5). 2e en 3e enz. Welkom v. Aduard, 1650 M. in 2.32. Yankee Scott, 1670 M. in 2.32'/». Abdullah Scott, 1630 M. in 2.42'/,. Gediskwalificeerd: Yankee Scott. Gedis tanceerd: Abdullah Scott. 3e en beslissende heat. 1. Astra Scott, 1610 M. in 2.34*/, (1.36»/10); 2. Wel kom v. Aduard, 1650 M. in 2.36'/». IV. Kortebaanprijs. Draverij kortebaar.. Max. 800 M. Ingeschreven 22 paarden .Niet opgekomen Achilles, 730 M„ Janet Harvester, 770 M., Xerxes, 750 M. en IJsco, 700 M. le seri.e. Konora, 720 M., Flora Mc Elwin, 760 M., Yledizoon, 720 M., Loblied, 760 M„ Yack, 720 M. 1. Yack, tijd 1.07*/». 2e serie. Fatima, 780 M., Weidlooper 760 M., Abdullah Scott, 730 M., Catabora T, 730 M., Eduard, 760 M. 1. Weidlooper, tijd 1.05'/,. 3e serie. Quita, 770 M„ Aviatrice, 720 M., Roulette, 730 M„ Lilian W Axworthy, 770 M. 1. Lilian W Axworthy, tijd 1.04'/». 4 e serie. Welkom, 740 M., Xsia, 720 M., Akron B, 720 M., Welkom van Aduard 750 M. 1. Welkom v. Aduard, 1.05'/». Beslissing: 1. Weidlooper, 760 M., van J. de Vlieger te Nieuw-Vennep, rijder eig., tijd 1.04"/». 2. Welkom v. Aduard, 740 M., van Mz. Kout te Amsterdam, rijder C. F. ckhorst. 3. Lilian W Axworthy 770 M., van Stal Good Luck. rijder J. M. v. d. Berg. 4. Yack, 720 M., van G. Visser te St. Maartensbrug, rijder J. Witteveen. De volgende meeting is bepaald op 10 October.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7