de venezolaansche gezant te Verkeersongelukken. Bra/iden. Adèle Sandrock overleden. BROEK OP LANGENDIJK! OUDKARSPEL ZIJPE BERGEN WIERINGERWAARD MINISTER VAN BUUREN LEERDE IN DEN BOSCH TIMMEREN. Zijn eenvoudigen leermeester geëerd. By de koninklyke onderscheidingen is er een die even bijzondere aandacht vraagt. Het heeft H.M. de koningin behaagd aan Jan Dankers, timmerman te Vught in dienst van de firma Jos. Peynenburg te 's-Hertogen- bosch te verleenen de bronzen eeremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in verband met het 50-jarig arbeidsjubileum van Dankers voornoemd. De onderscheiding heeft een bijzonderen achtergrond. Jan Dankers toch is de man die minister van Buuren, minister van water staat, destijds aan de werkbank het timmer mansvak practisch heeft onderwezen. Samen stonden zij aan de schaafbank, toen de mi nister gedurende de vacanties in zyn studen tentijd practisch werk deed. Z.Exc. heeft zijn leermeester niet vergeten en hem gehono reerd door hem voor te dragen voor een ko ninklijk onderscheidingsteeken. De minister heeft persoonlijk den burgemeester van den Bosch verzocht, namens hem die onderschei ding uit te reiken. In tegenwoordigheid van de wethouders, den secretaris en de boden in ambtsgewaad, werd Jan Dankers met echtgenoote en gezin in de deftige raadszaal ontvangen en hartelijk door burgemeester van Lanschot toegesproken die hem daarna de kleine medaille op de borst hechtte. De burgemeester deed voorlezing van een mi- nisterieelen telegrafischen gelukwensch, lui dende: „Wil Jan Dankers, wiens lessen in timmeren ik mij dankbaar herinner, mijn hartelijke gelukwenschen overbrengen met Koninklyke onderscheiding. Van Buuren, Minister van Waterstaat". Men kan begrijpen, hoe de eenvoudige timmerman onder den indruk was van dit bijzondere oogenblik. Even was er stilte. Jan bedankt de Koningin, den minister en den burgemeester. Jan's vrouw uitte ook haar dankbaarheid, 't Plechtige oogenblik is dan voorbij. Er wordt een verversching ge bruikt en de gemoedelijke Bossche geest trilt los. De burgemeester wijst op Jan en vraagt aan zijn vrouw: „Hedde altijd goed veur 'urn gekot?" (Heb jè altyd goed voor hem ge kookt.) „Ja burgemister, da hé'k". „Nou hij-is-t-er-anders nie dik van gewor- re", zegt de burgemeester weer. En dan Jan's vrouw: „'Ut heet geen vat op um". („Maasbode".) GESTIKT. Het driejarig zoontje van den heer T. te Schinveld kreeg aan den maaltijd een stukje aardappel in de luchtpijp. Op weg naar den geneesheer overleed de kleine door verstikking. GEZONKEN BAGGERMOLEN GELICHT. De in de Maas op 13 Augustus gezonken grintbaggermolen „Pannerden 5" is giste ren door het te Rotterdam gevestigde Ber gingsbedrijf van de firma van der Graaf en Koelman gelicht. Thans is men bezig den molen te demonteeren, ten einde het transport naar de Waal te vergemakke lijken. 's-GRAVENHAGE GAAT HEEN. Naar wij vernemen zal de gezant van Venezuela by het Nederlandsche hof, de heer Gustavo Herrera, dezer dagen Den Haag verlaten in verband met zijn benoe ming tot gezant in Berlijn. De tegenwoordige Venezolaansche gezant in Berlijn, dr. Silvestre ToVbrLange, is benoemd toj gezant in Den Haag en zal zich binnenkort te Den Haag vestigen. Dr. TovarLange is eenigen tijd werk zaam geweest op het Venezolaansche de partement van buitenlandsche zaken en vervolgens benoemd tot gezant in Berlijn. OUD-MINISTERS ONDERSCHEIDEN. Eereteekenen, verleend ter gelegen heid van 31 Augustus. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: Tot commandeur in de orde van den Ne- derlandschen leeuw: mr. P. J. Oud, oud minister van financiën, en mr. J. R. H. van Schaik, oud-minister van justitie; is bevorderd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau: mr. dr. L. N. Deckers, oud-minister van landbouw en visscherij; is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau: mr. M. Slingenberg, oud-mi nister van sociale zaken; zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandsehen leeuw: jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, oud-minister van water staat, en dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, oud minister van handel, nijverheid en scheep vaart. HET SCHIPPERSCONFLICT TE ZWOLLE. Organisaties eischen hoogere vracht tarieven. Over het schippersconflict te Zwolle, waardoor honderd schippers van vracht- verdeeling en steun zijn uitgesloten, is gis teren langdurig geconfereerd. Een oplossing van het gerezen geschil hebben de bespre kingen niet gebracht. Omtrent het verloop ervan vernemen wij van de zijde der schip- persorganisaties het volgende: De oorzaak van het conflict is, dat de schippers het tarief, dat de bevrachtings commissie voor het vervoer van basalt ladingen heeft vastgesteld, te laag vinden. Ter motiveering van hun standpunt gelde het volgende voorbeeld: de bevrachtigings- commissie biedt een lading basalt aan naar Kloosterdijk voor 1,45 per last of 0,07 per ton. Hiervan gaat af 7 provisie, 0,18 per ton sluisgeld f 1,65 bruggengeld en 12 jaagloon Voor een schip van 70 ton wordt een netto-winst gemaakt van 20,95 voor zes dag varen. In Kloosterdijk is echter geen retourvracht te krijgen en de schipper moet leeg terug. Dit kost hem opnieuw f 7,95. Wanneer hij dan, na anderhalve week te Zwolle terug keert, heeft hij f 13 ver diend. De heer Geraets heeft medegedeeld, dat, alvorens de regeering in deze kwestie een beslissing zal nemen, zij een rapport van de bevrachtingscommissie afwacht. TRAGISCH GEVOLG VAN STRAATSCHENDERIJ TE UTRECHT. Schandelijk optreden van een paar Utrechtsche jeugdige straatbengels heeft tot zeer tragische gevolgen geleid, zoo schrijft „de Telegraaf Een zeventigjarige oude heer liep gis termorgen rustig te wandelen in de Burgemeester Reigerstraat, toen hi; door twee knapen op meer dan erger lijke wijze werd lastig gevallen en uit gejouwd. De oude heer wond zich hier over op. Dit was juist wat de jongens beoogden, want zij treiterden den voor bijganger èr des te harder om. Zij ruk ten den grijsaard den hoed van het hoofd en sloegen en duwden hem. waar zij maar konden. Tenslotte zetten zij het op een loopen. De oude heer liet het er niet bij en zette de jongens na. Hy kon er natuurlijk niet in slagen hen te grij pen. In een hoogst opgewonden toe stand begaf hij zich naar den politie post in de Gerard Doustraat, waar hij doodmoe en geagiteerd aankwam. De politiemannen gaven hem een g'.as wa ter, doch de opwindin? en de inspan ning waren te groot geweest: de bejaar de man zakte in elkaar en overleed na énkele oogenblikken. De politie stelde onmiddellijk een on derzoek in naar de jeugdige boefjes. Zij verzoekt thans twee dames, die van het ergerlijk optreden der jongens getuige waren, zich voor het geven van inlich tingen aan het bureau van de tweede afdeeling te vervoegen. BRIEVENBESTELLER IN ARREST. De Amsterdamsche politie heeft een brievenbesteller gearresteerd, die op het postkantoor-Zuid in de Gerard Terborg- straat, een postpakket had gestolen, waar in zich een paar schoenen bevond. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks 12 uur is het vijfjarig zoontje van den heer Jansen te Oostrum (gem. Ver.ray) spelenderwijs onder een vrachtauto geraakt. Het kind was op slag dood. BRAND TE ROTTERDAM. Gistermiddag brak omstreeks kwart over vier brand uit in een groote landbouw- schuur, staande op het erf van den land bouwer G. in 't Hout aan de Gouwstraat 24 te Rotterdam. De woning van in 't Hout staat met den zijkant naar den weg gekeerd. De brand brak uit op het oogenblik, dat de landbouwer in de schuur was. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat in 't Hout niet precies kon zeggen, hoe en waar het was begonnen te branden. In de schuur lag een groote party pakken stroo opge slagen. Voorts bevonden er zich landbouw werktuigen en een vrachtauto. Al spoedig sloegen de vlammen hoog boven het dak van de groote schuur uit. Aangezien er groot gevaar bestond, dat het vuur zou overslaan naar panden, welke aan de andere zyde van beide panden lig gen, brachten de bewoners van die huizen hun boedel irt allerijl in veiligheid. De brandweer pakte het vuur dadelijk krachtig aar met in totaal zeven stralen, waarvan er twee van een autospuit waren. De schuur ging vrijwel geheel in vlammen op. Het Woonhuis liep aan de schuurzijde veel brandschade op. BOERDERIJBRAND TE WILDERVANK. Vanochtend om kwart voor tien ontstond brand in de kapitale boerderij van den heer P. J. Doornbos, gelegen aan de landzijde by de 42ste Laan te Wildervank (Gr.). De vlammen vonden in de groote schuur, waarin juist de geheele oogst binnenge haald was, gretig voedsel en zoo stond het gebouw dan ook in een oogwenk in lichter laaie. Met enorme snelheid breidde het vuur zich verder uit naar het woongedeelte. Hoewel de brandweer zeer vlug ter plaat se was, kon zij niet verhinderen, dat de geheele boerderij een ruïne werd. De oor zaak van den brand moet waarschijnlijk gezocht worden in haverbroei. Boerderij, inboedel en oogst waren ver zekerd. Het gemeentebestuur was op het terrein van den brand aanwezig. Rechtszaken KAPITEIN EN STUURMAN GESCHORST. De raad voor de scheepvaart heeft gister uitspraak gedaan inzake de stranding tij dens mist van het motortankschip „Inge borg" op het eiland Fehmarn by het licht van Wester Markelsdorf. De raad is van oordeel, dat het aan den grond loopen van de „Ingeborg" aan de schuld van de beide betrokkenen is te wij ten. Beider verantwoordelijkheid is ver schillend, maar beiden, kapitein en stuur man, hadden door behoorlijke navigatie het aan den grond loopen kunnen en moeten voorkomen. De aansprakelijkheid van den kapitein is in zooverre anders, dat hij niet de foutief gebleken koerswijziging, welke het aan den grond loopen tengevolge heeft gehad, heeft bewerkstelligd. Voor hem bestond echter nog volop gelegenheid te realiseeren, dat de hem door den stuurman medegedeelde waarnemingen al zeer onwaarschijnlijk waren, ook al was de sturman van de juist heid der gedane waarnemingen vast over tuigd. Aan den eenen kant is zyn verant woordelijkheid als gezagvoerder zwaarder, aan den anderen kant is de fout van den stuurman grooter en is de kapitein er eenigszins ingeloopen door de muurvaste overtuiging van den stuurman. Het heeft den raad teleurgesteld, dat de beide betrokkenen, die door een zorgvuldige navigatie het aan den grond geraken van de „Ingeborg" hadden kunnen voorkomen, in het bezit waren van een diploma van eersten stuurman voor de groote vaart. Voor beiden acht de raad een schorsing ge boden. Mitsdien straft de raad beide betrokke nen door hen de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein of stuurman te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der schepenwet, voor den tijd van acht dagen. De brand op de „Marnix van Sint Aldegonde". Inzake den brand in de lading aan boord van het motorschip „Marnix van Sint Alde gonde" gedurende de reis, is de raad van oordeel, dat, al kan broeiing van de lading in de trunk van luik 5 niet met absolute zekerheid worden uitgesloten, hier naar alle waarschijnlijkheid open vuur als oor zaak van dezén brand moet worden aange nomen. En hoewel het onderzoek geen en kele positieve aanwijzing heeft opgeleverd voor de wijze, waarop het open vuur' zich aan de lading heeft medegedeeld, moet wel worden geconcludeerd, dat de gelegenheid voor brand door open vuur zich hier op verschillende wijzen voordeed, hetgeen reeds op zichzelf een groot nadeel is van het bezigen van de onderhavige trunk voor brandbare lading. Daarbij komt nog, dat de lading, welke voor deze 63 voet hooge trunk geschikt is, lichte lading is, welke wel in den regel brandbaar zal zijn. De raad wil hier niet bepaaldelijk het be zigen van deze trunk voor het vervoer van lading ontraden. Dit moest aan het geleid van reederij en kapitein worden overgela ten. Wel wil de raad met klem wijzen op het gevaar aan een dergelijk gebruik van de trunk verbonden. Bij den bouw van het schip is zeker niet op belading van deze trunk gerekend. Zij geeft toegang tot pro- viandruimen en dient tevens voor aanvoer van versche lucht voor de motorkamer. De daarin geborgen lading is niet behoorlijk afgesloten en vele personen kunnen met de lading in aanraking komen. De kapitein verklaarde nog, dat de situatie, wat de trunk van luik 3 betreft, anders, te weten veiliger is, daar daar niemand komt. Daar om is, indien al tot belading van de trunk van luik 5 wordt overgegaan, de uiterste zorg, zoowel wat den aard der lading als de bewaking betreft, absoluut geboden. In de trunk, die dient voor aanvoer van versche lucht in de motorkamer welke functie de trunk dus ook in beladen toestand moet blijven vervullen staat een groote trek van aangevoerde versche lucht, hetgeen, nu de lading als het ware open en bloot lag, terwijl vele personen, europeanen en in landers, zich daar ophouden, zeer ongunstig is met het oog op brandgevaar. Bij de blussching van den brand is flink en kordaat opgetreden. De tweede stuur man C. Kruyt, ondercommandant van de brandweer, en de matroos P. Huyts hebben zich daarbij zeer onderscheiden. GEVANGENISBEWAARDERS MISHANDELD. De Haariemsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 40- jarigen B. van L. en den 22-jarigen J. P., beiden uit Haarlem, die op 27 Maart j.1. een poging hebben gedaan om uit het huis van bewaring te Haarlem te ontvluchten. Zij wierpen een bewaker creoline met keukenzout in de oogen en ontrukten hem zyn sleutelbos. Na een worsteling met een anderen be waker, die zijn collega te hulp snelde, werden beide mannen overmeesterd. Wegens mishandeling had het O. M. een jaar gevangenisstraf geëischt. Het vonnis luidde gister tegen ieder vier maanden. Jilmnieums V Uit Berlijn komt het bericht, dat de bekende tooneel- en filmspeelster Adèle Sandrock na een ernstige ziekte in haar woning te Charlottenburg overleden is. Zy is 74 jaar oud geworden. Adèle Sandrock was op 19 September te Rotterdam geboren, als dochter van een* koopman, die met de Nederlandsche too- neelspeelster Sandrock getrouwd was. Adè le volgde het voetspoor van haar moeder en reeds op zestienjarigen leeftijd debu teerde zy te Berlijn, speelde, weliswaar met heel weinig succes te Meiningen. keerde naar Berlijn terug, trad zelfs te Moskou op, verdwaalde daarna weer naar de provincie, om vervolgens te Weenen haar groote succes te behalen. Met de rol van Iza in het tooneelstuk Fall Clemenceau werd zy in 1889 eensklaps beroemd. Van '1 Deutsch Volkstheater, waar zy deze rol speelde, werd zy ijlings naar het Burg theater gehaald, waar zy zich tot een groot tragédienne ontwikkelde, die de bewonde ring van haar collega's opwekte voor de kracht, waarmede zij haar eigen opvatting van haar rollen doorzette, en van het pu bliek, om den hartstocht, waarmede zy ze speelde, maar de directies heel wat te stel len gaf door de uitbarstingen van haar temperament. Daardoor verliet zij het Burgtheater ook reeds weer na enkele jaren, trad daarna bij verschillende gezel schappen, maar toch voornamelijk te Ber lijn en Weenen, als gast op, en trok zich toen in 1908 plotseling van het tooneel terug. Het duurde tot 1922, voordat de Berlijn- sche tooneeldirecteur Klein haar weer te rug wist te winnen. Voortaan zou ze echter hoofdzakelijk komische rollen spelen en reeds met haar eerste optreden, in Wilde's Bunburry, behaalde zij bij publiek en pers een stormachtig succes. Reeds in den tyd van de zwijgende film had zy zich enkele malen op het witte doek laten zien. Een geregelde verschijning werd zij daar echter eerst sedert de opkomst van de geluidsfilm. Slechts een enkele maal was dat in een ernstige rol, als in de film Morgenrot. Meestal zag men haar als ko mische Al te in films als Ihre Majestat die Liebe, Der Kongress tanzt, Das schone Abenteuer, Töchter der Exellenz. Kleines Madel. Groses Glück e.a. En in vrijwel al deze rollen bereikte zij het komische re sultaat voor alles door de hooge waardig heid, waarmede zij ze speelde en die weieens den indruk wekte, dat zij zelve nauwelijks besefte, hoe komisch zy werkte. De Duitsche filmkunst verliest in haar een van haar meest karakteristieke figuren, waarvoor moeilijk een vervanging van ge lijke beteekenis te vinden zal zijn. Zij zal in een familiegraf te Weenen begraven worden. Onze jCoiottiëti DE „VAN DER WIJCK". Strafonderzoek wordt ingesteld. Thans is definitief besloten, aldus het „Bat. Nbld." een strafonderzoek in te stellen naar de vraag aan wie de dood van de 55 slacht offers van de ramp met de „Van der Wijck" moet worden geweten. Naar het blad uit Soerabaja verneemt, heeft de officier van justitie aldaar opdracht gekregen, op grond van de uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart een strafon derzoek in te stellen tegen den eersten stuurman. Uiteraard staat hiermede nog niet vast, dat de zaak ook naar de terechtzitting zal worden verwezen. Dit hangt in de eerste plaats af van de vraag of het parket na het vooronderzoek voldoende bewijs aanwezig zal achten om deze verwijzing te vorderen en in de tweede plaats van de beslissing van 's raads president op deze vordering. DE WERKTIJDEN OP JAVA. Verstandig besluit der K.P.M.-directie. Naar het „Bat. N.B." verneemt heeft thans ook de K.P.M. besloten, maatregelen te tref fen tegen al te lange werktijden. Sinds lang wordt niet meer de hand ge houden aan het officieele sluitingsuur, dat op 5 uur n.m. is gesteld. Het is geen zeld zaamheid dat op het hoofdkantoor op ver schillende afdeelingen nog tot half zeven ge werkt wordt. De directie heeft thans doen weten, dat zij wenscht, dat aan het officieele sluitingsuur de hand gehouden wordt, terwijl op Woens dag om vier uur gesloten kan worden. De Engelsche Zaterdag bestond reeds lang bij de K.P.M. Het ligt in de bedoeling nu ook werkelijk streng de hand te houden aan de sluitings uren en wie desondanks toch nog na wenscht te blijven, zal dit niet worden toegestaan. JUouwciaal Tlieuws HOLLANDIA-FABRIEK PURMEREND WEER IN BEDRIJF? B. en W. van Purmerend hebben vol gens „De Waterlander" eenigen tijd gele den de directie van de Hollandia-fabrie- ken te Vlaardingen voorgesteld pogingen in het werk te stellen om met rijkssteun de Hollandia-fabrieken te Purmerend weer volledig in bedrijf te stellen. De di rectie heeft thans medegedeeld, dat hier van voorloopig nog niets kan komen. Wanneer de binnenlandsche handel van gecondenseerde melk zich echter zal blijven uitbreiden, zou in de toekomst aan de geopperde voorstellen in ieder geval aandacht geschonken worden. Op het oogenblik zijn een 30-tal jongens in de melkinrichting te werk gesteld. Langendyker Groenten-Centrale. Maandagmiddag 3 uur kwam het be stuur in vergadering bijeen in het betaal- kantoor, onder leiding van den heer S. de Boer. Medegedeeld werd dat de heer Schel haas tot burgemeester dezer gemeente is benoemd en alzoo ambtshalve voorzitter wordt van het marktbestuur. De voorzitter verheugde zich èn voor Broek èn voor het marktbestuur dat iemand benoemd is, die al zooveel gehoord heeft en gezien op tuinbouwgebied, zoodat we ten volle mogen vertrouwen dat de belangen van het veilingwezen zullen worden behartigd en voorgestaan. De keurlyst bevatte 51 keuringen, hoofd zakelijk te licht gewicht en groen product. Vanaf 1 Juni 1937 zijn voor export ge veild wat het product aardappelen betreft 16034 wagon voor Duitschland, 63 voor Engeland, 6 34 voor Zwitserland en 261 voor Zuid-Amerika en West-Indië. Over geheel Nederland zijn in dit tijdvak 1050 wagons verzonden naar Duitschland. Over de maanden Juni en Juli is resp. leveild voor een bedrag van 248.936.81 n 269.048.29. Het vorig jaar waren de omzetten in Juni 225.032.79 en Juli 166.180.17. Medegedeeld werd dat de ophoudprijzen van pootaardappelen zijn gewijzigd. Van de transportarbeiders was een ver zoek ingekomen om medewerking te wil len verleenen, dat de pootaardappelen door de bouwers niet naar een andere plaats worden vervoerd, maar dat deze, evenals de andere producten, door de transportarbeiders gemaakt en vervoerd worden. Behoudens uitzonderingsgevallen die zich kunnen voordoen werd besloten in principe medewerking te verleenen. Ingekomen was een schrijven dat gratis toegangsbewijzen zijn te verkrijgen voor 't bezoeken der tuinbouwbeurs verbonden aan de jaarbeurs te Utrecht op 29 en 30 September a.s. Enkele foto's van het veilingwezen zijn opgevraagd ter plaatsing in het uit te geven gedenkboek betreffende het 40-jarig ambtsjubileum der koningin. De heer Butter (Koedijk) vroeg of er al iets bekend was aangaande steun op de producten van dit voorjaar. Dit zal nader in comité worden behan deld. Crisis-publicatie. STEUN VOOR BLADRIET VAN GEWAS 1937. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de Nederlandsche Akkerbouw- centrale Bezuidenhout 15, te 's-Graven- hage, onder bepaalde voorwaarden de bossen bladriet van het gewas 1937, die op de binnenlandsche markt niet kunnen worden afgezet, zal overnemen, door tusschenkomst van de Algemeene Ver- eeniging voor de rietcultuur in Nederland. Nadere bijzonderheden met betrekking tot dezen maatregel zullen per circulaire aan de betrokkenen worden bekend ge maakt. Belanghebbenden die deze circu laire op 8 September a.s. nog niet mochten hebber^ ontvangen, kunnen deze op aanvrage alsnog verkrijgen bij genoemde Centrale of bij de betreffende afdeeling der hiervoor genoemde vereeniging. 's-Gravenhage, 30 Augustus 1937. De heer O. de Vries (Oterleek) vroeg of het waar was dat er zooveel goedgekeurde drielingen uit de hand worden verkocht. De voorzitter antwoordde bevestigend en vond het jammer dat het was gebeurd. Waar het verplicht veilen echter iets nieuws was vat de gedachte post, dat het niet zoozeer door de bouwers is aangevoeld. Spr. was echter van meening dat het de laatste dagen niet meer voorvalt. De heer Tromp (H.-H.-waard) zeide, dat het juist de laatste dagen erger is, daar de bouwers bang gemaakt worden door de koopers, dat het product den mini mumprijs toch niet opbrengt en wanneer men ze niet verkoopt men er mee blijft zit ten. Zoo gebeurt het, dat er poters geveild zijn. die, dan reeds 2 maal verkocht zijn en moet later 60 cent per 100 kg. terug be taald worden, omdat men beloofd heeft dat gezorgd zou worden dat het product weggemaakt wordt. De voorzitter wekt op dat men zich toch vooral niet door de commissionairs laat bedotten en niemand verkoope meer uit den hand. De heer J. J. Bakker (Schermeer) zou gaarne zien dat de kuilaardappelen niet zoo spoedig voor het binnenland gepre senteerd worden, daar deze de versche concurrentie aan doen en de prijs van deze 90 cent per 100 kg. naar beneden deed gaan. Geprobeerd zal worden hierop toeslag te verkrijgen en de datum van 15 Juli te ver lengen tot 1 Augustus. Besloten werd nog over te gaan tot uit gave van het gedenkboek voor alle leden aangesloten bij de L. G. C. Brandbluschmateriaal. Maandagavond werd onder groote be langstelling, vooral van de jeugd, gepro beerd of 't materiaal van de gemeentelijke brandweer in orde was. Voor en op de N. H. kerk werd geoefend. Eerst werd van den kant af geprobeerd het haantje nat te maken, wat niet heelemaal gelukte; vervolgens werd vkn den beganen grond geprobeerd hoe hoog de waterstraal tegen den toren op kwam. Het bovenste klankbord net onder de klok kon flink bereikt worden. De druk op de waterlei ding was prefect en de slangen waren goed in orde. Deze oefening wordt elk jaar gehouden. Gelukkig behoefde het materiaal voor een brand al sinds een jaar of 3 niet gebruikt te worden. Uitstapje middenstanders. Zondag maakte de middenstandsver- eeniging te Oudesluis, 't Zand en Schager- brug met een 6-tal autobussen een reisje. Op den heenweg ging de route over Alk maar naar Velserbeek, alwaar de koffie werd gebruikt. Vervolgens ging de reis naar Zandvoort. Door velen werd hier ge bruik gemaakt van de gelegenheid om een zeiltochtje te maken of een bad te nemen. Daarna werd gerulmen tijd doorgebracht op Schiphol, waar meerdere „middenstan ders" een rondvlucht boven Amsterdam maakten, tegen gereduceerden prijs. In het City-gebouw te Amsterdam werd de inwendige mensch versterkt. Op den terugweg dronk men in den mooien Alk- maarschen muziektuin een kop thee, waar na het gezelschap hoogst voldaan huis waarts ging. Gevonden voorwerpen. Kindercape, belastingplaatje met naam, Yale-sleutel, zijden sjaal, vulpen, gemerkte gouden zegelring, sportriem, portemonnaies met geld, vermoedelijk zilveren armband, beige damesmuts, witte hoed met zwarte band, bruin hondentuig, naafdop Chevrolet, zilveren armband met 9 schakels, doublé bril met hoornen montuur, Fox-terrier aangeloopen. Verloren voorwerpen. Belastingplaatjes, rood badpak, sport riem, paar losse beenpijpen, portemonnaie met geld, fototoestel, gestreepte boodschap- pentasch, bankbiljet van 10, bril met nik kelen motuur, kort grijs jasje, dop van een gouden vulpen, regenjas met rubber ge voerd, grys met rood geborduurde ceintuur, kort blauw manteltje. Prijzen behaald. Onze muziekvereeniging „Ons Genoe gen" heeft Zondag in het nationaal con cours te Amsterdam een eersten prijs behaald met 344 punten en in den marsch- wecj^trijd een tweeden prijs met 51 punten. Hulde aan directeur en vereeniging. Ze zyn nu overgeaan naar de 2e afdeeling.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7