Aqmda |i Stad e*i Omgeving. i| fülitair vliegveld bij Alkmaar? ti^fekjenaren in Bergen en Oudorp offerte gevraagd. Mmaar en Koninginnedag. De aubade voor den burgemeester. «fïW W NASSAU-TAX. Tel. 3545 VflM PUTIEH OORTMEIJER. PflYGLOP Zilveren jubilé als onderwijzeres. 40 jaar directeur van de Groot- Noordhollandsche. een jubileum. een kranige jongen. telefoon wethouder klaver. orgelconcert feike as ma. het afscheid van den heer HEIJT. - - MS Alkmaar, Woensdag. j/%ar wij vernemen, heeft een viertal '^■eigenaren in den Bergermeer, te de erven Judell en de heeren Jonker en Zuurbier, van het *ftrtement van defensie een uitnoo- slAg ontvangen om voor Donderdag ?tave van den prijs te doen van hun nderijen. Tesamen bezitten zij een t ïLA. vrij hoog gelegen land in den agermeer, zoodat vermoed wordt, dat fensie voornemens is hier een militair t'gveld aan te leggen. vernemen nader, dat het de be ding is een luchthaven te maken voor H Ja -VA, de jachtvliegtuigen-afdee- die eertijds op Soesterberg oefende daarna overgeplaatst werd naar "''tphol. Door de groote uitbreiding de burgerlijke vliegdiensten op ■kiphol werden de oefeningen vani de iWa zeer bemoeilijkt en moest men #ieuw uitzien naar een ander vlieg- «1$, waarbij dan aan een terreinencom- 'tk nabij Alkmaar gedacht zou zijn. Hen schijnt ook in Oudorp verschil de landeigenaren gepolst te hebben, dat het nog niet zeker is, dat de 4thavan te Bergen zal worden ge- digd. Natuurlijk zal dit voor een be- •grijk deel van den prijs der lande nd afhangen, en het is voor Bergen te Hen, dat de landeigenaren., die mor- 'l bij elkaar komen, een zoodanigen Is zullen vragen, dat de onderhande gen tot een gunstig resultaat zullen Hen- Bereids is het terreinencomplex ds meer dan een half jaar geleden tft men de voorloopige plannen van vliegveld besproken geschat. Voor Bergen en trouwens voor onzen Heelen omtrek is het feit, dat er hier tt militair vliegveld zal komen, van V groote beteekenis. Alkmaar zal W van voornamelijk wat de mid- 'Hstand betreft in belangrijke mate anen profiteeren. Het zal hierin een Hne compensatie kunnen vinden or het feit, dat het indertijd de lettenschool verloor, en dat het apschijnlijk ook thans niet met de mende legeruitbreiding een garni- m zal krijgen, al is deze laatste moge- cheid nog niet geheel uitgesloten. Vele gezinnen zullen zich hier vesti- i, niet alleen van de vliegers, maar X van militaire en burgerlijke tech- M en van diverse ambtenaren, die een Vgelijk kamp moeten onderhonden. 'hr algeheele feestviering hier ter stede geen sprake. ,ar overal in den lande met meer of feestelijkheid de Koninginnedag is spijt het ons te hebben moeten jteeren, dat Alkmaar ten deze maar iggr matig figuur heeft gemaakt. het er in den aanvang van den dag jook hier ter stede de verjaardag xliï.M- de Koningin met groote blijd- '0$ gevierd zou worden, getuige de vele -irl) die uitgestoken waren, van een .unje-feestviering is met uitzon- an de aubade voor het stadhuis en [bijeenkomst in den muziektuin ,_ake geweest. Het was iets drukker !a|Lt dan anders, een muziekcorps trok I groote belangstelling en bij hon- n _4jn de wandelaars gaan zien naar iten van de fontein in het rosarium 1 Nassaukwartier. „„:tste is op zich zelf, een aardig tJ1 wordt ongetwijfeld ook wel op prijs doch wij zijn van meening, dat een teren opzet een forschere water- betere belichting in staat zal lin of meer schampere opmerkin- :e wij gisteravond hoorden, achter laten blijven. [hulde voor den burgem., gebracht g leerlingen van de hoogste klassen <L lagere scholen, bleef o.i ook bene verwachting en het bleek, dat er deren waren thuis gebleven dan ■as. Let weg nam, dat de kinderen, die flink hun best gedaan hebben. ende liedjes werden enthou- longen en de begeleiding van „St. liet niets te wenschen over. bordes van het stadhuis bevonden de burgemeester en mevr. v. Kin- ït hun kinderen, de gemeente-secr. ia, wethouder Klaver en verder [en van de beide Oranje-vereeni- _et hun dames. de kinderen ten tweede male het is gezongen hadden, sprak burge- jhr. v. Kinschot een kort dank- Spr. dankte de beide Oranje-ver in voor het initiatief tot deze sprak woorden van erkentelijk- 'y kt heid uit jegens het begeleidend onderwij zend personeel, het kranige muziekcorps en last-not-least tot de kinderen, erop wijzend, dat deze dag voor elk rechtgeaard Neder lander een bijzondere beteekenis heeft. Tenslotte bracht spr. een driewerf „hoera" uit op onze Landsvrouwe. Hiermede was deze officieele plechtig heid beëindigd. De Chr. Oranjevereeniging viert 31 Ang. met een uitstekend ge slaagd tuinfeest. Der traditie getrouw, heeft de Chr. Oranje vereeniging den verjaardag van H.M. de ko ningin weder gevierd met een avondfeest in den Stedelijken Muziektuin, een feest, dat, dank zij veler enthousiaste medewerking, en dank zij het prachtigst denkbare weer, schit terend geslaagd is. Terwijl tegen 8 uur de muziekvereeniging Soli Deo Gloria, onder leiding van haar waarnemenden dirigent den heer Pieket Weeserik, als entre-acte-muziek verschillen de vaderlandsche liederen speelde, kwam ge leidelijk het publiek opdagen, zoodat, toen de voorzitter der Chr. Oranjevereeniging, de heer G. Ch. Dun, zijn openingswoord sprak, ettelijke honderden menschen aanwezig wa ren. Spr. begon met voorlezing uit Ps. 103 en ging dan voor in gebed, waarin hij om Gods zegen smeekte over de koningin en haar Huis. Openingswoord. Het is mij zoo vervolgde de heer Dim daarna een aangename taak, op den tra- ditioneelen avond van 31 Aug de opgekome- nen welkom te mogen heeten in den schitte renden muziektuin, die nog veel te weinig gewaardeerd wordt. In het bijzonder heette spr. welkom den heer en mevr. van Kinschot, die ook nu weder aan het verzoek om tegen woordig te willen zijn hadden gehoor gege ven. Voorts richtte spr. een welkomstwoord tot alle medewerkenden aan den avond en de bestuursleden van de neutrale Oranjever eeniging. Met applaus werd begroet spr.'s mededee- ling, dat hij uit naam van de vereeniging een telegram had verzonden met hulde- en trouwbetuiging aan de koningin. Spr. dacht terug aan den vorigen Konin ginnedag, toen nog niets bekend was van de verloving der prinses. En nunu hebben we al haast een troonopvolger, zei spr. Het is dus wel een belangrijk jaar geweest voor ons Koningshuis en ons heele volk. De Oranjeliefde is wel sterk opgelaaid on der ons volk, constateerde spr. met dank baarheid. En wat zal het komende jaar brengen? Wij weten het niet en zullen dankbaar zijn voor wat er komt: een prins of een prinses. 57 keeren hebben wij nu den verjaardag der koningin gevierd, wij hopen dien nog vele malen mee te maken. Wij zullen bidden voor Haar, die alleen staat op Haar hoogen post. Spr. wekte allen op tot medeleven met het vorstenhuis en spoorde aan tot toetreding tot de Chr. Oranjevereeniging. Staande werden hierop door de aanwezi gen de twee bekende coupletten van het Wilhelmus gezongen. Terstond daarna werd de muzieknis in genomen door de leden van Soli Deo Gloria voor het spelen van den Jubileummarsch van E. Elsenaar en een potpourri van christelijke liederen door J. Schoen. Op dezen helderen, mooien avond klonken de tonen bijzonder zuiver. Nauwelijks waren zij verstorven of het mannenkoor Orpheus, geleid door zijn di rigent, den heer Karei Böhne, trad op met achtereenvolgens „O, Heer, die Uw tent in de hemelen spreidt", „Geuzenvendel op de thuismarsch" en „Der Fremdenlegionar", resp. van Valerius, Roeske en Jul. Wengert. Heerlijk klonk deze mannenzang in de avondlucht en aandachtig werd er geluis terd en de uitvoering van deze zangnum mers kreeg, evenals dit het geval was ge weest met de muziek, een welverdiend ap plaus. Feestrede van ds. van Dop. Ds C. van Dop had tot onderwerp zijner feestrede gekozen „God en mij recht". Hij ving aan met een beschouwing over het wapen der Oranje's, ontworpen door den stadhouder-koning prins Willem III en onderwierp de leuze „God en Zijn heilig recht" aan een nadere bespreking. Spr. herinnerde er aan hoe Willem III zich gaf aan het Engelsche volk, toen zoo goed als alle partijen aan de overzijde van het Kanaal hem riepen, en voorts hoe hij streed tegen de Franschen in 1672 aan het einde van het stadhouderlooze tijdperk, een strijd waarvoor het protestantisme hem nog dankbaar mag zijn. Het hooge streven om voor God en Zijn recht te strijden steunde hem bij alles en was ons volk tot zegen. „God en mijn recht" is ook het ideaal van onze vorstin, ook voor haar geldt: „er is geen macht dan die van God" en daarmee reikt zij als het ware de hand aan haar grooten voorganger. Wij leven wel onder heel andere om standigheden dan onder diens bewind, maar toch was het bij Haar inzegening als ko ningin de vraag hoe het zou gaan, zij bleef toch altijd „maar" een vrouw. Echter, onze vorstin is een belijdende vorstin en zij zocht haar steun steeds in het geloof, dat ook het geloof harer vaderen was. Zij was ons daarmee in veel tot voorbeeld en wij kunnen het nooit genoeg waardeeren dat Zij in waarheid mag zeggen „Bij de gratie Gods koningin". Oranje heeft in onze historie nooit zich zelf gezocht, niemand zal dit kunnen tegen spreken. Altijd was het streven om God en daarmee het volk te dienen Spr. toonde dit nader aan. Inderdaad staat onze koningin alleen op Haar hoogen post, daarom is het zeer noodig dat zij gedragen wordt door het gebed van het volk, zooals Zij en Haar Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 10—12 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bioscopen. Roxv-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het corps der waaghalzen (rom.-sens.); hoofd rol Jack Holt. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Zoölogica (hum.); hoofdrollen Heinz Rühmann, Theo Lingen, Hans Moser en Gusti Huber. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Marguerite Gautier (rom.-dram.); hoofd rollen Greta Garbo, Robert Taylor en Lionel Barrimore (geprolongeerd). Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Luna park (hum.); hoofdrol Eddie Cantor. In het voorprogramma een klucht met Stan Lau- rel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. Groote ritten speciale tarieven. ATLASSEN, WOORDENBOEKEN, PASSERDOZEN, TEKENBORDEN, VULPENHOUDERS en POTLODEN. Huis steeds hebben gebeden voor het volk van Nederland. Tot dat gebed voor ons Oranjehuis wekte spr. op. Weder muziek en zang. Heel goed sloot de samenzang van Da Costa's volkslied „Zij zullen het niet hebben", begeleid door „Soli Deo Gloria", aan bij de feestrede. Het was alleen maar jammer dat niet krachtiger meegezongen werd. Vroolijke, voor een groot deel populaire wijzen, werden, door de muziekvereeniging neg ten gehoore gebracht. Voornamelijk het programma-nummer „Zoo zingt Hol land" viel in den smaak, zooals bleek uit het enthousiast meezingen vooral door de jongeren. Het muzikale gedeelte van het program ma werd besloten door het wederom op treden van Orpheus, nu met „Schafers Sonntagslied" van C. Kreutzer en „Jeru zalem" van Isr. J. Olman, twee omvang rijke nummers met verschillende moeilijke gedeelten, die echter schitterend werden overwonnen, zoodat ook deze zang vol komen tot zijn recht kwam. Het vuurwerk. Het slot van het feest was wederom een vuurwerk met vuurpijlen, regens van goud, Bengaalsch vuur, zonnen, kronen, enz., enz., waarvan verschillende stukken met veel bijval werden begroet. Maar bij het slotnummer, een groote decoratie „Leve de koningin", verlicht door een Bengaal- sche zon, omgeven door brillantfonteinen en eindigend met kanonslagen., bereikte het enthousiasme een hoogtepunt. Spon taan werd het Wilhelmus ingezet, wat zeker wel een goed slot was van den avond. De chr. Oranjevereeniging heeft op waardige wijze den 57en verjaardag van onze landsvrouwe gevierd de voorzitter mocht dan in zijn openingswoord al spreken van een sobere viering, wij hebben kunnen constateeren, dat zij bijzonder in den smaak viel van het talrijk opgekomen publiek. En geslaagd is zij zeer zeker! De Hofdijkschool (aan den Koningsweg) vierde vanmorgen feest in verband met het 25-jarig jubilé van mej. Timmers, onderwij zeres aan die school. Van die 25 jaren wer den er 15 doorgebracht in Alkmaar. Mej. Timmers trad op 1 Sept. 1912 als tijdelijk onderwijzeres in dienst te Wormerveer en was daarna nog eenigen tijd in eenzelfde functie werkzaam te Schoorldam, waar zij later als vaste leerkracht werd aangesteld. Tot 1922 bleef zij aldaar en kwam toen naar de kaasstad, zoodat zij hier haar zilveren jubilé als onderwijzeres viert. Dat daar groote belangstelling voor be stond, bleek uit de versiering van haar les lokaal. Door de medewerking van den direc teur van plantsoenen, den heer B. Hoek, hin gen er lange groene guirlandes, terwijl alle leerlingen der school en de verdere aanwe zigen getooid werden met een corsage. Een lid der oudercommissie had op het bord met gekleurd krijt het getal 25 geteekend en daaromheen op kunstige wijze een bloem krans geschilderd in kleuren. Het een en ander gaf het lokaal een echt feestelijk uiter lijk. Bij het aanvangen van den schooltijd had het hoofd der school, de heer J. N. Kroone, alle leeringen in de lange gang in een dubbele rij opgesteld, getooid met bogen, omwoeld met dennegroen en gesierd met roode en witte bloemen (de Alkmaarsche kleuren.) De jubilaresse, per auto van haar woning gehaald, keek verrast op bij deze feestelijke ontvangst en liep sterk onder den indruk onder de aldus gevormde eerepoort door naar haar lokaal, waar zich behalve het personeel der school, mitsgaders de con ciërge, nog bevonden de burgemeester jhr. mr. f. H. van Kinschot, de inspecteur van het l.o., de heer G. C. Dun, de voorzitter der commissie van toezicht op het l.o. in deze gemeente, mr. C. A. de Groot, en de oudercommissie van de HofdijkschooL De heer Kroone was tegenwoordig in dub bele functie, omdat hij ook secretaris is van die commissie. De burgemeester nam allereerst het woord. In een zeer waardeerende toespraak ging hij de loopbaan van mej. T. na, er den nadruk op leggende, dat zij met zeer groote liefde en toewijding zich aan het onderwijs voor het kind had gegeven en de hoop uit sprekend, dat zij zulks nog tal van jaren zal kunnen doen. Namens het gemeentebe stuur bood spr. haar met hartelijke geluk- wenschen een mooie bloeiende plant aan. De heer Dun, die hierop het woord kreeg, meende, dat niet zoozeer het 25 jaar dienen waarde aan een jubileum verleent, maar wél de wijze, waarop die dienst wordt vervuld. En ten aanzien van het ju bilé van mej. Timmers had spr. daarvoor niets dan lof. Daarom was het heden wel terdege een dag, waarop even moht worden stilgestaan. Spr. schetste hierop de wijze, waarop me]. T. haar taak als onderwijzeres had opgevat, tot heil van het kind, dat aan haar zorgen is toevertrouwd. Van harte hoopte spr., dat het haar gegeven zal zijn nog lang op deze wijze voort te gaan. Namens de oudercommissie complimen teerde mr. C. A. de Groot de jubila resse, hulde brengend aan haar werk gedu rende een kwarteeuw bij het onderwijs, waarvan een groot deel te Alkmaar. Wij wenschen u toe, in het belang van de jeugd, dat ge nog vele jaren hier werkzaam zult mogen zijn. De heer Kroone, het hoofd der school, releveerde den fraaien staat van dienst van mej. T. Zoolang hij haar kende als onder wijskracht, wist hij, dat zij zich met hart en ziel aan het onderwijs had gegeven. Er waren voor haar wel eens moeilijke tijden, maar desondanks bleef zij de met groote liefde voor haar taak bezielde onderwijze res. Hij bracht haar daarvoor een woord van hulde en dankte haar tevens voor de goede verstandhouding, welke zij steeds tusschen het onderwijzend personeel wist te bewaren. Jammer vond spr. het, dat de familieleden van mej. Timmers (in hun midden was het jubilé gister in intiemen kring gevierd) thans niet aanwezig konden zijn, maar hij hield er zich van verzekerd, dat zij in den geest tegenwoordig waren en het prettig zullen vinden, dat Alkmaar dit jubilé niet vergat. Spr. eindigde zijn toespraak met de vier laatste regels van het slotcouplet van het door hem gemaakte feestlied, dat door de kinderen was gezongen: Blijf zoo, nog gezond en sterk Voortgaan met Uw mooie werk. Jaren lang, jaren lang, Tot veler zegen De voorzitter van de oudercommissie, de heer van R i e 1, bood met eenige welgeko zen zeer waardeerende woorden namens die commissie, het onderwijzend personeel en de conciërge een mooie houten klok aan, een sieraad voor den schoorsteenmantel. Nóg een cadeau, getuigend van groote waardeering voor genoten onderwijs, werd aangeboden. Uit naam van alle meisjes, die handwer konder wijs van mej. Timmers ont vangen, werd n.1. een heerlijk bloemstuk geschonken, terwijl voorts nog verschillende meisjes afzonderlijk bloemen offreerden. Geroerd bracht mej. Timmers aan het eind van de officieele feestviering een kort. maar hartelijk woord van dank voor de vele vriendelijke en waardeerende woorden en voor de cadeaux, waarvan deze verge zeld gingen. Na afloop van een en ander was het feest voor de kinderen, die allen getracteerd werden op ranja en gebak. Alkmaar heeft een verdienstelijk onder wijzeres naar waarde geschat en haar ju bilé op hartelijke wijze gevierd. Zeer velen ook van buiten onze stad hebben schriftelijk bewijs van meeleven getoond. De heer van Vloodorp jubileert. De directeur van de Groot-Noordholland- -be van 1845, de heer W. J. van Vloodorp, ierde hedjrn onder groote belangstelling te Amsterdam zijn veertigjarig jubileum. De waarde van zijn persoonlijkheid kwam op grootsche wijze tot uiting bij de huldiging welke hedenmorgen plaats had in de groote personeelszaal van het voormalige patriciërs huis, het bekende van Brienenhuis op de Heerengracht te Amsterdam. Ruim 300 leden van het kantoorpersoneel, inspecteurs en agenten hadden zich veree- nigd met het bestuur van de Groot-Noord hollandsche om den jubilaris te doen blijken hoezeer zijn werk gewaardeerd wordt. Tal van bloemstukken waren ingekomen, waar onder vele van zustervereenigingen en ver zekeringsmaatschappij en. De jubilaris werd met zijn echtgenoote binnengeleid door den hoofdinspecteur den heer A. W. Klinkenberg, die ook de eerste was, die den heer Vloodorp toesprak. Spr. herinnerde aan den tijd, nu veertig jaar geleden, dat de heer van Vloodorp in de Rijp het kantoor van de Groot-Noordhol landsche had, toen bestaande uit een kamer, waarin de directeur, de boekhouder en de jongste bediende, die tevens de oudste be diende was, hun werk verrichtten. Het Groot-Noordhollandsche begrafenisfonds bracht onder uw auspiciën in 1898 voor het eerst een jaarverslag uit. Vele jaren heeft het kantoor uit dit eenige vertrek bestaan, waarin zich de bekende les senaar bevond, die thans als herinnering aan lang vervlogen jaren is opgeborgen in de kluis. Groote moeilijkheden, om de vleugel» uit te breiden moesten overwonnen worde», want krachtens de statuten mocht het Groot- Noordhollandsche begrafenisfonds geen hoo- gere verzekering sluiten dan van 300 gul den en was zijn werkkring beperkt tot Noordholland. Het gelukte U, meneer van Vloodorp, die beperking allereerst opgehe ven te krijgen, en toen het zoover was, bleek de Rijp zeer spoedig te klein te zijn en werd het kantoor Heerengracht 180 gehuurd, waarna al heel gauw de perceelen 178 en 176 moesten worden in gebruik genomen. En het vorig jaar moest het bekende historische huis, het mooie van Brienenhuis, tot kantoor worden ingericht. Bijzondere dank bracht spreker namens het personeel aan den directeur over de op richting van het pensioenfonds voor het personeel. Als blijvende hulde bood hij den jubilaris een in een lijst gevatte bronzen plaquette aan, vervaardigd door den heer De Geer en bestemd om een plaats in het gebouw te krijgen. Van deze plaquette is een medaille in goud vervaardigd, die hij als persoonlijke herinnering den jubilaris overhandigde terwijl hij diens echtgenoote, zoon en dochter een gelijke medaille in zilver aanbood. Bovendien stelde hij ter beschikking van den directeur een aantal medailles in brons'om die later naar diens wenschen uit te reiken. De heer van Vloodorp verklaarde door deze hulde overweldigd te zijn en sprak een woord van dank tot allen voor het woord door den heer Klinkenberg namens het personeel gesproken. Spreker verzekerde, dat deze hulde nim mer uit zijn gedachte zou gaan. Mr. Wendelaar spreekt. De voorzitter van het bestuur, mr. Wen delaar, die hierna het woord voerde, ver tolkte de gevoelens van hartelijke belang stelling en warme sympathie, welke het bestuur den jubilaris toedraagt. Hij noemde het idee van het huldeblijk van het perso neel buitengewoon gelukkig want daardoor zal steeds tot uitdrukking komen wat de heer van Vloodorp voor de vereeniging is geweest. Spr. verzekerde aan het personeel, dat de directeur de man is geweest, die de Groot-Noordhollandsche van 1845 gemaakt heeft tot wat zij thans is. Het bestuur waardeert niet alleen de groote zakelijke gaven van den directeur maar ook de bui tengewoon menschelijke wijze waarop hij zijn verhouding regelt tot degenen die met hem in aanraking komen. Hij heeft het be stuur overtuigd dat de pensioensregeling voor het personeel getroffen moest worden en billijk was. In U hebben wij vooral ontdekt uw groote mate van rechtvaardigdheid, billijkheidszin en waarachtige menschelijkheid. Er moest wel eens een afkeuringswoord worden ge sproken, maar nimmer heeft de directeur daarvan gebruik gemaakt om iemand, die hem om de een of andere reden minder wel gevallig was, er uit te werken. Het bestuur wenscht U dan ook van harte geluk met dit jubileum en hoopt U nog vele jaren in zijn midden te hebben. De heer Van Vloodorp dankte tenslotte ook voor deze warme huldebetuiging, al achtte hij zich verplicht er aan te herinne ren, dat ook hij wel eens fouten heeft ge maakt, hetgeen op een dag als deze wat al te spoedig wordt vergeten. Met een driewerf hoera op den jubilaris werd deze plechtigheid besloten, waarna be stuur, directie en alle genoodigden zich aan een lunch vereenigden in Krasnapolsky. Van vier tot half zes verschenen talrijken in de directiekamer, om den jubilaris te complimenteeren. De heer W. Verhagen herdacht Maandag den dag dat hij voor 40 jaar als plaatwerker aan de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij werd verbonden. Door de directie werd hij op dezen dag gecomplimenteerd en hem werd de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd. Van het personeel ontving de jubilaris een dressoir en bloemen. De feest dag werd door hem verder in zijn familie kring doorgebracht. Zoo mag men den 12-jarigen Gerrit Leer touwer, wonende aan de Trompstraat, met recht noemen. Immers, hij redde gistermid dag een 3-jarig meisje, dochtertje van den heer P. Ruis, wonende aan het Zeglis, uit de sloot langs de De Ruyterstraat. Hij begaf zich daarvoor geheel gekleed te water. Dit is nu de derde redding, die deze jonge knaap volbrengt. Wel een veelbelovend menschenredder! Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat, in verband met de automati seering van de telefoon, de wethouder' Klaver niet meer telefonisch is te bereiken onder Alkmaar telefoon No. 4177 doch onder Zuid-Schermer No. 203. De bekende organist der Hooglandsche kerk te Leiden, Feike Asma, hoopt Don derdagavond, 8.15 uur, een laatste orgel voordracht te geven in de geref. kerk aan de Oudegracht te Alkmaar. Het program ma bestaat uit orgelwerken die op verzoek zijn aangevraagd. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publicatie betreffende toelatings- en herexamens en aanvang lessen aan de Handelsavond school. Onze correspondent verzoekt ons nog te melden, dat het schilderstuk van <^en kunstschilder Eckhart niet alleen door de kinderen maar ook door het onderwijzend personeel is aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10