Moderne Kimstzaal Rechtszaken £uchtvaact £cuid: en Juitt&oaw Jnqeczonden Stukken RuiietticuuL Jieck óL School Weec&eeicfit De Alkmaarsche Keuringsdienst voor Waren ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1937 De dienst vervult een onmisbare taak. Omvangrijk werk verricht. Nieuws in 't kort. P. BOENDERMAKER Cz. Dagelijks geopend van 10 tot 12 en 1 tot 4 uur. Ook des Zondags. Van den Alkm. Keuringsdienst voor waren is het jaarverslag wederom verschenen. Zoo als men weet werd de aanvankelijk met op heffing bedreigde dienst belangrijk uitge breid. Door te weinig personeel kan de dienst nog niet zoo functionneeren als wel wen- «ehelijk is, doch dank zij den grooten ijver van den directeur en het personeel vervult de dienst desondanks een zegenrijke taak. Tengevolge van de bezuinigingsmaatrege len op het drukwerk werd ook dit verslag gestenceld, waardoor het zich niet voor be waring leent en den indruk maakt, dat het niet werd vervaardigd om gelezen te wor- den. Het verslag stipt allereerst aan de uitbrei ding van het keuringsgebied met de Zaan streek. Het nieuwe gebied omvat circa 100.000 in woners, zoodat de Alkmaarsche Keurings dienst thans 89 gemeenten omvat met ruim 370.000 inwoners. De vergrooting van het gebied bracht uit breiding van het personeel met zich mede, waardoor wachtgelders van den eigen dienst weer konden worden aangesteld. Nu het opsporingspersoneel in vergelijking met het vorige jaar is uitgebreid, kon weer aan het toewijzen van bepaalde gedeelten van het te bewerken rayon aan bepaalde keurmeesters worden gedacht. Het gebied is evenwel ook grooter geworden en de transportmiddelen bleven dezelfde. Besloten is daarom tot het samenwerken van twee keurmeesters van één gedeelte, twee voor een ander deel, terwijl de vijfde keurmeester de rest voor zijn speciale rekening nam. Het toezicht op den verkoop van melk ech ter werd voor het geheele gebied gezamen- «k door de keurmeesters uitgeoefend, ter wijl evenzoo het bezoeken der kermissen, enz. op Zondagen over de keurmeesters werd verdeeld, onafhankelijk van de bovenge noemde indeeling. Op de week- en avondmarkten werd ge regeld een speciaal toezicht uitgeoefend. Ook nu weer is een zeer belangrijke con trole uitgeoefend op den verkoop van waren, waarvan de daaraan bestede tijd geen beeld vindt in het aantal genomen monsters. Be halve de reeds genoemde bezoeken aan ker missen, enz., dient hieronder vooral de ver koop van consumptie-ijs te worden genoemd. IJs. Wel wordt van gemeentewege hier en daar paal en perk gesteld aan de toeneming van het aantal ijsverkoopers, doch dit gebeurt niet overal. Het aantal is dan ook ten op zichte van het vorige jaar weer toegenomen en de verkoop er van schijnt elk jaar vroe ger te beginnen en later te eindigen. Daar bij deze lieden bovendien, juist omdat het bedrijf des winters stilstaat, vele malen van bereidplaats wordt verwisseld, is bij den aanvang van het seizoen keuring van al die bereidplaatsen weer noodig. En dan houdt de directeur zich steeds voor oogen, hoe ernstige gevolgen de bereiding van ondeug delijk ijs door een verkooper op één dag kan veroorzaken, hetgeen hem noopt deze controle vooral niet te doen verzwakken. Daarbij blijft de verkoop van schepijs in dit gebied zich handhaven, ondanks de fabriek matige bereiding van verpakt ijs door groo- te melkinrichtingen. Dan blijft de bestrijding van den verkoop van melk van uierziek vee in dit gebied een bijzonder zware taak. In vergelijking met andere gebieden komt deze afwijking hier veelvuldig voor en daar de melk hier van zooveel kleine bedrijven afkomstig is en maar voor een ondergeschikt deel via fabrie ken wordt geleverd, is de bestrijding wel extra moeilijk. Wij hebben gemeend, aldus het verslag, de betrokken veehouders hierbij zoo veel mogelijk te moeten blijven helpen en hen niet direct naar een veearts te ver wijzen. Nog afgezien van de daaraan ver bonden kosten, meenen wij op deze wijze de opgespoorde gevallen ook vlugger te kunnen afdoen. Brood. Dan is ook de controle op het brood dit jaar weer extra noodig gebleken. De zware concurrentie bij de broodbakkers, waaraan de meelprijzen waarschijnlijk niet geheel vreemd zijn, heeft het werken scherp op de grens der gestelde eischen in de hand ge werkt, waarvan meer dan anders het over schrijden van die grens het gevolg is ge weest. Wij meenen, dat scherp toezien op die overschrijding een steun is voor den reëelen bereider, terwijl bovendien de con sument beschermd moet worden tegen de nadeelen, die anders die concurrentie zeker gebracht zou hebben in den vorm van een brood met een te laag gehalte aan droge stof of brood van onvoldoende samenstelling. Het monsternemen had verder zoo nu en dan plaats op de Zaterdagavonden en des Zondags. Erkend moet worden, dat de bij die bemonstering verkregen resultaten niet van beteekenis ongunstig afsteken bij die van andere dagen. Vergelijkende overzichten van het aantal afgekeurde partijen zijn moeilijk te geven in verband met de uitbreiding van het ge bied, maar een sprong van 404 partijen in 1935 op 860 in 1936 is verhoudingsgewijs veel te groot. Uit het uitvoerig overzicht van bemonster de en al dan niet afgekeurde partijen in het verslag nemen wij slechts enkele voorbeel den om aan te toonen, hoe noodzakelijk het werk van den keuringsdienst is in het be lang van de volksgezondheid. Azijn had bijv. van de 101 monsters 22 keer een te laag gehalte, bevatte vijf keer aal en was één maal troebel. Zelfs een partij van 1000 flesschen van een groote fabriek in Nederland bleek azijn van een aanzien lijk te laag gehalte te bevatten. Van 267 monsters melkbrood voldeden 86 monsters niet aan de eischen, 19 pCt. bevat te onvoldoende melkbestanddeelen. Van 234 monsters huishoudjam bevatten o.a. 66 te veel water, bij limonadesiroop werd 38 maal een te laag suikergehalte ge constateerd. Melk. In totaal werden 8752 melkmonsters on derzocht n.1.: 4048 straat- en winkelmonsters, 1021 afle- verings-, stal- of weidemonsters wegens te laag vetgehalte, 152 dergelijke monsters wegens watertoevoeging, 3368 dergelijke monsters wegens uierontsteking, 35 derge lijke monsters wegens leng en vuile melk en bovendien 128 monsters gepasteuriseerde of gesteriliseerde melk. Hoewel deze verhouding wel iets gunsti ger is dan verleden jaar, valt ook nu weer op het groote aantal monsters, dat ter opspo ring van uierziekte moest worden genomen. Dit aantal neemt altijd snel toe, omdat tot aan de bron, de koe, dit onderzoek moet worden vervolgd. Elk straatmonster, waar in bestanddeelen van uierziek vee worden gevonden, levert, als 't de melk van slechts één veehouder betreft, zooveel verdere mon sters, als de betrokken veeh/ader melkge vende koeien heeft, soms nog meer, als de melk der afzonderlijke kwartieren van een of meer koeien worden bemonsterd, en na tuurlijk meer, als het oorspronkelijk meng- melk van meer veehouders betrof. Van 631 monsters oliën en vetten moesten 150 worden afgekeurd. Vleeschwaren. Van oudsher is in de groep vleeschwaren e.d. het aantal aanmerkingen legio, zoo zelfs, dat processen-verbaal niet achterwege kon den blijven. In het afgeloopen verslagjaar voldeed 18 pCt. (1934: 22 pCt., 1935: 19 pCt.) der waren uit deze groep niet aan de gestelde eischen. Herhaaldelijk werden weer boter en mar garine ingezonden, waarop geen aanmerking behoefde te worden gemaakt, al moest wor den toegegeven, dat niet altijd van eerste kwaliteit gesproken kon worden. Dit komt ieder jaar voor en het is daarom goed er op te wijzen, dat de keuringsdienst wel controle uitoefent op deugdelijkheid van toestand en samenstelling, maar dat hij niet ingrijpt bij kwaliteitsverschillen, voorzoover die niet uitdrukkelijk bij de wet zijn om schreven. Een monster margarine had groene vlek ken, afkomstig van de inkt der wikkels, ter wijl een ander vetsplitsende bacteriën bevat te, die een zeepsmaak veroorzaakten. Een bakker en een grossier, die hun bak- platenolie wantrouwden, hadden beide ge lijk: de waar bleek wonderolie te zijn. Naar aanleiding van door den directeur van Gemeentewerken te Alkmaar ingezon den kristallen uit de rookgangen der centrale verwarming van het Landbouwhuis werd een onderzoek ingesteld. De kristallen wa ren ijzervitriool en bleken veroorzaakt te worden door het watergehalte van 7 y2 tot 17.7 pCt. van de cokes, afkomstig van de Ge meente Lichtbedrijven. In totaal werden 1528 waarschuwingen ge geven en in 70 gevallen werd proces-ver baal opgemaakt. EEN TROUWLUSTIGE WEDUWE. De 36-jarige bloemist H. de H., zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, heeft zich ter zake van oplichting te verantwoor den gehad voor de Rotterdamsche recht bank. In Maart van dit jaar had verdachte oonnectie aangeknoopt met de weduwe j. T.—H., te Krimpen aan de IJssel. Hij had zich uitgegeven voor oud-koloniaal met •en pensioentje van 12 per week, voorts had hij verteld, dat hij een betrekking zou krijgen als commies bij de belastingen. De kennismaking was van beide zijden zoo in den smaak gevallen, dat verdachte met het denkbeeld was gekomen, dat zij zouden trouwen en de weduwe had volgaarne daarmee ingestemd. Bij eenige bezoeken, die verdachte in' de daarop komende weken aan de weduwe had gebracht, had hij haar telkens wat geld ter leen gevraagd. In to taal was het opgeloopen tot 20. Daaren boven had verdachte een koffertje met drie costuums meegenomen, die hij voor haar zou verkoopen. Een zilveren horloge, een overhemd en een jockey-pet had hij van haar ten geschenke ontvangen. Van het huwelijk was niets gekomen, omdat verdachte toen hij eenmaal wat geld van haar had, zich niet meer bij de weduwe heeft laten zien, die zich nu voor het geld en de goederen opgelicht gevoelde. De weduwe, die als getuige gehoord werd, verklaarde verdachte te hebben lee- ren kennen, doordat hij als collectant van het Leger des Heils aan de deur was geko men. Verdachte was altijd erg aardig voor haar kinderen geweest en dat had zij erg in hem geapprecieerd. Bij een van zijn bezoekers had verdachte over de mogelijk heid gesproken, waarbij hij, naar 't scheen openhartig mededeelingen deed aangaande zijn maatschappelijke positie. Getuige had er wel ooren naar gehad en zij had in ver dachte wel een ernstigen huwelijkscandi- daat gezien, zoodat het haar argwaan niet had opgewekt, toen hij zoo eens naar haar spaarduitjes informeerde. Getuige had de bovengenoemde bedragen en goederen aan verdachte overhandigd, in de veronderstel ling, dat zijn bedoelingen ernstig gemeend waren. Het O.M., waargenomen door mr. H. A. J. Reumer noemde de handelingen van dezen verdachte niet erg sympathiek. In de brie ven, die hij aan de weduwe geschreven heeft en die zich in het dossier bevinden slaat hij zulk een zalvenden toon aan, dat het niet behoeft te verwonderen, dat een eenvoudige weduwe den indruk krijgt met een goed en godvruchtig mensch te doen te hebben. Verdachte is dat echter allesbehal ve. Hij is al zes maal veroordeeld en naar het oordeel van het O.M. onverbeterlijk. Wegens oplichting eischt het O.M. tegen hem een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek van den tijd in voorloopige hechte nis doorgebracht. Mr. P. M. J. Nolet was met het O.M. van meening, dat het bewijs van den tenlaste gelegde oplichting ten volle geleverd is. Volgens pleiter is er aanleiding een psy chiatrisch onderzoek naar verdachte te ge lasten. ONZE POSTVLUCHTEN. „Nandoe" uitreis te Basra. „Torenvalk" op de thuisreis te Rangoon. Het K. L. M.-vliegtuig Valk is op zijn vlucht van Indië om 15.39 uur op Schiphol geland. Ibis op de uitreis in Bandoeng aange komen. DE „WIELEWAAL" NAAR ÏNDIE. Morgen zal het K. L. M.-vliegtuig „Wiele waal" van Amsterdam naar Batavia ver trekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren Q. Tepas, gezagvoerder, F. Peetoom, tweede bestuurder. F. H. A. Naber, werktuigkundige en C. Dik, radio- telegrafist. OFFICIEELE DEENS CHE BOTERNOTEERING. De officieele Deensche boternoteering be droeg 237 kronen of 0.96 per K.G. VEE- EN ZUIVELTENTOONSTELLING TE GOUDA. Gisteren heeft Gouda, voor de tweede maal, een vee- en zuiveltentoonstelling gehad. De stad heeft haar voorname positie als cen trum van landbouw en veeteelt geaccen tueerd. Uit het geheele land zijn de inzen dingen van het beste, wat er te bieden valt, gekomen en van overal waren er de belangstellenden om de expositie te be zichtigen. De opening geschiedde in het restaurant op het veemarktterrein, waar velen bijeen waren. De burgemeester, de heer E. G. Gaarlandt, hield de openingsrede. Na de opening hebben de genoodigden een rondgang over de tentoonstelling ge maakt. De veetentoonstelling omvatte niet min der dan 880 dieren. De zuiveltentoonstelling omvatte twee en zestig inzendingen kaas. De algemeene indruk van de tentoonstel ling is zeer gunstig. In alle rubrieken is eerste klas vee aangevoerd, waarbij te con- stateeren valt, dat de inzenders hun beste beentje hebben voorgezet niet alleen kwan titatief, maar ook kwalitatief, staat de ex positie op hoog peil. Er zijn niet minder dan 350 bekroningen uitgereikt. DE HOEK KERKPLEIN— PATERNOSTERSTRAAT. Voor de zooveelste maal moest het hoek huis van het hofje het ontgelden en gelukkig nog steeds zonder dooden. Dit is hier niets dan geluk tot heden; als er op het moment van een bosting iemand loopt of daar voor het huis op de stoep staat, zal er hier een doode of zwaar ver minkte te betreuren vallen. Het lijkt wel of hier op gewacht wordt. Waarom niet direct, toen de Singel hoofdverkeersweg werd, vanaf het Kerkplein alle inrij daar verboden, dan kon die vluchtheuvel daar vervallen en zou er aan beide kanten plaats voor een trottoir zijn van b. v. 1 me ter, waardoor voor goed alle gevaar hier zou zijn geweken. Blijkbaar is deze oplossing te gemakke lijk. Voor het verkeer vanaf de stad zjjn Zevenhuizen en de Laurenstraat toch vol doende. Dit punt moet nu maar eens afdoende verbeterd worden, ter voorkoming van ongelukken, of... wachten wij nog even? Een opmerker. Een merkwaardige zwemtocht. - Sinds vier dagen vormt de Hudson het tooneel van een merkwaardigen marathon-zwemtocht, dien een 46-jarige mém, Charles Zimmy, die geen beenen meer heeft, volbrengen wil over een afstand van ongeveer 235 K.M., zonder dat hij het water verlaat. Zimmy is Maandag begonnen in Albany. Hij wil naar New-York zwemmen. Woensdag had hij reeds de helft van den geheelen afstand af gelegd. De nachten brengt de man door in bochten langs den oever. Hij verlaat dan het water niet. Het groote nieuws is gekomen! - Naar uit Fortune Harbour op Newfoundland ge meld wordt, hebben Newfoundlandsche vis- schers in de nabijheid van deze haven na een strijd, die twee dagen geduurd heeft, en waarbij zij gewapend waren met geweren, harpoenen en lansen, een zeeslang, die 11 meter lang zou zijn, gedood. Instorting in kiezelgroeve. - In een kiezelgroeve in Gransee (Duitsch.) zijn vier arbeiders door de instorting van zand- massa's bedolven. Een hunner kon in zwaar gewonden toestand geborgen worden. De drie anderen waren, toen zij bevrijd waren, reeds overleden. Bij schermwedstrijden gedood. Tij dens een schermtornooi te Parijs ie een Fransch student in een wedstrijd tegen een Mexicaan zoo ernstig gewond, dat hij on middellijk naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. Korten tijd na te zijn opgenomen is de jongeman aan zijn ver wonding bezweken. Dooden en gewonden bij autobotsing. Bij een autobotsing in de buurt van Salerno (It.) zijn drie personen gedood en vier ge wond. Arrestatie van communisten. - De poli tieke politie te Warschau heeft een vijftigtal communisten in de stad en de omgeving gearresteerd. Zij worden beschuldigd een internationa len communistischen jeugddag voor te be reiden. Onrust in Kenya. - Tijdens ongeregeld heden te Mombasa in Kenya zijn gisteren elf Arabieren gedood. De politie chargeerde met de bajonet op het geweer. De toestand is zeer gespannen en politie-versterking is van Nairobi naar Mombasa gezonden. Brand op een vliegveld. - Op het vlieg veld te Villeneuve Sur Lot is een loods door brand vernield. Vijf particuliere vliegtuigen werden door de vlammen verteerd, terwijl verscheidene vliegtuigmotoren werden ver nield. De schade wordt op twee millioen franc geraamd. Antisemietisme in Opper-Silezië. - De politie-prefect van het district Gleiwitz in Opper-Silezië heeft last gegeven 22 koffie huizen, welke door israëlieten werden ge dreven, te sluiten. Ook te Peiskretscham, Ratibor en Oppeln zijn verscheidene van deze zaken gesloten. Als reden wordt opgegeven, dat de zaken niet overeenkomstig de hygiënische voor schriften van de politie zjjn ingericht. Mistinguette lastig gevallen. - Woens dagmiddag omstreeks vijf uur werd gebeld aan het appartement van Mistinguett, de vermaarde Parijsche music-hall star, aan de Boulevard des Capucines te Parijs. Toen de dienstbode open deed, stormde een t man naar binnen onder het roepen van: „Ik wil haar zien. Als ze mij niet ontvangt, dood ik haar!" Toevallig bevonden de redac trice van een vrouwenblad en een persfoto graaf zich in Mistinguett's salon. De foto graaf toonde zich een waar ridder en wierp zich op den indringer. Onderwijl belde men de politie op, die den man meenam. Bij het verhoor verklaarde hij Marcel Delalonge te heeten, teekenaar van beroep te zijn en speciaal uit Rouaan te zijn gekomen om Mistinguett te spreken. Hij had een brief bij zich met liefdesverklaringen in een eenigszins verwarden stijl. De man, die een geladen revolver bij zich had, werd in ar rest gehouden. Mistinguett verklaarde, dat zij heelemaal niet geschrokken was en 's avonds als naar gewoonte in het Théatre Mogador, waar zij in de revue „Cor, c'est parisien" optreedt, haar werk zou doen. Door den bisschop van Haarlem is benoemd tot kapelaan te Uitgeest de heer J. A. Solleveld, neomist. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 AUGUSTUS 1937. ALKMAAR. Kapelkerk, 9.30 uur, ds. van Dop (Groote Kerkbeurt); 11 uur, de heer G. J. Rafch, theol. cand. te Utrecht (Zondag 5 Sept. hoopt ds. Baar zelf den dienst weer waar te nemen); 6 uur, ds. Warners (Groote Kerkbeurt). Rem. Gerej. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. Kouwen- hoven, van Wageningen. Extra coll. diaco nie. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, ds. Ruys en de heer A. G. Visser; av. 7 uur, ds. Ruys. Beide malen herdenking 1234- jarige evangeliebediening. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdag straatzang; Zon dag, 10 uur, heiligingsdienst; 3.30 uur, openlucht-samenkomst op den Kattenberg; 8 uur, bijzondere samenkomst, tevens uit reiking van een medaille voor 25-jarigen trouwen dienst. Leidsters J. M. Stofregen, kapiteine en S. Bodemeijer, luitenante. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat 9; Za terdagavond, 8 uur, straatzang; Zondag, 10 uur, wijdingsdienst; 3.30 uur, openlucht samenkomst; 8 uur, bijzondere samenkomst. Geleid door den nieuwen B. O. van Alk maar. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 11 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. Attema, van Zaan dam. Ger. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. Beerends, em.-pred. te Amersfoort. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Bosboom, van Hillegersberg. BERGEN AAN ZEE, 10.15 uur, liturgi sche dienst, ds. Creutzberg, uit Hees. BARSINGERHORN, geen dienst. BARSINGERHORN, Doopsgezinde ge meente, geen dienst. BURGERBRUG, 10.30 uur, ds. Witkop (doop). DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. W. A. Kastein. EENIGENBURG, 10.30 uur, ds. Tinholt. EGMONDBINNEN, nam. 2 uur, ds. van Dop. GROET, 9 uur, vroegpreekdienst, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Heep. HEILOO, 9.30 uur, ds. Bloemhoff, tekst Lukas 8 29; onderwerp: „Om te bewaren". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam, Zwakke tot matige noordoostelijke tot noordelijke wind; gedeeltelijk bewolkt tot betrokken; droog weer behoudens kans op onweer; weinig verandering in temperatuur. Onbetrouwbaar weer op komst. Het langgerekte gebied van hooge lucht druk vertoont thans drie maxima en wel in Engeland, Zweden en Finland. Aan de noordwest zijde nam het periodiek af en weer toe onder invloed van gebieden met snelle dalingen van den luchtdruk gevolgd door even zoo snelle stijgingen, welke in zuidwest noordoostelijke richting over den oceaan trekken en over IJsland naar de Noordpool verdwijnen, waar men ze langs het Russische poolst&tion ziet passeeren. Op het vasteland is het luchtdruk verval naar het zuidoosten gericht. De atmosfeer blijft betrekkelijk warm en vochtig en de lucht zwaar bewolkt met kans op onweers regens, meest overdag. In Zweden en Fin land blijft het weer mooi, echter met iets minder hooge ochtendtemperaturen. Ook in Frankrijk is het weer zeer mooi met warmte en onbewolkte luchten. Langs de Oostzee-kust knapt het weer op, doch in centraal-Europa houdt de toestand van zware bewolking, met kans op onweers regens, aan. Op de Britsche eilanden viel geen regen en is het weer over het alge meen mooi. In ons land blijft de kans op plaat selijke onweersregens nog aanwezig, doch vermoedelijk zal deze geleidelijk minder worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.31 uur tot 5.31 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water, v.m. n.m. v.m. n.m. 8.07 8.36 4.40 4.53 9.03 9.34 5.23 5.41 10.15 10.53 6.20 6.50 Dat. 28 29 30 31 11.44 7.41 8.21 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 28 8.04 8.33 4.28 4.41 29 9.00 9.31 5.11 5.29 30 10.12 10.50 6.08 6.38 31 11.41 7.29 8.09 Loudelsweg 66, Bergen. WERK VAN Vrg entree. HEERHUGOWAARD, 10.30 uur, ds. A. Weeder, vroeger te Heerhugowaard. KOEDIJK, 11 uur, ds. van Dop. LIMMEN, half 10, ds. van Mullem. NIEUWE-NIEDORP, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDESLUIS, nam. 2 uur, ds. Witkop. OOSTGRAFTDIJK, av. half 8, ds. Loysen. OUDE-NIEDORP, 8 uur, ds. Molenaar. OUDORP, 10 uur, ds. Boerendonk. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Loysen. OUDKARSPEL, 11 uur, ds. Bloemhoff. PETTEN, geen dienst. SCHERMERHORN, geen dienst. SCHOORL, 7.30 uur, zangdienst, ds. Boeke. SINT PANCRAS, 9.30 en 3 uur (telkens o. t.), ds. Molenaar. STOMPETOREN, geen dienst wegens vacaturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer J. M. Martens, van Amsterdam. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema (doop). ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Besselaar, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, geen dienst. WESTGRAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, 10.30 uur, ds. Boeke. ZUIDSCHERMER, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. de Leeuw. Wie op de pos ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangtweg nadert). J

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9