£aatste éecicfitm JkovUtciaaC Tlieuws £xuuU en Juin foute WeecfocUM ^Bucgectijke Stand Staatsloteiif. AMSTERDAMSCHE BEURS Brand op Italiaansch schip. staatsleeningen. bank-instellingen. scheepvaarten. tabaKn" u°" amer. spoorwegen. De boerenstaking in Polen. WARM EN HUIZEN Verwachting: Buiteniandsch weeroverzicht «•«(ftiHStos mms*- m» (Ongecorrigeerd.) —o—i— Brandweer weet erger onheil te voorkomen. Vannacht is brand ontstaan aan boord van het Italiaansche stoomschip Aristo van de N.V. Tirrenia te Ficme, welk schip gelost werd bij loods C aan de Tweede Katendrechtsche haven te Rot terdam. De Ariosto is een schip van 4115 bruto ton, gebouwd in 1912 by Wigham en Co. Ttd. te New-Castle. De firma Armando Farino te Rotterdam treedt als cargadoor op voor het schip, dat met een lading zwavel van Ant werpen was gekomen. Vannacht was men bezig met het lossen van de zwavel in een lichter. De party was onverpakt, zoodat men gebruik maakte van een grooten knijper. De knijper nu is ver moedelijk wat warm geloopen en toen deze weer in ruim vier tusschen de zwavel samen trok, is dit licht brandbare goedje door de wrijving in brand geraakt. Plotseling weer klonk een knal en in een minimum van tyd stond het ruim vol rook. Spoedig was de „Havendienst IH" langszij waarvan het personeel met een straal op open water de vlammen bestreed. Kort daar op arriveerden de slangenwagens, zoodat in totaal met zeven stralen, waarbij twee van het schip zelf, de blussching ter hand geno men kon worden. Binnen zeer korten tijd had men het vuur onder de knie. In ruim vier werkten op het moment, dat de brand uitbrak nog dertien arbeiders, die er even wel in slaagden zich tijdig in veiligheid te" stellen. Hoe netelig hun positie eenige oogenblikken is geweest, laat zich denken, wanneer men weet, dat er nog honderd ton zwavel in het schip lag. Tegen half vier kon het materiaal succes sievelijk inrukken. Personeel van de af dee ling brandbluschmiddelen heeft met rook- maskers bij de blussching goede diensten verricht. De schade aan 't schip en de lading toegebracht, is beperkt gebleven tot het ge noemde ruim. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Omstreeks half twaalf is op de boulevard te Roosendaal een tweejarig meisje van de familie van Aart, dat op straat speelde en plotseling den weg overstak, onder een zwaren vrachtwagen gekomen. Het kind kwam onder de hoeven van het paard terecht en vervolgens onder een der wielen en werd onmiddelijk gedood. van Woensdag 25 Augustus 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers 4 Nederl. 1934 100 4 Ned.-lndië 1934 IOC/. 5>i Duitschl '30 m verkl. 36'/, Amsterd Bank Handel Mij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé üelit Cert. NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting66'/, 1571/, 191 »/a 167% 168 76V, o221/< 271 381V» 166 c Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions t MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 41% 69'f 2'/, 43% 27% 8% 82'% 7'A 541 238 171'/, 55'/, 26.50 125V, 174'/, 4091/, Kon. Petr. 423'/, 107 V, 42»/, 19% 15% 292V, 250% 2493/4 115 176 5»/b 294*-% 249 244 177 5'% Per lak Phillips Oil Shell Union Tide Water rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi latere. Rubber Hon. Ned. Stoomboot Daü Batavia Oude Deli oeoembah Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Cnnadian Pac. $Noteering per 50. ex-coupon tExclaim. 'Evdividend. Prolongatie vorige koers heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 165 166'/,-* .158»/, 160-V, 257 261 337 341-% .3371/, 337'/, 57 33 33% 21'/, 21V. 90 91 8'/, 8i%-9 laatste k. 22.30-45. 1001% 100'/, 36-i/u 157Vs 191 167 168 761/4-3/4 931/, 270 393-3/4 169-1/4 67 42% 71-Va 23/s 44% 27'/,-8 83/, 84-% 73/4 544 233 171 58-60 27.00 126 174% 410 424 107 43% l<H-% 15% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürit h Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Vorige koers: I.8D/4 9.03»/, 72.88 6.80»/, 30.51 41.63 Y, 40.35 46.60 45.40 9.55 6.32y2 Heden: 1.81 9.03'/, 72.85 6.8O1/, 30.51% 30.51% 40.32y2 46.57 K 45.40 DE STAKING DER MELKBEZORGERS TE EINDHOVEN. Hedenochtend zijn voor de Coöperatieve melkinrichting „St. Joseph" twaalf en voor de Coöperatieve melkinrichting „St. Petrus" acht werkwilligen melk gaan bezorgen. Zij hebben gedurende eenigen tijd hulp gekre gen van enkele stakers, die van hun be sluit waren teruggekomen, doch na eenige uren leverden de laatste hun melkwagens weer in. De politie heeft in totaal vijftien keeren assistentie moeten verleenen, aangezien de stakers op dreigende wijze de werkwilligen in de straten omringden. Voor alle zekerheid zjjn daarop enkele melkventers op hun route door een politieagent vergezeld. Gisteravond heeft ten huize van den rijksbemiddelaar, mr. T. J. Verschuur te Den Haag, een conferentie van de bij het conflict betrokken partijen plaats gehad, welke van acht tot twaalf uur duurde, doch geen enkel onmiddellijk resultaat opleverde. De voorzitter van het hoofdbestuur van den Nederlandschen R.K. Transportarbei dersbond St. Bonifacius, de heer Zwager, en de districtsbestuurder de heer Mans, vergaderen regelmatig met het Eindhoven- sche afdeelingsbestuur. De staking is door het hoofdbestuur ge- sanctionneerd, zoodat de stakers uitkeering uit de stakingskas krijgen. De directies der melkinrichtingen hebben nog geen personeel vari de arbeidsbeurs betrokken. Dit zou bovendien moeilijkheden opleveren, omdat de ventvergunningen van hun slijters op naam gesteld zijn. DE GESTORVEN CIRCUSOLIFANT JENNY. Hedenmiddag stond nog steeds niet vast wat er met het stoffelijk overschot van Jenny, den gisteravond in den Haagschen dierentuin gestorven olifant van het circus Sarrasani, zal gebeuren. De definitieve beslissing berust bij den heer Sarrasani, die op het oogenblik in Tsjecho-Slowakije vertoeft. Hem werd in den loop van den ochtend een telegram ge zonden, waarin wordt gevraagd wat men met het stoffelijk overschot moet doen. Intusschen mag worden aangenomen, dat het dier, hetwelk in zijn soort een mooi exemplaar was, zal worden opgezet, wel licht te Leiden, maar ook bestaat er een groote kans, dat dit te Dresden zal gebeu ren. In verband met deze mogelijkheid heeft men hedenochtend vroeg reeds de ingewan den uit het lichaam verwijderd. NIEUWE STAKING IN DE WERK VERSCHAFFING BIJ EINDHOVEN. Nadat Vrijdagavond op de werkverschaf fing aan het z.g. Nieuwe kanaal een kort stondige staking was uitgebroken, die des middags eindigde, hebben vanochtend de twee honderd te werk gestelden wederom den arbeid neergelegd. De inspecteur van de rijks werk verschaf fing, de heer van Hooff, heeft hun ter plaatse op het verkeerde van hun houding gewezen, aangezien zij thans automatisch geschorst moeten worden, waardoor ook hun steun komt te vervallen. Vanmiddag om vier uur zou er een con ferentie met de contactcommissie worden gehouden. Naar de meening der deskundigen zouden de nieuwe accoordloonen voldoende moeten worden geacht. DE BASKISCHE REGEERING. Britsch oorlogsschip tracht haar te redden. De speciale correspondent van de Times bericht, dat de Britsche flotilleleider Keith gisteravond uit Saint Jean de Luz is ver trokken naar Cabo Mayor, nabij Santander, waar zal worden gepoogd de zeventien linksche politici, die als gijzelaars werden meegevoerd naar Santander en eenige Brit sche onderdanen aan boord te nemen. On der deze laatsten bevinden zich miss Cacon, van het fonds tot redding der kinderen en majoor Purcy van het Internationale Roode Kruis. Ten bewijze van de goede trouw van de autoriteiten van Salamanca zal de militaire gouverneur van Irun, majoor Troncoso, zich aan boord van de Keith begeven. Ook de vertegenwoordiger van de Baskische regee ring te Bayonne kolonel Nardiz zal de reis meemaken. Toen de Britsche autoriteiten te Hendaye plannen maakten de Britsche onderdanen uit Santander te evacueeren, verzocht ma joor Troncoso in opdracht van de rechtsche autoriteiten van Salamanca te helpen de ze ventien rechtsche politici, die door de Bas- ken als gijzelaars mee naar Santander wer den genomen, te bevrijden. Bij den val van Bilbao werden alle gijzelaars door de Baski sche regeering vrijgelaten, behalve deze ze ventien, die belangrijke verbindingen heb ben in het rechtsche Spanje. De Basken heb ben er thans in toegestemd deze gijzelaars vrij te laten, aangezien zij zich niet langer in staat achten hen tegen de extremistische ele menten te beschermen. Nadat de Britsche autoriteiten er in had den toegestemd deze gijzelaars weg te voe ren, deelden zij kolonel Nardiz mede, dat zij tevens de Basken, die de gijzelaars hebben bewaakt en de leden van de Baskische re geering mee wilden nemen. President Aguir- re en verscheidene andere leden van deze regeering hebben den wensch te kennen ge geven van deze gelegenheid gebruik te ma ken. Leidende figuren zijn gearresteerd. De politie te Warschau heeft wederom een aantal leidende personen der boeren volkspartij, die, zooals men weet, op het oogenblik een staking van het leveren van levensmiddelen, vooral in falicie, tracht uit te voeren, gearresteerd. Naar van officieele zijde wordt mede gedeeld, is het tot bloedige botsingen ge komen bij Jaroslaw en in .Limanowa in Midden-Galicië. Stakende leden der boeren volksparten hadden boeren, die levensmid delen op de markt hadden trachten te brengen, aangevallen. Toen de politie de aangevallen boeren in bescherming nam, kwam het tot botsingen. Volgens de offi cieele mededeelingen werden daarbij zoo wel in Jaroslaw als in Limanowa vijf per sonen gedood. Hiertegenover staan de mededeelingen, die verstrekt zijn door de leiding der boe renvolkspartij, volgens welke in het geheel zeventig personen bij de botsingen het leven hebben verloren. Uitbreiding der stoking? De Volkspartij heeft een algemeene sym pathie- en solidariteisstoking ten gunste van de stakende boeren aangekondigd in Kra- kau, Botsjinia en Wielicza. Deze staking zou vandaag beginnen. Te Tarkow is gister gestaakt, alle win kels waren gesloten. Evenals de vorige dagen hebben zich relletjes voorgedaan, o.m. te Buczacz, waar boeren met groenten ge laden autobussen hebben omgeworpen. Er zouden twee-en-twintig gewonden zijn ge vallen. De door de Volkspartij by het afkondi gen der staking gestelde eischen zijn ont binding van het parlement, terugkeer van de politieke emigranten, met inbegrip van den vroegeren partijleider, Witos, invoering van een nieuwe kieswet, organisatie van nieuwe verkiezingen voor de wetgevende vergadering en wijziging in de leiding van de huidige buitenlandsche politiek. Tot dusverre bewaart de pers het stil zwijgen over deze staking en is geen enkel communiqué gepubliceerd. Hel conflict in het Verre Oosten. HEVIGE GEVECHTEN BIJ TSINGHAI. Bij de belangrijke stad Tsinghai, op 30 K.M. ten zuidwesten van Tientsin, aan den spoorweg Tientsin-Poekau, wordt hevig gevochten. Het is de voortzetting van het offensief, dat de Japanneezen op 22 Augustus te Takoengpau ontketend hebben in zuidelijke richting. De regeering te Nanking heeft een nieuwe krijgswet afgekondigd, waarbij de gevallen worden omschreven, welke in oorlogstijd met den dood kunnen worden gestraft. Het betreft o.m. het verlaten van posten, terug trekking welke ernstige verliezen tengevol ge kan hebben, overgave aan den vijand, sabotage, aanstichting tot opstand, ver spreiding van demoraliseerende geruchten, roof en verkrachting. Een vertegenwoordiger der Japansche marine heeft verklaard, dat de Japansche troepen er in geslaagd zijn bij Lioeho aan land te gaan. Zij zijn in zuidelijk* richting vertrokken. Bij Lotien heeft een verwoed gevecht den Japanneezen voordeel gebracht. De woordvoerder heeft verklaard, dat 60.00070.000 man gedebarkeerd zijn. Geeft Tsjang Kai Sjek Nanking prijs? De Japansche Asahi meldt uit Sjanghai, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek besloten zou hebben Nanking prijs te geven en een nieuwe hoofdstad te vestigen te Tsjongking (prov. Setsjoean) om daarmede zijn vastbe slotenheid te betoonen tot het einde toe tegenstand te bieden aan Japan. Deze verplaatsing zou op 2 September officieel worden bekend gemaakt. De keuze van Tsjongking, aldus het Japansche blad, zou het resultaat zijn van een compromis tusschen de Sovjet-gezinde partyen, die Sian Foe hadden aanbevolen en dé pro- Engelsche partijen, die Tsjangsja hadden bepleit. Nantau bedreigd? De vertegenwoordiger der Japansche marine heeft verklaard, dat de Chineesche artillerie te Poetoeng het hoofdkwartier te Hongkioe heeft beschoten. Vannacht werden vijftig burgers gedood en 200 gewond. In dien het bombardement voortgaat, aldus de Japansche officier, zullen wij de Chinee sche troepen uit Poetoeng verdrijven. Daar zij zich dan naar Nantau zullen begeven, zullen wij genoodzaakt zijn Nantau te bombardeeren, indien deze stad een basis voor militaire operaties wordt. De burger bevolking zal gewaarschuwd worden. Nantau, een Chineesche wijk te Sjanghai, telt 500.000 inwoners en bevindt zich vlak ten Zuiden van de Fransche concessie. De aanval op Poetoeng schijnt op komst. In derdaad zijn gisteravond reeds Japansche troepen met hun ontscheping aan de Oost zijde van Poetoeng begonnen. Zy hebben vanochtend Nawei en Tsjoeansja, op 20 K.M. ten Oosten van Sjanghai, bereikt. Het Chineesche hoofdkwartier is van meening, dat de Japansche strijdkrachten te Nanwei niet meer dan 1000 man sterk zijn. De toestand te Sjanghai. Een gezaghebbende vreemdeling, die uit de buurt van Woesoeng te Sjanghai is te ruggekeerd, is van meening, dat niet meer dan één Japansche divisie, d. i. 12.000 man, aan land is gegaan. De berichten, dat Japansche troepen te Lioe ho en Tsjapao aan land zouden zijn gegaan, worden niet bevestigd, doch men acht het wel mogelijk, dat het Japansche plan beoogt op tal van punten kleine groepjes aan wal te zetten, met het doel den vijand in het onzekere te laten om trent de richting var» waar uit de voor naamste aanval zal worden ontketend. Om vier uur des middags heeft de Ja pansche artillerie het bombardement op de Chineesche stellingen aan beide zijden der rivier hervat. De Japansche oorlogsbodems op de Wangpoe vuren zonder onderbreking, terwijl de Chineesche artillerie het vuur krachtig beantwoordt. Japansche vliegtuigen hebben Poetoeng gebombardeerd.. JAPANSCHE NEDERLAAG? Een tweede Gallipoli? In een telefonisch te Nanking van het front ontvangen bericht wordt verklaard, dat 5000 man Japansche troepen, die te Woesoeng waren ontscheept, vanochtend na een hevig gevecht zijn vernietigd. Een Japansche brigade-generaal en een majoor van de luchtmacht behooren tot de gesneuvelden. Reuter meldt nog uit Sjanghai, dat de Japanneezen bij hun troepenomtschepingen zware verliezen hebben geleden. De Chi- neezen waren goed voorbereid en hadden overal langs den oever machinegeweer- posten opgesteld, met op 500 M. daarachter een tweede verdedigingslinie. Toen de Ja pansche troepen de eerste linde gepasseerd waren, vonden zij het terrein bezaaid met mijnen, die tot ontploffing kwamen en een vernietigende uitwerking hadden. In sommige kringen is men var» mee ning, dat de Japanneezen in de vergissing van de Engelschen te Gallipoli vervallen. De Japanneezen melden daarentegen, dat de ontscheping, volgens een opgesteld plan, met geringe verliezen ten uitvoer werd gelegd. Maritieme kringen verklaren, dat zich bij de Japansche transportschepen, welke ter hoogte van Woesong liggens het vroe gere Oceaanschip Baltic bevindt, dat de Japanneezen voor afbraak hadden gekocht. BOSCHBRAND IN FRANKRIJK. Tusschen Bordeaux en Bayonne heeft een groote boschbrand gewoed, welke zeven tot acht duizend H.A. naaldhout in asch heeft gelegd. Gedurende den nacht is het spoorwegver keer tusschen Bayonne en Bordeaux ge staakt, vroeg in den ochtend is het verkeer hervat, omstreeks tien uur in den ochtend scheen men den brand meester. Middenstandsvereeniging „Samenwerking". •Bovengenoemde vereeniging hield Dins dagavond een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 13 leden. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom en memoreerde het 5-jarig bestaan der vereeniging. Spr. memoreerde haar ge schiedenis vanaf de oprichting. Ontzaggelijk veel moeilijkheden hebben zich voorgedaan, maar gelukkig is tot nog toe nog niemand gevallen. Woorden van dank richtte spr. tot de bestuursleden, die hem trouw ter zijde hebben gestaan. Ingekomen was een antwoord op een schrijven aan het Middenstandsborgstel- lingsfonds „Holl. Noorderkwartier" ten aanzien van de vraag, op welke wijze door deze instelling hulp wordt verleend. Door de vergadering werd besloten, om eens een spreker te laten komen. Jaarverslag. De secretaris gaf een overzicht van het geen de laatste vijf jaar de revue is gepas seerd. Op 13 Juli 1932 kwam men in ver gadering bijeen om tot oprichting te komen. Op deze vergadering waren 17 bezoekers aanwezig. Op 18 Juli d. a. v. werd defini tief besloten een vereeniging op te richten, een bestuur werd gekozen en 17 leden gaven zich op. Een huishoudelijk reglement werd op gesteld en de statuten opgemaakt volgens regelen van den K. N. M. B. Ook werd be sloten om bij dezen bond aan te sluiten. Aan het einde van 1933 telde de vereeniging 25 leden. Tevens werd gememoreerd het werk, dat is verricht door de propaganda-commissie die er in slaagden een vijftal vereenigingen in onze omgeving op te richten. Rekening en verantwoording. De penningmeester bracht verslag uit aan gaande de financiën. De kasnazieners ver klaarden na een kleine opmerking tot goed keuring te kunnen overgaan. Aldus werd besloten. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend waren de heeren W. Diepsmeer en Tj. Sötemann. Zij werden her kozen en namen deze herbenoeming aan. Hierna kwam in bespreking de vraag of de jaarvergadering op een eenigszins feeste lijke wijze zal worden herdacht. Op grond van de financiën werd van feestviering af gezien. KENNEMERLAND. De week van 16 tot 21 Augustus ken merkte zich tot een week van massa-aan- vcer. Zeker we zitten volop in het seizoen, doch er komt te veel. Zonder twijfel zou er veel minder uitschot komen als men niet zeker wist dat het uitschot (voor een deel zonder waarde) toch nog de „regeerimgs- steun" opbracht. Die steun, hoe goed ook, werkt remmend op de aanvoer van prima kwaliteit of althans op kwaliteit die toon baar is, nu voert men maar aan! De aanvoer van boonen hoewel nog van beteekerais heeft al weer zijn hoog tepunt gehad. We krijgen ook weer te zien dat extra kwaliteit redelijk wordt be taald. De noteering was: dubb. boonen z. dr. 5 a 12, trosboonen 8 a 15, tros- boonen 8 a 14, enkele z. dr. 6 a 13, stamsnijboonen 3 a 6.50 en stoksnij- boonen 6 a 14.50, per 100 kg. Bloem kool, waaronder een matige aanvoer, kan op geen predicaat „eerste kwaliteit" bogen. In dat licht te zien is de prijs van 7 a 11.50 voor le soort, een hooge prijs De aanvoer var» komkommers is groot ge noeg en de prijzen bleven laag, nl. 1 a 2.20 per 100 stuks. De prijs der meloenen liep zoodanig naar beneden dat van een loonende cultuur geen sprake is, de prijzen waren 5 a 15 p. 100 stuks. Naar peul vruchten was goede vraag en de prijzen aan den hoogen kant. Capucijners maakte een prijs van 11 a 18.50, raspers 17 a 22 en Miss Abondance 9 a 11, per 100 kg. Spinazie was nog al gewild en gold 0.20 a 0.50. Sla, waarvan middelmatige kwaliteit, maakte een prijs van 0.15 a 0.22, postelein gold 0.15 a 0.25 en Meest xwakke wind uit oostelijke richtin gen; licht tot half bewolkt; droog, warm weer. Zooals voorspeld., morgen mooi weer. Het strookvormige gebied van hoogen luchtdruk waarvan de as reikt van den oceaan bezuiden 50 graden noorderbreedte tot Lapland, neemt in het westen snel in beteekenis toe, zoodat thans het westelijk maximum het voornaamste wordt. Doch ook in Scandinavië en Finland steeg de luchtdruk. De diepe IJsland depressie wordt naar het noorden gedrongen en verdwijnt in de Poolzee. In het zuidoosten ligt nog een laatste rest van de continentale de pressie en deze geeft nog regen en betrok ken luchten in Oostenrijk en Zwitserland. Behalve ver in het noordwesten heerscht thans overal mooi zomerweer en de tempe raturen in noord-Scandinavië tot binnen den Poolcirkel evenaren thans die aan de kus ten van de Middellandsche Zee. Het wol kendek, dat dagen lang het geheele westen bedekte, is thans verdwenen en de laatste resten zijn nog aanwezig in het noorden van Zwitserland, echter als een wolkendek boven de hooge Alpentoppen. Op vele plaatsen in Engeland, België en noord- Frankrijk was de ochtend mistig. De kans op droog, warm weer me* oostelijke winden is thans weer veel grooter geworden dan zich gisteren Het aanzien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en alle andere voertuigen van 20.85 uur tot 5.28 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. njn. v.m. njn. 26 6.43 7.07 3.20 8.86 27 7.24 7.48 4.00 4.14 28 8.07 8.36 4.40 4.68 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. xun. 26 6.40 7.04 3.08 3A4 27 7.21 7.45 3.48 4.08 28 8.04 8.33 4.28 4.41 andijvie 0.20 a 0.35, alles per kist. Boe groente was niet in trek en de prijzen aan den lager» kant. We noteerden (als gemiddelde over de week) bospeen 5 tot 6.50, prei 1 tot 1.50, peterselie 0.50 tot 0.80, selderie 1 tot 1.20 en radijs 0.40 tot 0.80 per 100 bos. Voor de fruitmarkt was meer belangstel ling en toch was de handel stug. Evenwel was er voor eerste soort vruchten een goede prijs te maken. Druiven golden 25 tot 33 per 100 K.G. Bij de beoordeeling dient men rekening te houden met de kwaliteit en sorteering, keuken- of tafelvruchten. De prijzen waren: tafelperen 16 tot 26, tafelappelen 14 tot 24, keukenvruchten 4 tot 11, prui men 6 tot 13 per 100 K.G. De overige aanvoer van groenten en vruchten gaf on veranderde prijzen te zien. ALKMAAR, GEBOREN: Anske Afina, d. van Arjen Süperda en Trijntje Meinsje Groet. GETROUWD: August Wilhelm Frederiks en Jiphanna Margaretha Erkamp. Pieter Kieft en Anna Koeten. Daniël Fokke Osinga en Willy Jacoba Geerding. OVERLEDEN: Jan Haverkorn, wedr. van Stijntje Da- vids, 72 jaar. Cornelia Kraan, wed. ven Gijsbert Johannes Meijer, 86 jaar. (Niet officieel) 8de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 25 Augvstas 1937 A Hooge Frezen 1600.— 19118 21623 100.— 12645 Prijzen van 45.— 44 1061 1164 1308 1955 2530 2673 27X3 3177 3316 3535 3621 3712 3723 3799 40K1 4191 4507 4644 4724 4737 4780 5001 5026 5062 5380 5542 5575 6204 6212 6646 7190 7289 7668 7802 8025 8331 8607 8055 9060 9721 9903 10484 10559 10669 11171 11519 13063 12282 12382 12443 12702 12831 13342 13454 13467 13510 14167 14284 14357 14627 14644 14772 14789 14960 15495 15822 15955 16158 16175 16293 16303 16583 16625 16966 16976 17025 18152 18184 18304 18783 19080 19594 19641 19734 19906 19953 20298 20601 20825 20859 21143 21680 22452 22468 22602 23588 Verbeteringen 3e klasse, 2e lijst: 20202 m. S. 20209. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3