Moderne Kunstzaal KIJKEN isKGOPELCLOECK Pluimveeteelt. afscheid van den heer k. heijt als hoofd der openbare lagere P. BOENDERMAKER Cz. WERK VAN Dagelijks geopend van 10 lot 12 en 1 tot 4 uur. Ook des Zondags. Vrij enlrée. Koninklijk bezoek aan Zeeland. De koningin naar Hulst en Middelburg. arabier te haifa dood geschoten. de politiek van koning feisal. de positie van van zeeland. drie militairen omgekomen? de onrust in palestina. HEDEN GEEN BEURS. turnlust gaat weer oefenen. BROEK OP LANGENDIJK LIMMEN Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht tt de langedlïker. groentenveilingen. ri SCHOOL TE HEILOO. Maandagmiddag namen de jeugd en de onderwijzers (essen) afscheid van den heer K. Heijt, hoofd der o. L school, daar deze met ingang van 1 September is benoemd als hoofd der u.l.o.-school, welke in het Gemeentebosch is gebouwd. Omstreeks 2 uur was het scheidende hoofd met mevr. Heijt uitgenoodigd om op het Schoolplein afscheid te nemen van allen met wie hij langer of korter mee samenwerkte. Behalve de kinderen waren ook gekomen de onderwijzers (essen), de commissie tot wering van schoolverzuim, ouder-commis- sie en het bestuur van Volksonderwijs. Toen de jeugd in een wijden kring stond opgesteld trad de heer S. Akkerman naar voren, die zeide dat de voorzitter der oudercommissie verhinderd was hier tegen woordig te zijn. In zijn plaats bracht spr. het scheidende hoofd dank voor alles wat hij voor de vorming der jeugd heeft ge daan. Gedurende ongeveer 16 jaar, aldus spr., heeft U zich met hart en ziel aan het onderwijs gegeven. En nu neemt U afscheid van alles wat U lief is en waarmede ge samenwerkte voor hetzelfde doel. Een troost is dat ge naar een nieuwe school gaat en' een deel der leerlingen U volgt. Toen U hier kwam was alles nog één. La ter is de afscheiding gekomen, wat spr. be treurde en nu kan men weer lezen dat men eén poging doet om kinderen naar Alkmaar te zenden naar een christelijke school. Ook dat is te betreuren, omdat het onderwijs hiér aan hooge eischen voldoet. 1 Spr. wenschte den heer Heijt en ook mevrouw Heijt veel geluk in de nieuwe school en in hun nieuwe woning aan den Kennemerstraatweg en verzekerde, dat de ouders in aangename herinnering aan hem zullen denken (applaus). Door de kinderen werd een schildersstuk van den Haagschen kunstschilder Eckner, voorstellend een duinlandschap, en aan mevr. Heijt een bloemenmand met fraaie bloemen in Heiloosche kleuren aangeboden. Ds. Bloemhoff, voorzitter van Volkson derwijs zeide, dat 't afscheid na 'n 16-jarig tijdvak, min of meer pijn doet. Maar dit scheid is een weinig sterven. Maar het afscheid heeft zijn prettigen kant omdat U, volgens spr., naar een nieuwe school gaat. Zonder twijfel is deze nieuwe school een bekroning voor Uw werk. Ook voor V. O is er reden tot blijdschap omdat ge U nu geheel aan het u. L o. kunt geven. Spreker wenschte den heer Heijt toe, dat hij met zijn vrouw (spr. wees in dit verband op de bijzondere taak der vrouw in het gezin die sfimuleerend werkt op het onderwijs) de laatste jaren van zijn ambtelijken loopbaan, gelukkige jaren Zou mogen hebben. (Ap plaus). Mevr. MosselKlomp herinnerde aan den tijd toen de heer Heijt hier kwam en zij gewaagde van het voorrecht om met hem al dien tijd samen te werken. Zijn doel, het onderwijs te dienen, werd bereikt en zij sprak waardeerend over zijn pretti gen' omgang met de onderwijzers (essen) welke nooit een bevel in hield, maar altijd een verzoek. Spreekster bracht bewogen dank en nam met een krachtigen handdruk afscheid van den heer en mevrouw Heijt. De heer Heijt, die moeite had om zich te beheerschen, bracht allen dank. Dank aan de eommissie, dank aan den predikant en de andere dames en heeren en zich tot de kinderen wendend bracht spr. hun dank voor hun volgzaamheid. Hij was blij dat de kinderen hem volgen. Dank voor het mooie cadeau, dat een eereplaats in zijn woning zal krijgen en voor de mooie bloemen was spr. zeer erkentelijk. Dank bracht hij ook aan B. en W. die de oude school tot een modelschool hadden gemaakt en aan de ouders, die hem in zijn moeilijke taak steunden en groote dank voor de onderwij zers (essen) met wie spr. in de beste harmo nie, zonder dat ooit een wanklank is ge hoord, mocht samenwerken. Diep gevoeld bracht spr. dank aan allen die hem in zijn moeilijke taak hadden gesteund. Terwijl velen (ook onder de kinderen) onder den indruk waren, nam mevr. MosselKlomp de leiding om met een drie werf „hoera" en „hij leve lang", de stemming er in te bren gen. INSCHRIJVP'GEN HANDELSREGISTER 24 - 31 AUG. Nieuwe zaken. Alkmaar.: Schrijfmachinehandel E- rica en Ideal, Ritsevoort 56, verkoop van schrijfmachines. Bergen.: S. de Wit, Breelaan 48, melkhandel. Castricum.: N.V. Bouw- en Exploi tatiemaatschappij „Terra Casa", Dorps straat 15, afkomstig uit Velsen. Heil o o.: C. Meijer, Kennemerstraat weg 507, dahlia- en bloembollenkweeke- rij en -handel; afkomstig uit Haarlem. Den Helder.: Uitgeversmaatschap pij Hollands Noorderkwartier N. V. Ko ningstraat 78-80. Ursem.: G. Hoogewerf, Buurt 88, kapper. Z ij p e.:„Veugers Zakencentrale" St. Maartensbrug C 71, makelaardij in onroe rende goederen. M. F. Tolsma, St. Maartensbrug, Ruige- weg D 15, kleinhandel in rijwiel- en radio artikelen. Wijzigingen. Alkmaar: N.V. Handelmy. R. S. Stokvis Zonen, statutenwijziging. N. V. Noordhollandsch Landbouwcre- diet," Voordam 11, statutenwijziging. Broek op Langend ij k: Gebr. Sterringa, 130, smederij, lood- en zink werken, enz., enz.; omgezet in een ven nootschap onder firma. EgmondaanZee: Loodgieterij „Het Wapen van Egmond", Voorstraat 97; nieuwe eigenaar. H e i 1 o o Nic. Ruiter, Kapellaan 169, café en winkelier in religieuse art.; over gegaan aan J. Ruiter. N. van Zeegen, Rijksstraatweg A 268, handel in automobielen en zandstraalin- stallatie; overgegaan aan N. van Zeegen Jr., verplaatst naar Castricum, Oude Haarlemmerweg 36. Den Helder: „De Blauwe Express", Amsterdam; omgezet in een vennootschap onder firma. Opheffingen. Bergen: „Boschlust", Kruisweg 58 60, pensionbedrijf. Oude Niedorp: Jb. Kaas, Verlaat 122, kleinhandel in groente, fruit, enz., verkoop van tabaksfabricaten. Loudelsweg 66, Bergen. £aatste AedcfUen (Ongecorrigeerd.) H. M. de koningi is voornemens op Maandag 6 September een bezoek te brengen aan de landbouwtentoon stelling te Hulst. In den middag zal Hare Majesteit zich naar Middelburg begeven teneinde het gedenkteeken voor wijlen de koningin-moeder te onthullen. De koningin zal des morgens in een extra-trein om 8.34 in Kruiningen aan komen en vandaar per auto naar Hansweert gaan. Om 9 uur vertrekt H. M. uit Hansweert per boot naar Walsoorden. Het gedeelte Walsoorden- Hulst wordt per auto afgelegd. Om 10 uur zal H. M. in Hulst aan komen en de landbouwtentoonstelling bezichtigen.. Vervolgens gaat de ko ningin per auto naar Walsoorden te rug en vandaar naar Vlissingen. De aankomst in Middelburg zal omstreeks 3 uur zijn. Hier zal Hare Majesteit het gedenk teeken onthullen, dat door het Zeeuw- sche comité is opgericht ter eere van de nagedachtenis van de koningin moeder. H. M. zal daarna per treint naar Het Loo terugkeeren. Een Arabische citroenenverkooper is gis teravond te Haifa doodgeschoten, terwijl hij bij zijn stalletje in het midden van de stad lag te slapen. Zal weer werden gevolgd. Het ministerie van buitenlandsche zaken van Irak heeft alle vertegenwoordigingen van Irak in het buitenland, gezantschappen, zoowel als consulaten, er van op de hoogte gesteld, dat het nieuwe kabinet de politiek van wijlen koning Feisal weer zal volgen. De regeering bevestigt voorts, dat zij de vriendschappelijke betrekkingen, welke be stasin tusschen Engeland en Irak en welke haar grondslag vinden in het Engelsch-Ira- keesch verdrag op de best mogelijke manier zal voortzetten, zonder daarbij de goede be trekkingen tot de buurstaten te veronacht zamen. In verband met deze verklaring wordt bekend, dat Irak voornemens is diplomatieke en consulaire vertegenwoordigingen te vesti gen in Yemen. Men beschouwt dit als een aanwijzing, dat de Arabische landen het noodig achten onderling nog hechter betrek kingen dan tot nu toe te onderhouden. Het nieuwe regeeringsprogram zal, naar men verwacht, de volgende week worden bekend gemaakt. „Libre Belgique" meldt, dat minister-pre sident van Zeeland gisteravond met de so cialistische ministers heeft beraadslaagd over den toestsind, welke voor het ministerie is geschapen met het oog op de incidenten aan gaande de nationale bank. Tegen twee uur vanochtend was de vergadering nog met ten einde. Het blad zegt, dat het waarschijnlijk is, dat van Zeeland zijn collega's tot een re geling heeft gebracht om regeeringsmoeilyk- heden te voorkomen. Het vraagstuk zal evenwel pas Dinsdagochtend kunnen worden beslist en des middags zal het in den minis terraad worden afgehandeld. De linksche groepen van het parlement en het bestuur der liberale partij zullen in spoedvergade ring bijeenkomen. Men verkeert in ongerustheid over het lot van drie Engelsche soldaten, die op het ka naaleiland Guernesey in garnizoen lagen en aan boord van een bootje zijn ontvlucht in de hoop de Engelsche kust te bereiken. Aan alle op het kanaal varende schepen is per radio verzocht uit te kijken. Men vreest, dat het vaartuigje op drift geslagen is. Weer vijf dood en. Bij incidenten, welke zich in de laatste 24 uur in verschillende plaatsen hebben voor gedaan, zijn in het geheel drie Joden gedood en een gewond en twee Arabieren gedood en drie gewond. Spoet Turnen. Men schrijft ons: De gymn.vereeniging „Turnlust" zal morgen, na een vacantie van enkele weken, weer op de alombekende en serieuse wijze hare lessen hervatten, op de gewone les uren. Dat „Turnlust haar taak, de lichame lijke opvoeding, steeds daadwerkelijk na streeft is dezen zomer, door het organisee- ren van de zoo succesvolle nationale wedstrijden, weer voldoende gebleken, zoodat aansluiting als lid is aan te bevelen, waarvoor op de les-uren welke elders in dit blad worden bekend gemaakt, gelegen heid bestaat. Alle lessen staan onder de bevoegde leiding van den directeur, den heer J. J. Poll, leeraar gymnastiek m. o., wat een juiste beoefening van de turnsport garan deert. Vele deelnemers aan de H. L. O.-beoe- fening, die tot de overtuiging zijn gekomen veel te kort aan de verzorging van hun lichamelijke ontwikkeling te hebben ge daan, zullen goed doen hier verandering in te brengen en zich bij Turnlust aan te sluiten. Jkeviuciaal Tlieuws De feestelijke intocht van den nieuwen burgemeester. Officieel is thans het programma vast gesteld voor de ontvangst van den nieuwen burgemeester op Woensdag 1 September a.s. Om half drie (n. t.) zal de burgemeester aan de grens van het dorp (Zuideinde) ver welkomd worden door een commissie uit de burgerij .terwijl tevens ter begroeting aan wezig is loco-burgemeester Ooijevaar. Namens de burgerij wordt de burge meester toegesproken door den heer J. Balder Jacz., voorzitter van het comité, terwijl nadien door de schoolkinderen enkele liedaren zullen worden gezongen met bege leiding der muziek van Advendo. Daarna is er een optocht naar het gemeentehuis in deze volgorde: 1. De landstorm, 2. school kinderen, 3. Advendo, 4. burgemeester met gezin en 5. de commissie. Bij aankomst ten gemeentehuize is dan de burgerwacht aanwezig, die voor de afzet ting zorg draagt. Om 3 uur vindt de installatie plaats ten gemeentehuize, waarna gelegenheid be staat den nieuwen burgemeester geluk te wenschen. Om 8 uur (n. t.) zal door het Mannenkoor, Gemengde Zangvereeniging en Advendo een concert gegeven worden op het terrein van de firma K. Wagenaar Gz., terwijl het publiek vrijen toegang heeft op het terrein van den heer J. Weder. In een bijzondere vergadering op Maan dagavond van comité en personen uit alle kringen is besloten de feestelijkheden ter eere van den nieuw-benoemden burgemees ter, des middags uit te breiden met het houden van volksspelen op het buitenland en des avonds na afloop van het concert een optocht te houden met muziek. Oranjefeest. In het rijk met vlaggen getooide dorp kwamen ongeveer 10 uur de kinderen bij de scholen byeen. De leerlingen der bij zondere scholen brachten een zanghulde bij de pastorie, door den pastoor en kape laan in ontvangst genomen. Na afloop heeft de pastoor dank gebracht en gewezen op de beteekenis van dezen dag, den verjaar dag van onze Koningin. Langs den Kerkweg (waar zich de kinde ren der openbare school aansloten) toog men naar de villa van den burgemeester. Nadat op het ruime grastapijt de kinderen waren opgesteld, gaf het fanfarecorps Excelsior eenige nationale nummers. Hierna was er een herhaling der zanghulde. Na afloop van den kinderzang heeft de burgemeester den leider der zanghulde, den heer Bruske, dank gebracht. De burge meester heeft de kinderen toegesproken en gewezen op de beteekenis van den ver jaardag van onze landsvrouwe, die a.s. jaar haar 40-jarig regeeringsjubileum zal her denken. Dank heeft hij gebracht aan alle dames en heeren, die meewerkten, om dezen dag te doen slagen. Gul werden de kinderen ge- tracteerd en ook de dames en heeren werden niet vergeten. Na deze hulde, waarbij honderden van hun belangstelling blijk gaven, werd een rondgang gemaakt, waarna de stoet bij het schoolgebouw werd ontbonden. Hedenavond is er een fakkeloptocht. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vermelden. De stand der pluimveehouderij in Nederland. Zooals we in een vorig artikel gezien hebben werden er buiten het eigenlijke broedseizoen ongeveer 1.500.000 eieren van Noord-Hollandsche Blauwen uitge broed, dus van een speciaal vleeschras. Van de eigenlijke legrassen werden er ge durende het broedseizoen ingelegd 22.209.198, welke over de volgende rassen als volgt percentsgewijze verdeeld waren: Wit Leghorns 80.1 Rhode Islands Reds 12.1 Barnevelders 2.4 Noord-Hol landsche blauwen 1.9 andere rassen 3.5 Wtec&eckht Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; toenemende bewolking; aanvan kelijk nog droog behoudens kans op onweer en iets warmer. Aanvankelijk nog mooi weer. De depressie op den oceaan werd dieper en breidde zich tot over Schotland uit, een secundaire bracht onweer bij Londen. De hooge drukking trekt gedeeltelijk naar Scandinavië, een ander deel ligt nog over ons land en trekt wellicht naar midden- Europa. In Engeland klaart de lucht weer tijdelijk op na mist in den morgen, Ierland heeft zwaar bewolkte lucht na weinig regen, in Schotland valt nog regen. In Noor wegen is vrij veel regen gevallen maar nu klaart het weer op, in Zweden viel plaatse lijk onweer. Van het vaste land wordt geen regèn van beteekenis gemeld. In Duitsch- land is de bewolking zwaar met ochtend mist in het westen. Frankrijk heeft bijna overal windstilte met fraai warm weer in het zuiden en ochtendmist in het noorden. Ook in de Alpen was de ochtend mistig. Ook de hooge toppen waren in nevel ge huld met temperatuur omstreeks 0 graden. Indien de hooge drukking uit onze omgeving naar midden-Europa trekt zal de wind aanvankelijk nog uit oos telijke tot zuidelijke richting waaien, aanvankelijk zal het fraaie weer nog aanhouden, later volgt toenemende be wolking met kans op plaatselijk on weer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.24 uur tot 5.37 uur licht op. We behoeven dus niet meer te vragen wat de bedrijfslegrassen in ons land zijn, de Wit Leghorns en Rhode Islands staan wel ver bovenaan, de Barnevelders met hun mooie bruine eieren beteekenen jam mer genoeg al heel weinig meer. Onder de eenden zien we de Khaki- Campbells met 97.7 bovenaan staan. Dit ras is ook wel enorm snel toegenomen. Toen ik in 1921 mijn proeven omtrent de eéndenhouderij begon kende feitelijk nog niemand in ons land deze eieren. De eerste broedeieren die ik uit Engeland liet komen kostten mij toen 2.50 per stuk. Toen ik de eenden bestudeerd had en er propagan da voor ging maken ontstond er felle op positie van allerlei kanten, zelfs fokkers die op de Veluwe toen zworen bij witte loopeenden moesten er niets van hebben. Het heette dat de eieren slecht uit te broe den waren, enz. Allemaal vooroordeelen, de praktijk heeft nu na deze jaren gespro ken en bijna 98 der ingelegde eieren zijn thans van Campbells afkomstig. Ter verbetering van den pluimveestapel werken mede: 1. Vaststelling van een bepaald broed seizoen. 2. Bepaling van een minimum gewicht voor broedeieren. 3. Bevordering van het gebruik van eieren van goede stammen als broedei. Het sub 3 genoemde geschiedt door in de hand te werken dat de kuikenbroeders be trekken van vermeerderingsbedrijven. De teeltregeling maakt onderscheid tusschen fokbedrijven, vermeerderingsbedrijven en kuikenbroeders. Op de fokbedrijven zijn de maatregelen gericht op verkrijging van betere stammen. Het pluimveemateriaal dat op de fokbedrijven overtallig is gaat naar de vermeerderingsbedrijven. Deze be drijven staan evenals de fokbedrijven onder voortdurend toezicht van de cen trale. In 1936 kwamen er 17 aanvragen bin nen voor toelating als fokker. Nieuwe fok kers van Wit Leghorns en Rhode Islands Reds werden echter niet toegelaten. Het totaal aantal fokkers bedroeg aan het einde van 1936 325. De pluimveestapel op hun bedrijven bestond uit ongeveer 180.(HM) hennen, waarvan ongeveer 150.000 Wit Leghorns, ongeveer 20.000 Rhode Islands alsmede 28000 eenden. Het aantal aanvragen dat in 1936 binnen kwam om te worden toegelaten tot de groep „houders van vermeerderingsbedrij ven" bedroeg 769. Hiervan werden er 656 ingewilligd. Einde 1936 waren er in totaal 1878 houders van vermeerderingsbedrijven als zoodanig bij de centrale aangesloten. Dezen bezaten ongeveer 540.000 hennen, waarvan 450.000 Wit Leghorns, 70.000 Rhode Island Reds en 3500 eenden. Het aantal kippen dat donkerbruine eieren legt is door verschillende oorzaken sinds verscheidene jaren geregeld terug- geloopen. Vooral met het oog op den afzet van eieren naar Engeland zou het te be treuren zijn als het donkerbruine ei een specifiek Nederlandsch product geheel zou verdwijnen. (Ik heb in dit artikel over de mededeeling der Pluimveecentrale geen opmerkingen mijnerzijds gegeven, hier wil ik even een uitzondering maken. In Frank rijk is n.1. een soort kippen, echte, geharde boerenkippen, de Marans, die minstens even mooie, groote koffiebruine eieren leg gen als de Barnevelders en Welsummers). Het aantal Barnevelders op de ver meerderingsbedrijven bedraagt nu oa. 15000 stuks en dat bij de fokkers 3500 stuks. Het aantal Welsummers op de fok- en vermeerderingsbedrijven is onbekend. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden). SiidstAaften. „op den Uitkijk", getll. tijdschrift voor het chr. gezin. De nieuwe aflevering van dit fraaie tijdschrift bevat weer een keur van arti kelen over zeer verschillende onderwerpen en tal van zéér goede kieken verduidelijken den tekst. Van den varieerenden inhoud 't volgende: Drs. Kok opent met een artikel ter herinnering aan Adolphe Monod, ern der groote mannen van het Reveil. II. Vedder schrijft over de mogelijke oorza ken van plotselingen dood bij 't baden. Ds. Coolsma wijdt een artikel aan Vóndei's leven en geloof. Van J. de Groot een populaire uiteenzetting over zelfbekrach- tigende remmen, 'n verkeersnoodzakelijkheid van den tegenwoordigentijd. - H. Wiersinga herdenkt den Romeihschen keizer Augus tus, wiens 2000ste geboortejaar op het punt staat gevierd te worden. Een interes sant artikel van A. Hallema over bedelarij en haar bestrijding in vroeger en later tijd. Het overzicht van ds. Boerkoel behan delt den burgeroorlog in Spanje. Dr. J. Veldkamp schrijft een herinnering aan den Engelschen schrijver Bunyan, die bijna 250 jaar geleden stierf. Het Pales tina van heden wordt besproken door J. h. Kruizinga. D. Wouters publiceert herin neringen uit den Transvaaloorlog van 1899. In „Mannen van nu" ruimt O. de Moor een plaats in voor Chautemps en Bonnet, twee Fransche staatslieden. fxuuU en J Het was deze week met de kool, sitWans in het begin van de week iets beter. Er kwam een kleine opleving, waardoor de prijzen van de roode- en gele kool flink aanzetten. Het was echter van korten duur. Spoedig was het mis met de roode kool; er draaiden wëer partyen door, terwijl ook de gele kool op de volgende dagen weer ge deeltelijk onverkoopbaar bleef. Dinsdag werd tot 3.— per 100 k.g. besteed voor de mooiste roode kool, doch den volgenden dag noteerden wij voor dezelfde sorteering reeds weer beneden 2.—. Boven de twee gulden zijn ze nadien niet meer verhandeld. Het ging weer om 1.40 a 1.70 voor de mooisten en vanaf f 1.voor de grootere sorteeringen. De gele kool was eveneens tot 3.opgeloopen, Dinsdag. Ook hier trad de daling spoedig in en waren de hoogste prij zen tenslotte meestal niet boven f 2.— en 2.20. Verder vanaf f 1.per 100 k.g. en doordraaien.Voor wittekool, voor zuurkool bestaat een behoorlijke belangstelling. De aanvoeren zijn niet groot, waardoor de prij zen stand kunnen houden. Ook een geringe stijging werd waargenomen. De prijzen van de wittekool liggen tusschen f 1.en f 1.30 per 100 k.g. Voor mooie partijen werd tot 1.40 en 1.60 per 100 k.g. betaald, terwijl de minder goede kool met 0.80 per 100 k.g. werd betaald. Aardappelen komen er hoe langer hoe minder aan de markt. De vraag wordt niet grooter en de prijzen blijven dan ook aan den lagen kant. Groote Schotsche muizen noteerden van 2.203.40 al naar gelang de kwaliteit. Meestal werd niet meer be steed dan pl.m. 2.50. De groven konden ook geen beste prijzen maken. Er zyn nog wel enkele partijen te Noordscharwoude verhandeld voor 2.803.10. Later was het weer iets minder. Eigenheimers kunnen slechts matige prijzen bedingen. Het ging hoofdzakelijk om prijzen van 2f 2.30, een enkele uitzondering maakte eens f 3.50 voor de blauwe eigenheimers; de blanken konden het niet veel verder brengen dan de blauwen, al werd wel eens wat verschil ge maakt. Duken liepen naar omlaag. Begon nen met 3.70, werd tenslotte 3 per 100 K.G. betaald. Tomaten zijn zoo goed als waardeloos. Slechts de A en B kon deze week door den handel worden afgenomen. De prijzen wa ren van 4.104.40, G en CC bleven onverkocht. Pootaardappelen gaan nog niet vlot weg. Als er geveild wordt, neemt men op het oogenblik bijna steeds alleen de drielingen af, tegen de hiervoor vastgestelde minimum prijzen. De grootere pootaardappelen, of het nu A is of B, worden niet gekocht. De uien zijn tegen het einde der week goedkooper geworden. Meestal werd in het egin boven f 3 per 100 K.G. betaald. Zater dag noteerden wij slechts 2.402.80. Drielingen wordt voor het grootste gedeelte van 55.50 besteed. Een mooi partijtje brengt eens een paar dubbeltjes meer op. Zilvernep noteerde hooge pryzen by zeer geringe aanvoer. Van f 1316.80. Bloem kool bracht bijna voortdurend van 11 12 per 100 op. Zaterdag was het iets minder, van 8.60 f 10. Spercieboonen brachten zeer afwisse lende pryzen op. Vanaf den minimumprijs van 48, soms 9 of f 10 per 100 K.G. Druiven, Alicante, hebben van 25—29 opgebracht. Jiacktfecichtm N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEELIN&. ALKMAAR, 30 Aug. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.80, Bieten 1.602.20, Groene kool 1.50—f 3.80, Prei 2.60—2.90, Roode kool 1.202.20 en Uien 2.60 per 100 K.G.; Andijvie 0.60f 1.60, Bloemkool le s. 10—16 2e s. 3—7, Kropsla f 0.60 f 2, Knolselderie 1.50, Komkommers 1.504, Meloenen 424 en Perziken 36.50 per 100 stuks; Appelen 2.50 6, Augurken f 2—f 12, Druiven f 9— 16, Peren 2,508, Pruimen t 5—t

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3