Aqmda £iicfitaaact JCeek S. School De kermis. KERMIS-AGENDA. TOONEEL. CABARET, MUZIEK en DANS. Alkmaar, Woensdag, DE GONDELVAART OP KONINGINNEDAG. Aangifte uiterlijk Zaterdag a.s. Nogmaals roept het bestuur der Alk maarsche Oranje-vereeniging de bezitters van roeibooten en cano's op om deel te nemen aan de gondelvaart op 31 Augustus a.s. Zeer fraaie prijzen, waaronder zilveren medailles, zijn beschikbaar besteld voor hen, die hun boot op de mooiste en meest origineele wijze versieren en verlichten, Laten wij toonen, dat ook in Alkmaar iets te bereiken valt. Men geve zich zoo spoedig mogelijk, in elk geval uiterlijk Zaterdag 28 Augustus a.s. op, hetzij bij den heer Llnd, Langestr. 72, hetzij aan de roeiloods der Alkm. Roei en zeilvereeniging, hetzij op het bureau van V. V. V., Waagplein, alwaar nadere gegevens o.a. omtrent de afmetingen, gaar ne zullen worden verstrekt. BROOD VOOR DE VTBSCHEN. Een bakkersjongen geraakte gisteren in den voormiddag met zijn rijwiel in het water van den Voordam. Omstanders hebben hem op het droge getrokken; hij kwam met een nat pak en den schrik vrij. De fiets is eveneens uit het water gehaald. Een kleine hoeveelheid brood, die zich nog in de fietsmand bevond, ging verloren. ONBEDUIDEND GEVAL. Vannacht reed een personenauto op het Scharloo achteruit en kwam op een minder zachte wijze in aanraking met den trottoir band, tengevolge waarvan het achterlicht en de bumper werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De bestuur der van de auto reed kalm. DE AANRANDING IN SANTPOORT. In verband met het Zondag j.L in De Neethof te Santpoort gepleegde misdrijf, waarbij een zesjarig jongetje uit Heemskerk ernstig werd mishandeld, vernemen wij, dat b« de politie het vermoeden bestaat, dat de dader is een verpleegde uit het pro vinciaal ziekenhuis te Santpoort, die Zon dag genoemde inrichting heeft verlaten en sindsdien daar niet is teruggekeerd. Het signalement van den verdachte luidt als volgt: lang 1.70 meter, gedrongen figuur, vrij groot hoofd, gekleed in lichtgrijs col- bertcostuum met grijzen deukhoed, lage bruine schoenen, rossig haar. De vervangende commissaris te Velsen verzoekt opsporing, aanhouding en voorge leiding. NOODLOTTIGE VERGISSING. De loodgieter Wesselingh te Egmond aan Zee beging Dinsdag tijdens zijn werk zaamheden aan het dak van een nieuwe ga rage voor dokter Belonje aldaar een nood lottige vergissing. Zonder om te kijken wilde hij een stuk gereedschap grijpen en stak zoodoende zijn hand in een pot met kokend mastiek. Dokter Belonje verleende de eerste hulp. De heer Wesselingh zal zijn werk voorloopig niet kunnen verrichten, daar zijn hand deerlijk verwond is. Verd.: Allemaal gelogen, die getuigen hebben wat tegen me. Doch ook de procureur-generaal bleek wat tegen den Noord-Hollandschen* vee houder te hebben. Als hij jonger was aldus spr. zou de politierechter hem zeer zeker tot gevangenisstraf hebben ver oordeeld. Ditmaal kan echter met een geld boete worden volstaan, zoodat spr. bevesti ging van het vonnis requireerde. Arrest 7 September. DIERENBESCHERMING. Maandagmiddag is met pensiongasten uit Bergen aan Zee van den Helderschen weg af meegeloopen een flinke fox-terrier. Zwervend is aangetroffen in de Uiten- boschstraat een mooie poes (donker met roode vlekken). Dit beest, dat spoedig jongen zal krijgen, is zeer geschikt voor een boerderij. Tusschen half 7 en half 8 zijn inlichtin gen te verkrijgen bij Dierenbescherming, Baanstraat. Tentoonstellingen. Wico-studio, expositiezaal Koningsweg 5, schilderijen Koos Stikvoort en G. Lugthart, J tot en met 29 Aug. dagelijks van 210 uur. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender- J maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 1—4 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Woensdag 25 August». 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, wed strijd AlcmariaWieringen. GRAPE FRUIT IN EEN KRUIKJE. De firma Wed. J. Otter, aan den Kool tuin, die door haar limonades en andere dranken reeds een uitstekenden naam heeft verworven, brengt thans weer iets niets voor het publiek. Niet een nieuwen drank, maar een nieuwe „verpakking", als we dat nu zoo eens mogen noemen. De frissche drank grape fruit, die tot nu toe in een fleschje werd verstrekt, wordt door de firma Otter n.1. afgeleverd in een kruik je, creme-kleurig, met blauwen hals. Behalve dat het kruikje zeer aardig is, mag als het belangrijkste gevolg van deze nieuwe wijze van aflevering gezegd wor den, dat de drank veel langer koel bewaard kan blijven. HERBENOEMD. Bij Kon. Besluit van 20 dezer is de heer Best Nzn. herbenoemd tot burgemeester van de gemeente Berkhout. HET ONGELUK AAN DEN KOOGENDUK. In aansluiting op het door ons vermelde auto-ongeval aan den Koogendijk onder de gemeente Bergen deelt men ons nog mee: Het tegenlicht was een stilstaanden wagen. Eenige der inzittenden van den in de sloot gereden wagen waren licht gewond en hebben zich later in Alkmaar bij een dok ter laten verbinden. De wagen is opge sleept door een kraanwagen van de N. V. „Auto-Centrale" te Alkmaar en later ver der getransporteerd naar Amsterdam. BOTSING AUTO EN BUS. Gisteravond omstreeks 6 uur had aan het Zuideinde van Koedijk een botsing plaats tusschen een luxe auto en een autobus van de fa. Spaan. Beide waren flink geschadigd, doch de luxe wagen kwam er het slechts af. Deze moest door een kraanwagen van de Auto-Centrale uit Alkmaar worden weggesleept. Voorzoover bekend, hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. DIERENMISHANDELING TE BROEK OP LANGENDIJK. Een 70-jarige boer uit Broek op Lan- gendijk stond in hooger beroep voor het Amsterdamsche hof terecht, verdacht van dierenmishandeling. De politierechter te Alkmaar had hem tot 40 boete veroor deeld, omdat hij eenige schapen, die op een wagen geladen moesten worden, had mishandeld. Verdachte ontkende echter hardnekkig. Ik heb ze op de bewone wijze geladen en ze hebben absoluut geen pijn gehad. Pres. mr. Joh. M. Jolles: Heb je geen touw om den hals van de beesten geslagen en ze opgetrokken? Verd.: Geen sprake van. En heb je ze niet met een klomp gesla gen en getrapt? Ook dat is gelogen volgens verdachte. Pres.: Dat is gemakkelijk, u ontkent alles. We zullen 't eens aan de getuigen vragen. De eerste getuige dacht er heel anders over. Verd. had volgens hem de beesten op ergerlijke wijze mishandeld. Pres. Hoe staat hij bekend? Getuige: Niet best. 't Is een eerste klas dierenbeul. Deze verklaringen werden door den tweeden getuige bevestigd. Een vrouw had de mishandeling even eens bijgewoond. Verd. stond in den vee wagen en trok de beesten aan een touw om hun hals naar boven. Bovendien sloeg hij ze met een stuk hout en trapte ze. DE ROZENKRANS IN 'T GULDEN VLIES. Voor de zooveelste keer is de Rozenkrans gisteravond gegaan in 't Gulden Vlies. Merk waardig, hoe sterk de aantrekkingskracht van dit stuk is: ook nu weer was de zaal van 't Gulden Vlies veel te klein en moesten ontelbaren teleurgesteld worden. De geheele uitverkochte zaal heeft de spelers weer stormachtig toegejuicht en toonde zich buitengewoon enthousiast over spel en inhoud. De Rozenkrans-serie is waarachtig nog lang niet afgeloopen. Dat heeft ook deze uit voering wel weer bewezen. NIEUWE SCHOUWBURG-LOGE, DOELENVELD. Blanke Ballast. Het bekende tooneelstuk Blanke Ballast, dat gisteravond voor een goed bezette zaal voor de derde maal in opvoering werd ge bracht, is wederom een succes geworden. Van het begin tot het einde is dit stuk een aaneenschakeling van moeilijke scènes, welke veel talent vereischen. Het is echter dit tooneelgezelschap ten volle toever trouwd. Vandaag zal dit stuk voor de laatste maal worden opgevoerd. Men profiteere nu van deze laatste gelegenheid. BELANGRIJKE TOONEEL VOORSTELLINGEN. Voor de liefhebbers van goed tooneel zij meegedeeld, dat er de laatste vier kermis avonden in 't Gulden Vlies tooneelwerk van prima gehalte voor het voetlicht ge bracht zal worden. Stuk voor stuk is zoo wel „De Arme Millionnair" op Donderdag, „Het Getrouwde Schoolmeisje" op Vrijdag en Zaterdag als „Mijn Zoonde Minister" op Zondag artistiek te verantwoorden. Leest U b.v. „Het Handelsblad" over „De Arme Millionnair": „En Saalborn speelt „De Arme Million nair" en hij doet het met den volledigen inzet van zijn forsch en markant talent. Het is een sprookje van een verarmd, be rooid Fransch speculant, directeur-generaal van een petroleum-concern. Maar de petro- leum-bronnen zijn opgedroogd, de boor machines vervallen en ingestort, de aan- deelen waardeloos. Maar Philip Dantry, eenmaal de machtigste geldman van Parijs, gelooft nog aan de wedergeboorte van zijn maatschappij. Een man met een harde, on wrikbare wilskracht is deze grijze Philip Dantry. En Louis Saalborn heeft hem tot een levend mensch gemaakt, een man met fel en vurig temperament, en hij speelt die rol romantisch en magistraal en hij houdt ons van tooneel tot tooneel geboeid". Over „Het Getrouwde Schoolmeisje" schrijft de Telegraaf: „Het is een kostelijk gymnasium, dat de auteur en de regisseur Louis Saalborn ons voorzetten. Het is of we den leeraar met den ontzaggelijken baard en dien met zijn hoogroode gezicht en dan die dikke direc trice met haar zware autoriteit, allemaal wel eens ontmoet hebben. Daar is ook dat hatelijke kind dat alle jaartallen kent en zoo knap is, dat men haar zou kunnen wur gen. Er is onbedaarlijk gelachen door een talrijk publiek, dat zoo zichtbaar zich de schooljaren herinnerde. Hoe nu de kleine Lilly Jaeger professorsvrouw met het dubbele leven uit de klem komt is de zaak van den blijspeldichter en blijve onver meld, ten einde niemand het genoegen te ontnemen van dit, door het gezelschap SaalbornParser met zooveel humor ge brachte stuk". Wat de voorstelling op Zondagavond be treft van „Mijn zoonde minister", daar van hebben wij Zaterdag jJ. reeds eenige BIOSCOPEN. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Massa- justitie (sens.-dram.); hoofdrollen Spencer Tracy en Sylvia Sidney. Op het tooneel Harry Woodward en John Crofort. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De big van het regiment (hum. Ned. film); hoofdrollen Johan Kaart, Sylvain Poons, Fientje de la Mar e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Eiken avond half 8 en 9.45 uur voorstel ling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Drie handige meisjes (hum.); hoofdrol Deanna Durbin. Toegang alle leeftijden. Eiken avond twee voorstellingen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Marguerite Gautier (rom.-dram.); hoofd rollen Greta Garbo, Robert Taylor en Lionel Barrimore. Toegang boven 18 jaar. Eiken avond 7.30 en 9.45 uur voorstelling. Schouwburgloge Dassi (Doelenveld), op voeringen door De Amsterdammers, artis tiek leider Const. van Kerckhoven. Woensdag 8.15 uur: Het zevende gebod. Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag: Willy Derby's variété-gezelschap. Nieuwe Schouwbnrgloge (Doelenveld), gezelschap Jan Nooy: Tot en met Woens dag, eiken avond 8.15 uur, opvoering van Blanke Ballast. Donderdag tot en met Zondag, telkens I 's av. 8.15 uur, opvoering van De Witte j Non. Voor houders van den bon uit de Alkm. Crt. van Vrijdag 20 Aug. ongeveer de helft reductie op den en tree-prijs voor alle voor stellingen in deze week. 't Gulden Vlies: Donderdagav. 8.15 uur: De arme million- nair, blijspel met Louis Saalborn. Vrijdag en Zaterdag: Het getrouwde schoolmeisje, met Carla de Raet en Louis Saalborn. Zondag 29 Aug.: Mijn zoon... de minis ter (humor), met Julia Cuypers en Louis Saalborn. Café De Gekroonde Valk, Peperstr., op treden Holl. Attractieband; cabaret-progr. Het Wapen van Haarlem, Nieuwesloot, optreden Piet Leenhouts en anderen, mu ziek, zang, goochelen; The Funny Music- makers. Toon Molenaar, Scharloo, optreden Leo Peelen e. a., alsmede het orkest The Twinkling Boys. Café W. Bus, Kaasmarkt 36, optreden dames- en heerenkapel. Hotel Wanner, Nieuwesloot 85, humorist en accordeonist. De Toelast, Langestraat, humoristen en muziek. Café Central, Hofplein, lederen middag en avond A. B. C. Boys; dancing. Restaurant London, Verdronkenoord 94 ■90, dancing. Café Tivoli, Doorbraak: optreden Engel- sche Jantjes. Café Houtkooper, Laat 99, The Kings Boys. Café De Tijd van Jan de Ruyter, aan de Laat, optreden van de vier Volendam- mers. Café Het Wapen van Heemskerk aan de Breedstraat: eiken avond na 8 uur, Zon dag van half 4 af dancing in de bovenzaal, „The Sweet and hotplayers" band. Café De Doorbraak, Waagplein hoek Marktstraat; duo Wiesje en Johny Rovo, soubrette Betty Morelli, humorist Jan Brink; Zondag 's middags van 4 tot 0 uur matinee. Café Willem Broekhuysen, eiken dag dames- en heeren-jazz-kapeL 't Gulden Vlies: Woensdagav. 8.15 uur, Max Welleris noise mongers. Centrum-hotel, eiken dag The Racket Makers. Etablissement Porton op de Steenenbrug, eiken dag Italiaansche kapel; van heden af dagelijks tevens matinee. Dancing Harmonie, eiken avond dancing. Bij Jaap Klinkhamer, Waagplein 1, jazz- bandmuziek. Kermis-philosofie. De middagen van de kermis zijn voor de jeugd. Als om vier uur de tentzeilen wegge nomen worden, de orgels en luidspre kers aan het werk worden gezet en de verschillende spullebazen met veel en thousiasme hun zaken aanprijzen, dan verschijnen op het kermisterrein de va ders en moeders met hun spruiten. Kin deren, die enthousiast zijn, overal in willen; ook kinderen, die wel een beetje angstig tegen de diverse vermaak-inrich- tingen aankijken en liever voor een paar centen een „yssie" hebben.... Maar allen vol verwachting... omdat het kermis is! Wij, mannen en vrouwen van zoo om en bij het jaar 1900, wij gaan anno 1937 met ónze nakomelingschap naar de ker mis, zooals vroeger onze vaders en moeders met óns naar dat feest van licht, muziek en draaimolens gingen. Nu staan wij op de Paardenmarkt te wachten, tot het zoon of dochter belieft uit de fiet- senmolen te komen. En om ons heen wachten andere va ders en moeders Leuk en toch een tikje weemoedig: er zijn veel bekenden, waar we vroeger, toen we alleen de kermis op mochten, mee op-stap waren. Daar staat een don- keroogige, jonge vrouw, aan iedere hand een telg... Jaren vliegen terug... Anton Benner's stoomcaroussel is er plotseling weer met zijn zwevende bakjes, waar je in zat met een meisje, „je!"-meisje met de lange, zwarte vlecht, en de donkere oogen. Er zijn vele bekenden uit dien tyd, be kenden in graden: dié ken je van gezicht, diè groet je, met diè ga je even staan praten. Met dien jongen werd de Krocht kaalgetrapt, met dat ventje heb je een ochtend om 8 uur voor de gevangenis deur gestaan, om toch heusch maar van een norschen bewaker een nieuwen voetbal terug te krijgen, dien je met een slecht gericht schot over den muur had „gepild". Is er eigenlijk niet iets veranderd in al die jaren op de kermis? Of... zijn wij veranderd? Het lijkt ons, dat de roman tiek een beetje weg is. Onze moderne jeugd rijdt in autotjes en ze sturen waar achtig niet slecht, die kleine apen! Wij hadden ons hart verpand aan den roman- tischen stoom van Benner, met zijn prachtig front en zijn enorme beschilde ringen, die jaar in, jaar uit, op het Hof plein stond. Waren er geen prachtige tableaux op het front, waren er geen fraaie tafereelen uit de Kruistochten van ridders, die, door de Turken gevangen, aan kettingen en touwen meegesleept de groote leeuw en werden? Waar zijn aan den ingang? En weet U nog dien ouden berentem mer heette hij niet Shadoeewitej die aan den volke afschilderde de heerlijk heden van stoom en cake-walk? Je 2jet hem nog staan: aan zijn horlogeketting hingen enorme berenklauwen, zijn ver minkte linkerhand omklemde een grooten wandelstok. En in dien stoom waren de bevoorrech ten, die een abonnement hadden, die zoo steeds opnieuw en met ongekend enthou siasme naar binnen vlogen en dan maar draaiden en een enorme routine kregen op de cake-walk. Je was frère et com pagnon met het personeel! Je mocht Za terdagsmorgens helpen bij de „trottoirs roulantes" van de „cake", je sprong op en af van den molen als ie in volle vaart was.... je voelde je zoo'n beetje meneer Benner mee.... Waar is het kleine cabaretje van Jean Kleyn, dat altijd op de Paardenmarkt in den hoek bij de Achtbaan stond, van dien kleinen theaterdirecteur, die zoo'n indruk op je maakte, dat zelfs een nest jonge marmotten, in de kerm is week geboren, naar hem en zijn collega's gedoopt werd: Jean Kleyn, Benner en Shadose- witsj! De Achtbaan! Hoe groot voelden we ons als we den dag vóór den aanvang met de politie en de brandweer méé mochten en dan met den brandweercom mandant in vol uniform samen in een wagentje omhoog getakeld werden, om in suizende vaart naar beneden te stor men, zoo, dat onze maag op het laatst niet meer wist, waar ae behoorde te zitten. Nu ben Je net door dochterlief uitgemaakt voor bangerd, omdat je waarachtig geen zin had met haar in de caterpillar te gaan en haar moeder met dit karwei opknapte en Je onderdehand een beetje tusschen de draai-inrichtingen 9taat te fllosofeeren over wat hierboven geschetst is... Plotseling komt een hééle goede vrien din uit onze hoogere schooljaren naast je staan, een bengel van bijna vijf aan de hand. „Zoo, ook met den jongen uit?" „Ja, kind, we worden oud. Hoe lang is het al geleden, dat we samen kermis vierden en hand in hand in stoommolen-sohuitjes zaten en elkaar langs een ommetje naar huis brachten?" Wiliy Derby gilt over het pïefntje, luidsprekers galmen tegen elkaar int waar vroeger de jeugd zich vermaakte met paarden en orgels, doet ze het thans met radio-versterkers en auto's en het geslacht van tegenwoordig verwondert zich even, omdat het een oogenblilt weer leefde in den voor hen zoo goeden ouden tyd. her persstemmen geplaatst, die hebben duide lijk gemaakt, dat ook dat stuk in staat zal zyn publiek te trekken. Ten overvloede zij medegedeeld, dat in alle drie stukken Louis Saalborn de hoofd- I Helene elkaar nna als men dit wil, de geschiedenis kan kennen van den hertog van Windsor. De Hollandsche familie van Salland be woont een mooi huis in het Zuiden van Frankrijk. De familie bestaat uit de oude douariere, haar zoon jhr. Robert en haar kleindochter Helene, wier moeder een half jaar geleden gestorven is. Een jonge man, Alfred van Haarsolte ge- heeten, die als deelgenoot is opgenomen in een groote zaak te Marseille, komt bij de fa milie zijn opwachting maken. Hij houdt reeds lang van Helene en komt nu kijken of zijn gevoelens beantwoord worden. Maar Helene moet hem vriendelijk, maar beleefd afwijzen, omdat Alfred niet de man is, dien zij zich als idealen geliefde gedacht had. Het blijkt dat Helene een hooge opvat ting van liefde en huwelijk heeft. Na Al- freds vertrek ziet de familie onverwacht Sir Patrick verschijnen, een jonge diplomaat van Iersche origine, die de douariere van Salland kent door zijn moeder, die een harer vriendinnen is. Patrick doet een avondtochtje per auto met een vriend en deze wacht buiten in de auto op hem. Hele- ne's vader neemt dezen wachtenden vriend als gast mee naar binnen, zeer tot ontsteltenis van Sir Patrick, want die vriend is niemand anders dan de vreemde prins, die op dit oogenblik Frankrijk bezoekt. Deze stelt zich voor als George Chester. Sir Patrick wil zoo gauw mogelijk aan het bezoek een einde maken en vreest diplomatieke gevolgen. Maar George, die onderwijl Helene heeft ontmoet, voelt zich zoo tot het meisje aan getrokken, dat hij een duizeling veinst om te kunnen blijven. De twee vrienden logeeren bij de familie van Salland en den volgenden dag komen George en Helene nog veel nader tot elkaar. Helene heeft George al lang her kend als den prins. Als George niet weg te krijgen is, telegrafeert Patrick naar Marseille en de Markies Pauncefort, die over George moet waken, komt naar de familie. George maakt zich als prins bekend en de beide jonge menschen blijken niet meer buiten el kaar te kunnen. Toch wordt de band ver- het derc*e bedrijf zien de prins en Hij wil de Raet, Julia Cuypers en verder een uit stekende bezetting van prima artisten. „DAAR WAS EENS EEN PRINS". Schouwburgloge Doelenveld. In de Schouwburgloge van den heer Dassi op het Doelenveld gaf het gezelschap „De Amsterdammers" gisteravond een opvoering van een voor Alkmaar geheel nieuw stuk n.L Daar was eens een Prins" van Lawren- ce Collinge. En het gezelschap heeft daar- h f001 Verdiend succes behaald. Het stuk wordt een actueele comedie ge noemd, daarom, omdat men in het verhaal, lene wijst hem op zijn plicht. Het stuk heeft de toeschouwers in hooge Het werd zeer g°ed gespeeld, ïni wT! bedrijf- 0ok het eerste was goed. Het derde was minder, maar 't is ook het zwakste bedrijf van het stuk. wSp?/ glarti5te Corry Korevaer en Wim Paauw kregen in dit stuk hun groote kans en zij hebben die uitstekend benut. Cor- 7t?rTer' t bij deze Première haar tekst volkomen beheerschte, heeft de rol van Helene zeer mooi en met gevoel gespeeld. Haar samenspel met Alfred, George en vooral ook met den Markies was uitnemend. Haar costuums waren zeer goed gekozen. Wim Paauw verraste in het eerste en vooral in het tweede bedrijf door vlot spel, dat ook in houding en gebaren prettig aandeed. In in was hij minder gelukkig. Een woord van hulde voor het sterke spel van den leider Constant van Kerckhoven In de rol van den Markies. Ook mevr. de Vries-de Boer deed haar rol (die van de douariere) alle recht wederva ren. Wilhelmina Jacoba, de huishoudster, die het zoo slecht met het Fransche personeel kon vinden, werd zeer goed vertolkt door Hes Rijken-van Rijk. Bob Wijsman had de minder dankbare rol van den afgewezen minnaar, maar hij deed het verdienstelijk. Pierre Myin had als Sir Patrick, de onbenullige diplomaat en over dreven vriend van den prins, een rol, die licht tot chargeeren aanleiding kon geven. En in enkele scenes ontkwam Myin niet aan dit gevaar. Wat zeker niet noodig was. Het publiek heeft door enthousiaste bij valsbetuigingen na elk bedrijf zijn groote in genomenheid met stuk en spel getoond en 't is zeker jammer, dat dit stuk niet nogmaals op het programma van deze week voorkomt. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Ibis" kwam op de uitreis te Rangoon aan, de „Valk" landde op de thuisreis te Bagdad. DE „NANDOE" NAAR INDIE. Hedenmorgen om 5.58 uur is het K. L. M - vliegtuig „Nandoe" naar Batavia vertrok ken. De bemanning bestaat uit de heeren van Balkom, gezagvoerder; Dill, tweede bestuurder; Hendriks, werktuigkundige en Bell, radiotelegrafist. Meegenomen werden 103.808 K.g. vracht, 477.115 K.g. briefpost en 11.300 K.g. pak ketpos. Aan boord bevinden zich zes passa giers, n.1. één voor Singapore, twee voor Rangoon, één voor Jodphoer, drie voor Karachi en één voor Bandoeng. Voorts hebben nog geboekt een passa gier voor Boedapest-Calcutta, één voor Boedapest-Jodphoer en één voor Penang- Singapore. Kapelaan Duinisveld te Uitgeest is als zoodanig overgeplaatst naar de parochie te Langeraar (Z.-H.) CORRESPONDENTIE. C. K. te N. N. Uw mededeeling behoort thuis in de advertentierubriek.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2