BETOVERDE BOS Jkovwciaal Tlieuws Glimlachje s Verkeersongelukken. Branden. DRIEHUIZEN ST. MAARTENSBRUG HOORN DE MIJNVEGERS NAAR INDIE. Beëediging der officieren Gistermiddag zijn op het terrein van H.M.'s wachtschip Noordbrabant te Vlissingen voor het front van de troepen door den onder commandant van de marine in Zeeland, kapt. ter zee H. J. van der Stad beëedigd de nieir we benoemde officieren, die zijn bestemd voor de divisie mijnvegers, bestaande uit de Jan van Amstel, Pieter de Bitter, Abraham Crynssen en Eland Dubois, welke Maandag a.s. van Vlissingen naar Ned. Oost-Indië zul len vertrekken. Na de beëediging heeft kapt. v. d. Stad dé jonge officieren toegesproken en hun ge wezen op de ernst van dit oogenblik. Baron van Lynden mocht tevens uit de nanden van den kapitein een gouden horloge ontvangen, uitgeloofd door den minister van defensie als belooning van buitengewone bekwaamheid en gehoorzaamheid. Nadat kapitein van der Stad ook de ouders en naaste familieleden had gelukgewenscht, eindigde hij met een driewerf „hoezee" voor de H.M. de koningin. Dan klinkt het commando: „Presenteert het geweer" en terwijl alle officieren plech tig de houding aannemen speelt de marine kapel het Wilhelmus. Daarna defileerden de matrozen van de opleiding voor den ondercommandant en voor de nieuw benoemde officieren, waarna deze voor Vlissingen zoo zelden voorkomen- do plechtigheid was geëindigd. De plechtigheid werd bijgewoond door tal van burgerlijke en militaire autoriteiten. H.M. DE KONINGIN TE VARSSEVELD. Bezoekt de tentoonstelling. H.M. de koningin is gistermiddag met haar gevolg te Varsseveld aangekomen om een bezoek te brengen aan de landbouw- en nijverheidstentoonstelling Lanijto. De burgemeester, de heer J. J. Boot, heeft H.M. op het perron verwelkomd. Voor het stationsgebouw stonden alle schoolkinderen van het dorp opgesteld, die het Wilhelmus zongen. Aan den ingang van het tentoonstellings terrein werden Hare Majesteit bloemen aan geboden door het dochtertje van den burge meester en werd het bestuur van de „La nijto" aan haar voorgesteld. Hierna maakte de koningin, begeleid door den burgemeester en den voorzitter der La nyto, den heer L. Levy, een rondgang lang de stands. Na de bezichtiging nam de koningin op de eeretribune plaats. Het pu bliek was zeer enthousiast en zong spontaan het Wilhelmus. De geestdrift was zoo groot, dat de omrastering werd doorbroken, doch de politie had spoedig de aanwezigen weer in bedwang. Hierna werden de bekroonde paarden en koeien voorgeleid, terwijl de landelijke rij vereeniging een défilé hield. Om half vijf vertrok de koningin per trein naar Apeldoorn, nadat zij nog per auto een rit door het dorp had gemaakt. en al dezen tijd heeft het lijk tusschen de brokstukken van de auto gehangen. Toen eerst werd het onder leiding van den veldwachter verwijderd en onder een zeil in het gras gelegd. Later is het stoffelijk overschot naar het lijkenhuis te Nootdorp overgebracht. Nadat ook de brokstukken van de auto weggehaald waren kon de trein weer voortgaan. OEFENINGEN EERSTE INFANTERIEBRIGADE. Belangstelling van Z. K. H. prins Bernhard. De regimenten grenadiers, jagers en het vierde regiment infanterie keeren 28 Au gustus naar Den Haag en Leiden uit de Harskamp terug, waar voor de gezamenlij ke regimenten oefeningen plaats hadden onder leiding van den reserve-luitenant kolonel dr. G. J. de Groot. De oefeningen van 24. 25 en 26 Augus tus werden bijgewoond door Z. K. H. prins Bernhard, die met groote belangstelling de troepenbewegingen te paard volgde. ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Relaas van een passagier Gistermiddag is op den onbewaakten overweg, aan den Achterweg te Nootdorp (Z.-H.) een ernstig ongeluk gebeurd. Van de zijde van het dorp kwam een auto, die vermoedelijk tengevolge van onoplettend heid van dein bestuurder, door den snel trein, gaande in de richting Den Haag, gegrepen werd. De auto werd vierhonderd meter meegesleurd, alvorens de trein tod stilstand kwam. De eenige inzittende, de 22-jarige A. van Rossum uit Papen- drecht, werd op slag gedood. Het uitzicht op den onbewaakten overweg ter plaatse is slecht. Politip was spoedig aanwezig. Na drie kwartier oponthoud kon de trein zijn reis voortzetten. Omtrent dit ongeval deelt een passagier, die in den trein zat, nog het volgende mede: Om 12.10 vertrokken wij uit Gouda en volgens de dienstregeling zouden wij om 12.29 te Den Haag aankomen. Vlak voor Nootdorp kwam de trein plotseling tot stilstand en reeds dadelijk vermoedden wij, dat er een ongeluk was gebeurd. Wij stapten uit den coupe, snelden naar voren en zagen dat voor op de locomotief de brokstukken van een auto geklemd zaten. Hiertysschen hing het lijk van den auto bestuurder, die op slag moet zijn gedood. Do klap moet zoo hevig zijn aangekomen, dat de buffers van de locomotief zijn afge broken en de lantaarns achterover gebogen. Van dt auto was weinig meer over. De onderdeelen lagen op den ongeveei 400 meter langen weg verspreid, langs welken ht voertuig door de locomotief is meege sleurd. In den trein bevond zich geen medicus, zoodat een dokter uit Nootdorp moest worden geroepen. Het heeft bijna een uur geduurd voordat politie- en geneeskundige hulp arriveerde Maak je maar niks ongerust, hoor! Dat is het monster van Loch- Ness, waar ze al zooveel over in de couranten geschreven hebben maar dat nog nooit iemand gezien heeft! IN DEN ROOK GESTIKT. De 36-jarige derde machinist van het Engelsche s.s. „Antiope", dat in de Waal haven te Rotterdam ligt, keerde Woens dagavond aan boord vani zijn schip te Rotterdam terug. De machinist, R. Burghwood uit Glas- gow, heeft zich daarna spoedig ter ruste begeven en vermoedelijk nog een sigaret gerookt. Men neemt aan, dat de man vóórdat de sigaret was opgerookt, in slaap is gevallen, waarna de brandende sigaret in het kooigoed is terecht gekomen, Dit heeft geen vlam gevat, maar is- gaan smeulen, zoodat de hut in korten tijd ge heel vol rook stond. Waarschijnlijk is de man onwel geworder. Hij is uit bed ge komen en heeft nog getracht de deur te bereiken. Halverwege is hij echter in elkaar gezakt. Toen gisteren na herhaald kloppen niet werd open gedaan, heeft het personel zich toegang tot de hut verschaft. De leversgeesten van den man waren toen echter reeds geweken. Per politieboot is het Stoffelijk overschot naar het bureau van de rivierpolitie overgebracht. BIJDRAGE VAN DE NEDERLANDSCHE HUISVROUWEN AAN HET PRINSELIJK JACHT. De bijdrage van de leden van de Neder- landsche vereeniging van Huisvrouwen aan het nationaal huldeblijk, dat morgen aan het prinselijk paar zal worden aange boden, bestaat uit de inrichting van de beide keukens van de Piet Hein, welke passen bij het op het jacht aanwezige thee servies, benevens het proviand, dat den eersten tijd noodig is. voor TWEE VAN ZES.. In het portiek van het postkantoor. Avondstilte in de Kerkstraat in Den Bosch, aldus meldt de Prov. N. Br. en 's Hert. Crt. Het portiek van het postkan toor rust uit van de beweeglijkheid der weeksche dagen. Wat licht van een lan taarn, schampt op de hermetisch-gesloten deur, de stoere pilaren, den tegelvloer, de hartsteenen trappen. Langs het portiek schuifelen af en toe wat menschen, die wat wandelen in den herfstigen avond. Dan nadert met luiden tred een bui tenman met zondoorbrand gezicht, waarin een pijpje walmt. Hij stapt op de postzegelautomaat toe, in specteert het kastje van boven tot onder, legt zijn hand -hier en daar op wat nikkel en dan heeft hij het door. Het zwengeltje verdwijnt in zijn knoestige hand en met vinnig gebaar draait hij het eenige malen rond. Dai\ buigt hij zich en door de gleuf, waarin de postzegels omlaag plegen te zij gen, althans wanneer aan de geldelijke eischen is voldaan, roept hij kortaf, maar gebiedend: „Twee van zés!" Het bakje blijft leeg. Weer zwengelt hij thans nog vinniger en direct daarop brult hij boosaardig: „Ik zeg: twee van zés!" Nog steeds blijft het bakje leeg. Daarop volgt een mep tegen de automaat, IN DE WIEG GESTIKT. Te Oisterwijk is het vier maanden oude kindje van den landbouwer J. S. 's nachts in de wieg met zijn gezichtje in het kussen komen te liggen. Den volgenden morgen vonden de ouders den kleine dood. DE VESTIGING IN DE KRUIDENIERS BRANCHE. Spertijd gevraagd. De directie van den Nederlandschen R.K. Kruideniersbond heeft, zoo lezen we in de „Limburger Koerier", een adres gezonden aan den minister van Economische Zaken met het dringende verzoek ten spoedigste maatregelen te doen voorbereiden tot in stelling van een spertijd voor de vestiging in de kruideniersbranche. DE OVERDRACHT VAN DE PIET HEIN. De ontvangst van de prinses en den prins te Muiden. Morgenmiddag zal de prinses en den prins een sobere, maar feestelijke ontvangst te Muiden worden bereid. Het paar wordt tegen kwart voor vier aan de Veenkade verwacht, waar de burgemeester, de heer T. Coops, zijn opwachting zal maken. Hij zal het prinselijk paar begeleiden tot aan de Heerengracht, nabij het Muiderslot, waar de heer E. Crone en ir. J. Loeff hunne Ko ninklijke Hoogheden verder aan boord zul len begeleiden. De vereenigingen zullen langs den weg in het dorp, waar de stoet zal rijden, met vaandels zijn opgesteld. De vereenigingen uit Weesp zullen bij de Vechtbrug postvat ten. TRAGISCH ONGEVAL. Gistermiddag is de 23-jarige Neeltje van Middelkoop te Hei en Boeikop in de nabij haar huis gelegen Wetering te Lex- mond geraakt en verdronken. Het meisje - - - - schijnt bij het vatenwasschen aan den waarvan een Dempsey niet terug zou heb- kant van het water te zijn uitgegleden, ben en weer roept hy: „Twee van zes!" -ur..,, rfnnr met stralen van de slangenwagens het vuur te bestrijden. Hij ontbood de motorspuit, die met één straal aan het blusschingswerk deel nam. Binnen drie minuten was de brand daarop gebluscht. De beide kamers zijn uitgebrand, de lager gelegen verdieping alsmede de gelijkstraats gelegen winkel van de Rotterdamsche melk inrichting, hebben eenige rook- en water schade opgeloopen. BRAND AAN BOORD VAN DE „BLACK FALCON." Gisteren is door broeiing in een baal geperste lompen brand ontstaan aan boord van het Amerikaansche s.s. „Black Fal- con", liggende te Rotterdam. Personeel van het schip heeft met een straal op de eigen leiding den brand gebluscht. Aangezien men de zaak niet vertrouw de, heeft men een aanvang gemaakt de geheele lading lompen te lossen. BRAND TH MUNTENDAM; 7 H.A. koren door het vuur verwoest. Gisteravond is door tot nu toe onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken ini de woning van de familie J. Bos te Munten dam, eigenaar de heer B. J. Hemmes te Veendam. Spoedig waren de woning en aangrenzende groote schuur een vuurzee. Toen de brand uitbrak was de vrouw des huizes alleen thuis. Van den inboedel kon niets worden gered. Zeven H.A. koren, die in de schuur waren opgeslagen, werden door het vuur vernield. ONGENOODF GASTEN. In een woning aan de Wouwermanstraat te Amsterdam zijn gisteren twee mannen betrapt, die met valsch sleutels waren binnen gekomen en bezig waren het buffet te doorzoeken. De vrouw der huizes, die zich op de derde verdieping bevond, ging naar beneden en verrast- de beide brutale dieven bij hun werk. Deze bedachten zich geen oogenblik en kozen onmiddellijk het azenpad. Beide mannen wisten te ontkomen. Er wordt niets vermist. WEER DIEFSTAL VAN MEDAILLES. Metaal is geld waard. De heer S .van de K.R.O. kwam Woens dagavond van vacantie in zijn woning aan den Rijksweg te Bussum terug en zag, dat er inbrekers aan het werk waren geweest. Hij heeft hiervan aangifte bij de politie gedaan. Inmiddels was ook mevr. S. thuis gekomen en zij kon vaststellen, dat er eigenlijk alleen acht medailles zijn gesto len; het zilver en de andere voorwerpen van waarde waren onaangeroerd gebleven. De politie zoekt verband met den dief stal van de medailles, die onlangs bij den voorzitter van het Roode Kruis is gepleegd. Het gaat dezen dief blijkbaar meer om het metaal dan om de eer RUZIE ONDER MILITAIREN EN BURGER. Woensdagavond kregen drie onderoffi cieren der infanterie twist met een burger bij de Vlasakkers te Amersfoort. Reeds Dinsdagavond had een hunner dien burger ontjnoet en deze had ook toen al gedreigd met vechten. De burger maakt er zijn bezigheid van, om wandelende paartjes na te gaan. De sergeant had gis teravond hulp meegebracht en twee van de drie militairen hadden een revolver bij zich, evenwel ongeladen. Doch de burger was niet bang en dreigde met een groot mes. De onderofficieren vroegen hulp van de politie. Toen de agenten kwamen, was de burger gevlucht, me ar de sergeants moesten mee naar het hoofdbureau, waar de revolvers in beslag werden genomen. KWITANTIE RIJWIELBELASTING BETALER. Diefstallen te Bussum: de fiets om het plaatje. Op het hoofdbureau van politie te Bussum werd gistermiddag kort na elkaar aangifte gedaan dat drie fietsen, die op onderscheidene plaatsen in het dorp voor winkels hadden gestaan, ontvreemd wa ren. De motorbrigade werd er op uitgezon den en een van de agenten hiervan zag een hem onbekenden man, dien hij een half mjj* voren had zien loopen eh thans op een damesfiets reed. De man beweerde, dat hij als „autopikker" van Bussum was gekomen en dé fiêts had geleend van een winkeljuffrouw in de Nfssaulaan, die hem aldus behulpzaam wilde zijn by den ver koop van stofzuigers. Nog vóór de politie tot confrontatie behoefde over te gaan ontmoette zij een juffrouw, die op straat naar de fiets zocht, welke in den opspo ringsstoet werd meegevoerd. De aange houdene, een 24-jarige recidivist, bekende toen de vermiste en nog andere fietsen gestolen te hebben, die hij ergens had neergezet, nadat hij ze var de belasting plaatjes had ontdaan. Een jonge man is inmiddels achter den boer verschenen, en behulpzaam als een goed Bosschenaar pleegt te zijn, vraagt hij den teleurgestelde of hij hem misschien kan helpen. „Dè's goed", zegt de boer, „want ze luis teren nie daarbinnen". „Hoe zoo?" „Wel, ik schreeuw m'n eigen gek en ze geven niks!" „Maar je moet ook niet schreeuwen! Lees maar wat er staat" „Lezen? Mensch, dè ken ik nie, Ik ben nie zoo geleerd!" Geef mij maar het geld", zegt de jonge man, en in een oogwenk heeft hij „de twee van zes" in het bakje getooverd. 't Is kazuweel!" zegt de dankbare boer, „ik docht bij m'n eigen Maar de jonge man is al verdwenen. VIJFDE INTERNATIONAAL BOEKDRUKKERSCONGRES. Men schrijft ons uit Boedapest: „De raad van beheer van het internatio naar bureau van boekdrukkerspatroonsver- eenigingen, waarin Nederland vertegen woordigd is door den heer S. S. Korthuis, voorzitter van de Nederlandsche boek drukkersfederatie, heeft de boekdrukkers patroons uit de geheele wereld voor de vijfde maal samengeroepen, thans te Boe- daoest. Men herinnert zich het vierde boek drukkerscongres, dat te Utrecht werd gehouden in 1934. 'De internationale orga nisatie der boekdrukkerspatroons blijkt voortdurend sterker te worden. In Utrecht waren 240 deelnemers, thans in Boedepaset 270, vertegenwoordigende 20 landen. Een tiental Nederlanders was bij de plechtige opening op Dinsdagmiddag in de akademie van wetenschappen aanwezig. Des avonds werden de congressisten ontvangen door den minister van binnenlandsche zaken. De eigenlijke beraadslagingen begonnen Woensdagmorgen. Allereerst werd de ont wikkeling van het te Berlijn gevestigde internationale bureau besproken. Een der voornaamste onderwerpen was: de economische politiek der boekdrukkers organisatie, ingeleid door den leider van het Duitsche boekdrukkersbedrijf, den heer Albert Frisch, (als coferent) den secre taris der Nederlandsche boekdrukkersorga nisatie, mr. P. Borst. Er ontspon zich een debat tusschen den heer Frisch, die meen de, dat een juiste kennis van calculeeren uiteindelijk voldoende zou zijn, om oneer lijke concurrentie te voorkomen, en den heer Borst, die dit standpunt „intellektua- listisch" noemde, en betoogde, dat kennis van het calculeeren nog niet de waarborg gaf, dat immoreele concurrentie zou worden uitgesloten. Hedenmorgen is het woord gevoerd door den heer J. M. Holtz uit Am sterdam, die de problemen van de opvoe ding der toekomstige patroons zal bespre ken". i Men heeft nog geruimen tijd gepoogd door I kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch dit mocht niet baten. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND Vanmorgen omstreeks elf uur is de mo torrijder Ter braak uit Eibergen, die uit de richting Ruurlo kwam, op het kruispunt bij het postkantoor in volle vaart gebotst tegen een auto van de boterfabriek uit Benne- kom, die met kalme vaart uit een zijweg kwam. De motorfiets sloeg over de kop en de bestuurder werd door de voorruit van de auto geslingerd. Met zeer ernstige ver wondingen is het slachtoffer naar het St. Walburgis-ziekenhuis te Zutfen over gebracht. GROOTE BOERDERIJBRAND TE GIETEN-BAREVELD. Gister ontstond, vermoedelijk door kort' sluiting brand in de groote boerderij van den heer G. Dewes, tevens bewoond door diens schoonzoon den heer K. Tiktak, aan het Nieuwediep te Bare veld (Gr.) De marechaussee was spoedig ter plaatse, doch doordat de brandspuit uit de gemeente Gieten een afstand van ongeveer 13 K.M. moest komen, was er weinig meer aan te doen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets meer te redden viel en het geheele huis met schuren een prooi der vlammen werd. De schuren waren geheel gevuld met stroo en koren. Zoowel de boerderij als de inboedel was verzekerd. BRAND AAN DEN BEUKELSDIJK TE ROTTERDAM. Omstreeks kwart over vier brak gister middag brand uit op de bovenste etage van het drie verdiepingen hooge pand 119b aan den Beukelsdijk te Rotterdam in gebruik bij het bejaarde echtpaar J. R. Korner, dat de eerste verdieping bewoont. Op deze derde verdieping bevinden zich de slaapkamers, een daaraan grenzend deel van den zolder is ingericht als kolenbergplaats. Daar had de vrouw van Korner een petroleumstel neer gezet, waarop appels stonden te stoven. Op onverklaarbare wyze is dit toestel in brand geraakt. Daar de tweede verdieping niet bewoond is, was het, toen men onraad bemerkte, reeds te laat. Op dat oogenblik deelden de vlam men zich reeds mede aan de slaapverblijven, welke weldra in lichterlaaie stonden. De vlammen sloegen in een minimum van tijd uit de zes vensters en aanvankelijk liet het vuur zich ernstig aanzien. Met de inmiddels gearriveerde slangenwa gens ging men zoo snel mogelijk met vijf stralen op de waterleiding de vlammen be strijden. Toen het vuur naar buiten sloeg, zag hoofdman van Gunsteren in, dat er niet voldoende druk op de waterleiding stond om Uitgangsdag met ouden van dagen. Woensdag hebben de ouden van dagen van Driehuizen en omgeving hun jaarlijksch uitstapje gemaakt. Dank zij den financieelen steun der burgerij en van velen in de om geving, is het de commissie mogelijk ge maakt om met de 65-jarigen een mooi uit stapje te maken. De route was dezen keer een rondrit door het Gooi, wat op zichzelf al een prachtige tocht is, maar door het prachtige mooie weer van dien dag nog veel aangenamer werd. Jammer was het echter, dat zich pech voordeed. Op den terugrit vanaf Baarn tus schen Laren verloor n.L de bus de beide rechter achterwielen (de wagen had dus dubbele luchtbanden), waardoor hij wel in een bijzondere houding kwam te staan. Doordat er met een matigen gang van pl.m, 35 K.M. werd gereden, kwamen allen er zonder eenig letsel af. In een in de nabijheid staande theehuisje werd een kopje thee genuttigd en met een paar uurtjes opont houd werd de tocht weer voortgezet en kwa men ongeveer 9.30 uur behouden te Drie huizen aan, waar de burgerij al lang stond te wachten. Maar toen men vernam van het ongeluk, dat zonder persoonlijke ongeluk ken afgeloopen was, ging een ieder huis waarts met een „tot weerziens" voor een volgend jaar. Binnenbrand. Vermoedelijk tengevolge van kortslui ting is in de woning van den heer G. D. alhier brand ontstaan. Toen de bewoners des morgens de woonkamer wilden binnen gaan, bleek deze gevuld te zijn met een dichte rookmassa. Bij nader onderzoek kwamen de geschrokken bewoners tot de minder aangename ontdekking, dat gordijnen gedeeltelijk waren verbrand, in den vloer zelfs een flink gat was brand, een stoel was verkoold en plafond was beschadigd door het vuur, daar in den nacht om zich heen had gegre pen. Op het oogenblik dat deze verwoesting werd geconstateerd, was in het vertrek geen vuur meer te bespeuren. Behalve de reeds genoemde schade heeft ook de overige inboedel van de woonkamer veel geleden van den scherpen rook, die waarschijnlijk uren lang in die kamer op gesloten is geweest. Naar wij vernamen, dekt verzekering de aangerichte schade. de dat ge- het dat Land-, tuinbouw-, middenstands-, floralia- en pluimvee-exposities. De definitieve datum van de land- en tuinbouw- en middenstandstentoonstelling is bepaald op Dinsdag 14 September, waar op de floralia-tentoonstelling een week later zal worden gehouden. Op de Turfhaven zal een demonstratie worden gehouden van de mooiste dieren. Des avonds zal vuurwerk worden ontstoken. De pluimvee- en ko nijnententoonstelling zal worden gehouden van 1114 September. Voor deze tentoon stelling hebben zelfs twee vereenigingen in geschreven met een totaal van honderd nummers. RANGEERDER ONDER TREIN. Gistermiddag is op het station te Krui- ningen-Yerseke (Z.) de 45-jarige J Nieüwdorp onder een rangeerenden trein gekomen. De rangeerder werd op slag gedood. De 'oorzaak van het ongeluk is nog onbekepd. Het slachtoffer was gehuwd. 161. „Ha, kijk eens, daar komt onze keukenmeester aan Die heeft al het een en ander voor de reis ingepakt. Als ik het goed zie, heeft hij een ferme mand bij zich". 162. Met een kleur op haar wangetjes pakte Anneke het mandje vol lekkernijen aan. Wat waren al die kabouters toch erg lief voor haar. Zij bedankte den kok zeer hartelijk voor zijn goede zorgen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7