N.V. DE BANK VAN SAS te Alkmaar tRucgediike Stand JtuMicaties £aatste Aedchtm Weecêedcht ALLE BANKZAKEN. De tweede kermishelft. Het weer houdt zich goed. NASSAU-TAX. Tel. 3545 Eindhovensche melkstaking opgeheven. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht ZUURSTOF VOOR UW LEVEN! DAGBLADRECLAME VOOR UW ZAAK ALLEBEI NOODZAKELIJK. SPOORSTRAAT 38. TELEFOON 3850. Vraagt ons gratis Weekblad voor Effectenbezitters. Advies bij beleggingen Safeloketten vanal f 5.— per jaar BOTSING IN DE BERUCHTE BOCHT VOOR HET LANDBOUWHUIS. Hedenmorgen omstreeks half twaalf wilde een groote steenkolenvrachtauto de beruchte bocht nemen van het Kerkplein naar de Paternosterstraat. Men weet dat be doelde passage zeer nauw is en voor de chauffeurs vaak moeilijke oogenblikken oplevert. Zoo ook met den chauffeur van den steenkolen-trailer, die, bij het zien van een tegenligger, zijn stuur wendde en dien tengevolge tegen het kleine hoekhuis op reed. De botsing was zoo hevig, dat groote stukken steen van den buitenmuur brok' keiden en de deurpost ernstig ontzet werd. Het politioneel onderzoek zal uitmaken in hoeverre hier schuld aanwezig is. DE HOND. Bij de politie zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent een opgevangen wit krulharig hondje, alsmede een jongen Duitschen her dershond. VERKEERSVEILIGHEID VAN VRACHTAUTO'S. Woensdag van de volgende week komt opnieuw een auto in Alk maar, teneinde de vrachtauto's te oontroleeren op verkeersveiligheid en bedrijfszekerheid. Het denkbeeld van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland, om m samenwerking met het Wetenschappelijk Bedrijfsauto-Instituut controle mogelijk te maken op den toestand van motorrijtuigen, zoowel met het oog op de verkeersveilig heid als de bedrijfszekerheid, heeft in de practijk zijn juistheid bewezen. Controle is noodig. Dat is een ervaring, die talloos vele bedrijfsautohouders hebben opgedaan. Zij is nuttig, omdat kostbare reparaties in een nabije toekomst vermeden konden worden. Zij is voordeelig, doordat zij bedrijfsstoornissen, die geld kosten, voorkwam. De technische controle wordt in steeds meer landen uitgevoerd. De F.I.T.C.A., de internationale federatie van bedrijfsauto- houdersbonden in de verschillende landen, heeft de noodzakelijkheid van technische controle ter verhooging van de verkeers veiligheid en bedrijfszekerheid voor het wegtransport erkend en zal die zooveel mo gelijk bevorderen. De F.I.T.C.A. verbindt daaraan de voor waarde, dat de controle dient te geschieden door een neutrale instantie. Zij moet dus niet plaats hebben door of vanwege de ge bruikers, die belang hebben bij goedkeu ring, noch door den staat of eenige overheid, omdat die belang hebben, althans kunnen hebben bij zaken, die weliswaar indirect verband houden met het autotransport, doch waarvoor beter afzonderlijke voorschriften kunnen worden gegeven. De internationale organisatie wenscht een internationaal en onafhankelijk instituut, dat in geen enkel opzicht betrokken mag zijn bij den handel in of het gebruik van automobielen. De B.B.N. is ten deze al voorgegaan door de onderwerpelijke controle op te dragen aan het W.B.I., dat werkt volgens de regle menten van het Bureau Veritas te Parijs en daardoor geheel aan de gestelde voorwaar den voldoet. Dat de bedrijfsautohouders ver trouwen stellen in deze neutrale controle blijkt overvloedig uit het groote aantal wa gens, dat voor onderzoek wordt aangebo den. Voor de tweede maal komt een controle wagen in Alkmaar en wel op Woensdag 1 September, standplaats: Oude Ziekenhuis- terrein. Iedere bedrijfsautohouder, die wil mede werken aan de verkeersveiligheid en daar bij het belang van zijn bedrijf verstaat, stuurt zijn wagens ter controle. Waar blijven de pessimisten, die be weren, dat het met de Alkmaarsche kermis altijd slecht weer is? Tot nu toe hebben ze ongelijk gehad, want van den vorigen Zaterdag tot en met he denmiddag is het prachtig weer ge weest. Zoodat althans de eerste helft der kermis droog geweest is! Ben droge Alkmaarsche kennis dus? Het is maar, hoe men het noemen wiL Be doelt men het weer, dan heeft men gelijk. Bedoelt menlaten we zeggentja het biertje en het borreltje, dan is deze kermis om den drommel niet dood! Al mag hier meteen gezegd worden, dat de alcohol- minnaars zich aeer correct gedragen, zoo dat alleen Zaterdag en Zondag de politie aan een paar menschen een zure haring en een kop sterke koffie moest offreeren. Hoewel het eene café natuurlijk meer in frek is dan het andere, hoewel de eene dancing veel meer liefhebbers trekt dan de andere, toch kunnen de exploitanten niet klagen. „De loop" is er en over 't algemeen is het bezoek voldoende. En als men dan bedenkt, dat de z.g. stille dagen nu voorbij zijn, dan ziet het er nog niet zoo slecht uit voor de zakenmenschen. We hebben in deze dagen met verschil lende exploitanten korte gesprekken gehad en al is er geen sprake meer van groote dagen toch beteekent de kermis nog steeds een extraatje. Een extraatje, dat noodig is, om het exploiteeren van een café °f dancing mogelijk te houden. Gisteravond was het echter bijzonder kalm in de café's, zooals het trouwens ook kalm was op het kermisterrein. Het was, alsof het publiek gisteren een rustdag hield, °m straks met nieuwe kracht en moed de Alkmaarsche kennis te veroveren. Op de grootste drukte rekenen ook de exploitan ten. Zoo kondigt Toon Molenaar al vast voor hedenavond een grooten bonten avond aan o.l.v. Leo Peelen, die met zijn muzikanten over een ontzettend enthousiasme beschikt en de zaal davert onophoudelijk. Zoo heeft KL Groot zijn Holl. Attractie band versterkt en thans draait daar vrij wel een volledig cabaretprogramma. Zoo zetten allen hun beste beentje voor. In het Wapen van Haarlem bijvoorbeeld weet het gezelschap van Piet Leephouts precies, wat het geven moet, om het pubUek te amuseeren en hetzelfde is het geval bi Aart Martin, waar Jan Brink zijn makkers aanspoort en aanmoedigt en waar het steeds davert van den lach. Bij Wanner op de Nieuwesloot heeft de harmonica allen veroverd, bij Bus op het Waagplein is de dames- en heerenkapel zeer populair geworden, zooals de Engel sche Jantjes in Tivoli (Doorbraak) popu lair geworden zijn. Bij Broekhuysen op het hoekje bij de Peperstraat blijft ook alles nog in volle fleur, de Toelast zal ongetwijfeld zijn be zoek regelmatig zien stijgen (heusch; hier wordt goed gewerkt en hier zit men werkelijk rustig en uitrustend!), de voor zaak van Central is veel gezelliger gewor den sinds het Hofplein bebouwd is (of liever veranderd is in een auto-racebaan!) bij Klinkhamer achter de Waag blijkt men zich ook al te amuseeren en tenslotte zijn op de Laat café Houtkooper (met The Kings Boys) en café de Tijd van Jan de Ruyter (met vier Volendammers) de at tractie zaken. Dat het Gulden Vlies een middelpunt is, och, sinds hier een Hongaarsch kapel zit, komt men in drommen opzetten Dansen. En dan de dans-gelegenheden. Zonder dansen is geen kermis goed. Daar zijn eerst de bekende dancings van de Harmonie, van het Centrum-hotel en van het café van Gijzen aan de Breedstraat. 't Is er avond aan avond gezellig geweest, maar we vreezen, dat al deze inrichtingen vanaf vandaag te klein zullen zijn. De gladde vloeren zijn in trek! Bij London kan men dansen, drinken en eten. En sinds London een dansband geën gageerd heeft, is dit een druk hoekje ge worden, waar het uiterst gezellig is Hetzelfde kunnen we zeggen van de kolfbaan van Central, die onherkenbaar geworden is: een goede dansvloer, een aar' dige versiering en goede dansmuziek van de A. B. C.-Boys, die hier voor eigen risico spelen en er dus wel voor zorgen, dat de stemming er steeds is. Zoo ziet men, dat Alkmaar heel veel biedt en dat men overal terecht kan. En daarnaast heeft men de gewone ker- mis-attracties. Maar deze zijn zoo bekend, dat het niet noodig is, hier nogmaals te beschryven, wat er allemaal is en wat er allemaal geboden wordt. Dan zijn er onze bioscopen, die met spe ciale kermisprogramma's zijn gekomen en die iederen avond weer een lange file voor hun deur zien staan. Om tenslotte de schouwbrugen te noemen. Op het Doelenveld heeft men eiken avond keuze en 't Gulden Vlies ziet eveneens eiken avond graag een volle zaal. Schouwburgbezoekers kunnen dus ook al te kust en te keur gaan. NIEUWE SCHOUWBURGLOGE. Blanke Ballast. De vierde en laatste opvoering van Blanke Ballast heeft vele kermisgangers een ge- noegelijken avond bezorgd. Het toch lang niet nieuwe tooneelwerk heeft nog niets van zijn, zoo specifiek eigen, aantrekkelijk heid verloren. De ontzettende moeilijkheden, waarmede voorheen de blanken in tropisch Afrika had den te kampen, worden op aangrijpende wijze uitgebeeld. Het publiek uitte door hartelijk applaus aan Jan Nooy c.s. zijn dankbaarheid. „DE AMSTERDAMMERS". Het Zevende Gebod. Dit stuk, door den schrijver Herman Heijermans burgerlijke zedencomedie ge noemd, ging gisteravond voor de tweede en laatste maal in Dassi's schouwburgtent op het Doelenveld. Met aandacht, en dikwijls zeer onder den indruk, mede door het uitstekend spel der artisten van dit gezelschap, heeft het pu bliek, dat de tent voor het grootste deel vulde beneden was bijna alles bezet deze vertooning gevolgd. Daarvan getuigde het applaus na elk bedrijf. Na het laatste, vierde bedrijf, moest zelfs 5 a 6 maal ge haald worden. DANSAVOND IN ,,'T GULDEN VLIES." De tweede dansavond, welke door de directie van ,,'t Gulden Vlies" in de ker- misweek georganiseerd was, is een door slaand succes geworden. In dichte drom men bewogen de danslustigen zich over de gladde vloer, niet moe de inderdaad bui tengewoon goede prestaties van Max Wel- ler*s noise mongers van harte toe te juichen. De kennismaking met deze Rotterdam- sche band is er een van de meest prettige geweest, de bandleden zijn volmaakt op elkaar ingespeeld, het krachtige, zuiver klinkende volume bij volle bezetting ge tuigt van een nauwgezette studie en het geheel doet zeer goed aan. De band bleek van haar kant niet moe telkens en telkens weer de dansnummers te spelen en het voor zulk een avond zoo noodige contact is geen moment verbroken geweest. Max Weller „him self" maakt een be schaafden indruk en zijn band draagt hier van duidelijk de sporen, laat ons hopen, dat wij dit dansorkest nogeens weer hier ter stede op de planken zullen zien. De attractie nl. het zingen van „John en Jouls" werd terecht stoomachtig ontvangen en verdient alle hulde. Tot zeer laat bleef men in prettige stemming bijeen. Groote ritten speciale tarieven DE FILM „ZOOLOGICA" IN BIOSCOOP „HARMONIE". Heinz Rühmann op z'n best. Vanaf morgenavond zal in de bioscoop „Harmonie" een dolle film van Heinz Rüh mann draaien en wel de Luraina-productie „Zoölogica". Deze Weensche film met Heinz Rühmann, Theo Lingen en Hans Moser heeft werkelijk een uitmuntende bezetting voor een aller dolste komische film, die met alle logica den draak steekt en daarom terecht „Zoö logica" heet, zijnde dit bedoeld als een soort overtreffende trap van logiea en tevens als toespeling op het optreden van een groot aantal dieren, die door hun vreemde ge dragingen de actie der menschen op zeer gelukkige wijze aanvullen en ondersteunen. Heinz Rühmann is in deze film, zooala hi, vaker is, een bloode jongeling. Terwille van een schoone jongedame wil hij zich evenwel van die blooheid opwerpen tot mannelijke flinkheid en meer in het bij zonder tot circus-artist, want de manager van het circus, zijn aanstaande schoonvader, wil slechts een artist tot schoonzoon. En aldus ziet men weldra Heinz op zijn rustige hotelkamer in volle training voor de meest verschillende circus-attracties. Dat daarbij het geheele meubilair vernield wordt, kasten, piano's, lichtkronen en stoe len versplinteren en dat zelfs het veege lijf van den eerzuchtigen verliefden jongeling het grootste gevaar gaat loopen, komt er minder op aan. Heinz zet door, tot hij tenslotte zich zelfs aan de wilde-dierendressuur zal gaan wijden. Hij is echter zoo verstandig, daar voor eerst eenige vredelievende mede- menschen als dier te engageeren en zorg vuldig zijn aanstaande heldendaden in scène te zetten. Echter op het critieke oogenblik worden de imitatie-dieren in hun verkleed-kamer opgesloten en de leeuwen die de arena binnenstuiven, zijn volstrekt niet de onschuldige imitaties, waar Rüh mann hen voor houdt, maar werkelijk leeuwen van vleesch en bloed. De dolle scène met deze gevaarlijke bees ten, die Rühmann geheel en al per vergis sing als held tegemoet treedt en die zich wonderlijkerwijze door hem laten behande len als luie katten, bereikt haar komisch hoogtepunt als Heinz ontdekt, dat ze toch wel degelijk echt zijn. Het publiek vat het tragi-komisch drama dat dan volgt echter op als een extra-toegift van den moedigen dresseur en het succes van Heinz is groot. Een film met een opeenstapeling van fantastische nonsens, zooals men zelden ziet. ALKMAAR. GEBOREN: Catharina Elisabeth Johanna, d. van Pie- ter van der Wal en Dieuwertje Maartje Rezel. Engelina Maria, d. van Hendrik Nicolaas van Veen en Jannetje Hakkaart, Lena, d. van Rens Rempt en Maaijke Margaretha Tromp. GETROUWD: Charles Franciscus de Betue en Catharina Maria Smit. Jan Benjamin en Johanna Margaretha Weel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten dezer provincie ter mondelinge behandeling van het verzoek van hun College om toepassing van artikel 40 der Armenwet met betrekking tot de kosten van ondersteuning van J. VERHOOGT en zijn gezin, is bepaald op WOENSDAG 8 SEPTEMBER a.s., des namiddags ten 2 uren, in het gebouw der Provinciale Griffie, Dreef 3, te Haarlem. Alkmaar, 26 Augustus 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. KLAVER, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. CORRESPONDENTIE. Ondanks onze meermalen gedane ver zoeken zijn er toch altijd nog eenige cor respondenten, die herhaaldelijk verzuimen in hun berichten te zeggen op welken dag het door hen gemelde is voorgevallen. Wij herhalen ons verzoek nog eens en zullen in den vervolge, indien niet aan onzen wensch is voldaan, de gezonden be richten schrappen en zoo noodig andere maatregelen nemen. (Ongecorrigeerd.) DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Torenvalk (thuisr.) is te Medan aan gekomen. De van beide zijden gemaakte fouten erkend. De Eindhovensche huismoeders heb ben heden weer hun gewone melkleve- ranciers aan de deur gehad en thans zonder politiegeleide, aangezien de sta king bij de beide coöperatieve melkin- rinchtingen „St. Petrus" en St. Joseph in de vroegte was opgeheven. Tot in den nacht hadden de besturen der beide melkinrichtingen onder leiding van den rijksbemiddelaar mr. T. J. Verschuur met het hoofdbestuur van den Nederland- schen R.K. Transportarbeidersbond St. Boni- facius te Eindhoven vergaderd, waarbij men tenslotte met erkenning van aan beide zijden gemaakte fouten tot het volgende accoord kwam: „Donderdagmorgen 26 Augustus zullen alle arbeiders, die op Maandag 23 Augustus om vijf uur namiddag bij de coöperatieve melkinrichtingen in dienst waren en tot staking zijn overgegaan, onmiddellijk weer in dienst worden ge nomen onder voorwaarden op dat tijd stip geldende" (dus een loonkorting van 10 pet. bij een melkprijs van 9 cent). Op Vrijdag 3 September zullen de bestu ren van de melkinrichtingen en van den Transportarbeidersbond onderhandelingen beginnen over een collectieve arbeidsover eenkomst. Bij deze bespreking zal ook de kwwstie van de 5 pet. loonsverhooging wor den behandeld en tevens worden nagegaan of deze alsnog zal worden toegepast met terugwerkende kracht tot 15 Augustus LL Hedenochtend om zes uur zijn de stakers daarop samengekomen in het gebouw van dèn R.K. Volksbond, waar zij vergaderden onder presidium van den afdeelingsvoor- zitter Melskens en waarbij de voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur, de heeren Jansen en Zwaga, alsmede de districtsbe stuurder Mans geadviseerd hebben het ac coord te aanvaarden, waartoe met alge meene stemmen werd besloten. Dadelijk daarop hebben de venters zch wederom bij de melkinrichtingen aangemeld en zijn zij met hun wagens uitgereden. PRINS BERNHARD GAST VAN DE NAT. LUCHTVAARTSCHOOL. Prins Bernhard, die zooals is gemeld Vrijdagmiddag a.s. bij de ontvangst van de buitenlandache sportvliegers op Ypen- burg tegenwoordig zal zijn zal des avonds ook deelnemen aan den maaltijd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de N.V. nationale luchtvaart school aan boord van het m. s. „Indrapoera" te Rotter dam, waarbij ook zullen aanzitten de bul- tenlandsche sportvliegers, die den volgen den dag de traditioneele rondvlucht boven Nederland zullen maken. „JENNY" GAAT NAAR HET HAAGSCHE SCHOOLMUSEUM. Naar wij vernemen heeft het cadaver van den in den dierentuin gestorven circusolifant „Jenny" thans een be stemming gekregen. Het skelet zal in het Haagsche museum van onderwijs worden opgezet. In den loop van den dag zal het cadaver naar het abatoir worden overgebracht om te worden ontleed. DE DEFENSIE-SECRETARIS-GENERAAL GAAT HEEN. De secretaris-generaal van het De partement van Defensie, de heer C. P. van Ginkel heeft, na 48 dienstjaren, tegen 1 October a.s. zijn eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Omtrent zijn opvolger zal dezer dagen worden beslist. De heer van Ginkel werd 13 Juli 1869 te 's-Gravenhage geboren. Na de H. B. S. en vervolgens de militaire school in Haarlem te hebben bezocht, werd de heer van Ginkel in 1892 benoemd tot tweede luitenant, waarna hij van 1898 tot 1908 werkzaam werd gesteld aan de Kon. Mil. Academie te Breda. Als kapitein werd hij in 1910 adjudant van den inspecteur van het militair onder wijs, welke functie hij in 1914 verwisselde met die van adjudant van den territoriaal bevelhebber in Overijssel. Verder werd de heer van Ginkel belast met de bewaking van het interneeringskamp te Zeist en werd hij hoofd van het bureau voor het verleenen van economische verlo ven aan dienstplichtigen. In 1917 verliet hij den militairen dienst als majoor, waarna hij werd benoemd tot referendaris bij het toenmalige departe ment van oorlog. In 1923 werd de heer van Ginkel bevorderd tot administrateur, hoofd van de af deeling personeel, terwijl hij sedert 1933 werkzaam is als secretaris-generaal van het departement van defensie. LIJK GEVONDEN. Door schipper J. Otte van het motor kustvaartuig „Zwerver" uit Bruinisse is, ter hoogte van Marken, het lijk gevonden van een naar schatting zestig-jarigen man. Het lijk is door den G.G. en G.D. naar Am sterdam vervoerd. VAN ZIJN PORTEFEUILLE BEROOFD. Toen de heer K. ten Cate Jzn., wonende aan den Bovenstraatweg te Oldebroek, gis teravond de Laanzichtsweg per rijwiel pas seerde werd hij aangevallen door een onbe kenden person, die hem een klap tegen het hoofd gaf, waardoor hij vermoedelijk tegen een boom terecht kwam en bewusteloos raakte. Hij liep een buil aan het hoofd op. Toen hij weer tot bewustzijn kwam, bleek hij volgens zijn mededeelingen aan de politie, van zijn portefeuille, inhoudende 215 te zijn beroofd. Onder leiding van den burgemeester van Oldebroek heeft de politie in den afgeloopen nacht en vanmorgen een uitgebreid onder zoek ingesteld, terwijl nog van een politie hond van elders werd gebruik gemaakt. DE VERMISTE AANGETEEKENDE BRIEF. Omtrent deze vermissing vernemen w^, nader, dat de afzender, gelijk bij kassiers gebruikelijk is, verzekerd was tegen ver missing van geldswaarden in zulke geval len, zoodat hij geen schade Hjdt. Meest swakke noordelijke tot oorfcüjkc wind; gedeeltelijk bewolkt; mogelijk tijde lijk lichte regen met kans op onweer, wei nig verandering in temperatuur. Warme temperatuur met 's avonds kans op onweer. Het gebied van hooge luchtdruk breidt zich nog naar alle zijden uit. Allerwege zijn de barometers stijgende en alleen in het noordwesten binnen den Poolcirkel en op den oceaan tusschen 25 en 30 graden lengte daalt de luchtdruk, Ih Scandinavië weet de zomer niet van wijken en blijft het weer even warm als in het Middellandsche Zeegebied. Langs den zuidrand van het gebied van hoogen luchtdruk liggen nog luchtmassa's met groot waterdampgehalte, die zich uiterst langzaam bewegen en die aanleiding geven tot plaatselijke regens en onweders, vooral in de bergachtige streken. In Schotland en Ierland werd het kouder. Op het vasteland zijn de ochtendtempera- turen, na zwaar bewolkte nachten, hooger dan gisteren. Het is te verwachten dat het weer over het algemeen bewolkt zal zijn met aangename temperaturen en overwe gend droog, doch met de mogelijkheid van tijdelijke storingen overdag, met onweer, moet nog rekening gehouden worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en alle andere voertuigen van 30.23 uur tot 5.30 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. vjn. n.m. v.m. mm. 27 7.24 7.48 4.00 4.14 28 8.07 8.36 4.40 4.98 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat vjn. njn. v.m. nrn. 27 7.21 7.45 3.48 4.0S 28 8.04 8.33 4.28 4.41 H.M. DE KONINGIN TE HENGELO. Hartelijke ontvangst, H.M. de koningin heeft hedenochtend om tien voor twaalf komend met den gewonen trein uitApeldoorn, waaraan twee salon- rijtuigen waren gekoppeld, een kort bezoek gebracht aan Hengelo, ter bezichting van het nieuwe bedrijf der Koninklijke Neder- landsche Zoutindüstrie „K.N.Z." Hare Majesteit werd op het bedrijf o.a. verwelkomd door den directeur, den heer ir. G. de Haas en door de beide gedelegeer de commissarissen, de heeren ir. mr. dr. H. J. D. van Lier uit Rotterdam en ir. A. van der Minnen uit Zwijndrecht. Hare Majesteit, die met klein gevolg was, toonde voor alle afdeelingen zeer verf be langstelling. Tén slotte bezichtigde zij op het directie- kantoor een expositie van de producten det K.N.Z. Toen het bekend werd, dat H.M. de konin.- gin in de stad was, schaarden zich overrf groepjes belangstellenden langs den weg, die haar hartelijk toejuichten. H.M. vertrok om kwart vóór één per extra-trein naar Enschedé en vandaar naar de tentoonstel ling te Varsseveld. HET UNIFORMVERBOD EN DE ROODE-V ALKEN-VLAG. Teneinde in een proefproces uitgemaakt te zien of de roode-valken-vlag onder de bepalingen van het uniformverbod valt, heeft de Haarlemsche politie tijdens een propaganda-optocht van de A.J.C., proces» verbaal opgemaakt tegen den drager vayi deze vlag en tegen den voorzitter van dte afdeeling Haarlem der S.D.A.P. De vlag is in beslag genomen. ALPINISTEN VERMIST. Men verkeert in ongerustheid omtrent het lot van baron de Colcz, den Poolechen consul te Straatsburg, een stoutmoedig alpinist, die Zondag is vertrokken om te trachten den top van den Moet Blanc te bereiken langs den moeilijken „Roode schildwacht"-weg, die tot nu toe slechts door weinigen is beklommen. Baron De Colcz had Dinsdag te Ghamo- nix terug moeten zijn, doch hoewel door verscheidene groepen naar hem gezocht is, heeft men geen spoor van hem kunnen ontdekken. Het is in de hoogere regionen bitter koud geweest en de baron was niet uitgerust om te overnachten. Men herinnert er echter aan, dat KS reeds eenmaal op wonderbaarlijke wjjae aan den dood op den Mont Blanc is ont snapt, nadat hij van een hoogte van 60 meter was neergestort en anderhalven dag bewusteloos had gelegen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3