Aqmda Van Alkmaar: 5.40 8.00 11.00 14.00 16.00 18.00 de kaasmarkt. „de stem des volks" voor de radio. KERMIS-AGENDA. BIOSCOPEN. Per Alkmaar Packet naar Amsierdam De kermis. nieuwe schouwburgloge doelenveld. TOONEEL. CABARET, MUZIEK en DANS. d*" m" Alkmaar, Vrijdag-, Dank zij het mooie zomerweer stond ook deze laatste kaasmarktdag in Augustus in het teeken van het •vreemdelingenverkeer, Onder de bezoekers merkten wij ook op den nieuwen directeur van de A.N.V.V., mr. van Planten, die in gezelschap van mr. J. P. Bosman, den heer D. G. G. Margedant en den heer Westerman de markt in oogenschouw nam en tevens op de hoogte werd gebracht van de bezienswaardigheden van Alkmaar. Hoewel de parkeerterreinen door de ker- misdrukte niet gebruikt konden worden, kon de politie de vele autobussen en auto's op de Handelskade een plaatsje geven. Ook het nog niet met tenten bezette gedeelte van de Korte Nieuwesloot werd als parkeerter rein gebruikt De handel. De handel zelf was vlugger dan de vorige week, hoewel de prijzen ongeveer gelijk waren. De hoogste markt was f 22.50. De aanvoer bedroeg 109.000 K.G. tegen 135.000 in dezelf de week van 1936, toen de hoogste markt 18 was en 129.000 in 1935, toen als hoogste prijs 17.50 werd genoteerd. In 't algemeen kan dus gezegd worden, dat de zuivelprijzen reden tot tevredenheid geven. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Maandag werd te Bergen bij het ver richten van werkzaamheden bij een put 'n kinderlijkje gevonden. Na onderzoek door de politie bleek men hier te doen te hebben met een ongeval, hetwelk een logeergast was overkomen (blijkbaar een te vroege geboorte). De gemengde zangvereeniging „De Stem des Volks" alhier zal Zondagmiddag van 5 uur tot half 6 de volgende liederen zingen voor de V.a.r.a.-microfoon: 1. Eens, 2. Zondagmorgen, 3. Zigeunerleben, 4. De Strijders, 5. Menscheitsehnen. Het geheel staat onder leiding van den heer Anderson, terwijl de heer van Engelen het koor zal begeleiden. ERNSTIG ONGEVAL TE HENSBROEK. Donderdag om ongeveer half één had te Hensbroek een ernstig ongeval plaats. De heer K. Kliffen van Oudkarspel kwam met een matigen gang aanrijden op zijn motor, toen plotseling een jongetje van rechts op de linkerweghelft kwam met zijn fiets, zoodat een aanrijding onvermijdelijk was. Beide slachtoffers werden ernstig gewond opge nomen en bij omwonenden binnengebracht. Dr. Cohen was spoedig ter plaatse en ver leende de eerste hulp. Beiden mogen nog niet worden vervoerd. Tentoonstellingen. Wico-studio, expositiezaal Koningsweg 5, schilderijen Koos Stikvoort en G. Lugthart, tot en met 29 Aug. dagelijks van 210 uur. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstyn en beeldhou wer Marree tot einde Aug). Zondag 29 Augustus. 1.30 uur, Sportpark, motorraces: baan- kampioenschappen van Nederland. x Niet op Vrijdag en Zaterdag. Fictsretour* f 0.3S ongeacht den afetand. xx Niet op Zaterdag. Goedkoope dagretours. De witte non. Uitverkocht! Tenminste zoo goed als uit verkocht was het gisteravond bij de eerste opvoering van het romantisch tooneelspel „De Witte Non", door het gezelschap Jan Nooy. Van een kermisstuk heeft men dik wijls de idee, dat het luchtig en vooral vroo- lijk zou moeten zijn en dat „zware stukken niet gewild zijn. Maar voor „De witte non schijnt deze stelling niet op te gaan, want daar komen verschillende zeer dramatische scènes in voor. Op den dag, dat kapitein Giovanni Sévéri aan Angéla, de dochter uit het tweede hu welijk van prins de Chairomonte, belooft INBRAAK IN BLOCKHOVEPARK. Naar eerst thans bekend wordt, is waarschijnlijk in den nacht van Zondag op Maandag bij den heer de Vries in het Blockhove-park ingebroken tijdens afwe zigheid van de familie. Er is een geldsbedrag van 13 ont vreemd, de politie van Heiloo stelt een nader onderzoek in. OP STAP. De beide verpleegden uit het St. Paulus huis te Heiloo, die de vorige week niet terugkeerden van een wandeling, zijn te Brussel in een hotel aangetroffen. Zij wer den naar Nederland terug gezonden, waar na zij te Roosendaal werden aangehouden en gister naar Alkmaar zijn overgebracht. Het gebied ten Oosten van Santander wordt geleidelijk door de rechtsche troe pen bezet. Op sommige plaatsen bevinden zij zich nog 30 K.M. en meer van de stad verwijderd. Zy ontmoeten geen verzet. In sommige dorpen gaven heele bataillons zich over. Van twee kanten worden met spoed levensmiddelen naar Santander gebracht. Uit Valladalid is een karavaan van 20 vrachtauto's naar Santander onderweg, ter wijl ook door schepen voedsel wordt aan gevoerd. Overal op het Spaansche grondgebied dat onder Franco's bewind staat, wordt de bezetting van Santander met nog grooter feestelijkheid gevierd dan indertijd de val van Bilbao. Honderden vluchtelingen in Fransche havens. Tot nu toe zijn ongeveer vijftig Spaansche visschersschepen met vluchtelingen aan boord in de havens van het district Roche- fort aangekomen, waarvan 35 te La Pallice en nog steeds komen er treilers met vluch telingen uit Santander. Er zijn onder de vluchtelingen vyf tot zeshonderd militie mannen, een aantal gewonden en ongeveer negenhonderd vrouwen, kinderen en grijs aards. De meeste schepen zyn Dinsdagavond uit Santander vertrokken. Sommige schepen hebben levensmiddelen aan boord, afkom stig uit de legervoorraden. Te La Rochelle is gisteravond een sleep boot met levensmiddelen lang de Spaan sche treilers met vluchtelingen gevaren om hen van brood, melk, chocolade en drink water te voorzien. De vluchtelingen zullen vermoedelijk vanavond aan land mogen gaan. Rome noemt het wapenfeit „Italiaansch". De Romeinsche pers is trots op den val van Santander. Men noemt deze overwin ning „essentieel en typisch Italiaansch" en roemt de militaire waarde van de zwart- hemden, die de stad binnentrokken. De „Tribuna" schryft: „Niemand zal zich er over verwonderen, dat deze overwinning van Franco met warmte in Italië wordt begroet, zooals nergens anders. In werkelijkheid is deze essentieel en typisch Italiaansche overwinning behaald door de broederlijke samenwerking met de triomfeerende legermacht van Franco". Volgens het blad is deze overwinning Italiaansch om vier redenen: 1: Omdat twee complete Italiaansche vrijwilligers-divisies, „Littorio" en „Zwarte Vlammen", met talrijke andere Italiaansche contingenten aan de zyde van Franco stre den. 2: Omdat de opzet van de manoeuvre typisch Italiaansch was. 3: Omdat twee divisies zwarthemden een zware en moeilijke taak vervulden. 4: Omdat de actie en het gevecht typisch Italiaansch zijn. De „Popoio d'Italia" schryft, dat de val van Santander een harde slag is voor de verschillende volksfronten in Europa, even als voor alle vijanden van de as Rome Berlijn en van alle „sanctionisten", die hoopten in Spanje .het in Abessinië verlo ren terrein te herwinnen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De motorrijder S. Bergsma, die Zaterdag- dagmiddag jj. te Den Oever tegen een ge sloten afsluitboom voor de brug reed en daarbij verwondingen opliep, die aanvan kelijk niet van ernstigen aard leken te zyn, is gistermiddag te Anjum (Fr.) tengevolge van het bekomen inwendig letsel overleden. VERGADERING GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge meester, tegen Donderdag 9 September een raadsvergadering te beleggen. DE AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON. Blijkens een mededeeling in ons nummer van gister zal het 2 September a.s. moge lijk zijn, dat ook de gemeenten Koedijk, Schoorl, Egmond, Limmen, Zuidschermer, Ursem en Schermerhorn automatisch kun nen telefoneeren en automatisch telefonisch bereikbaar zyn. Medegedeeld wordt, dat ook Bergen reeds in het gidsje is opgeno men, doch dat er uitdrukkelijk de aan dacht op gevestigd wordt, dat Bergen pas over eenigen tijd geautomatiseerd zal wor den. Wij lazen dit niet zonder eenige verwon dering, aangezien er in Bergen al twee jaar sprake van de automatiseering is. De gedachte, dat het groot aantal per sonen, dat in Bergen extra voor doorver binding betaalt hieraan niet vreemd zou zyn, kwam onwillekeurig bij ons op, waar om wy het noodig oordeelden hierin eens nader te informeeren. Met beslistheid ontkende men echter, dat deze overweging de oorzaak is dat Bergen na bovengenoemde gemeenten wordt ge automatiseerd. De werkelijke reden is, dat de automatiseering voor Bergen driemaal zoo omvangrijk is dan in een van de boven genoemde gemeenten en berekend is voor 600 abonné's. Er wordt nog steeds aan de automatiseering van het net in Bergen ge werkt en verwacht wordt, dat die in No> vember een feit zal zijn. Gezien de belangrijkheid van deze ge meente hadden wij het juister gevonden, wanneer de dienst zich meer op deze plaats had geconcentreerd. In Bergen moet men zich echter maar met de gedachte troosten, dat het spoedig November is. BRAND TE BEVERWIJK. Olieopslagplaats uitgebrand. Gisteravond om ongeveer halfacht wer den de bewoners van het St. Agathadorp en omliggende straten opgeschrikt door een hevigem brand. Op een terreintje tusschen het gebouwcomplex was o.a. ook een op slagplaats voor petroleum van de wed. B. Hoe het gekomen is, weet men niet, doch op een gegeven oogenblik was in deze op slagplaats brand ontstaan. Omwonenden wisten uit nabij gelegen schuurtjes nog een en ander te redden, doch de hitte maakte dit spoedig onmoge lijk. Een geweldige zwarte rookkolom dreef over het dorp en natuurlijk bracht dit een groote massa menschen naar het terrein van den brand. De brandweer was spoedig ter plaatse en met enkele stralen werd het vuur aangetast. De hoeveelheid opgeslagen olie was blijkbaar niet zoo heel groot en spoedig was men het vuur meester, hoewel een aantal olievaten nogal eens voor een verrassing zorgden. Een schuur achter het Zusterhuis van Het Heilige Hart ontging een poos aan de aandacht der spuitgasten, en hoewel de zusters met een slang op de gootsteenkraan de met pannen gedekte schuur nat hielden, moest tenslotte met bijl en brandhaak het dak stuk gemaakt worden, waarbij bleek, dat het op zolder opgeslagen hout flink vlam had gevat. Een aantal kippen ook eigendom van de Zusters is gestikt door den rook. Het is zeer waarschijnlijk dat een en ander niet verzekerd was. HET MISDRIJF TE SANTPOORT. In verband met de aanhouding te Zwolle van den 37-jarigen F., den dader van het misdrijf in den Neethof te Santpoort, kan nog worden gemeld, dat het spoedig vin den van den dader alleen het gevolg is van het opsporingswerk van de politie van Velsen. Ondanks het feit, dat menschen uit de omgeving van F. het voor onmogelijk hielden, dat deze het misdrijf had gepleegd, twijfelde de politie van Velsen niet aan de schuld van dezen man en zij verzocht dan ook zijn aanhouding. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het haar vader, ais die den volgenden dag van corps der waaghalzen (rom.-sens.); hoofd- de jacht terugkomt, haar hand te zullen vra gen, komt er een bericht van het ministerie van' oorlog, dat hy zich gereed moet houden om als leider van een wetenschappelijke ex peditie naar Afrika te vertrekken. Maar de prins krijgt een ongeluk en komt niet levend terug en van de ontsteltenis en verwarring maakt de dochter uit het eerste huwelijk misbruik om het testament, dat haars vaders bezittingen onder de beide dochters gelij kelijk verdeelt, te vernietigen, zoodat zij in gevolge de regelen van het Italiaansche erf recht (het stuk speelt in Italië) universeel erfgename wordt van alle rechten, eigen dommen en titels. De trotsche en heersch- zuchtige marchesa di Nola, thans excellenza geworden, verjaagt dan haar zuster en de gouvernante van deze (de moeder was ge storven toen Angéla nog een klein kind was) uit het kasteel, omdat zij de zuster haat, niet alleen omdat deze en haar moeder zich tusschen haar en haar vader hadden ge plaatst, maar ook omdat zij niet kan aanzien dat Giovanna Angéla aanbidt. De beide verstootenen gaan bescheiden wonen en Angéla is gelukkig een betrekking als onderwijzeres te krijgen aan een kloos terschool en op den dag, dat zij de gouver nante daarvan in kennis stelt, krijgt zy een brief van Giovanni, haar meldende van zijn voorspoedig werk. Nog heeft zij den brief niet ten einde of de krantenberichten drin gen tot haar door, dat de heele expeditie door inlanders is vermoord Dan besluit Angéla voor goed in het klooster der witte zusters te gaan. Maar nog is haar lijden niet ten einde, want tijdens de plechtigheid van haar inzegening als non komt Giovanni terug, gezond en ongedeerd als door een wonder was hij uit Afrika ontvlucht, na zeven maanden in ellende in gevangenschap bij de inlanders te hebben doorgebracht. De twee gelieven zien elkaar even, maar zy moet hem opgeven, omdat zij haar kloostergelofte stelt boven haar belofte aan den verloofde. En kort daarop, als hy haar door een list buiten het klooster heeft gelokt, bezweert hij haar alsnog tot hem terug te keeren, omdat de reden voor haar terugtrekken uit de wereld nu immers niet meer bestaat, maar zy weigertNu staat hy voor goed alleen, want hy heeft Angéla's zuster, die van zijn terugkomst hoorde en hem kwam opzoeken en hem haar liefde verklaarde, af gewezen, waarvoor zy hem wraak zweert. Van wreken komt echter niets meer, want een uitbarsting van de Vesuvius is beiden noodlottig en het is Angéla, die hen kort na elkaar getroost doet sterven: zy vergeeft haar zuster en verzekert hem, dat zij hem altyd heeft lief gehad. rol Jack Holt. Toegang boven 14 jaar. Heden-, morgen- en Zondagavond half 8 en 9.45 uur en Woensdagmiddag half 3, voor stelling. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Zoölogica (hum.); hoofdrollen Heinz Rühmann, Theo Lingen, Hans Moser en Gusti Huber. Toegang alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Tot en met Zondagav. 7.15 en 9.45 uur, voorstelling. Woensdagmiddag, half 3. matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Marguerite Gautier (rom.-dram.); hoofd rollen Greta Garbo, Robert Taylor en Lionel Barrimore (geprolongeerd). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling, Tot en met Zondag eiken avond 7.30 en 9.45 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Luna park (hum.); hoofdrol Eddie Cantor. In het voorprogramma een klucht met Stan Lau- rel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. Heden, morgen en Zondag 's av. 7.30 en 9.45. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Schouwburgloge Dassi (Doelenveld), tot en met Zondag: Willy Derby's variété gezelschap. Nieuwe Schouwburgloge (Doelenveld), gezelschap Jan Nooy: Tot en met Zondag, telkens 's av. 8.15 uur, opvoering van De Witte Non. Voor houders van den bon uit de Alkm. Crt. van Vrijdag 20 Aug. ongeveer de helft reductie op den entree-prys voor alle voor stellingen in deze week. 't Gulden Vlies: Vrydag en Zaterdag: Het getrouwde schoolmeisje, met Carla de Raet en Louis Saalborn. Zondag 29 Aug.: Myn zoon... de minis ter (humor), met Julia Cuypers en Louis Saalborn. hoogtepunten, die samen reeds een bezoek aan den schouwburg waard zijn. Daar waren dan allereerst The Song Sin- gers, een zangtrio van Hollandsche komaf. Het wakkere groepje heeft met buitenge woon veel succes zyn repertoire dat ge heel nieuw was afgedraaid en het zong en speelde met een bravour als we zelden gehoord hebben. De zangers waren ge dwongen een toegift te geven en eigenlijk was het publiek met die eene toegift nog niet voldaan. Het was een zeer geslaagd nummer van meer dan gewone kwaliteiten. Daarnaast mogen we onmiddellijk noe men de Brions Company, een drietal acro baten van den eersten rang. Zy hebben eenige staaltjes van durf, behendigheid en spierkracht getoond en hun programma- nummer was mede een der hoogtepunten. Onmiddellijk na dit trio mag Okito, de „groote Chineesche illusionist genoemd worden. In een schat van décors en in een weelde van costuums heeft deze kunstenaar meer dan verbluffende staaltjes van de magische kunst ten beste gegeven. Het was alles even wonderlijk en geheimzinnig en de volle tent heeft Okito en zijn twee mede- menschen als 't ware een ovatie gebracht. Tenslotte noemen we Willy Derby zelf. Hij was in zijn nieuwe „betrekking" als conferencier al dadelijk op volle kracht, maar toen hij in zijn eigen nummers optrad, daverde het al spoedig. Derby bracht limme- ricken op zijn bezoek aan Ostende, hy lan ceerde zijn Hawaiï-nummer, natuurlijk kwamen de Witte Rozen (heel goed gezon gen) en zoo werd liedje na liedje ten beste gegeven en steeds met ongekend succes. Het was Derby op zijn best! En als we dan nog Jackie Bow genoemd hebben als tapdanser, dan hebben we het voornaamste van het groote, uitvoerige programma hier behandeld. Rest ons nog te vermelden, dat Willy Derby en Okito bloemen kregen. Willy Derby blijft tot en met Zondag avond met zijn gezelschap Dassis schouw burg bespelen. Café De Gekroonde Valk, Peperstr„ op treden Holl. Attractieband; cabaret-progr. Het Wapen van Haarlem, Nieuwesloot, optreden Piet Leenhouts en anderen, mu ziek, zang, goochelen; The Funny Music- makers. Toon Molenaar, Scharloo, optreden Leo Peelen e. a., alsmede het orkest The Twinkling Boys. Café W. Bus, Kaasmarkt 36, optreden dames- en heerenkapel. Hotel Wanner, Nieuwesloot 85, humorist en accordeonist. De Toelast, Langestraat, humoristen en muziek. Café Central, Hofplein, iederen middag en avond A. B. C. Boys; dancing. Restaurant London, Verdronkenoord 94 96, dancing. Café Tivoli, Doorbraak: optreden Engel sche Jantjes. Café Houtkooper, Laat 99, The Kings Boys. Café De Tijd van Jan de Ruyter, aan de Laat, optreden van de vier Volendam- mers. Café Het Wapen van Heemskerk aan de Breedstraat: eiken avond na 8 uur, Zon dag van half 4 af dancing in de bovenzaal, The Sweet and hotplayers" band. Café De Doorbraak, Waagplein hoek Marktstraat; duo Wiesje en Johny Rovo, soubrette Betty Morelli, humorist Jan Brink; Zondag 's middags van 4 tot 6 uur matinee. Café Willem Broekhuysen, eiken dag dames- en heeren-jazz-kapeL Centrum-hotel, eiken dag The Racket Makers. Etablissement Porton op de Steenenbrug, eiken dag Italiaansche kapel; 's middags matinee. Dancing Harmonie, eiken avond dancing. Bij Jaap Klinkhamer, Waagplein 1, jazz- bandmuziek. Dat deze zoo spoedig volgde, is te dan ken aan het feit, dat de politie van Velsen me,, vrij grooté zekerheid wist, dat F, naar Zwrhe of althans in deze richting was gegaan. Derhalve werd aan de politie te wolle en aan die van de omliggende P ar.sen gevraagd den gesignaleerde op te sporen. F, gisteren naar het provinciaal zie- f ,SaPtpoort teruggebracht. e ïgt in het voornemen van den De hoofdpersoon in dit tooneelstuk is Greta Schoonenberg, die de zware rol van Angéla vertolkte op een onverbeterlijke wijze. Kinderlijke vreugde en droefenis wist zy evengoed weer te geven als de smart om den „verloren" geliefde en als de trouw aan de kloostergelofte. Zij toonde zich een too- neelspeelster in groot formaat. Naast haar moet in de eerste plaats ge noemd worden Karei Baars als kapitein Sévéri, die uitstekend den onstuimigen ver liefden en ten slotte den berustenden man speelde. Ko de Haas was als de priester, die slechte tijdingen kwam brengen, kalm en be- heerscht, zooals in zulke gevallen mag wor den verwacht. De heerschzuchtige zuster werd voorge steld door Beppie Nooy en zy deed dat zonder overdrijven en toch zoo, dat uit het publiek verschillende bewijzen van afkeer van haar onsympathieke daden werden ge hoord. Lena Kamper gaf van haar rol als gou vernante een vertolking, die deed begrijpen, dat Angéla haar „moeder" kon noemen. Daan Nieuwenhuizen was eerst als be diende op het prinselijk kasteel en later als oude boer heel goed, wat ook gezegd kan worden van Johan de Geest voor zijn op treden als notaris en kunstschilder. De rolkennis mocht voor enkele spelers wel wat beter zijn, de souffleur was soms wel heel duidelyk te verstaan (vooral in het vierde bedrijf). Maar ondanks dit hebben we gisteravond een uitvoering bijgewoond, die door alle bezoekers zeker eenstemmig zal worden geprezen. Er was zelfs tot twee maal toe een r.pplaus by open doek. SCHOUWBURG DASSI. Willy Derby-programma. De vier laatste kermisdagen gaat er in de schouwburgloge van Dassi op het Doelen- ve een „cabaret-revue", die gisteravond premiere beleefde. De belangstelling 1 Pr°gramma was zeer groot en alle bezet Van groote tent waren zeer goed ni2!n Publiek heeft inderdaad kunnen ge- dat eu/wat^! T ^^8 programma, niet alles even' goed°dmNatUUrUik wa® lang goed, maar er waren eenige SCHOUWBURG ,,'T GULDEN VLIES." Gezelschap SaalbornParser In „De Arme Millionnair". Het tooneelgezelschap „Saalborn—Par ser", dat voor een viertal dagen in deze kermisweek alhier is neergestreken, bracht ons gisteravond als eerste stuk Wilhelm Lichtenberg's „De Arme Millionnair", een comedie in drie bedrijven. En met dit zoo voortreffelijk ten toonee- le gebrachte blijspel is het debuut meer dan geslaagd geweest, het is een avond geworden van prettige en vooral gedegen tooneelkunst, zoo'n avond, waarop men zich werkelijk eens onbed won gen-enthou siast kan toonen by het zien en hooren van zulk markant tooneelspel. „De Arme Millionnair" is in wezen een persiflage op de speculatieve manipulaties van sommige geldmagnaten, het is boven dien een borduren op een thema, dat reeds van alle kanten belicht is en dat waarlyk niet veel nieuws kan toonen. En toch na licht verzet tegen die eeuwige geldhan delingen, welke bestaan uit intrigues en sluwheid eenerzijds en ongelooflijk, fantas tische gulheidsbetuigingen anderzijds, komt men al meer en meer onder de be koring van het s p e 1. Want juist dat is het, waarop wy voor dit stuk het accent willen leggen, dat is het, waarvan wy on dubbelzinnig kunnen getuigen als iets heel goeds en om dit goede met name te noe men, het rijke spel van een Louis Saalborn, naast wien een Carla de Raet zoo vol komen op haar plaats is en die samen zulk eminent talentenspel leveren, dat het in zyn luchtigheid en vlugheid van handelen weet te ontroeren door de zoo juiste wijze, waarop het voor het voetlicht wordt ge bracht. De inhoud van „De Arme Millionnair" is althans voor ons van zeer ongeschikt belang. Het is in korte trekken de historie van een eens schatrijk dir.-gen. vani een petroleumconcern, Philippe Dantry, die op slinksche wijze tot den afgrond van armoede is moeten gaan, met zich sleepend het levensgeluk van zijn dochter. Door toevallige omstandigheden komt dit tweetal echter weer in contact met een jongen, charmanten millionnair en alhoe wel het tijdens een samenkomst uitkomt, dat er een afschuwelijke vergissing in het spel is, verlieft de jonge Pieter Versteeg zich op de lieftallige jongedochter Dantry en alles komt weer in' orde, zij het dan met de gebruikelijke tooneelhandigheidjes. Wij noemden reeds 't buitengewoon knap pe spel van Louis Saalborn, in wien toch altijd nog een van Neerland's beste artisten is vertegenwoordigd en die met Carla de Raet een zoo subtiel en diep-doorvoeld samenspel weet te ontwikkelen. Dan is zeker de vertolking van den „zwakzinnigen" secretaris van Fern. Ster- neberg zeer te roemen; deze speler deed heel vaak denken aan den Duitschen film acteur Theo Lingen, die een wereld creatie brengt van de butlerrol. En verder waren de bijrollen keurig be zet, Jor v. Gasteren was een goede Sylvai- ne Rouant, Julia Cuypers en Jos. Liesting een frappant-verarmd gravenpaar en naar wy meenen de jonge acteur Frenzen als 'ieter Tersteeg, een aanvaardbare, niet al te opvallende rol. Minder goed wa ren Alex Frank en Floor Middag als de theaterdirecteur en de arme ingenieur. Decors en aankleeding verdienen woorden van lof. En dat een zoo goed als geheele bezette schouwburg Louis Saalborn c.s. een ovatie bracht, was alleszins verdiend. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ALKMAAJBSCHE COURANT, TEL. 3320

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2