NASSAU-TAX. Tel. 3545 W.eec&etkht £ucfitoaact £aatste Aeclchtea Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. De verduistering bij de Gereformeerde kerk te Assen» Groote ritten ipeeiale tarieven. Alkmaar, Vrijdag, EEN JUBILEUM BIJ DE IJZERGIETERIJ. Het schijnt bij de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij goed werken te zijn. Her haaldelijk toch komt var daar het bericht, dat er een jubilaris gehuldigd is en er zijn dus vele oude getrouwen, die als 't ware met de fabriek zijn groot geworden. Heden was er een gouden jubilaris, namelijk de heer C. Hop, die draaier en gereedschapsmaker geweest is en 50 jaar geleden als jongmaatje aan de fabriek is gekomen. De directeur, de heer Ph. M. Bosscher, heeft er in een hartelijke en geestige toe spraak op gewezen hoezeer de jubilaris één met zijn werk en daardoor met de onderneming is geworden. De gebruike lijke enveloppe met inhoud werd aange boden. Vervolgens hield de burgemeester een van waardeering getuigende rede, en deelde den jubilaris mede, dat het H.M. de Koningin behaagd had den jubilaris de eere-medaille in brons van de orde van Oranje Nassau toe te kennen. Het personeel had voor diverse cadeaux en bloemen gezorgd en het was voor den heer Hop dus ir alle opzichten een ge slaagde feestdag, welken hij na de huldi ging in zijn familiekring doorbracht. HET VLIEGVELD IN DEN BERGERMEER. Nog geen overeenstemming bereikt. Gistermiddag zijn een 11-tal landéige- naren uit den Bergermeer in 't Gulden Vlies alhier bijeengekomen om de aanvra ge van Defensie te bespreken, daar men, zooals wij reeds meldden, grond wil koo- pen voor het aanleggen van een luchtha ven. In deze bijeenkomst, welke geleid werd door mr. Judell, kon men niet tot over eenstemming voor een voor allen gelijken prijs komen, daar diverse landeigenaren meer wenschten, wanneer er een schade lijke snijding van hun land zou plaats vin den. Er waren dus diverse wenschen en de heer Judell is na afloop der vergadering naar den Haag gegaan, om daar het re sultaat der besprekingen mede te deelen. heeft om op den Vrijdagmorgen een kijkje op de Alkmaarsche kaasmarkt te nemen. Het gezelschap dat later naar den afsluitdijk en de Wieringermeer is ver trokken was al vroeg öp de markt en vóór elf uur weer verdwenen. De klaroenblazer heeft dus geen gele genheid gehad den Britschen hoogwaar- digheidsbekleeder met een fanfare te be groeten, maar de carillonist, die blijkbaar altijd met de nationaliteit van belangrijke bezoekers op de hoogte gebracht wordt, heeft onmiddellijk na het steekspel van elf uur het Engelsche volkslied over de markt gebeierd. De lord mayor heeft het wel niet meer gehoord maar het was toch „evengoed", zooals men dat in Alkmaar zegt een aardige attentie. Apeldoorn was heden zeer sterk op onze markt vertegenwoordigd. Er was een groep van niet minder dam 127 winkeliers, leden van de winkeliersvereeniging Frafiek. Wat dat beteekent zijn we niet te weten gekomen, maar „what 's in a name?*' heeft Shakespeare destijds al uitgeroepen en zoo is het inderdaad. De hoofdzaak was, dat de winkeliers hier geweest zijn. Zij hebben althans velen van hen den toren beklommen en zij hebben ook kaas gege ten. Men kan er van overtuigd zijn, dat die kaas vanmorgen met de noodige deskun digheid bekeken, beroken en gegeten zal zijn. Evenwel, onze 40 plus kan den toets der critiek glansrijk doorstaan en we mogen met recht verwachten dat de kruideniers en comestibleshandelaren van het gezelschap hun klanten voortaan uit sluitend de van de Alkmaarsche markt afkomstige kaas zullen aanbevelen. Het gezelschap was per trein gekomen en men had er blijkbaar iets op gevonden om deze winkeliers geruimen tijd in onze stad te houden, blijkbaar met de bedoeling, dat ze intusschen niet vergeten zouden hun Alkmaarsche collega's een extra voordee- ligen dag te bezorgen. Om 4 uur is het gezelschap met een extra boot van de Alkmaar Packet naar Amsterdam vertrokken vanwaar de deel nemers weer per trein naar hun woon plaats zouden terug keeren. Er was heden een aanvoer van 115.000 K.G., dus 6000 K.G. meer dan de vorige week. De prijs was heel wat lager. Bracht de kleine fabriekskaas de vorige week nog 22.50 op, thans was de prijs 2 lager. De kleine boerenkaas, welke de vorige week 21.50 noteerde kon het thans niet hooger dan 19.50. De handel was matig. der door deze commissie vastgestelde bij dragen, secretaris der commissie van sa menwerking voor bijzondere nooden. Op zijn reis naar de Vereenigde Staten en Canada, als afgevaardigde naar het Y. M. C. A.-congres, maakte hij een studie van de werkloozenzorg in de Bowery Quarter van New York-City, waaromtrent eenige publicaties verschenen in het tijd schrift van A. en W. jaargangen 1931 en 1936. Verder neemt hij nog actief deel aan het werk der C. J. M. V. waarvan hem te Vlaardingen en Maassluis het eere-lid- maatschap werd aangeboden. Voorts was hij in laatstgenoemde ge meente lid en secr. der comm. van toezicht op het nijverheidsonderwijs, lid der comm, van toezicht op de arbeidsbeurs en werk loosheidsverzekering, lid en secr. der comm van bijstand voor oprichting en instand houding van het C. J. M. V.-gebouw en secretaris van het Oranje-Comité. VEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. De Alkmaarsche afdeeling van de Ver- eeniging voor facultatieve lijkverbranding houdt a.s. Dinsdagavond een algemeene vergadering in de lunchoom Valk, Hout- til 5. FAILLISSEMENTEN. Op de griffie der Arrondissements Recht bank alhier is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van Jac. Joh. Wuter, koopman en kruidenier, voorheen te Egmond aan Zee, thans te Den Helder. De uitkeering aan concurrente schuld- eischers bedraagt nihiL DIERENBESCHERMING. Ontvangen is voor het Dierenasyl de somma van 5 onder motto: „11 Augustus". In zwervenden toestand is aangetroffen in de Lyceumstraat een klein zwart poesje. De eigenaar, of liefhebbers, kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspec teur Dierenbescherming, Baanstraat te Alkmaar. op zoo uit be- HET TE BROEK OP LANGENDIJK VERMISTE MEISJE GEVONDEN. Levenloos opgehaald. Na een martelend' onzekerheid van twee dagen en twee nachten voor de familie B. over het lot hunner kleine, is na vele vruchtelooze pogingen, gisteravond omstreeks zes uur het meisjes levenloos opgehaald uit de Burggracht voor de dubbele buurt. De deelneming met de ouders is in het dorp zeer groot. DE KAASMARKT. Het is wel te bespeuren dat de belang stelling voor onze kaasmarkt minder begint te worden. Eigenlijk is dit niet heelemaal juist. De belangstelling is den laatsten tijd grooter dan ooit te voren maar ev komen geleide lijk minder toeristen om van die belang stelling te getuigen. Dat zit natuurlijk hoofdzakelijk' in het feit, dat het vacantie-tijdperk en daarmee het reisseizoen vrijwel is afgeloopen. Toch waren er heden nog eenige honder den bezoekers verschenen en de ruitertjes zijn dan ook weer voor een alleszins aan dachtig publiek opgetreden. De groote attractie van heden was het bezoek van den lord mayor van Huil, den heer Frederick Holmes, die vergezeld van een groep familieleden en ambtenaren een tournee door Holland maakt en daarbij natuurlijk van de gelegenheid geprofiteerd Plunderingen in Hongkong. Uit Hongkong wordt gemeld, dat Chinee- zen daar zijn begonnen met het plunderen van Japansche winkels en huizen. De auto riteiten van de Britsche kroonkolonie heb ben de Japansche bewoners van de stad en de omgeving aangespoord hun woningen te verlaten en een gemeenschappelijk kamp te betrekken, waar zij onder Britsche be scherming zullen staan. In politieke kringen in Tokio is men zeer verontrust over het optreden van de Chineezen. BEGRAFENIS VERONGELUKTEN MOTORRENNER. Overweldigende belangstelling het kerkhof. Onder zeer groote belangstelling, schrijft het „Leidsch Dagblad", vooral motorkringen, is gistermiddag op de graafplaats „Rhijnhof" te Leiden, het stof felijk overschot ter aarde besteld van den 24-jarigen Leidschen motorrenner E. W. P. Passier, die j.L Zondag tengevolge van een noodlottig ongeval tijdens motorraces te Alkmaar op zoo droevige wijze om het le' ven kwam. Onder de zeer vele aanwezigen op den doodenakker bevonden zich o.m. de heer C. Borsten uit Rotterdam namens het dage- lijksch bestuur der Kon. Ned. Motorrijders Ver., tevens als voorzitter van het gewest Zuid-Holland dier vereeniging; de heer Yperlaan te Leiden, secretaris der K.N.M. V.; de heeren J. T. H. F. Zwart en C. G. Verwer namens het bestuur van Alcmaria- V.V.V. te Alkmaar, het lichaam, dat de wed strijden van Zondag onder auspiciën der K.N.M.V. georganiseerde; de heer P. J. Nor- tier uit Den Haag, hoofdredacteur van het weekblad „Motor", de heer van Bohemen, eveneens uit Den Haag, secretaris van den Ned. Motorrennersbond, zeer vele leden van dien bond uit alle deelen van het land en tal van vrienden en kennissen van de fa milie Passier. Een zeer groot aantal bloemstukken werd in den droeven stoet meegedragen. Een tiental sportbroeders Van den over ledene droeg hem naar zijn laatste rust plaats. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den heer C. Borsten, die den overledene schetste als een sympathiek lid, een zeer bekwaam en sportief rijder en een uitstekend mecanicien, die bij allen geliefd was door zijn grooten eenvoud. De groote belangsteling op deze plaats aldus spr., is er het sprekende bewijs van, dat de thans ontslapene zich in korten tijd een groot aantal vrienden verworven had. Moge deze gedachte den ouders tot troost strekken in hun smartelijk verlies. Daarna werd nog een kort afscheids woord gesproken door de heeren Zwart na mens het bestuur van „Alcmaria" V.V.V. en van Bohemen, namens het bestuur van den Ned. Motorrennersbond, waarna de heer Nortier uit naam van de diepbedroefde ouders dankte voor de betoonde belang stelling. Tot besluit strooiden allen levende bloe men in de groeve. DE ABONNE-WEDSTRIJDEN IN „DE OVERDEKTE". Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de abonné-wedstrijden, welke morgen avond in „de Overdekte" worden gehouden en waaraan de Alkm. reddingsbrigade en de schoonspringer Schatene zullen mee werken, niet om 7 uur, doch om 7.15 uur zullen aanvangen. MINDER KAASAANVOER IN PURMEREND EN HOORN. Eerst heden is het verslag verschenen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland te Hoorn over het jaar 1936. Wat de zuivelproducten betreft is het opmerkelijk, dat de hoeveelheid kaas, verhandeld op de gemeentelijke kaas beurs te Purmerend weer achteruit is gegaan. In 1936 werden 895 partijen verhan deld wegende 2.081.000 K.G. tegen 927 partijen (2.237.000 K.G.) in 1935 en 1021 partijen (2.172.000 K.G.) in 1934. De kaasaanvoer op de markt bedroeg in 1936 151.164 K.G. tegen 170.343 K.G. in 1935 en 104.495 K.G. in 1934. De aanvoer op de kaasmarkt te Hoorn verminderde van 665 stapels (414.496 K.G.) in 1935 tot 506 stapels (239.781 K.G.) in 1936. DE NIEUWE SECRETARIS VAN DEN ARMENRAAD. Over den nieuwen secretaris van den Armenraad hier ter stede, den heer G. Figée, vernemen wij nog de volgende bijzonder heden: De heer G. Figée was van 1 April 1931 tot heden in gelijke functie bij den Ar menraad voor Vlaardingen en Vlaardingen- Ambacht, waar hij tevens onderscheidene andere functies bekleedde op het terrein van maatschappelijk werk. Zoo was hij om. secretaris van het Crisis-comité, secre taris-penningmeester der beide subcom missies A. en B. secretaris der commissie inz. onderhoudsplicht en administrateur COLLECTE VOOR HET T.B.C.-FONDS. Het bestuur der afd. Alkmaar van den Ned. sigarenmakers- en tabaksbewer- kersbond schrijft ons: Zaterdag zal door ons bestuur, evenals vorige jaren, een collecte worden gehou den ten bate van ons tuberculosefonds. Reeds vele jaren hebben de sigarenma kers het initiatief genomen de tuberculose daadwerkelijk te bestrijden door het heffen van verplichte bijdragen der leden. Zij wisten uit ervaring dat er in hun rijen vele slachtoffers waren. Immers de tuber culose vindt haar slachtoffers daar waar de minste weerstand wordt geboden en dat was by de sigarenmakers, wier week- loonen tot de laagste behoorden. Ook thans behooren zij niet tot de best be taalden. Als men daarbij nog in aanmer king neemt dat zij veelvuldig en lang durig werkloos zijn, dan begrijpt men wel dat wij een beroep op de offervaardigheid van het publiek moeten blijven doen. Wy weten uit ervaring dat een dergelijk be roep vaak wordt gedaan, maar wij zjjn er van overtuigd, dat een ieder naar zijn vermogen een zoo groot mogelijk offer voor dat mooie doel zal willen brengen. Voor de lezers willen wij eenige cijfers geven welke de beteekenis van ons werk demonstreeren. Van 1919 af tot en met 1936 is aan verplichte bijdragen van de leden ontvangen 86.000, aan vrijwillige bijdragen 13.050 en aan collecten 29.062.65. Totaal dus ruim 128.000. De uitgaven bedroegen voor verpleeg- kosten 75.000 en voor uitrustingskosten 17.250, totaal 92.250. De vrijwillige bijdragen zijn voor het allergrootste deel óók door onze leden bijeen gebracht, zoo dat zij in totaal ongeveer 99.000 hebben betaald. Deze zeer respectabele som is opgebracht met wekelijksche bijdragen var» al te kleine weekloonen. Eerst nadat wij gedurende 7 jaren uitsluitend met eigen middelen onze zieke medemenschen hebben geholpen, hebben wij het publiek om hulp gevraagd, welke hulp in Alk maar altijd in ruime mate werd verleend. Waar thans de overheid in haar ver schillende instanties ook op het gebied van de tuberculosebestrijding bezuinigt, is ons fonds meer dan voorheen op hulpverlee ning aangewezen. Het fonds betaalt de verpleegkosten van onze leden in her stellingsoorden en voor de vrouwen en de kinderen van 515 jaar van leden in sanatoria. Voor uitzending van onze leden naar een sanatorium hebben wij de leden laten herverzekeren bij het N.V.V.-t.b.c. fonds, dat eenige duizenden guldens per jaar kost. Bovendien worden de uitrus tingskosten en eventueel reiskosten be taald. Voor het bepalen van den verpleeg- duur refereeren wij ons aap het oordeel van den geneesheer-directeur. Momenteel hebben wij 6 patiënten, waarvoor heel wat geld noodig is. Versterking van de midde len van ons fonds is meer dan ooit ge boden. Daarom mannen en vrouwen van Alk maar helpt ons. Wij weten dat gij sympa thie hebt voor ons werk. Vult daarom onze busjes en werkt op deze wijze mee aan het schoone doel, nieuwe levenskracht te schenken, genezing te brengen aan uw medemenschen die door tuberculose zijn aangetast. Helpt mee deze collecte te maken tot een waarvan het resultaat zal zijn dat de zieken de zekerheid krijgen dat zij niet eerder uit sanatorium of herstellingsoord ontslagen worden dan dat zij genezen zijn. Door uw offer te brengen brengt gij tevens levensblijheid in de gezinnen waar anders vrees en angst voor het missen van vader, moeder of kind zou bestaan. Daarom bevelen wij onze collecte bij u aan onder het motto: „De sterken voor de zwakken." HEILOOERS PROTESTEEREN. ,Hoe breed wordt het voetpad?" Dat is zegt het Volksblad de vraag die op het oogenblik door de bewoners van het ge deelte Kennemerstraatweg tusschen Kro- melaan en Stationsweg gesteld wordt. Sinds de verbreeding van dezen drukken verkeersweg, die tot de voorrangswegen be hoort, tot stand kwam, is er voor het voet gangersverkeer in het geheel niet gezorgd Wel zijn er aan weerszijden van den weg ruime rijwielpaden aangelegd, doch het wandelen hier is, gezien het drukke gebruik dezer paden, voor wandelaars levensgevaar lijk. Ware het niet, dat het Rijk op het ge deelte tusschen Heiloo en Alkmaar voor behoorlijk breede voetpaden had gezorgd, er zou door vele bewoners van het zuidelijk gedeelte van Heiloo nimmer op verbetering gehoopt zijn, een verbetering, die nu einde lijk zal komen. Dezer dagen zijn de opmetingen gedaan, die natuurlijk de grootste belangstelling van de bewoners van dit gedeelte hadden. Groot was echter hun teleurstelling, toen zy van de menschen, met de voorbereiden de werkzaamheden belast, vernamen, dat het voetpad slechts 90 centimeter breed zou worden. Behoorlijk naast elkander wan delen van twee personen is dus niet moge lijk. Wil men in gezelschap een wandeling naar de kom van onze gemeente maken, dan is men verplicht, net als bij de eenden het geval is, achter elkander te gaan loo- pen. Doch de bewoners laten het er niet bij zitten. Besprekingen zijn gevoerd om te trachten toch een behoorlijk breed voetpad te krijgen. Reeds is het gemeentebestuur met een en ander in kennis gesteld en in een adres aan de raad hebben de bewoners van het ge deelte Kennemerstraatweg waar het smalle voetpad gemaakt zal worden, hun misnoe^ gen over de plannen van het rijk uiteenge zet en verzoeken zij den raad maatregelen tegen deze plannen te nemen. Of de actie succes zal hebben is een groote vraag. De bewijzen zijn in Heiloo aanwezig, dat onderhandelingen met Rijks< waterstaat nimmer een vlot verloop hadden. Het komt ons echter vreemd voor, dat Waterstaat van Heiloo naar Alkmaar wel breede voetpaden heeft gemaakt en het ge deelte in de richting van Limmen op zoo'n onvoldoende manier onder handen neemt, temeer daar het voetgangersverkeer in de richting Alkmaar zich nog kan verdeelen over parallel met den Kennemerstraatweg loopende boschpaden. Het is te wenschen dat de actie door de bewoners opgezet, succes zal hebben. Zwakke tot matige zuidelijke tot weste lijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk enkele regen buien met kans op onweer; weinig veran dering in temperatuur. Toenemende kans op regen of onweer. De depressie by IJsland nam in diepte af, het hooge drukgebied op het vasteland nam toe, maar in onze omgeving vertoont zich een secundaire die plaatselijk regen brengt. Ditmaal vielen zware regens in Scandinavië, Hernosand meldt 31 m.m., er valt hier en daar nog regen en in het zui den waait het krachtig uit west. Ook in Schotland waait het nog krachtig b(j op. klarende lucht, in Engeland is de wind sterk afgenomen en klaart de lucht even eens op. Duitschland heeft grootendeels fraai weer met weinig wind, in het westen dreigt echter regen of onweer. Frankrijk heeft windstil fraai weer met vry hooge temperatuur, om het Kanaal is de lucht nog betrokken. Zwitserland heeft fraai zonnig weer met temperaturen omstreeks nul gra den op de hooge toppen. De stationnaire depressie bij IJsland vormt boven de Britsche eilanden weer een secundair-; die bij het geringe luchtdrukverval toenemende kans op regen of onweer voor onze omgeving medebrengt. Het Britsche consulaat werd door een kartets getroffen, toen vanmiddag in den bond een granaat tot ontploffing kwam werden een Russische vrijwilliger en verscheiden Chineezen gewond. De Chi- neesche artillerie heeft een Japansch transportschip getroffen. Een granaat is op de brug tot ontploffing gekomen. De Izoemo midden in den strijd. Tijdens het artilleriegevecht zijn granaten in de buurt van het Japansche admiraal schip Izoemo terecht gekomen. Deze bodem zelf werd evenwel niet getroffen. Een in de buurt gemeerde Chineesche sleepboot werd daarentegen wel getroffen en is een prooi der vlammen geworden. We gens de hevigheid van te Poetoeng woeden de branden heeft het Amerikaansche oor logsschip Augusta, dat midden op de rivier lag, ligplaats moeten kiezen dichter bij den bond. Een granaat heeft nog het Japansche consulaat getroffen. Twee consulaire agen ten, een Japansche journalist en een bezoe ker werden gewond. De Japansche consul-generaal en het per soneel weigeren het gebouw te verlaten. Japansche transportschepen, welke in de gevechtzone waren gelegen, zyn beneden strooms gaan liggen, terwijl vijf Japansche oorlogsschepen de rivier zijn opgevaren om zich te voegen by de „Izoema" en den Ja- panschen torpedojager, die de Chineesche stellingen beschieten. Een groot aantal jonken, welke voor Poe toeng lagen, is in brand geschoten. Ette lijke drijven brandend rond. Stelselmatig komen Chineesche granaten in de Japansche zone der nederzetting terecht. DE ONZE POSTVLUCHTEN. Morgen zal het K.L.M.-vliegtuig „Valk" van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren G. M. H. Frijns gezag voerder, J. J. Mulder, tweede bestuurder, P. B. Blok, werktuigkundige en S. van der Molen, radiotelegrafist. De Specht kwam op de uitreis te Basrah I aan en de Ibis bereikte op de thuisreis Ran-1 goon. (Ongecorrigeerd.) ONDERLINGE GEVECHTEN TE SJANGHAI. Aanslag op de „Izoemo". nedenochtend naderde een boot uit Sjanghai, welke door een vrouw werd be stuurd en waarin een tiental Chineesche burgers zaten, het Japansche vlaggeschip „Izoemo". Toen het vaartuig bij het Ja pansche oorlogsschip was gekomen, open den de inzittenden het vuur, de mannen sprongen te water en de vrouw bracht het vaartuig naar den oever van Poetoeng terug. Een tiental opvarenden van de „Izoemo" werden met een boot naar Poetoeng ge bracht, waar zij het vuur op de Chineezen openden. Vervolgens begonnen de Japan sche schepen de plaats te bombardeeren, met het gevolg dat brand uitbrak. Het gerucht gaat, dat de commandant van de Chineesche troepen te Woesoeng is gesneuveld tijdens het bombardement door de Japansche oorlogsbodems. Verder verluidt, dat te Amoy, in de pro vincie Foekien, vijandelijkheden zijn be gonnen. Nadere byzonderheden. Bij het bombardement van het Japan sche consulaat zijn vier Japanneezen ge wond, van wie twee ernstig. GEZONDHEIDSTOESTAND VAN MASARYK. Het bulletin van de geneesheeren over den gezondheidstoestand van oud-president Masaryk te Praag luidt als volgt: Na een rustigen nacht en goede slaap is de president-bevrijder wel. Hij is volle dig bij kennis. Hij groette zijn omgeving en gaf zijn verlangens in korte zinnen te ken nen. De longen zijn weer vrij en de adem- halig is normaal. De polsslag is 102 en de temperatuur 36.7". WEDEROM EEN RUSSISCH VRACHT SCHIP GETORPEDEERD? Het Sovjet-Russische vrachtschip Bla- goef (3000 ton metende) is buiten de Grieksche territoriale wateren gebom bardeerd. Dit bericht werd uit betrouwbare bron uit Athene ontvangen. De rechtbank te Assen deed heden middag uitspraak in de zaak tegen A W. B., gewezen boekhouder-diaken van de gereformeerde kerk te Assen en pen ningmeester van de Vereeniging tot in standhouding van het militair tehuis. B. had in deze functies respectievelijk 1890 gulden en 456 gulden verduisterd in het tijdvak Januari 1936 tot Maart 1937. De rechtbank veroordeelde hem tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toe- zichtstelling van de Protestantsch- Christelijke Reciasseeringsvereeniging- De eisch luidde acht maanden gevan genisstraf. J. HOEKSTRA HAALT HET C-BREVET OP YPENBURG. De bekende zweefvlieger J. Hoekstra heeft hedenmorgen op het vliegveld Ypen- burg het C-brevet (kunstvliegen) als m°" torvlieger gehaald.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2