£and= en JmUiAouw De Belg Meuleriberg wereldkampioen op den weg. zedenmisdrijf te zandvoort. in een stukje appel gestikt. wolhandkrabben in de linge. jongen verdronken. duitsche marine-attaché overleden. Verkeersongelukken. Groenten- en fruitteelt. Koud en vochtig weer niet bevor derlijk voor oen groei. 3.90. SPORT y. Amsterdam op de zesde plaats. Te Zandvoort is een persoon aangehou den die er van verdacht wordt in het Vij verpark aldaar onzedelijke handelingen te hebben gepleegd met een meisje van 13 jaar. Na een nauwkeurig onderzoek dat voor hem veel bezwarende feiten aan het licht bracht, bekende hij tenslotte. De man is reeds eerder wegens zedenmis drijven veroordeeld en is ter beschikking van den officier van justitie te Haarlem ge steld. Hij heeft zich bovendien schuldig ge maakt aan eenige aanrandingen van vrou wen en meisjes in de duinen. H.M. DE KONINGIN NAAR VARSSEVELD. Burgemeester van Wisch van Varsse- veld heeft vanmorgen bekend gemaakt, dat H.M. de koningin Donderdagnamid dag de landbouw- en nijverheidsten toonstelling („Laneijto") met een be zoek komt vereeren. Te Nuenen (N.Br.) is het één-jarig kind van den arbeider J. v. G., dat een stukje appel had gekregen en een gedeelte daar van in de luchtpijp kreeg, gestikt. Genees kundige hulp mocht niet meer baten. De visscher van D. te Deil (G.) heeft in de Boven-Linge drie wolhandkrabben ge vangen. Dit is de eerste keer, dat dergelijke dieren in deze rivier zijn aangetroffen. Gisteravond laat hebfcjn de ouders van een 7-jarig Jongetje uit de Kerkstraat zich bij de politie van het bureau Stadhouders kade te Amsterdam vervoegd, waar zij mededeelden, dat hun zoontje, dat om streeks zeven uur van huis was gegaan en nabij den waterkant van den Amstel had gespeeld, nog niet thuis was gekomen. De politie ging dadelijk aan het dreggen met het resultaat, dat omstreeks één uur het jongetje uit het water kon worden opge haald. De levensgeesten waren toen evenwel reeds geweken. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelmina gasthuis overgebracht. LANDBOUWER OP MAAIMACHINE GEVALLEN. Ernstige gekwetst opgenomen. Gistermiddag heeft zich te Oss een gecom pliceerd ongeval voorgedaan. De landbouwer Loeffen, die op het land werk verrichtte met de maai-machine, had het ongeluk op de machine te vallen. H'j kwam juist voor het mes terecht, zoodat een zijner beenen ernstig verminkt werd. Het slachtoffer wist zichzelf uit het mes te wer ken, waarna hij bewusteloos neerviel. Het paard sloeg ondertusschen op hol. Het zoontje van Loeffen trachtte het dier tot staan te brengen, doch werd omver ge- loopen en in een droge sloot geworpen Vervolgens trachtte het dier over de sloot te springen, doch kwam met de zware maai- machine in de sloot terecht, bovenop de jonge Loeffen. Deze kon zich slechts met moeite uit zijn netelige positie bevrijden. Een geneesheer achtte den toestand van landbouwer Loeffen zoo ernstig, dat hij hem onmiddellijk naar het St. Annaziekenhuis liet overbrengen. Vermoedelijk moet het gekwetste been worden geamputeerd. „DE DAG DES OORDEELS". Interpellatie toegestaan. De raadsleden Vliegen (s.d.) en De Visier (comm.) hebben verzocht te mogen inter- pelleeren over het verbod door den burge meester van 's-Gravenhage tot opvoering van het tooneelstuk „De dag des Oordeels" (Judgment-day). Op voorstel van den burgemeester werden deze interpellaties toegestaan, met bepaling dat zij in de volgende gemeenteraadsver gadering zullen worden gehouden. EEN ONHEUSCHE MOTORRIJDER. Gisteravond omstreek» 10 uur heeft een motorrijder, die van den Nieuwen Bussum- ir.erweg kwam, bij het kruispunt van de Ceintuurbaan te Huizen teveel naar links uitgehaald, waardoor hij een fietsende Juf frouw raakte. Beiden vielen op den grond vlak bij de reila van de Gooischè tram. Er naderde juist een tram uit de richting van Blaricum; de wagenbestuurder remde, waardoor erger is voorkomen. De motorrijder krabbelde op en maakte aanstalten om weg te rijden. Een Huizer Jongeman, die in de tram zat, sprong eruit en vroeg zijn naam; de motorrijder reed echter weg, nadat hij het jongmensch had weggeduwd. Zijn nummer is opgeno men. De juffrouw bleel. er tamelijk ernstig aan toe te zijn. De bestuurder en de conducteur van de iram en de behulpzame jongeman hebben haar een nabijgelegen woning bin nengedragen, waar een arts een hoofdwond heeft verbonden ur. een beenbreuk consta teerde. Zü moest naar de Majellastichting te Bussum worden vervoerd. (N.R.Crt.) In den afgeloopen nacht is in den ouder dom van 50 jaar te den Haag in hotel „Vieux Loeien" aan een hartkramp plotseling over- ledtn ichout-bij-nacht Erwin Wassner, ma- riöt-attaché bij het Duitache gezantschap te Londen en te 's-Gravenhage. Schout-bij-nacht Wassner werd op 1 Maart 1887 te Rendsburg in Sleeswijk-Hol- stein geboren. Hij was drager van de hoog ste Duitache militaire onderscheiding, het ridderkruis in de orde van verdienste en was ook begiftigd met de Pruisische red dingsmedaille. Sinds 1 Januari 1934 was schout-bij-nacht Waasner ook aan de Duitsche legatie te den Haag toegevoegd. Reeds eerder waa hij als marine-attaché te Londen benoemd, waar hij ook woonde. Voor zijn benoeming tot marine-attaché waa hij commandant van den kruiser Karla- ruhe. Schout-bij-nacht Wassner heeft Zaterdag j l. nog den luchtverdedigingsdag te Scheve- ningen bijgewoond. Als teeken van deelneming met dit over lijden was van het gebouw van het Duitsche gezantschap de Duitsche vlag halfstok ont plooid. Het stoffelijk overschot zal naar Duitsch- land worden overgebracht en te Kiel ter| aarde worden besteld. KIND ONDER EEN AUTOWIEL. Doodelijk ongeluk te Noordwij- kerhout. Gistermiddag klom het vijfjarig zoontje van den tuinder N. van G., wonende te Noordwijkerhout, ongemerkt op de tree plank van een stilstaande zware bloe- menauto van den heer M. L. uit Rijnsburg. Zonder dat de bestuurder het kind gewaar werd, reed hij weg. Een vijftig meters verder hoorde hij een kreet van een meisje, dat den jongen in zijn gevaarlijke positie zag. De bestuurder remde onmiddellijk, doch juist op dat oogenblik viel de jongen van de treeplank vóór een der dubbele achter wielen, dat hem over het hoofd ging. De knaap was terstond dood. MOTORONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. Op den Haarlemmerweg, dicht bij den Hoofdweg te Amsterdam, is te midder nacht een 23-jarige motorrijder tegen een betonnen paaltje gebotst en tegen den grond gesmakt. De bestuurder van het motorrijtuig liep een ontvelling aan den neus op, terwijl hij voort„ een diepe snede in het beën krèeg. Zijn op de duo gezeten 19-jarige verloofde werd eveneens licht gekwetst. Beiden zijn ru. in het Wilhel- minahuis te zijn verbonden, naar huis vervoerd. NA DE KERMIS AANGEREDEN EN GEDOCD, Op den rijksweg ArnhemElden zijn gisteravond twee voetgangers, die van de kermis te Elden terugkeerden en die om verklaarbare reder.en midden op den weg liepen, van achteren door een vrachtauto, welks bestuurder hen te laat opmerkte, aangereden. Een der voetgangers, een onge veer 40-jarige man uit Arnhem werd ter stond gedood. Hij oekwam zware verwon dingen aan het hoofd. De andere voetgan ger brak eenige ribben en is per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar hy ter verpleging is opgenomen. Een derde man, die in het ge zelschap van de beide aangeredenen was, werd niet aangereden. NOG EEN AANRIJDING MET DOODEL1JKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks half zeven is te Enspijk (N.Br.) op den nieuwen rijksweg 's-Hertogenbosch-Amsterdam het vijfjarig zoontje van de familie J. I., dat langs den drukken weg speelde en daarbij plotseling den weg overstak, door een bestelauto, die in de richting Utrecht reed, gegrepen. De knaap was vrijwel op slag dood. De chauf feur trachtte nog een aanrijding te voorko men. maar mocht hierin niet meer slagen. Het lykje van den jongen is naar de op 500 meter van de plek van het ongeluk ge legen ouderlijke woning vervoerd. Draaihartigheid in koolsoorten komt veel voor. Volgens mededeelingen van de directie vèn den landbouw is, in verband met de koude en vochtige weersgesteldheid in het voorjaar het wortelstelsel van verschillen' de groenten- en fruitteeltgewassen slecht ontwikkeld, waardoor zij tegen de droogte in de bovengenoemde periode minder goed bestand waren. Intusschen heeft de toege nomen regenval na 13 Augustus tot ver betering van den stad der gewassen bijge dragen. Koolsoorten lijden veel aan draaihartig heid, terwijl bij verschillende gewassen in ernstige mate aantasting door luis voor komt. Groententeeltge wassen. Andijvie staat er over het algemeen goed voor. Sla ontwikkelt dooreen genomen een goed gewas; plaatselijk is de stand goed tot matig. Bloemkool. De verwachtingen t.a.v. deze groente zijn over het algemeen matig tot slecht, met uitzondering voor Friesland, waar het gewas er goed voor staat. Roode, witte en savoyekool ontwikkelde zich aan den Langendijk e.o., alsmede in West-Friesland en elders matig tot slecht. In het Noorden des lands is de stand beter en zijn de verwachtingen goed. Spekboonen staan er dooreengenomen goed voor. Augurken geven een matig tot goeden oogst. Schorseneeren geven een goed gewas. Uien. Met uitzondering voor West-Fries land, waar de oogstverwachtingen matig tot goed zijn, wordt een goede opbrengst ver wacht. Witlof vertoont een goeden stand. eigenheimers werden ook goedkooper. Aanvankelijk werd van 2.50—/ 3 besteed. Tenslotte was het 2.20—2.50, terwijl voor eer enkel partijtje te Noordscharwou- de 1.80 werd betaald. De gewone egen- heimers moesten eveneens een flinke veer laten. De eerste dagen betaalde men hier voor nog tot 33.40, doch later werd het 2.202.80. Dukèn werden verhan deld voor afwisselende prijzen van 3 De roodekool is voor een gedeelte door gedraaid deze week. Het ging tegen het einde beter dan in het begin. De eerste dagen draaiden flinke hoeveelheden door, welke dan voor veevoeder werden verkocht Zaterdag werd alles verkocht. De prijzen waren echter nog niet hoog. De hoogste prijzen kwamen niet hooger dan 1.50 1.70. De mogelijkheid van expert naar Duitsch- land kan hieraan wel eens niet vreemd zijn. De gelekool heeft de hooge prijzen van het begin der week niet kunnen hand haven. Toen werd tot 2.50 per 100 K.g. betaald. In het midden echter kwamen zij niet veel hooger dan t 22.10. Zaterdag alleen werd te Noordscharwoude nog weer eens 2.50 betaald. De lagere prijzen begonnen met 1. De wittekool wordt weer voornamelijk afgenomen door de zuurkoolfabrieken. Er worden vrij goede prijzen voor betaald. Meestal kan men boven 1 per 100 K.g. bedingen, tot 1.201.30 en een enkel keertje 1.40. Ook beneden 1 worden echter wel eenige partijen verhandeld. De nep is vrijwel op hetzelfde peil blij ven staan. Voor gele nep noteerden wij de meeste dagen van 5.405.80, terwijl de hoogste noteering deze week 6.20 was. Zilvernep, waarvan slechts enkele par tijtjes meer ter markt komen, wérden be taald met hooge prijzen, van 1315.40 per 100 K.g. Uien hebben zich eveneens vrij goed kunnen handhaven. Van 8.60— 4 werd hiervoor voornamelijk betaald. Een enkelen keer werd een uitzondering gemaakt en noteerden wij tot 4.60. Drie lingen, gele, werden verhandeld voor 2.30—3.20 per 100 Kg., terwijl voor de zilverdrielingen van 3.605 per 100 K.g. werd gemaakt. Spercieboonen werden iets duurder deze week. In het begin wilde het niet best vlotten, doch later kwam er eenige verbe tering. met gevolg, dat de prijzen opliepen tot 78 per 100 K.g. voor de betere soorten, terwijl Zaterdag te Noordschar woude tot 10.40 werd betaald. Bloemkool, waarvan kleine aanvoeren komen, noteerden van 8.5011 per 100. Druiven zijn weer een weinig goedkooper geworden. De Frankenthalers gingen pl.m. 3 achteruit tot 29—30 per 100 K.g.; Alicante daalde meer in prijs en werd be taald met 25 per 100 K.g. op het laatst. De tomatenprijzen, welke een paar weken geleden weer iets waren aangekomen, zijn deze week weer gedaald tot op het mini mum. Een paar dubbeltjes boven den mi nimumprijs werd er besteed; een gedeelte van den aanvoer draaide door. MINIMUMPRIJZEN GOEDGEKEURDE POOT AARDAPPELEN. De minimumprijzen voor goedgekeurde pootaardappelen zullen met ingang van Maandag 23 Augustus als volgt zijn: Eer stelingen maat 35—55 m.M.. goedgekeurd met A 4.50, B 4.30 en C 4 per 100 Kg. Eerstelingen maat 2835 m.M. met let ter A 5.30, met B 5 en met C 4.60; Ninetyfold, Arran Crest en Evergood zul len niet worden verkocht onder 4.20 voor A, 4 voor B en 3.80 voor C. Wielrennen. Wor de elfde maal is onder auspiciën van de Union Cycliste Internationale het wereld kampioenschap op den weg voor profes sionals verraden, ditmaal over een afstand van 297,5 K.M. het langste parcours, dat ooit werd vastgesteld. Voor de vijfde maal is de titel gewonnen door een Belg. George Ronsse won in 1928 voor de eerste maal den titel voor zijn land, het volgend jaar te Zürich zegevierde hij wederom, in 1934 won Karei Kaers te Leipzig en het was Jan Aerts, die in 1935 op den omloop van Flo- reffe de eerste plaats bezette. En dit jaar wist Eloi Meulenberg, de jonge Vlaming, die twee maanden ge leden zoo buitengewoon heeft uitge blonken In de ronde van Frankrijk, na dat hij met den Duitscher Kyewski, den Zwitser Egli, den Luxemburger Majerus en den Franschman Speicher geduren de de tweede helft van den koers de toon had aangegeven, dank zij ook 2ijn sprintcapaciteiten, beslag op den titel te leggen door in den tijd van 7 uur 59 min. 48 sec. ala eerste over de eind streep te gaan, de bijna 300 K.M. afleg gend met een gemiddelde van ruim 37 K.M. per uur. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De aanvoeren van aardappelen worden voortdurend minder. Het gaat te Broek op Langendijk bijna steeds om een paar wa gons per dag, terwijl te Noordscharwoude pl.m. 4 wagons worden verhandeld. De Schotsche muizen hebben deze week meestal prijzen opgebracht van 33.40, met eenige uitzonderingen voor mooiere partijen tot 3.60—/ 3.70. Voor de minder mooie partijen noteerden wij vanaf 2.20. Grove Schotten waren deze week weer lager in prijs. Het ging meestal om 2.50 2.70 per 100 Kg., nadat in het begin pl.m. 3 werd besteed. Zaterdag was te Noordscharwoude een kleine verbetering te constateeren; de prij zen liepen n.L op tot 2.90-/ 3.30. Blauwe Het gemiddelde is vrij hoog, hetgeen aan den eenen kant te verklaren is door het feit, dat het circuit niet bepaald moeilijk mocht worden genoemd, omdat ten eenen- male fiir.ke heuvels met sterke stijgingen en scherpe dalingen ontbraken en anderzijds dient men niet uit het oog te verliezen, dat er vrijwel geen wind stond en alle wegge deelten zich in puike conditie bevonden voor een belangrijk deel teerasphalt, voor anderhalven kilometer van de acht uit beton. Renners met klimcapaciteiten behoefde men dus naar deze wereldkampioenschap pen niet te zenden, wel treinloopers, de genen, die niet tegen een 100 K.M. meer opzagen, die het zware tempowerk verston den, ook al, cmdat de lengte op bijna 300 K.M. was bepaald. De koers heeft twee verschillende aspec ten gehad. Men kan beweren, dat de strijd vrij eentonig is geweest. Want na twaalf ronden vormde er zich een groep van zes renners, waarvan enkele ronden later in totaal moesten er 35 gereden worden ds Italiaan Moretti afviel wegens een ern- stigen val. Deze kleine groep heeft zich zonder moeite aan den kop weten te handhaven en wel gedurende de 23 resteerende ronden. En in de sprint viel toen de beslissing ten gunstig van Meulenberg. Maar zelfs in het feit, dat de koers een eentonig verloop heeft gehad, zitten enkele interessante punten. Wat is de reden, dat de groep van vijf, bestaande uit Meulenberg, Egli, Kyewski, Majerus en Speicher gedu rende het tweede gedeelte van den koers geen moment bedreigd werd door het twee de peleton? In de eerste tien ronden ge beurde wel veel, doch niet iets, dat van in vloed op het verloop van den koers was. In de twaalfde ronde vormde zich een groep, bestaande uit de renners, die wij reeds vermeldden. Op dat moment lagen Magne, Zimmermann en Verveer, die zich puik geweerd had, op 55 seconden achter stand, welke na 13 ronden tot 1 min. 15 sec. was gegroeid. Onze landgenoot, Magne en de Zwitser werden in de veertiende ronde ingeloopen door Weckerling, Amberg, Le Greves, Danneels en Buchwalder. De achter stand werd grooter, na 15 ronden noteerden wü 1 min. 27 sec., na 16 ronden 2 min. 6 sec. Op dat moment kregen Magne c.s. verster king van een kleine groep renners, waarbij zich Kaers, di Paco, d'Hooge en van Amster dam bevonden. Het tweede peleton bestond toen uit dertien renners, de kopgroep uit zes man. Maar na achttien ronden was de achterstand wederom vergroot, 3 min. 46 sec. Toen kwamen wij bij het beslissende moment van den strijd. Magne, de wereld kampioen van het vorige jaar, deed een moedige poging de zes vluchtelingen in te halen, hij sprong alleen uit het tweede pele ton en kwam na negentien ronden met 2 min. 50 sec. achterstand op Meulenberg, Egli en de drie anderen door, terwijl het tempo versneld moest worden om Magne te bereiken en tegelijkertijd te trachten ook de kopgroep te benaderen. Inderdaad werd Magne ingehaald en na 20 ronden passeerde de tweede groep met 2 min. 55 sec. achterstand de officieele tri bunes. Maar waarom is men toen niet door gegaan? Hoe is het mogelijk geweest, dat een groep van dertien man er niet in ge slaagd is een vijftal vluchtelingen, immers Moretti viel in de 2 lste ronde uit, te achter halen? De cijfers spreken échter voor zich zelf. Wij noteerden na 21 ronden een achter stand van 3 mn. 20 aec., na 22 ronden 4 min. 25 sec en verder achtereenvolgens 5 mn. 32 sec., 6 min. 55 sec„ 7 min. 22 sec., 7 min. 35 sec., 7 min. 50 sec., 8 min. 46 sec., 9 min. 30 sec., in de dertigste ronde 9 min. 35 sec. en na 31 ronden, dus met nog vier ronden voor den boeg, 9 min. 43 sec., een achter stand, welke vanzelfsprekend niet meer kan worden ingehaald. Deze tijden liep dus regelmatig omhoog. De conclusies zijn, dat de tweede groep van de twintigste ronde af geen energieke pogingen heeft ondernomen om de leiders in te halen. Geen der renners heeft het ini tiatief durven nemen, Magne had het een maal geprobeerd, was ingehaald, waarna het tempo gezakt was. Danneels en Kaers ondernamen niets, Amberg en Buchwalder toonden weinig zin kop te loopen en ook de beide Nederlanders Verveer en van Amsterdam bleven zooveel mogelijk achteraan in de groep hangen. Dat de Belgen, de Zwitsers en de Fran- schen ten slotte geen pogingen ondernamen, is te begrijpen, gezien het feit, dat een landgenoot van hen, een Meulenberg, een Egli, een Speicher, in de kopgroep reden. En bovendien was de tweede groep kwan titatief wel grooter, maar kwalitatief min der sterk dan de vjjf leiders, vooral indien men in het oog houdt, dat hier niet om en nabij 200, doch bijna 300 K.M. moesten wor den verreden. Maar waarom namen Verveer en van Am sterdam niet het initiatief? Uit sportief oog punt gesproken had dit bij een wedstrijd om het wereldkampioenschap toch mogen verwachten, waar in de leidersgroep geen landgenoot zat. O.i. namen zij een te af wachtende houding aan. Zij reden met de gedachte: de anderen wenschen niet de achtervolging in te zetten, wij behoeven het zware werk ook niet te doen. Ten slotte hebben wij nog kunnen constateeren, dat in de kopgroep er flink aan getrokken werd. Kyewski nam herhaaldelijk het initiatief tot uitlooppogingen en ook Speicher trachtte er eenige malen tu6schenuit te komen. Meu lenberg vergenoegde zich er mee, de ande ren in de gaten te houden. Ook Egli deed een moedige poging om weg te komen. In de 28ste ronde had hij 200 meter gewonnen, doch Speicher zette hem na en de Zwitser was spoedig weer bijgetrokken. Na 32 ronden zakte het tweede peleton in elkaar. Magne, die in de 25ste ronde een lekke band had gekregen, doch onmiddel lijk van fiets had kunnen verwisselen, week na 32 ronden van het parcours af en sloeg een zijweg in, richting Kopenhagen Le Greves, Danneels, Amberg gaven op. Verveer staakte den strijd, maagkrampen. Zoo was het tweede peleton, dat de 33ste ronde aanving, tot 3 man gedund, n„ van Amsterdam, d'Hooge en Weckerling. Wel liep dit drietal regelmatig verscheidene seconden op de leiders in, doch bij aankomst bedroeg het verschil toch nog 7 min. 2 sec. In de laatste ronde waren de vijf leiders steeds bij elkaar gebleven, elkaar bewakend, elkanders bewegingen beloerend. En zoo moest de beslissing in de sprint vallen. Meulenberg won met 11/4 lengte van Kyewski met Egli als derde. Van Amsterdam verrichtte een verdienste lijke prestatie door in de tweede groep de sprint te winnen voor d'Hooge en Wecker ling. Onze landgenoot mag dan niet geschit terd hebben, hij moge dan weinig initia tief hebben getoond, ln dezen voor Neder- landsche renners zoo zwaren 300 K.M. rit heeft hij bewezen, dat dank zij zijn uithou dingsvermogen en zijn regelmatigheid hij een koers als deze kan uitrijden, om zelfs nog in de sprint van een crack als d'Hooge te winnen. Van de 34 renners zijn er 8 aangekomen, 26 zijn er dus uitgevallen; waarvan verscheidene met een wereldnaam. Wel een bewijs, dat de koers toch niet zoo licht is geweest als velen op dit vlakke cir cuit gedacht hadden. Over van Amsterdam en Verveer hebben wij reeds het noodige gezegd. De eerste drie uren is met een hoog gemiddelde gereden. Na 2 uren waren 80,2 K.M., na 3 uren 118,9 K.M. afgelegd, d.w.z. met een gemiddelde van ruim 39 K.M. per uur. Dit hooge gemiddelde heeft in de tweede helft van den wedstrijd de beide Nederlanders gebroken. Braspenning viel tegen, na 40 K.M. had hij bijna 4 min. ach terstand en gaf in de achttiende ronde op. Stuyts had' in de eerste ronde de pech een lekke band te krijgen, gevolgd door een slecht werkend versnellingsapparaat. Werner Grundahl Hansen en Falck Her- mansen waren de eenige renners, die ge straft moesten worden. In de twaalfde ronde had Grundalh een lekke band gekregen, Hermansen nam zijn. landgenoot op den rug op de fiets mee naar de reparatie-installatie, om daar een andere fiets te ontvangen. Het was jammer voor het ontvangende land, doch terecht beslis ten de koerscommissarlssen tot diskwalifi catie van beide Denen, een beslissing, welke op zeer onsportieve wijze door de Denen in ontvangst werd genomen. Meulenberg was na afloop van den wed strijd van meening, dat de koers zeer een voudig was geweest. „Wij waren met zijn vijven weg", aldus de Belg, „en niemand kwam ons achterna. We bleven bij elkaar en de sprint moest beslissen. Met hoeveel ik van den Duitscher gewonnen heb, weet ik zelf niet". En van Amsterdam, die met zijn zesde plaats onmiddellijk door den voorzitter der Nederlandsche Wielren Unie, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede werd gelukge- wenscht, zeidè ons, dat door den langen af stand de rit zoo moeilijk was geweest. „Het gaat om de juiste verdeeling van de krach ten en een Hollandsche renner is geen rit ten van 300 K.M. gewend", aldus de Leide- naar. Vooral de eerste 100 K.M., welke met een gemiddelde van 40 K.M. waren gereden, waren zwaar geweest". Met een auto reed Meulenberg een eere rondje, de regenboogtrui der U.C.I. om de schouders, verscholen in den reusachtigen krans. Uitbundig was de stemming in het Belgische kamp, bij de Franschen en de Italianen was het heel rustig De uitslag was: 1. Meulenberg (België) 7 uur 59 min. 43 sec.; 2. Kyewski (Duitschland) op 11/5 lengte; 3. Egli (Zwitserland) op lengte; 4. Majerus (Luxemburg); 5. Speicher (Frankrijk), allen in denzelfden tijd; 6. van Amsterdam (Nederland) 8 uur 6 mn. 50 sec.; 7. d'Hooge (België) op twee lengten; 8. Weckerling (Duitschland) in denzelfden tijd. Alle overige renners staakten den strijd. JEF VAN DER VIJVER IN ZIJN WOONPLAATS GEHULDIGD. Jef van der Vijver, de nieuwe amateur wereldkampioen, is gisteravond in de stad zijner inwoning, Roosendaal, teruggekeerd. Men heeft hem een ontvangst bereid, die bij den titel paste, een ontvangst, die v. d. Vijver zich in dien omvang zeer zeker niet heeft gedacht en die hem daarom des te meer verraste. Dat de aankomst van den kampioen bijna twee uur vertraging ondervond het was inmiddels reeds bij elven heeft aan het enthousiasme niets afgedaan. Vele duizen den hadden zich op het plein voor en in de straten nabij het station verzameld en toen v. d. Vijver te kwart voor elf, omstuwd door familieleden, vrienden en leden van huldi- gingscomité's en omhangen met kransen, den hoofdingang verliet, werd hij met een uit bundig hoera begroet. Fotografen en film operateurs richtten hun camera's en een drietal muziekcorpsen speelden het Wilhel mus. Onder stijgende geestdrift werd de kam pioen, wien van alle kanten bloemen in de armen werden gedrukt, naar een groote open Chevrolet geleid en met zijn familie in een triomftocht naar het Marktplein ge bracht, waar opnieuw een talrijk publiek den wereldkampioen toejuichte. Staande op het bordes van het raadhuis, tusschen de leden van het gemeentebestuur en de diverse huldigingscomité's, werd van der Vijver door de bevolking met vele hoe ra's verwelkomd. Vervolgens heeft het ge meentebestuur v. d. Vijver en zijn familie leden in de groote raadszaal een zeer sym pathieke ontvangst bereid. De burgemeester van Roosendaal, mr. C. A. Prinsen, sprak vriendelijke woorden, waarin hij herinnerde aan de omstandigheden, onder welke v. d. Vijver zijn titel heeft veroverd. Verder spra ken leden der huldigingscomité's en een vice-consul der Ned. Wielren Unie; ook de oud-wereldkampioen Smout uit Bergen op Zoom en de ex-sprintkampioen Maizarac en andere Bergsche sportmannen waren aanwe zig om de kampioen toe te spreken. Het bui ten wachtende publiek werd door middel van luidsprekers in de gelegenheid gesteld de verschillende speeches te volgen. Het was reeds na middernacht toen het gezel schap het raadhuis verliet. Tenslotte werd onder groote geestdrift een tocht door Cz 3 .""kt.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7